Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 675060 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5727 Dátum: 2011. Szeptember 18., 12:59:11 »
Na még egy utcsó bejegyzés mára.
Deathstroke: szintén jó, badass bérgyilkos, a történet végén csavar, szép rajzok, az új ruha nekem bejön, talán a sárgát vehették volna kicsit sötétebbre, de egyébként nagyon jól néz ki. A történet nem váltja meg a világot, de nem is kell hogy megváltsa. Viszont az egyik oldalon túlságosan erőltetett volt a badass-ség (a legyes rész, majd meglátjátok) azt már soknak éreztem :lol:, és kicsit önmaga paródiájává vált a dolog, de egyébként jó volt . Ennek is várom a folytatását.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5726 Dátum: 2011. Szeptember 18., 12:07:32 »
Most fejeztem be az új Superboyt,  mint a profilképemen is látszik, imádom Supermant, így az összes hozzá köthető karaktert is. Bár Superboy történeteit nem követtem nyomon, eddig, de ezzel az első számmal engem megvettek. A történet jól felépített, megismerünk néhány hasonlóságot és különbséget az eredeti Supermanhez képest. A rajzok jók, a végén ütős a cliffhanger, az eddigi legnagyobb meglepetés számomra a rebootban, bár eddig nem olvastam még igazán Superboyt, szóval az újdonság varázsa is benne van. De nagyon bejött, ajánlom  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5725 Dátum: 2011. Szeptember 18., 10:38:18 »
Lassan de biztosan én is olvasgatom az új címeket.
A Green Arrow-t olvastam legutóbb, szerintem semmi gond nem volt vele, bírom a karaktert, elég sokat olvastam már előtte Green Arrowt,  ez a szám nem mondott semmi újat az igaz, de szórakoztató volt. Részemről várom az új számot.
A Detective Comics 1 se rossz, de kicsit az volt az érzésem hogy Jokert csak azért rakták bele, hogy a legbadassabb ellenféllel kezdődjön a sorozat, a vége meg tényleg kicsit túlzás, de az biztos hogy megfogja az embert, várom a következő számot itt is.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5724 Dátum: 2011. Szeptember 18., 10:19:05 »
Mister Terrific:  Eddig is tetszett a figura. Jópofa volt, ahogy a kis repkedő tekegolyóival, meg a T-betűs ábrázatával közlekedik. Nem tudom, hogy a FAIR tetkó új-e, de az is bejön. A történet követhető, szépen rajzolt és ami fő átlátható hogy ki-kivel van. S bár továbbra se tudom, honnan szerezte képességeit, következőleg már úgy vehetem kézbe ezt a címet, hogy ismerem a hős világát. Rebootból jeles.

Red Lanterns: Ha egy mese a Space Sector 666-ban kezdődik, abban nekem túl sok az S betű. Ha pedig úgy folytatódik, hogy az egyik gonosz kinyomja egy túsz szemét, mire a hős macskája kirágja az agyát ( a gonoszét, nem a túszét), akkor én akkor sem olvasom tovább, ha fegyvert nyomnak a fejemhez. Hülye ez a DC?!

Resurrection Man: Van egy manus aki feltámadgat. Vannak misztikus hatalmak, akik ebben segédkeznek neki, és közben tesztelgetik. És van egy agresszív-szexi páros aki nyomoz utánna. Ha ez egy Wolverine klón akar lenni, felhívnám a figyelmet arra, hogy annak idején Rozsomák karakterét nem volt nehéz megemészteni. Claremonték szépen lebetűzték, ki ő, kinek dolgozik, kinek dolgozott, honnan jön, hová tart. Itt viszont ez már a sokadik olyan első rész, amely után a kiadó elvárja, hogy vakon vegyük meg a következőt is. Nálam nem működik.

Még valami. Az eddigi felhozatalból három esetben alakult ki túszhelyzet kórházban, és három esetben zuhant le repülő terrorgyanús események közepette. Gondolom mikor kiosztották a feladatokat, beragadt a nyomtató. Ebben az esetben viszont két történet elveszett.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5723 Dátum: 2011. Szeptember 17., 11:13:00 »
Én a Resurrection Mant olvastam legutóbb, és nagyon megtetszett a karakter, rengeteg lehetőség van benne.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5722 Dátum: 2011. Szeptember 17., 11:09:48 »
Frankeinstein agent of...

Nem vagyok egy okkult, misztikusságos, beszarkás rajongó. Az ilyesmit rendszerint elintézem egy vállvonással, hogy jé még mindig mennyi babonás ember él a Földön, hogy ezeket el lehet adni. A mozifilmet leszámítva a Hellboy sem fogott meg sose. Ez valamivel jobban leköt, mint egy HB comics, mert hát mégiscsak egy sci-fi klasszikus van a csapat élén. De hát nem én vagyok, aki vágja a műfajt. Laikusként jópofa szörnyshownak találtam rendkívül lapos felvezetéssel. Fater figurája viszont nagyon ott van. :)

Green Lantern 1

 Ezt viszont tanítani kellene. Tökéletes, laza indítás. Régi és új rajongók kiváncsian várhatják a folytatást. Pörfect.

Grifter

Ha a reboot célja -a fiatalok bevonása után - új olvasok átcsábítása más címektől velem itt csúfosan kudarcot vallanak. Leszámítva hogy itt megintcsak kijátszoták a terrorista kártyát, valamivel talán árnyaltabban mint a HnD esetében, és legalább annyira pofátlanul kukkot nem értettem a történetből. Azonosulni meg pláne ne tudtam hősünkkel, akiben csakl azok láthatnak hőst, antihőst vagy tudomis én kit, akik már a reboot előtt is ismerték a karakter, ellenfeleit, üldözőit,

Legion Lost
Az űroperát viszont komálom. Épp ezért flusztrál ez a csapat. Eddig még soha sehogy nem sikerült bekapcsolódnom a 30. évszázad szuperkölykeinek kalandjaiba. Túl sok név, túl sok szereplő vagy csak mindig gyenge részekkel próbáloztam, nem tudom. A helyzeten nem sokat lendít, hogy most egy elveszett alegységük, - számomra - csupa új tagjával kelene megismerkednem. A füzet végére csak a formás antennás csajt tudom szívembe zárni, és őt is csak vizuális okokból. Kár hogya jelek szerint ő a továbbiakban nem szerepel. De a siker grantált, elvégre a címben van Lost.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5721 Dátum: 2011. Szeptember 16., 18:07:56 »
Na hogy ne csak csupa rosszat írjak: :)

Batwoman 1: Továbbra is gyönyörű rajzok, és a történetnek is megvan a maga hangulata, mégha Gordonnal ellentétben én nem is hiszek a városi legendákban. Ez a hölgy is maradhatna a valódi bűneseteknél, Gotham-hez egyszerűen az illik. Viszont most hogy Barbara is visszatért a két dizájn nagyon hasonló. fura lenne ha egyszerre lépnének be a ragadozómadarak közé.

Deathstroke 1: Itt lett volna a ragyogó alkalom hogy DS is Punisherhez vagy Logan-hez hasonlóan egy kis stílust növesszen. De ő továbbra is úgy néz ki, mint egy francia kártya felemás figurája. Vagy egy foltos szemű dalmata a 101 kiskutyából. Csak ugye nem olyan jópfa. Pedig az álarca nélkül egész ijesztő fizimiskája lenne. Maga a történet hangulatos ötlettel indít, mely szerint az öregedő sztárok már nem könnyen kapnak lemezszerződést az iparban ahol olyan fontos a fiatalos lendület. De félek tőle hogy meg is marad ennyiben, s a hangiulatos cliff után szimpla metál reklámhadjárat indul, amúgy halálcsapás módra.

Demon Knights: Azoknak akik a dnd-t a wowot és a dc-t esetleg a Slayer a kis boszorkányt is kedvelik tetszeni fog ez a Team Up megközelítés. A régi motorosoknak viszont fura lehet, hogy régiségkereskedő helyett egy komplett szerepjátékos party röffen össze, a Dragonlance első fejezetének mintájára. A rajzok itt is rendben vannak, de Camelotnak kezd kissé online íze lenni.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5720 Dátum: 2011. Szeptember 15., 20:31:47 »
Én pont Harley Quinn új kinézete miatt vártam nagyon a képregényt, szerintem kegyetlen jó lett, főleg a haj megoldás :)

szerk.: el is olvastam, és nekem tetszett, várom a folytatást, addig pedig keresgélek régi számokat. :)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 15., 20:51:15 írta Genzo »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5719 Dátum: 2011. Szeptember 15., 20:21:52 »
Batman and Robin 1: Lehet valami ebben az elméletben Genzo, mert Damian karaktere eddig is idegesített, és most is hidegrázást kapok tőle. :) A motorozó Barbarát viszont már a tv sorozatban is bírtam, és most is tetszik. :) Nem értem, hogy egy ennyire problémás kölyköt miért cipel magával Bruce, korábban pedig Dick életveszélyes akciókba, amikre maguk is évtizedeken át készültek. Jason Todd, vagy Tim annak idején a legkisebb hiszti miatt is le volt tiltva, és toporzékolhatott otthon. Ez a kis pattanás meg gyakorlatilag durvább szövegeket nyom mint a Joker mégis ott feszít Batman oldalán minden egyes megmozdulásával belekötve azokba a dolgokba amik jelképpé tették a címet. Maga a füzet is keménykedik, mint Damian. Mondjuk ez a modernebb Batman sztoriknak már sajátja (sajnos - szvsz) de ha a pózolás mögé nézünk, a történet eddig egyszerű mint a bot. Pozitívumok: Bruce fejlődést mutat, nyit az élet felé, és már nem csak a gyásznak élne. Valamint keménykedés ide vagy oda, továbbra sem preferálja a gyilkos megoldásokat, s ezeket az író is meghagyja a bűnözőknek.

A Suicid Sqad-dal kapcsolatban két ok miatt is dühöngenek a rajongók. Egyrészt Harlekin (biztos rosszul írom), új ruciját sérelmezik és a klasszikussá vált göncöt hiányolják.  Másrészt a Cadmus gonoszkodó főnökasszonya dobott le pár száz kilót, hogy mozisan kákabélűre vehesse a figurát. Ezek szerint a Flashpoint a legjobb fogyasztószer a világon. :headscratch:

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5718 Dátum: 2011. Szeptember 14., 15:59:05 »
Vissza kell csábítani az olvasókat, ezzel kilábalni a mostani anyagi gázból. A Marvel pedig nem hiszem, hogy követné ebben, ők jól állnak.

szerk.:
Na, végre én is átrágtam magam a teljes reboothalmazon, ami eddig kijött. Összességében van, ami tetszett, és van ami nem. Eddig, aminek el fogom olvasni a folytatását (vagy folytatásait, ha továbbra is bejön): Justice League, Action Comics, Detective Comics, Batwing(csak mert érdekel mi lesz még ott Afrikában, adok egy esélyt), Green Arrow (nem jött be a kezdés, de csak adok esélyt a folytatásnak, hátha alakul valamerre, mert a karaktert amúgy bírom) és a Justice League International, mert ott is érdekel, hogy mit hoznak ki belőle, a kezdés se volt rossz.

A Batgirl, Animal Man, Hawk and Dove, Men of War, OMAC, Static Shock, Stormwatch és Swamp Thing ezelőtt se érdekelt túlzottan, és a tanulság magam részéről az, hogy amit eddig nem igazán olvastam, azt a reboot hatására sem fogom elkezdeni. Jó, most az első számokat elolvastam, de ezeknél azt hiszem, meg is maradok ennyivel.

Amire kíváncsi vagyok a mától kezdődő megjelenések közül, az a Batman and Robin, Deathstroke, Green Lantern, Superboy és kiemelkedően a Suicide Squad, ami talán megtöri az elméletemet, mert ez egy olyan sorozat, amit eddig nem olvastam, viszont nagyon kíváncsi vagyok rá. Ha nem tolják el, akkor szereznek egy új olvasót a személyemben. Persze a többi füzetet is el fogom olvasni, és még érhetnek meglepetések.

 Az oldalamon pedig, ha minden jól megy, mind az 52 új füzet bemutatásra kerül majd hosszabb-rövidebb formában.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 14., 18:46:47 írta Genzo »

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5717 Dátum: 2011. Szeptember 14., 15:48:39 »
Üdv,miért volt szükség erre az úrainditára a DC-nél, :headscratch:és követi-e majd öt a Marvel.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5716 Dátum: 2011. Szeptember 14., 10:16:53 »
OMAC. 1: Ez kicsit olyan mint a Red Hulk a Civil War után. Jó darabig az volt az érzésem, hogy az író berágott amiért neki csak ez jutott az 52-ből, és afféle bosszú paródiának szánja. Aztán a végére kiderült hogy komolyan gondolja. Az öt év alattiak komolyan is fogják venni.

Static Shock 1: Ezt már végig sem olvastam, annyira középszerűnek tűnt ez is. De legalább megtudtam hogy a DC-ben is van egy New York. Gondolom Metropolis egyik külvárosa. Most már van saját tini hőse is, aki ha megmenti a helyieket ugyanúgy a rövidebbet húzza mint Spidey. A helyi Jameson érkezését azért már nem vártam meg...

Komolyan a Dynamite Robocop Terminator Kill Human címében több eredetiség van mint némelyik nyitányban. Pedig abban már emberek sincsenek. Összefoglalva, eddig az Action Comics és a Batgirl nyerte el a tetszésemet. De nem adom fel! Várom a következő eresztést. :)

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5715 Dátum: 2011. Szeptember 13., 10:28:06 »
Talgaby: Arra számítottam, hogy Hawk és Dove fészket raknak. :)

Inner Circle: Maradnék én is, dehát az X-eken kívül senki nem tart sehova. Utoljára akkor volt valami fejlődés, amikor Rozsi pedzegettte, hogy Spidey-nek kellene Steve Rogers örökébe lépni.

Men of War 01: Ebben háborúzó katonák voltak, akik közül senki sem halt meg a cliffhangerig. 

...én meg maradok az űroperánál. :)

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5714 Dátum: 2011. Szeptember 12., 11:05:03 »
A T-Boltsot érdemes olvasni, az ottani ...-Thinggel is különös dolgok történnek.
Kíváncsiságból elolvastam az Action Comics 1-et, de a legjobban a kutya tetszett az egészből, aki a lebontott házból menekül. A rajzolónak biztosan van közepes testű kutyája, különben nem tudná ilyen élethűen lerajzolni :-) Maradok a Marvelnél.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5713 Dátum: 2011. Szeptember 11., 15:55:37 »
A Hawk & Dove-nál ott volt a cím mellett Rob Liefeld neve. Mégis, mire számítottál, milyen lesz?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5712 Dátum: 2011. Szeptember 11., 15:34:34 »
Ez a Swamp Thing nem a Thunderboltséknál héderel mostanság? :) Majd sort kerítek ő zöldségére is. De egyelőre ebben a DC dömpingben nem találom az eheti SW Dark Timest. :)

Hawk and Dove 1: Hőseink egy terrorista által eltérített repcsit próbálnak leszállásra bírni, mielőtt a Capitoliumba csapódna. Az ötletet akkor sem érzem eredetinek ha most zombik is vannak a fedélzeten. Nem is tudom miért? Mintha már láttam volna egy Vasember rajzfilmben ahol Mandirin próbálkozott ezzel, csak a Kereskedelmi Tornyok esetében. Az élő változatban azonban nem voltak szuperhősök. Pofátlannak érzem a nyitányt, és nem hiszem, hogy csak a tegnap esti film miatt.
 A karakterek eddig csak egy rajzfilmben láttam, de itt sem tudtam meg róluk többet. Viszont voltak benne zombik. Akik a páros egyik tagja szerint már kimentek a divatból. Akkor meg miért? :headscratch:
 Kezdem elveszteni a hitem a rebootban.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5711 Dátum: 2011. Szeptember 11., 13:57:58 »
Én a Swamp Thinggel próbálkoztam meg. Jobbra számítottam, ha továbbra is ilyen lapos lesz, akkor nem sokáig olvasom, inkább visszatérek a Moore-érához. Egyébként Superman is vendégszerepelt a képregényben, az új ruhája nagyon jól néz ki.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5710 Dátum: 2011. Szeptember 11., 08:52:55 »
Mi a helyzet emberek? Csak én tartok lépést a reboot-tal? Mert akkor a DC-nek nem jött be. :) Köhögjetek hozzá valamit, mert kikapok, hogy magam után postolok. :)

Green Arrow 1: Hősünk a borítón megpróbál olyan pajeszt növeszteni, mint Rozsomák, a füzeten belül meg úgy viselkedni és funkcionálni, mint Largo Winch. Előbbi csak félig, utóbbi teljes mértékben sikerül neki, így meg is kapjuk az eddigi felhozatal leglaposabb nyitányát. A cliff sem lehetne ehgyszerűbb, támad a Rémes Hatos vagy Gonosz Hetes vagy kik is az urak? Pedig elméletileg ez a tag lenne a DC megmondóembere, Rozsomákja, Clint Eastwoodja és legarcosabb harcosa mind közül. Apró öröm az ürömben, hogy Oliver fegyverszakértője pacifista. Így a történet marad a világos oldalon és kisebbeknek emészthető módon taglalja miért is csúnya dolog rosszfiúnak lenni. Mert a milliomos főhős bácsinak nincs ideje vesztesekkel foglalkozni. Hát igen, a karaktert eltolta volna ha keménykedéssel próbál új híveket szerezni. De valamilyen más módon azért meg kellett volna próbálni. Ezt a palit eddig éleslátásáért, szarkazmusáért, cinizmusáért és paranoiába hajló tépelődéseiért kedveltük (vagy az Aquaman volt?), most meg csak olyan rendes. De legalább klafa nyilai vannak. Pont mint Robin Hood-nak.  Részemről a reboot itt nem érvényes, maradok annál a változatnál, akit a morcos matróz egy évre elszigetel a társadalomtól, hogy tanulja meg az élet nem csak pezsgőspoharakból és beszólásokból áll.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5709 Dátum: 2011. Szeptember 10., 12:38:11 »
Valóban a reboot egyik fő húzása, a realizálás mellett a karakterek fiatalítása lehet. Ha összevetjük a nagy húzóneveket a két cégnél - eddig - egyértelműen a Marvel tálalta a fiatalabb évjáratú hősöket. Gondoljunk csak a Supey-Spidey, Batman - AmiCapi, vagy Green Arrow- Wolverine párosokra. Utóbbi kettő azért is érdekes, mert Cap és Logan valójában őskövületek, mégis sikerült őket örökifjúnak megjeleníteni, míg Hal Jordan, Bruce Wayne, Aquaman, Clark Kent vagy épp Oliver inkább középkorú urak voltak, akik sokat töprengtek azon milyen régi is már a JLA.

Batgirl 1: Hangulatos, humoros, csajos. A bérgyilkos és a tinilányos változatok, nomeg a tolószékbe kényszeritett Orakulum után, számomra üdítő újra a klasszikus lendületet látni. A "Batgirl Emergency" képkocka pontosan az amit ettől a címtől elvárok. Barbarástól, motorostól. Viszont kissé zavaró a sok utalgatás a tolószékes "múltra", mintha a szerzők bocsánatot akarnának kérni, amiért hősnőjük most újra jár.

Batwing: Részemről szurkolok a karakternek, de ahhoz hogy egy új figura betörjön a nagyok közé nem elég a kötelezőt hozni. Míg Gotham, Wakanda vagy épp Luke Cage Harleme hozzátesz valamit a legendához, addig egy végletekig reális város nem. A szereplők puszta bemutatásán túl elkelne néhány sajátos megnyilvánulás is részükről. Mert bár értjük hogy ez itt a helyi Gordon felügyelő csak fiatal nőben, ez meg a helyi Alfred csak ő gyerekkatonákon próbál segíteni, jótékonysági események szervezése helyett, de hol marad az az egy-két beszólás vagy visszavágás, amiért egyből a szívünkbe zárjuk őket? Pedig a képek rendben vannak és a vállalkozás is merész. Afrika problémáit sok esetben nem is a segélyek hiánya, hanem azok eltünése eredményezi. Elkél arrafelé is egy bőregér, és az eltünt szuperhősök is erősíthetik a címet, de első résznek azért ez csak közepes volt.

Animal Man 1: Formabontó képregényt ígértek, de eltekintve a rendkívüli, finom rajzolatú panelektől a történet nem igazán nyűgözött le. Vívódó hőst, képregénybe rajzolt rémálmot és cliffhangert is láttunk már, de arról hogy mindez vezetne valahova, az első szám nem győzött meg.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5708 Dátum: 2011. Szeptember 09., 21:40:42 »
Nagyon szívesen jocibmx. :)
A rajzokat illetően nekem Lex nem tetszett egy-egy helyen, elég furán volt ábrázolva, néha elég ufós volt. De azt leszámítva nem volt bajom a grafikával, a bővebb véleményem meg ugye olvasható a megfelelő helyen :D

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5707 Dátum: 2011. Szeptember 09., 21:14:40 »
Én most fejeztem be az új Action Comicsot, (köszi a linket Genzo   :worship:)  Nagyon tetszik az új megközelítés Supermanhez, jók a változtatások ,viszont ami a legjobban tetszik hogy itt Metropolis még elég lepukkant egy helynek tűnik. Nem Gotham szintje de az eddigi Superman történetekben Metropolis már Superman megjelenése előtt is "A holnap városa volt" tiszta utcákkal és jómódban élő emberekkel. Itt ezt már nem éreztem, Superman ezért is lép fel erényesen a bűnözőkkel szemben, és majd az ő jelenléte teszi Metropolist azzá amit már ismerünk. Az is jó hogy még nincs az ereje tetőpontján, a vonat még nagy falat neki. Szintén tetszik hogy Superman még csak "tanuló", így még nem az a jelkép amit mi ismerünk, de még azzá válhat(és gondolom azzá is fog) a sorozat további részeiben.
Egyenlőre jónak néz ki az új Action Comics, egyedül talán a rajzokban találok egy kis kivetni valót, Clark elég fiatal a történetben, viszont néhány képben meg szinte felnőtt arca van, lehet hogy csak nekem tűnt így, de engem ez kicsit zavart.  Mindegy, egyenlőre imádom. Az pedig hogy ez a Superman sokkal jobban hasonlít az aranykori Supira, már csak külön finomság :D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5706 Dátum: 2011. Szeptember 08., 15:22:11 »
Az új Action Comics 1#-ről pont ma írtam bővebben:)

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5705 Dátum: 2011. Szeptember 08., 09:17:12 »
Elszabadult a rebootvonat!
Action Comics jól indít. Ez a Superman szerethetőbb lehet sokaknak mint az eddigi, viszont ha a saját számában ennyire sebezhető, akkor más címekben miért emlegetik továbbra is úgy, mint azt a tagot akinek a leverése valamiféle figyelemreméltó eredmény.

Justice League International. A könnyedebb vonal nekem mindig bejövős, de azért egyetlen címben minden nem amerikai szereplőt sültbolondnak beállítani, pláne hogy ezt egyszerre két orosszal is eljátszák.  :headscratch: És ha valaki Norvégiából érkezett az miért is utálná a trópusokat? Maga az alapötlet elmenős, de a rajongók kezdhetik szerkeszteni a rebott idővonalát, mart itt már feloszlattak egy JLA-t, míg amott Supey még új gyerek a városban.

Detective Comics: Nem csak Wolverine elnyűhetetlen. Ha nincs egy csavaros detektívtörténetünk Joker karakterére, akkor minek ezt erőltetni. Jah mert a véres, lenyúzós, szikés gyomorártalom eladható? Nem szoltam. A metrós poén, amikor J azt hiszi a kislány róla beszél,  sem menti a nyitányt, pedig az ott van.

Viharfigyelők. Itt már van egy értelmesebb orosz. Legalábbis nem akar rögtön szuperhős lenni, attól, hogy képességei vannak. Egyébként ő nyomta le Supeyt, ami az AC után nem is tűnik olyan nagy teljesítménynek. Magát a sorozatot eddig nem ismertem, úgyhogy nem tudom merre tarthat, de ha a mainstream tagjaakar lenni, kicsit könnyen szerelték le a csapatot a végén.


Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5704 Dátum: 2011. Szeptember 08., 08:59:40 »
Jó ég, még csak a harmadik számánál tart? Lassan egy éve, hogy elkezdték kiadni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5703 Dátum: 2011. Szeptember 07., 19:00:29 »
Kezd bedurvulni a Kick-Ass 2! A story harmadik része elég brutálisra sikerült!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5702 Dátum: 2011. Szeptember 05., 17:24:42 »
Al Bundy nézné a Supermant a TV-ben, közben a lánya zavarog:

1.
  - Nem tudják lelőni, mert nem viszi a golyó. De azért megpróbálják jól megverni ... Hát ezek hülyék.

2.
  - Ne zavarj, Tökfej! Most néznem kell a Supermant!
  - De miért van rajta S-betű? Mit jelent?
  - STOP !

3.
 - Ne most, Tökfej! Meg kell értenem ezt a Kryptonit ügyet. Lehet, hogy használna Peggy ellen is!

 ;D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5701 Dátum: 2011. Szeptember 03., 19:10:29 »
Tényleg, említsük meg az X-világot is, amivel a Marvel talán a legnagyobb sikerét aratta. Lehet, hogy a leg-ikonikusabb hősök (Pókember, AK, Hulk, bár az elnyűhetetlennek-tartott-de-rohadtul-nem-elnyűhetetlen-Rozsomák már beérte őket), a legjobb sztorik és talán a legnagyobb bevételű húzások nem innen származnak, de az egész X-világ együttvéve olyan levághatatlan és páratlan fejőstehén, amivel a DC talán sosem tud majd versenyezni. Amellett, hogy nagyon érdekes dolgokat írtatok a két unverzum különbségéről, vonjuk csak ki az X-eket és a velük kapcsolatos dolgokat, általuk generált hatásokat a Marvel világából - és ami marad, az nem hasonlít-e sokkal jobban a DC-hez? Avagy képzeljük el, hogy az X-világ nem a Bosszú Angyalait, Hulkot és Pókembert erősíti, hanem az Igazságligát, Supermant és Batmant. Szerintem ez olyan előnyt jelentene a DC-nek, amit a Marvelnek ugyanolyan, szinte lehetetlen feladat lenne áthidalni, mint amennyire a DC-nek reménytelennek tűnik per pillanat utolérni a Marvelt.
SZVSZ a Marvel olyat húzott az X-ekkel, amire a DC (talán a Talgaby által is írtak miatt) nem tud válaszolni. Vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy a Marvel azért tudta az amúgy csak lustaságra épülő X-eket (mert lusták voltak eredetsztorit kitalálni nekik, úgyhogy megfelelt az is, hogy már szupererővel születtek, oszt kész, minek az a sok kérdés?!) ilyen brand-dé fejleszteni, mert alapvetően más sztorik kaptak zöld utat náluk, mint a DC-nél. (De hát az emberiség valamennyi jelentős találmánya kétféleképpen született: 1. valaki valamit eltolt, 2. valaki valamit lusta volt megcsinálni :-) ) És most már késő, mert az X-ek a Giant-Size X-Men óta lavinaszerűen erősödnek, amiből ugyan születnek olyan rémisztő vadhajtások, mint pl. Rozsomák eredettörténetének Romulus-féle újragondolása (brrr!), elvégre ott is elfogynak időnként az ötletek, a világ más részein viszont szó szerint kimeríthetetlen terepe van a kreativitásnak. Ezzel egy szál Superman vagy Pókember nem versenyezhet (nem véletlenül kombinálja mostanában a Marvel a nem-X címeit is vég nélkül, most már a crossoverek közti időben is állandó jelleggel összekavarva őket). Nézzétek meg pl. a Peter David-féle X-Faktort! Lehet, hogy a DC egy-egy klasszikus történetet elő tud húzni a kalapból, de hol lehet ehhez foghatót találni ott hónapról-hónapra? (Nyilván lehet, de ötödannyit, mint a Marvelnél.) Ráadásul a Marvel egyes címei is harcban állnak egymással, és az X-világ termékenységére rendszeresen válaszolnia kell pl. Thornak vagy Hulknak is.
A Marvel-hősök említett esendősége legtisztábban az X-eknél látható, akik már a születésüktől különösek és gyanúsak. Ameddig ezzel jobban tudnak azonosulni a rajongók (és ez sokáig így maradhat, hiszen végülis a rút kiskacsa ősrégi meséjéről van szó), mint a DC eszméivel, addig a Marvel lépéselőnyben lesz.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5700 Dátum: 2011. Szeptember 02., 09:34:56 »
Csak ne feledjük, hogy egy piacon mindig az arat, aki előbb terít egy igazán nagy sikert. Pl hazai Magus rpg sikere. Utánna már semmilyen más játék nem tudott nagyot hasítani (Requiem, Codex, Vampire, DnD, Star Wars, Merp, etc). A Marvel tört be előbb a mozis piacra, bebizonyítva, hogy eladható a zsáner a mai célcsoportoknak is. Mire a DK érkezett, addigra a Marvel már javában építgette az Avengers karaktereit, újrajátszotta amit elsőre elszúrt, saját kezébe vette a gyártást stb.
 Mondjuk én személy szerint egyiket sem ajnároznám (X-men túl szürke, Blade túl véres, Dark Knight túl reális az alapművekhez képest.) Számomra még mindig a Dick Tracy a legjobb képregényfilm. De az új Superman filmnek én is drukkolok. Ideje lenne már, hogy Clark-kal történjen valami a szerkesztőségen kívül is.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5699 Dátum: 2011. Szeptember 02., 09:20:49 »
Én alapvetően még mindig a Marvelt. A DC szerintem nem alkalmas egy folyamatosan, sok címmel fenntartott univerzum életben tartására. A DC nagy előnye, hogy sokkal vadabban szárnyalhat a fantázia, amire kifejezetten károsan hat, ha sok tucat füzetnyi történeten keresztül kell fenntartani azt. Vannak kivételek, mert Superman esetében a különböző érák hangulatának keverésével majdnem végtelen mennyiségű sztorit lehet kitalálni egy jó közepes átlagszínvonalhoz, de a nagy közönségkedvenc Batman szerintem GN-ekben működik csak, vagy teljesen önálló kötetekben, ongoingban azonban számomra érdektelen, pedig próbáltam már különböző érákból olvasgatni, de pl. az idehaza nosztalgia okán is ajnározott Adams-féle szakasz szerintem halál unalmas. Ugyanakkor a DC-nél remekül tudnak működni az előre eltervezett hosszúságú történetek, amik szvsz GN-ekben jönnek ki náluk leginkább, de akár egy 52 részes minisorozatban is működhet. Náluk amúgy előny még, hogy az univerzumuk strukturálisabb kötetlensége folytán az írók vadabb dolgokat találhatnak ki, mint a Marvel alapvetően kissé kötöttebb világában.
A Marvelnél ezzel szemben tényleg sok olyan alapötlet van, amit lehet húzni és érdekes marad. Emiatt is kedvenceim az X-ek.
Ennek ellenére mondjuk az utóbbi kb. másfél évben már majdnem ugyanannyi DC-t honosítok ide és más oldalakra, mint Marvelt. :)

Amúgy igazad van, hogy fantasy és sci-fi van a Marvelen belül, csak előbbi szó szerint külön világokat alkot és a mágia a viszonylagos elterjedtsége ellenére is egy olyan valami, amihez még a veterán kalandorok se tudtak hozzászokni. A sci-fi meg inkább képviseli azt a vonalat, hogy mik lehetnek azok, amiket tényleg fel lehetne még találni a valóságban (persze azért képzelgés itt is van bőven), nem pedig az, hogy egy szuperintelligens hiperkocka által irányított möbiusszéken bejárjuk a téridőt unaloműzésképp. A DC-nél a sci-fi sokszor inkább csak technológiai magyarázatú mágia, a Marvelnél pedig megtartja a tudományos részét is a tudományos fantasztikumnak. Amitől egyik se lesz jobb vagy rosszabb, mert a DC-nél emiatt hihetetlen dolgokat tudnak kitalálni, ám a valószínűtlensége miatt egyben nehéz is az ilyesféle történeteket igazán komolyan venni.
Ami szintén egy másik fontos különbség. A DC történetei inkább izgalmas mesék, a Marvelé meg a maguk elrugaszkodottsága ellenére, valahol hihetőbbek. Képesek úgy tálalni, hogy egy atombomba robbanásától egy óriási erőgéppé válsz, hogy ez hihetőnek tűnjön, míg a DC-nél már az is nevetségesnek hangzik, hogy valaki a pincéjében egy délután alatt kikalapál magának egy páncélt, ami segítségével atomrobbanásoknak áll ellen és hegyeket mozgat (Steel eredeti eredettörténete).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5698 Dátum: 2011. Szeptember 01., 19:29:51 »
Ja és még annyit, hogy a filmeket szerintem nem lehet alapul venni ebben az esetben.  Az biztos hogy a Marvel ügyesen építette fel a filmes univerzumát, de az ő filmjeik között is voltak gyengén sikerültek.
A DC ezzel szemben nem tud egy teljes univerzumot felmutatni filmekben, de nekik voltak igazán kiemelkedő filmjeik. (Sötét Lovag pl)
Egyébként ezt a képregényekre is érvényes szerintem, a DC több "klasszikus" történettel rendelkezik mint a Marvel,  bár ez is csak viszonyítás kérdése  ;)
Az új Snyder féle Superman filmnek egyébként nagyon drukkolok, Supi megérdemelne már egy ütős filmet.
Talgaby egyébként, csak kíváncsiságból, te melyik világot kedveled jobban?  :)
Hősök pedig kellenek...