Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 650728 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7407 Dátum: 2014. Augusztus 07., 08:25:49 »
Csak tudod mikor úgy mutatják be a karaktert, mint hitlernél egy fokkal gonoszabb és két fokkal rasszistább :D

Az Axist meg simán nem értem:

Rejtély - persze egy önző **** és imád mindenkit átvágni, de összeállni a koponyával még akár pénzért is? 0.o

Magneto - épp depis mentsük a mutánsokat az emberektől korszakát éli, de basszus elégszer bizonyította, hogy felhagyott a nézeteivel - pontosabban az X-ek nézetei változtak annyira, hogy neki már jó így - és annak ellenére hogy a világ fele Küklopsszal együtt terroristaként tartja számon ettől még visszatérne a klasszikus szerepéhez?

Fátum - az, hogy kisebbségi még hagyján, deee hogy ő irányítson? :D Kb körberöhögte Fátum 2099-et a mostani U-Avengers sztoriban mondván, hogy mi az, hogy behódol :D

Carnage meg Absorbing Man különösebben nem zavar szokásos pszichopaták. De a fentiek eléggé Rejtélynél még oké hogy Xavier agyával irányítja őt, de Magnetót és Fátumot, akik le se fekszenek megfelelő blokkolók nélkül?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7406 Dátum: 2014. Augusztus 06., 23:11:27 »
Nekem egyetlen probléma ütött szöget a fejemben: a Vörös Koponya nem a megtestesült rasszizmus? :D Xavier meg mutánsként kisebbségi...

Hát, az Axis plakátján Fátummal is selfie-zik, pedig ő meg cigány származású... És mintha rémlene a zsákról egy alternatív történet, ahol Magnetoval haverkodik, aki meg ugye halmozottan hátrányos helyzetű náci szemszögből nézve...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7405 Dátum: 2014. Augusztus 06., 23:05:10 »
Simon nekem sem tiszta. Az agyonverés viszont akkor is fura. Ha más nem, akkor azért, mert  Kang a pusztakezes harc mestere. Eh, mindegy, mondom, nekem az egész sorozattal van bajom. Már az első, Vörös Koponyás történet is kiakasztott.
Koponya a fejébe húzza egy halott(!!!) telepata értelemszerűen már régen halott(!!!!!!) agyát, és máris ő lesz a világ legnagyobb telepatája? Minden író menjen az anyjába.

Most miért? Dark 60-as évek rulez.  :cool:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7404 Dátum: 2014. Augusztus 06., 22:38:00 »
Niki az első női név, ami az eszembe jutott. Bár teljesen véletlenül az osztályunkba is járt egy Niki, akire sokan hajtottak a bulikon... Nem, én pont nem :-)
Aha...  :brow:  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7403 Dátum: 2014. Augusztus 06., 19:50:16 »
Niki az első női név, ami az eszembe jutott. Bár teljesen véletlenül az osztályunkba is járt egy Niki, akire sokan hajtottak a bulikon... Nem, én pont nem :-)

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7402 Dátum: 2014. Augusztus 06., 19:48:56 »
De amellett, hogy rasszista, felsőbbrendűségi komplexusa is van, übermenzesz meg mittomén. A mutánsok végülis felsőbbrendűek és ezáltal ő is az lett.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7401 Dátum: 2014. Augusztus 06., 16:29:39 »
De nem magába ültette?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7400 Dátum: 2014. Augusztus 06., 16:23:42 »
Jogos észrevétel. De attól, hogy rasszista, még simán felhasználhatja. Sőt, pont azért. Csak használati tárgy.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7399 Dátum: 2014. Augusztus 06., 16:10:43 »
Nekem egyetlen probléma ütött szöget a fejemben: a Vörös Koponya nem a megtestesült rasszizmus? :D Xavier meg mutánsként kisebbségi...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7398 Dátum: 2014. Augusztus 06., 16:06:10 »
...szóval mehet is az osztálybulira, így az este végre biztos összejön a smár meg a ruhás petting a Nikivel.
Ez jó volt. De ki az a Niki?  ;D :lol:

Persze, tudom, hogy a képregényekben minden megmagyarázható. Csak éppen nem minden magyarázat éri meg. Ha a magyarázat már nagyon erőltetett, nem kézenfekvő, és nyögvenyelős, akkor megette a fene az egészet. Szerintem.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7397 Dátum: 2014. Augusztus 06., 15:42:14 »
Koponya a fejébe húzza egy halott(!!!) telepata értelemszerűen már régen halott(!!!!!!) agyát, és máris ő lesz a világ legnagyobb telepatája? Minden író menjen az anyjába.

Cassandra Nova aszonta, Charles agyát a természet arra tervezte, hogy uralkodjon a többi agyon. Szóval át lehet retconnolni Koponya kópéságait úgy, hogy Xavier agya halott ugyan, de a felépítése ettől még sokmindent elárul annak, aki fegyverként akarja használni, mint egy rozsdás, működésképtelen pisztolyé, aminek az ismeretében gyárthatsz egy működő pisztolyt. Koponya mondjuk telenyomja az agyat nanobiszbaszokkal, amik feltérképezik és legyártanak neki egy olyat, amiben ugyanazok a képességek vannak öntudat nélkül (az ugye meghalt), és hozzákapcsolható a saját agyához. Oszt már tud is uralkodni a többi agyon, szóval mehet is az osztálybulira, így az este végre biztos összejön a smár meg a ruhás petting a Nikivel.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7396 Dátum: 2014. Augusztus 05., 12:12:28 »
Hickman runjánál csak az lenne gáz, ha a szerkesztők lelőnék mielőtt kiderülne, hogy miről szól az egész :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7395 Dátum: 2014. Augusztus 05., 11:36:50 »
Ha kerekítene, legalább kerek lenne...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7394 Dátum: 2014. Augusztus 05., 11:35:48 »
Hickman-ből kinézném, hogy erre kerekít egy sztorit :DDD

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7393 Dátum: 2014. Augusztus 05., 10:46:33 »
Ja, ki tudja, hogy mennyi és milyen dimenziókban voltak mindenféle kihatásai, hány csillag vált novává és hány ősrobbanás történt :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7392 Dátum: 2014. Augusztus 05., 10:04:49 »
Mondjuk ezt a pusztakezes harcmester részt általában a képességes "ember" és "normál" ember közt szokták csak erőltetni... amúgy az Injustice egyik fejezetében fejtegeti Atom Kapitány miközben Superman-el verik szét egymást, hogy hiába bármilyen erősek a végén úgy is csak annyiban merül ki a harc, hogy szétverik egymás fejét mert jó érzés :D

Amúgy meg azon agyaltam, hogy is lehetne érzékeltetni két "mindenek felett álló" lény csatáját? Gondolj bele Kang lényegében "Istenként" tetszelgett és Alex is elég energiát szívott magába. Erről a Q polgárháború jutott eszembe a Voyagerből lényegében ósdi puskákkal lövöldöztek miközben csillagok robbantak porrá :D Szal nekem az a véleményem, hogy az az ökölharc sokkal több volt "tudományos XD" szinten de így epikebb és egyszerűbb volt :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7391 Dátum: 2014. Augusztus 05., 09:15:24 »
Simon nekem sem tiszta. Az agyonverés viszont akkor is fura. Ha más nem, akkor azért, mert  Kang a pusztakezes harc mestere. Eh, mindegy, mondom, nekem az egész sorozattal van bajom. Már az első, Vörös Koponyás történet is kiakasztott.
Koponya a fejébe húzza egy halott(!!!) telepata értelemszerűen már régen halott(!!!!!!) agyát, és máris ő lesz a világ legnagyobb telepatája? Minden író menjen az anyjába.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7390 Dátum: 2014. Augusztus 05., 07:57:09 »
És most akkor mi van Alexszel meg Janettel? Ők a jövőbeliek? Vagy a mostaniak? Házasok vagy mi a szösz? Vagy ki kivel van?  :headscratch: :nemtudom:

Háát elvileg az emlékeik jövőbeliek vagyis házasok, bár gondolom a Kang által elrendezett dologból hamar kiábrándulnak vagy nem... nemtom, Alex arcát így hagyják? 0.o Amit én nem értettem, most Simonnal mi van? Vadóc magába szívta és utána megölték? Kihagytam valamit? Amúgy az agyonverés nem volt rossz elvégre folyamatosan szipákolták magukba a Celestial energiáit, de fura volt, de az jóval inkább, hogy Kang úgy bizalmaskodott Alex-el, mint bármely Bosszú Angyallal - jó tudom most ő is az, de akkor is fura volt, hogy egy X veri le az Angyalok legnagyobb ellenségét.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7389 Dátum: 2014. Augusztus 04., 23:36:45 »
Én maradtam le valamiről, vagy ennek tényleg semmi értelme?
Az egész történetnek nem láttam semmi értelmét. Úgy nagyjából az Uncanny Avengers első részétől. És sajnos a többi Avengers címben sem látok túl sokat. Vagy én öregszem, vagy zavaró, hogy csak digitálisan olvasom havonta és nem egyben, vagy tényleg egy kalap szar lett az egész.

És most akkor mi van Alexszel meg Janettel? Ők a jövőbeliek? Vagy a mostaniak? Házasok vagy mi a szösz? Vagy ki kivel van?  :headscratch: :nemtudom:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7388 Dátum: 2014. Július 31., 12:13:20 »
Velem ez fordítva történt meg: néhány sör után überkúl lettem ugyan, de másnap reggel olyasmire sem emlékeztem vissza, ami pedig tárgyi bizonyítékok alapján kétségtelenül megtörtént :D

Szerintem mindenkinek van arról emléke, amint épp nem emlékszik :D Legalábbis az utóhatásokról tuti :D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7387 Dátum: 2014. Július 31., 10:49:12 »
Uraim, az amúgy egészen élvezetes Uncanny Avengers Kang-os sztorija tényleg úgy ért véget, hogy Plazma bemosott néhányat Kangnak, aki ezen annyira elcsodálkozott, hogy inkább veszített?
Jó, jó, Alexet lefröcskölte a kozmikus balfasz vére vagy mijafranc, de Thort meg egyenesen belerántotta Deathlok, hogy még a gatyója is leégett róla, ehhez képest kiugrott, kezében a Jajrábasztamazujjamra pöröllyel, ami még a kozmikus balfaszokat is képes megölni, ezzel kent le egy maflást Kangnak, aki meg se érezte, erre Plazma a pici kacsóival hülyére veri?
WTF? Én maradtam le valamiről, vagy ennek tényleg semmi értelme?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7386 Dátum: 2014. Július 31., 10:45:17 »
Batman olyan überkúl, hogy visszaemlékszik meg sem történt eseményekre :D

Velem ez fordítva történt meg: néhány sör után überkúl lettem ugyan, de másnap reggel olyasmire sem emlékeztem vissza, ami pedig tárgyi bizonyítékok alapján kétségtelenül megtörtént :D

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7385 Dátum: 2014. Július 29., 21:03:01 »
Nekem speckó nem lenne bajom a crossoverekkel/eventekkel sokkal inkább bajom van az égbekiáltó baromságokkal pl most a Robin Rises chapter 1-ben Batman olyan überkúl, hogy visszaemlékszik meg sem történt eseményekre :D

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7384 Dátum: 2014. Július 29., 19:50:54 »
Ultraman-ék eredetielg az Erth-2n voltak nem? De ott meg most a "majdnemdemégseigazán" JSA lakik. zavaros...zavaros...ú
Amúgy szerintem a sztorikkal van a baj, nem velünk. amikor régebbi (nem feltétlen 30 éves, akár csak 5-10 éves) sztorikat olvasok, azokkal nincs bajom.

Earth-3 rémlik valami cikkből... Amúgy ezt én is tapasztaltam, pótolni "kellene" a lemaradást pár sorozatnál, de nincs rá ingerenciám, főleg ha meglátom hova futottak ki (crossover crossover/event event hátán). Inkább régebbi címeket vagy kisebb kiadók írásait olvasgatom mostanság.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7383 Dátum: 2014. Július 29., 13:42:32 »
Ultraman és bandája átjött a mitomén milyen ostoba névre keresztelt valóságukból...

Egyre többször olvasok ilyen fásult összegzéseket és én is egyre többször érzek így egy-egy sztori közben; öregszünk, vagy ezek a mai sztorik tényleg egyre kuszábbak?
Ultraman-ék eredetielg az Erth-2n voltak nem? De ott meg most a "majdnemdemégseigazán" JSA lakik. zavaros...zavaros...ú
Amúgy szerintem a sztorikkal van a baj, nem velünk. amikor régebbi (nem feltétlen 30 éves, akár csak 5-10 éves) sztorikat olvasok, azokkal nincs bajom.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7382 Dátum: 2014. Július 29., 13:28:33 »
Ultraman és bandája átjött a mitomén milyen ostoba névre keresztelt valóságukból...

Egyre többször olvasok ilyen fásult összegzéseket és én is egyre többször érzek így egy-egy sztori közben; öregszünk, vagy ezek a mai sztorik tényleg egyre kuszábbak?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7381 Dátum: 2014. Július 26., 13:50:50 »
SDCC collected edition bejelentések (avagy hogyan szórjunk el tíz-húsz ezreket):
-The Goon Chinatown Artist edition (azaz az eredeti artwork reprintelése, olyan papíron amilyenre Powell rajzolt, eredeti méretben, minden apró ceruzanyommal, kávéfolttal, lapszéli jegyzettel együtt).
-Transmetropolitan Absolute edition (kár, hogy nem deluxe)
-Y: the last man absolute edition (szerintem tök fölösleges)
-Neal Adams Batman omnibus (végre Batman omni, csak kár ,hogy az ótvarul újraszínezett Adams cuccokból).
-Walt Simonson New Gods omnibus (na erre kíváncsi vagyok)
-75th anniversary hardcoverek golden age címekből (Green Lantern, Flash, Captain MArvel stb. Valószínű nem oversized-ak).

Azt nem tudom említettem-e már, de amint a Marvelhez visszakerülnek a jogok (december?) kihoznak egy Star Wars omnibust.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7380 Dátum: 2014. Július 25., 00:51:51 »
eddig annyira nem para ez a póklány. Kapcsolódik az Ezekiel-Morlun dologhoz, ha azt bevette a gyomrotok, ez se tűnik nagyobb baromságnak (jó, tény, hogy nagyon kínlódnak, hogy mit hova retconálhatnának még, de eddig én nagyon szerettem Slott Pókját, szerintem ez is olyan lesz mint a Spider Island. Az ötlet baromság de a kivitelezés jó.)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7379 Dátum: 2014. Július 24., 23:56:32 »
Pókemberben meg "csak" annyi volt, hogy megtudta, hogy egy csajt is megharapott anno az a pók... Nagyon bénán hangzik szvsz...
Tényleg nagyon gáz...  :dry:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7378 Dátum: 2014. Július 24., 23:40:55 »
Ja, csak arra.

Pókemberben meg "csak" annyi volt, hogy megtudta, hogy egy csajt is megharapott anno az a pók... Nagyon bénán hangzik szvsz...