Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659920 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6057 Dátum: 2012. Augusztus 13., 12:54:08 »
Marvel mostanában nincs "nagyon jó" képregény.  :( DC "nagyon jó" képregény: Batman, meg Batman and Robin.
Marvel top sorozatok: 1. Avengers vs. X-Men (12 képregény), 2. Spider-Men (4 képregény), és 3. Ultimate Comics Spider-Man, vol 2.-es (13 képregény).
Marvel top részek: 1. Spider-Men 4. szám, 2. New Avengers 29. szám, vol 2-es, 3. pedig Avengers vs. X-Men 9. szám.
DC top sorozatok: 1. Batman (13 képregény), 2. Batman: Arkham Unhinged (37 képregény), 3. csoda, Batman and Robin (12 képregény).
DC top részek: 1. Batman 12 szám, 2. Batman and Robin 12. szám, 3. Batgirl 12. szám.
BOOM kiadó, legmagasabb sorozatok: Rise of the Planet of the Apes (6 képregény), második The Hypernaturals (még friss, 2 képregény), harmadik pedig Adventure Time (6 képregény).
IDW top sorozatok: 1. Angel: After the Fall (28 képregény), 2. Angel, vol 1-es (25 képregény), 3. pedig Tranformers: Robots In Disguise (8 képregény).
IDW top részek: 1. Transformers: Robots In Disguise 8. szám, 2. Godzilla Half Century War 1. szám, 3. G.I. Joe: A Real American hero 181. szám (ez új, csoda).

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6056 Dátum: 2012. Augusztus 13., 12:04:12 »
Akkoriban volt az a testhez álló cicaruhája? Meg mintha lett volna később valami lila borzalom. Meg Morrison alatt is formaruhában flangált sokat.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6055 Dátum: 2012. Augusztus 13., 11:56:02 »
Xavier professzor is többnyire beéri pantallóval-inggel-nyakkendővel, még a Titkos Háborúban a Csatavilágon is így jelent meg (arról nem szól a fáma, hogy ellenséges támadás esetén meddig köti a nyakkendőjét a tükör előtt), extrább ellenfeleket azért megtisztel ezenfelül egy zakóval. Pont a Titkos Háború végén gründolt magának egy borzalmas jelmezt (igaz, akkor ezt többen elkövették, a végén úgy nézett ki a szuperhős társaság, mint egy elfuserált divatbemutató; csak Pókember ruhája állta ki az idő próbáját, noha közben az is lemászott róla), de szerencsére nem sokáig koptatta.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6054 Dátum: 2012. Augusztus 08., 11:48:11 »
Üdv,kösz  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6053 Dátum: 2012. Augusztus 08., 10:57:58 »
A legrosszabb... bárki, akinek Liefeld tervezte a kilencvenes években a jelmezét. Legyen DC, Marvel, tökmindegy. Bár abból az évtizedből majdnem mindenki erős pályázó.
Van olyan is, igen, aki nem nagyon tökölt jelmezzel. Energikon egy időben egy piros bőrkabáttal oldotta meg. A második Superboy egy farmerrel és pólóval. Marveltől tudok még inkább példákat: Runaways csapat (Szökevények), Pete Wisdom, Luke Cage (többnyire), sőt, igazából Thor és az asgardiak se viselnek jelmezt, mert náluk az a köznapi viselet... (ugyanez igaz DC-nél az Új Istenekre).
Oldalt váltott képregénykarakterekbe meg nem érdemes belemenni. Alig van olyan hős, aki ne járt volna a sötét oldalon, de rosszfiúk is néha csoportosan állnak be segíteni hősöknek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6052 Dátum: 2012. Augusztus 08., 10:44:01 »
Üdv ,ki  az a Szuperhős ,Gazember, a Marvelnél,és a DC-nél .Akiknek a legjobb ,és akiknek a legrosszabb a  kosztümje  :headscratch:. És van -e olyan szuperhős akinek nincs jelmeze.2. Vannak-e olyan szereplők akik  átálltak ,váltottak pl Gazemberből jófiú lett ,vagy fordítva hősből lett rosszfiú  :nemtudom:

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6051 Dátum: 2012. Augusztus 07., 14:02:02 »
Ami a képregényeket illeti, ezt találtam: http://www.imagecomics.com/series/224/Orc-Stain

Igen érdekes a képi világa, és a történet sem rossz, így, két rész után.

És természetesen köszönöm a válaszokat, Európában tényleg nagyobb a választék, de kevesebb is az angolul elérhető képregény.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6050 Dátum: 2012. Augusztus 07., 13:57:05 »
Tényleg, azóta már megváltozott a cím (szerencsére). A sorozattal kapcsolatban az a legjobb, hogy mindennek jelentősége van, bármelyik szereplő változtathat a dolgok menetén. Angolul sajnos nagyon nehéz a szöveg, elég hamar feladtam...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6049 Dátum: 2012. Augusztus 06., 21:08:22 »
Steven Erikson munkásságát meg nagyon szeretem, alig várom a Vámold a kopókat, bár ez magyar cím borzalmas.
:blink: Bocs, de ezt a címet honnan vetted? Már csak azért, mert tudtommal - a Sárkányok táncába belecsempészett szórólap szerint az októberben kijövő új könyv hivatalos magyar címe Harangaszó a kopókért (Toll the Hounds) lesz...
Mondjuk ami engem illet már veszettül várom, épp most olvasom újra a sorozatokat - újabban éjjeliőrködöm - úgyhogy bőven van rá időm, három hét alatt végeztem az első öttel. Hiába olvastam már, egyszerűen alig tudom letenni. Erikson a szó szoros értelmében egy igazi zseni...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6048 Dátum: 2012. Augusztus 06., 18:54:33 »
Ezek modern fantasyk. Nagyon modernek. Mondjuk elég jók, a Top Cow korai éveiből a Witchblade-Darkness-Fathom-Tomb Raider négyes egyike azon elenyészően kevés okoknak, amiért a kilencvenes évek amerikai képregényei nem voltak 100%-ig totál olvashatatlanok.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Haenilion

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6047 Dátum: 2012. Augusztus 06., 16:40:30 »
Kösz a választ! Sajnos azokat az utolsó könyv kivételével mindet olvastam. Amúgy rosszul fejeztem ki magam, de inkább képregényekre gondoltam, bár könyv is jöhet  :)

Steven Erikson munkásságát meg nagyon szeretem, alig várom a Vámold a kopókat, bár ez magyar cím borzalmas.

Azért van egy pár, pl. Image/Top Cow kiadó környékéről. Mondjuk nem teljesen fantasy: (wikipedia bedöglött éppen)
The Darkness
Magdalena
Witchblade

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6046 Dátum: 2012. Augusztus 06., 15:37:13 »
Akkor Európában nézz körül, mert az USA-ban fantasy is alig akad, hát még véresebb fajta. Trónok harcát nyomatják két változatban, és kb. ennyi.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6045 Dátum: 2012. Augusztus 06., 15:30:49 »
Kösz a választ! Sajnos azokat az utolsó könyv kivételével mindet olvastam. Amúgy rosszul fejeztem ki magam, de inkább képregényekre gondoltam, bár könyv is jöhet  :)

Steven Erikson munkásságát meg nagyon szeretem, alig várom a Vámold a kopókat, bár ez magyar cím borzalmas.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6044 Dátum: 2012. Augusztus 06., 14:01:20 »
Trónok Harca például.

No lám, úgy látszik nem csak én vagyok Malaza rajongó. Ezt azért jó tudni...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6043 Dátum: 2012. Augusztus 06., 13:26:21 »
Valami kemény, véres fantasy sorozatot keresek, tudtok segíteni? Olyan Malazai Bukottak hangulatút, vagy hasonlót.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6042 Dátum: 2012. Augusztus 06., 12:31:19 »
Predash, nincs kedved ilyesmikről kicsit hosszabban írni nálam? :)

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6041 Dátum: 2012. Augusztus 05., 21:26:21 »
Egy pár vélemény:

The Walking Dead (1-100)



Az utóbbi két hét legnagyobb élménye számomra. Egyszerűen nem lehet letenni. Kb. a 15-20. résztől annyira elképesztő lesz az egész (addig is nagyon jó!), hogy az ember szájtátva, hangosan megszólalva olvassa az olyan momentumokat, amelyek a családról, szeretetről, túlélésről, emberségről, emberiségről, a belső jóról és gonoszról, társadalomkritikáról, barátságról, halálról, szenvedésről. Az egyik legjobb sorozat, amelyet valaha olvastam. Ja, és vannak benne zombik is, de egyáltalán nem ez a lényege, ne ebből ítéljen senki. A zombik itt éppen annyira fontosak, mint Bruce Wayne életőben a szülei halála: egy kiindulómotívum. Ne hagyja ki senki.

Scalped (1-7)

Jelenleg még csak 7 részt olvastam el. Szerintem nagyon rétegcucc, de az egyik legegyedibb és legérdekesebb szervezett bűnözésről és az alvilágról szóló sorozat, egy brutálisan jó főhőssel, nagyon durva indián-szleng nyelvezettel, és egészen fantasztikus rajzzal. Nem annyira intenzív vagy drámai, de mindenképpen kemény, és egyszerűen érdekes.

The Massive (1-2)
Még csak két rész jött ki belőle, de mindenképen érdemes megemlíteni. Fura, hogy először a kezdő számot csak negyedjére olvastam végig, mert nem figyeltem rá, nem hangolódtam rá - aztán beszippantott. Érdemes olyan verziókat beszerezni, amihez mellékelve vannak a plusz oldalak és karakterismertetők is, mert sok háttérinfót tudhat meg belőle az ember. A fő téma az, amit már zozi is leírt itt egyszer, hogy világméretű természeti katasztrófák sújtották a bolygónkat, és ez mindent megváltoztatott. Többet nem is mondanék el róla... Ja, de, annyit, hogy a rajz az valami hihetetlenül jó! Sosem láttam még ilyen stílust, de már azért megéri olvasni az egészet. Még egyáltalán nem bontakozott ki a történet, de a plusz oldalakból kitűnik, hogy bizony itt egy durva társadalom és politikakritikát fogunk kapni a későbbiekben.

Punisher v5 (MAX)

Na ez A Megtorló. Itt értélkeltem át Frank Castle egész karakterét. Véres, brutális, kemény, férfias, sokkoló, kőszívű(amit meg lehet törni, de akkor valami egészen komolynak kell történnie...) izgalmas. Nagyon örülök, hogy ebbe a Castle-be ástam bele magam, nem annyira ismerem a régi sztorijait, de ez nagyon illik hozzá.

Katt a képre!

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6040 Dátum: 2012. Augusztus 03., 02:54:38 »
Valaki meg tudná mondani, hogy az Egyesólt Királyságban (konkrétan Londonban) hány fontban kerül a havi Walking Dead, ASM és Batman v2?

Katt a képre!

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6039 Dátum: 2012. Július 26., 18:11:20 »
En digitalissal elek, ott szoktam venni comixologybol, ott olvasok, es kinyomtatok magamnak, jo az! :) az a bajom, digital fan vagyok.  ;D tobb mint 4rugo kepregenyeim van. Ja meg marvel.com elofizetos vagyok, marveleket szoktam olvasni. Ott lehet olvasni digitalisan. Egyszer kell fizetni es korlatlan marvel kepregenyeket lehet olvasni, de letolteni nem tud.  :nezze: de comixologyokat jobban kedvelem. :)

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6038 Dátum: 2012. Július 25., 10:58:12 »
Hát nem tudom, egy oversized, egy omnibus, vagy egy absolute kiadvány esetében szerintem ez nem egészen van így.
Premier HC-nál viszont simán elhiszem, bár azt meg nem szoktam nézni :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6037 Dátum: 2012. Július 24., 13:24:47 »
Pedig de. Megnéztem amazonon, a szállítással egy három HC-s pakk is drágább még, többet meg egyszerre biztosan nem rendelek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6036 Dátum: 2012. Július 24., 11:38:55 »
Bookdeporól HC? Legutóbb mikor néztem, akkor messze nem érte meg onnan beszerezni. Azokat inkább Amazonról, tpb-ket viszont tényleg onnan érdemes (ugyanez igaz a TFAW-ra). Digitálisat meg egyáltalán nem, ha tetszik valami, akkor azt ilyen vagy olyan formában, de papíralapon szerzem be.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6035 Dátum: 2012. Július 24., 11:18:41 »
Napi betevőt nem, de vásárolgatok a Comixologyról. Amúgy nagyrészt HC-kat veszek a Bookdepositoryról, esetleg az amazonról (bár ott csoportosan érdemes, és jelenleg ott tartunk, hogy a szállítás miatt az áraik magasabbak a bookdepónál), vagy ha van elég ember, beszállok TFAW-s rendelésekbe.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6034 Dátum: 2012. Július 24., 10:13:41 »
Ha már így feljött a vásárlás témája, van közületek valaki aki digitálisan veszi a napi betevő comicot? Úgy értem például comixology-ról. Mivel sajnos a magyar képregény kiadás újra lelassult, külföldről meg soká érkeznek le a képregények, (és nem egyszer történt már, hogy a borító megrongálódott mire a kezembe kaptam) gondoltam rá, hogy amint meglenne hozzá a technikai háttér, akkor regelnék a comixologyra és onnan vásárolnél legálisan dolgokat. Ami meg nagyon bejön még mindig megvehetem kötetben is, bár szerintem csak HC-ban érdemes így rendelni, mert sima tpb eddig nekem mindig megnyomódott vagy szakadt borítóval jött meg.  Most ugye van ez az új webshop a omnibus comics, tőlük még nem vásároltam semmit, nektem mi a véleményetek róla?  Meg úgy alapjáraton honnan szerzitek be a képregényeket? Comicsinvest? Prospero? Külföldi nagybácsi?  :)
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6033 Dátum: 2012. Július 22., 00:32:16 »
Az attól függ. Comicsinvest és Trillian tuomásom szerint igen, de ha régi számot, szeretnél, az nem annyira biztos. A többi képregényboltot nem tudom. Érdemes tőlük megkérdezni.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6032 Dátum: 2012. Július 22., 00:15:19 »
Ha külhonból szeretnétek képregényt, de csak egy-egy számot, szóval nem akartok amazonnal, e-bayjel vesződni a postaköltség miatt, akkor mit tesztek? Boltok vesznek fel rendeléseket?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6031 Dátum: 2012. Július 19., 12:47:13 »
Van most olyan igazán jó Marvel sztori, amibe mondjuk 20-30 számra visszamenőleg be lehet csatlakozni, és nem kell 3423423 mellékszálat olvasni hozzá?

Nemrég voltak a Point One sztorik, azoknál elvileg be lehet csatlakozni. Különösen ajánlom az X-Factort, ugyan emberemlékezet óta Peter A. David írja és néha kb. ötéves dolgokat vesz elő, amihez nyilván nem árt emlékezni a régi dolgokra, de ha nem, az sem baj: a számok elején pár szóban összefoglalják a lényeget, és olyan jó a sztori, hogy két-három szám után úgyis elkap a gépszíj.
Apropó, a Thunderbolts helyére lépő Dark Avengersban (eddig 175-177 jött ki) is igen érdekesen melegítettek fel egy régi töltöttkáposztát, még az F4 "Fátum Mesterei" korszakából. Érdemes belenézni!

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6030 Dátum: 2012. Július 18., 15:33:26 »
Ez engem is érdekelne  :D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Haenilion

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6029 Dátum: 2012. Július 17., 23:04:53 »
Mi is tudunk sok ilyen oldal... csak azért nem kell fizetni.  :badteeth:

És hol lehet ilyen oldalakra ráakadni?  ;D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6028 Dátum: 2012. Július 17., 14:18:10 »
Amit linkelt, az a hivatalos digitális terjesztő Amerikában. Gyakorlatilag minden digitális képregényt rajtuk keresztül adnak el. A Marvel és a DC webshopjai is igazság szerint ide vezetnek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden