Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 637819 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7227 Dátum: 2014. Április 27., 14:53:44 »
Szeretnék megismerkedni Iron Fist történeteivel. Jó kezdés lenne Brubaker sorozatával kezdeni?
Csak azzal érdemes :)

Ami az előtte szólókat illeti:
Morrison Action Comics-a nekem óriási csalódás volt az All Star Superman után. És nem is szimplán rossz, hanem borzalmasan.
Plusz a Batman & Robin első sztoriját leszámítva, ott sem alkotott annyira maradandót, ahhoz túlságosan is túl sok volt a "bullshit" benne. Snyder írásaiba viszont nehezen tudok eddig belekötni.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7226 Dátum: 2014. Április 27., 10:41:02 »
Nekem GM mindig is a túl weird kategóriába tartozott  :) De történettől is függ, az All-Star Suoermant már többször is olvastam, mert olyan jó, de pl. a Batman runja nekem már túl furcsa  :badteeth:

Más téma:
Szeretnék megismerkedni Iron Fist történeteivel. Jó kezdés lenne Brubaker sorozatával kezdeni?
Az a jó Morrisonban, hogy furcsa :D És akkor még nem is olvastad a Filth-t vagy az Invisibles-t :D Na azok aztán kiakasztóak tudnak lenni. Én amúgy úgy kedveltem meg a stílusát, hogy megnéztem a doksit róla (Talking with gods, fenn van youtube-on), meg podcasteket hallgattam vele. Segített megérteni, hogy mit miért ír, és más megvilágításba helyezte a stílusát, aztán pedig nemhogy megszoktam, de inkább rászoktam az írásaira.

Még nem olvastam a Brubaker/Fraction Iron fistet de minden forrás szerint az a legjobb.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7225 Dátum: 2014. Április 27., 09:11:30 »
Nekem GM mindig is a túl weird kategóriába tartozott  :) De történettől is függ, az All-Star Suoermant már többször is olvastam, mert olyan jó, de pl. a Batman runja nekem már túl furcsa  :badteeth:

Más téma:
Szeretnék megismerkedni Iron Fist történeteivel. Jó kezdés lenne Brubaker sorozatával kezdeni?
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7224 Dátum: 2014. Április 26., 11:48:48 »
A From Hellt már nagyon régóta tologatom én is   :headscratch:De olyan sok jó más cucc is van, amik ráadásul aktuálisabbak is, hogy nem bírom megállni, hogy ne azokat olvassam  :lol:
Pont ma fejeztem be egyébként Lemire Green Arrow runjából az első kötetet, és marha állat volt :)
Kicsit fura, Oliver fiatal, de Sorrentino rajzai, meg Lemire története közösen nagyon fullos mixet alkot. Fasza cucc, kár hogy a DC nem kemény borítósban adta ki  :badteeth:

Én is olvastam a Green arrow elejét de engem valamiért nem fogott meg. New52 sorozataiból a Nightwing első storyját olvastam az jobban tetszett mint a GA, egynek jó. A Batman viszont fasza szerintem, legalábbis ameddig olvastam (az első story végéig). Kiváncsiságból megnéztem a Batwinget is, nem volt olyan rossz mint amire számitottam de azért nem folytatom.
A Batmant kéne folytatni csak mindig kiüti valami. Bár most olvastam nem rég Grant Morrison érájának az elejét és eddig ez viszi a pálmát Batman téren. :D úgy h megint tolódik a New52...
Grant Morrison New 52 action comics  :rolleyes:
Nekem Snyder Batmanjével az a bajom, hogy egyszer nagyon jó, sötét, kegyetlen, az a tipikus hangulat amit elvárna bárki Batmantől, aztán jön valami blőd fordulat, meg bollywoody akciófilmbe illő jelenet és hazavágja az addig felépített atmoszférát és cselekményt (már a második számnál majdnem abba hagytam emiatt).
Capullo rajzai mondjuk folyamatosan nagyon jók.
Ezzel szemben Morrison Batmanje nem kertel, mer minden marhaságot az arcodba vágni kapásból és nem erőlködik, hogy bármilyen tipikus elvárásokat teljesítsen. Kifejezetten élvezem, hogy csak azt veszi igazán komolyan, amit a legtöbben alapból bele se raknának egy batman sztoriba, mert az nem passzol a karakterhez (időutazás, Bat-mite, Zur-en-Arhh, International club of heroes, stb).

Előbb-utóbb tuti sort keritek az Action comicsra is GM miatt :)
Értem a batmanes álláspontod, van benne valami. Az akció jeleneteknél én is éreztem valami hasonlót. Akkor nagyon oda voltam érte, (most is szeretem azért) de Morrison után rájöttem h lehet überelni.
Ezt a mostani Zero yeart dicsérik nagyon, viszont az elötte lévőt nagyon szidták nem csak kimondottan a végkimenetele miatt. Ezért nem volt kedvem folytatni eddig, de Morrison után tuti h megnézem mert kiváncsi vagyok mért is olyan rossz. (Meg hogy rossz-e egyáltalán).

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7223 Dátum: 2014. Április 26., 10:39:27 »
A From Hellt már nagyon régóta tologatom én is   :headscratch:De olyan sok jó más cucc is van, amik ráadásul aktuálisabbak is, hogy nem bírom megállni, hogy ne azokat olvassam  :lol:
Pont ma fejeztem be egyébként Lemire Green Arrow runjából az első kötetet, és marha állat volt :)
Kicsit fura, Oliver fiatal, de Sorrentino rajzai, meg Lemire története közösen nagyon fullos mixet alkot. Fasza cucc, kár hogy a DC nem kemény borítósban adta ki  :badteeth:

Én is olvastam a Green arrow elejét de engem valamiért nem fogott meg. New52 sorozataiból a Nightwing első storyját olvastam az jobban tetszett mint a GA, egynek jó. A Batman viszont fasza szerintem, legalábbis ameddig olvastam (az első story végéig). Kiváncsiságból megnéztem a Batwinget is, nem volt olyan rossz mint amire számitottam de azért nem folytatom.
A Batmant kéne folytatni csak mindig kiüti valami. Bár most olvastam nem rég Grant Morrison érájának az elejét és eddig ez viszi a pálmát Batman téren. :D úgy h megint tolódik a New52...
Grant Morrison New 52 action comics  :rolleyes:
Nekem Snyder Batmanjével az a bajom, hogy egyszer nagyon jó, sötét, kegyetlen, az a tipikus hangulat amit elvárna bárki Batmantől, aztán jön valami blőd fordulat, meg bollywoody akciófilmbe illő jelenet és hazavágja az addig felépített atmoszférát és cselekményt (már a második számnál majdnem abba hagytam emiatt).
Capullo rajzai mondjuk folyamatosan nagyon jók.
Ezzel szemben Morrison Batmanje nem kertel, mer minden marhaságot az arcodba vágni kapásból és nem erőlködik, hogy bármilyen tipikus elvárásokat teljesítsen. Kifejezetten élvezem, hogy csak azt veszi igazán komolyan, amit a legtöbben alapból bele se raknának egy batman sztoriba, mert az nem passzol a karakterhez (időutazás, Bat-mite, Zur-en-Arhh, International club of heroes, stb).

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7222 Dátum: 2014. Április 26., 09:35:44 »
A From Hellt már nagyon régóta tologatom én is   :headscratch:De olyan sok jó más cucc is van, amik ráadásul aktuálisabbak is, hogy nem bírom megállni, hogy ne azokat olvassam  :lol:
Pont ma fejeztem be egyébként Lemire Green Arrow runjából az első kötetet, és marha állat volt :)
Kicsit fura, Oliver fiatal, de Sorrentino rajzai, meg Lemire története közösen nagyon fullos mixet alkot. Fasza cucc, kár hogy a DC nem kemény borítósban adta ki  :badteeth:

Én is olvastam a Green arrow elejét de engem valamiért nem fogott meg. New52 sorozataiból a Nightwing első storyját olvastam az jobban tetszett mint a GA, egynek jó. A Batman viszont fasza szerintem, legalábbis ameddig olvastam (az első story végéig). Kiváncsiságból megnéztem a Batwinget is, nem volt olyan rossz mint amire számitottam de azért nem folytatom.
A Batmant kéne folytatni csak mindig kiüti valami. Bár most olvastam nem rég Grant Morrison érájának az elejét és eddig ez viszi a pálmát Batman téren. :D úgy h megint tolódik a New52...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7221 Dátum: 2014. Április 25., 22:08:58 »
A From Hellt már nagyon régóta tologatom én is   :headscratch:De olyan sok jó más cucc is van, amik ráadásul aktuálisabbak is, hogy nem bírom megállni, hogy ne azokat olvassam  :lol:
Pont ma fejeztem be egyébként Lemire Green Arrow runjából az első kötetet, és marha állat volt :)
Kicsit fura, Oliver fiatal, de Sorrentino rajzai, meg Lemire története közösen nagyon fullos mixet alkot. Fasza cucc, kár hogy a DC nem kemény borítósban adta ki  :badteeth:
érdekes, eddig a NEW52 cuccok egyből hc-be mentek és aztán tpb-be (pl a Batman INCből még csak most jön ki az utolsó tpb). GA nem annyira high profile, hogy egyből hc-ba menjen?
Én mindenesetre kivárok ebből egy deluxe hc-t vagy omnibust. Egyre több problémám van a tpb-kkel, félek hogy szétesnek, fpleg a Dark hors-é, de a MArvel se tűnik sokkal jobbnak (az Epic line mondjuk elvilegm inőségi ragasztás, tervezem is legalább az első Iron man-t beszerezni abból, mert az a Michelinie omnibus folytatása). De DC-ből is amit tudok azt hc-ban veszem meg.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7220 Dátum: 2014. Április 25., 21:47:20 »
A From Hellt már nagyon régóta tologatom én is   :headscratch:De olyan sok jó más cucc is van, amik ráadásul aktuálisabbak is, hogy nem bírom megállni, hogy ne azokat olvassam  :lol:
Pont ma fejeztem be egyébként Lemire Green Arrow runjából az első kötetet, és marha állat volt :)
Kicsit fura, Oliver fiatal, de Sorrentino rajzai, meg Lemire története közösen nagyon fullos mixet alkot. Fasza cucc, kár hogy a DC nem kemény borítósban adta ki  :badteeth:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7219 Dátum: 2014. Április 25., 16:29:12 »
Pár éve olvastam a V for vendettát de annyira nem nyűgözött le, mondjuk lehet kicsit sokat vártam tőle. A From Hell-t viszont ideje lenne már nekem is elolvasni.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7218 Dátum: 2014. Április 25., 15:47:28 »
Nyugi en is le vagyok maradva par dologgal (Watchmen pl.) Mar sok kiraly cuccal felzarkoztam, de meg igy is van mit olvasni azert :D

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7217 Dátum: 2014. Április 24., 22:29:21 »
A LOEG első két kötetét olvastam, azok bejöttek, de ha már Mooretól akarnék olvasni, akkor inkább bepótolnám a From Hellt- meg a V for Vendetta-t, ugyanis azokat még nem olvastam, mert folyton valami mást veszek meg  :badteeth:
Meg, hogy most a Marvel elkezdte újra kiadni Moore Miracleman történeteit, lehet , hogy végül azoknál fogok kikötni  :) Elvileg nagyon must-read szuperhősös cucc  :lol:

Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7216 Dátum: 2014. Április 24., 19:50:05 »
Balakin ajánlására, ( nem most még régebben) én is elolvastam a LoEG-t és tényleg nagyon király. Már az első story is tetszett de a masodik az meg még jobb ugyhogy én is ajánlani tudom egyértelműen.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7215 Dátum: 2014. Április 24., 12:22:53 »
Én bírtam a The Accursed-öt is. High fantasy kaland több nem túl kirívó, de mégis leleményes csavarral. Last Days of Asgard-ot akkora tartogatom, amikor kijött a teljes story arc (asszem 22. számmal zárul majd).

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7214 Dátum: 2014. Április 24., 12:16:16 »
God of thunderből kezdek kiszeretni. az első sztori zseniális volt, a Malekithes egyszerűen rossz, a mostani meg lehet, hogy jó, de én már elfáradtam és sok az unalmas, érdektelen narráció (majd ha kijön egy omnibus, vagy ohc sor akkor elolvasom rendesen azért).
az Amazin X-men nekem csalódás volt, voltak jó pillanatai de összességében nem tetszett, az utolsó számot a felénél abbahagytam, annyira nem jött be (a Hellfire saga viszont szerintem is baromi jó volt).

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7213 Dátum: 2014. Április 24., 12:08:39 »
Wolverine and the X-Men Vol.7 "The Hellfire Saga" - Az ilyen történetekért érdemes X-Men-t olvasni. Gyönyörűen kivitelezett cselekményépítés, megragadó karakterek, király pillanatok, s bár végeredményében nem volt több egy status quo visszapörgetésnél (Kade Kilgore-éra vége a Hellfire Club-nál, Dog Logan kikerül a képből, Broo ismét öntudatánál van, stb.), mindez fel sem tűnik, pontosabban nincs akkora jelentősége, mert közben jelentős karakterfejlődésen ment át mindegyik fontosabb szereplő. Van olyan jó, mint Aaron másik sokat dicsért munkája, a Thor: GoT? De még mennyire, csak másképp. Remélem a run zárókötete és az Amazing X-Men sem okoz majd csalódást. 

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7212 Dátum: 2014. Április 23., 23:33:45 »
A Saga-t olvasom, de abból még csak az első tpb-t vettem, meg de mindenképpen beszerzem majd :) A Sex Criminals is jó, a Chew-t viszont sokan dicsérik, de valahogy nem tudom megkedvelni. Már többször is nekifutottam, de az nem igazán az én szájízemnek való  ;D
Sagaból decemberben jön a deluxe hc amúgy!
Ja és ha még nem olvastad a League of extraordinary gentlement, akkor erősen ajánlom (a filmet felejtsd el). Ez a Black dossier egyre jobb, ha befejeztem neki is esek megint az első két volumenak. Alig várom, hogy júliusban kijöjjön a Century kötetekből is a hc.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7211 Dátum: 2014. Április 23., 23:03:55 »
A Saga-t olvasom, de abból még csak az első tpb-t vettem, meg de mindenképpen beszerzem majd :) A Sex Criminals is jó, a Chew-t viszont sokan dicsérik, de valahogy nem tudom megkedvelni. Már többször is nekifutottam, de az nem igazán az én szájízemnek való  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7210 Dátum: 2014. Április 23., 14:16:55 »
Én is elolvastam a Superior Spider-Mant, nekem is nagyon tetszett, olvastam volna még tovább is, de az is nagyon jó, hogy Peter visszatér, Slott remekül írja ezt a képregényt, még akkor is, ha volt néhány olyan rész, ami nekem nem igazán jött be, viszont a 30. számnak az utolsó pár oldala nagyon jó volt.
Elolvastam még az új All-New Ghost Rider eddigi részeit is, az írás remek, jó karakterekkel és helyszínnel, a rajzok nagyon szépek, ami viszont kurvára kiakasztott, amikor a kerekesszékes gyerekkel geciztek azok a rohadékok, remélem, a főszereplő kitépi a gerincüket vagy valami, mikor Szellemlovassá válik.   :cool:
jocibmx: Ez a Rat Queens engem is érdekel, mert sok jót olvastam róla, majd egyszer belenézek.
Az meg, hogy a Hawkeye túl van  hypolva, szerintem ez úgy működik, ha valakinek tetszik valami, akkor ő is ugyanúgy hypolja, ezért nem zavarja, ha mástól is ezt látja, de ha neki nem tetszik vagy nem annyira, akkor gondolja úgy, hogy túl van hypolva.
Egyébként ha az ilyesmi érdekel, akkor tényleg főleg az Image háza tája körül kellene szétnézned. Amiket Balakin írt, azokat én is tudom ajánlani: Saga, Chew, Sex Criminals. Ezek mind remek képregények. Vannak még ezen kívül is jók, csak előbb ezek átnézésén/elolvasásán legyél túl.  :D
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7209 Dátum: 2014. Április 23., 10:15:23 »
Az elmúlt pár héten vettem egy rakat tpb-t és és gondoltam írók róluk pár sort.
Image-nél van még pár sorozat ami tetszhet neked. Mondjuk nem olvasok sokat de amiket igen, azok nagyon bejönnek: Saga. Chew, Sex criminals.
Én most teljes Grant Morrison őrületben vagyok. A két new52-s hc kivételével megvan a teljes Batmanje, most olvastam el végre a Filth-t is . Még a New52-s Action comics-ot is beszereztem és azt is szerettem nagyon.
Érdemes kipróbálni az írásait, vannak könnyebben értelmezhetőbbek meg vannak olyanok mint a Filth meg az Invisibles....
Plussz épp a League of extraordinary gentlemen: Black Dossier-n rágom át magam, ami szintén rohadt jó, pedig szokták szidni rendesen (gondolom mivel a kötet fele nem is képregény, hanem próza)

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7208 Dátum: 2014. Április 23., 09:03:58 »
Uncanny X-Force (2013) Vol.2: Torn and Frayed (7-12)

Mi a jó k*rva élet volt ez? Cassandra Nova most Xavier testetlen ikertestvére vagy egy revenant azaz mummudrai? Miben különbözik a démon-medve revenant a többitől? Egyáltalán kinek a revenantja ő? Ha mindenkinek van revenantja, akkor Cassandra Nova miért csak most csődíti őket az emberiség ellen?

Amennyire bírom az Avengers A.I.-t, ennél rosszabb X-Men sztorit még nem olvastam, mint most Sam Humphries-től. Egyedül ebbe a kötetbe gyűjtött másik story arc miatt nem kapott egy csillagot.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7207 Dátum: 2014. Április 21., 09:31:01 »
Az elmúlt pár héten vettem egy rakat tpb-t és és gondoltam írók róluk pár sort.

Zero: Sok jót hallottam Ales Kot ezen sorozatáról, de előtte sosem olvastam bele egy számba se, így csak a sok jó kritika győzött meg a megvételéről. Nos, minden számot más rajzoló rajzol, minden szám egy külön küldetés, amik persze kiadnak egy nagyobb történetet. Az egész egy ilyen sci-fis kémes/ titkos ügynökségek tipusú sztoriként kezdődik, majd a végére teljesen átmegy sci-fibe. Nekem ez a hirtelen váltás, kicsit sok volt, elég felemás érzéssel fejeztem be a könyvet, de talán egy próbát megér a folytatás.

Ghosted: Szintén egy sokat dicsért sorozat, az Imagetől. AZ alapötlet jó, de a megvalósítás inkább csak közepes. Az egész olyan B-filmes érzést nyújt, a szereplők két dimenziósak, minden csak azért történik, hogy előremozdítsa a történetet. A rajzok sem hagytak bennem mély nyomot. Kicsit csalódás volt.

Nowhere Men:  Na ez már igen, itt aztán vannak több dimenziós karakterek, és a rajzok is szépek, jól illeszkednek a történethez. A történet néhány tudósról szól, meg az ő eltitkolt ,félresikerült kísérletükről. Vannak  újságrészletek és egyéb szöveges részek a számok között amik kibővítik a szereplők háttérvilágát. Viszont, ez is csak éppen hogy alkot egy kerek egészet, az egész csak egy hosszú bevezető, de annak nagyon izgalmas. A folytatásról viszont nagy a csend, remélem nem lövik le.

Rat Queens: Ez viszont baromi nagy telitalálat. Négy nagyszájú zsoldos csajszi, akik végre nem a "csak két mell és egy nagy segg" kategóriába tartoznak. Szókimondó, bátor, rengeteg a humor, a képi világ nagyon szép, és az egész halál laza. Csillagos ötös.

Battling Boy: Paul Pope-ot a Batman Year 100 óta bírom, de más művét még nem olvastam. Számomra ő az az alkotó egyébként, akinek elsőnek nem szerettem a rajzait, de mára nem tudok betelni vele. A Battling Boyról szintén sok jót olvastam így hát ezt is megvettem. Nos a hype miatt kicsit többre számítottam, de alapvetően fasza kis történet. Battling boy egy 13 éves fiú, és egy hadisten fia, így hát beavatásként meg kell mentenie egy világot. Mert ez így megy. Van néhány mágikus pólója, amit ha felvesz misztikus állatok erejét kapja meg. AZ ellenségek pedig szörnyek.
A rajzok csodásak, annyi energia  van bennük, hogy szinte látod ahogy mozognak a karakterek a papíron. Viszont a történet ismét csak egy hosszú felvezetés, a lényeg még csak ezután jön. Mindenesetre a folytatás várós.

Captain Midnight: Na ezzel viszont jól mellé fogtam. Pár hete, úgy éreztem ráuntam kicsit az ismert szuperősökre, így gondoltam jó lenne belekóstolni valami más, kevésbé ismert hős kaladjaiba is. A választás erre a sorozatra esett, de választhattam volna jobban is.  A sorozatot, Williamson írja, aki az előbb említett Ghosted írója is. És itt is B-filmes érzés, ami egy ponyvahősnél nem is lenne gond, de valahogy mégsem áll össze, az egész csak egy olcsó másolatnak tűnik. A Dark Horsetól azért többet vártam volna. A folytatás szerintem már ki fog maradni.

Dream Thief:  Erről a comicról viszont ódákat lehetne zengeni. Nem csak, hogy a panelek elrendezése marhára kreatív, és a rajzok, a színezés marhára összeillik de maga a történet és az ahogy azt elmesélik, az egyszerűen zseniális.  Jai Nitz és Greg Smallwood képregénye, az a kategória amit többször is el kell olvasnod, mert annyira szép, és egybként is tele van apróbb utalásokkal a sztori, amiket csak második vagy harmadik olvasásra veszel csak észre. Zseniális cucc.

Bandette:  Újabb telitalálat a Dark Horse-tól: A Bandette eredetileg digitláisan jelent meg de a Dark Horse kiadta, kemény borítós, gyönyörű kiadásban. Az egész könnyed és laza, a rajzok szépek, a történetet Paul Tobin írta, és meg is lepődtem, hogy ilyen könnyed és vidám, történetet hozott össze, az az író akinek a Colder című, eszméletlenül beteg horrort is köszönhetjük. A sztori egyébként egy tinédzser korú tolvaj lányról szól, aki sok zűrbe keveredik. Könnyed, jóleső kikapcsolódás.
 
Bloodhound-Brass Knuckle Psychology: Kurt Busiek dícsérte ezt a képregényt, ami felkeltette az érdeklődésem. Eredetileg a DC-nél jelent meg, de ott nem olvasta senki, mert nem tartozott a "fontos" dolgok közé, de végül átkerültek a jogok a Dark Horse-hoz, és most már önmaga lábán áll a sorozat. És apám meg is állja a helyét. Az egész lényegében egy X-akták szerű felállas, csak itt Mulder ügynök ki van gyúrva mint az állat, és idegenek és hasonlók helyett itt szuperképességű bűnözőket vadásznak le. Az alapötlet nagyon jó, a megvalósítás csillagos ötös. Mindenkinek ajánlom.

Hawkeye-oversized:  Fraction Hawguy  :rolleyes: sorozata most nagyon menő, kicsit túl is van hypolva, de alapvetően tényleg jó. Viszont eleinte nem bírtam annyira. De talán, mint ebből a listámból is látszik, egyre inkább keresem az újítóbb, frissebb, kreatívabb képregényeket. Így gondoltam be kéne szerezni ezt a kötetet, és akkor már legyen az oversized verzió, és annyira örülök, hogy így tettem. Mondanom sem kell, a könyv maga nagyon szép, és a tartalmas is szuper. Így kézben fogva, nagyban már a történet is jobban be tudott szippantani, Hawkeye lett a Marvel leginkább emberibb karaktere ezzel a szériával. David Aja rajzai meg egyszerre kreatívak és szépek. Csak kár, hogy soká jön még az oversized Hc második kötete.

Az elmúlt pár héten ezeket a cuccokat vettem meg, most főleg ilyesmiket olvasok. Tényleg egyre jobban érdekelnek azok a sorozatok, amik vagy történetben vagy vizuálisan kicsit másabbak, kreatívabbak mint a nagy átlag. Persze azért néha becsúszik egy pár közepes dolog is, de hát a kísérletezgetésnek ez az ára  :badteeth:  Na meg a szuperhősös képregények a két nagytól úgyis mindig rajta lesznek a listámon, most is épp Lemire Green Arrow runjának, első kötetét várom  :cool: de egyre gyakrabban inkább az újdonságok után nyúlok.

Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7206 Dátum: 2014. Április 19., 11:54:31 »
Az a Sub-Zero bitang jól néz ki!!!  :brow:

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7205 Dátum: 2014. Április 18., 21:00:21 »

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7204 Dátum: 2014. Április 18., 12:12:21 »
Szerintem simán akartak egy what if szériát csak nem tudták mivel eladni :D

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7203 Dátum: 2014. Április 18., 11:51:19 »
Örülök, ha a sima 616-os cuccokkal utolérem magam, nincs időm még What if...?-ekkel is szenvedni :D Az Age of Ultron eleve egy elseworlds sztori volt, s a maradandó hatásait illetően nem szolgált más célt, mint hogy retconáljanak egy csomó, zömükben még mindig tisztázatlan tényezőt a 616-os univerzum kontinuitásában (NOW!), na meg hogy restartolják az Ultimate line-t. Ha az eredeti is teljesen fölösleges/értelmetlen volt, miért várod el az ellenkezőjét egy rá épülő What if...? sztoritól?  :brow:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7202 Dátum: 2014. Április 18., 11:31:47 »
Olvassa még valaki rajtam kívül a What if...?! Age of Ultront? És ha igen, segítene megfejteni, hogy mi a jó büdös franc az értelme??? Persze, tudom, mint az eredeti mininek..., de mégis. Valaki?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7201 Dátum: 2014. Április 17., 19:40:17 »
Jó volt, szerettem. Azt hiszem, jobban szerettem azt, hogy bátor dolog volt kijönni ezzel a szériával, mint amennyire jó volt, de azért nem volt okom panaszra. Voltak kifejezetten jó részek, és nagyon sok dolog nem tetszett, de nálam Slott mindig ilyen "mixed bag". Oki feladását pl. nem éreztem elég megalapozottnak, de a Manó/Osborn szál tetszett.

Mi a véleményetek a Superior Spider-Man fináléjáról? Összességében nem tartom rossznak, az Osbornos dolgon szépen csavarintottak egyet, de kicsit sajnálom, hogy vége, szívesen olvastam volna még Oki-Pók kalandjait. Bár lehet pont ezzel a terjedelemmel kerülték el az ellaposodást.
Most már csak az érdekel, hogy hány év múlva kapunk egy Doktor Octopus 2-karaktert...  :badteeth:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7200 Dátum: 2014. Április 17., 15:16:34 »
Még mindig jobb, mintha hirtelen kitalálnák, hogy az Angyalok hirtelen újra "csak" xy sugárban ügyködnek bármi különösebb magyarázat nélkül :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7199 Dátum: 2014. Április 17., 13:54:48 »
...és nekem kábé ennyi maradt meg az egészből.
Nem csak neked...
De nekem kb. ennyiben merül ki az Uncanny Avengers összefoglalása is, csak a történés más...

New Avengersben a párhuzamos világok miatt olyan szintű kamu techno bla-bla van, hogy az bármely jóérzésű Star Trek sorozat rajongónál kiverné a biztosítékot.
Eh, gáz az egész.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7198 Dátum: 2014. Április 17., 13:39:15 »
A New Avengers mostanában arról szól, hogy Amerika Kapitánynak csak addig volt elfogadhatatlan az Illuminati, amíg őt kihagyták belőle (vö. "Mi a különbség a kurva és a büdös kurva között?" "A kurva mindenkivel, a büdös kurva meg mindenkivel, csak velem nem!"). Elkezdtek más Földek becsapódni ebbe, az elsőt AK visszatolta az Infinity kesztyűvel, de közben összetörte a gyémántokat és kirúgták. Aztán jött valami feketén beszélő spiné, egy csomó más Föld szétrobbant, egyre hülyébb fejű és hülyébben beszélő emberkék jelentek meg, akik aztán fúdegonoszok, és nekem kábé ennyi maradt meg az egészből.