Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 209252 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Egyebek
« Válasz #821 Dátum: 2014. Május 19., 18:43:48 »
Azt tudom, hogy vannak itt Fantom rajongók, de azt nem tudom közülük hányan szeretik az oversized hardcovereket

...annyi biztos, hogy nem a Gold Key termésért adnánk oda a fél kezünket ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #820 Dátum: 2014. Május 19., 10:18:38 »
Azt tudom, hogy vannak itt Fantom rajongók, de azt nem tudom közülük hányan szeretik az oversized hardcovereket, mindenesetre gondoltam nem árthat megemlíteni, hogy októberben jön egy 512 oldalas Gold Key Phantom omnibus:
http://www.amazon.com/Phantom-Omnibus-Complete-Gold-Comics/dp/1613450761/ref=sr_1_12?s=books&ie=UTF8&qid=1400485817&sr=1-12&keywords=omnibus

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egyebek
« Válasz #819 Dátum: 2014. Május 16., 22:16:06 »
Hogy én mennyire imádtam azt a sorozatot kiskoromban. Abszolút az égvilágon semmire sem emlékszem már amúgy belőle, csak arra, hogy nagyon egyedi főcímdala volt.

Sajna én láttam belőle egy ismétlést. Ha nem énekelnének benne baromságokat folyton, csak menne a történet, akkor nem lenne baj, de így azért néztem nagyokat. De mondjuk egy minőségi retcont megérne a dolog.


Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #818 Dátum: 2014. Május 16., 21:46:34 »
Én is adós vagyok magamnak az Astro City-vel, pedig minden idők egyik legjobb szuperhős-rekonstrukciójaként (magyarul jól kivitelezett anti-Watchmenként) tartják számon. A másik a Tom Strong, érdekes módon Alan Moore-tól, ami a kedvencem tőle, nálam messze megelőzi a Swamp Thing-et, Watchment-t, LoEG-et, egyedül talán még a Top Ten és Promethea jöhet még számításba. Szóval ja, eléggé ABC-sznob vagyok :D

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egyebek
« Válasz #817 Dátum: 2014. Május 16., 19:12:54 »
Hogy én mennyire imádtam azt a sorozatot kiskoromban. Abszolút az égvilágon semmire sem emlékszem már amúgy belőle, csak arra, hogy nagyon egyedi főcímdala volt.

Sajna én láttam belőle egy ismétlést. Ha nem énekelnének benne baromságokat folyton, csak menne a történet, akkor nem lenne baj, de így azért néztem nagyokat. De mondjuk egy minőségi retcont megérne a dolog.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #816 Dátum: 2014. Május 16., 18:53:27 »
életben nem hallottam még erről a Szimat szörényről, szóval rákerestem. Bár ne tettem volna...  :blink:
Az Astro city borító menő amúgy, egyszer majd valamikor most már tényleg neki kéne esnem (mondjuk a másik kötelező Busiek művet, az Avengers runját is addig halogattam amíg a vol2 OOP lett).

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #815 Dátum: 2014. Május 16., 18:32:58 »
Hogy én mennyire imádtam azt a sorozatot kiskoromban. Abszolút az égvilágon semmire sem emlékszem már amúgy belőle, csak arra, hogy nagyon egyedi főcímdala volt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egyebek
« Válasz #814 Dátum: 2014. Május 16., 18:04:21 »
Úgy látom, valaki végre lecsapott a Szimat Szörény jogaira.


Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #813 Dátum: 2014. Május 14., 21:15:40 »
ha lenne valami Ipad-em vagy hasonlóm...mondjuk inkább papír. A Prisoners of time nagyon érdekelne de a hc kicsit túl van árazva, de mivel az IDW jogai lejártak, nem hinném, hogy lesz reprint, és csak feljebb fog menni ennél (meg a ST crossovert is szívesen elolvasnám).
A series 1 megvan deluxe hc-ban, jó sztori, csak néha a rajz nem annyira (főleg az elején).

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #812 Dátum: 2014. Május 14., 20:06:07 »
Bár a nagy többség papírban utazik, de az erre járó Doctor Who rajongókat érdekelheti, hogy a Humble Bundle-ön most kevés pénzért adnak nagyon sok képregényt (meg nem olyan kevésért még többet):
https://www.humblebundle.com/books

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #811 Dátum: 2014. Május 14., 16:37:09 »
szerintem idővel kibővül a lista  post new52-ra is.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #810 Dátum: 2014. Május 14., 15:46:03 »
A post-COIE/pre-New52 kontinuitás leghatékonyabb végigkövetése szempontjából ez tényleg remek lista, ezer köszönet! A comicsbackissues DC listái ennél sokkal szigorúbbak, tényleg minden Batman, Superman és Green Lantern szereplést kigyűjtött az összeállítójuk, de éppen a tetemes adatmennyiség miatt egyszerűen követhetetlenek, a kivonatolásuk pedig irtózatos munkával jár (kábé emiatt hagytam félbe a Batman maratonom, most valszeg folytatni fogom).

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #809 Dátum: 2014. Május 14., 00:08:27 »
Ideniel: találtam egy ilyet, nem tanulmányoztam át tüzetesen de hasznos lehet neked.
http://collectededitions.blogspot.hu/2009/09/dc-trade-paperback-timeline-tpb.html

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #808 Dátum: 2014. Május 13., 12:44:31 »
Azt tudom, hogy nem olyan jó a Reborn utáni Cap, de azért sztem bőven nem katasztrófa.
Meg lehet msot el lehet ezt adni (plussz ha már volt 3 omni, akkor csak befejezik a sort, bár Marvelnál sose lehet tudni, Superior Spider-man ohc vol 3ról semmi hír egyelőre pl).

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #807 Dátum: 2014. Május 13., 12:33:40 »
Én elsősorban a szerkesztés elve miatt tartottam jobbnak a DC TPB-politikáját, főleg a New 52 óta (első évből tényleg csak a Culling event körüli katyvaszt tudom felhozni negatív példaként), ám amióta ráálltak erre a crossover-özönre, egyszerűen képtelenség odaadóan követni egy-egy line-t, karaktert, csapatot, kivéve ha az ember kizárólag DC képregényeket akar olvasni.

A Cable and Deadpool pont időszerű, mert nemrég adták ki Simone Deadpool run-ját (Classic vol.9). A Trial of Captain America Omnibus-t viszont nem értem: nem Cap visszatérése volt az a pont, ahol Brubaker run-ja véglegesen lejtmenetbe állt (még nem olvastam)?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 13., 12:47:17 írta Ideniel »

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #806 Dátum: 2014. Május 13., 12:17:24 »
a MArvel hc-i mindig is jobb minőségűek voltak (kivéve talán a Dark Tower omnit), bár mostanában hanyatlik a minőség ott is sajnos (erősen gondolkozok, hogy inkább veszek egy használt MArvel boy premier hc-t mint az új kiadású tpb-t).
Ja és akkor még nem is említettem a Morrison JLA deluxe hc-tpb-k esetét, ahol minden kiadványban más-más tartalom van kb.
Amúgy kijött a MArvel év végi solicitationje tegnap este. Az érdekesebbek: Cable and Deadpool omnibus, Young Avengers omnibus (igazából csak ohc a Gillen runból), Thor God of thunder ohc, Trial of Captain America omnibus, Alias Omnibus reprint, Hickman FF omni vol 2, Marvel 75th Anniversary Omnibus (nem tudni még mi lesz benne).
itt a teljes solicitation:
http://images.abovethetreeline.com/ea/TW/pdfs/CATALOGMARVEL-Sept-Dec2014.pdf

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #805 Dátum: 2014. Május 13., 10:39:14 »
Nem gondoltam volna, hogy megérem azt a napot, amikor a Marvel különb trade-eket ad ki, ráadásul követhetőbben mint a DC. Nagyon komoly gondok lehetnek a kiadónál. A legrosszabb az egészben, hogy még így is piacvezetők a rövid terjedelmű TPB/HC eladások terén, így abszolút nem motiváltak a nyilvánvaló problémák orvoslására.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #804 Dátum: 2014. Május 13., 10:28:45 »
a DC trade solicitationjeivel folyamatosan gondok vannak, most is a Johns GL omnibust is össze vissza kavarják és egyre furábban néz ki az összeállítás, de a Silver age JLA omnibusból is kimaradt egy szám, ami pedig fel volt tüntetve, hogy benne lesz (az új Bruce Wayne-Murderer? trade-et meg ugye vissza is hívták úgy elcseszték, nekem megvan a hibás verzió, és tiszta káosz).
X-men: én megvettem az Uncanny Essential vol 2-t, mert a vol 1 már oop volt. A vol2-ben benne van a Dark phoenix saga is meg a DoFP is.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #803 Dátum: 2014. Május 13., 09:15:27 »
Én cbr fórumot követem folyamatosan (DC hardcover/collected edition thread)futottak.

Köszi, bár ezzel ismét csak beigazolódott, amitől tartottam már egy ideje: a DC a crossover tie-in számokat is beledobálja az egyes sorozatok trade-jeibe, mintha az úgy kerek történeteket alkotna. Ez esetben mi értelme volt a crossovernek? Példa:

Superman: Return to Krypton HC. Collecting Superman #0, #25, Supergirl #0, #25, Superboy #0, #25 Action Comics Annual #2 and Superman #23.3

Superman - Action Comics Vol. 5 HC. Collecting Action Comics #25-29.

Superman Vol. 5 HC. Collecting Superman #25-31.

Supergirl és Superboy trade-ekkel gondolom ugyanezt fogják csinálni. Honnan szalajtják ezeket a szerkesztőket? Azt hiszik, hogy senki sem ellenőrzi az ilyesmit?

X-Men kapcsán megpróbálkozok az első kötetettel, ha nem ránt be eléggé, akkor ugrok a Claremont-érára. Jó lenne eljutni a filmbemutató idejére a Days of Future Past-ig.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 13., 10:35:57 írta Ideniel »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #802 Dátum: 2014. Május 12., 16:56:19 »
Az első 66 szám nem kifejezetten borzalmas, ugyanakkor eléggé gyenge sok mára klasszikusnak mondható Marvel-cím mellett. Szerintem amúgy semmivel sem volt jobb vagy rosszabb, mint mondjuk az Avengers vagy akár a Daredevil ugyanakkorról. Az más kérdés, hogy volt tonnaszám sokkal élvezetesebb is. De úgy a 20. füzet környékén tényleg néhol arckaparó volt pár sztori.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #801 Dátum: 2014. Május 12., 16:42:05 »
Én cbr fórumot követem folyamatosan (DC hardcover/collected edition thread), ott is mindenki onnan szedi össze az infokat ahol tudja, most is Snydert zaklatták twitteren, hogy mikor lesznek bizonyos Batman issuek tradebe gyűjtve. Tényleg káosz.
Az original X-ment én még nem olvastam, de szerintem az sokat elmond róluk, hogy majdnem el lett kaszálva a cím, sőt egy ideig csak reprintekként futottak.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #800 Dátum: 2014. Május 12., 15:12:56 »
Pár dologban szeretnék tanácsot kérni:

-Tudtok olyan oldalról, ahol pontosan tudnám ellenőrizni, hogy az éppen futó DC sorozatokat milyen módon gyűjtik majd egybe a bejelentett, de még nem megjelent TPB/HC-kbe? A Marvel szempontjából a readingorders.com és a Goodreads-en, illetve Amazonon található adatok elég megbízhatónak bizonyultak idáig, de a DC annyira kaotikus, hogy szimpla ongoingokat is néha nehezemre esik kibogarászni, nemhogy a mind gyakoribb crossovereket.

-A Marvel Masterworks: The X-Men hat kötetére érdemes időt szánni, vagy tényleg annyira rossz, mint mondják?

-A Nowhere Men és Bedlam folytatódni fognak vagy sem? Előbbinél eredetileg februárra tervezték a 7. számot, azóta minden hivatalos solicit eltűnt, a Bedlam 12 third party solicitjeit pedig képtelenség most már fellelni, kérdés hogy tervben volt-e egyáltalán.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Egyebek
« Válasz #799 Dátum: 2014. Május 09., 14:23:50 »
Akkó' jó' van!  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Egyebek
« Válasz #798 Dátum: 2014. Május 09., 13:34:58 »
Dehogy dobod! Nehogy! Az kuriózum, hé! :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Egyebek
« Válasz #797 Dátum: 2014. Május 09., 13:31:41 »
...és jobb mint az eredeti! :)
Akkor azt most dobjam ki és vegyem a másolatot?  :headscratch: :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Egyebek
« Válasz #796 Dátum: 2014. Május 09., 13:17:54 »
Tudom, tudom. Dehát ez színes és szép és jobb mint az eredeti! :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Egyebek
« Válasz #795 Dátum: 2014. Május 09., 13:10:15 »
Spuri, Spuri, kicsit nehéz így követni a történet alakulását... :nezze:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Egyebek
« Válasz #794 Dátum: 2014. Május 09., 13:06:15 »
Habár a póki fórumán megosztottam, hátha itt is ismerősek lesznek valakinek a figurák. (Tudom, régen volt az eredeti, de talán még azért emlékeztek rá páran).  :nezze:

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #793 Dátum: 2014. Május 07., 20:42:37 »
oké, köszi.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #792 Dátum: 2014. Május 07., 20:28:09 »
Süvöltő Kommandó. Párszor előfordult már.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden