HálóZsák fórumok > Hazai és külföldi megjelenések

*Marvel és DC SPOILER-sörözö*

<< < (2/1662) > >>

talgaby:
Ha a Sandmanre és a Boysra vevő, meg lenyelte a Watchment is, akkor a Marvelman/Miracleman sem elrugaszkodott. Gaiman nevével azért idehaza is sok mindent el lehet adni.

Sepi:
Szerintem nem. Bár ha mondjuk kb 1 évvel ezelőtt hozta volna ki valaki megfelelő marketinggel és körítéssel, akkor lehet, hogy lett volna esélye. Hiszen a járvány előtt sok olyan réteg cucc jelent meg nálunk, amire egy lyukas garast nem adtam volna, hogy valaha is megjelenik Magyarországon, de mégis kijött. Akkor még vígan minden gyűjtő megvett mindent ami képregény, nem érdekelte őket, hogy mi van benne. És a 90%-uk szerintem még azóta se olvasta el azokat, csak ment fel a polcra a többi mellé. Bár lehet, hogy ezen az arányon a karantén javított egy kicsit.

PGergo:
És szerinted vevő lenne rá a magyar piac? Sejtem a választ, de kíváncsi vagyok a véleményedre. 🙂

talgaby:
Üzletileg természetesen nem. Ha csak az lenne a szempont, a Marvelnél kb. egytucat szereplővel érné csak meg kiadni bármit. A Marvelman a briteknél is rétegképregény volt, de a képregényes részleg a Disney-n és a Warneren belül a népszerű kommersz kiadványokból pénzeli az ilyen általában alacsony profitrátás presztízssorozatokat. Plusz rétegképregények is lehetnek sokkal később médiaszenzációk, ha a filmes közeg trendjei megérnek rá, lásd a Watchmen jelenlegi népszerűségét vagy a fél évtizedet kitartó nagy Walking Dead-lázat. Üzletileg azzal magyarázható, hogy talán szellemi befektetés, ami egy nap jó lesz valamire (még akkor is, ha sok ilyen rétegsorozat örökre az marad).

PGergo:
Akkor nem nagyon fog befejeződni a történet amit Gaiman írt már.
Egyébként mennyire népszerű a karakter kint? Megér ennyi herce hurcát ez az egész nekik?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése