Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 670513 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6417 Dátum: 2013. Május 16., 19:00:18 »
Én a Daredevil vol 2-t szeretném megszerezni de ott már az ultimate collection vol 1 is hiánycikk. De hátha újra nyomják  :lol:

Amúgy Balakin, kerestem azt a deluxe editiont, de sehol nem találom, csak a sima HC-t amibe az első 10 szám van benne meg az Amazing pókiból egy szám. Vagy erre gondolsz?
Amúgy nincs bajom az ilyen kötetekkel, igaz kicsit nehezebb olvasni, meg féltem erősen kihajtani őket  :badteeth:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6416 Dátum: 2013. Május 15., 22:12:32 »
Irigyellek, a Cap omni már out of print volt, szóval az ultimate collectionökkel kellett beérnem (illetve a Reborn hc-ben van, mert ritka olcsón sikerült hozzájutnom).

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6415 Dátum: 2013. Május 15., 22:02:15 »
Nekem Brubaker első CapAm Omnibusa van meg, az méretes darab. Alapvetően én a sima deluxe HC-vel is beérem, mert azt kényelmesebb olvasni, de ha nem adnak ki valamiből ilyet, akkor nincs mese, a premiere HC-nál egyértelműen jobb :)
A Hawkeye HC már nálam is várólistás ;)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6414 Dátum: 2013. Május 15., 21:29:45 »
Remender X-force omnibus az jöhet nekem is, szerintem egy éven belül ki kéne adniuk, Hickman F4-e is msot ősszel lesz omnibusban (vol1). DD-re még várnék pár évet, általában miután lefut egy sorozat/alkotói éra akkor szoktak omnibusozni. De a DD-ből már jött egy deluxe edition amiben az első két tpb tartalma van, az itt figyel a polcomon, szép darab, megérte megvenni. Lesz ilyen Hawkeyeból is novemberben, meg is várom inkább, nem veszem meg a tpb-ket.

Amúgy vettél már ilyen omnibust a kezedbe? Mert sokan nem szeretik, mert kényelmetlen olvasni. Én speciel imádom őket, mert nagyon szépek, nemsokára megérkezik a Secret Warriors és a Morrison Invisibles-e (aminél vastagabb kötetet én még nem láttam az amerikai picaról) már alig várom.
Amugy az UXF-t szerintem egyben adják ki, mert 8-900 oldal lenne az egész (mint a Secret Warriors) és 400 oldalas omnikat nem nagyon csinálnak ha csinálhatnak 900 oldalast is :D

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6413 Dátum: 2013. Május 15., 18:53:59 »
Szinte biztos, hogy idővel lesz belőle, a kérdés csak az, hogy mikor. Egyébként olyan 20+ résszel simán lehet számolni. Első körben én most Remender-től az Uncanny X-Force Omnibus kiadását várom, azt szerintem két kötetben fogják kiadni (aztán lehet, hogy tévedek).

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6412 Dátum: 2013. Május 15., 17:51:39 »
Szerintetek mennyi esély van arra, hogy egyszer Waid Daredevilje megjelenjen omnibus kiadásban? Mármint gondolom kiadják omnibusba, mert sok ilyen könyve van a Marvelnak, szóval inkább azt kérdezném, hogy hány szám után szokták kiadni az első kötetet így? Marha jó az a sorozat, jó volna a polcomon tudni.  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6411 Dátum: 2013. Május 15., 12:22:04 »
De a Szipolyok és a Skrullok se rossz alakváltók.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6410 Dátum: 2013. Május 15., 11:53:58 »
A megfagyott / ezüstté vált emberekről nekem rögtön az arannyá vált lávaemberek ugrottak be, de ez egy Marvel Extrában megjelent Bosszú Angyalai-sztori volt. És a címlapon szereplő Torpedó, mint Clark Kent... nem valószínű :-)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6409 Dátum: 2013. Május 15., 10:49:15 »
Rejtély. Kaméleon csak hangokat utánoz és álarcot visel. Rejtélyt a humanoid forma sem köti.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6408 Dátum: 2013. Május 15., 10:24:05 »
Üdv.hm.....ki a jobb alakváltó Rejtély vagy Kaméleon :headscratch:

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6407 Dátum: 2013. Május 12., 01:20:15 »
Köszönöm, utána nézek ezeknek a számoknak! :)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6406 Dátum: 2013. Május 11., 22:41:09 »
Talán a Semic-es X-Men 33 vagy 34. száma lehet, amire gondolsz, FZoli. Az eredeti címe asszem Uncanny X-Men 246. és 107. vagy a 247. és 108. szám.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 11., 22:52:03 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6405 Dátum: 2013. Május 11., 22:27:01 »
A segítségeteket szeretném kérni egy X-Men szám azonosításában. Gyerekkoromban 1 db magyar X-Men számom volt, ami aztán szüleim egyik rendrakása folyamán szépen eltűnt. :rolleyes: Már régóta böki a csőröm, hogy melyik sztorik lehettek benne. Amire emlékszem: a második történet főszereplője ránézésre kicsit Clark Kentre hajazott és voltak benne valami ezüst színű (megfagyott vagy ezüstté vált?) emberek. Illetve még annyi rémlik, hogy a karakterismertetőben valami sárgászöldes-zöld fejű fickó szerepelt.
Ha valaki meg tudná ezek alapján mondani melyik magyar szám volt ez és/vagy melyik eredeti sztorik, azt megköszönném! :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6404 Dátum: 2013. Április 25., 18:08:43 »
Nem feltétlen értek egyet, de sajnos tényleg nagyon gyakran ez az igazság. Nagy bánatom, hogy Brubaker remek Captain Americáját se lehet érteni a CW nélkül (pont a legfontosabb részét ráadásul). De Slott She-Hulkjába is bezavar egy kicsit ha jól emlékszem. Nekem nem para, én szívesen olvasok keresztbe de amikor laikusabb ismerőseim rákapnának egy jó sorozatra akkor hamar lelohad a kedvük az eventek és a crossoverek hallatán.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6403 Dátum: 2013. Április 25., 17:18:53 »
A CW elgondolkoztató volt és több másik eventben is voltak érdekes dolgok, de nálam alapból mindegyik gáz minőségtől függetlenül azon egyszerű oknál fogva, hogy megölik a történetmesélést, sokszor a kontinuitást és a hozzájuk kapcsolódó tie-inek nagy része (néha az egész event maga) értékelhetetlen szemét.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Április 25., 18:10:08 írta KiD »

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6402 Dátum: 2013. Április 25., 14:32:45 »
Nekem a Civil War nem a kedvencem de csak azért mert szerintem Capnek nincs igaza (bár valójában senkinek se, de ha már nyakig ér a szar akkor Iron man megoldása az ésszerűbb). A secret Invasiont a maga egyszerűségében szeretem, annak inkább a következményei amik említésre méltóak, vagyis a Dark Reign, ami viszont kifejezetten jó. A Siege meg azért király mert az a nagy elégtétel az egy éves Dark reign után (amikor az első rész végén Cap pajzsa repül Iron patriot felé az egyik kedvenc pillanatom az elmúlt évekből). Plussz a Siege adta még az másik kedvenc egyoldalasomat, a Mighty Avengers utolsó részének utolsó oldalával (semmi extra, tipikus Assembe pillanat, de valamiért nagyon megragadt bennem).

Fear Itsels egy égetni való szemét, AvX közepes volt. Age of Ultron eddig bejön. De persze ez tök szubjektív vélemény.

Amúgy szerintem is igaz, hogy az első élmény meghatározó marad. Máig nagyon szeretem az Infinite crisist megelőző időszakot (Omac, Rogue wars, Villains united).

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6401 Dátum: 2013. Április 25., 13:29:32 »
Bevallom, nekem a kedvenc crossoverem a Polgárháború, egyrészt azért, mert az volt az első modern cucc, amit angolul olvastam, és az első mindig különleges :-) de még inkább azért, mert a köztes események is ütöttek (pl. Pókember kalandjai), a legtöbb tie-in nagyon jó volt, és főleg azért, mert ez volt az egyetlen, aminek nem lehetett már az elejétől nagyjából tudni a végét. Miről szólhat a WWH? Jön Hulk oszt' szétcsap mindenkit, aztán valahogy majd lenyomják. Siege? Ugyanez Osborn-nal, a Sentry ámokfutása is sejthető volt (mondjuk nem volt rossz). Secret Invasion, Fear Itself ugyanez... még az AvsX-et említhetjük, aminek nem volt teljesen biztos a vége. Szerintem abban is a Civil War-t akarták lemásolni abban a tekintetben, hogy nem került az olvasó automatikusan az egyik oldalra: választhattál, hogy kinek adsz igazat, és nem volt biztos, hogy a győztes oldalra kerülsz a végén. Emlékszem, itt filozofáltunk, hogy a képregényekben a földalatti ellenállás mindig nyer, ez axióma, viszont hogy a fenébe nyerhetne Amerika Kapitány és az ellenállók? Lenyomnak mindenkit, és elfoglalják a Fehér Házat? Szóval azóta is nosztalgiával gondolok rá.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6400 Dátum: 2013. Április 20., 12:07:34 »
Az Initiative volt ugye ami az 50 államra kiterjedő szuperhős programmal foglalkozott (egész szórakoztató kis sorozat volt), aztán a Heroic age-el kb el is felejtődött ez a regisztráció dolog (tipikusan ez a fogjunk össze a nagy fenyegetés ellen és felejtsük el a korábbi problémáinkat eset...de hát ez egy szuperhős képregény, itt sztem ez pont belefér még).

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6399 Dátum: 2013. Április 19., 17:35:16 »
A kezdeményezés elég sokáig fennmaradt, külön sorozatot is kapott. A rozsomákos szál végül nem vezetett sehova, kiderült, hogy zsákutca volt, a WWH idejére el is takarították a maradékát.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6398 Dátum: 2013. Április 19., 17:21:11 »
 Nemrég újraolvastam pár polgárháborús füzetet, és kíváncsi lennék, hogy a regisztrációs kezdeményezésnek lett-e valamilyen lezárása? Leszavazták, vagy csak marvelesen feledésbe merült ez is? Illetve volt egy felsőbb körökbe mutató szál is a Wolverine füzetekben, - annak lett valami megoldása?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6397 Dátum: 2013. Április 17., 12:34:28 »
A Marvel valószínűleg soha. Mi talán jövőre.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető szaboi65

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6396 Dátum: 2013. Április 17., 12:27:20 »
A Póklány című képregényt mikor folytatják?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6395 Dátum: 2013. Április 11., 12:25:04 »
Tegnap megjelent a Secret Service 6. és egyben utolsó része. Hát azt kell mondanom, ez Millar egyik legjobb munkája (szerény véleményem szerint). Megvannak benne a tipikus Millaros jegyek, kis megalománia, cinikus hangvétel, de ugyan akkor nem olyan idegörlően gonosz, cool és badass mint a Wanted vagy a Nemesis, megmarad pozitívnak és szórakoztatónak és sok kikacsintás is van benne mindenféle popkultúrális dologra.
Még azoknak is ajánlanám akik alapból nem szeretik Millart. Azért látszik, hogy Gibbons miatt összeszedte magát, hogy egy minőségi sztorit alkothasson vele.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6394 Dátum: 2013. Április 06., 12:12:44 »
Millart én is bírom, jó író de a Wanted szerintem is gyenge volt, a Superior meg felejthető.
Viszont idén jön tőle a Jupiter's Legacy, ami nagyon érdekesnek tűnik. Remélem tényleg lesz olyan jó,, mint amennyire mondja, mert Millarra jellemző a túlzás  :badteeth:
A Facebook oldala szerint:
"The writer of Wanted, Kick-Ass, Supercrooks, Superior, Nemesis, The Secret Service and - let's face it - all the best modern Marvel Comics!"
Let's face it- van önbizalom  :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6393 Dátum: 2013. Április 05., 00:35:58 »
Az alapötlet szerintem tök jó (ez jellemző Millarra) de a kivitelezés, nem az, hogy rossz, hanem szerintem gusztustalan. Talán még a Wantednál is jobban. Viszont a többi Millarworld címet érdemes kipróbálni, ha egyébként szereted az írásait. A Superior szerintem kicsit kihasználatlan volt, a Hit girl meg összecsapott (viszont komolyan se veszi magát, szóval...) de a Supercrooks illetve az épp futó Secret Service elég jó (főleg utóbbi, az nagyon!).

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6392 Dátum: 2013. Április 04., 23:01:10 »
Köszönöm! A wikipédián akadtam rá véletlenül a rövid tartalomra, de akkor nem töröm magam.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6391 Dátum: 2013. Április 04., 20:31:36 »
Én Olórin kritikája után bele se kezdtem.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6390 Dátum: 2013. Április 04., 20:03:55 »
Vagy két szám után abbahagytam, de nem hiszem, hogy sokat vesztettem vele.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6389 Dátum: 2013. Április 04., 19:35:13 »
én alapvetően szeretem Millar írásait, de a Nemesis szerintem az egyik legnagyobb szemét amit valaha csinált. a Millarworldös cuccai közül ez volt a legnagyobb csalódás nekem.

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6388 Dátum: 2013. Április 04., 19:05:38 »
Mark Millar Nemesis-ét olvastátok? Érdemes?