Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 637517 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8187 Dátum: 2018. Január 11., 21:25:38 »
Köpeny és Kard. Bűn és bűnhődés. Tényleg, nénány hónapja emlegettem pont itt fel valahol, hogy milyen gagyi. Bandaháború? Rózsa, Vészmanó? Nekem bejött, felső-közép nekem. X-Men: a Genoshia, vagy mi volt a sztori. Hát az mi sz#r volt! Meg azok a rajzok is... meg volt egy sztori Sinisterrel, az is értékelhetetlen volt nekem. X-eket nem is nagyon vettem az ilyenek miatt, kivéve ha mondjuk a Titkos Háború volt benne. Pedig de jó lett volna egy olyan keménytáblásat olvasni, amiben olyan minőségűek a rajzok, mint mondjuk a Pókfej tizenakárhányas számaiban. Kobra, Bulldi, Hyde, Tarantella...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8186 Dátum: 2018. Január 11., 15:02:54 »
Pedig nekem a klasszikus rajzai szinte az etalon volt, az apjánál is jobban tetszik, de szerintem még vannak így egy páran itt.
Így van :). Azokat a rajzokat (sztorikat) a mai napig nem tudom megunni. A kocka fejeitől-arcaitól-lábaitól viszont rosszul vagyok, és pont ezzel a Hazatérés-sel kezdték a Marvel sorozatot.... teljesen hidegen hagy: a történet se nyűgözött le sosem, a rajz meg főleg nem.

Nekem a Batman korai, magyarul megjelent számai hihetetlenül erőszakosnak tűntek a Pókemberen "edződött" lelkemnek :) így nem is gyűjtöttem (nagyjából a Sötét lovag, sötét város-nál "tértem vissza").

Érdekes módon a Fenegyerek szori tetszett, de például a Pókemberben futó Köpeny és Kard nem. Meg amit szinte sosem olvastam újra, az a pókemberes Bandaháború - unalmas volt, a rajztól se voltam elájulva, így nagyjából utána nem sokkal abba is hagytam a Pókember gyűjtését (ja, még egy történet, a Superman - Pókember közös, hú :( ) és csak 20-30 szám múlva kezdtem megint (és utána nem sokkal később meg is szűnt az eredeti sorozat...).

A magyarul megjelent X-men sorozattal senkinek nem volt baja? :) Az első néhány szám után engem annyira elkezdett fárasztani, hogy állandóan vesztenek (plusz később a Marc Silvestri & Dan Green páros egyáltalán nem jött be), így elég hamar abbahagytam a gyűjtést.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8185 Dátum: 2018. Január 11., 09:17:19 »
Aznap mintha több vizsgálatot is csináltak volna.

 :lol:

Igen, a patkányfogó is különösen emlékezetes rész... a fogva tartott alakoktól kivert a víz, ahogy kinéztek.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8184 Dátum: 2018. Január 11., 09:06:46 »
Én a Batman 13-as száma óta tudom hogy a patkányban sok a protein. Kórházba menet kaptam, az orvostól meg is tudtam, hogy a protein az fehérje. Furcsán nézett rám amikor a patkány és a fehérje kapcsolatára kérdeztem rá. Aznap mintha több vizsgálatot is csináltak volna.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8183 Dátum: 2018. Január 10., 19:31:09 »
Igen KID, ebben az "eh"-ben egy generáció kollektív csalódása van benne.  :)
Nem tetszett a Transformers kihagyott része? De érdekes, nekem meg az tetszett igazán, meg a ténylegesen megjelent első 12 szám. A Győzedelmes Üstökösig. Nekem a Semic 16-17-től nem jött már be, meg főleg a G2. De hát mindenkinek eltérő az ízlése, ezért érdekes ezeket megbeszélni. Na ott nekem a csúcs a Mesterlövész Megatronnal, Üstökös fenti sztorija, meg az eleje, mikor Sokkoló ügyködött a Blackrock műveknél. Később már elkezdtek túl emberik lenne a robik. Nyáladzottak, komolyan már orrlyukaik voltak meg szembogaruk. Nézzétek meg a Mesterlövész végén a fejét, mikor beszél. Hideg, sárga szemek, komor, fémes arc. Na olyan egy félelmetes Megatron.
Az általad említett Fenegyerek sztori tényleg pusztító volt. Két számban, teljes füzetben, ha jól emlékszem. Iszonyú unalmas volt, azt hittem, elalszom közben. "Elektra-Gyűlölök és szeretek" A szerkesztő megérdemelt volna egy nürnberbi pert a nyakába.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8182 Dátum: 2018. Január 10., 17:33:38 »
Nekem főleg egy-két kevésbé mainstream képregény esett ki a rostámon A Tarzan első része pl. pedig a régi Tarzant szerettem. Aztán, ahogy hallom, a második részt érte meg csak a széria.

A népszerűbb füzetek közül el kell gondolkozzak. A Transformers kihagyott történetei például teljes joggal lettek kihagyva, egy zseni volt, aki meglépte az ugrást a történetben. Mondjuk lehet, hogy ugyanő gondolta azt is, hogy a sorozat végén jó ötlet lesz visszatérni azokhoz a részekhez kéthavi rendszerességgel, pedig hát... Menni kellett volna tovább a G2-re, és esetleg mint az X-Menben eltolni második számú sztoriként a klasszikus kalandokat.
A Pókemberben is az ugrás után engedtem el végleg a gyeplőt (no meg, mert pofátlanul drága volt), ott nem jöttek minőségi történetek finoman szólva sem. Így visszagondolva nem volt olyan szám, amit kifejezetten utáltam volna, csak olyanok, amiket untam. A Marvel Extra fenegyerekes számai pl. vagy a Pókember történetek a post Vészmanó / pre Venom időkben. De a Nemzetellenes összeesküvésen sem rágtam le a körmöm.

Ami Romitát illeti, én teljesen biztos vagyok benne (ettől még nem biztos, hogy úgy van, de én teljesen biztos vagyok benne), hogy azért váltott stílust, mert nem akart egy lenni a korabeli Marvel stílusban rajzoló alkotók között és főleg nem akart hasonlóan rajzolni, mint az apja. Csak hát, amit választott helyette... Eh.


Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8181 Dátum: 2018. Január 10., 16:37:40 »
Én anno még be is köttettem a Semices Kandi-lapokat. (Pók, X-Men, Batman(én is bírtam az elborult részeket, pedig nem vagyok egy horror rajongó, csak Batman olyan komornak tűnt tőlük.)), aztán egy lomtalanítás alkalmával elpasszoltam őket egy rahedli Galaktika, Átjáró, Kockás, Nemere, Robocop, Transformes, ésatöbbi meg Robur társaságában, hogy férjek a ruhásszekrényben, ahova kiszorultak az űropera gyűjtemény miatt. így múlik el a világ dicsősége, pedig emlékszem még fel is olvastam belőle a haveroknak és dőltünk Poki poénjain.  :D

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8180 Dátum: 2018. Január 10., 09:44:28 »
Tényleg, valami szíves is volt benne, meg tűzön járás, egy cilinderes ember, ugye? Na igen, a Hazatérés végén van egy öntömjénezős rész, ahol Romita megmagyarázza, hogy a rossz az lényegében jó...pedig micsoda Vészmanókat rajzolt!!! Sztem simán kiégett, megöregedett. Majdnem annyira elnagyol, mint Griff Senor vagy ki a Transformersben.
 Visszakanyarodva a Marvel gyűjteményére egy gondolat: kb 3 hete találtam ki, hogy keménytáblás Marvel sztorikat kéne szerezni. Felmentem a Kingpin honlapjára, hogy van-e gyűjteményük, de mintha nem lenne rendszeres a keménytáblás náluk. Aztán jött a tv reklám, szóval adott a megvásárolandó anyag. De tényleg, mekkora véletlen már . Apropó: a Semic miért fuccsolt be anno? Mert még a 102. Pókember borítóra ki is írták, hogy majd' 300 ezer vásárlójuk van. .
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 10., 14:51:59 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8179 Dátum: 2018. Január 10., 09:32:31 »
Igen.* Szerintem az első 50 számmal nem lehet megfogni, betéve tudom, annyiszor olvastam őket gyerekkoromban. Eszembe jut, hogy anno unalmas gyalogtúrákat ezzel dobtunk fel uncsitesómmal, hogy egyikünk mondott egy számot, a másiknak pedig rá kellett vágnia, hogy ki volt az ellenség benne  ;D
Vagyunk ezzel még így egy páran. :) És ugyanez igaz volt a Marvel Extrára meg az X-Menre is. Jó, mondjuk ott nem volt annyi rész. :P

Nekem a szívzabálós Batman sztori tetszett, pont azért, hogy milyen kemény. Aztán felnőttebb fejjel én sem értettem, hogy hogyan csúszhatott az át annak a magyar kiadásban annak idején egy gyerekeknek szánt képregényben. :)
Jó kis történetek voltak azok.

MacFarlane rajzai alapvetően nekem sem jönnek be, bár azért nem vagyok teljesen elutasító, mert vannak jó dolgai. Amikor már nagyon elszáll az agya és teljesen elrugaszkodik a valóságtól, akkor már nekem is sok.
De pl. Humberto Ramoshoz képest egy isten számomra. Nem sok munkáját láttam Ramosnak, mert szerencsére az általam korábban olvasott címeket elkerülte, vagy ha mégsem, akkor visszafogottabban rajzolt, de amikor először megláttam a vastag fekete keretben egyenként fejméretű fehér szemekkel ellátott Pókembert, meg a 164 fogú Venomot, akkor tudtam, hogy köszönöm, nekem erre nincs szükségem.   :dry:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8178 Dátum: 2018. Január 10., 07:42:04 »
A Láz (ha ez a címe) valami különösen nyomasztóként él a fejemben. Valami izzadós ember, kb ennyi maradt meg. Vagy 20 éve elő se vettem. Sötét, gusztustalan, tényleg, mint az Uborka volt.
Erről beszéltem én is, ebben ette a rosszfiú az emberi szíveket.

A Pókembernél McFarlane megjelenése nálam is kiverte a biztosítékot. Akkoriban már (a kamaszkor miatt) nem vettem állandó jelleggel a képregényeket, mert öregnek tartottam magam hozzá. De bekerültem egy szanatóriumba, ahol az egyik kisgyereknél volt egy aktuális Pókember füzet. Elkértem tőle elolvasni, és abban már Meki rajzolt. Emlékszem, hogy akkor nyugtáztam is magamban, hogy jó döntést hoztam amikor leálltam a gyűjtéssel, mert ez a rajz katasztrófa. És a mai napig nem jön be Meki stílusa. Pedig azóta természetesen már megvettem ezeket a számokat is, de sokszor nem olvastam el őket.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8177 Dátum: 2018. Január 09., 23:59:41 »
Romita meg, ahogy olvastam a Hazatérést, stílust váltott?? Olyan szögletes kockaember mindenki görbe lábakkal. :-\

A kötet végén elmondja, hogy valami idióta megdicsérte, amikor először "bekockult", hogy milyen karakánul rajzol, és ettől felbátorodva még karakánabb lett, és ilyen a mai napig  :-\
Pedig nekem a klasszikus rajzai szinte az etalon volt, az apjánál is jobban tetszik, de szerintem még vannak így egy páran itt.

...a "Falánk fű"... most, hogy így mondod, tényleg! Elég bateg volt a magyar szerkesztő, aki ezeket anno beválogatta, mert valóban para volt, de valahogy mégis tetszett... tipikus paplan alatt olvasós, aztán "reggelig tartom a pisit, mert nem merek kimenni" szintű dolog volt  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8176 Dátum: 2018. Január 09., 23:39:53 »
Ami nekem undorító és nyomasztó volt (mint a régi Uborka tv műsor): Batman: Falánk fű, Superman: A Kripton utolsó fia Batman: Láz. De ha jobban belegondolok, egy metallós supi történetet, meg azt leszámítva, amikor Pókember szerepelt a közös kalandban, a legtöbb supis, batmenes sztori furcsa volt nekem. A Láz (ha ez a címe) valami különösen nyomasztóként él a fejemben. Valami izzadós ember, kb ennyi maradt meg. Vagy 20 éve elő se vettem. Sötét, gusztustalan, tényleg, mint az Uborka volt. Félelmetes. A rossz értelemben. A teknőcök első részei szuperek voltak (mikor a rajzfilmet követte), de utána én is leálltam vele, mikor karikaturisztikus lett.Az a stílus nem jön be. A rajzoknál is a letisztult vonalvezetést szeretem. Buscema, Byrne. Mcfarlane büntetés nekem. Romita meg, ahogy olvastam a Hazatérést, stílust váltott?? Olyan szögletes kockaember mindenki görbe lábakkal. :-\     nekem "A" sorozatom a Transformers volt, bár mai fejjel a Marvel Extra a favorit. Szóval a Transformers 7. indított el az úton. Szerencsen vettük a húsbolt melletti abc-ben. Ma már persze kínai...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 09., 23:53:42 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8175 Dátum: 2018. Január 09., 21:53:08 »
Végiggondolva a Pókemberen legelőször a 2. album "Hazudsz, Peter Parker!" c. sztori zökkentett ki gyerekként... nem tetszett a rajz (utólag megtudtam, hogy Mignola, de az ellenszenv maradt), meg a hangulata, de aztán elkönyveltem valami agymenésnek.

...ilyet szerintem minden sorozatból tudnék mondani  :D

****

Ami abszolút csalódás volt akkoriban (és amiért én is abbahagytam a gyűjtését), az a Teknőcökön történt stílusváltás volt. Az első pár szám szuper volt, utána meg átment karikatúrába. Na ezt akkor nem értékeltem, és elajándékoztam másik unokatesómnak az addigi sorozatot, aki kisebb volt, és tovább gyűjtötte... neki ez lett "a képregénysorozata". És vicces, most felnőttként utólag olvasva egyértelműen bejön a megváltozott stílus, a rajz és az írás is.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 09., 23:27:35 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8174 Dátum: 2018. Január 09., 21:53:00 »
Hú, volt abból is egy pár. Volt, amit iszonyat betegnek tartottam akkoriban. Például a Batman (asszem) 5-ös száma, amiben volt egy alakváltó csávó, aki emberi szíveket evett. Az például nekem totál nem jött be, el is vette a kedvem a Batman gyűjtésétől, úgyhogy abba is hagytam.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8173 Dátum: 2018. Január 09., 21:36:06 »
Oké, csavarjunk a történeten. Melyik Kandi/Semic képregényeket rühelltétek a legjobban? És most konkrét számra gondolok, nem egy sorozatra úgy egy az egyben.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8172 Dátum: 2018. Január 09., 21:06:42 »
Szerintem ezzel vagyunk így egy páran.  ;) Én is sokra emlékszem, hogy hol vettem. Némelyik esetében még az időjárásra is emlékszem.  :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8171 Dátum: 2018. Január 09., 20:58:07 »
Én még arra is emlékszem majdnem minden képregény esetében, hogy melyiket hol, mikor vettem. :D

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8170 Dátum: 2018. Január 09., 19:34:31 »
Tutti, hogy a Bulldi porrá hamvadt!!  Első 3 oldal, de csúcs!!! Második sztori meg a Kobra. Na nem Stallone-val, de az is marha jó!  Unokatesómtól kaptam a számot anno. Emlékszem, többször beszéltük, hogy Bulldinak nincs nyaka??? Ezt az anatómiailag helytelen sisakos rajzok miatt hittük.  :)
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8169 Dátum: 2018. Január 09., 19:18:58 »
Micho fejből ment a lapszám is??

Igen.* Szerintem az első 50 számmal nem lehet megfogni, betéve tudom, annyiszor olvastam őket gyerekkoromban. Eszembe jut, hogy anno unalmas gyalogtúrákat ezzel dobtunk fel uncsitesómmal, hogy egyikünk mondott egy számot, a másiknak pedig rá kellett vágnia, hogy ki volt az ellenség benne  ;D

*azért leellenőriztem, mert ugye a 13. szám is játszott az akkori szerkesztési elvek miatt, és vajon melyik oldalt választotta belőle az oldal szerkesztője...?  :cool:

http://kepregenydb.hu/kepregenyek/csodalatos-pokember-a-22/657/


"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8168 Dátum: 2018. Január 09., 18:56:35 »
Elfolyó betűkkel lap alján: "na vajon ki néz be ebédre?"  Tiszta horror, meglepő volt anno a Pókember képregényhez képest. Venom apánkról van szó természetesen   :) Sztem marha ijesztő ötlet volt.    Micho fejből ment a lapszám is?? Mondjuk nekem Bulldi A listás Fátival, meg Galactus-szal, szóval ez rendesen belémégett, nekem ez egy alap mondat.    " Kamera" a szemébe tolva és úgy mondja tök higgadtan a robogó kamion előtt. Na mikor olvastam, néhány pillanatig én is ekkora királynak képzeltem magam 11 évesen.   " Széttöröm a betont! Amint leérek az aljára...14 méter? Mi az nekem? Nekem levegő sem kell!"
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8167 Dátum: 2018. Január 09., 18:53:58 »
De alapvetően a 80-as évek történetmesélésében érzem jól magam, Claremont, Stern, Michelinie, DeFalco, David jöhetnek.
Detto. Örök kedvenc időszak nálam is.  :bravo:

Bulldózer (CsodaPók #14)  :cool:
Na, azt a számot sajnos sokszor nem olvastam. Emlékszem, a 13-as szám megvolt, de utána pár szám kimaradt, biztos nem kaptam rá zsebpénzt akkoriban. Azt tudom, hogy valamelyik osztálytársamtól kölcsönbe megkaptam elolvasni azokat a számokat is, de csak évekkel később tudtam beszerezni őket és újra elolvasni.  :) Na de emlékszem arra is, hogy például a 24-27-es számokat rongyosra olvastam. Azokat sikerült akkoriban valahogy kikönyörögnöm, és persze nyár volt, így rengeteg szabadidő is volt. Máig az egyik legkedvesebb történeteim.  :D Annak örülök is, hogy benne lesznek a Pumás számok a Marveles sorozatban. És ráadásul nem is olyan soká.  :brow:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8166 Dátum: 2018. Január 09., 18:00:44 »
Legközelebb: Vajon ki néz be ebédre?

Na de ki?  :D

"Biztos nem a szamár"  :lol:
V-man  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8165 Dátum: 2018. Január 09., 17:42:58 »
Legközelebb: Vajon ki néz be ebédre?

Na de ki?  :D

1. Ostrom (a Kúria ellen) 2. Galactus-per 3. Első Titkos Háború 4. Kraven utolsó vadászata     Neked van toplista?

Túl sok van a régi semices füzetekből. :D Ha meg minden egyebet is nézünk, akkor pláne. De alapvetően a 80-as évek történetmesélésében érzem jól magam, Claremont, Stern, Michelinie, DeFalco, David jöhetnek.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8164 Dátum: 2018. Január 09., 15:23:40 »
"Ez nem árthat nekem. Ahogy semmi sem." 😀 Egyik legnagyobb. Na ki mondja és melyik képregény melyik számában?

Bulldózer (CsodaPók #14)  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8163 Dátum: 2018. Január 09., 14:43:12 »
Igen, pl a Titkos Háborút vagy harmincszor olvastam, nagyon remélem, hogy nem lesznek fordítói "pontosítások"...
Pedig abba már lehet bele kell nyúlni, mert ott például voltak kihagyott bubik is, meg rémlik valami félrefordítás is.

"Ez nem árthat nekem. Ahogy semmi sem." 😀 Egyik legnagyobb. Na ki mondja és melyik képregény melyik számában?
Azért ez annyira nem jellegzetes duma, mint pl azok amiket Farek idézett.  :) De első körben én a Tűz urára tippelnék.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8162 Dátum: 2018. Január 09., 14:12:51 »
"Ez nem árthat nekem. Ahogy semmi sem." 😀 Egyik legnagyobb. Na ki mondja és melyik képregény melyik számában?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8161 Dátum: 2018. Január 09., 13:25:59 »
...hiszen azért van pár régi olyan sztori, amit annyit olvastunk még gyerekként, hogy szinte kívülről tudjuk...
Kezét pókolom! Foghatok legyet kegyednek?  :lol:
Nyolc emeletet zuhant a herceg, de még mindig serceg!  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8160 Dátum: 2018. Január 09., 12:57:56 »
Jó hír ez az eredet fordítás rajongóinak, én abszolút az vagyok. Pl filmeknél azonnal elkapcsolok, ha belefutok valami csalafintaságba. Pl a Reszkessetek betörők! karácsony előtt agyon lett reklámozva, vártam is. Szinkron eredeti volt, de egy-két mondatot simán lenémítottak. Pl a bolti Mikulás nem mondta, hogy "Hogy az a mennybéli!" Nekem ez is kiütötte a biztosìtékot. Igen, pl a Titkos Háborút vagy harmincszor olvastam, nagyon remélem, hogy nem lesznek fordítói "pontosítások"... mint a Trónok harcában Lannisport helyett Lannisrév... bicskanyitogatóan nevetséges volt, ahogy még próbálták befeketíteni az előző változatot egy cikkben. Kraven nekem harmadszorra lenne meg (Marvel Extra, Kingpin keményborító)☺
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 09., 14:11:15 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8159 Dátum: 2018. Január 09., 11:58:23 »
Marvel képregénygyűjteményt veszitek?
Én előfizettem rá, mert így csak 2500 Ft volt az első három kötet.  :) Így jobban megérte. Szerencsére tényleg jobb lesz, mint a DC-s válogatás, mert ezt legalább a Kingpin csinálja, és felhasználják a régi fordításokat. Legalább attól nem fog eltérni, hiszen azért van pár régi olyan sztori, amit annyit olvastunk még gyerekként, hogy szinte kívülről tudjuk. Ez olyan, mint a régi filmeknél a régi szinkron. Mindig van olyan szófordulat, amire emlékszik az ember. A DC-s könyveknél ezért volt furcsa pár régi sztori újra kiadását olvasni. Itt szerencsére nem lesz ilyen. Viszont a hátránya, hogy valóban nagyon sok olyan történet lesz benne, ami már megjelent magyarul. Ami új gyűjtőknek jó, de a régi motorosoknak nem biztos, hogy szüksége lesz még egy példányra. Például a Kraven utolsó vadászatából egy harmadik (vagy ha nagyon szigorúan nézzük, akkor negyedik) verzió.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8158 Dátum: 2018. Január 09., 11:35:08 »
1. Ostrom (a Kúria ellen) 2. Galactus-per 3. Első Titkos Háború 4. Kraven utolsó vadászata     Neked van toplista?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség