Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 161221 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Sci-fi képregények
« Válasz #95 Dátum: 2009. Július 13., 20:41:08 »
Idézetet írta: talgaby
Igen, csak örülünk az ingyenreklámnak.
Én inkább annak, hogy növeli a pagerankünket.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Sci-fi képregények
« Válasz #94 Dátum: 2009. Július 13., 20:32:52 »
Igen, csak örülünk az ingyenreklámnak.
És igen, Wearwolfff is eléggé megszenvedhetett a logóval és a kreditoldallal, a címlapról nem is beszélve.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Sci-fi képregények
« Válasz #93 Dátum: 2009. Július 13., 19:41:54 »
Idézetet írta: FZoli
Remélem nem gond, az Abydos Gate fórumára kiírtam, hogy mit raktatok ma ki

Nem, dehogy. Épp ellenkezőleg, nagyon örülünk neki.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #92 Dátum: 2009. Július 13., 19:34:19 »
Köszi a CSKA képregényt, kellemesen meglepődtem amikor megláttam a főoldalon. A sztori ugyan nem tartogatott sok újdonságot (már volt hozzá szerencsém  ), de a fordítás és a kiváló munka (a CSK-1-es miniben anno volt pár félrefordítás itt-ott). Összevissza egy hibát találtam: a 18. oldalon (19. kép) a maga és a sabbra között kimaradt a kötőjel. Remélem nem gond, az Abydos Gate fórumára kiírtam, hogy mit raktatok ma ki  
(Anno eljátszottam a gondolattal, hogy lefordítsam a képregényt. Kb. 1 oldalig jutottam  A fordítás még hagyján volt, de a beírás már tökölös meló lett volna Painttel. A nagy "lelkesedés" után fedeztem fel a Hálózsákot, és látva az itteni minőséget, nem is bántam, hogy nem folytattam a "fordításomat".)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 13., 19:37:09 írta FZoli »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Sci-fi képregények
« Válasz #91 Dátum: 2009. Július 13., 19:30:26 »
Még csak az kéne... nem, ez a mini is inkább olyan bónusz dolog. Az eddigieken kívül nem nagyon lesznek itt újdonságok, bár azért felbukkan majd itt pár érdekesség a tagságtól.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Sci-fi képregények
« Válasz #90 Dátum: 2009. Július 13., 19:28:57 »
Ó, ez csak úgy jött. Mikor vége lett a sorozatnak körbenéztem nincs-e róla valami, és hát volt.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #89 Dátum: 2009. Július 13., 19:17:09 »
Nem gondoltam, hogy Csillagkapu képregényt terveztek honosítani. Mert tudtommal az előző mini még nagyon régen lett honosítva. Nos bevallom a jelenlegi Csillagkapu történet különleges, izgalmas. A tv-sorozatot nem követtem figyelemmel, mert nagyon sok részes. Persze azt tudom, hogy mi ez a sorozat. Nos sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz.
Nos ahogy látom sci-fi képregények is lesznek a Hálózsákon. A Csillagkapu, Star Trek, Csillagközi Romboló.
Nos lenne néhány kérdésem. Ti minden sci-fi képregényt tervezitek folytatni? Mert ezekről úgy tudom, többféle minisorozat is létezik. Láttam a comicvine.com-on. A Slidersről szintén láttam, hogy van egypár mini.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 13., 19:17:33 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Sci-fi képregények
« Válasz #88 Dátum: 2009. Július 13., 18:00:27 »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Klingon

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sci-fi képregények
« Válasz #87 Dátum: 2009. Július 05., 22:06:08 »
Ez jó hír, kösz a gyors választ.
 
Quapla


Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #86 Dátum: 2009. Július 05., 11:17:34 »
Szia.

Idézet
A végét nyitvahagyták. Lehet, hogy lesz folytatása?
Sajnos nem valószínű. Eddig csak és kizárólag a romulános spotlightnak van közvetlen folytatása, a Hollow Crown...  

Idézet
Kedvenceim a klingonok, szívesen olvasnék róluk is.
Nos, ha megnézed a listát, amit alant írtam, hogy miket fogok honosítani, láthatod, hogy most az elkövetkezendő hónapokban (szeptembertől, vagy októbertől), hosszú hónapokig csak velük fog foglalkozni egy minisorozat, plusz már ők is kaptak külön Spotlightot, amik 2 vagy 3 hónapja jelent meg kint az USA-ban.  

Nem elérhető Klingon

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
    • http://
Sci-fi képregények
« Válasz #85 Dátum: 2009. Július 04., 20:29:18 »
Helló

Idézetet írta: Silver&Clio
Star trek kedvelőként már épp ideje volt hogy köszönetet mondjak a honosításokért!!
Én is köszönöm, és remélem lesz még. Kedvenceim a klingonok, szívesen olvasnék róluk is.
Az új ST képregény grafikája egy két helyen nekem furcsán hatott a korábbiakhoz képes, de nem rossz. A végét nyitvahagyták. Lehet, hogy lesz folytatása?
 
Quapla


Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #84 Dátum: 2009. Július 03., 21:42:02 »
Idézet
Jelenlegi terveim, olyan 2-3 évre előre: Klingons:Blood Will Tell, Countdown, Mirror Images, Romulans: the Hollow Crown, The Last Generation, Wrath of Khan, Crew, iletve reményeim szerint, ha letelik a fél év, akkor időnként egy-egy újabb spotlight.
Fincsi!  
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #83 Dátum: 2009. Július 03., 15:33:38 »
Idézet
Szerintem nem lesz vele gond, nekem pl. bejött...
Hát, nekem meg nem. Komolyan mondom, Picardnak olyan feje volt némelyik oldalon, hogy azóta is rosszakat álmodok tőle...

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Sci-fi képregények
« Válasz #82 Dátum: 2009. Július 03., 08:46:01 »
Én is köszönöm a dícsérő szavakat, örülök, hogy ennyi embernek tetszett.  
Idézet
mondjuk a jövő hónapban akkor nem tudom mit fog szólni a nép a Borg rajzaihoz...
Szerintem nem lesz vele gond, nekem pl. bejött...
Idézet
én szívesen olvasnék még bármilyen trek képregényt!
A CO-MIX oldalán is van pár darab, látogassatok el oda is, azok is Hzs-CO-MIX összefogással születtek.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #81 Dátum: 2009. Július 02., 20:33:18 »
Na, először is köszönöm a véleményeket. Most dióhéjben válaszlok, mert ma már túl vagyok egy hat órás autóúton és fáradt vagyok...

Idézet
És jól olvastam, a jövő hónapban is lesz Star Trek képregény?
Idézet
én szívesen olvasnék még bármilyen trek képregényt!
Igen, a jövő hónapban jön a sorozat befejező darabja, a Borg. De nem kell aggódni, amerikában már fut az Alien Spotlights vol2...  

Idézet
A ST Crew? Az bizony jó kis képregény. Van esély rá, hogy honosítsátok?
Igen, van. most fogom felvenni a foglalási listára, de az még nagyon sokára fog sorra kerülni. Jelenlegi terveim, olyan 2-3 évre előre: Klingons:Blood Will Tell, Countdown, Mirror Images, Romulans: the Hollow Crown, The Last Generation, Wrath of Khan, Crew, iletve reményeim szerint, ha letelik a fél év, akkor időnként egy-egy újabb spotlight. Természetesen ezek a tervek még változhatnak...  
És ezek mellett a BSG is folytatva lesz, abból vannak még új tervek és januártól akarok egy új, 5 részes sci-fi sorozatot is, aminek piszok szép festet grafikái vannak...  


Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Sci-fi képregények
« Válasz #80 Dátum: 2009. Július 02., 18:11:29 »
Star trek kedvelőként már épp ideje volt hogy köszönetet mondjak a honosításokért!!
 A rajzok nekem sem tetszettek kivéve egy-két képkockát. Az andoriaiakat tökéletesen bemutatta! Az új Trek sorozatban (Archer kapitány idején) nagy jelentősséget kap ez a faj.  Eléggé ellentmondásos és megbízhatatlannak tűnő nép. De van egy két kivétel amiből különlegesen értelmezett barátság születik.

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #79 Dátum: 2009. Július 02., 18:04:54 »
Üdv!
Kösz az újabb ST adagot!
Ami a grafikát illeti, engem, kicsit meglepett. Olyan, mintha fan made cucc lenne. A történet viszont nagyon tetszett, jól mutatta be az Andoriai fajt.
Idézet
Hát, a Crew mintájára én szinte bármit elviselnék...
A ST Crew? Az bizony jó kis képregény. Van esély rá, hogy honosítsátok?
Idézet
De nekem pl kifejezetten tetszik a mostani Khan haragja film adaptáció is.
Nekem is.
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #78 Dátum: 2009. Július 02., 08:36:47 »
Üdv! Köszi a Star Trek képregényt,dr.Samson,Kendra,Recsi!      
A grafikát nem mondanám szörnyűnek,inkább átlagos,szerintem.A történet viszont jó volt,én szívesen olvasnék még bármilyen trek képregényt!  
Az ERŐ legyen veletek!!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #77 Dátum: 2009. Július 01., 20:59:48 »
Szerintem a rajz nagyszerű, nem szörnyű. És jól olvastam, a jövő hónapban is lesz Star Trek képregény?Ez egy nagyon jó hír.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 01., 21:00:20 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #76 Dátum: 2009. Július 01., 20:42:32 »
Hát, a Crew mintájára én szinte bármit elviselnék...  De nekem pl kifejezetten tetszik a mostani Khan haragja film adaptáció is.

Egyébként egy kérdés: tényleg olyan szörnyű a rajz? Csak mert nekem kifejezetten tetszett, de nézem, hogy eléggé rossz értékeket kapot... mondjuk a jövő hónapban akkor nem tudom mit fog szólni a nép a Borg rajzaihoz...  

Idézet
Csak kár hogy nem derül ki, mi lett Sharad-dal a végén, bár tény hogy így hangulatos.
Ja, de szerintem pont ez teszi jóvá, hogy utána lehet gondolni a dolgoknak. És Picardal a jövő hónapban találkozhatsz...  

És köszi mindenkinek aki vette a fáradtságot és írt ide is!  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #75 Dátum: 2009. Július 01., 17:56:25 »
Köszi a fordításért. A Trek idegenek azért ilyen egysíkúak, mert anno az volt a koncepció, hogy a földiek közt béke honol, és minden hétre ki kellett találni valami problemás idegent, hogy fenyegetés is legyen a sorozatban. Így lettek a klingonok harcosak, a romulanok intrikusak, az andoriaiak meg militaristák. (Ferengik kapitalisták, kardassziánok rendőrállam, borgok dolgozók stb.)Ezeket hívták heti idegeneknek, vagy valami hasonló néven. Később ezt már árnyalták, amikor pl az ENT-ben már van klingon ügyvéd, korrupt vulcan stb. Ezzel együtt ez egy jó kis képregénysorozat, ami elmozdítja a fókuszt a legénységesdiről. Csak kár hogy nem derül ki, mi lett Sharad-dal a végén, bár tény hogy így hangulatos. Pedig egész ötletes karaktert sikerült összehozni itt egyetlen füzet alatt. Lazán megállná a helyét Picard tisztikarában (egy bolonddal több vagy kevesebb.   )

Nemrég olvasgattam a kiadó fórumát, ahol lehet(ett) kérdezni a szerkesztőktől. Úgy tűnik DS9, VOY és ENT képregényekre nem nagyon van kilátás, mert a jogok szanaszét hevernek, pl ENT esetében még a főszereplő jóváhagyása is kellene. Az alacsony nézettség miatt egyébként is az a legkevésbé sanszos, de a másik kettő is elmarad a TNG és a TOS népszerűségétől, ellenben DS9-re talán van némi esély. Addig is a rajongók Titan-t meg más hasonló finomságokat kérnek a Crew mintájára. Írjatok ti is, hátha lehet őket is befolyásolni, mint a HZS stábját.  
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 01., 18:27:45 írta Gorgonita »

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #74 Dátum: 2009. Július 01., 16:05:15 »
Nagyszerű ez a Star Trek képregény. Ezek az andoriánok kissé furcsák voltak, mert néhányan azt mondják nem élhetnek békében az emberekkel. A végén meg olyan barbár módon viselkedtek. És igazából a vége egy kicsit furcsa volt. De azért nagyon jó volt, hogy Star Trek képregény is lett honosítva. A Csillagközi Romboló biztos egy nagy siker lesz. A későbbiekben ez is kiderül.
Ezer köszönet dr samson, Recsi és Kendra a képregényért. Sok sikert kívánok nektek a sci-fi képregény honosításhoz.
És ezer köszönet Ben Reilly a Star Trek Lexikonért, amit összefoglaltál.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Sci-fi képregények
« Válasz #73 Dátum: 2009. Július 01., 10:46:06 »
[!--fonto:Impact--][span style=\"font-family: Impact;\"][!--/fonto--][!--sizeo:7--][span style=\"font-size: 36pt; line-height: 100%;\"][!--/sizeo--]Frissültünk![/size][/font]
[a href=\"http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1711%3Astar-trek-andorianok&catid=13%3Avegyes&Itemid=1\" target=\"_blank\"]Star Trek - Idegenek reflektorfényben: az andoriánok[/a]

"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #72 Dátum: 2009. Június 26., 15:04:07 »
Lapozz csak kicsit lejjebb... ez az X-akták topik...  Egyébként annyi a helyzet, hogy most Zozival ránk jött az 5 perc és épp reformáljuk a fórumot, hamarosan a CSI topikot átnevezzzük akció taopiknak, a korábbi Sci-fi/fantasy/akció topik, pedig csak fantasy topik lesz. És persze már van egy új DC topik is. Csak, hogy bonyolultabb legyen az élet...

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Sci-fi képregények
« Válasz #71 Dátum: 2009. Június 26., 15:03:44 »
Nem töröltük, ez volt az, csak átneveztük, hogy a sci-fi képregények egy helyen legyenek.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #70 Dátum: 2009. Június 26., 14:58:54 »
Ez is egy nagyon jó ötlet. Így legalább tudjuk, hogy sci-fi képregények ide lesznek hirdetve. Egy kérdés:Úgy emlékszem volt egy X-Akták topic. Valószínűleg kitöröltétek. Miért?
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Sci-fi képregények
« Válasz #69 Dátum: 2009. Június 26., 14:27:46 »
Ezentúl ebbe a témába kerülnek a HálóZsák tudományos-fantasztikus képregényeivel kapcsolatos beszélgetések.

"Mi vagyunk a Borg. Kapcsolják ki a pajzsukat és állítsák le a hajtóművet. Biológiai és technológiai sajátosságaikat a miénkhez adjuk. Kultúrájukat a sajátunk szolgálatába állítjuk. Minden ellenállás hasztalan. Asszimiláljuk magukat."
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Sci-fi képregények
« Válasz #68 Dátum: 2009. Június 18., 10:06:34 »
A 21. szám véletlenül borító nélkül került ki. Sikerült orvosolni a hibát, most már hiánytalanul minden oldal letölthető.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Sci-fi képregények
« Válasz #67 Dátum: 2009. Június 15., 18:13:39 »
Igen, a sorozatot lefoglaltuk, és folytatni is szeretnénk. Valóban 41 rész jelent meg, amiből még 20 hátravan, illetve 1 különszám.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Sci-fi képregények
« Válasz #66 Dátum: 2009. Június 15., 15:43:42 »
Hihetetlen. Ez aztán nagyszerű ötlet, hogy az X-Akták 21. száma is megjelent. Tegnap a Drax minisorozatról mondtam, hogy az egy kicsit X-Akták jellegű történet volt. És ma megjelent az X-Akták. A Marvel és a DC-s szuperhős képregények után tényleg jó ötlet, hogy egy kis rejtélyes sci-fi jellegű képregényt raktatok ki. A történet továbbra is nagyon jó volt. Ebben a részben Mulder egyedül oldotta meg a problémát. Ez nagyon érdekes volt.
Ezután még tervezitek az X-aktákat folytatni? Úgy tudom többféle is létezik. Ez a sorozat kb. 41 részes. Tehát marad még 20 rész. Továbbá láttam a comicvine.com-on, hogy van még pár különszám és egy-két mini. Igazából az összes X-Akták képregényt lefoglaltátok?
Ezer köszönet Recsi, Kendra és beigli69 az X-Akták képregényért és további sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 15., 18:22:31 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.