Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 210299 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #1061 Dátum: 2019. Április 26., 10:50:03 »
Konkrétan mire gondolsz?

Én még tavaly május körül Rend-eltem elő az enyémet, amit szeptemberben végre meg is kaptam, és szerintem remek minőségű kiadvány lett.
Kiváló is lehetett volna, viszont az "ALIENS" rész gerincével vannak bajaim.
Ha megnézed a képet láthatod, mire gondolok, valamint, (ez a feltöltött képről annyira nem jön át) de a többi részhez képest ennek a kötetnek szürkés hatást kelt a gerince.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1060 Dátum: 2019. Április 26., 09:46:27 »
A Szukits Tűz és Kő sorozata megvan valakinek? Tényleg gyér a magyar kiadás minősége? Nem a fordítás, hanem a nyomdai munka.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Egyebek
« Válasz #1059 Dátum: 2019. Április 09., 20:54:48 »
Tyűha. A leírtak alapján nem ugrott be, pedig régen olvastam néhány részt a Hansból. Le a kalappal a megtalálónak.  :worship:
gyengéd barbár

Nem elérhető Bobakka

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1058 Dátum: 2019. Április 09., 13:27:27 »
Helló, ha valakit érdekel, megtaláltam (20+ év után LOL). A címe „Hans” egy belga képregény.
Írta André-Paula Duchâteau és valóban, lengyel művészek rajzolták: Grzegorz Rosiński (1–6) és Zbigniew Kasprzak (6–12).
A jelenet amire emlékeztem az a 2-ik részben volt, „Le Prisonnier de l'éternité” – „Prisoner of Eternity”
http://ricardio.pe.hu/Hans%2002%20-%2042.jpg
(köszönet Kathara_Khan-nak az rpg.net fórumon)

Nem elérhető Bobakka

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1057 Dátum: 2019. Április 02., 13:36:35 »
Sziasztok, sajnos nem jöttem rá hogy lehet új topicot indítani, ezért itt szeretnék megkérdezni valamit.

Valamikor réges régen egy antológiában vagy magazinban volt egy cikk szláv képregény mesterekről, de hogy lengyel, cseh vagy esetleg szlovák, sajnos nem emlékszem.
Ami megragadt bennem, az egy jelenet volt az egyik képregényből, amiben egy pár darázs katona lándzsákkal stb repül egy sündisznó-manussal egy erdőtűz
felett és oda be akarják ejteni, az meg sikolt, hogy "Ne, pomóc!!" vagy ilyesmi.

Nagyon hálás lennék, ha valakinek esetleg beugrana, hogy melyik képregény ez. (esetleg javaslatot, hogy hol érdemes kérdezni erről a neten)

Köszi előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 02., 16:46:08 írta Bobakka »

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #1056 Dátum: 2019. Március 27., 20:30:39 »
@Sepi, @talgaby, @Farek:
Nektek legyen igazatok, én minden esetre lekopogtam.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1055 Dátum: 2019. Március 27., 13:39:36 »
Dehogynem, nyilván mindig védjegyoltalom alá eső termékeket érint ez a tevékenység,  nem ilyen terméket értelmetlen lenne utánozni. A cél kifejezetten megtévesztés. Ez csak amolyan kommunikációs fogás, hogy ők a replika-kifejezést használják, mert mégiscsak jól hangzik. De egyébként érdekes, mert mikor kérdeztem (Alanya, Antalya környékén legalábbis), ott megmondja neked a kereskedő, hogy ez "This is replica". De a Boss, Patek Philippe, stb ugyanúgy ott van a replikáján is, tehát konkrétan magát a márkajelzést is nyúlja, nem csak a termék általános arculati megjelenését...
Szóval furcsa.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1054 Dátum: 2019. Március 27., 12:09:41 »
A hamisítvány csak akkor hamisítvány ha azt állítom róla hogy eredeti? Ha eleve azt mondom hogy másolat (vagy replica) akkor nem hamisítvány?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1053 Dátum: 2019. Március 27., 11:46:54 »
Szerencsére az oroszoknál minden máshogy van, ez a "képregénywarez"-nek  :D talán még jó is lehet, bár technikailag nem tudom, hogy nyomjátok, hogy az esetlegesen elfogadásra kerülő új szabályozásokat mennyire érzitek meg egyáltalán.
Hogy minden mennyire más kint: régen volt egy orosz barátnőm, aki modellkedett és munkája révén Magyarországon volt, így ismerkedtünk meg. Mondjuk oroszul azóta se tudok egy szót se. Na de a lényeg, volt egy bátyja, annak ezres nagyságrendben voltak felületes megfigyeléssel eredetinek tűnő dvd-i. Azt mondta, szinte ingyen veszi és utána továbbadja. Aha, gondoltam, nyilván eredeti mind. De a kínai, török hamisítványok, bocsánat, replikák nagyon jó minőségűek (is) tudnak lenni. Törökök rendre replikának hívják  a hamisítványt.  ;D DC++, tényleg, régen erről szedtünk le sok dolgot. Az online filmes oldalak mondjuk talán némileg betették ott a kaput... Emlékszem, valami letöltést napokig vártunk anno, hogy jöjjön már le.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Egyebek
« Válasz #1052 Dátum: 2019. Március 27., 09:12:49 »
Bakker, az oroszok már a szervereken vannak.

De ja, én is DC+++-ról szedem a dolgokat.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #1051 Dátum: 2019. Március 27., 08:01:02 »
Meg ami van weboldal, az orosz szervereken van. (Nem túl meglepő módon.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #1050 Dátum: 2019. Március 27., 06:11:58 »
Eddig se weboldalakról szereztük be.  ;) DC++ még mindig működik a képregényes undergroundnál.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #1049 Dátum: 2019. Március 26., 21:47:53 »
Az lehet, viszont mi van azokkal az oldalakkal, ahonnan úgy mond az alapanyagot szerezzük be? Ha azok megszűnnek, oda lesznek a források.
Mondjuk a biztonság kedvéért én már leszedtem azokat, amiket beterveztem.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #1048 Dátum: 2019. Március 26., 21:20:13 »
Miért vált volna? Eddig is szürke zóna voltunk jogilag és a kezdetektől fogva egy magánszerveren vagyunk.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #1047 Dátum: 2019. Március 26., 19:16:30 »
Na emberek, most vált csak igazán kérdésessé a Hálózsák sorsa: az EU elfogadta a 11-es és a 13-as cikkelyt.

https://pcworld.hu/pcwlite/europai-unio-internet-szabalyozas-megszavazva-261238.html
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #1046 Dátum: 2019. Március 25., 22:16:51 »
Mint mondtam, a Fanzine nem szűnt meg, vissza fogunk térni.

Nem elérhető jst222

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1045 Dátum: 2019. Március 25., 19:57:43 »
Az X-Faktor magyar kiadásához is szereztem alap tudást, pl. Higanyszál és a terrigen kristályok, arról jelent meg egy mini az Xfanzine-on, amikor ellopta őket.
Az majd meg fog jelenni a Hachette-s Marvel sorozatban.  ;)

Ja, igen, tényleg, a 35-ös.
De azért pl. X-Force valószínű nem lesz.
Sajnálom az X-Fanzine-t nagyon. Legalább a már elkészülteket lenne jó feltölteni valahova.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #1044 Dátum: 2019. Március 25., 19:41:05 »
Az X-Faktor magyar kiadásához is szereztem alap tudást, pl. Higanyszál és a terrigen kristályok, arról jelent meg egy mini az Xfanzine-on, amikor ellopta őket.
Az majd meg fog jelenni a Hachette-s Marvel sorozatban.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető jst222

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1043 Dátum: 2019. Március 25., 19:40:14 »
Az xfanzine megvan, csak effektíve ők viszik a C4A-t is szóval az amúgy sem túl sok idejük kétfelé oszlik.
Plusz legyünk őszinték, jelenleg ott tart a hazai kiadás, hogy már eléggé leszűkült azon szegmensek aránya, ahol van még értelme honosítást készíteni.

A kiegészítő sztoriknál nagyon fontos volna a magyar kiadás megértéséhez, pl. a Messiah Complex magyar kiadásához jól jött a Kábel sztori meg az X-Force.
Az X-Faktor magyar kiadásához is szereztem alap tudást, pl. Higanyszál és a terrigen kristályok, arról jelent meg egy mini az Xfanzine-on, amikor ellopta őket.
Vagy akár a new X-Men, onnan tudtam ki Tündér, és stb...

Nem elérhető jst222

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1042 Dátum: 2019. Március 25., 19:35:01 »
Bocs hogy itt érdeklődöm, de mi van az Xfanzine-val?
Próbáltam belépni a Hálózsák oldalon található linkről, de csak azt írja, hogy a weblap karbantartás alatt.
Már 2 hónapja legalább ezt írja.....

Közben visszaolvastam, és meg is kaptam a választ.....

Nem elérhető bricsi83

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1041 Dátum: 2019. Március 25., 13:04:53 »
Sziasztok, kis segítséget kérnék,
mivel jóideje sem a NEWGEN, sem az XFANZINE oldal nem elérhető... Pont az ÚBA KÁOSZ, KITÖRÉS, MUTÁNSVILÁG sztoriknál tartok kronológiában.
Ha valakinek megvan offline a sok HOUSE OF M kiegészítő sztorik, valamint a Thor v3 80-85, felvenné velem a kapcsolatot?
Nagyon köszönöm
üdv

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #1040 Dátum: 2019. Március 25., 10:45:32 »
Az odáig rendben is van, csak nálunk nem tudom, hogy milyen fogadtatása lesz (bár ugye itthon a Spawn is megy, szóval...).

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #1039 Dátum: 2019. Március 25., 10:07:03 »
Annyira nem meglepő, az Image egyik legtöbb példányban eladott tpb-sorozata. Meg végre lesz kiadva itthon Takeda Szanától is valami. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #1038 Dátum: 2019. Március 24., 22:51:22 »
Technikai jellegű a probléma, és honfinak egyszerűen hónapok óta nincs ideje a honlappal foglalkozni, én pedig nem értek hozzá.

Egyébként pedig talgaby elmondta a lényeget, akkora dömping van jelenleg hazai kiadás tekintetében, és annyira nem lehet már kiszámítani sem, hogy mi az, amit van értelme csinálni, mert nem fogják kiadni, hogy sokszor a kevés szabadidőnket inkább másra fordítjuk (más kérdés, hogy honfival kb egyszerre lett mindkettőnknek jóval kevesebb szabadideje, mert egyébként még így is tudnánk mit csinálni, és terveink szerint fogunk is).
Az előző gondolatomra egyébként egy példa: a Fumax a héten jelentette be a Monstress kiadását, erre pl egy büdös vasat nem tettem volna, hogy ez valaha is itthon megjelenik majd...

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #1037 Dátum: 2019. Március 20., 17:05:42 »
Igazad van, szegényeknek sok honosítást le is kellett venni az aktuális kiadásuk miatt, így a munkájuk is kárba vész! Az oldalra egyébként nem lehet belépni, hónapok órakarbantartást írnak!  :(

Plusz legyünk őszinték, jelenleg ott tart a hazai kiadás, hogy már eléggé leszűkült azon szegmensek aránya, ahol van még értelme honosítást készíteni.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #1036 Dátum: 2019. Március 19., 22:32:22 »
Az xfanzine megvan, csak effektíve ők viszik a C4A-t is szóval az amúgy sem túl sok idejük kétfelé oszlik.
Plusz legyünk őszinték, jelenleg ott tart a hazai kiadás, hogy már eléggé leszűkült azon szegmensek aránya, ahol van még értelme honosítást készíteni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #1035 Dátum: 2019. Március 19., 21:52:08 »
Lassan már csak " Egy, csak egy legény van talpon a vidéken" , sajnos a többiekkel is hasonló a helyzet, X-fanzine, Allcomics, Viharsziget, Blateco....  :(

Newgen Comics-ról tud valaki valami frisset?  :headscratch:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #1034 Dátum: 2019. Március 19., 15:29:14 »
Decemberinél frissebbet nem.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egyebek
« Válasz #1033 Dátum: 2019. Március 19., 15:24:20 »
Newgen Comics-ról tud valaki valami frisset?  :headscratch:

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #1032 Dátum: 2019. Január 30., 19:49:41 »
Usagi Yojimbo Saga vol. 8 várható megjelenése 2019.05.21.  :bravo: