Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 208639 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #761 Dátum: 2014. Március 03., 21:49:04 »
Annyiban jó, hogy a fantasy alapvetően egy hihetetlenül vizuális zsáner, és ezt egy sima regényben nagyon nehéz visszaadni. Másfelől képregénybe adaptálni sokat tényleg megkövetelhet 300-600 oldalt is iszonyatos sűrítés nélkül.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #760 Dátum: 2014. Március 03., 21:38:35 »
Tavaly(előtt?) volt egy minisorozat Dark Horséknál a Magnus - Robot Fighter és a Doctor Solar mellett, ahogy elnézem most a Dynamiték ugyanezekkel a karakterekkel indítanak újabb sorozatokat. Fő a változatosság.  :rolleyes:
Ha már a Dynamite szóba jött, lenne egy kérdésem: szerintetek mennyi értelme van féltéglányi fantasy regények képregényes adaptációjának? Jelenleg megy ugye náluk a GoT, amit gondolom elad a neve, így talán végig mehet, de ott volt Az Idő Kereke első kötete, amit 30+ füzetben adaptáltak, azt csók, azóta se láttam hírét a folytatásnak.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #759 Dátum: 2014. Március 03., 20:32:37 »
A régi valiantos képregénysorozata elég sokáig toplistás volt. Hogy a dynamite-os milyen, nem tudom. Az a kiadó egy ideje összeharácsol minden réges-régi licencet, csinálnak pár füzetet, aztán az egész el szokott halni. Plusz Turok is annyi inkarnációt élt már meg, hogy összeszámolni is nehéz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #758 Dátum: 2014. Március 03., 20:26:04 »
Hello!
Olvasta valaki a Turok the dinosaur hunter c. sorozat elso szamat ami nem reg jelent meg?
Egy jatek valtozattal jatszottam regen es erdekelne h kepregenyben milyen, csak meg nem volt erkezesem elolvasni.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egyebek
« Válasz #757 Dátum: 2014. Február 28., 19:32:32 »
Kíváncsi lennék, hogy rajtam kívül akad-e egyáltalán TF-olvasó, akinek a DW éra volt a csúcspont.

Nem, vannak, akik nosztalgiával gondolnak arra a szériára (mondjuk a kiadóra kevésbé). Furman oldalán lehet olvasni arról, hogyan fejezte be volna azokat a sztorikat (bár nem emlékszem, lehet, hogy csak az Armada - Energon vonalat), illetve kering a neten jó pár rajz is, ami a későbbi, meg nem jelent számokhoz készült.

Idézetet írta: Aldarion
Nem vagy egyedül, de én azt vettem észre, hogy ezzel most épp a visszájára fordult az a dolog, ami az IDW rebootkor is jött. Akkor ugye a Marvel éra rajongói nem tudták összeegyeztetni az új koncepciót és szemléletmódot - hiába volt Furman az író -, most meg a lassan kétszáz füzetet átrágó olvasótábor nem érti a marveli szellemiséget, mert a reboottól nem ezt szokták meg. Elég ha azt nézzük, hogy egy-egy Regenerációban majdnem annyi cselekményt sűrítenek, mint a teljes All Hail Megatronba...

Amennyire szeretem a TF-et, annyira fenntartásokkal kezelem a legtöbb külföldi TF rajongót. Valahogy szinte mindig sikerül a nagy többséggel egyet nem értenem...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #756 Dátum: 2014. Február 28., 18:12:03 »
Pardon, most látom, hogy félreolvastam valamit...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #755 Dátum: 2014. Február 28., 17:46:42 »
A DreamWave Generation One-jára gondolt. :) Az igazából nem követett egyetlen kontinuitást sem, bár erősen támaszkodott arra a tényre, hogy hátha ismerte mindenki minimum az animációs sorozatot.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #754 Dátum: 2014. Február 28., 17:42:49 »
Nekem anno tetszett a DW éra, de a mai napig nem világos, hogy a Generaion One története az melyik kontinuitásból veszi fel a fonalat, és zavart is kicsit az elején. Az IDW rebootja ilyen téren nekem jobb volt.
Pedig a számozása elég sokat elárul. A Regeneráció a klasszikus Marvel Első Generáció 80. száma után játszódik 21 évvel. És kontinuitáson kívül helyezi a Második Generáció eseményeit.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #753 Dátum: 2014. Február 28., 17:11:50 »
Nekem anno tetszett a DW éra, de a mai napig nem világos, hogy a Generaion One története az melyik kontinuitásból veszi fel a fonalat, és zavart is kicsit az elején. Az IDW rebootja ilyen téren nekem jobb volt.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #752 Dátum: 2014. Február 28., 01:05:33 »
Kíváncsi lennék, hogy rajtam kívül akad-e egyáltalán TF-olvasó, akinek a DW éra volt a csúcspont.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #751 Dátum: 2014. Február 28., 00:32:42 »
Én vagyok az egyetlen, akit zavar, hogy odakünn, a nagy neten mennyire sokan szidják a Regenerációt? Már ha van itt olyan elvetemült, aki nemcsak követi a sorozatot angolul, de néha még olyan helyeken is jár, ahol látja, hogy mit írnak róla.
Nem vagy egyedül, de én azt vettem észre, hogy ezzel most épp a visszájára fordult az a dolog, ami az IDW rebootkor is jött. Akkor ugye a Marvel éra rajongói nem tudták összeegyeztetni az új koncepciót és szemléletmódot - hiába volt Furman az író -, most meg a lassan kétszáz füzetet átrágó olvasótábor nem érti a marveli szellemiséget, mert a reboottól nem ezt szokták meg. Elég ha azt nézzük, hogy egy-egy Regenerációban majdnem annyi cselekményt sűrítenek, mint a teljes All Hail Megatronba...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egyebek
« Válasz #750 Dátum: 2014. Február 27., 20:35:02 »
Jah. :D  :hehe:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #749 Dátum: 2014. Február 27., 19:43:14 »
azt írtad "követi a sorozatot " és egyből tv sorozatra gondoltam :D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egyebek
« Válasz #748 Dátum: 2014. Február 27., 19:36:20 »
Transformers. Már itt, a Zsákon is elkezdték a srácok az elejét.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #747 Dátum: 2014. Február 27., 18:51:54 »
Én vagyok az egyetlen, akit zavar, hogy odakünn, a nagy neten mennyire sokan szidják a Regenerációt? Már ha van itt olyan elvetemült, aki nemcsak követi a sorozatot angolul, de néha még olyan helyeken is jár, ahol látja, hogy mit írnak róla.
Ez micsoda? Gyors googlizással nem találtam semmi ilyesmi sorozatot, bár lehet csak vak vagyok.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egyebek
« Válasz #746 Dátum: 2014. Február 27., 17:14:37 »
Én vagyok az egyetlen, akit zavar, hogy odakünn, a nagy neten mennyire sokan szidják a Regenerációt? Már ha van itt olyan elvetemült, aki nemcsak követi a sorozatot angolul, de néha még olyan helyeken is jár, ahol látja, hogy mit írnak róla.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #745 Dátum: 2014. Február 08., 19:54:39 »
 A King's Watch-ot nem olvastam, nem vagyok oda a crossoverekért, és eddig nem is tudtam, hogy Flash is benne van. Fantomot mondjuk bírom, de erről a Mandrake-ről még nem is hallottam. Az új FG viszont lehet, hogy reboot is egyben, és újból kezdik a sztorit, a 30-as évek óta már a sokadik alkalommal.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #744 Dátum: 2014. Február 06., 20:48:51 »
Gorgonita Űropera Híradója (GŰH) II. évfolyam 2. szám:

 A Dynamite Entertainment újabb Flash Gordon ongoingot indít. A karakter korábban a King's Watch című crossoverben működött együtt Fantommal és Mandrake(?)-kel.

 http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=50560
egy számot olvastam a King's watchból de nem tetszett, hogy jelen korban játszódik. Jó amúgy?
Húú, Evan 'Doc' Shaner rajzolja az új FG-t? Lehet kipróbálom akkor, bírom a stílusát. Tetszik az új kinézet amúgy.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #743 Dátum: 2014. Február 06., 19:47:22 »
Gorgonita Űropera Híradója (GŰH) II. évfolyam 2. szám:

 A Dynamite Entertainment újabb Flash Gordon ongoingot indít. A karakter korábban a King's Watch című crossoverben működött együtt Fantommal és Mandrake(?)-kel.

 http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=50560

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:Egyebek
« Válasz #742 Dátum: 2014. Február 05., 08:50:20 »
Bad Dog.
Olvastam a külföldi képregényes oldalakon, hogy végre megint van Bad Dog, de jó, hurrá.
Én meg nézem, hogy ez meg mi a fene? Leírás alapján nem tűnt nagy számnak, de elolvastam az első számot, és azt kell mondanom, hogy ez nagyon jó. Semmi extra, nem olyan értelemben jó, mint mondjuk a Sex Criminals, hanem egyszerűen "csak" szórakoztató. Néhány jelenet baromi vicces volt, és a rajzok is szépek.

mukszli:
Én olvastam ezt a Thief of Thievest, szerintem nem jó.
Én szeretem ezeket a heistos történeteket, de ez nagyon egyhangú volt.
Bár én csak vagy 4-5 számot olvastam belőle, ha jól látom, most Diggle szállt be Kirkman mellé, szóval talán azok már jobbak.
 
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #741 Dátum: 2014. Február 04., 11:56:19 »
Ritkán járok az Alexandra könyvesboltokba, de decemberben felfedeztem, hogy milyen jó kis képregénykötet akcióik vannak! Akár 50%-os leárazással adják őket,söt néha több, az akciók folyamatosak! Akinek hiányzik valamilyen kötete érdemes körbenézni ott!
Amikhez én hozzájutottam: Aliens kötetek 999ft, Watchmen kötetek: 1299ft, Hellboy: 1240ft,1499ft, Zöld Lámpás: 1499ft! Ha jól láttam vannak Sandman kötetek is! A Képes kiadó honlapján a webshopban pedig a Batman kötetek 999 ft-os áron vannak! Akit érdekel nézze meg! Ez nem reklám volt, nem dolgozok egyik helyen sem, csak kis segítség annak aki olcsón akarkötethez jútni!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #740 Dátum: 2014. Február 02., 14:20:34 »
Feltételezem, hogy olvasni tudsz. Amibe beleértődik a főoldalon található közlemény utolsó előtti, zárójeles mondata is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Egyebek
« Válasz #739 Dátum: 2014. Február 02., 14:01:43 »
Üdv. :lol:
Remélem nem baj ha itt kérdezem meg de kb mikor várható hogy az oldal újra meg nyit? :worship:
 :)

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Egyebek
« Válasz #738 Dátum: 2014. Január 24., 09:42:49 »
Ma került az újságosokhoz. Van benne színes-szagos Charax (csak Vadregény címmel)! :)
Bővebb infó.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #737 Dátum: 2014. Január 24., 07:56:27 »
Pont minap kérdeztem felőle a fórumon. Kicsit googliztam és mint kiderült, mégis hivatalos kiadvány. Remélem meglesz a piaca, és a külföldiek is megismerik Rejtőt.  :)

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Egyebek
« Válasz #736 Dátum: 2014. Január 23., 22:35:45 »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #735 Dátum: 2014. Január 21., 21:38:04 »
Hello!
A Thief of Thieves c. sorozatrol mit erdemes tudni? Jo? Rossz? Elmegy? Ilyesmik :)

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #734 Dátum: 2014. Január 02., 20:16:15 »
Gorgonita Űropera Híradója (GŰH) II. évfolyam 1. szám:

 A Dark Horse új 4 füzetes lázadós Star Wars minit tervez, Rebel Heist címmel, mely újonc lázadók szemszögéből mutatja be az ikonikus karaktereket. Elsőként Han Solot.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=49918

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #733 Dátum: 2013. December 12., 19:51:10 »
Igen az Image eleg jokat ad ki. Mostanaban elkezdtem tobbet is.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Egyebek
« Válasz #732 Dátum: 2013. December 11., 10:47:29 »
Szerintem nézz körül az Image kiadónál. A legjobb képregények ott vannak mostanában.