Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 207993 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #881 Dátum: 2015. Október 07., 20:35:22 »
Az a pletyka járja, hogy 2016-ban új Serenity képregény érkezik a Dark Horsetól, mely a Leaves on the Wind után játszódik, és melynek ismét Georges Jeanty lesz az illusztrátora.

Erről valami hírt már épp hiányoltam, mert a Leaves-nek eléggé cliffhanger vége lett...

A SyFy bejelentette, hogy képernyőre viszi Frederik Pohl Hugo- és Nebula-díjas könyvét, az Átjárót. A csatorna David Eick-re (Csillagközi romboló) és Josh Patere (Éghasadás) bízta, hogy készítsenek tévésorozatot a könyvből.

Huh, én pont idén kerítettem sort a könyvre, de borzalmasan untam, pedig alapjáraton nincs bajom a régi sci-fikkel, de ez pont nem arról szólt, amiről a címe alapján gondoltam, hogy fog.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #880 Dátum: 2015. Október 07., 15:51:06 »
Köszi. Az Átjáró történetét csak nagyvonalakban ismerem, nem olvastam még, de lehet, hogy a Syfy csak egy Stargate Atlantis klónt akar, átjárókon suhanó hicsi hajókkal, és némi BSG-s lelkizéssel.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Egyebek
« Válasz #879 Dátum: 2015. Október 06., 22:05:19 »
Gorgonita, neked való Bonelli képregény:


Az Átjáróból sorozatfilmet készíteni érdekes elgondolás. Robinette kínlódását nézni sok-sok epizódon keresztül :)
gyengéd barbár

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #878 Dátum: 2015. Szeptember 30., 18:04:45 »
Gorgonita Űropera Híradója (GŰH) Sokadik kiadás.

 A német Cross Cult kiadó feltámasztja a Perry Rhodan képregényt. Ez az 1961 óta futó űropera sorozat, mely kétezernél is több történettel büszkélkedhet, egy űrhajósról szól, aki több ezer évig élhet egy idegentől kapott energiafröccsnek köszönhetően, s ez az időtartam újabb energiazuhanyokkal tovább hosszabbítható. Perry arra használja fel kvázi halhatatlanságát, hogy sokat tanul, és a Föld békekövete lesz a csillagközi ügyekben. Az új borító tanulsága szerint ezúttal egy kis csipet csapat is elkíséri. Előzetes az alábbi oldalon:


http://www.comic.de/2015/09/perry-rhodan-die-kartografen-der-unendlichkeit-1/



 Az a pletyka járja, hogy 2016-ban új Serenity képregény érkezik a Dark Horsetól, mely a Leaves on the Wind után játszódik, és melynek ismét Georges Jeanty lesz az illusztrátora.

 Egy Fusion című régiségre bukkantam az Eclipse kiadótól, melynek első füzetében bemutatkozik a Tsunami űrhajó kapitánya és többségében állatemberekből álló mulatságos legénysége. Egy darabig követem a fejleményeket, meglátjuk mi sül ki belőle.

Az LFG.hu egy készülő magyar űropera asztali szerepjátékról a Project D-ről értekezik.

http://lfg.hu/74620/ismerteto/project-d-szerepjatek-ismerteto-beta-verzio/

a játék béta verziója letölthető innen:

http://www.projectd.hu/

 A SyFy bejelentette, hogy képernyőre viszi Frederik Pohl Hugo- és Nebula-díjas könyvét, az Átjárót. A csatorna David Eick-re (Csillagközi romboló) és Josh Patere (Éghasadás) bízta, hogy készítsenek tévésorozatot a könyvből.

 Az október 18-ai képregénybörzére megjelenik a Reménység úttörőinek 3. része.

 Mára ennyi Igazhívők! Vagy ahogy Brian Daley mondaná; Tiszta Eget minden pilótának!

Nem elérhető Kingpin

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-1
Dagobert Bácsi Az elsõ ötven év
« Válasz #877 Dátum: 2015. Augusztus 09., 18:17:25 »
Hello

I dont know if this is the right forum to post this thread  :)

I am looking for this Hungarian book "Dagobert Bácsi Az elsõ ötven év" published in 1996 or 1997.

According to these links, the book has been published in a normal hardcover version but also in a deluxe leather edition - does anybody know anything about these two editions?

Link 1 for the book: http://kepregenydb.hu/kepregenyek/dagobert-bacsi-az-elso-otven-ev-diszkiadas-2359/
Link 2 for the book: http://kepregenydb.hu/kepregenyek/dagobert-bacsi-az-elso-otven-ev-1719/

If someone has information about these two editions of the book, or has it for sale, or know were to buy it, please contact me, I will pay a fair good price for these.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #876 Dátum: 2015. Július 25., 12:44:34 »
Elég kemény volt a végén a kigyúrt Archie.  :D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egyebek
« Válasz #875 Dátum: 2015. Július 23., 21:16:53 »
Azt kell mondanom, az Archie vs. Predator nagyon jó volt. Pedig Archiet nem is ismerem. :D Kicsit Aliens Mondo feelingem volt olvasás közben.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #874 Dátum: 2015. Július 16., 21:41:05 »
Ja, az jó lenne.  :) Köszi.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #873 Dátum: 2015. Július 16., 19:57:59 »
Az Avatar általában a koncolós kiadványairól híres.


Az aláírásod meg eszembe juttatta, hogy én azt a fan cuccot még mindig nem tettem ki normálisan a FanArtba. Ezt pótolnom kell.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #872 Dátum: 2015. Július 16., 16:15:30 »
Krimi, cyberpunk, űropera? Meglátjuk, mi sül ki belőle.
Avatar Press, szóval rengeteg kiontott bél és valami kamu sztori, amiben vagy lesz némi álfilozófiai marhaság, hogy adjon neki valami „értelmet”, vagy szokás szerint hagyják, mert elveszi a helyet a repkedő testrészektől.

Valószínűleg igazad lesz, (én nem ismerem az Avatar Presst) de az első rész után még adok neki egy kis esélyt. Tetszik a sci-fi környezet és a rajzok, bár tény hogy több benne a piros szín, mint az indokolt. 

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #871 Dátum: 2015. Július 16., 15:04:53 »
Krimi, cyberpunk, űropera? Meglátjuk, mi sül ki belőle.
Avatar Press, szóval rengeteg kiontott bél és valami kamu sztori, amiben vagy lesz némi álfilozófiai marhaság, hogy adjon neki valami „értelmet”, vagy szokás szerint hagyják, mert elveszi a helyet a repkedő testrészektől.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #870 Dátum: 2015. Július 16., 14:23:09 »
Gorgonita Űropera Híradója (GŰH) sokadik kiadás:

Rég nem jelentkeztünk, sajnos megint döglődik az irányzat. Nem is tudom, hogy a classic BSG és a Flash Gordon sorozat él-e még. A San Diego Comic Conon is csak a két nagyágyú jelentett be újdonságot.

A Marvel meglévő Star Wars címei mellé hamarosan két új limited series érkezik majd. Az egyik Csubiról fog szólni, a másik a Shattered Empire címet viseli és története hidat képez a Jedi visszatér és az Ébred Erő között.

Az IDW Starfleet Academy cimmel új Star Trek képregényt jelentett be, amelyben a nuKirkös gárda mellett egy új fiatal csapat is bemutatkozik. Hogy milyen izgalmakat tartogatnak az akadémiai évek, az hamarosan kiderül.

És végül még egy újdonság. Az Avatar Press Mercury Heat címmel indítja útjára a rendőri munka reményében a Merkúrra érkező hősnő Luiza, sci-fi környezetben játszódó kalandját. Krimi, cyberpunk, űropera? Meglátjuk, mi sül ki belőle. A Free Comic Bokks Day-en már kijött hozzá egy debütáló, nulladik rész is, sok vázlattal. Tizenöt éven felülieknek.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Egyebek
« Válasz #869 Dátum: 2015. Július 03., 19:29:21 »
https://www.indiegogo.com/projects/scaremonger-antologia#/story

Magyar horror antológia, ha esetleg tetszik valakinek.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Egyebek
« Válasz #868 Dátum: 2015. Június 06., 09:14:26 »
Megveszed és bele van írva ;) Vagy ott a wikipedia :D

Nem elérhető Darth Viktor

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #867 Dátum: 2015. Június 05., 19:53:41 »
Nyomtatásban milyen Marvel képregények jelentek meg itthon? Az eredeti megjelenések (amerikai) melyik sorozat hányadik számának melyik történetében voltak?
köszi majd a választ!!

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #866 Dátum: 2015. Május 08., 10:28:23 »
Igen, bár asszem ez egy folytatás. Az IDW kezdett bele márciusban.

Na arra kíváncsi lennék. Elég lezárt az a történet. Főleg ha a második részt vesszük alapul.
a Highlander már az első résszel lezárult, de ez senkit nem gátolt meg abban, hogy csináljon neki még vagy 5 folytatást, tv sorozatot és képregényt :D

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Egyebek
« Válasz #865 Dátum: 2015. Május 07., 21:29:11 »
Igen, bár asszem ez egy folytatás. Az IDW kezdett bele márciusban.

Na arra kíváncsi lennék. Elég lezárt az a történet. Főleg ha a második részt vesszük alapul.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #864 Dátum: 2015. Április 27., 23:24:38 »
Igen, bár asszem ez egy folytatás. Az IDW kezdett bele márciusban.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Egyebek
« Válasz #863 Dátum: 2015. Április 27., 23:14:37 »
Nézelődtem most a neten és találtam egy érdekes dolgot. A légynek is van képregény változata?

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Egyebek
« Válasz #862 Dátum: 2015. Április 27., 21:12:13 »
Chronon első megjelenés Meghökkentő Történetekben?  :nezze:

Nem elérhető ZoliZoltán

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #861 Dátum: 2015. Április 27., 19:21:32 »
Chronon is csak vol.1 55-től.
Ennél előrébb esetleg valahol?:)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #860 Dátum: 2015. Április 27., 18:45:50 »
Chronopolis-on vannak fent vol. 1. -es és vol. 3. -as részek!
XFanzine-on meg elkezdték (elég régen, a folytatás abbamaradt) az Extremis című, vol. 4.-es story-t!  :nezze:
Én ezekről tudok!  :brow:

Nem elérhető ZoliZoltán

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #859 Dátum: 2015. Április 27., 18:22:29 »
Sziasztok!
(rég voltam erre)

egy kérdésem volna; Vasember képregényeket hol tudok magyarul olvasni úgy,hogy a lehető leg- elejéről?
Szóval vol.1 minél előbbről ,vol.2 vol.3 stb.....

előre is köszönöm

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #858 Dátum: 2015. Március 17., 20:51:31 »
http://index.hu/kultur/2015/03/17/ulpius_csod_konyvkiado/
"Az Ulpius népszerű kiadó, olyan könyveket jelentetett meg, mint A szürke ötven árnyalata, Frei Tamás és Kepes András regényei, valamint a tulajdonába tartozó Képregény Nagyker Kft.-n keresztül többek között a Walking Dead-képregényeket."

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:Egyebek
« Válasz #857 Dátum: 2015. Március 09., 09:51:22 »
Sziasztok!

Holnap/holnapután kezdődik a Powers című sorozat, amit én fogok majd fordítani, és azért írok ide, mert érdekelne, hogy esetleg van-e valakinek valami tanácsa ezzel kapcsolatban, amit szeretne megosztani? Elkezdtem újraolvasni a képregényt az elejétől, hogy a magyar neveket megnézem, a fordító hogy oldotta meg, lehet egyes dolgokat átírok majd, de olyanokat, mint a Hatalmasok, már ha normálisan bele tudom fogalmazni, megtartom, ahogy a Kerge Tyúkot is, meg hasonlókat, de ha ezek mellett van még valakinek hozzáfűznivalója, ne tartsa magában. :)

Ha esetleg valaki még nem hallott volna róla, itt minden megtudhat a sorozatról, és még egy előzetes is van: http://www.playstation.com/en-us/explore/playstation-plus/powers/
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Dénes

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +1/-0
Re:Egyebek
« Válasz #856 Dátum: 2014. December 18., 01:05:07 »
Sziasztok,

Engedelmetekkel a Magyar Szuperhős Meséktől hoztam hírt:

Most jelent meg a magazin harmadik száma, ami a másodikhoz hasonlóan két illusztrált történetet és egy képregényt tartalmaz. Az új történelmi vendégszereplő Toldi után most Mátyás, az igazságos lett, és visszatér Harcsa Huszár, Hungária Kapitánya és Tachkov Professzor is. Egy új ellenség, a Sötét Bajnok figurája fogja össze a történeteket és a kiadvány végére elérkezik egy korszak, a 'Hőskor' vége is a magazin életében. A rajzok Döme Zsófia, Létai Márton és Lukács Máté munkái.

A magyarszuperhos.hu honlapra feltettünk pár minta oldalt és egy hosszabb bevezetőt, de van egy csomó más plusz tartalom is, a képre kattintva elérhető.


Ha tőlünk szerzed be közvetlenül, három 2-2-2 oldalas egyperces képregényt is adunk ajándékba (személyesen átvehető Budapesten, vagy országosan postán) itt: http://magyarszuperhos.hu-ról.

De elérhető országosan, a nagyobb Relay és Inmedio újságosoknál is, a készlet erejéig.

Köszönöm a figyelmeteket! :)
Dénes
http://magyarszuperhos.hu

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #855 Dátum: 2014. December 08., 00:34:33 »
Végre eljutottam odáig, hogy elolvassam az ehavi Chew-t (csak ledaráltam a Breaking bad-et előtte). Szóval: ...DAT ENDING  :blink:
Igazi szívbemarkoló/dafuck cliffhanger. Olvassa valaki még? (mintha Idenielre emlékeznék).

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #854 Dátum: 2014. November 13., 09:14:57 »
Eddig úgy tűnt, hogy a Marvel végre megbízható soliciteket ad ki a megjelenő gyűjteményes kiadványokról, szemben a DC-vel, ahol néha még hetekkel a megjelenés után is kaotikus metaadatokat találok mindenhol. Ez a fene nagy switcheroo-gimmick azonban rendesen beletenyerelt az eddigi pozitív tendenciákba. Most szembesülök vele, hogy az Iron Man negyedik kötete tartalmazza még a 28. számot, az eredeti Cap run utolsó kötete mindössze négy számból áll és még mindig nem egyértelmű, hogy mi a fene lesz a Thor-GoT 25. számával. Annualokat ide-oda dobálják, mert képtelenek tartani velük a határidőket. Az én szempontomból ez tényleg csak azért számít, mert szeretek valamiféle szisztéma szerint haladni a digitális képregényeim olvasása közben, de lassacskán tényleg oda jutok, hogy mindent minimum féléves (DC esetében egy éves) csúszással fogok elolvasni, mert máskülönben követhetetlen az egész. Arra ugye már nincs időm, energiám, hogy hétről-hétre, hónapról-hónapra kövessek ekkora képregénymennyiséget. Egyre inkább azon az állásponton vagyok én is, hogy a jelenlegi modell fenntarthatatlan  :-\

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #852 Dátum: 2014. Szeptember 30., 20:56:54 »
Szuper... :nemtudom:  :-\
Hősök pedig kellenek...