Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 158392 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #875 Dátum: 2022. Március 14., 01:43:16 »
Az oldalról hova lettek a Shrapnel képregények? Emlékszem, régebben fent volt a sci-fi részlegben és keresem mindenhol, de eredmény nuku...

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #874 Dátum: 2021. Október 24., 19:56:48 »


Valami magyar cucc, állítólag jó lesz :)
Vesszen a Birodalom!

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #873 Dátum: 2021. Október 20., 22:39:02 »
A Teenage Mutant Ninja Turtles füzeteket kiadók alapján milyen sorrendben érdemes követni?

Tudtommal nem kapcsolódnak, szóval ahogy érzed. Attól függ, mit keresel. Az original egy sötét Fenegyerek/Batman paródia, szatíra akar lenni, az Archie verzió könnyed gyerekeknek szóló sztorik sorozata, a későbbiek a kettő között. Az IDW egy viszonylag komolyabb, realistább verzió, sok lelkizéssel, egy ideje nagyon elvitték az akció felől a tini szappanopera irányba, nekem ez nem tetszik, de mire odaérsz, 50-100 füzet is eltelik.

A Transformersszel is kb ezt csinálja az IDW, szerintem nagyjából az olvasótáboruk is teljesen átalakult, és olyan füzetek mennek, amik többnyire a outsider tinédzser életérzést próbálják megfogni robotokkal meg mutánsokkal. Ami Robertsnél még a sztori része volt - a lúzerek, a furák és a meg nem értettek indulnak felfedező útra -, az mára a kiadásaik lényegének tűnik. A legújabb részben a vadi új Roncsolók azt élőzik a nem is tudom kiknek, ahogy kiugranak orbitális pályáról és mosolyogva, a levegőben pózolva meg akrobatikus trükköket bemutatva földet érnek. Szerintem ez egy zsákutca, nem néztem olvasottsági adatokat, mindenesetre én tuti, hogy unom mindkettőt, nem is olvasom, csak belenézek.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #872 Dátum: 2021. Október 20., 21:31:59 »
A Teenage Mutant Ninja Turtles füzeteket kiadók alapján milyen sorrendben érdemes követni?

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #871 Dátum: 2021. Április 30., 22:39:07 »
Utánanéztem a Charlie Parker-nek.
 Hát.
Minden tiszteletem, hogy megnézted, valóban nem tűnik gyorsnak. F. Whitaker!? Érdekes, hogy a híressé válása előtt mennyi filmben szerepelt.

Viszont az 1959-es Ben Hurt ha elővennéd egyszer (a mostani, Morgan Freeman-féle gyalázatosan unalmas), érdekelne a véleményed, hogy több év távlatából milyennek látod. Jó, kell hozzá némi keresztény-konzervatív érdeklődés, hogy meglegyen az alkotók szándéka szerinti katarzis, de élvezhető hétköznapi filmként is...
A zenéjét Rózsa Miklós szerezte! Akkor még sok magyar volt kint. Egy tanács: NE vedd elő este, ez tipikus délelőtti film, mikor több órád van (a film több, mint 3 és fél óra!).

« Utoljára szerkesztve: 2021. Április 30., 23:45:01 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #870 Dátum: 2021. Április 30., 19:20:22 »
Amerikai lázadó és a Hová tűnt Emese?

Aha, azok.

Hétfőn sztem meg is veszem Arnie mellé, de lehet, hogy rámegyek Emesére is:D

:brow: :brow: :brow: :brow:

Tavaly nagyon ráfüggtem Eastwoodra.
Akkor az összes filmjét (már amelyikben nem egy pár perces szerepe volt, hanem főszerep, meg amiket rendezett) megnéztem.
Bár a "Bird - Charlie Parker Életé"t nagyon kínkeservesen néztem csak végig, mert elég zavaros volt. Érdekes, meg drámai volt, de rohadt lassú is egyben. Néztem én már lassú filmet, de ezen nagyon szenvedtem. Majd ha kipihent leszek, megint teszik vele egy próbát.

Valamikor idén meg Eastwood Blu-Rayt kerestem a Librin, akkor találtam rá a könyvre, és rendeltem elő azon nyomban.
Vasárnap el is ugrom értük. Holnap akartam, de az biztosan nem fog menni.  :whistle:

Fúú, a Ben Hurt még gyerekként láttam.
Lassan ideje lenne újra megnézni, mert pár jeleneten kívül nem sokra emlékszem belőle.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #869 Dátum: 2021. Április 30., 18:32:26 »
Amerikai lázadó és a Hová tűnt Emese?
Eastwood-ról nem tudtam, köszi a tippet! Vadiúj megjelenés, ha jól látom.  Wow
Charlton Heston mellett a másik nagy klasszikus kedvencem. A Ben Hur szerintem a valaha készített legjobb mozgóképes alkotás és a kislányom születése után vhogy különösen fogékony lettem a hangulatára.
De Eastwood is libabőr, az Ecstasy of Gold körbefutása egyik csúcsjelenet! Arch Stanton. 😊

 Hétfőn sztem meg is veszem Arnie mellé, de lehet, hogy rámegyek Emesére is.  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #868 Dátum: 2021. Április 30., 15:10:25 »
Na, már meg is vetted?

Nekem meg megjött az értesítés, hogy mehetek Clint Eastwood... :cool:
...és Aleska Diamond :brow: életrajzáért.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #867 Dátum: 2021. Április 29., 22:55:38 »
Könyv az asztalon, villámgyors vagyok!  :cool:
Most a nagy rivális, Stallone egyik klasszikusa, a Kobra lesz a tv-ben, azon felszívom magam az olvasásra.  ;D Ez is olyan, mint a Dredd bíró, vagy a Bűnvadászok...megnézem huszadik alkalommal is.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #866 Dátum: 2021. Április 29., 18:39:18 »
Az enyémet én még karácsonyra kaptam. ;D
Ezért is gondoltam, hogy egyszer megkérdezem, neked sikerült-e időközben beszerezni?
Mondjuk el még nem olvastam, de tervben van. :D

És ha már könyveknél tartunk...
Vasárnap a régiségvásárban sikerült szert tennem egy kicsit megsárgult Badár-Horváth: Jappán könyvre. Némelyik részt alig bírtam elolvasni, úgy röhögtem rajta.
A mondatok elé kiírhatták volna, hogy mikor éppen ki beszél, mert néha elég zavaró volt, hogy azokról a mondatokról, amiket én Badárnak tulajdonítottam a végén kiderült, hogy Horváth Jancsi mondta. De ezt leszámítva, én jókat derültem rajta.
Most már csak a többit kell beszerezni. :)

szerk.:
Most már 494. :badteeth:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #865 Dátum: 2021. Április 29., 10:35:59 »
Azazaz, megvan az én fejemben is, aranyos vagy, hogy így emlékszel. Tavaly beszéltünk róla. Huhh, minimum egy éve! Képzeld, nekem is pont eszemben volt, hogy már illő lenne felnéznem.  :) Sok dolog történt nálunk az elmúlt egy évben és mindig volt valami, ami elvonta a figyelmemet. Nagyon OFF téma, de hál'Istennek sikerült családi házat vennünk és fejben a gyerekszoba mellett már a Tango & Cash posztert helyezem el a falon.   :D Most remélem, hogy több dologra lesz idő. Pl elővettem a régi semices képregényeket, katalogizáltam őket, de sorra veszem az ősrégi ps játékokat is. The Phantom Menace, Resi 1-2, stb. 😀
Na de a különös véletlenekre visszatérve: az 1492: A Paradicsom meghódítása c. film végén elmondják, hogy Kolombusz leszármazottja napjainkban a portugál flotta admirálisa és jön egy idézet valahogy így:
"A mesék néha kevésbé színesek, mint maga az élet."

UI: Neked 492 hozzászólásod van, én meg az 1492 c. filmből idéztem. Összeesküvés elmélet!  :D :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #864 Dátum: 2021. Április 29., 09:17:21 »
Az Emlékmásra.
Arról beszélgettünk egyszer.

Az egészben az a vicces, hogy pont tegnap jutottál eszembe, hogy de rég láttalak a Hálózsákon, erre tessék! Tegnap újra felbukkantál.  ;D
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #863 Dátum: 2021. Április 29., 08:17:29 »
Jaj, Grievous bocs, túlgörgettem, most láttam csak az önéletrajzos részt, bocsánat! Az Emlékmásra gondolsz, ugye? Vagy az Utam a csúcsra jelent meg megint? De most utánanézek! Köszönöm széoen!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #862 Dátum: 2021. Április 28., 14:31:08 »
Nekem erős a gyanúm, hogy amerikában még mindig a Vasfüggöny időszakára vezetik vissza az ilyen földrajzi meghatározásokat, ez megmagyarázza, hogy miért veszik egy kalap alá Cseh/szlovákiát és miért kezelik ázsiai országként Magyarországot és Horvátországot (utóbbi akkor még ugyebár Jugoszlávia néven Szovjet tagország volt).
Erre a gondolkodásra jó példa volt anno a nálunk forgott és játszódott Underworld, ahol (azt hiszem a második részben) a rendőrök pufajkát és usánkát viseltek, AK-val és Lada Nivával járőröztek. Valószínű, hogy a hollywoodi köztudatig még nem jutott el, hogy már leomlott a berlini fal és nem létezik a Vasfüggöny sem...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #861 Dátum: 2021. Április 28., 13:49:46 »
Szerintem az a / jelet egész egyszerűen azért tették oda, mert NEM TUDTÁK ELDÖNTENI, hogy most akkor hogyan is van ez a két ország. Találhattak egy régi és egy új térképet és ez bezavarta őket. Komolyan.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #860 Dátum: 2021. Április 28., 13:45:40 »
A Cseh(ország)Szlovákia között van egy / jel, de hogy miért egymás mellett van ez a kettő? :nemtudom:

Tényleg, hogy ennyire nincsenek tisztában a világ dolgaival. Nem csoda, ha úgy állnak hozzá a katonai beavatkozások dolgához is, mint ahogy.  :-\

Erről a Nyócker jutott eszembe, mikor a film végén az amcsik le akarják bombázni Budapestet, de véletlenül Bukarestre küldik az áldást. :hehe:

off:
@turkia:

Újra kapható Schwarzenegger életrajza, így viszonylag barátságos áron (10+ ezer Ft helyett) be tudod te is szerezni, bár ez a kiadás csak puha borítós.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #859 Dátum: 2021. Április 28., 13:41:59 »
Bulgária, Magyarország, Horvátország, CSEHSZLOVÁKIA, ez mind Ázsia!!  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Divatos aggály, hogy "lemaradunk a Nyugattól".  Szerintem előbb célszerű tisztázni a Nyugat fogalmát.  :lol: :lol: :lol:
Srácok, azért belegondoltok, ez valahol borzasztó. Tényleg, hogy ennyire nincsenek tisztában a világ dolgaival. Nem csoda, ha úgy állnak hozzá a katonai beavatkozások dolgához is, mint ahogy.  :-\
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #858 Dátum: 2021. Április 28., 13:34:11 »
Bár egy angol (ráadásul nem is amerikai) tv műsorból van egy jelenet talán a jutubon és arról van szó, hogy Magyarország valahol Ázsiában van. Zseniális.  :cool:

2002-ben a Lucasfilm szerint mi is ott voltunk.
Az külön érdekes, hogy a kis Földgömb szerint meg nem.

Hogy szerintük most hol vagyunk... :nemtudom:

"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #857 Dátum: 2021. Április 28., 13:17:51 »
Csak egy hónapot kések vele, de köszönet a Mars Hadura honosításért, Aldarion!
Érdekes ez a John Carter.  Filmen is és kepregényben is valahogy harmadvonalban van, de szerintem nem érdemli ezt a sorsot.
A magam részéről a John Carter, a Prince of Persia, Watchmen, Vasember 1 és 2 (3 már büntet) és a 2011 utáni X-men filmek magasan a legjobbak a képregényes/videojátékos alkotások közül. Nyilván repülő szuperemberek és a varázslatok világában nehéz olyannal előjönni, hogy ezek valahogy "hihetőbbek", de mégis. Ezekben vannak a legletisztultabb sztorik, a legjobb karakterek, legjobb alakítások, legjobb nők (kivéve a pufifejű Jennifer Lawrence-t... :headscratch:  ) , legkevesebb robbanás és ugrálva lövöldözés, valamint ezeket kisebb felhajtás is övezte. Ami a mai felhígult, dömping-szuperhősös világban egyáltalán nem baj. 2003 körül nem hittem volna, hogy azt fogom mondani, hogy bárcsak ne láttam volna Fátumot, Galactust, vagy a Bosszú Angyalait a vásznon...
 Lynn Collins pedig nagyon odatette magát a filmben  :cool:, kár, hogy nem nyomták utána. Gondolom, a film kvázi buktája ehhez a mellőzöttséghez nagyban hozzájárult. Pedig végre egy jó csaj a szuperhősös filmekben, akinek végre nincs tipikus amerikai krumpliorra és/vagy Alien királynőre hajazóan előreugró fogszerkezete.  De tényleg, csak hirtelen tökre fejből pár név. Scarlett Johansson legjobb példa, de Miley Cyrus, Pink, Anna Paquin (Vadóc), férfiak közül pl James Hetfield. Egy az egyben ugyanaz a benga nagy krumpliorr, esetleg grátiszban orr melletti ív a száj felé.   :badteeth:
Ettől persze lehetnek ők jó emberek és lehet, hogy mindenük a rákkutatás, meg a tiszta élet, de a külsejük vicces, hogy az a milliós olvasztótégely valahogy nagyon hasonlókat tud kinevelni.
Lehet, hogy ők pedig azon viccelődnek, hogy nekünk meg nincs krumpliorrunk?  :lol:  Bár egy angol (ráadásul nem is amerikai) tv műsorból van egy jelenet talán a jutubon és arról van szó, hogy Magyarország valahol Ázsiában van. Zseniális.  :cool:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető AdamK88

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 49
  • Karma: +1/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #856 Dátum: 2020. Május 25., 19:04:36 »
Nekem szerencsém van :) Igaz angolul, de 7 novella 1 könyvben :) Remek érzés olvasni :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #855 Dátum: 2020. Május 25., 14:45:28 »
A múltkor a nyugati téri közérdekű könyvterjesztő bódénál vettem meg 200 Ft-ért.  :brow:

Én a Thuvia, ​a Mars lányát nem tudom felhajtani.
Örülj neki, hogy nem tudom ki vagy, és hol vagy, mert van egy Liam Neeson a zsebemben és nem félek használni... :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #854 Dátum: 2020. Május 25., 11:43:21 »
Még jó, hogy nem én nyertem:
https://www.antikvarium.hu/aukcio/index.php?t=cd&bid=928997&aid=14313
Te is erre vadászol? Én is szereném már régóta bezsákolni, de ha előkerül egy-egy példány az mindig 20ezer felett zárul... :dry:

A múltkor a nyugati téri közérdekű könyvterjesztő bódénál vettem meg 200 Ft-ért.  :brow:

Én a Thuvia, ​a Mars lányát nem tudom felhajtani.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #853 Dátum: 2020. Május 25., 11:14:01 »
Még jó, hogy nem én nyertem:
https://www.antikvarium.hu/aukcio/index.php?t=cd&bid=928997&aid=14313
Te is erre vadászol? Én is szereném már régóta bezsákolni, de ha előkerül egy-egy példány az mindig 20ezer felett zárul... :dry:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #852 Dátum: 2020. Május 24., 21:46:50 »
Vannak, akiknek minden pénzt megér.   :headscratch:
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #851 Dátum: 2020. Május 24., 20:53:41 »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #850 Dátum: 2020. Május 04., 09:22:15 »
Csak annyiban, hogy a dán Egmont felvásárolta a képregénykiadó divíziót '97-ben.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #849 Dátum: 2020. Május 04., 08:20:35 »
A svéd vállalatot is érzékenyen érintette a 90-es évek végi képregényes válság, vagy aránylag sértetlenül került ki ebből?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #848 Dátum: 2020. Május 04., 06:14:59 »
Akkor már az is érthető, miért volt a miénk Semic Interprint...

Svéd-magyar vegyesvállalatként indult, ezért követtük elsősorban a svéd koncepciót. Csak később került 100%-os magyar tulajdonba, és kezdtük elhagyni a korábbi megkötéseket, pl. az 1992. nyarán indult X-Men füzet is már 50 oldalas volt, és elfért benne 2 teljes történet. Ami mellett vicces, hogy itt is voltak kihagyott oldalak, amit a szerkeszrő "kiszerkesztett", mert olyan utalásokat, mellékszálakat tartalmazott, ami nálunk nem jelent meg, és csak nyitott kérdéseket hagyott volna maga után.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #847 Dátum: 2020. Május 04., 06:10:50 »
Velük már megvolt a kapcsolat, hiszen akkoriban nagyon sok képregényt nálunk nyomtattak.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #846 Dátum: 2020. Május 03., 22:30:36 »
Akkor már az is érthető, miért volt a miénk Semic Interprint... Tul.képp a skandináv modellt 'másoltuk', biztos úgy vélték itthon, az északi mintát érdemes alapul venni.