HálóZsák fórumok > Hazai és külföldi megjelenések

*Marvel és DC SPOILER-sörözö*

<< < (262/1662) > >>

Ideniel:
8 hónapomban tellett az Avengers Disassembled-től eljutni a Fear Itself végéig, s így is rengeteg mindent kihagytam a maratonomból, amit előzetesen nem tartottam létszükségletűnek elolvasni a nagy jelentőségű/kritikailag sikeres címek szempontjából.

Vannak rajongók, akik elhatározzák, hogy minden egyes számot elolvasnak, amiben kedvenc karakterük akár csak cameo szinten feltűnt. Nekik is körülbelül egy évükbe telik, hogy ledaráljanak egy évtizedet, főleg ha olyan nagy múltú karakterekről van szó, mint Superman, Batman vagy akár Spider-man. Van egy arc redditen, aki minden Deadpool és Cable képregényt végigolvasott, neki saját bevallása szerint két évébe tellett felzárkózni a friss megjelenésekhez 2011-ben. Mindkét karakter kevesebb, mint 25 éves, s a népszerűsége ellenére Deadpool igen messze van az A-listás státusztól, tehát korántsem szerepel annyiszor, mint a Marvel vitathatatlan nagyágyúi.

Érdemes valami konkrét koncepció alapján haladni, ugyanis képtelenségnek tartom, hogy minden valaha megjelent Marvel képregény elolvasása során olyan jól szórakoznál, hogy egy idő után ne érezd megterhelő házimunkának a dolgot. Vagy koncentrálj egy karakterre, egy íróra/rajzolóra, egy csapatra, esetleg egy konkrét korszakra. Ha például a friss megjelenésekhez akarsz felzárkózni úgy, mint én, akkor a Disassembled-nél előbbről nincs értelme belevágni a Marvel képregényekbe, a korábbi klasszikusok kánonja pedig van annyira időtlen, hogy ne kelljen a kontinuitás alá vetni őket.

talgaby:
Eh, alig pármillió oldal. 20-30 év alatt végezhet vele, ha mellette nem nagyon csinál mást.

Balakin:

--- Idézet ---úgy döntöttem szeretném elkezdeni a marvel képregényeket elejétől időrendbe elolvasni
--- Idézet vége ---
huhh, biztos? :D Annyira sok minden van és annyira szerteágazó, plussz a minőség is ugye ingadozó, hogy lehet jobban jársz, ha kiszemelsz egy szimpatikus időszakot és onnan kezded, aztán max visszamész korábbi eseményekhez.
Egyes eventekhez könnyebb is reading ordert találni, mint az egész Marvel univerzumhoz.

Lazlo:

--- Idézetet írta: rolinev - 2013. December 06., 18:12:39 ---http://marvel.wikia.com/Marvel_Universe_Reading_Order <- ez elég jónak tűnik :D

--- Idézet vége ---

köszi!

Asys:
Én tegnap végeztem vele, egyáltalán nem olyan rossz; a vége különösen tetszett!  :bravo:
Nekem pozitív csalódás volt, a Fear Itself-et és az AvX-et szerintem veri, ha nem is túl magasról!  :rolleyes:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése