Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 637774 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8217 Dátum: 2018. Február 12., 22:05:35 »
A Kapit szerintem megéri megvenni. A történet jó, és elég sokat merítettek ezekből a sztorikból a mozifilmek készítésénél. Valamint utána a Venomos számot is érdemes megvenni. Egyrészt ott egyben vannak olyan klasszikusnak számító történetek, mint a Puma vagy Venom első felbukkanása, és nem mellesleg végre olvasható lesz magyarul a Web Of Spider-Man első száma is, ami eddig kimaradt a magyar kiadásokból.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8216 Dátum: 2018. Február 12., 11:37:01 »
Hát eddig nekem a Marvel sorozat első két része sajnos nem váltotta meg a világot, a harmadikat nem vettem meg. E hét csütörtökön jön elvileg a Kizökkent Idő, azt megveszem, nagyon jó lenne egy szuper , jól bevált marveles történetet olvasni.
Ismeritek, jó történet? Rajzok egy-két netes kép megtekintése után nem tűnnek rossznak. A Romita ütötte Hazatérés-seb még most is hasogat... :D
Viszont a könyvek fogása és illata óriási, imádom a friss papír illatát és a még ki nem hajtott képregény tartását. (mondjuk én mindig két kézzel tartom és csak finoman nyitom ki)
A Titkos Háború (két részre bontva) a kinti sorrend szerin még messze van (26. és 40. körül), lesz Megtorló (az is messze), de ugye a magyar sorrend eddig szinte teljesen más, szóval nem tudom, mire lehet számítani. :headscratch:
Kravent egyelőre nem tervezem megvenni, már nem is tudom, hanyadik kiadásom lenne.  ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8215 Dátum: 2018. Február 12., 07:26:32 »
Esküvöfronton jelenleg nincsen változás. Addig is azonban egy cikk a marvel féle asgardi istenekröl (is ;) )
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1742270955805964&id=782277798471956

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8214 Dátum: 2018. Január 21., 13:03:10 »
Az évszázad esküvője már megvolt:



Nem tudom, azóta hogy van az ifjú pár?  :badteeth:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8213 Dátum: 2018. Január 21., 10:50:40 »
Tippeljük meg hogy az esküvő után 1 nappal jön az "évszázad válása" is (amit egy uj szerzö ir), már az esküvőn szétmennek (mikor az ara Rachel nevét mondja ki) vagy már előtte szétmennek? ;)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8212 Dátum: 2018. Január 20., 22:44:02 »
Micho, KiD:  :worship:
Látszik, hogy van egymáshoz közötök.  ;D

Ez akkor biztos egy retcon, mert nem tudok róla  :lol:
Bocs, kitre gondoltam.  :omg:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8211 Dátum: 2018. Január 20., 22:03:51 »
The Wedding of the Century


Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8210 Dátum: 2018. Január 19., 17:13:53 »
Micho, KiD:  :worship:
Látszik, hogy van egymáshoz közötök.  ;D

Ez akkor biztos egy retcon, mert nem tudok róla  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8209 Dátum: 2018. Január 19., 10:08:17 »
Aha, szóval korábban már a DC is húzott egy ilyen gagyit, és most a Marvelnél úgy gondolták, jó lenne lemásolni? Hát gratulálok nekik...  :dry:

Közben a wikin átfutottam. Hát, ja.  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19., 11:19:49 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8208 Dátum: 2018. Január 18., 20:38:16 »
Azt az orbitális lopást, amit ezek művelnek… Ez szóról-szóra a DC-s Moon Maiden sztori. Amit ráadásul anno le is fordítottam, bár fogalmam sincs, hogy valaha beírták-e.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8207 Dátum: 2018. Január 18., 17:01:42 »
Lassan egy éve nem jutok hozzá letöltésekhez, de szintén lassan már úgy érzem, nem is olyan nagy baj.

Micho, KiD:  :worship:
Látszik, hogy van egymáshoz közötök.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8206 Dátum: 2018. Január 18., 17:00:18 »
From the House of Ideas.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8205 Dátum: 2018. Január 18., 15:15:10 »
A Sentryvel kezet foghat ez a Voyager... kellett, mint hóembernek a szolárium  :badteeth:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8204 Dátum: 2018. Január 18., 14:13:02 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8203 Dátum: 2018. Január 16., 22:20:03 »
Egyértelmű, hogy a legtöbb szuperbűnözőt a szuperhősök "termelték ki".  ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8202 Dátum: 2018. Január 16., 19:25:45 »
Hát volt valamilyen elemzés, amely szerint Batman egymaga több halálesetért és Gothemet érő kárért felelős közvetlenül és közvetve, mint bármelyik őrült ellensége, ha hagyta volna őket tovább tombolni (mármint a klasszikus történeteket értve ezalatt, nem a JLA-s világmegváltós és egyéb bodycount-racing sztorikat). Lásd: közlekedési szabályok megsértése és hogy minden kocsija lángot és füstöt okád (csak az általa okozott tüdőrákban százak veszhetnek oda évente)  :)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8201 Dátum: 2018. Január 16., 17:34:25 »
 :lol:

Következő lépés: led világítást a denevárbarlangba!
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8200 Dátum: 2018. Január 16., 14:17:11 »
Egyik ismerősöm dolgozik az új Batman-filmen és sikerült megszereznie az egyik koncepciórajzot a járgányáról, amit most szeretnék megosztani veletek:
 :brow:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8199 Dátum: 2018. Január 13., 12:56:20 »
Nekem is a szimpla jelmezes rosszfiúk a kedvenceim, meg a viszonylag egyenes történetmesélés. Lámpás Jack pikkelypáncélját egyenesen imádtam, Vészmanó, a Vezér, a Megtorló, meg Rózsa állati jó karakterek! Rózsa különösen tetszett. Tökéletes példa a szuperképesség, vagy atompáncél nélküli nagystílű gonoszra. Tetőtéri penthouse lakás tetőkerttel, megbeszélés közben rózsát vág, megszagolja. Össz 2 (?) embere volt, Johnston meg Varney. " Varney! Varney, Johnston meghalt. Itt, a szoba közepén. Tud maga erről? "
Ez akkor van, mikor Mcandale kinyírja őket. Tök higgadt, sétálgat a lakásban a hullák között. Ja és magázódott. Ehhez mondjuk kell a fordítói zseni, hogy ráérezzen az ilyen apró, de bizonyos szituációkban nagyon hatásos stilisztikai elemekre. Szeredás Lőrinc, vagy nem emlékszem most.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8198 Dátum: 2018. Január 12., 23:46:51 »
A Bandaháborúból kiindulva, nekem például a mostanában a Peter Parker Pókemberben megjelent Bandaháborús részek nagyon nem tetszettek. Valahogy alapból nem érzem Pókembert odavalónak az ilyen keményvonalas gengszter történetekbe. Plusz ezek a Farkasember testvérek is ultragázok voltak. Így nekem sokkal inkább elvett a régi Bandaháború élvezeti értékéből, mint hozzáadott volna.  :(

Én csak belenéztem az új bandaháborúba, de ott is hagytam. Amúgy alapvetően jobban szeretem Pókember reálisabb, gengszteresebb történeteit (ebben speciel egyetértek Romita Jr.-al). Az eredetiben Lámpás Jack meg, Vészmanó pont elég szupergazfickó volt bele, ők is inkább a földhözragadtabb fajtából. A Vezér, Rózsa, Megtorló, Kalapácsfej, stb. társaság meg még ennyire se lógott ki a gengszter fílingből.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8197 Dátum: 2018. Január 12., 22:51:49 »
Egyébként sajnáltam, mert a Vészmanót és a Rózsát nagyon bírtam, akkor kezdtem újra gyűjteni a Pókembert, amikor előbbi feltűnt (helyesebben eltűnt :D mert pont azt a számot vettem /vettettem :) / meg, amiben a furgonja beleesik a folyóba).
Na ja. Az akkori fiatal magyar olvasóknak ők voltak az igazi klasszikus gonosztevők. Hiszen ha belegondolunk, ez a két rosszfiú volt az, akik több számon keresztül is visszatértek. Folyamatosan arra voltunk kíváncsiak, hogy mit fognak majd csinálni a következő számban, kit fognak éppen felbérelni Pókember ellen, arról nem beszélve, hogy az akkori olvasók zömét az érdekelte, hogy ki az a két ember a maszk alatt.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8196 Dátum: 2018. Január 12., 20:36:26 »
Mindkettő.  :censored:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8195 Dátum: 2018. Január 12., 15:27:19 »
"Réges rég" nem fújtam így film miatt.  :-\
Mint a 7. vagy mint a 8. rész?

Galen, te meg ne az újabb tömegpusztító fegyvert tervezd, inkább irány a moziba.  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8194 Dátum: 2018. Január 12., 14:52:46 »
Hát bőven tudnék beszélni, de a jelenlegi, "hatályos" részek rajongóinak meg nem bántása érdekében max priviben, vagy nem is tudom. "Réges rég" nem fújtam így film miatt.  :-\
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8193 Dátum: 2018. Január 12., 13:41:10 »
...mindennel így vagyok, legyen szó SW filmekről ( na ebbe nem tudok belemenni anyázás nélkül, nem is megyek ☺ )...
Akarsz beszélni róla?  :nezze:  ;D
Ja. Farekkal SW témában nagyon megértőek vagyunk. Én 7. résszel bezárólag tudom még csak fogadni az anyázásokat de azzt hiszem Farek UpToDate.  :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8192 Dátum: 2018. Január 12., 13:14:13 »
...mindennel így vagyok, legyen szó SW filmekről ( na ebbe nem tudok belemenni anyázás nélkül, nem is megyek ☺ )...
Akarsz beszélni róla?  :nezze:  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8191 Dátum: 2018. Január 12., 13:05:30 »
Tudom, Drake, mikor a karja alatt nézi a hálót és utána jókedvűen hintázik. Még a mozgás korábbi fázisait jelképező halvány rajzok is óriásiak. Leonardi, Romita, azokat úgy emlékszem, ők nyomták megtévesztően hasonlóan. Ulyen sztorik keménytáblában...wow...   Na de ez a kockafejű öreg ifj. Romita, meg ez a totem hülyeség. A kötetben pedig agyondìcsérik a rajzot is és a sztorit is, hogy milyen újszerű. Micsoda újszerű? Mikor a szereplő előjön Peternek ezzel a tyúk, vagy tojás dologgal, az meg hüledezik ezen...én meg csak néztem magam elé, hogy mi ez a hablaty, Peter min döbben le?? Mert az öreg csak beszél felesleges dolgokat. Méghogy újszerű.Az jutott eszembe, mikor a Csengetett, M'lord?-ban dadaista estet tartanak és felkonferálják a költő "roppant újszerű" versét, Meldrumék meg odasúgják, hogy vége van már? Na ennyit az újszerűségről. Persze, tudom én, hogy nem lehet örökké ugyanilyan jót írni, na de szinte jobbnak beállítani egy láthatóan közepes munkát... mindennel így vagyok, legyen szó SW filmekről ( na ebbe nem tudok belemenni anyázás nélkül, nem is megyek ☺ ), vagy Pókemberről.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8190 Dátum: 2018. Január 12., 11:11:41 »
Emlékszem, hogy ez engem is elkezdett zavarni. Nem is értettem, hogy olyan tápos csapattal, hogyan lehetett folyamatosan kikapni.  :nemtudom:
Igen, nekem is ez tűnt fel. Korábban láttam már német zsebkönyvekből vagy albumokból róluk képeket, és utána olyan csalódást keltettek a magyarul megjelent sztorik. Hátha a Képkocka segít majd a régi történetek megismerésében :) .

Silvestri Vadócába (meg úgy általában a nőalakjaiba) bele lehetett szeretni.  :D
Bizony. Azok nagyon bejöttek nekem is.  :D

Oké, oké :) árnyékolom a véleményem. Arcokat néha nagyon furán tudott rajzolni, pl. Inferno, volt egy közeli kép Rozsomákról, alig ismertem meg :) .

A Bandaháború sztorija az, hogy DeFalcot és Frenzet kirúgták az első szám után (ami szerintem marha jó volt), és hirtelen kellett rajzolót találniuk négy részre (olyanok is lettek), és az a barom Owsley írta meg őket maga, de úgy, hogy nem is ő találta ki az egészet és azt se tudta, hova kéne mennie a történetnek....

...se David Stern, se Tom DeFalco nem mondta meg a Marvelnél, hogy tulajdonképpen ki is volt szerintük a Vészmanó....

Szóval ilyen belháborús idők történeteinél léptél ki, ilyen az, amikor meglátszik a minőségen, ami a háttérben megy.
Értem, köszi az infókat, ezzel nem voltam tisztában. És meg is látszott a sztorin, nagyon érződött rajta, hogy eleinte nem tudták, merre menjen az egész. Egyébként sajnáltam, mert a Vészmanót és a Rózsát nagyon bírtam, akkor kezdtem újra gyűjteni a Pókembert, amikor előbbi feltűnt (helyesebben eltűnt :D mert pont azt a számot vettem /vettettem :) / meg, amiben a furgonja beleesik a folyóba).

Pedig de jó lett volna egy olyan keménytáblásat olvasni, amiben olyan minőségűek a rajzok, mint mondjuk a Pókfej tizenakárhányas számaiban. Kobra, Bulldi, Hyde, Tarantella...
Pont erre, ezekre gondoltam. Nekem hosszú-hosszú ideig az volt az igazi Pókember ábrázolás, ahogy ezekben a sztorikban szerepelt. Van az a jelenet, talán a Kobrás sztoriban, ahol a frissen varrt ruhájában hálóhintázik a házak fölött...  :worship:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8189 Dátum: 2018. Január 12., 07:36:43 »
A magyarul megjelent X-men sorozattal senkinek nem volt baja? :) Az első néhány szám után engem annyira elkezdett fárasztani, hogy állandóan vesztenek
Emlékszem, hogy ez engem is elkezdett zavarni. Nem is értettem, hogy olyan tápos csapattal, hogyan lehetett folyamatosan kikapni.  :nemtudom: Én akkoriban a 11-es szám után, a Morlockok mészárlásának a közepén hagytam abba a gyűjtését. A már korábban említett kamaszkori hóbort miatt, vagy ahogy Murtaugh is mondta: "öreg vagyok én már ehhez".  :D Persze azért én is vissza csábultam, és később is vettem egy-egy számot.

Silvestri Vadócába (meg úgy általában a nőalakjaiba) bele lehetett szeretni.  :D
Bizony. Azok nagyon bejöttek nekem is.  :D

A Bandaháborúból kiindulva, nekem például a mostanában a Peter Parker Pókemberben megjelent Bandaháborús részek nagyon nem tetszettek. Valahogy alapból nem érzem Pókembert odavalónak az ilyen keményvonalas gengszter történetekbe. Plusz ezek a Farkasember testvérek is ultragázok voltak. Így nekem sokkal inkább elvett a régi Bandaháború élvezeti értékéből, mint hozzáadott volna.  :(
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8188 Dátum: 2018. Január 11., 21:48:30 »
Érdekes, kinek-kinek mennyire más-más jön be.  :) Ha ez most politika vagy foci lenne, már egymást tépnénk.  :badteeth:

Nem tetszett a Transformers kihagyott része? De érdekes, nekem meg az tetszett igazán, meg a ténylegesen megjelent első 12 szám. A Győzedelmes Üstökösig. Nekem a Semic 16-17-től nem jött már be, meg főleg a G2. De hát mindenkinek eltérő az ízlése, ezért érdekes ezeket megbeszélni. Na ott nekem a csúcs a Mesterlövész Megatronnal, Üstökös fenti sztorija, meg az eleje, mikor Sokkoló ügyködött a Blackrock műveknél. Később már elkezdtek túl emberik lenne a robik. Nyáladzottak, komolyan már orrlyukaik voltak meg szembogaruk. Nézzétek meg a Mesterlövész végén a fejét, mikor beszél. Hideg, sárga szemek, komor, fémes arc. Na olyan egy félelmetes Megatron.

Én szeretem a magyar Transformers késői számait is, csak nem annyira, mint a korábbiakat.  :) Szerintem történetben és dialógusban gyengébbek voltak, mint a későbbiek, mondjuk a grafika pont olyan, amit nagyon megértek, hogy miért nem tetszett sokaknak, nekem is furcsák voltak Wildman ember arcú robotjai, de ezzel együtt is nagyon szerettem, amit csinált. Don Perlin stílusa valóban robotosabb, készséggel elismerem, bár ő meg néha elnagyolt dolgokat (most hirtelen Superion és Menasor kezei ugranak be).

A magyarul megjelent X-men sorozattal senkinek nem volt baja? :) Az első néhány szám után engem annyira elkezdett fárasztani, hogy állandóan vesztenek (plusz később a Marc Silvestri & Dan Green páros egyáltalán nem jött be), így elég hamar abbahagytam a gyűjtést.

Én X-Ment először akkor olvastam, amikor még Tini Titán Teknőcökről és Transformersről akartam volna váltani, de az még nagy ugrásnak bizonyult volna.  :D Pókemberről már könnyebb volt. Különösen Marc Silvestri és Dan Green rajzait imádtam, Silvestri Vadócába (meg úgy általában a nőalakjaiba) bele lehetett szeretni.  :D

Érdekes módon a Fenegyerek szori tetszett, de például a Pókemberben futó Köpeny és Kard nem. Meg amit szinte sosem olvastam újra, az a pókemberes Bandaháború - unalmas volt, a rajztól se voltam elájulva, így nagyjából utána nem sokkal abba is hagytam a Pókember gyűjtését (ja, még egy történet, a Superman - Pókember közös, hú :( ) és csak 20-30 szám múlva kezdtem megint (és utána nem sokkal később meg is szűnt az eredeti sorozat...).

A Bandaháború sztorija az, hogy DeFalcot és Frenzet kirúgták az első szám után (ami szerintem marha jó volt), és hirtelen kellett rajzolót találniuk négy részre (olyanok is lettek), és az a barom Owsley írta meg őket maga, de úgy, hogy nem is ő találta ki az egészet és azt se tudta, hova kéne mennie a történetnek. (És ehhez képest még a harmadik rész értékelhető is lett szvsz.)
Ez vezetett oda is amúgy, hogy kiadta ukázba Peter Davidnek, hogy írja meg a Bandaháború utáni első számot, és fejezze be végre ezt az egész Vészmanó históriát Flash Thompsonostul, Rózsástul, mindenhogyan. Két apró probléma volt mindössze. Az egyik, hogy se David Stern, se Tom DeFalco nem mondta meg a Marvelnél, hogy tulajdonképpen ki is volt szerintük a Vészmanó. (Stern szerint Roderick Kingsley, DeFalco szerint Richard Fisk.) DeFalco bedobta csalinak az olvasóknak Ned Leedset, sőt a Marvelnél is őt nevezte meg, de hát lehetett tudni, hogy rossz választás lenne (ő tudta is), hiszen amúgy is mindenki rá gyanakodott. Viszont Owsley, csak hogy bosszantsa DeFalcot, kinyírta Leedst egy különszámban. Viszont így nem volt Vészmanója. Erre találta ki David, hogy legyen mégis Leeds a Vészmanó, mert akkor annyi csavar mégiscsak marad a kezükben, hogy 1.) a különszám már hónapokkal korábban kint lesz, tehát az olvasókat mégiscsak váratlanul éri majd a leleplezés, hiszen 2) kinyírják a főellenfelet off-panel, és ilyet még senki nem csinált úgy sem.

Szóval ilyen belháborús idők történeteinél léptél ki, ilyen az, amikor meglátszik a minőségen, ami a háttérben megy.