Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 637577 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8127 Dátum: 2017. Május 22., 16:01:16 »
Miért? Te nem így látod?
Alaphelyzetben akkoriban a DC-s hősök ismertebbek voltak nálunk is, hiszen előtte már voltak a Superman mozifilmek, és pont akkoriban készült a népszerű Batman film is, amiben Keaton-Nicholson játszott (én is gyerekként pont a mozifilmek miatt kezdtem el venni és olvasni mind a Batmant és a Supermant). A Batman címet alapból a moziképregénnyel indították be. Aztán jöttek olyan mára kultikussá vált sztorikkal, mint a Gyilkos tréfa (ami mondjuk nekem soha nem tetszett, de a DC rajongók odavannak érte  :nemtudom: ), vagy a Halál a családban. Supermanből pedig rögtön egy akkoriban amerikában is népszerű új eredettel, a Byrne-féle minivel és sorozattal kezdtek, ami ugye most volt az Eaglemoss-os kötetben. Eközben Pókemberből egy olyan résznél kapcsolódott be a magyar kiadás, amiket olyan sztorik követtek amelyek többsége nem volt valami nagy durranás. Főleg, hogy már az első szám után ugrott egy nagyot a történet. És hát Pókemberen kívül más címmel nem nyerhettünk bepillantást a Marvel univerzumba. A többi Marvel képregényt azért veszem ki a képletből, mert hiába az volt az eredeti kiadó, nem a Marvel univerzumban játszódtak. Igazából mind film (Robotzsaru) vagy sorozat (Alf, Transformers) feldolgozás volt.

Szóval én úgy látom, hogy jóval nagyobb esélyekkel indult a DC hazánkban, mégis a Marvel jött ki győztesen az olvasók körében. Ezt később az eladási számok is alátámasztották, hiszen a két DC címet összevonták, míg Marvelből újak indultak.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8126 Dátum: 2017. Május 22., 14:29:15 »
Sorrendben így jelentek meg az első számok: Batman - Pókember - Superman. És ugye tudjuk, hogy évekig csak a Pókember képviselte a Marvelt utána (ha az Alf-ot, Robotzsarut és Transformerst nem számoljuk), míg a DC két címmel ment. Csak később jöttek az X-ek és a Marvel Extra miután egyre többen követelték a kiadótól, hogy jó lenne más Marvel cím is.

Jaja tisztára egyenlő esélyekkel indultak... valamelyik párhuzamos univerzumban, ami nagyon távol áll ettől :D

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8125 Dátum: 2017. Május 22., 12:57:35 »
Sorrendben így jelentek meg az első számok: Batman - Pókember - Superman. És ugye tudjuk, hogy évekig csak a Pókember képviselte a Marvelt utána (ha az Alf-ot, Robotzsarut és Transformerst nem számoljuk), míg a DC két címmel ment. Csak később jöttek az X-ek és a Marvel Extra miután egyre többen követelték a kiadótól, hogy jó lenne más Marvel cím is.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8124 Dátum: 2017. Május 22., 12:17:09 »
És én is úgy gondolom, hogy nem érdemtelenül. Egyébként én is elterveztem, hogy leállok a HC sorozat gyűjtésével. Most a Halál a családban könyvet még megveszem, de aztán a részemről ennyi volt.

Nekem előfizetésem van volt, a következőt (Harley Quinn) már nem kérem, pl a rajzok sem jönnének be, kicsit előrenéztem, hogy mik jönnének majd. Szóval megvolt a kitérőm a DC-be, nem szerettem volna eleve elzárkózni, így egy próbát megért. Az időtényező szerintem is helytálló, amit Sepi írt, Supi még talán hamarabb is volt, de egyszerűen nem jött össze egy jó sztori, így a szittyák inkább Pókemberre haraptak.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8123 Dátum: 2017. Május 22., 11:46:07 »
a legnagyobb gond, hogy míg a Marvel az jóval ismertebb addig a DC-nél még mindig a felszínt kapargatja mindenki kiadás vagy honosítás tekintetében...

Azt nem szabad elfelejteni, hogy a kiadókon komoly kontroll van a DC részéről, elég, ha csak a Kingpinre gondolunk, mit össze kell szenvednie, míg engedélyezteti velük a kiadási terveit. Tehát az Eaglemoss is csak azt adhatja ki, amire engedélyt kap, és ha a DC úgy gondolja, hogy a Bábel valamint az Első év olyan minőségű sztorit képvisel, amivel a Ligát be szeretné bemutatni az új olvasóknak, akkor ők csak ebből tudnak következtetéseket levonni.

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8122 Dátum: 2017. Május 22., 11:44:41 »
Én is egyet értek turkia megjegyzéseivel. De ezt már Micho is mondta.  :) Egyébként nem hinném, hogy kevésbé lenne ismert a DC nálunk is, mint a Marvel. Igazából ugyanannyi ideje volt annak is, hogy elnyerje az olvasók kegyét, mégsem sikerült neki. Sőt, ha megnézzük, igazából Batmant és Supermant előbb kaptunk régebben, mint Pókembert. De mivel nem volt egy épkézláb sztorivonal egyikben sem, nem csoda, hogy a Pókember népszerűbb lett, és sokkal jobban felkeltette az érdeklődést a Marvel univerzumra, mint a DC-re. És én is úgy gondolom, hogy nem érdemtelenül. Egyébként én is elterveztem, hogy leállok a HC sorozat gyűjtésével. Most a Halál a családban könyvet még megveszem, de aztán a részemről ennyi volt.

De kint mintha a DC "trendibb" lenne. Gyakrabban találkozom filmekben pl Batman, Supi utalásokkal. Meg Lex Luthort idézik több filmben, Fátit meg mondjuk soha nem hallottam, holott... Agymenők sorozatban is szinte kizárólag a DC-t emlegetik.  :headscratch: De ez már lehet, hogy csak üldözési mánia.
Az említések a filmekben/sorozatokban főleg annak is betudhatóak, hogy milyenek a jogdíjak a karaktereknek. Gondolom DC-s utalásokat könnyebb elejteni, hiszen a Warner tulajdonában vannak a DC-s jogok, így ők könnyebben tudják ezt a produkcióikban emlegetni, míg a Marveles jogok a Disney-nél vannak, így maximum csak Disney produktumokban találkozhatsz Marveles utalásokkal.
A trend az már más kérdés. Ott sokkal inkább jelen van a divat is. Mert most a filmek miatt eléggé divatosak lettek a képregényes hősök, de elhiheted, hogy rengeteg olyan ember rohangál Batman polóban, aki vagy életében nem olvasott egyet sem, vagy valamikor gyerekkorában és azóta se többet, de felveszi, mert divat.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8121 Dátum: 2017. Május 22., 11:13:52 »
Nézd, lehet benne valami, belegondolva a DC-t tizedannyira sem ismerem. De ugye abból indulok ki, amiket eddig olvastam, azok alapján gondolom ezeket. Mondjuk szerintem annak is megvan az oka, ahogy Te is említetted, hogy a Marvel ennyivel ismertebb. Biztos megvannak a DC gyöngyszemei is, csak azokhoz -nekem- még nem volt szerencsém. Vannak jó karakterek ott is, ugye írtam is, hogy Batman legtöbbször jó és mondjuk Mongul végre egy elég színes figura, aki végre hozza a Marvel-ben puffogtatott "kozmikus erő" -szintet.  ;D
A baj az, hogy ez az Eaglemoss válogatás is (aminek valamilyen szinten a DC megkedveltetése lenne a célja ) csak a már meglévő képzetemet erősítette meg, hogy a DC nem nekem való. Adok még neki egy esélyt 2-3 szám erejéig, de ugye ahogy a mondás tartja, ami nem megy...
Csak nekem jutott eszembe a Pepsi és a Coca Cola versenye? :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8120 Dátum: 2017. Május 22., 10:57:45 »
turkia: Egyszerű a megoldás: Nem ismered a DC-t, ahogy itthon elég kevesen vannak benne igazán és nem igazán segít, hogy a filmes/TV-s tevékenységeik csak tovább homályosítják a terepet elvégre semmi közük általában a képregényekhez... a DC gyűjtemény nagyon menő dolog, de azt jegyezd meg, hogy egyrészt nem a legjobb sztorikat inkább a legolvasóbarátabbakat szedegették össze valamint, leginkább a modern cuccokból szemezgettek... persze más a Marvel és a DC mentalitása, de ugyanúgy mindkét oldalon vannak remek és vannak szörnyű sztorik ugyanúgy karakterekkel... és bár emlegeted erőgépként Mongult, de szerintem a besorolásod hibás elvégre az, hogy valaki kigyúrt állat még simán földet foghat gondolj csak Pókira, aki több tonnát képes könnyű szerrel kinyomni míg mondjuk a Roncsbrigád tagjai csöppet gyengébbek... a Marvel földhözragadtabb megközelítéssel indított és ezt nagyjából végig tartották, míg a DC az aranykori hősökre épített, így kvázi minden hősük bőven erősebb gondolj csak Quicksilverre és Flashre... ezáltal nem állnak annyira két lábon a földön, de őszintén szólva ez nem is baj mindkét kiadónak megvannak a király sztorijai és mindkettőnek megvannak a szörnyű melléfogásai (RIP DC 2011)... de ahogy kezdtem a mondókámat a legnagyobb gond, hogy míg a Marvel az jóval ismertebb addig a DC-nél még mindig a felszínt kapargatja mindenki kiadás vagy honosítás tekintetében...

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8119 Dátum: 2017. Május 22., 10:28:17 »
Jaj, de jó ez a megerősítés, tényleg azt hittem, hogy velem van a baj, hogy másnak ez nem tűnik fel?!
De kint mintha a DC "trendibb" lenne. Gyakrabban találkozom filmekben pl Batman, Supi utalásokkal. Meg Lex Luthort idézik több filmben, Fátit meg mondjuk soha nem hallottam, holott... Agymenők sorozatban is szinte kizárólag a DC-t emlegetik.  :headscratch: De ez már lehet, hogy csak üldözési mánia.
Esetleg személyes preferencia, nem tusom. Marvel-től a kedvenceim pl kapásra gondolkodás nélkül: Galactus, Fátum, Zémó, Blastaar, Bulldózer, Venom, Góliát, Thor, Rozsi, stb.
DC-től mondjuk össz 3 nevet tudnék kiemelni, ha kicsit gondolkodok, elsőre Mongul, ennyi...

Tényleg, ez a JLA pl valami 1998-as és a Marvel meg már 1982-ben, meg '86-ban Galactus-pereket, meg Ostromokat hozott össze Buscema, meg Byrne támogatásával. Olyan sztorik nekem, hogy tényleg kapkodom a fejemet, hogy "de csúcs".  :D Egy Tigriscápa itt, egy Zémó ott...
De ez a JLA testrabló idegenek... A Batman fia kicsit jobb volt azért, de pl a Hush, amit pedig nagyon csúcsnak írnak le...hát nem olvasom el másodszor vagy 5 éven belül... bezzegeket nem is sorolok a Marvel-ről, mert mondhatnám rögtön a Titkos Háborút, de inkább nem mondom. :cool:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8118 Dátum: 2017. Május 22., 10:04:46 »
Sziasztok, nem tudom, jó fórumcímet választottam-e, de feldobok egy témát, ami egy ideje már a fejemben van.

Járatom az Eaglemoss DC sorozatát. Igazság Ligája első év, amit pont olvastam.
Elnéztem az ellenfeleket, a történetet, bonyodalmat, a vendégszereplő szupercsapatot a Liga mellett, stb.

Ti nem érzitek úgy néha, hogy a DC a Marvel stílusához képest kicsit gagyi?

Ha hiszed, ha nem, tegnap pont erről beszélgettünk Sepivel, mikor hasonlóan végigszenvedtem ezt a JLA: Első Év borzalmat. Egyetértek a levezetéseddel is, sőt, számomra hihetetlen, hogy nem ment csődbe a DC ilyen alacsony színvonalú (de mondjuk ki: gagyi) történetekkel, már legkésőbb a '70-es években, amikor a Marvelnél akkoriban Gwen Stacy halála, Klasszikus klónsztori, Galactus-szintű történetek mentek. A DC karakterekkel is ez a bajom, hogy az első vonalas szereplői kozött annyi gagyi karakter van, hogy a Marvelnél maximum a második, harmadik vonalba férhetnének csak bele.

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8117 Dátum: 2017. Május 22., 09:43:20 »
Sziasztok, nem tudom, jó fórumcímet választottam-e, de feldobok egy témát, ami egy ideje már a fejemben van.

Járatom az Eaglemoss DC sorozatát. Igazság Ligája első év, amit pont olvastam.
Elnéztem az ellenfeleket, a történetet, bonyodalmat, a vendégszereplő szupercsapatot a Liga mellett, stb.

Ti nem érzitek úgy néha, hogy a DC a Marvel stílusához képest kicsit gagyi? Ne értsetek félre, abszolút tárgyilagosnak szánom a kérdést, semmi bajom a DC-vel, nem is járatnám ugye máskülönben a füzeteket.  :)
Megmondom, miért gondolom ezt: sok olyan szuperhős van, aki nekem megkérdőjelezhetőnek tűnik. Pl Negatív Ember képessége is nehézkes, sokszor a DC alakjai úgy néznek ki, mint pl a '70-es években rajzolt régi formák. Esetleg szándékosan kicsit ódivatúnak rajzolnak és az írás is direkt más hangulatban megy?
Tudom, hogy más a DC stílusa, de sokszor valahogy nem tudom hova tenni...Pl sokkal kevesebb erőgép van, akik mondjuk hegyeket emelnek fel puszta kézzel. Doomsday, Supi, Darkseid oké, de a Marvel-ben csak a Mesterbűnözők között akad vagy öt izomagy.  :) Mondjuk Batman történetei nagyon bejönnek. Sötét, legtöbbször kívülálló, magányos alak. Ő pl nagyon jó karakter, a Marvel világában nekem Megtorló ilyen, csak ő persze gyilkol.  :)

Egyébként rengeteg lenyúlás van, csak nem tudom, ki nyúlt le kitől. Pl itt is van egy tolószékes mentor a csapatban, egy banda tagjai szinte egy az egyben Tigriscápa ruháját viselik, múltkor pedig egy visszaemlékezésben egy kiköpött Pókembert láttam...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8116 Dátum: 2017. Május 10., 07:54:23 »
A múltkor pedig 4450-ért volt Star Wars  :hzs-darthvader:

Ha boltban veszed, de ha a kiadótól rendeled olcsóbban kijössz főleg, ha a két kötetet együtt  :nezze:

Na ez még nem jutott eszembe  ;D köszi, majd utána járok

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8115 Dátum: 2017. Május 08., 10:13:15 »
A múltkor pedig 4450-ért volt Star Wars  :hzs-darthvader:

Ha boltban veszed, de ha a kiadótól rendeled olcsóbban kijössz főleg, ha a két kötetet együtt  :nezze:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8114 Dátum: 2017. Május 07., 22:14:33 »
Igazából majdnem forintra pontosan annyiba kerülnek ezek a mai képregények, mint akkoriban, ha az inflációval számolsz. Sőt, az általad említett különszám még kicsivel alatta is van. Az eredeti megjelenési árhoz képest meg pláne; manapság már örülök, ha kötetben kijövök 800 Ft-ból egy 22 oldalas füzetért átlagban. Ehhez képest a hazai 4000/6 füzet kötetekben még mindig egészen baráti.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8113 Dátum: 2017. Május 07., 17:30:50 »
Most komolyan DC-től Batman  :dc-batman:, Marvel-től Pókember  :sm-spider-sense: + 1-1 különszám darabonként 1290 Ft.  :headscratch: Hova tart ez a világ. Dúrván 5200 4 darab 60 oldalas képregényért? Gyerek koromban 400 Ft, ha volt 4 képregény. Nagyon elszálltak az árak.
A másik 3600-volt, benne 3 tőrténet: Póklány, Logan  :m-wolverine:, Amerika Kapitány  :m-cap:
A múltkor pedig 4450-ért volt Star Wars  :hzs-darthvader:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8112 Dátum: 2017. Május 02., 14:38:13 »
Pont, hogy az a poén, hogy nem volt soha a Hydra tagja, nem?  :rolleyes:

Nem az van, hogy a Vörös Koponya rávette az (Avengers Standoff-ban felbukkant) isteni erővel, de egy kislány eszével bíró Kobik-ot (aki gyakorlatilag maga az életre kelt Kozmikus Kocka), hogy ,,írja át'' Rogers emlékeit?  :headscratch:
Maga a történelem nem változott, csak a Kapi emlékei... Legalábbis én ezt vettem le a story-ból!  :brow:
(A Mennydörgők egyik részében Kobik, ha jól emlékszek, még fel is ajánlja Bucky-nak, hogy ha szeretné, akkor őt is a Hydra ügynökévé teszi!)  ;D

Azt viszont nem értem, hogy az 1940-ben, szemmel láthatólag is csak 10-14 éves Rogersből, hogy lesz hirtelen egy min. 18-20 éves felnőtt...  :dry:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8111 Dátum: 2017. Április 24., 21:48:43 »
Micsoda?? Kapi mint Hidrás, ne csesszék szét már ennyire a több évtizedes imázsát!!!  :(
Ne akard tudni... :S
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8110 Dátum: 2017. Április 24., 18:04:01 »
Micsoda?? Kapi mint Hidrás, ne csesszék szét már ennyire a több évtizedes imázsát!!!  :(

Basszus, oké, értem én, hogy Amerika Kapitány mindig is a Hidra hű tagja volt - Óceánia pedig mindig Eurázsiával áll háborúban, és Kelet-Ázsia a barátjuk... -, de azért az, hogy Kapi egy baszom nagy Hidra tetoválással a mellkasán rohangál, azért az már tényleg... nem is tudok megfelelő jelzőt. Mert nyilván még egy csatában sem szakadt le vagy sérült meg a ruhája, mi? Ekkora balfaszságot!
Nekilátok hamarosan ennek a Secret Empire nevű akárminek, de már előre félek tőle...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8109 Dátum: 2017. Április 24., 10:42:08 »
Basszus, oké, értem én, hogy Amerika Kapitány mindig is a Hidra hű tagja volt - Óceánia pedig mindig Eurázsiával áll háborúban, és Kelet-Ázsia a barátjuk... -, de azért az, hogy Kapi egy baszom nagy Hidra tetoválással a mellkasán rohangál, azért az már tényleg... nem is tudok megfelelő jelzőt. Mert nyilván még egy csatában sem szakadt le vagy sérült meg a ruhája, mi? Ekkora balfaszságot!
Nekilátok hamarosan ennek a Secret Empire nevű akárminek, de már előre félek tőle...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8108 Dátum: 2017. Április 13., 07:23:10 »
És most a mutter azt dúdolja, hogy:
'Cause I got high
'Cause I got high
'Cause I got high...

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8107 Dátum: 2017. Március 27., 10:10:18 »
Doom csak az anyja lelkéért forgatta fel a poklot és Mephistot miután kimentette a lelkét az anyja lelke megtisztult és egy magasabb helyre került... a mostani visszatéréséért nem Doom felelős, hanem a kreténebb Reed Richards :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8106 Dátum: 2017. Március 27., 09:52:26 »
Ja, hogy a mostani Secret Wars? Gondolom, Hickman azt sem tudta, hogy Fátumnak van ilyenje. Az elmúlt évek ténykedései alapján nem olyan írónak tűnik, aki különösebben ismerné a Marvel történelmét. Fátum anyja hasonló kérdéskörben utoljára talán a House of M: Fantastic Fourban bukkant csak fel.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8105 Dátum: 2017. Március 27., 09:16:34 »
Van olyan...  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8104 Dátum: 2017. Március 26., 22:19:48 »
Valami olyan rémlik, hogy őt semmiképpen nem tudja visszahozni?

Te visszahoznál egy cigányasszonyt?  :hehe:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8103 Dátum: 2017. Március 26., 22:11:28 »
Valami olyan rémlik, hogy őt semmiképpen nem tudja visszahozni? De lehet, hogy rosszul emlékszem. Annyira érdektelen volt.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8102 Dátum: 2017. Március 26., 21:00:14 »
A válasz annyi, hogy Shooter írta, akinek már akkor is fontosabb volt a szerkesztőségi diktatúrája kialakítása, mint bármi egyéb. A Secret Wars utolsó harmadát híresen kapkodva kellett összerakni, emiatt látni azt is, hogy egy idő után a hátterek nagyrészt kimerültek egy nagy monokróm tömbben vagy hogy a rajzok olyanok, mintha panelenként más húzta volna ki (ami majdnem úgy is volt).

Kimerítő válasz, csak a második (harmadik) SW-ről kérdezett.  ;)

Részemről passz.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8101 Dátum: 2017. Március 26., 20:36:16 »
A válasz annyi, hogy Shooter írta, akinek már akkor is fontosabb volt a szerkesztőségi diktatúrája kialakítása, mint bármi egyéb. A Secret Wars utolsó harmadát híresen kapkodva kellett összerakni, emiatt látni azt is, hogy egy idő után a hátterek nagyrészt kimerültek egy nagy monokróm tömbben vagy hogy a rajzok olyanok, mintha panelenként más húzta volna ki (ami majdnem úgy is volt).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8100 Dátum: 2017. Március 25., 05:55:17 »
Jut eszembe, a Secret Wqrs idején mi lett Fátum anyjával? Évtizedeken át a fő célja volt, hogy kiszabadítsa a pokolból (és az első SW idején dolgozott is rajta), aztán ő lett a halljakend, a mutti meg sehol. Pedig ne mondjátok, hogy akinek Galactus ia gazsulált, annak Mephisto vagy az öreglány újjáteremtése gondot jelentett volna.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8099 Dátum: 2017. Február 28., 20:49:43 »
Egy Sarkcsillag kaliberű szereplőnél még elfogadható a dolog!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8098 Dátum: 2017. Február 28., 07:57:43 »
Engem jobban idegesít annál, hogy meleg, az hogy retcon. Ha egy új karakterrel csinálják meg, na puff neki, de ebben az esetben szinte biztos, hogy nagyjából 100 X-Men és még 100 X-Faktor füzet mond ellent annak, amiről szó van. Ezt a tagadás dolgot is el lehet mesélni ügyesen, én elhiszem, hogy ez bizonyos embereknek még segítség is lehet - na de akkor írjanak egy szereplőt az elejétől kezdve ezzel a gondolattal a fejükben.