Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 158421 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #785 Dátum: 2013. December 19., 09:17:27 »
Tudna valaki segíteni? A ma kikerült Robotzsaru ( a 10. Semices szám ) eredeti borítójára lenne szükségem. Hiába kutattam a neten ( lehet, hogy én keresem rossz helyen ) nem találtam sehol. Minél nagyobb felbontásban kéne, ha lehet. Jöhet privátba, vagy ide a fórumra is.
Előre is köszi!

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #784 Dátum: 2013. December 08., 14:22:20 »
A Mars hadura 6-9: Én azok közé tartozok akinek tetszett a John Carter című film is, de ha ez a képregény az eredeti regény alapján készült akkor a filmet nagyon lerövidítették! A képregény fantasztikus, és ahogy látom nem ér véget ott ahol a film! Köszönöm az eddigi részeket!

Nem elérhető elmouse

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #783 Dátum: 2013. Október 06., 13:25:54 »
Köszi! Akkor bizakodva várok.  :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #782 Dátum: 2013. Október 05., 20:41:21 »
Futó sorozat, egyelőre hatig van fordítás/beírás, kilenc kötet jelent meg – de úgy rémlik, az első sztorit lezárják az ötösben. Ez az egyetlen CO-s hagyaték a Groo mellett, ahol még volna is szándékom a folytatására. A maradék két kötet valamikor ki fog kerülni, de nem tudom, mikor. Azok abszolút vészhelyzetre vannak, amikor túl nagy lyukak lesznek a délutáni megjelenésekben.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető elmouse

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #781 Dátum: 2013. Október 05., 20:24:01 »
Üdv!
Most olvastam el az Aranyváros 4 részét. Azt hittem, hogy ez teljes, aztán a 4. rész végén jól meglepődtem.
Várható a befejezése? Mert nagyon izgi. Amúgy hány részes?
Köszi.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #780 Dátum: 2013. Augusztus 18., 08:12:15 »
Dehogy, egy tonna WH-képregény van még, ami nincs honosítva.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #779 Dátum: 2013. Augusztus 18., 00:41:19 »
Ami a hálózsákon találhatók Warhammer képregények az a teljes kiadvány? A warhammer és a 40k történetei között van-e olyan történet ami ezt a két különböző világot összekapcsolná vagy egyáltalán nincs ilyen? Mert a 40k-t jobban csipázom, mint a warhammert.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #778 Dátum: 2013. Június 08., 19:56:49 »
Köszönöm az újabb részeket. :worship: :worship: :worship:
Dejah megjelenése sokat lendített sztori, de valahogy mégis úgy érzem, kissé lassan csordogál a cselekmény.
 A rajzokért én sem vagyok oda, sajnálom, hogy nem Sadowski folytatta a sorozatot.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #777 Dátum: 2013. Május 29., 22:33:40 »
A másuk sorozatnál később sem cserélik le a rajzolókat??Tényleg , a sorozat még megy ? Mintha ritkult volna  a megjelenés.
A sorozat még megy, ha minden igaz a héten jelenik meg a 25. szám. A ritkulás érzete azért van, mert a kiadóra jellemző módon folytonos csúszásban vannak az egyes számok, így sosem akkor jön ki, mint amikorra beígérték.

Ami pedig a rajzolót illeti a későbbiekben több ízben is le fogják cserélni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető babrafax

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #776 Dátum: 2013. Május 29., 22:24:06 »
Helló Aldarion,

 nekem sokkal jobban tetszik a Barsoom bukása grafikailag!A figurák kidolgozása fényévekkel szebb mint a másiké sajnos.A másuk sorozatnál később sem cserélik le a rajzolókat??Tényleg , a sorozat még megy ? Mintha ritkult volna  a megjelenés.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #775 Dátum: 2013. Április 17., 21:28:59 »
A Mars hadúra 1-3.: Tetszett ez a sci-fi képregény. Nekem még nem volt szerencsém ehhez, de érdekes, hogy az elején olyan westernes történet volt. Főleg, amikor felbukkant John Carter. A sok mesélésbe olyannak hangzik, hogy John Carter már átélte az eseményt, ami még nem történt meg. Majd végül jött a Marsi esemény, ami a földön kívül történik.
Az még külön jó hír, hogy lesz még más ilyen Mars hadúra-féle képregény is.
Ezer köszönet érte Aldarion-nak és Tyrant-nak! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #774 Dátum: 2013. Április 10., 18:08:04 »
Mert amikor 1920 körül papírra vetette a történetet még nem álltak rendelkezésre pontos adatok a Marsról, emellett ő egy lakható planétaként álmodta meg a vörös bolygót, amin legkevesebb öt nép él (akik szép sorban meg is fognak majd jelenni), a földihez hasonló ökoszisztémával, azaz ugyanúgy megtalálhatóak az éghajlati övek a trópusitól a sarkvidékig, a különbség csupán abban jelentkezik, hogy a Mars egy haldokló világ, amely réges-régen túl van már a fénykorán. Erről az időszakról szól egyébként a két hét múlva útnak induló Brasoom bukása című mini is.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #773 Dátum: 2013. Április 10., 17:44:53 »
Köszönöm az újabb résut, nagyon tetszett, bár az eléggé zavart, hogy azzal nem foglalkozott az író, hogy Carter mégis hogy a fenébe kap levegőt, és hogyhogy nem fagy neg, amikor elvileg röpködnek ott a kemény minuszok. 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #772 Dátum: 2013. Március 20., 21:15:40 »
Én is köszönöm a Mars Hadurát. Nekem teljessen új a sztori, eddig nem volt szerencsém Carter történetéhez, így mindenféle előitélet nélkül olvastam és nagyon tetszett, jól indult a sztori, tetszik  párhuzamosság, hogy egyszerre ismekedhettem Tars-szal és Johnnal. A rajzok is egész jók, csak a marsbéli lényeknek lehetett volna még sokfélébb az arcuk. 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #771 Dátum: 2013. Március 20., 15:31:07 »
Aldarion! Ismét szép munkát hoztál HZS konyhára!  :bravo: TF után ezeket is élvezettel olvasom, nagyon jó! :) Egyértelműen várom az új részeket!  ;D Szép hozzászólók vannak! Szuper!  :nezze:

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #770 Dátum: 2013. Március 19., 14:52:52 »
Ami az adaptációt illeti, nagyon könyv hű. Az indiánok és a Powell szál benne volt a regényben, csak az első részben elmesélt események - a kocsmai balhé - volt kitaláció, Powell halála viszont már a történet eredeti nyitányának részei.
Akkor tévedtem :). Így utólag belegondolva, tényleg nem volt logikus, amit írtam - minek ment volna a barlangba, ha nem menekül valakik elől...? Pedig tavaly vagy tavalyelőtt elolvastam az első regényt újra, de ezek szerint ez nem maradt meg  :badteeth:.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #769 Dátum: 2013. Március 18., 13:58:32 »
Kíváncsi vagyok, hogy mit hoztak ki belőle, mert a könyvben ha jól rémlik, ennyire nem voltak az előzmények kifejtve (indiánok tuti nem voltak, meg ez a Powell nevű fazon se igazán rémlik, persze tévedhetek is). Jó a rajz is, hangulatos,
Ami az adaptációt illeti, nagyon könyv hű. Az indiánok és a Powell szál benne volt a regényben, csak az első részben elmesélt események - a kocsmai balhé - volt kitaláció, Powell halála viszont már a történet eredeti nyitányának részei.
a Dynamite-nál szeretik a cicis bórítókat
Nálunk is...  :hehe:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #768 Dátum: 2013. Március 18., 11:42:22 »
Köszönöm a Mars Hadura első két részét!
Jó húsz évvel ezelőtt az egyik kedvenc könyvsorozatom volt ez, és mintha rémlene, hogy hallottam már képregény-változatról is, de olvasni most olvastam először. Kíváncsi vagyok, hogy mit hoztak ki belőle, mert a könyvben ha jól rémlik, ennyire nem voltak az előzmények kifejtve (indiánok tuti nem voltak, meg ez a Powell nevű fazon se igazán rémlik, persze tévedhetek is). Jó a rajz is, hangulatos, a Dynamite-nál szeretik a cicis bórítókat  ;D, egyedül a zöld emberek meg a majmok néznek ki kicsit hülyén ezzel a dupla felsőtesttel - a régi könyvek borítóin talán jobban mutattak. A magyar szöveg viszont nagyon olvasmányos, hozza a könyvek hangulatát, főleg a narratív részek.
Még egyszer köszi a munkátokat  :worship:, kíváncsian várom a folytatást.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #767 Dátum: 2013. Február 20., 09:20:26 »
Fasza lett a Mars Hadura :)
Nemrég - a John Carter film hatására -  olvastam el könyvben az első 2 részt. Szerintem mindenképpen érdemes azoknak is egy esélyt adni, a képregény meg szépen kiegészíti a sztorikat.
Köszi Aldarion!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #766 Dátum: 2013. Január 30., 21:44:27 »
Ha már szóba jött a Warhammer, szeretném megköszönni az eddigi fordításokat. Az elmúlt 1 évben átrágtam magam a Boom-os  és a két Black Librarys köteteken (a Mothlyk még hátra vannak). A maga módján mindegyik jó volt, az orkokon különösen jókat röhögtem. :badteeth:
Legnagyobb "bánatomra" ezekkel a képregényekkel sikerült velem megszerettetnetek a 40K világát, így rácuppantam a könyvekre.  :badteeth:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #765 Dátum: 2013. Január 30., 11:19:26 »
Valamikor az év folyamán jön a Fire and Honor című mini, azon felül másról egyelőre nem merek nyilatkozni.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Enkidu

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +1/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #764 Dátum: 2013. Január 30., 11:01:09 »
Esetleg idén már lehet számítani pár Warhammer 40K-s képregényre az oldalon?

Nem elérhető avenger

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +1/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #763 Dátum: 2012. Október 20., 18:19:25 »
Köszönöm a Rendkívűli Úriemberek Szövetsége II. részét! Nekem ez jobban is tetszett, mint az első. Az eleje nagyon jól kezdődött, ki nem találtam volna, hogy a Marson játszódik. Moore nagyon profin oldja meg a különböző világok, univerzumok egybeolvasztását. Pont a minap néztem meg Dr. Moreau szigetét így amikor Miss Murray-ék találkoztak azzal a hibriddel rögtön az jutott róla eszembe és el is találtam. O'Neill rajzai is nagyon jól illenek a sztorihoz. Mr. Griffin árulásán meg se lepődtem, Mr. Hyde durván "elintézte".  Hogy mi az a H-142 nem találtam volna ki, viszont az ötlet nagyon tetszett, ahogy legyőzték az idegeneket.

Nem elérhető glad

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #762 Dátum: 2012. Szeptember 15., 20:47:22 »
Na igen, én se kedvelem a pdf-et így.
Köszi az infót, türelmesen várom.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #761 Dátum: 2012. Szeptember 15., 20:40:15 »
A Természet csodáit azóta megkaptuk CBZ-ben, de köszönjük a felajánlást. (PDF amúgy nem lett volna jó, az a vadbarom, aki először kitalálta, hogy egy csak képekből álló PDF-et kreáljon, tarkón lövetést érdemelne. Egy mozsárágyúval.)
Aranyváros lesz. Nem tudom, mikor - tényleg lövésem sincs - de lesz. Van nyersanyagom (azt hiszem...), szóval valamikor le fogom fordítani, remélhetőleg jövő februárig. Ami azt is jelenti, hogy 2013 nyara előtt nagyon ne számíts rá.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető glad

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #760 Dátum: 2012. Szeptember 15., 20:05:20 »
Először is üdv mindenkinek, új vagyok itt és nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt! :) Több évtized után újra képregényeket olvasok, hála nektek.
Lenne egy kérdésem. Az Aranyvárossal kezdtem az olvasást, de látom van még folytatása. Ez folyamatában van vagy félbemaradt? Csak hogy nem várjam ha nincs folytatás.

A másik, hogy a főoldalon kerestétek a Természet csodái 7 részét. Fent van az nCore-on pdf-ben. Ebben a formátumban is jó?

Nem elérhető avenger

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +1/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #759 Dátum: 2012. Szeptember 08., 22:32:08 »
Köszönöm a Rendkívüli Úriemberek Szövetsége I. kötetét! Már nagyon sokat olvastam Moore és O'Neill művéről, de magát a képregényt csak most olvastam el először. Tényleg nagyon jó! A karakterek és maga a világ is jól kivannak dolgozva. Bekerült a kedvenceim közé, amit pedig nem sok képregényről lehet elmondani. (pl. ott van a szintén HZs-n lévő Red Son.)

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #758 Dátum: 2012. Augusztus 28., 09:36:25 »
Sajnos most nagyon kevés időm lesz rá, és nem akarok senkit hitegetni vele. :) De jön majd valamikor, azt garantálom. :) És örülök, hogy tetszett. :)

Katt a képre!

Nem elérhető oawio

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +4/-1
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #757 Dátum: 2012. Augusztus 27., 15:49:18 »
Végre Mass effect. Már gondoltam hogy rá kéne kérdezi ,hogy mikor jönn a következő, de hát nem kellet. :)
Jó volt megint csak hamar vége lett.Aszt meg nem gondoltam volna hogy tud egy szalári ilyen kemény lenni.
Biztos szteroidozik vagy valami. :D

Már úgy várom a folytatást!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #756 Dátum: 2012. Augusztus 16., 13:23:03 »
Hát nem a közeljövőben. Pláne, hogy a foglalóját kb. minden vitt cucca miatt nyaggatják itt, annyira jól beválasztott. :)
Be, hála az égnek...  :badteeth: ami pedig a Mars hadurát illeti - igen jelenleg ezen a címen fut, mert tetszik a szó szerinti címfordítás, bár még nem kizárt, hogy a 3. regény magyar címe alapján csak a Mars ura lesz - dolgozom rajta. Eredetileg szerettem volna már idén belevágni, de ezt egyre kétségesebbnek érzem, viszont legfeljebb jövőre majdnem biztosan érkezik...
"When the battle is through, only the strong will survive."