Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 86742 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Balakin

• Optimus Prime
Re:Egyebek
« Válasz #773 Dátum: 2014. Április 17., 22:09:30 »
Ha valaki szereti a Marvel Essential kiadványait, akkor most tárazzon be, mert leváltják a sorozatot az Epic line-al:
http://www.bleedingcool.com/2014/04/17/marvel-essentials-line-to-end-replaced-by-smaller-more-expensive-colour-epic-collections/

kicsit drágább lesz, de színes és úgy néz ki kiadnak olyasmiket is, amiket Essentialben is  már kiadtak.

Nem elérhető FZoli

• Pókember
  • Nem: Férfi
« Válasz #772 Dátum: 2014. Április 16., 21:31:31 »
Így a leírás alapján ez nem is rendes képregény, inkább képes "mesekönyv"...

Nem elérhető Balakin

• Optimus Prime
« Válasz #771 Dátum: 2014. Április 16., 11:26:01 »
Minap az újságosnál láttam egy Magyar Szuperhős Mesék c. hallgató, képregénynek tűnő újságot. Valaki bepróbálkozott esetleg vele?
ezt lehet róla tudni:
http://magyarszuperhos.hu/

megvan a magam véleménye róla, de hát mindenki abba invesztálja a pénzét amibe akarja. Szerintem az utolsó dolog amire a magyar képregénynek szüksége van, az az ilyen magyaros marvel majmolás, hungarikum kapitánnyal meg gulyásemberrel és társaival.

Nem elérhető FZoli

• Pókember
« Válasz #770 Dátum: 2014. Április 16., 08:15:22 »
Minap az újságosnál láttam egy Magyar Szuperhős Mesék c. hallgató, képregénynek tűnő újságot. Valaki bepróbálkozott esetleg vele?

Nem elérhető Balakin

• Optimus Prime
« Válasz #769 Dátum: 2014. Április 11., 10:14:31 »
És ha már hardcover vásárlás: Bendis azt mondta tumblr-en, hogy júliusban reprintelik az Alias omnibust!  :ugral:
Remélem a DD omnikat is reprintelni kezdik majd a netflix sorozat közeledtével (esetleg Iron fist...)

Nem elérhető Balakin

• Optimus Prime
« Válasz #768 Dátum: 2014. Április 09., 14:26:32 »
Na megjött a Fear Agent Library Edition Vol.2  :cool:

Azt hiszem, ráállok erre az Amazonos előrendelésre. Planetary-n is spórolhattam volna 10-15 dollárt, ha időben lefoglalom. Most viszont alig akad olyan omnibus, amit feltétlenül megvásárolnék, maximum a Doom Patrol érdekelne, az meg mintha el lenne árazva.
nekem is ma jött meg bookdepotól, pedig nem előrendelés és elég jó áron is jött.
Planetaryt én abebookson rendeltem US Paperbackshoptól és az is olcsóbb volt egy jó 10-15 dollárral mint most a bookdepon (azóta felment az ára). Amazon UK marketplace-t érdemes még nézni (speedyhen pl).
Doom Patrol meg ja, mehetne lejjebb, mint mondjuk a JSA omnibus vol 1 (fú az nagyon jó áron van/volt amazonon csak nem fért bele a keretbe most).
De ha borzalmasan túlárazott kötetet akarsz látni akkor csekkold az Aaron féle Punisher Max omni-t vagy a Marvels Platinum editiont.

Nem elérhető Ideniel

• Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
« Válasz #767 Dátum: 2014. Április 09., 13:21:22 »
Na megjött a Fear Agent Library Edition Vol.2  :cool:

Azt hiszem, ráállok erre az Amazonos előrendelésre. Planetary-n is spórolhattam volna 10-15 dollárt, ha időben lefoglalom. Most viszont alig akad olyan omnibus, amit feltétlenül megvásárolnék, maximum a Doom Patrol érdekelne, az meg mintha el lenne árazva.

Nem elérhető Kozi

• cryweni állampolgár
  • Garfield
  • **
    • Bloodlust képregények / Bloodlust Comics
« Válasz #766 Dátum: 2014. Április 02., 07:54:57 »
Sziasztok! Nem találtam "Akciók" topicot, szóval ide illesztem a mondanivalóm.  :worship:
A Bloodlust című szerzői képregény csapata egy akciót hirdet: amennyiben április első két hetében legalább 3000 Ft-ért rendelsz a webboltunkban kapható Bloodlust számok közül, úgy átvállaljuk a postaköltséget, és INGYEN postázzuk a kiválasztott képregényeket!
A megrendeléseket továbbra is a bloodlustcomics@gmail.com e-mail címünkre várjuk.

Az akció 2014. április 1-étől 2014. április 14-éig tart.
A Bloodlust webboltját itt találjátok: http://bloodlust.hu/blc/index.php/webshop
Az akció facebook eseménye: https://www.facebook.com/events/445076582295433/

Nem elérhető Puma

• Sólyomszem
  • *
    • https://twitter.com/Puma134
« Válasz #765 Dátum: 2014. Március 28., 13:47:43 »
Részben én is csak azért olvasom, mert "szájenszfiksön", sajna a karakterek eddig tényleg elég semmilyenek.
A Deadly Classnél azért az X-men ugrott be, mert itt is egy iskola van, aki bizonyos típusú fiatalokat oktat. Mutánsokat az X-mennél, itt meg gyilkosokat. És a kopasz vezető is megvan, bár ő nem ül kerekesszékben.
A Starlight meg kicsit a Gran Torinóra emlékeztetett. Nem tudom, láttad-e. Ott Clint Eastwood játszott egy karaktert, aki elég sok mindent megélt már, és az ő fiai is így a semmibe vették, teljesen jó képregény. Még Parlov rajzai sem ütnek el nagyon ettől a sci-fi témától, pedig én már hozzászoktam, hogy ő ilyen brutális Megtorlókat meg Nick Furykat rajzol.

Még a Chew-val is felhoztam magam, alig tudtam visszafogni a röhögésemet, mikor Tonyék be voltak állva, és miket képzelődtek. Az nagyon komoly volt.  :)
És a Sagát pótoltam még be, viszont most lehet várni hónapokat, hogy megint legyen új rész, de azért hozzá kell tenni, hogy ez az egyetlen negatívum ezzel a képregénnyel kapcsolatban.  :D

You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Balakin

• Optimus Prime
« Válasz #764 Dátum: 2014. Március 26., 10:15:04 »
ezekből amit olvasok:
Black science: mindenki a Fear agenthez hasonlítja de eddig nekem nem hozta azt a szintet. Szépnek szép, meg vannak benne high tech indiánok és békaember kultúrák csak épp a sztori hiányzik meg a karakterek ami miatt olvasni akarnám. Egyelőre csak azért érdekes mert "húúú nézd milyen őrült szájenszfiksön vagyok, húúú idenézz békaemberek!"
Deadly class: érdekes nekem az X-men nem jött át belőle, de lehet csak nem néztem a jó szögből. Kicsit az Invisibles jut eszembe róla, de csak kicsit, viszont eddig tetszik, kíváncsi vagyok ire fut ki.
Starlight: első szám nagyon tetszett, csak ne Millarosodjon el. Ha tartaná ezt a szintet az nagyon jó lenne.

Nem elérhető Puma

• Sólyomszem
  • *
    • https://twitter.com/Puma134
« Válasz #763 Dátum: 2014. Március 26., 09:56:38 »
Olvassa valaki ezt a Three c. képregényt, amit Kieron Gillen ír? Igazából az érdekelne, azért kérdezem, mert azt szeretném tudni, hogy van olyan, aki el szokta olvasni a végén azt az interjút, amit Gillen csinált azzal a professzorral? Mert az elején olvastam, de a 4. számnál rájöttem, hogy annyira nem érdekel ez engem, meg kicsit olyan száraznak is tűnik. De igazából azért érdekelne, hogy a történet szempontjából mennyire fontosak ezek a párbeszédek? Ameddig én olvastam a történethez adott hozzá valamennyit, de nem olyan sokat, hogy ne érteném nélküle.

Meg ha már ide írok, akkor felhoztam magam pár független képregénnyel.
Astro City: Ez még mindig jó, tart egy remek szintet, amiből nem enged, szinte minden szám különbözik a másiktól, de a minőségi szintje mindig ugyanaz. A borítók pedig mindig gyönyörűek.
Apocalypse Al: Nem rossz, de nem annyira érdekes. Al lazasága néha olyan erőltetettnek tűnik, és a gonosz sem egy túl nagy szám.
Black Science: A rajzok tetszenek, de történetileg eddig nem túl sok olyan dolog történt, ami megmutatná, pontosan mire is számíthatunk a jövőben, hacsak az nem, hogy az egésznek a középpontja felé tartanak, bár gondolom, ez majd az egésznek a legvégén lesz majd.
Dead Body Road: Ez valami bosszúállós képregény, nekem bejön ez a téma, ezért ez is tetszik, és az író is elég jó dolgokat csinál, eddig nem okozott nekem csalódást, ez is kiváló.
Deadly Class: Ez ilyen X-mennek tűnik képességek nélkül, gyilkosokkal. Gondolom, itt még sok érdekesség lesz még, ezért maradok.
Federal Bureau of Physics: Ez anno Collider volt, az első szám erejéig, aztán megváltoztatták. Tetszik a rajzolása, illik ehhez a világhoz, jók a karakterek, és a történetek is jók.
Five Ghosts: Nagyon bejön a régies rajzstílus, a történet semmi különös, egyszerűen csak nagyon szórakoztató.  :)
Starlight: Ez teljesen jól kezdődött, mindent bemutatott, amit be kell, bár feltételezem, lesznek még flashbackek.
Undertow: Érdekes a téma, de egyelőre úgy érzem, nem igazán összeszedett a történet, mintha az író nem igazán tudná, pontosan merre is haladjon, és nem igazán értem, minek akarnak a felszínre jönni, mitől lenne nekik az jó.
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Nimrod84

• Indiana Jones
  • *
« Válasz #762 Dátum: 2014. Március 25., 19:51:06 »
Mit szóltok a TF Regeneration One befejezéséhez? Csak nekem tűnik kicsit összecsapottnak?

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
    • http://halozsak.tlof.hu
« Válasz #761 Dátum: 2014. Március 03., 21:49:04 »
Annyiban jó, hogy a fantasy alapvetően egy hihetetlenül vizuális zsáner, és ezt egy sima regényben nagyon nehéz visszaadni. Másfelől képregénybe adaptálni sokat tényleg megkövetelhet 300-600 oldalt is iszonyatos sűrítés nélkül.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető FZoli

• Pókember
« Válasz #760 Dátum: 2014. Március 03., 21:38:35 »
Tavaly(előtt?) volt egy minisorozat Dark Horséknál a Magnus - Robot Fighter és a Doctor Solar mellett, ahogy elnézem most a Dynamiték ugyanezekkel a karakterekkel indítanak újabb sorozatokat. Fő a változatosság.  :rolleyes:
Ha már a Dynamite szóba jött, lenne egy kérdésem: szerintetek mennyi értelme van féltéglányi fantasy regények képregényes adaptációjának? Jelenleg megy ugye náluk a GoT, amit gondolom elad a neve, így talán végig mehet, de ott volt Az Idő Kereke első kötete, amit 30+ füzetben adaptáltak, azt csók, azóta se láttam hírét a folytatásnak.

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #759 Dátum: 2014. Március 03., 20:32:37 »
A régi valiantos képregénysorozata elég sokáig toplistás volt. Hogy a dynamite-os milyen, nem tudom. Az a kiadó egy ideje összeharácsol minden réges-régi licencet, csinálnak pár füzetet, aztán az egész el szokott halni. Plusz Turok is annyi inkarnációt élt már meg, hogy összeszámolni is nehéz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

• Garfield
  • **
« Válasz #758 Dátum: 2014. Március 03., 20:26:04 »
Hello!
Olvasta valaki a Turok the dinosaur hunter c. sorozat elso szamat ami nem reg jelent meg?
Egy jatek valtozattal jatszottam regen es erdekelne h kepregenyben milyen, csak meg nem volt erkezesem elolvasni.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
« Válasz #757 Dátum: 2014. Február 28., 19:32:32 »
Kíváncsi lennék, hogy rajtam kívül akad-e egyáltalán TF-olvasó, akinek a DW éra volt a csúcspont.

Nem, vannak, akik nosztalgiával gondolnak arra a szériára (mondjuk a kiadóra kevésbé). Furman oldalán lehet olvasni arról, hogyan fejezte be volna azokat a sztorikat (bár nem emlékszem, lehet, hogy csak az Armada - Energon vonalat), illetve kering a neten jó pár rajz is, ami a későbbi, meg nem jelent számokhoz készült.

Idézetet írta: Aldarion
Nem vagy egyedül, de én azt vettem észre, hogy ezzel most épp a visszájára fordult az a dolog, ami az IDW rebootkor is jött. Akkor ugye a Marvel éra rajongói nem tudták összeegyeztetni az új koncepciót és szemléletmódot - hiába volt Furman az író -, most meg a lassan kétszáz füzetet átrágó olvasótábor nem érti a marveli szellemiséget, mert a reboottól nem ezt szokták meg. Elég ha azt nézzük, hogy egy-egy Regenerációban majdnem annyi cselekményt sűrítenek, mint a teljes All Hail Megatronba...

Amennyire szeretem a TF-et, annyira fenntartásokkal kezelem a legtöbb külföldi TF rajongót. Valahogy szinte mindig sikerül a nagy többséggel egyet nem értenem...

Nem elérhető Aldarion

• Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #756 Dátum: 2014. Február 28., 18:12:03 »
Pardon, most látom, hogy félreolvastam valamit...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #755 Dátum: 2014. Február 28., 17:46:42 »
A DreamWave Generation One-jára gondolt. :) Az igazából nem követett egyetlen kontinuitást sem, bár erősen támaszkodott arra a tényre, hogy hátha ismerte mindenki minimum az animációs sorozatot.

Nem elérhető Aldarion

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #754 Dátum: 2014. Február 28., 17:42:49 »
Nekem anno tetszett a DW éra, de a mai napig nem világos, hogy a Generaion One története az melyik kontinuitásból veszi fel a fonalat, és zavart is kicsit az elején. Az IDW rebootja ilyen téren nekem jobb volt.
Pedig a számozása elég sokat elárul. A Regeneráció a klasszikus Marvel Első Generáció 80. száma után játszódik 21 évvel. És kontinuitáson kívül helyezi a Második Generáció eseményeit.

Nem elérhető Nimrod84

• Indiana Jones
  • *
« Válasz #753 Dátum: 2014. Február 28., 17:11:50 »
Nekem anno tetszett a DW éra, de a mai napig nem világos, hogy a Generaion One története az melyik kontinuitásból veszi fel a fonalat, és zavart is kicsit az elején. Az IDW rebootja ilyen téren nekem jobb volt.

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #752 Dátum: 2014. Február 28., 01:05:33 »
Kíváncsi lennék, hogy rajtam kívül akad-e egyáltalán TF-olvasó, akinek a DW éra volt a csúcspont.

Nem elérhető Aldarion

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #751 Dátum: 2014. Február 28., 00:32:42 »
Én vagyok az egyetlen, akit zavar, hogy odakünn, a nagy neten mennyire sokan szidják a Regenerációt? Már ha van itt olyan elvetemült, aki nemcsak követi a sorozatot angolul, de néha még olyan helyeken is jár, ahol látja, hogy mit írnak róla.
Nem vagy egyedül, de én azt vettem észre, hogy ezzel most épp a visszájára fordult az a dolog, ami az IDW rebootkor is jött. Akkor ugye a Marvel éra rajongói nem tudták összeegyeztetni az új koncepciót és szemléletmódot - hiába volt Furman az író -, most meg a lassan kétszáz füzetet átrágó olvasótábor nem érti a marveli szellemiséget, mert a reboottól nem ezt szokták meg. Elég ha azt nézzük, hogy egy-egy Regenerációban majdnem annyi cselekményt sűrítenek, mint a teljes All Hail Megatronba...

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #750 Dátum: 2014. Február 27., 20:35:02 »
Jah. :D  :hehe:

Nem elérhető Balakin

• Optimus Prime
« Válasz #749 Dátum: 2014. Február 27., 19:43:14 »
azt írtad "követi a sorozatot " és egyből tv sorozatra gondoltam :D

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #748 Dátum: 2014. Február 27., 19:36:20 »
Transformers. Már itt, a Zsákon is elkezdték a srácok az elejét.

Nem elérhető Balakin

• Optimus Prime
« Válasz #747 Dátum: 2014. Február 27., 18:51:54 »
Én vagyok az egyetlen, akit zavar, hogy odakünn, a nagy neten mennyire sokan szidják a Regenerációt? Már ha van itt olyan elvetemült, aki nemcsak követi a sorozatot angolul, de néha még olyan helyeken is jár, ahol látja, hogy mit írnak róla.
Ez micsoda? Gyors googlizással nem találtam semmi ilyesmi sorozatot, bár lehet csak vak vagyok.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #746 Dátum: 2014. Február 27., 17:14:37 »

Nem elérhető Gorgonita

• HZs imádó
  • *
« Válasz #745 Dátum: 2014. Február 08., 19:54:39 »
 A King's Watch-ot nem olvastam, nem vagyok oda a crossoverekért, és eddig nem is tudtam, hogy Flash is benne van. Fantomot mondjuk bírom, de erről a Mandrake-ről még nem is hallottam. Az új FG viszont lehet, hogy reboot is egyben, és újból kezdik a sztorit, a 30-as évek óta már a sokadik alkalommal.

Nem elérhető Balakin

• Optimus Prime
« Válasz #744 Dátum: 2014. Február 06., 20:48:51 »
Gorgonita Űropera Híradója (GŰH) II. évfolyam 2. szám:

A Dynamite Entertainment újabb Flash Gordon ongoingot indít. A karakter korábban a King's Watch című crossoverben működött együtt Fantommal és Mandrake(?)-kel.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=50560
egy számot olvastam a King's watchból de nem tetszett, hogy jelen korban játszódik. Jó amúgy?
Húú, Evan 'Doc' Shaner rajzolja az új FG-t? Lehet kipróbálom akkor, bírom a stílusát. Tetszik az új kinézet amúgy.