Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 208892 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #791 Dátum: 2014. Május 07., 20:15:53 »
Talán itt elég gyorsan kaphatok választ. A howling commandosnak van valami rendes vagy félhivatalosnak mondható fordítása? Én nem talélkoztam még vele se nyomtatott, se honosított képregényben.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Dénes

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +1/-0
Re:Egyebek
« Válasz #790 Dátum: 2014. Május 07., 17:32:20 »
Sziasztok,

Korábban volt kérdés a kiadvánnyal kapcsolatban, ezért bátorkodom megosztani veletek, hogy készítettünk egy Mechanikus Lázadás című, ingyenes, nyomtatva megjelent mini képregényt a Magyar Szuperhős Mesékhez. Ilyen az első szám mellett:

Paraméterek: A6 méretű, borító + 2 oldal, színesen nyomtatva

A Mechanikus Lázadás ingyen átvehető a Fantasmania bemutatóteremben (csak be kell menni és kérni kell). Bővebben itt: http://magyarszuperhos.hu/egyperces-kepregeny-ingyen/

A fő kiadvány beltartalmával kapcsolatos kérdésekre reagálva pedig egy házias-videóban belelapoztam, így egyértelmű, hogy mi van benne:

Köszönöm a figyelmet :)
Dénes
http://magyarszuperhos.hu


Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #789 Dátum: 2014. Május 03., 19:52:14 »
És olyan nincs, ahol kitörlik a téridőből az egészet ahogy van? :)

 Nevetni fogsz, régebben én is abban reménykedtem, hogy ez a sorozat és a temporális háború koncepciója.  :D

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Egyebek
« Válasz #788 Dátum: 2014. Május 03., 19:23:22 »
És olyan nincs, ahol kitörlik a téridőből az egészet ahogy van? :)

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #787 Dátum: 2014. Május 03., 19:06:35 »
Igen, az az. De a 4. évadnak már voltak nézhető epizódjai is. Épp ezért a rajongók reménykednek, hogy talán és legalább képregényben kapunk egy 5.-ket is, a'la Farscape, Buffy, Serenity, stb. Pláne hogy sok ínyencséget pletykálnak az el nem készült 5. szezonnal kapcsolatban. Lett volna benne Felhőváros, romulan háború, T'pol romulan apja, és Shran, mint megfigyelő az Enterprise hídján. Persze erre kevés az esély, az IDW annyira a NuTrek univerzumra fókuszál (az nyereséges igazán). Egyébként vannak Enterprise könyvek, amelyek már a 4. évad után játszódnak. De képregény az -még- nincs.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #786 Dátum: 2014. Május 03., 18:28:41 »
Az ST: Enterprise széria, ami talán a leggányabb az összes közül :)
Ja a Bakula-s! Oké, már leesett, köszi.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Egyebek
« Válasz #785 Dátum: 2014. Május 03., 17:19:56 »
Az ST: Enterprise széria, ami talán a leggányabb az összes közül :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #784 Dátum: 2014. Május 03., 17:08:46 »
és először láthatjuk az Enterprise legénységét képregényen.:
nem akarok nagy baromságot kérdezni, de melyik Enterprise? az eredeti? Nem vagyok nagy trekkie azért kérdem, de érdekel a téma. Mert ha az eredeti, akkor azokat már tuti láttuk képregényben.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #783 Dátum: 2014. Május 03., 15:58:28 »
Gorgonita Űropera Híradója (GŰH) - sokadik kiadás:

 Az IDW két új Star Trek címmel rukkol elő. Az elsőben a Prime univerzum orvosai viszik a prímet. Az összes kedvenc dokink szerepet kap, és először láthatjuk az Enterprise legénységét képregényen.:

http://www.thetrekcollective.com/2014/04/flesh-and-stone-medical-crossover-on.html

 A másodikban szintén a Prime univerzum egyik szereplője kérleli Q-t, hogy ne bolygassa a NuTrek univerzumát, de hallgatott ő valaha is valakire? Azt hiszem ez az első alkalom, hogy Q-nak szurkolok.  :pogo:

http://www.thetrekcollective.com/2014/04/q-drops-in-on-nutrek-and-other-comics.html



Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #782 Dátum: 2014. Május 01., 17:59:25 »
Valószínűleg majd egy következő miniben folytatják.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egyebek
« Válasz #781 Dátum: 2014. Május 01., 11:46:48 »
O, vagy ugy. Valamiert ugy emlekeztem, 10+ reszes lesz, es mivel a vege is eleg nyitott, meg sem fordult a fejemben, hogy ennyi volt.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #780 Dátum: 2014. Május 01., 11:32:33 »
Az ötödik szám volt az utolsó belőle, így nem meglepő.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egyebek
« Válasz #779 Dátum: 2014. Május 01., 10:59:28 »
Tudja valaki, mi tortent az Absolution: Rubiconnal? Az otodik szam utan nem talalni sehol.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #778 Dátum: 2014. Április 29., 21:44:34 »
Humble Image Bundle

Alap: East of West, Lazarus, Morning Glories and Fatale
Átlag+: Saga, Revival and Chew
15$+: Vol. 1 and Vol. 20 of The Walking Dead

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #777 Dátum: 2014. Április 17., 23:28:51 »
téves riasztás (a linkelt cikk is update-elve lett):
Idézet
UPDATE: Marvel’s David Gabriel gets in touch to tell us that Comic Shop News misquoted him, and that he never said that the Essentials program was ending.

Nekem egyébként a DC-vel van olyan érzésem, hogy mindent megtesz, hogy leszokjak róla.
A színezéssel pedig egyet értek, bár engem inkább csak az X-menek érdekelnek az Essentialökből, a többi régi MArvel sztori, amit szeretnék olvasni inkább omnibusokban jelenik meg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #776 Dátum: 2014. Április 17., 23:02:31 »
Az Essential/Showcase Present évek óta a kedvenc kiadványsorozatom. Nem elég, hogy a rajzok sokszor sokkal szebbek úgy, hogy nem rontják el a sokszor a kihúzóknál kevésbé tehetséges színezők (szerintem egy kezem elég volna, hogy igazán jó színezőket mondjak a 60-astól nyolcvanas évekig terjedő időszakban a két nagytól), de elég nagy mennyiséget adtak jó pénzért, és könnyű volt így beszerezni régi és jó sztorikat.
Nem baj, még egy ok, hogy régi DC-ket szerezzek be inkább, amint lesz hozzá pénzem. A Marvel amúgy is mintha mindent megtenne mostanában, hogy leszokjak róla.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #775 Dátum: 2014. Április 17., 22:59:51 »
gondolom még azért pár hónap kell az Essential-öknek, hogy OOP-k legyenek. De amúgy tök érthető a döntés, az Epic jobban fogy mint az Essential, az emberek szeretik a színeket, logikus lépés.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #774 Dátum: 2014. Április 17., 22:18:22 »
De jó, és pont amikor nincs egy vasam se…
Komolyan kezd végleg elegem lenni a Marvelből és a DC-ből is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #773 Dátum: 2014. Április 17., 22:09:30 »
Ha valaki szereti a Marvel Essential kiadványait, akkor most tárazzon be, mert leváltják a sorozatot az Epic line-al:
http://www.bleedingcool.com/2014/04/17/marvel-essentials-line-to-end-replaced-by-smaller-more-expensive-colour-epic-collections/

kicsit drágább lesz, de színes és úgy néz ki kiadnak olyasmiket is, amiket Essentialben is  már kiadtak.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #772 Dátum: 2014. Április 16., 21:31:31 »
Így a leírás alapján ez nem is rendes képregény, inkább képes "mesekönyv"...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #771 Dátum: 2014. Április 16., 11:26:01 »
Minap az újságosnál láttam egy Magyar Szuperhős Mesék c. hallgató, képregénynek tűnő újságot. Valaki bepróbálkozott esetleg vele?
ezt lehet róla tudni:
http://magyarszuperhos.hu/

megvan a magam véleménye róla, de hát mindenki abba invesztálja a pénzét amibe akarja. Szerintem az utolsó dolog amire a magyar képregénynek szüksége van, az az ilyen magyaros marvel majmolás, hungarikum kapitánnyal meg gulyásemberrel és társaival.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #770 Dátum: 2014. Április 16., 08:15:22 »
Minap az újságosnál láttam egy Magyar Szuperhős Mesék c. hallgató, képregénynek tűnő újságot. Valaki bepróbálkozott esetleg vele?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #769 Dátum: 2014. Április 11., 10:14:31 »
És ha már hardcover vásárlás: Bendis azt mondta tumblr-en, hogy júliusban reprintelik az Alias omnibust!  :ugral:
Remélem a DD omnikat is reprintelni kezdik majd a netflix sorozat közeledtével (esetleg Iron fist...)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #768 Dátum: 2014. Április 09., 14:26:32 »
Na megjött a Fear Agent Library Edition Vol.2  :cool:

Azt hiszem, ráállok erre az Amazonos előrendelésre. Planetary-n is spórolhattam volna 10-15 dollárt, ha időben lefoglalom. Most viszont alig akad olyan omnibus, amit feltétlenül megvásárolnék, maximum a Doom Patrol érdekelne, az meg mintha el lenne árazva.
nekem is ma jött meg bookdepotól, pedig nem előrendelés és elég jó áron is jött.
Planetaryt én abebookson rendeltem US Paperbackshoptól és az is olcsóbb volt egy jó 10-15 dollárral mint most a bookdepon (azóta felment az ára). Amazon UK marketplace-t érdemes még nézni (speedyhen pl).
Doom Patrol meg ja, mehetne lejjebb, mint mondjuk a JSA omnibus vol 1 (fú az nagyon jó áron van/volt amazonon csak nem fért bele a keretbe most).
De ha borzalmasan túlárazott kötetet akarsz látni akkor csekkold az Aaron féle Punisher Max omni-t vagy a Marvels Platinum editiont.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #767 Dátum: 2014. Április 09., 13:21:22 »
Na megjött a Fear Agent Library Edition Vol.2  :cool:

Azt hiszem, ráállok erre az Amazonos előrendelésre. Planetary-n is spórolhattam volna 10-15 dollárt, ha időben lefoglalom. Most viszont alig akad olyan omnibus, amit feltétlenül megvásárolnék, maximum a Doom Patrol érdekelne, az meg mintha el lenne árazva.

Nem elérhető Kozi

  • cryweni állampolgár
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
    • Bloodlust képregények / Bloodlust Comics
Re:Egyebek
« Válasz #766 Dátum: 2014. Április 02., 07:54:57 »
Sziasztok! Nem találtam "Akciók" topicot, szóval ide illesztem a mondanivalóm.  :worship:
A Bloodlust című szerzői képregény csapata egy akciót hirdet: amennyiben április első két hetében legalább 3000 Ft-ért rendelsz a webboltunkban kapható Bloodlust számok közül, úgy átvállaljuk a postaköltséget, és INGYEN postázzuk a kiválasztott képregényeket!
A megrendeléseket továbbra is a bloodlustcomics@gmail.com e-mail címünkre várjuk.

Az akció 2014. április 1-étől 2014. április 14-éig tart.
A Bloodlust webboltját itt találjátok: http://bloodlust.hu/blc/index.php/webshop
Az akció facebook eseménye: https://www.facebook.com/events/445076582295433/


Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:Egyebek
« Válasz #765 Dátum: 2014. Március 28., 13:47:43 »
Részben én is csak azért olvasom, mert "szájenszfiksön", sajna a karakterek eddig tényleg elég semmilyenek.
A Deadly Classnél azért az X-men ugrott be, mert itt is egy iskola van, aki bizonyos típusú fiatalokat oktat. Mutánsokat az X-mennél, itt meg gyilkosokat. És a kopasz vezető is megvan, bár ő nem ül kerekesszékben.
A Starlight meg kicsit a Gran Torinóra emlékeztetett. Nem tudom, láttad-e. Ott Clint Eastwood játszott egy karaktert, aki elég sok mindent megélt már, és az ő fiai is így a semmibe vették, teljesen jó képregény. Még Parlov rajzai sem ütnek el nagyon ettől a sci-fi témától, pedig én már hozzászoktam, hogy ő ilyen brutális Megtorlókat meg Nick Furykat rajzol.

Még a Chew-val is felhoztam magam, alig tudtam visszafogni a röhögésemet, mikor Tonyék be voltak állva, és miket képzelődtek. Az nagyon komoly volt.  :)
És a Sagát pótoltam még be, viszont most lehet várni hónapokat, hogy megint legyen új rész, de azért hozzá kell tenni, hogy ez az egyetlen negatívum ezzel a képregénnyel kapcsolatban.  :D

You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #764 Dátum: 2014. Március 26., 10:15:04 »
ezekből amit olvasok:
Black science: mindenki a Fear agenthez hasonlítja de eddig nekem nem hozta azt a szintet. Szépnek szép, meg vannak benne high tech indiánok és békaember kultúrák csak épp a sztori hiányzik meg a karakterek ami miatt olvasni akarnám. Egyelőre csak azért érdekes mert "húúú nézd milyen őrült szájenszfiksön vagyok, húúú idenézz békaemberek!"
Deadly class: érdekes nekem az X-men nem jött át belőle, de lehet csak nem néztem a jó szögből. Kicsit az Invisibles jut eszembe róla, de csak kicsit, viszont eddig tetszik, kíváncsi vagyok ire fut ki.
Starlight: első szám nagyon tetszett, csak ne Millarosodjon el. Ha tartaná ezt a szintet az nagyon jó lenne.

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:Egyebek
« Válasz #763 Dátum: 2014. Március 26., 09:56:38 »
Olvassa valaki ezt a Three c. képregényt, amit Kieron Gillen ír? Igazából az érdekelne, azért kérdezem, mert azt szeretném tudni, hogy van olyan, aki el szokta olvasni a végén azt az interjút, amit Gillen csinált azzal a professzorral? Mert az elején olvastam, de a 4. számnál rájöttem, hogy annyira nem érdekel ez engem, meg kicsit olyan száraznak is tűnik. De igazából azért érdekelne, hogy a történet szempontjából mennyire fontosak ezek a párbeszédek? Ameddig én olvastam a történethez adott hozzá valamennyit, de nem olyan sokat, hogy ne érteném nélküle.

Meg ha már ide írok, akkor felhoztam magam pár független képregénnyel.
Astro City: Ez még mindig jó, tart egy remek szintet, amiből nem enged, szinte minden szám különbözik a másiktól, de a minőségi szintje mindig ugyanaz. A borítók pedig mindig gyönyörűek.
Apocalypse Al: Nem rossz, de nem annyira érdekes. Al lazasága néha olyan erőltetettnek tűnik, és a gonosz sem egy túl nagy szám.
Black Science: A rajzok tetszenek, de történetileg eddig nem túl sok olyan dolog történt, ami megmutatná, pontosan mire is számíthatunk a jövőben, hacsak az nem, hogy az egésznek a középpontja felé tartanak, bár gondolom, ez majd az egésznek a legvégén lesz majd.
Dead Body Road: Ez valami bosszúállós képregény, nekem bejön ez a téma, ezért ez is tetszik, és az író is elég jó dolgokat csinál, eddig nem okozott nekem csalódást, ez is kiváló.
Deadly Class: Ez ilyen X-mennek tűnik képességek nélkül, gyilkosokkal. Gondolom, itt még sok érdekesség lesz még, ezért maradok.
Federal Bureau of Physics: Ez anno Collider volt, az első szám erejéig, aztán megváltoztatták. Tetszik a rajzolása, illik ehhez a világhoz, jók a karakterek, és a történetek is jók.
Five Ghosts: Nagyon bejön a régies rajzstílus, a történet semmi különös, egyszerűen csak nagyon szórakoztató.  :)
Starlight: Ez teljesen jól kezdődött, mindent bemutatott, amit be kell, bár feltételezem, lesznek még flashbackek.
Undertow: Érdekes a téma, de egyelőre úgy érzem, nem igazán összeszedett a történet, mintha az író nem igazán tudná, pontosan merre is haladjon, és nem igazán értem, minek akarnak a felszínre jönni, mitől lenne nekik az jó.
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #762 Dátum: 2014. Március 25., 19:51:06 »
Mit szóltok a TF Regeneration One befejezéséhez? Csak nekem tűnik kicsit összecsapottnak?