Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 637416 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8156 Dátum: 2018. Január 08., 20:40:40 »
De majd keresek valakit akinek megvan a DC meg a Marvel sorozat, és lakást cserélünk egy hétre, hogy elolvashassuk egymáséit.   ;D
Albérlőm cuccai közt egy szatyorban láttam a DC gyűjteményt. Azt hiszem, hajlandó leszek némi engedményre vele kapcsolatban... :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8155 Dátum: 2018. Január 08., 17:53:10 »
Én az Star Wars albumokat kezdtem el gyűjteni. De majd keresek valakit akinek megvan a DC meg a Marvel sorozat, és lakást cserélünk egy hétre, hogy elolvashassuk egymáséit.   ;D 
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 08., 18:05:47 írta Gorgonita »

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8154 Dátum: 2018. Január 08., 17:35:44 »
Boldog újévet, srácok!! Marvel képregénygyűjteményt veszitek? 10 perce vettem meg az elsőt, a Hazatérést. A rajzok mondjuk nekem nem jönnek be ('80-as évek rajongója vagyok), de bizakodom a sztoriban. Nagyon megörültem a Marvel gyűjteménynek , furcsálltam is, hogy a tavalyi keserű DC válogatás után nincs marveles. De most végre van és elvileg lesz benne eredeti Titkos Háború!!! Minden idők 3. legjobb sztorija nekem. :)
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8153 Dátum: 2017. December 19., 10:11:03 »
Nem Nihil fordította?

De, innen tudom, bár ezt már ezt már biztos láttátok:
http://neroblanco.blog.hu/2017/12/17/hungarocomixos_kepregenykupac_2_resz

Akkor ha már bejelentették publikusan, akkor álljon itt is a hír:
http://www.kilencedik.hu/jon-a-nagy-marvel-kepregenygyujtemeny/

Tegnap este olvastam a hírt, most olvasgatom az FB meg a Kingpin fórumos hozzászólásokat... Lehet, hogy lesz, amit megveszek a sorozatból, de inkább dűhítőnek tartom, hogy a Kingpinnek ártanak ezzel és az ő terveiket húzták keresztül (annyi pozitívummal, hogy legalább hagyták őket is beleszólni /szakérteni/ és a fordítást csinálni, nem úgy mint az Eaglemoss - utóbbi  idétlen bevezető szövegein, borzasztó magyartalan fordításain és helyesírási hibáin meg is látszik).

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8152 Dátum: 2017. December 18., 08:02:26 »
Akkor ha már bejelentették publikusan, akkor álljon itt is a hír:
http://www.kilencedik.hu/jon-a-nagy-marvel-kepregenygyujtemeny/
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8151 Dátum: 2017. December 15., 20:52:58 »
Attól függ, mi a polgári neve?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8150 Dátum: 2017. December 15., 16:31:02 »
Nem Nihil fordította?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8149 Dátum: 2017. December 15., 12:14:54 »
Az első három történetet elolvastam, azok szerintem rendben vannak - habár az eredeti szöveget nem ismerem, ez a változat magyaros, gördülékeny, jól olvasható és helyesírási hibát se nagyon találtam (az egyik konkurens sorozat keményfedeles kiadványaihoz képest ég és föld a különbség a Képkocka javára). Az oldalak belsején lévő bubikat tényleg elég nehéz kiolvasni, márpedig én nem nagyon szeretem teljesen kihajtani az ilyen köteteket, de hát ez van.
A borító tényleg pocsék, nekem főleg Rozsomák feje nem tetszik, mintha nem is ő lenne...
A negatívumaitól eltekintve örülök, hogy nyomtatásban olvashatok régi X-ment és kíváncsi vagyok a folytatásra.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8148 Dátum: 2017. December 14., 17:51:38 »
Megvettem én is, de egyelőre még nem olvastam el. Első ránézésre nem rossz, de azért én is látok benne pár hibát. Például a tartalomjegyzék és a készítők szerintem túl nagy betűvel lett írva. Nem túl esztétikus. Kifutót szerintem elég keveset hagytak, a ragasztás miatt az oldal belső felére eső bubikat elég nehézkes olvasni, ahhoz elég komolyan szét kell hajtani a könyvet. Reméljük, hogy a ragasztás bírni fogja. A kötet végén pont van egy dupla oldal, na ott is elég nehéz olvasni a belső bubikat, a kép kivehetőségéről pedig ne is beszéljünk. Sajnos ez a ragasztott kötetek átka. A borító sajnos nem mutat olyan jól, mint a netes képeken. Már akkor is volt egy kis fenntartásunk ellene, hogy nem az eredeti borítót használták, hanem az egyik amerikai TPB újraszínezett (élethűbb) borítóját. Sajnos így nyomtatás után elég sötét és homályos benyomást kelt a borító. Ez mindenképp negatív pont. Az viszont jó, hogy lehet kapni klasszikus X-Ment, majd meglátjuk, hogy meddig jutnak a kiadással.

Elolvasás után remélem, hogy azért a fordítással és a tartalommal is elégedett leszek.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8147 Dátum: 2017. December 14., 12:03:55 »
A múlt héten nekem megérkezett a Képkocka féle X-men. Nem sokat olvastam még belőle, inkább "barátkoztam" a rajzokkal, magával a füzettel. A minőségére nekem eddig nincs panaszom (bár félek kicsit ettől a ragasztott fűzéstől...). Megvette közületek valaki? Kinek mi a véleménye róla?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8146 Dátum: 2017. November 27., 20:55:22 »
Azóta Flash is talált egy kitűzőt.  :)
És kitűzte?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8145 Dátum: 2017. November 27., 17:31:23 »
Akkor nem maradtam ki sok mindenből.  ;D

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8144 Dátum: 2017. November 26., 18:14:44 »
Azóta Flash is talált egy kitűzőt.  :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8143 Dátum: 2017. November 26., 16:10:43 »
Amikor utoljára olvastam DC képregényt Batman rájött hogy 3 Joker létezik, és megtalálta Komédiás (Watchman) kitűzőjét a Denevérbarlang falában. Azóta mi a helyzet?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8142 Dátum: 2017. November 07., 19:39:38 »
Igen, de ez nem egy új színezés, ez egy vadi új artwork. Az art és a work is idézőjelben. Ez konkrétan ocsmány.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8141 Dátum: 2017. November 07., 18:57:07 »
Jogvédett hozzászólás volt.  ;D

A klasszikusabb színezés valóban jobb lett volna, ezt a borítót valamelyik tpb vagy hc kiadásnál használták odakint. Biztos ezért adták oda ezt a kiadónak.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8140 Dátum: 2017. November 07., 17:26:28 »
Hogy ez az X-Men borító mennyire iszonyatosan ronda. Először azt hittem, csak a cover fotó, de azt rakták a füzetre is.
Ezt teljesen jól mondtad.  :)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8139 Dátum: 2017. November 07., 17:24:57 »
Hogy ez az X-Men borító mennyire iszonyatosan ronda. Először azt hittem, csak a cover fotó, de azt rakták a füzetre is.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8138 Dátum: 2017. November 06., 20:37:25 »
Ez olyan mint a mulatós zene, mindenki abból akar meggazdagodni!
Ezt teljesen jól mondtad.  :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8137 Dátum: 2017. November 06., 19:10:16 »
Ez olyan mint a mulatós zene, mindenki abból akar meggazdagodni! A Kingpin sikere után, rengeteg kiadó kezdet bele a képregényes bizniszbe, sajnos ezáltal nagy a választási lehetőség ami egyes lapok megszűnéséhez is vezethet! :( Mindenesetre az X-Men az egyik kedvencem!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8136 Dátum: 2017. November 06., 18:03:18 »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8135 Dátum: 2017. Szeptember 27., 12:11:00 »
Magyarázatot nem ad, inkább csak elemzi a kettő világ közti különbségeket. Nehéz lenne amúgy átfogó okokat mondani, mert egy csomó különálló és külső körülmény játszott szerepet rengeteg fontos mozzanatnál, és csak az összességük lett olyan, amilyen. Tóni előadása is emlékeim szerint elemezgette a mitológiát, de a már kialakult mitológiát.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8134 Dátum: 2017. Szeptember 27., 11:28:10 »
Köszi, ez a "DC mellett csipegetjük a morzsákat" hozzáállás eléggé érthető. Mondjuk ez nem igazán fedi a zsidó-keresztény magyarázatot, de hitelesebbnek érzem.
Nietzschét szerintem nem illeti meg a copyright :D ez a történelemmel egyidős Sámson - Gilgames - Herkules karakter, nem? Superman a legelején még repülni se tudott, csak ugrani, ugye? Később ugye mindent tudott, mert csak. De amikor megjelent, tudott bármit, amit egy közönséges ember szerényebb mértékben ne tudna?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8133 Dátum: 2017. Szeptember 27., 08:57:41 »
Nem, ennyire nem voltam vele képben. Vagy csak nem emlékeztem rá.
Igen, a számozásról hallottam már, elég érdekes hozzáállás. Így hamar elérhetők a jubileumi számok. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8132 Dátum: 2017. Szeptember 27., 06:58:39 »
Ezt eddig nem tudtad? Pedig annyi interjúban elhangzott már, amik olyan alkotókkal készültek, akik abban az időben már dolgoztak ott. Szinte az összes Stan Lee interjúba is belekerül.

Amúgy de, tudták, hogy konkurencia, de nem vették annyira komolyan. Mindenesetre eléggé le volt szabályozva, hogy mennyi képregényt jelentethetnek meg egy hónapban. Ezért is születtek meg az olyan összevont képregények, mint a Tales Of Suspense (ebben ugyebár Amerika Kapitány és Vasember kalandjai kerültek bele), a Tales To Astonish (avagy Hulk és tsai), vagy a Journey Into Mystery (Thor és tsai). Így tudták kijátszani a limitet, hogy közben minden akkori karakter különálló kalandjai is megjelenhessenek. Aztán mikor rendeződött a nyomdai helyzete a Marvelnek, minden karakter kapott különálló címet.
Apró érdekesség (bár gondolom, ezt azért sokan tudják), hogy pont ezért indult az Amerika Kapitány a 100-as számtól, mert a Tales Of Suspense a 99-essel ért véget. Ahogy a Hulk is 102-vel, mert a Tales to Astonish 101-gyel ért véget.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8131 Dátum: 2017. Szeptember 26., 22:58:57 »
Meg persze az is vastagon ott volt, hogy a DC saját tulajdonú nyomdáját voltak kénytelenek használni, ezért nem volt a borítókon az F4-nek se pár hónapig jelmeze, féltek, hogy kivágják őket a francba.
CSomó érdekes dolgot mondtál, de talán ez volt a legérdekesebb. A DC-nek nem esett le, hogy itt konkurencia épül? Vagy nem vették őket komolyan?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8130 Dátum: 2017. Szeptember 26., 20:55:36 »
Bayer Tóninak volt egy ilyen előadása.
Amúgy az van mögötte, hogy a DC elődjének minősülő National alapítója, Wheeler-Nicholson egy tősgyökeres konzervatív keresztény amerikai volt, ez igaz, és sok tekintetben a kezében tartotta a céget viszonylag sokáig. Ugyanakkor a DC szinte teljes szerkesztősége és szabadúszói zsidók voltak, mint kb. az amerikai képregényipar 99%-a egészen a hetvenes évekig. A DC-nél inkább az az érdekes, hogy Supermannel kezdődött minden, és ő ugye egy az egyben a nietzschei Übermensch megfelelője, csak egy földönkívüli mázzal rajta. És az a filozófia aztán annyira árja, amennyire csak lehet. Amúgy arra, hogy miért pont ez lett, sose adtak jó magyarázatot, pedig ugye két zsidó alkotta meg. Megvan Superman háttértörténetének egyik legrészletesebb és legtöbb kutatási anyaggal bíró könyve, de ott se nagyon tudni a miértre az okokat. A DC üzletpolitikáját nem volt nehéz kinyomozni, de hogy miért lett Superman olyan, amilyen, nem.


A Marvelnél egyszerűbb a helyzet. Mivel a DC akkorra már szétperelt mindenkit, aki kicsit is hasonló nagyerejű hősöket vonultatott fel, így maradtak azon a területen, amihez Stan értett szerkesztőként, a horror- és westerntörténeteken, csak utóbbiakat áttolták jelen időbe. (Amúgy ha megnézzük, az F4 első számai tipikus horrorképregények voltak.) Meg persze az is vastagon ott volt, hogy a DC saját tulajdonú nyomdáját voltak kénytelenek használni, ezért nem volt a borítókon az F4-nek se pár hónapig jelmeze, féltek, hogy kivágják őket a francba. Persze az is szerepet játszhatott, hogy mivel sokat nem veszíthettek, így kipróbálták a DC ellenkezőjét. Mondjuk kellett is pár év, mire valóban komoly tényező lettek vele, és a DC még a hetvenes évekig is sokkal nagyobb presztízsű munkahely maradt az alkotóknak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8129 Dátum: 2017. Szeptember 26., 18:57:37 »
Témára reagálva, mintha már lett volna szó erről. Akkor valaki azt mondta (sajnos most nem találom), hogy a Marvel "földhözragadt" és a DC "epikus" nézőpontja abból ered, hogy a Marvel zsidó, a DC keresztény gyökerű cég. Ennek most egy kicsit utánanéztem, és a DC korai munkatársai közül is majdnem mindenki zsidó :D Ettől még megállhat a fenti tétel, de én nem találtam reális alapját. Valaki felvilágosítana?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8128 Dátum: 2017. Május 22., 21:29:55 »
DC hősöket azért emlegetnek gyakrabban, mert a DC-nél ikonokat teremtettek, míg a Marvelnél hétköznapi embereket. Pont ezért könnyebb manapság úgy érezni, hogy könnyebb azonosulni a marvel szereplőivel, mert alapvetően esendőnek vannak ábrázolva. Másfelől pont ez a bajuk, hogy ha nagyon megnézi az ember, akkor állandóan nyavalyognak valamin. És nem csak Pókember, akinél 30 éven keresztül legalább ötoldalanként fel kellett emlegetni, hogy meghalt Ben bácsi, meghalt Gwen Stacy, meghalt a fene tudja, még ki.


A DC ezzel szemben elvonatkoztat. nem szereplőik vannak, hanem eszmék megtestesülései. Superman az igazságosság, Batman a bűn elleni harc, Wonder Woman az igazság (szó szerint, az Igazság szelleme egy agyaggólembe zárva)…
Azért is könnyebb idézni, mert több eposzi pillanatuk van. A Marvelnél 2008-ban marha nagy feneket kerítettek a titkos inváziónak, egy olyan dolognak, ami a DC-nél eredetileg (mármint amiről Bendis lenyúlta) csak egy sima történet volt JLA-n. Míg a Bendisangyalok legnagyobb dobása az volt, hogy összebalhéztak egy New York-i bandavezérrel, addig a JLA-nél az istenekkel megküzdeni majdnem a napi rutin része.


Ez a másik, ahol különböznek. A Marvelnél az események alapvetően olyan skálán mozognak, ami könnyen felfogható, és ha valami már túlmutat egy városon, abból egész csinradatta lesz. DC-nél egyszerűen grandiózus méretekben gondolkoznak. A Földet megmenteni csuklógyakorlat, ami már nagy esemény, az minimum univerzumokra hat ki, és ez egyszerűen olyan lépték, amit nehéz átlátni.


A Marvelt könnyebb szeretni, mert még manapság, a nulla szerkesztői kontroll mellett is egy nagy, egységes világ, ahol sok minden összefügg sok más egyébbel. A DC olyan, mint a görög mítoszok: hiába egy világ, mégis egyedi énekek gyűjteménye. Viszont pont emiatt könnyebb is felemlegetni a nagy pillanatokat.


A Marvelnél én is könnyebben mondok érákat vagy egész sorozatokat, amiket ki lehet emelni, viszont a DC-nél tucatjával vannak a különálló pillanatok, amik örökre fennmaradnak. Míg a marvelnél Gwen Stacy halálának ereje, jelentősége és lassan az emléke is kikopik, mióta nem kötelező Peternek háromhavonta egyszer bőgnie egy kicsit miatta (plusz Pók-Gwen bőven túlnőtte magát a negyven éve halott elődjén), addig a lassan harmincéves Arkham Asylumot vagy a még régebbi Killing Joke-ot a mai napig újra és újra kell nyomni.
Ezt a hangulatot célozná az Eaglemoss csomagja is, de ott az eredeti széria sokszor inkább a friss dolgokat fedte le, vagy egyszerűen csak arra mentek rá, hogy sok szereplő legyen benne, és valaki majd csak elviszi a hátán. De lesznek még ott jók. Ha tartják az eredetit, a 13-as sajna itthon bukni fog, pedig egy remekmű, de ott lesz majd a 17-18-as, ami a magyar kiadásnak régi adóssága; valamivel később a 28-30 az egyik legerősebb rész,, a 46-47 meg egy akkora fordítói bukta lesz, mint ide Lacháza; láttam a mostani fordítójuk unkáját, esélye sem lesz egy kemény politikai szöveg ellen, pláne, hogy kelleni fog hozzá a fél ezüstkor legalább felszínes ismerete, hogy ne fordítsa a felét félre.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8127 Dátum: 2017. Május 22., 16:01:16 »
Miért? Te nem így látod?
Alaphelyzetben akkoriban a DC-s hősök ismertebbek voltak nálunk is, hiszen előtte már voltak a Superman mozifilmek, és pont akkoriban készült a népszerű Batman film is, amiben Keaton-Nicholson játszott (én is gyerekként pont a mozifilmek miatt kezdtem el venni és olvasni mind a Batmant és a Supermant). A Batman címet alapból a moziképregénnyel indították be. Aztán jöttek olyan mára kultikussá vált sztorikkal, mint a Gyilkos tréfa (ami mondjuk nekem soha nem tetszett, de a DC rajongók odavannak érte  :nemtudom: ), vagy a Halál a családban. Supermanből pedig rögtön egy akkoriban amerikában is népszerű új eredettel, a Byrne-féle minivel és sorozattal kezdtek, ami ugye most volt az Eaglemoss-os kötetben. Eközben Pókemberből egy olyan résznél kapcsolódott be a magyar kiadás, amiket olyan sztorik követtek amelyek többsége nem volt valami nagy durranás. Főleg, hogy már az első szám után ugrott egy nagyot a történet. És hát Pókemberen kívül más címmel nem nyerhettünk bepillantást a Marvel univerzumba. A többi Marvel képregényt azért veszem ki a képletből, mert hiába az volt az eredeti kiadó, nem a Marvel univerzumban játszódtak. Igazából mind film (Robotzsaru) vagy sorozat (Alf, Transformers) feldolgozás volt.

Szóval én úgy látom, hogy jóval nagyobb esélyekkel indult a DC hazánkban, mégis a Marvel jött ki győztesen az olvasók körében. Ezt később az eladási számok is alátámasztották, hiszen a két DC címet összevonták, míg Marvelből újak indultak.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.