Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 634757 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8276 Dátum: 2019. Február 25., 15:19:20 »
Pontosan, én is azt mondom, hogy pár mondat miatt, nem dől össze a világ.
Én ezt most az Eaglemoss "védelmében" mondtam.

Védelmében?  :badteeth:
Mit lehet azon védeni? Sokszor értelmezhetetlen az egész fordítás.  :-\



Véleményem szerint nézhetjük úgy is, ha nem a Kingpin csapat kapta volna meg a munkát hanem valaki más, akkor kaphatunk volna valami Eaglemoss szintű kutyaütő bandát. Ez nagyon fontos!


Vagy lehet, hogy jobbat találtak volna. Nyilván nem egy, vagy két csapat van az országban, aminek ez profilba vág. De a lényeg, hogy ez már ilyen. Legalább van.  :nemtudom:

Van ilyen? Nem tudom. Ebbe a profilú jártasságba nem hinném, hogy tolonganak a fordítók/beírók/műszaki szerkesztők.
De szerintem nem nagyon találnál jobbat náluk. És ha ők a szint akkor megnyugodhatunk.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8275 Dátum: 2019. Február 25., 15:19:06 »

Véleményem szerint nézhetjük úgy is, ha nem a Kingpin csapat kapta volna meg a munkát hanem valaki más, akkor kaphatunk volna valami Eaglemoss szintű kutyaütő bandát. Ez nagyon fontos!


Vagy lehet, hogy jobbat találtak volna. Nyilván nem egy, vagy két csapat van az országban, aminek ez profilba vág. De a lényeg, hogy ez már ilyen. Legalább van.  :nemtudom:
Ahogy egy régi videóban mondja egy alkesz: "Semmi egyebet nem tudok mondani. Kérem, kapcsolja ki!"
 :D

Galen, igazad van. A szememben az új szinkronok felérnek egy arculcsapással. Mondjuk általában rosszabbak is. Pl Múmia. A Balog Mix csinált egy zseniális szinkront, aztán állítólag a "rossz minőség" miatt jött 5 (!) évre rá az Active. Nem rossz, de lelkes iparosmunka csupán. Reisenbüchler Sándor pl a sajnálatos halála miatt ott már nyilván nincs, ellenben Gesztesi ripacsabb, mint valaha.
Jákob rabbi. Egyik legjobb (nekem legjobb)  Louis de Funès  film. Fakopáncs helyett Tukán. Gáti helyett Csankó. NÓKOMMENT.
Ezek a durva különbségek. :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8274 Dátum: 2019. Február 25., 15:09:25 »
Pontosan, én is azt mondom, hogy pár mondat miatt, nem dől össze a világ.
Én ezt most az Eaglemoss "védelmében" mondtam.

Egy helyen kivették a néger szót (magyar nyelvterületen NEM pejoratív),
Ja nálunk a Negró az.  :badteeth:
Te turkia te nem a gyerekkorodat keresed, mint ahogy én a Jákob Rabbi kalandjai emlékezetes beszólásainál?  :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8273 Dátum: 2019. Február 25., 15:01:30 »
Isten ments, hogy azt mondjam a "rossz minőség" legyen a szint. De az Eaglemossnál egyszer se olvastam, hogy valaki is mérges lenne a ROSSZ minőség miatt. Viszont az általad kifogásolt "hibák" számomra fel se tűntek. Nekem tetszik az új kiadvány. Hogy az általad említett hibák(?) jogosak-e, azt majd talgaby megtudományoskodja  :D.
Természetesen a helyesírás kivétel, de azt betudom a megfeszített tempónak.
Véleményem szerint nézhetjük úgy is, ha nem a Kingpin csapat kapta volna meg a munkát hanem valaki más, akkor kaphatunk volna valami Eaglemoss szintű kutyaütő bandát. Ez nagyon fontos!
Pluszban: azt érzem, hogy amíg az Eaglemoss estében senki nem foglalkozik a hibákkal, addig ebben az esetben meg felnagyítják.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8272 Dátum: 2019. Február 25., 14:42:43 »
Ebből adódik a kérdés: ennyire igénytelen lenne a magyar piac?
Veszik a Spawnt idehaza.
Ez kb. mindent megmagyaráz.

Kiadják a Spawn-t idehaza???  ;)

Micho:
pl. egy bosszantó "magyarítás":
Fátit lenyomja a Túlontúli, dokink fekszik a földön.

EREDETI SZÖVEG:
"A győző közeleg."

ÚJ:
"A győztes közeleg."

Egy helyen kivették a néger szót (magyar nyelvterületen NEM pejoratív), két másik helyen meg otthagyják. Akkor miért nem írta át a másik kettőt is? Nyilván mert fullra észre sem vette, csak azt az egyet és az nem maradhatott. Egyes szófordulatok ok nélkül másként szerepelnek, mások teljesen úgy, mint az eredetiben. Több elírás van benne és láttam helyesírási hibát is.
Ezeket most a karácsonyi emlékek alapján mondom, pontosabbért fel kéne ütni a kötetet.

Ez leírva nem tűnik vészesnek (nem is az), de engem iszonyúan bosszant, ha valamit nem következetesen csinálnak. A győztes nyilván milliószor hétköznapibb, mint a "győző", nem is értem, miért akartak minden pátoszt kiiktatni a szövegből. Talán a fordító nem volt oda Gáspár Győzőért.  :D
Ezeken kívül említettem, elírások is szerepelnek és van helyesírási hiba is.

A napokban írtam, hogy csak kevés képregényt veszek, tényleg csak ami érdekel. Ilyen nincs sok. Ebben a kevésben is rögtön van hiba. Pl. Kraven utolsó vadászata. Na nyilván abban meg egy nehezen értelmezhető mondat van (persze azt is át kellett fordítani). Azt már 2 éve olvastam, nem tudom, mi volt.


Megértem, hogy vannak rosszabbak is, de azért ne az legyen már a mérce, hogy "nagyon rossz", meg hogy "van rosszabb is".


Ha megveszek egy sérülésekért átkutatott hibátlan külsejű képregényt 3-4-5 ezer forintért, az legyen tökéletes tartalmát tekintve is. Mondjuk utóbbi időben már inkább LEGO-t veszek a gyereknek, azzal ketten játszunk.  :cool:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8271 Dátum: 2019. Február 25., 14:41:06 »
Annak ellenére, hogy minden képregényes portál, kritika leírja feketén-fehéren, hogy elég gyenge, sőt rossz a fordítás a köteteikben, mégis van kereslet a cuccaikra.
A vásárlók egy része el sem olvasta, csak megveszi és felrakja a polcra (tán még a fóliát se veszi le), a másik része meg nem veszi észre. Nem ültem még neki, hogy egy Semic és egy Eaglemoss fordítást összehasonlítsak buborékról buborékra, de a blogokon néhány elbaszott mondatról / magyartalanságról beszélnek. Egy 150 oldalas akármiben ez nem olyan nagy mennyiség. Mondom ezt úgy még egyszer, hogy nem ültem neki hogy összenézzem. Másik, hogy aki képregényezéssel / fordítással foglalkozik  vagy konyít az angolhoz nyilván hamarabb kiszúrja a hibákat / tükörfordítást, de ez az olvasók mennyi százaléka? Mondjuk az is tény, ha valami magyartalan, ahhoz nem kell egyetemi diploma, hogy jelezzen a pókösztön. Én mondjuk nektek hiszek, mert ti értetek hozzá.

Pontosan, én is azt mondom, hogy pár mondat miatt, nem dől össze a világ. (Azért írtam, hogy más kiadványok meg hemzsegnek a hibáktól.) Hovatovább szerintem teljesen jó volt az "újra" kiadott Titkos Háború. Minden elismerésem (főleg beíróként), hogy hétről-hétre nyomják mint a gép.  :rolleyes: Elképzelni se tudja senki mekkora munka (idő, energia) EGY részt megcsinálni, nemhogy 6-8 részeket.
És azért a sokat magasztalt "régi" Semices fordítások is néha elég érdekesek voltak. De ott még egy Pókemberben Jean DeWolfot is lefordították Farkas kapitányra.  :D

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8270 Dátum: 2019. Február 25., 13:10:54 »
Annak ellenére, hogy minden képregényes portál, kritika leírja feketén-fehéren, hogy elég gyenge, sőt rossz a fordítás a köteteikben, mégis van kereslet a cuccaikra.
A vásárlók egy része el sem olvasta, csak megveszi és felrakja a polcra (tán még a fóliát se veszi le), a másik része meg nem veszi észre. Nem ültem még neki, hogy egy Semic és egy Eaglemoss fordítást összehasonlítsak buborékról buborékra, de a blogokon néhány elbaszott mondatról / magyartalanságról beszélnek. Egy 150 oldalas akármiben ez nem olyan nagy mennyiség. Mondom ezt úgy még egyszer, hogy nem ültem neki hogy összenézzem. Másik, hogy aki képregényezéssel / fordítással foglalkozik  vagy konyít az angolhoz nyilván hamarabb kiszúrja a hibákat / tükörfordítást, de ez az olvasók mennyi százaléka? Mondjuk az is tény, ha valami magyartalan, ahhoz nem kell egyetemi diploma, hogy jelezzen a pókösztön. Én mondjuk nektek hiszek, mert ti értetek hozzá.

Idézetet írta: talgaby
Veszik a Spawnt idehaza.
Ez kb. mindent megmagyaráz.
Hagyd már szegény Spawnt.  :badteeth: :badteeth: :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8269 Dátum: 2019. Február 25., 13:03:25 »

Persze, érthető, csak ez sokakat (engem pl határozottan igen), elriaszt egy-egy új regény megvásárlásától. Pl a Marvel Gyűjtemény Titkos Háborúját nem tudom, ki "magyarította, aktualizálta" , mert azt hiszem, csak valami ilyen van a belső borítón, hogy Kingpin (név nélkül), de nagyon nem vagyok vele megelégedve.

Nekem még nem volt idõm az új változatot elolvasni. Tudnál pár konkrét példát írni, milyen változtatások voltak, amik ennyire nem tetszettek az új verzióban?
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8268 Dátum: 2019. Február 25., 12:40:55 »
Ebből adódik a kérdés: ennyire igénytelen lenne a magyar piac?
Veszik a Spawnt idehaza.
Ez kb. mindent megmagyaráz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8267 Dátum: 2019. Február 25., 12:24:40 »
Szűk határidők és feltorlódott munka, nagyjából. Ha csak egy szerkesztőd van, aki mellette egy komplett kiadót is visz, nem meglepő, ha nem jut idő mindenre.

Persze, érthető, csak ez sokakat (engem pl határozottan igen), elriaszt egy-egy új regény megvásárlásától. Pl a Marvel Gyűjtemény Titkos Háborúját nem tudom, ki "magyarította, aktualizálta" , mert azt hiszem, csak valami ilyen van a belső borítón, hogy Kingpin (név nélkül), de nagyon nem vagyok vele megelégedve. Ez a dömping persze nyilván a kiadó hibája lehet, mert ha nincs idő egy kifogástalan munka elvégzésére, nem kellene ilyen feszített tempót diktálni. Ne  a mennyiség legyen már a döntő a minőséggel szemben, elvégre nem 70 000 T-34 tankot kell gyártani háborús helyzetben.  ;)
Vagy akkor egész egyszerűen a létszámon kell emelni, ha ragaszkodnak az őrült tempóhoz, csak annak ugyebár lesz némi előre be nem tervezett költségvonzata. Öcsém, hány ilyen projektet tudnék sorolni! Nem kellően átgondolt piaci döntések, nem kellőképpen biztosított humánerőforrás (létszám a bibi, vagy rosszak a szakik), közeleg a projektzárás, de csak ülünk a hülyevonaton oszt kapkodunk majd a vége előtt...  ;)
De mégis veszik a köteteket, mert nyomják és nyomják...

Ha megengeded, hogy hozzászóljak...
Nem akarom megvédeni a Kingpint, de az hogy néha becsúszik egy-két kevésbé frappáns fordítás nem a világ. Nézd meg az Eaglemosst (ami iskolapéldája az általad említetteknek, és folyamatosan szállítja a nem túl jó fordításokat), már két sorozatot is futtat. Annak ellenére, hogy minden képregényes portál, kritika leírja feketén-fehéren, hogy elég gyenge, sőt rossz a fordítás a köteteikben, mégis van kereslet a cuccaikra. Ebből adódik a kérdés: ennyire igénytelen lenne a magyar piac? Ennyire nem foglalkoznak a fordítás minőségével? Ennek fényében pedig, az hogy a Marvel Gyűjtemény Titkos Háborújában valami nem lett frappánsan lefordítva, szerintem nem akkora bűn. Természetesen oda kell figyelni, de azért itt nem olyan kritikán aluli minőségről van szó, mint a fentebb említett kiadó esetében.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8266 Dátum: 2019. Február 25., 09:29:08 »
Szűk határidők és feltorlódott munka, nagyjából. Ha csak egy szerkesztőd van, aki mellette egy komplett kiadót is visz, nem meglepő, ha nem jut idő mindenre.

Persze, érthető, csak ez sokakat (engem pl határozottan igen), elriaszt egy-egy új regény megvásárlásától. Pl a Marvel Gyűjtemény Titkos Háborúját nem tudom, ki "magyarította, aktualizálta" , mert azt hiszem, csak valami ilyen van a belső borítón, hogy Kingpin (név nélkül), de nagyon nem vagyok vele megelégedve. Ez a dömping persze nyilván a kiadó hibája lehet, mert ha nincs idő egy kifogástalan munka elvégzésére, nem kellene ilyen feszített tempót diktálni. Ne  a mennyiség legyen már a döntő a minőséggel szemben, elvégre nem 70 000 T-34 tankot kell gyártani háborús helyzetben.  ;)
Vagy akkor egész egyszerűen a létszámon kell emelni, ha ragaszkodnak az őrült tempóhoz, csak annak ugyebár lesz némi előre be nem tervezett költségvonzata. Öcsém, hány ilyen projektet tudnék sorolni! Nem kellően átgondolt piaci döntések, nem kellőképpen biztosított humánerőforrás (létszám a bibi, vagy rosszak a szakik), közeleg a projektzárás, de csak ülünk a hülyevonaton oszt kapkodunk majd a vége előtt...  ;)
De mégis veszik a köteteket, mert nyomják és nyomják...

WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8265 Dátum: 2019. Február 23., 17:16:43 »
Szűk határidők és feltorlódott munka, nagyjából. Ha csak egy szerkesztőd van, aki mellette egy komplett kiadót is visz, nem meglepő, ha nem jut idő mindenre.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8264 Dátum: 2019. Február 23., 16:03:36 »
Én nem tudom, ezek a fordítások miért ilyen igénytelenek. Plusz egy képregényt lektoráltatni sem lehet valami hatalmas összeg, nem egy regény terjedelem. Vagy csak bíznák egyszerűen jó helyesíróra...
Kéthetente kell szállítani őket (100-160 oldal) és a büdzsé a magyarításra nem valami eget verő összeg.
Képregényt lektorálni amúgy nem sokkal könnyebb, mint egy regényt. Sőt, regényt fordítani/korrektúrázni a legkönnyebb az összes formátum közül, nincs semmi elrendezési és hosszúsági megkötésed. Korrektúráztam már 22 oldalas képregényfüzetet majdnem négy órán keresztül.

Érdekes, ezt nem gondoltam. És akkor te miben látod a kiadás problémáit? Főleg a szűk határidőkben? Mert nekem azért így sem kerek.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8263 Dátum: 2019. Február 22., 16:24:34 »
Kéthetente kell szállítani őket (100-160 oldal) és a büdzsé a magyarításra nem valami eget verő összeg.
Képregényt lektorálni amúgy nem sokkal könnyebb, mint egy regényt. Sőt, regényt fordítani/korrektúrázni a legkönnyebb az összes formátum közül, nincs semmi elrendezési és hosszúsági megkötésed. Korrektúráztam már 22 oldalas képregényfüzetet majdnem négy órán keresztül.

Na igen!
Néha én is eléggé megszenvedek néhány mondattal, mire sikerül nagy nehezen lerövidíteni őket. Bár némelyiket a magyar megfelelő hossza miatt szinte képtelenség.
Azt tudom, hogy némelyik hosszabb mondatot Xeraph úgy oldotta meg, hogy megnövelte a szövegbuborék/szövegdoboz méretét.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8262 Dátum: 2019. Február 22., 15:15:34 »
Én nem tudom, ezek a fordítások miért ilyen igénytelenek. Plusz egy képregényt lektoráltatni sem lehet valami hatalmas összeg, nem egy regény terjedelem. Vagy csak bíznák egyszerűen jó helyesíróra...
Kéthetente kell szállítani őket (100-160 oldal) és a büdzsé a magyarításra nem valami eget verő összeg.
Képregényt lektorálni amúgy nem sokkal könnyebb, mint egy regényt. Sőt, regényt fordítani/korrektúrázni a legkönnyebb az összes formátum közül, nincs semmi elrendezési és hosszúsági megkötésed. Korrektúráztam már 22 oldalas képregényfüzetet majdnem négy órán keresztül.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8261 Dátum: 2019. Február 22., 14:31:43 »
Ettől már régóta rettegnek az olvasók, hogy ki fog pukkanni a képregényes lufi hazánkban, és sajnos egyre közelebb vagyunk hozzá. ...

A magam részéről már rég eljutottam a csömörig. Amit az utóbbi időben vettem, az a Képkocka magnetós, bulldis, főnixes sztorija, amit Micho ajánlott (nagyon állat a kiadvány) és a Marvel keménykötetes Titkos Háborúja. Az utóbbinak főleg a 2. részén azért mégis sikerült magamat felhúzni, egyes szófordulatok, beszólások ok nélküli átírogatása és stilisztikai vérengzések helyett inkább arra figyeltek volna, hogy ne rakjanak be helyesírási hibát, vagy elírást. Nem tudom, kinek nem sikerült megugrani a feladatot. Mindegy, ez már ilyen. Legalább a kötetnek jó illata van, nálam ez is szempont.

Fura, hogy egy időben mindenki szinte felejtősnek tartotta a képregényeket, aztán dömping lett a moziban és a képregénypiacon is. Szerintem is várható a lufi hazai kipukkadása.

Én nem tudom, ezek a fordítások miért ilyen igénytelenek. Megkérik az unokaöcsit, vagy a szomszéd srácot, hogy tud-e angolul? Plusz egy képregényt lektoráltatni sem lehet valami hatalmas összeg, nem egy regény terjedelem. Vagy csak bíznák egyszerűen jó helyesíróra...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8260 Dátum: 2019. Február 22., 11:00:51 »
Már csak azért is kérdés, hogy egy esetleges bedőlés mit érint majd (bár hátha nem, nem akarok én rosszat), mert gondolom, az igazából a kiadókat riaszthatja el jó időre attól, hogy ismét itt kössenek üzletet, ami nem megy. De mondom, nem akarok én rosszat, remélem, sikerül fenntartani az egészséges szintet.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8259 Dátum: 2019. Február 22., 10:40:19 »
Pontosan. Még emlékszem '99-re, mikor a Semic-fuccs után bedőlt a képregény itthon. Volt talán a Garfield egyedüli nagy névként, oszt csókolom.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8258 Dátum: 2019. Február 22., 09:08:47 »
Fura, hogy egy időben mindenki szinte felejtősnek tartotta a képregényeket, aztán dömping lett a moziban és a képregénypiacon is. Szerintem is várható a lufi hazai kipukkadása.
Na igen. Csak az a kérdés, hogy mekkorát pukkan és mit/miket visz magával. Remélem, nem mindent.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8257 Dátum: 2019. Február 22., 09:06:03 »
Ettől már régóta rettegnek az olvasók, hogy ki fog pukkanni a képregényes lufi hazánkban, és sajnos egyre közelebb vagyunk hozzá. ...

A magam részéről már rég eljutottam a csömörig. Amit az utóbbi időben vettem, az a Képkocka magnetós, bulldis, főnixes sztorija, amit Micho ajánlott (nagyon állat a kiadvány) és a Marvel keménykötetes Titkos Háborúja. Az utóbbinak főleg a 2. részén azért mégis sikerült magamat felhúzni, egyes szófordulatok, beszólások ok nélküli átírogatása és stilisztikai vérengzések helyett inkább arra figyeltek volna, hogy ne rakjanak be helyesírási hibát, vagy elírást. Nem tudom, kinek nem sikerült megugrani a feladatot. Mindegy, ez már ilyen. Legalább a kötetnek jó illata van, nálam ez is szempont.

Fura, hogy egy időben mindenki szinte felejtősnek tartotta a képregényeket, aztán dömping lett a moziban és a képregénypiacon is. Szerintem is várható a lufi hazai kipukkadása.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8256 Dátum: 2019. Január 08., 22:24:44 »
A Rebirth koncepció szintjén jobb. Snyder Batmanje jó volt, de ha a füzeteket olvasod, akkor a Kingpin most ért volna el a tömény káoszhoz, ahol előbb visszafelé ugrunk egy évet az előző sztorihoz, majd előre egyet úgy, hogy közben egy teljes 52 részes széria lement. Ennek az eseményei gyökeresen kihatottak a Batmanre, de az elfelejti megemlíteni ezt, csak készpénznek veszi, hogy mindenki teljesen tisztában van a Batman Eternal minden eseményével. (Ebből a szempontból a két másik fő cím, a DetCom és a Batman & Robin sokkal összeszedettebb volt, de ott meg írók cserélődtek folyton, így nem volt egységes arculat.)

Meg úgy nagy átlagban a New 52, pláne így utólag, tényleg tiszta Ultimate Marvel volt. Sok mindent csak azért cseréltek le, hogy le legyen cserélve. A Rebirth modernizálásként jobban működik, mint a New 52, mert érződik, hogy van egy szilárd alapja, nem csak megkavartak mindent, hogy másnak hasson.

Ettől függetlenül tényleg sajnálatos, mert ha az Endgame-ig lemegy a Kingpin, akkor lett volna egy összefüggő nagy Batman-blokk végre.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8255 Dátum: 2019. Január 08., 19:30:28 »
Én csak azt sajnálom, hogy a Kingpin átugorja az egész New 52-t, mert én ezt nem veszem, drukkolok hogy belebukjanak, és akkor Tomi talán kiadja!  ;D

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8254 Dátum: 2019. Január 08., 19:25:58 »
Mintha webes fordítás lenne!  :lol:

Á, csak szokásos Eaglemoss...

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8253 Dátum: 2019. Január 08., 19:22:56 »
Mintha webes fordítás lenne!  :lol:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8252 Dátum: 2019. Január 08., 19:12:56 »
Ide is sikerült! Nem a legjobb kép, de erről beszéltem!



Már ezen a képen is van egy-két érdekesség:

"Itt --AZ-- 80 részes új sorozat!"

"Ez az új, --kemény kötésű regénysorozat--..."
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8251 Dátum: 2019. Január 08., 18:22:21 »
Ettől már régóta rettegnek az olvasók, hogy ki fog pukkanni a képregényes lufi hazánkban, és sajnos egyre közelebb vagyunk hozzá. Én is sokáig úgy voltam vele, hogy igyekeztem mindent megvenni, ami megjelenik. Aztán hamar el kellett kezdenem szelektálni, mert ez már rengeteg. Alapból Marvel fan voltam, és arra törekedtem, hogy akkor legyen meg minden Marvel. De most már eljutottam ott is arra, hogy azt is el kell engednem. A Fumaxos kiadványokat már meg se vettem. Csak a Kingpint gyűjtöm és a Marveles HC sort, aztán részemről ennyi.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8250 Dátum: 2019. Január 08., 18:12:47 »
Batman nekem sem akkora kedvencem, DC és Marvel nagy gyűjteményt veszem, ezt nem fogom! Bőven elég a Kingpin-es Batman, arra maradok előfizető és ennyi! Én fanatikus gyűjtőnek gondolom magam, főleg szuperhős fronton, de ez anyagilag már sok! Ha 3090 ft vel számoljuk teljes évre a 3 gyűjtemény 241020 ft, és még hol vannak a Kingpin kiadványok, Star Wars, Walking Dead, Spawn, X-men.... stb! Ennyit nem fog bírni a piac! Még jó hogy a Szukitsnál jó akciók vannak!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8249 Dátum: 2019. Január 08., 18:02:15 »
Részemről totál kihagyós a dolog. Több szempontból is. Egyrészt ismerjük milyen minőségben dolgoznak az Eaglemoss fordítói. Másrészt a jobb sztorikat a Kingpin már kiadta, vagy folyamatban van a kiadása. Harmadrészt össze-vissza ugrál, semmi kronológia nincs a sorozatban. Negyedrészt meg amúgy se vagyok oda annyira Batmanért, hogy gyűjtsem, bőven elég kiadvány jelenik meg, amit venni kell.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8248 Dátum: 2019. Január 08., 17:58:57 »
Nem sok megfontoltságot látok benne! Ekkora választék mellett ez már sok lesz!!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8247 Dátum: 2019. Január 08., 17:47:51 »
Sok értelme ennek se lesz, mert ez is ugrálni fog össze-vissza időrendben. Örülni lehet, ha egyáltalán egy sztori teljesen benne lesz és nem a felénél hagyják abba.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.