Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 208954 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #911 Dátum: 2016. Május 05., 22:24:43 »
Nagyon úgy fest... más kérdés, hogy minek.
http://www.kilencedik.hu/todd-mcfarlane-spawn-1/

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #910 Dátum: 2016. Május 05., 21:54:34 »
Most nézem lesz Spawn képregény ismét magyarul?? Állítólag holnap már kapható az újságárusoknál Relay, Inmedio!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #909 Dátum: 2016. Április 21., 17:36:31 »
Gorgonita Űropera Híradója - sokadik kiadás:

 A Marvel Icon Empress című sorozatában egy diktátor felesége úgy dönt hogy lelép a testőrével és a gyerekekkel...

 A Boom Studios Joyride című minijében egy csapatnyi tinédzser hagyja hátra a Föld elnyomó kormányát, hogy a lakosság elől eltakart csillagok közé merészkedjen. Ám ami ott vár rájuk, arra egyikük sem készült fel...

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #908 Dátum: 2016. Április 09., 21:49:55 »
Végére értem az Okko sorozatnak, majd az elejétől újra elolvastam.

Csak ajánlani tudom. :bravo:

Nem hibátlan (melyik képregény az?), de a képi világa, szerintem, gyönyörű, hangulata remek.
A karakterek jók (még akkor is, ha klisészerűek).
A történetek érdekesek, bár a dramaturgia néha megbicsaklik.

Ami, nekem, hiányzott:
Leglább, epilógus jelleggel, 1-2 kocka vagy pár mondat erejéig lett volna utalás arra, hogyan alakult Noburo, Noshin és Tikku sorsa.
Illetve, azt a szálat sem varrta el a szerző, hogy az ál Pajan-klán vezér miért üldöztette tovább Okkoékat.


Ismét köszönet a 9. és 10. füzet elérhetőségéért.  :worship:


Az Okkon felbuzdulva belefogtam a szerző (HUB) Aslak sorozatába, de azt az első kötetnél abbahagytam, engem önmagában a viking téma nem hoz izgalomba, ráadásul a képregényben a gyermeteg és az erőszakos jelenetek keverednek anélkül, hogy összeállna valami szórakoztató egyveleggé.
Kár. :'(

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #907 Dátum: 2016. Március 22., 07:33:03 »
És a merde.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Egyebek
« Válasz #906 Dátum: 2016. Március 20., 23:01:15 »
Egy hete már egy francia multinál tevékenykedek, lehet ragad rám ott valami  ;D

Például a kosz  ;)
gyengéd barbár

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #905 Dátum: 2016. Március 20., 21:12:21 »
...
Google a barátod?  :cool:
...
A google a barátom, csak a "scanlation" kifejezés a hozzászólásodig számomra ismeretlen volt.
Úgyhogy:  :worship:.
Innen már, remélem, menni fog egyedül is.  ;)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Egyebek
« Válasz #904 Dátum: 2016. Március 20., 20:44:39 »
Angol nyelvű honosító oldalakat merre találni, mert próbáltam keresni, de nem leltem.

Google a barátod?  :cool:

Ha az általad keresett francia és egyéb európai képregények címe mögé odabiggyeszted, hogy english scanlation, akkor nagy eséllyel megtalálod őket. Ugyanígy a "torrent" és "DC++" fájlmegosztókon is.



Franciául tanulni jó ötlet, hiszen ezzel csak gazdagabb lesz az ember :)


Egy hete már egy francia multinál tevékenykedek, lehet ragad rám ott valami  ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #903 Dátum: 2016. Március 20., 20:24:32 »
- mi azt nem tudhatjuk, nyilván
- igen, vannak angol honosító csapatok is, ez nem magyar találmány
Franciául tanulni jó ötlet, hiszen ezzel csak gazdagabb lesz az ember :)

Vicc félre. Innen letölthető angolul az ötös:
http://www.mediafire.com/?w5z0thfde5kdzzm/
http://www.mediafire.com/?r9mh1k6brdce0p8/
Nekem néha úgy tűnik, hogy járnak ide olyanok, akik bennfentes(nek tűnő) információkkal rendelkeznek a képregény kiadással kapcsolatban (is).

Angol nyelvű honosító oldalakat merre találni, mert próbáltam keresni, de nem leltem.

A francián töröm egy ideje a fejem, mert egyrészt maga a nyelv, pusztán szubjektíve, nem túl szimpatikus (a latin nyelvek közül a spanyolba már beleszagoltam és kacérkodtam a portugállal is, de a francia, valahogy, izé, khm...),  ugyanakkor már többször ütköztem abba (nemcsak képregényél), hogy más nyelven nem áll rendelkezésre a forrás.
Hm.

A linkeket köszönöm!
(Sajnos, meghálálni, majd kb 20 év múlva, nyugdíjas koromban fogom tudni azzal, hogy ráérő időmet magyarra még le nem fordított képregények honosítására fordítom.)
Azt lehet tudni, hogy honnan vannak/ki követte el ezeket?

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Egyebek
« Válasz #902 Dátum: 2016. Március 20., 16:27:20 »
- mi azt nem tudhatjuk, nyilván
- igen, vannak angol honosító csapatok is, ez nem magyar találmány
Franciául tanulni jó ötlet, hiszen ezzel csak gazdagabb lesz az ember :)

Vicc félre. Innen letölthető angolul az ötös:
http://www.mediafire.com/?w5z0thfde5kdzzm/
http://www.mediafire.com/?r9mh1k6brdce0p8/
gyengéd barbár

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #901 Dátum: 2016. Március 20., 15:01:14 »
Átrágtam magam Hub művésznevű alkotó 5 gyűjteményes kötetből álló Okko sorozatának angolul megjelent 4 kötetén.
Az angol köteteket az Archaia Entertainment LLC adta ki.
Ami nem túl biztató, hogy a kiadó honlapján már az általuk kiadott 4. kötetre sincs utalás, nemhogy az 5-re.
Az 5. kötetre vonatkozó kérdéseket ignorálják, a honlapjukon a kommenteket rendszeresn törlik.

Szóval, felmerült bennem:

- vajon az 5. kötet megjelenik-e egyáltalán angolul?

- angolul vannak-e hasonló honosító oldalak mint magyarul?

Vagy kezdjek el franciául tanulni, hiszen több sorozat magyarul (is) abbamaradt?

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #900 Dátum: 2016. Március 13., 16:32:03 »
Koszonom a valaszt 😊 most mar legalabb kepben vagyok hogy mi micsoda szoval sokat segitettel 😁

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #899 Dátum: 2016. Március 13., 13:15:42 »
Üdv!

 Szerintem ha ezt a kérdést felteszed a Star Wars topicban 10 rajongó 11 féle választ fog adni.  :)

 Nagy vonalakban: Eredetileg a Marvel kiadó adott ki Star Wars képregényeket (107 füzet + különszámok), azután a Dark Horse-hoz került a cím, akik számos hosszabb rövidebb sorozatokat futtattak. Végül miután a Disney felvásárolta az SW-t, újra visszakerült  Marvelhez az univerzum.

 A régi Marveles és Dark Horse-os képregények (egy Maulos mini kivételével) Legendsnek (altarnatív univerzumnak) minősültek vissza. Az új Marveles füzetek a jelenlegi kánonba tartoznak, ez most a hivatalos univerzum.

 Ha rákeresel a Google-ban a "Star Wars comics list" szóösszetételre akkor rajongók által összeállított, közel teljes listákat találhatsz az eddig megjelent címekről. Így megláthatod milyen sok címről is van szó. Itt az oldalon is találhatsz egy idővonalat az eddig honosított Legends címekről.

 A képregények időszakok (érák) szerint is feloszthatók. Vannak történetek, amelyek több ezer évvel a trilógiák előtt játszódnak (Kotor), vannak amelyek 130 évvel a filmek után (Legacy), és amelyek a trilógiák idején, körül vagy között játszódnak (Republic, Empire, Rebellion, Invasion, Shadows of the Empire, Dark Empire, Crimson Empire, Dark Times, stb.). Bármelyik sorozatot is kezded el, az -szvsz - önállóan a többi ismerete nélkül is értelmezhető.

 Személyes kedvencem a Splinter of the Mind's Eye (Erőpróba) című képregény, mely az első Expanded Univerzumos könyv átirata. Ma már Legends ez is.

 Remélem tudtam segíteni. Ha nem, javaslom kérdezd meg a többieket is a Star Wars topicban.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #898 Dátum: 2016. Március 13., 11:00:59 »
Hello Sracok 😁!

Szeretnek erdeklodi a star wars univerzummal kalcsolatban, hogy hol erdemes elkezdeni olvasi a star wars comicocat akkor ha alapvetoen nagy fan vagy??? Legjobb sorozatok ilyesmi.

Koszi a segitseget elore is 😄

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #897 Dátum: 2016. Február 19., 21:29:27 »
Végre egy jó hír! A sorozat folytatódik! A Képregénybörzén már kapható is lesz!  :worship:


Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #896 Dátum: 2016. Február 18., 20:38:54 »
Az új American Mythology Productions kiadó egy Kickstarter kampány segítségével feltámasztja a Stargate Atlantis sorozatot haló poraiból.

Na, ez tök jó, remélem bejön a számításuk és hosszú életű sorozat lesz. Regényfronton dömping van, de az eddigi képregényes próbálkozások nem voltak túl acélosak...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #895 Dátum: 2016. Február 17., 16:38:25 »
 Gorgonia Űropera Híradója (GŰH) sokadik kiadás

 Az IDW Star Trek fronton a Manifest Destiny címmel erősít, amelyben sok lesz a klingon. Ezen kívül még annyit lehet tudni róla, hogy a NuKirkös gárda kalandjáról van szó, amely viszont nem a Beyond című filmet vezeti fel, ahogy azt a korábbi mozikkal tették a Countdown, a Nero és a Khan minik. A sorozat borítóvariánsai az original mozik posztereit idézik meg az új szereplőkkel. Qapla'

 Az új American Mythology Productions kiadó egy Kickstarter kampány segítségével feltámasztja a Stargate Atlantis sorozatot haló poraiból. Sheppard, McKay és a többiek kalandjai így képregényben folytatódnak. Reméljük a recept beválik és más elkaszált sorozatokra is alkalmazzák. Egyes ékzár kódolva...

http://www.bleedingcool.com/2015/12/12/stargate-atlantis-to-get-a-season-six-in-comic-form/

http://www.blastr.com/2016-1-25/stargate-atlantis-coming-back-life-new-return-pegasus-comic-series

 A jelenleg futó és már beharangozott Star Wars címek; Star Wars (ongoing) Darth Vader (ongoing) Kanan (ongoing kasza előtt) Obi-wan and Anakin (mini) C3PO (one shot) Poe Dameron (ongoing)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 17., 18:00:40 írta Gorgonita »

Nem elérhető Arisen

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #894 Dátum: 2016. Január 08., 17:18:24 »
Micho, egy Isten vagy! Nagyon szépen köszönöm! Ez az, már kezdem is olvasni őket, de nagy! Áááá! :D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Egyebek
« Válasz #893 Dátum: 2016. Január 08., 13:51:26 »
"Hivatalosan" nincs fent sehol, de hogy meglegyen a napi jócselekedetem, az alábbi linken letöltheted. 
Jó nosztalgiázást :cool:

https://docs.google.com/uc?id=0B_Ilx6xazWegTHdsNkMwWTJvME0&export=download
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Arisen

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #892 Dátum: 2016. Január 08., 01:36:50 »
Üdv srácok! Bocs de még új vagyok itt, így nem igazán sikerült teljesen eligazodnom az oldalon, a segítségeteket kérném. Engem az első Titkos háború képregény sorozat (13 rész) érdekelne nagyon, de nem találtam őket, egy-kettőt leszámítva. (Már nagyon bánom, hogy anno el kellett adnom őket.) :( Tudna valaki segíteni/tájékoztatást adni, hogy fent vannak-e az oldalon? Vagy esetleg, honnan lehetne letölteni, vagy csak online olvasni őket? Előre is köszönöm a segítséget! 

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #891 Dátum: 2015. December 12., 21:21:09 »
Gorgonita Űropera Hiradója (GÜH) sokadik kiadás:

 Az Antartic Press kiadó a gőzpunkosított Star Wars a Steam Wars után útjára bocsátotta az Enterprise léghajót (Airship Enterprise) is. Mindenki kapaszkodjon!

 Az IDW Leonard Nimoy emlékének tisztelegve Prime Spock minit tervez mely a New Vulcan kolónia körül bonyolódik majd a nuTrek univerzumban.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #890 Dátum: 2015. December 02., 07:20:46 »
Max úgy tudod helyettesíteni, ha te vágod bele a zacskóba a kartont. Csak nehéz jó kartont találni hozzá.

De egyébként itt van olcsóbban: http://www.minitoys.hu/mokas-jatekok/ultimate-kepregenyvedo-hatlappal-current-size-100
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #889 Dátum: 2015. December 01., 21:59:56 »
A kartonpapír árát kicsit sokallom a 100 db-hoz képest, azt esetleg be lehetne helyettesíteni valamivel??!!

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #888 Dátum: 2015. December 01., 21:39:42 »
@talgaby: Köszi, megfontolom, ha odajutok.

@gabo: De, valószínűleg egy kicsit nagyok lesznek, de hát ha nincs ló...

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #887 Dátum: 2015. November 29., 23:58:34 »
Ezek a tasakok a Kingpin méretre nem nagyok? Nekem is kellene rendelnem!  :headscratch:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #886 Dátum: 2015. November 29., 23:08:36 »
Vagy megpróbálod berendelni külföldről. Persze nem a tengerentúlról, de hátha a németeknél akad.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #885 Dátum: 2015. November 29., 22:46:22 »
Mivel eléggé gyarapszik a - főként Kingpin - képregényfüzet gyűjteményem, elgondolkoztam rajta, hogy jövőre esetleg "bezsákolom" őket. Fóliát és kartont láttam egy-két helyen (pl. http://goobo.hu/hungarocomix/210-ultimate-guard-kepregenyved-tasak.html), de dobozt sehol. Itthon azt nem árulnak, marad valami házibarkács megoldás?

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #884 Dátum: 2015. Október 10., 00:21:42 »
Nekem ott a polcon a Túl a kék eseményhorizonton, valószínűleg adok Pohlnak még egy esélyt.

Azzal még én is teszek egy próbát, aztán elválik. :) A későbbi kötetekről már úgysincsenek olyan jó vélemények.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #883 Dátum: 2015. Október 09., 20:58:54 »
+1 James Cameron bejelentette, hogy Avatar képregény érkezik a Dark Horsetól, amely az eredeti Avatar film előtt, közben és után játszódik.

http://www.comicbookresources.com/article/nycc


Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Egyebek
« Válasz #882 Dátum: 2015. Október 08., 21:19:53 »
Az Átjáró Nebula- és Hugo-díjat is kapott. Kétségtelenül nem az esemény- és akciódús regényekhez tartozik, de épp a feszült hangulat kiélezése van mesterfokon kidolgozva benne. Ha meg átlátjuk a fogyasztói társadalomra kiterjesztett analógiáját, akkor talán könnyebben nyeljük le a békát, amit a könyv hangulata okoz. Ezért is tartom különösnek, hogy sorozatfilmet akarnak készíteni belőle. De bármi kisülhet belőle, talán még jó is, ha berántanák a hicsiket is teljes valójukban és nem csak a hátrahagyott cuccaikkal ügyetlenkednek a humánok :)
Nekem ott a polcon a Túl a kék eseményhorizonton, valószínűleg adok Pohlnak még egy esélyt.
gyengéd barbár