Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 646335 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7437 Dátum: 2014. Szeptember 07., 15:15:54 »
Én nem tudom, mi a nagyobb probléma... hogy a történet simán butaság volt, hogy az egyetlen jó elemből (titkok kiderülnek) nem sikerült kihozni az ég egy adta világon semmit, vagy hogy aki megírta nem tud jól képregényt írni.

Nem tudom mit vártál a "titkoktól" szerintem ahhoz képest, hogy egy olyan univerzumról beszélünk, ahol hőseink élete percről-percre dokumentálva van egész jól beleszúrták a titkokat és végre teljesen korrekt módon sikerült behozniuk Angelát :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7436 Dátum: 2014. Szeptember 07., 14:44:03 »
Végre volt időm és kedvem, hogy belekezdjek Morrison Multiversity első számába  :badteeth: Habár nem vagyok nagy rajongója Morrisonnak, ez megvett kilóra. Számomra Morrison sokszor követhetetlennek tűnik, de ez egy nagyon letisztult első szám volt a sok hős és világ ellenére is, jó kis buli lesz ez a Multiversity  :cool: Még a végén megszeretem Morrison írásait  :rolleyes:  :D
ezerszázalék, hogy már mondtam ezt, de próbáld ki a Morrison doksit (Talking with gods, fennvan youtube-on) vagy a Kevin Smithes podcasteket. Én azok hatására szerettem meg az írásait és most már a kedvenc íróm (tegnap jött meg a Doom Patrom omnibusom  :pogo:  ).
Amúgy a Final Crisis is elég követhetően indult, aztán tudjuk mi lett belőle a végére (káosz :D )
De ha követhető Morrisont akarsz akkor ajánlom: Joe the barbarian, WE3, Animal Man (a rajzok szarok, de amúgy jó cucc), All star Superman, New X-men, Marvel boy.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7435 Dátum: 2014. Szeptember 07., 14:39:04 »
Valaki, aki szintén olvasta az Original Sint, árulja már el nekem, hogy ez mi a jó búbánatos harci lópéló akart lenni???  :nemtudom: :headscratch:

Akkora ostobaság a vége, hogy a fal adta a másikat. Most komolyan, az öreg Fury, amint egy olyan szervezet egyetlen(!!!!!!!) tagja, amihez képest a SHIELD nyitott iroda politikát alkalmaz? És mindig csak egy tag lehet, mert nyilván úgy sokkal könnyebb megvédeni a világot, mint többedmagával, mi? Szemlélő halálvággyal??? A szemfejű faszi most az új Szemlélő, vagy mi a pöcsöm? Most komolyan, ki volt az az agyament barom, aki akár egy képkockát is jóváhagyott ebből???

Én nem tudom, mi a nagyobb probléma... hogy a történet simán butaság volt, hogy az egyetlen jó elemből (titkok kiderülnek) nem sikerült kihozni az ég egy adta világon semmit, vagy hogy aki megírta nem tud jól képregényt írni.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7434 Dátum: 2014. Szeptember 07., 14:38:09 »
Végre volt időm és kedvem, hogy belekezdjek Morrison Multiversity első számába  :badteeth: Habár nem vagyok nagy rajongója Morrisonnak, ez megvett kilóra. Számomra Morrison sokszor követhetetlennek tűnik, de ez egy nagyon letisztult első szám volt a sok hős és világ ellenére is, jó kis buli lesz ez a Multiversity  :cool: Még a végén megszeretem Morrison írásait  :rolleyes:  :D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7433 Dátum: 2014. Szeptember 07., 13:38:31 »
Midas engem jobban zavart mikor lett ballonkabátos vasember-klónból Ben Grimm klón? 0.o
Grant Morrison-Marvel Boy
Aaron imádja Morrisont és egyfolytában felhasználja GM által hátrahagyott ötleteket és karaktereket (kb a WatXM is egy GM omázs/sequel volt).

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7432 Dátum: 2014. Szeptember 07., 13:34:58 »
Az öreg-Fury küldetése tetszett elvégre a SHIELD nem igazán tartotta rajta a szemét a mágikus gonoszokon és űrlényeken, amikről nem is tudtak :D Az új Szemlélő szerintem Fury "The Unseen" kb ez a büntetése hogy megölte a szemlélőt... neki meg nem volt halálvágya de nem avatkozhat be a dolgokba... valamiért most komolyan is vette... Midas engem jobban zavart mikor lett ballonkabátos vasember-klónból Ben Grimm klón? 0.o Amúgy Bucky szerepelt az új előtérbe "lökött" karakterek között szóval ezt a háttérsztorit neki találhatták ki :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7431 Dátum: 2014. Szeptember 07., 13:25:19 »
Valaki, aki szintén olvasta az Original Sint, árulja már el nekem, hogy ez mi a jó búbánatos harci lópéló akart lenni???  :nemtudom: :headscratch:

Akkora ostobaság a vége, hogy a fal adta a másikat. Most komolyan, az öreg Fury, amint egy olyan szervezet egyetlen(!!!!!!!) tagja, amihez képest a SHIELD nyitott iroda politikát alkalmaz? És mindig csak egy tag lehet, mert nyilván úgy sokkal könnyebb megvédeni a világot, mint többedmagával, mi? Szemlélő halálvággyal??? A szemfejű faszi most az új Szemlélő, vagy mi a pöcsöm? Most komolyan, ki volt az az agyament barom, aki akár egy képkockát is jóváhagyott ebből???
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7430 Dátum: 2014. Szeptember 02., 21:19:57 »
Én simán elviselném, ha vééééégre valahára valahol generációs hősök lennének szal továbbadják a köpenyt vagy kihalnak esetleg... és lássuk be egyikünk sem lesz fiatalabb :)
a DC-nél ez egész jól működött, legalább is hosszabb ideig mitn a MArvenél (Green Lantern, Flash, Robin....öööö...ésatöbbi :D)
amúgy ez a rajongók miatt is van. Van egy barátom aki csak azt olvas amit én ajánlok neki, de amúgy tök érdekli minden (főleg Marvel) de a kontinuitásban nincs nagyon otthon, viszont teljesen kiakad ha meghallja, hogy pl Dick Batman és nem Bruce, vagy nem Peter a Paukember és nem értem miért.
És a legtöbb olvasó így van vele. 10 éve nem vettek Pókembert de amitn meghallották, hogy Doc Oc lesz az új hálószövő, már mentek is tiltakozni a tvittyerre.
Ja és a Doctor Who a kedvenc sorozata neki is, ahol ugye mint tudjuk SEMMI se állandó (szóval neki minden évad egy trauma kb :D már a 8. évad új opening title-je is teljesen felzaklatta).

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7429 Dátum: 2014. Szeptember 02., 16:41:53 »
Na meg majd meghal Rozsomák is, és az X-ek először fejvadász cégnek adják ki az állás betöltését, de amikor Elektra hoz nekik ötven rozsomákfejet, akkor inkább a Salem Center Expresszben adják fel a hirdetést:
Keresünk: igazgatót, aki nindzsa is, és örökké él. Amit elvárunk: karmok; közel-, közép- és távolharcokban való jártasság (bemondásra elhisszük, amúgy a karmokkal hadonászás a gyakorlatban bőven megteszi); japán nyelvtudás előny. Az ideális jelölt gond nélkül szerepel egyszerre 5-6 könyvben is. Amit kínálunk: majd' az összes X-csaj, hm, társasága; szolgálati Blackbird (ha lelövik, nem gáz, story-arc-onként jár egy új); Avengers és X-Men céges hitelkártya; díszes kardok a falon; szolgálati Harley-Davidson, ha valakinek az eszébe jut, hogy hol hagytuk a legutolsót; megegyezés szerint 20-30 régi ellenséget biztosítunk. Kizáró ok: elviselhetetlenül komplikált, önellentmondásokkal teli, lehetetlenül hosszú eredettörténetűek ne is jelentkezzenek. Egyéb tudnivalók: időutazásra való képesség alapkövetelmény, munkakezdés: múlt héten.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7428 Dátum: 2014. Szeptember 02., 15:39:25 »
Én simán elviselném, ha vééééégre valahára valahol generációs hősök lennének szal továbbadják a köpenyt vagy kihalnak esetleg... és lássuk be egyikünk sem lesz fiatalabb :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7427 Dátum: 2014. Szeptember 02., 13:15:25 »
nekem szent meggyőződésem, hogy a filmek miatt van ez és így Mackie lehet az új Cap a MCU-ban. (álmodni lehet nem? :D bár nem mintha bajom lenne Evans-el, sőt...)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7426 Dátum: 2014. Szeptember 02., 12:53:56 »
Vajon meddig tart majd ez az öregség... :S

Ha Pókemberből indulunk ki, akkor az Age of Ultron premierjéig...

Jaj már olyan negatívok vagytok... természetes, hogy most állandó lesz és megdöbbentő meg sokkoló, hogy Steve nyugger lett :D Meg amúgy is örüljetek, hogy még képes járni :D

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7425 Dátum: 2014. Szeptember 02., 12:02:33 »
Vajon meddig tart majd ez az öregség... :S

Ha Pókemberből indulunk ki, akkor az Age of Ultron premierjéig...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7424 Dátum: 2014. Szeptember 02., 12:00:04 »
Én viszont arról maradtam le, hogy mikor öregedett meg a Kapitány (az Uncanny Avengersben mondja, hogy már öreg is marad), emiatt teszi le a pajzsot?
2-3 résszel ezelőtt történt Remender Cap sorozatában és igen, ezért lesz helyette Falcon.
Vajon meddig tart majd ez az öregség... :S
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7423 Dátum: 2014. Szeptember 02., 11:51:16 »
Én viszont arról maradtam le, hogy mikor öregedett meg a Kapitány (az Uncanny Avengersben mondja, hogy már öreg is marad), emiatt teszi le a pajzsot?
2-3 résszel ezelőtt történt Remender Cap sorozatában és igen, ezért lesz helyette Falcon.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7422 Dátum: 2014. Szeptember 02., 11:33:28 »
Erről valami rémlett, mikor olvastam (valami Future Foundation cucc), de nem érdekelt annyira, hogy utánanézzek. Tökéletes párt alkotnak amúgy, két idegesítő seggfej.
Én viszont arról maradtam le, hogy mikor öregedett meg a Kapitány (az Uncanny Avengersben mondja, hogy már öreg is marad), emiatt teszi le a pajzsot? Továbbá a Wolverine v6, minden idők legfeleslegesebb Rozsomák-sorozata (a The Best There Is olyan földöntúlian hatalmas lószar volt, hogy emiatt emlékezetes) utolsó részében Logan csontkarmokat villant?! Mi lett az adamantiummal? A páncéljában ugyan voltak karmok, de ettől még megvolt az adamantium is, csak utálta használni.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7421 Dátum: 2014. Szeptember 01., 16:15:14 »
Mióta és miért él Valeria Richards Fátum dokival?  :headscratch:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7420 Dátum: 2014. Augusztus 22., 12:43:43 »
Kövesd a megjelenési dátumokat.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető blake

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7419 Dátum: 2014. Augusztus 21., 22:48:47 »
Na akkor elkezdem, hátha bejön majd.

Ja és még egy kérdés:
A Messiah Complex utánni X-Men sorozatokhoz nem tudtok egy jó olvasási sorrendet?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 21., 23:03:07 írta blake »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7418 Dátum: 2014. Augusztus 21., 22:43:13 »
Az eleje olyan "meh", a közepe elég jó, aztán ellaposodik, amikor az írópáros tehetséges fele otthagyja. Aztán az SI-hez kapcsolódó részek hirtelen marha jók lesznek, bár a rémes rajzokon túl kell tennie magát hozzá az embernek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető blake

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7417 Dátum: 2014. Augusztus 21., 22:40:02 »
Az SI előtti részei milyenek?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7416 Dátum: 2014. Augusztus 21., 22:34:13 »
Initiative (a sorozat korábbi számai kellenek, hogy megérts… nos, bármit)
Emlékeim szerint én a legjobban ez a címet élveztem az SI-ből. Nagyon jó volt.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető blake

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7415 Dátum: 2014. Augusztus 21., 22:27:40 »
Köszi a gyors választ!
A terv az, hogy minden kapcsolódó címet is elolvasok, de aztán majd meglátom, hogy milyenek lesznek.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7414 Dátum: 2014. Augusztus 21., 22:18:09 »
A sajátságos felépítése miatt:
– Secret Invasion első öt szám
– minden egyéb tetszőleges sorrendben
– főmini vége
A két Avengers-sorozatot leszámítva – amik fényévekkel jobbak, mint a főmini, mert próbálnak magyarázatot adni a sztorira – minden más tie-in teljességgel kihagyható, mert az Initiative kivételével nulla hatással vannak a sztorira és a saját belső történéseikre is. Kb. ezek azok, amik érdekesek annyira, hogy bajlódjon az ember a beszerzésükkel:
Black Panter
Initiative (a sorozat korábbi számai kellenek, hogy megérts… nos, bármit)
Captain Britain
Ms. Marvel
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető blake

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7413 Dátum: 2014. Augusztus 21., 22:03:21 »
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy nem tudtok egy jó olvasási sorrendet a Titkos Invázióhoz és a kapcsolódó töténetekhez?
Én ezt a kettőt találtam, de nem tudom, melyik lenne jobb:
http://www.comicbookherald.com/the-complete-marvel-reading-order-guide/secret-invasion-timeline/
http://www.tradereadingorder.com/blog/comic-issue-reading-order-secret-invasion-marvel-event/

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7412 Dátum: 2014. Augusztus 21., 21:30:54 »
Original Sinben a fő sztorin kívül (ami elég semmilyen lett a jó indítás után) van, amit érdemes elolvasni?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7411 Dátum: 2014. Augusztus 20., 19:28:39 »
Na jó, most Hickman robbantott (NA23).

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7410 Dátum: 2014. Augusztus 11., 10:31:28 »
A New Avengers továbbra is hihetetlenül le van szedálva, szerintem fél Jamaika a szerkesztőinek termeli a mariskát, különben nem lennének ennyire lelassulva. Az utóbbi öt részben történt körülbelül egy, esetleg másfél résznyi esemény. Lassan már külön számban jelennek meg az egyes szövegbuborékok. (T'Challát meg egyre jobban utálom. Már akkor se szerettem, mikor összejött Viharral  :hehe:)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7409 Dátum: 2014. Augusztus 08., 15:40:30 »
,,A mutánsok végülis felsőbbrendűek és ezáltal ő is az lett.''

Magneto szerint igen, de a Vörös Koponya nem így látja...  :rolleyes:
Ha emlékeim nem csalnak, akkor a mutánsokat ember alatti (!)  lényeknek/szörnyszülötteknek tartja; azt hiszem, hogy az Uncanny Avengers-ben is így említi őket!

Az Acts of vengeance című story alatt ill. után nem egy ,,társával'' összerúgta a port!  :badteeth:
Fátummal (és a Mandarin-nal is?) összeszólalkozott, a Vezérrel bunyózott egyet, Magneto meg majdnem kinyírta akkor...  :nezze:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7408 Dátum: 2014. Augusztus 07., 18:56:09 »
Speciel nem ismerem az eredeti Onslaught képességeit - már azt leszámítva, hogy hű, de über-tápos. Lehet valami előzménye ott?