Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 209132 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:Egyebek
« Válasz #701 Dátum: 2013. November 07., 09:51:43 »
Ha valami, akkor a 100 Bullets nincs túllihegve.

Neked ez a véleményed róla, én pedig ugyanezt mondom az Y-ról.  ;)
Én az első két történetet olvastam el a 100 Bulletsből, de szerintem a történet annyira egyszerű volt, mindenféle fordulat nélkül, hogy egy Vertigo képregénytől ezt rossz volt látni. A második történet végén volt egy hangyányi csavar, ami tök kiszámítható volt, ezért én ott fel is adtam.
Az alaptörténet nem rossz, hogy vannak ezek a lenyomozhatatlan töltények, de azon kívül számtalan nyomot hagyhatnak az emberek, DNS-t, ujjlenyomatot, stb. Lehet ezt megmagyarázzák a képregényben, de ez akkor is elég gyenge volt szerintem.

Az Y azért volt jó, mert fogta ezt a nagyon érdekes alaphelyzetet, amire a legtöbb ember, ha azt mondod, csak egy férfi maradt a Földön, tuti arra gondol, hogy egy csomót kefél, és kész, de BKV próbált ennek mögé tekinteni, és bemutatta, milyen hatással lenne ez a vallásra, politikára, a nők hogyan reagálnának rá, stb.

Azért írtam, hogy a Saga ehhez képest túl van bonyolítva, mert ez szokatlan ettől az írótól, hogy nem egy egyszerű alaphelyzetet mutat be, ezért volt először fura, unalmas, erőltetett, de a 3. számtól már nekem is nagyon tetszett, és azóta is olvasom.

A Scalpeddel az is volt még a bajom, hogy túl hamar fedték fel, hogy a csávó beépített ember, már a legelső számban, még időnk se volt megismerni a fickót, erre ezt ilyen hamar ellövik. Még várniuk kellett volna vele, hogy jobban megismerjük, akkor én is jobban meglepődtem volna, hogy Árulosz áruló volt. :)
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Kozi

  • cryweni állampolgár
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
    • Bloodlust képregények / Bloodlust Comics
Re:Egyebek
« Válasz #700 Dátum: 2013. November 06., 17:57:27 »
Sziasztok! Egy újabb megjelenésre készülünk a Bloodlust Comics-szal, ennek részeként egy kis ízelítő a kiadványból:
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/q71/s720x720/1452436_589241881123426_1733238063_n.jpg  :worship:
Nincs ám messze a december 8-a!  :badteeth:

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #699 Dátum: 2013. November 06., 11:30:04 »
Sokaknak tetszik a Star Wars meg a 100 bullets, nekem nem, szerintem azok vannak kicsit túllihegve,
de teljesen megértem, miért tetszenek ezek az embereknek, csak én nem tartozom közéjük.
Ha valami, akkor a 100 Bullets nincs túllihegve. Egy komplex, több szálon futó történetet mutat be, egy baromi jó krimi, csak úgy, mint a Scalped (sőt, ez még összességében talán jobb is), ami toronymagasan az elmúlt évek legjobb képregényeinek egyike. Mondjuk mindkettőre igaz, hogy a szleng miatt néha azért rendesen észnél kell lenni olvasás közben.

Ehhez képest a Saga nagyon túl van bonyolítva ezzel a Rómeó és Júlia, fantasy, sci-fi, kormány izé, fejvadászok, egyéb szállal, de mint írtam, tetszik, csak túl van bonyolítva.
Ja, és a Saga még el sem ért a 20. számig.  ;)
Azért van túlbonyolítva, mert nem egy szálon fut, hanem több érdekes karaktert és helyzetet is kezel? :)

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:Egyebek
« Válasz #698 Dátum: 2013. November 06., 10:36:36 »
Persze, elolvastam a sima Powers képregényeket is, csak most már ez a címe, ezért írtam így.
Ha nem olvastam volna, akkor elég sok mindenről lemaradtam volna.
A Scalpedbe belekezdtem, elolvastam az első történetet, azt hiszem, az az első 4 vagy 5 szám, de nekem nem tetszett.
Igazából részben az én hibám, mert előtte a Northlanderst olvastam, és egyszer megláttam az első szám borítóját, amin egy indián fickó szerepel, akinek hatalmas tollas dísz van a fején, én meg azt gondoltam, ezt tuti olyan, mint a Northlanders, csak indiánokkal, na mondom, ez jó lesz, erre fel modern kori, rezervátumos indiánok voltak benne, szóval az elvárásaimhoz képest csalódtam.

Szerintem nem menjünk bele abba, hogy mi túlértékelt meg mi nem, mert kinek mi tetszik.
Sokaknak tetszik a Star Wars meg a 100 bullets, nekem nem, szerintem azok vannak kicsit túllihegve,
de teljesen megértem, miért tetszenek ezek az embereknek, csak én nem tartozom közéjük.

Az Y és az Ex Machina azért is tetszett BKV-tól, mert egy egyszerű témát dolgozott fel, mutatott be teljes egészében.
Az előbbi az utolsó férfi történetét, míg az utóbbi az egyetlen szuperhős életét mutatta be.
Ehhez képest a Saga nagyon túl van bonyolítva ezzel a Rómeó és Júlia, fantasy, sci-fi, kormány izé, fejvadászok, egyéb szállal, de mint írtam, tetszik, csak túl van bonyolítva.
Ja, és a Saga még el sem ért a 20. számig.  ;)
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #697 Dátum: 2013. November 06., 10:15:09 »
Sőt, mondok egy még vadabbat, nálam még az Ex Machina is az Y előtt van.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #696 Dátum: 2013. November 06., 10:04:30 »
Nekem volt valami hiányérzetem néha az Y olvasása közben, de az utolsó rész utolsó oldalára érve ezeket elfelejtettem. Nagyon szeretem a Saga-t is meg a Y-t is de nem tudnám megmondani melyik a jobb.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #695 Dátum: 2013. November 06., 09:23:37 »
Történetileg engem nem fogott meg annyira, mint az első két széria, viszont elég hektikusan jelent meg, ezért is emlékszek rá ennyire.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #694 Dátum: 2013. November 06., 09:17:05 »
Tényleg. Totál megfeledkeztem a v3-ról.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #693 Dátum: 2013. November 06., 08:55:13 »
A Sagát is olvasom még, nincs olyan jó, mint az Y, igazából az első két számot eléggé untam, de a 3-tól már teljesen jó.
A Saga nincs olyan jó, mint az Y? Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de az Y egy piszkosul túlértékelt széria, igazából az első 20 részig mondanám rá azt, hogy érdekes, a Saga viszont az első pillanatától kezdve zseniálisabbnál zseniálisabb ötletekkel van tele.

Előző két szériát. A Bureau a v3-as Powers.
Tévedés, a Bureau a v4-es (a v3 11 részes volt).

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #692 Dátum: 2013. November 05., 16:37:28 »
Előző két szériát. A Bureau a v3-as Powers. Bár szerintem sanszos, hogy Puma olvasta. :) (hacsak valaki nem pont ugyanazzal a névvel jött ide a Knetről)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #691 Dátum: 2013. November 05., 16:32:05 »
Aarontól a Scalped-ot olvastad-e?
Meg Powersből az előző szériát, ami ne ma Bureau volt, hanem csak simán Powers?

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:Egyebek
« Válasz #690 Dátum: 2013. November 05., 15:14:17 »
Á, ezt a topicot is megtaláltam :) , akkor írok már pár képregényről is, amiket olvasok és nem a két nagy kiadónál jelennek meg.

Hosszú idő után visszatért az Astro City, és szerintem nagyon jó. A rajzok mintha javultak volna a régebbi számokhoz képest.
Chew-t is olvasom, az is folyamatosan jó, nem gyengül minőségileg.
Conan, ez is nagyon jó, az utolsó szám írását tegnap fejezte be Brian Wood, legalábbis neki az utolsót.
Utána átveszi egy másik író, de én azt már nem fogom olvasni. De azért nem kell csüggedni, mert Wood még visszatér egy crossoverre Red Sonjával, amit Gail Simmonnal közösen írnak.
A Sagát is olvasom még, nincs olyan jó, mint az Y, igazából az első két számot eléggé untam, de a 3-tól már teljesen jó.
The Massive, ez meg nincs olyan jó, mint a DMZ, de azért nekem ez is tetszik.
És ha már Wood, akkor mostanában teasel egy képregényt, amiről még nem lehet tudni sokat, de valamennyire pótolni szeretné a Northlanders hiányát, amit nem bánnék, mert az valami brutál jó volt.
A Luther Strode is jó, olyasmi, mint a Kick-Ass, csak itt vannak a szereplőknek képességei, legalábbis egy részének.
Akkor már a Kick-Ass is, bár a 3. részébe még nem sikerült belekezdenem.
Invincible, szuperhősképregény, ami nem a két nagy tulajdonában van, szerintem ez is jó, de ha nem is lenne az, a rajzok nagyon szépek, ezek miatt is megéri olvasni.
Collider, ebből még csak az első számot olvastam el, tetszik, de a többire még nem jutott időm.
Five Ghosts, ez is tetszik. ez olyan, mintha James Bond, Indiana Jones és Shazam egy képregényszereplőbe lenne gyúrva.
Powers The Bureau, ez egy nagyon jó nyomozós képregény szuperképességű emberek után nyomoznak benne, ez is remek.
És persze a The Walking Dead, képregény és a sorozat is megy, gyilkolják benne egymást és a zombikat benne ezerrel.
East of West, egy alternatív jövőben játszódó történet, amiben fontos szerepet kap az apokalipszis há... négy lovasa.  ;)
Pretty Deadly, ebből egyelőre csak egy szám jelent meg, nem nagyon derül ki, hogy mik fognak benne történni, még pár részre maradok.

Van még jó pár képregény, amiket tervezek olvasni egyszer, Brubaker, JMS, Gillan és más írók független képregényeit.
És még van jó pár más hasonló képregény is, amik ezután jelennek meg, és várom, Arrontól, Jordantől és Remendertől.
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #689 Dátum: 2013. November 01., 10:44:10 »


Már van egy Gambittel is, de ez a legjobb  :lol:  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #688 Dátum: 2013. Október 29., 18:29:36 »
Idézet
A Strangers in Paradise-t én is meg szeretném szerezni a közeljövőben.
megtaláltam most angliai nyaralás alatt egy boltban az első 2 pocketbookot (a nagyobb méret híve vagyok de korrektül néz ki így is), elég kíváncsi vagyok rá, csak ahogy láttam ebből is a 4. vagy 3. kötet már nehezebben beszerezhető (a sc omnibus már a megjelenés előtt elfogyott ahogy láttam)

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Egyebek
« Válasz #687 Dátum: 2013. Október 29., 18:13:46 »
Rachel Risingot tizenvalahányrészig követtem. Viszonylag jó sorozat, akad benne néhány meghökkentő fordulat, a történet is remekül szerkesztett. Csak idejekorán kezdi magyarázni a misztikumot, ami miatt veszít valamelyest az élvezetből. Legalábbis szerintem. A Strangers in Paradise-t én is meg szeretném szerezni a közeljövőben.
gyengéd barbár

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #686 Dátum: 2013. Október 29., 14:56:12 »
nekem tetszett a Rachel rising, talán 2 részt olvastam el, csak valamiért nem motivált a további olvasásra így hónapról hónapra. De most fogok majd Strangers in paradise-t olvasni (vagyis még ebben az évben elkezdem), aztán meglátjuk.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #685 Dátum: 2013. Október 29., 14:50:56 »
Ti milyen sorozatokat olvastok?   ;D :badteeth:

Fú, hát én gyakorlatilag hétről-hétre minden elérhető megjelenést beszerzek így vagy úgy a következő kiadóktól:

Avatar Press
Boom! Studios
Dark Horse Comics
DC Comics
Dynamite Entertainment
IDW Publishing
Image Comics
Marvel Comics
Oni Press
Valiant Entertainment

...aztán csemegézek. Jelenlegei felhozatalból az Image és a Valiant kiadványai tetszenek a legjobban, ezek többségét a megjelenéstől számítva egy-két napon belül elolvasom, a többi viszont sajnos folyamatosan torlódik. A Dark Horse Catalyst Comix relaunch-ból például még semmit sem volt időm lecsekkolni. Van pár anomália, amire nem vagyok büszke (Crossed, Supurbia, na ezt rakjátok össze) meg egy-két olyan is, aminek a felfedezéséért még büszke is lehetnék, csak sajnos senki előtt nem tudok vagánykodni ezzel - összesen két embert ismerek Magyarországról, akinek mond valamit Terry Moore neve, közülük is egyet tudtam rávenni a Rachel Rising lecsekkolására, s nem tetszett neki.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #684 Dátum: 2013. Október 29., 11:16:55 »
Mondjuk abból kiindulva, hogy Peter Panzerfaust és a Revival is megjelenik idén HC-ben, jövőre remélhetőleg már jön majd a Fatale és a Saga is :)
A Criminal meg egy húzóra elég sok. Ráadásul a 6 tpb-ből 3 eléggé kiemelkedik szvsz.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #683 Dátum: 2013. Október 29., 10:39:39 »
Idézet
Brubakertől pedig a Fatale továbbra is zseniális, lassan kiadhatnák már HC-ben is
erre várok én is. Valamiért az első sztori nem jött be annyira, mint mondjuk a Criminal, de lehet csak elfáradtam, mert zsinórban olvastam a Philips-el közös műveit.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Egyebek
« Válasz #682 Dátum: 2013. Október 29., 10:12:36 »
Érdekes, én csípem Fractiont, de az első számtól többet vártam, a másodikat meg még nem olvastam. Viszont a Velvet megvett kilóra :)
[Brubakertől pedig a Fatale továbbra is zseniális, lassan kiadhatnák már HC-ben is]

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #681 Dátum: 2013. Október 28., 21:33:16 »
Azt hiszem új kedvencem van a Sex criminals személyében. A második szám is szenzációsra sikeredett, ajánlom kipróbálásra (vigyázat: szekszuális tartalom van benne!)
Brubaker és Epting új sorozata, a Velvet is elég ígéretesen kezd (persze tök más stílus a kettő, de ha Brubaker kémsztorit ír, az értelem szerű, hogy jó lesz)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #680 Dátum: 2013. Október 28., 11:40:31 »
Szólj Snake-nek, egy ideje már az ő oldala.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #679 Dátum: 2013. Október 28., 11:34:55 »
Megnéztem, most valamiért nem lehet regisztrálni.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #678 Dátum: 2013. Október 28., 11:16:37 »
Elvileg igen. Legalábbis régen kellett.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #677 Dátum: 2013. Október 28., 09:58:51 »
köszi, ott kell regisztrálni?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #676 Dátum: 2013. Október 28., 09:48:28 »
C4A-n fenn van honosítva.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #675 Dátum: 2013. Október 28., 09:25:31 »
A Sleepert nem talaltam meg sehol a neten :S

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #674 Dátum: 2013. Október 27., 22:38:31 »
Az is jo lehet.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #673 Dátum: 2013. Október 27., 21:11:12 »
Incognito kb a Sleeper fordítottja, egy szuperbűnöző kerül be a tanúvédelmi programba.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #672 Dátum: 2013. Október 27., 21:08:53 »
Elég jól hangzik, majd akkor elkezdem olvasni.
Az Incognito az melyik? A Criminalt ismerem, abból olvastam és tényleg nagyon jó.
Koszi a valaszt amugy.