Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 208867 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #671 Dátum: 2013. Október 27., 21:05:59 »
Szerintem ROHADT JÓ! Sleeper, Incognito, Criminal... imádom őket. Fataleból az első sztorit olvastam, az is tetszett, majd egyszer nekiesek előről az egésznek szépen.
Sleeper dióhéjban: van egy fickó akinek van egy érdekes szuperképessége és beépül a világ legnagyobb szuperbűnszervezetébe, csak közben az egyetlen ember aki tud róla, hogy ő beépített ügynök, kómába esik, szóval a saját ügynöksége azt hiszi átállt.
Baromi jó kémsztori, izgalmas karakterekkel és kreatív szupererőkkel. Meg ugye Sean Phillips rajzaival!

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #670 Dátum: 2013. Október 27., 20:56:18 »
Brubaker Sleeper sorozata nagyából miről szól?  És jó?

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #669 Dátum: 2013. Október 27., 15:19:39 »
én is szeretem, csak annyi képregény van még amire kíváncsi vagyok hogy mindig váró listára kerülnek. Meg jóval idő igényesebbek :D
bár most nem rég pont olvastam egyet :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #668 Dátum: 2013. Október 27., 15:15:37 »
Amugy szeretem a sima könyveket, csak a képregények olvasása az utóbbi pár évben jobban motivál. De amit tudok munka közben meghallgatok hangoskönyvben.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #667 Dátum: 2013. Október 27., 15:08:22 »
sima könyvet én is  alig olvasok  :S :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #666 Dátum: 2013. Október 27., 14:27:13 »
Lehet nekem azért nem volt olyan nagy megfejtés mert már tudtam előre a vége csattanót. Én alig várom, hogy  elkezdjem a Batman R.I.P.-et, annyi mindent hallottam már róla (általában vagy azt, hogy zseniális, vagy azt, hogy egy kalap ....) csak előtte még be kell fejeznem a sandman omnibust meg Pratchettől a Maszkabál-t (volt időm olvasni rendes könyvet most utazás közben és ez a Maszkabál jobban leköt, mint az utóbbi években bármilyen másik sima könyv).

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #665 Dátum: 2013. Október 27., 14:12:51 »
Nem rég elkezdtem Grant Morrison Animal man sorozatát. Eddig 12 számot olvastam el.
Tetszik mert nem nagyon tudtam mihez hasonltani.
Bár egy kicsit bonyolultnak tünt elsőre ez a történet az UFO fejűekkel, de szerintem a lényeg leesett :D
Most folytatom tovább. Egyszer majd lehet megveszem az Omnibust belőle.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #664 Dátum: 2013. Október 27., 13:30:36 »
Wagner írásait tuti kipróbálom majd. Tőle még a Zorrora vagyok kíváncsi, mert Zorro király  :lol:, gyerekkorom nagy kedvence plusz  Francavilla rajzai az utóbbi időben nagyon megtetszettek. Az első 4 szám itt a Zsákon is fenn van, de egyben szeretném elolvasni az első sztorit úgyhogy majd ha lesz lóvém megveszem. Addig meg tovább csorgatom a nyálam ezekre a ponyvahősös képregényekre  :nemtudom:  ;D

Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #663 Dátum: 2013. Október 27., 11:52:15 »
Ennis Shadow-ja nagyon nem jött be, se azok amik utána jöttek, pedig NAGYON szeretem a karaktert. Wagner shadow year one-ja viszont baromira tetszik, szerintem azt érdemesebb kipróbálnod.
A spider nem volt rossz, az első sztori tetszett, de annyira nem, hogy folytassam, egyszeri kis baromságnak jó volt. Sajnos a Dynamite legtöbb ponyva címe nem hozza az elvárásokat nekem (kivéve amiket Wagner ír, pl Green Hornet Year one, de Waid Hornetje se rossz most). Ami hatalmas csalódás volt még az a Masks. Amilyen érdekes volt az ötlet, annyira nem tetszett már a második számra.
Ki kéne amúgy próbálnom sok mindent, de egyre kevesebbhez érzek késztetést havi kiadásban. Az újak közül a Sex criminals eddig nagyon tetszik (a 2. számot még nem olvastam), nem mainstream szuperherókból emg Invincible a kedvencem.
(amúgy ha jó DC-t akarsz és jó áron, akkor Batgirl/Robin Year one!!! idén az egyik legkellemesebb meglepetés votl amit olvastam)

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Egyebek
« Válasz #662 Dátum: 2013. Október 27., 11:37:06 »
Mennyi és milyen sorozatokat olvastok a DC és Marvel címeken túl?
Csak azért kérdezem, mert engem egyre jobban érdekelnek a nem DC/Marvel-es szuperhősök például.  Olvasom a Valiantól a Quantum and Woody-t, aztán ott van a Black Beetle a Dark Horsetól(amit mindenkinek ajánlok, a hc gyönyörű és baromi hangulatos az egész  :brow:), szerintem még a náluk futó X-et és a Captain Midnight-ot is bepróbálom majd ha megjelenik az első tpb.  A Dark Horsera amúgy is érdemes figyelni, kevés szuperhősös sorozatuk van, de ami van azokról nagyon jókat olvasni.  Ilyen még a Dream Thief is, ami szintén jövőre jelenik meg tpb-ben.
Aztán ott van a Dynamite a különböző ponyvahősök sorozataival. A Spider ami kimondottan jónak tűnik (kár hogy a 18. szám után elkaszálják), de Garth Ennis Shadow-ja sem tűnik rossznak. Amint a pénzem engedi ezeknek a sorozatoknak is adni fogok egy esélyt.
Aztán ott van az Image rengeteg jó nem szuperhősös sorozattal. A Saga-n és a Walking Deaden túl, ott van pl. a Ghosted, ami állítólag nagyon jó, Mask and Mobsters (szintén a Ghosted írójától) meg még sok más sorozat. Bár sok cím az Imagnél kevésbé tud megfogni havi sorozatként, de kötetben ettől függetlenül még ütősek lehetnek.
Na de hogy befejezzem végre, sokan mondják, hogy ráuntak a szuperhősös sztorikra, mert mindig ugyanazt kapják, ami részben igaz is de én jómagam sokszor inkább azt érzem, hogy érdekelnének a szuperhősök, csak éppen nem a DC/Marvel háza tájáról. Lehet akárhány újraszámozás vagy reboot, az újdonság felfedezésével járó izgalmat nem tudja legyűrni semmi. 
Számomra egyre izgalmasabbnak tűnik, belevágni ismeretlenebb szuperhősök történeteibe, már csak a felfedezés öröméért is, mindemellett itt nincs megkötve annyira az írók keze és radikálisabb történetekkel is találkozhat az ember.
Ti milyen sorozatokat olvastok?   ;D :badteeth:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #661 Dátum: 2013. Október 23., 10:43:49 »
Én is veszem.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #660 Dátum: 2013. Október 23., 10:31:24 »
Az elsőt megvettem, a második is tervben van. Eddig tetszik! :)

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Egyebek
« Válasz #659 Dátum: 2013. Október 22., 13:17:42 »
Gyors felmérés:
Veszi valaki közületek az EpicLine magazint?

Nem elérhető Kozi

  • cryweni állampolgár
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
    • Bloodlust képregények / Bloodlust Comics
Re:Egyebek
« Válasz #658 Dátum: 2013. Október 18., 20:33:18 »
A Bloodlust Comics újdonságai a vasárnapi képregény börzére:

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #657 Dátum: 2013. Október 18., 11:59:52 »
Koszi, mindenkepp megnezem , ha haza ertem

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #656 Dátum: 2013. Október 18., 11:51:12 »
nézz vagy hallgass meg egy interjút Morrisonnal ahol a Kathmandu-s élményeiről beszél amikor rájött, hogyan működik az univerzum, meg a skorpióistenekről akik psychic assasinnak akarták kiképezni. Ezekből elég sokat merített. Ha azt érdekesnek találod (nem feltétlen kell elhinni persze) akkor szerintem az Invisibles is tetszeni fog (Kevin Smith Fatman on Batmanjében elég sokat mesélt erről az első alkalommal, amikor ott járt, de a youtubeon is fenn van egy másfél órás doksi róla, meg nemrég volt egy panel vele az Edingbourgh-i könyv feszten, az is fennvan tube-on).
edit: itt a doksi ha érdekel:

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #655 Dátum: 2013. Október 18., 11:26:30 »
:D eleg betegnek tunik de majd beleolvasok vmikor szerintem (:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #654 Dátum: 2013. Október 18., 10:52:34 »
Képzeld el a Mátrixot lsd-vel :D :D :D Kb így tudnám legegyszerűbben leírni. Ez Morrison egyik leg önéletrajzibb ihletésű képregénye (a másik a Filth, de azt még nem olvastam). Nekem nagyon bejött, bár az első sztori még nincs annyira kiforrva, illetve itt is a rajz kicsit megbotlik sokszor (ezek a 80as-90es évek elejei Vertigo-k ilyenek úgy látszik), tele van elvont ötletekkel, mindenféle mitológiákkal, és egyes részekre nagyon oda kell figyelni (az utolsó részt 3x kellett elolvasnom és félig már fel is fogtam :D ) de megéri elolvasni, ha vevő vagy Morrison agymenéseire, mert azokból itt van bőven (már csak a főszereplők se egyszerűek: transzvesztita boszorkány meg Kung fu Grant Morrison, plussz egy pöcsfej káromkodós angol proligyerek, aki a megváltó, vagy nem )

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #653 Dátum: 2013. Október 18., 06:51:10 »
Köszi a választ, az Invisibles az miről szól? Milyen stílusú?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #652 Dátum: 2013. Október 17., 21:31:50 »
Attól függ mire számítasz. Én az Invisibles meg a Seven soldiers után olvastam, és azokhoz képest kicsit bemelegítő jellegű (értsd: hagyományosabb, bár a vége felé itt is elszáll a dolog eléggé), de amúgy fasza, főleg, hogy akkoriban kb azt se tudták mi fán terem kb Animal man, mert nem érdekelt senkit, msot meg ugye már eléggé hypolva va na sorozat. Csak a rajzok elég trék. De azért megvan az omnibus ebből is :D (nem mintha bánnám, sőt)

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #651 Dátum: 2013. Október 17., 21:19:35 »
Hello!
Grant Morrison Animal Man sorozata tenyleg olyan jo mint amilyennek mondjak?

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Egyebek
« Válasz #650 Dátum: 2013. Október 14., 21:00:35 »
Balakin: jó olvasgatást hozzá. Tetszik, olyan tekintélyt parancsoló darab.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #649 Dátum: 2013. Október 14., 18:54:21 »
Megérkezett ma a Sandman omnibus vol 1-em, és azt kell mondjam, le a kalappal, gyönyörű kötet lett (ugye a DC általában nem a legminőségibb omnibusairól híres, bár azért fejlődnek). Aki szeretné a sorozatot a tpb-nél időt állóbb formában, de az Absolute-nál olcsóbban beszerezni, annak bátran ajánlom, minőségi darab (a kép a sajátomról készült, a kutya már megvolt, nem adták hozzá :D ):

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #648 Dátum: 2013. Október 12., 13:38:28 »
Igazából ez volt a terv, de valahogy mégis mindig visszatolakszik az előtérbe, mint nemrég az Age of Ultronnal, ami úgy volt Avengers-eventnek hirdetve, hogy Bendisnek már köze nincs elméletben az Angyalokhoz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #647 Dátum: 2013. Október 12., 13:30:52 »
Lehet, hogy Bendisnél is eljött a pillanat ami Clermont és jms esetében már régebben, hogy ellőtte a puskaporát, túl van a fénykorán, és ideje lenne átadni a kormányt egy új titánnak???   :headscratch:

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #646 Dátum: 2013. Október 12., 12:26:53 »
(mondjuk az is szempont volt, hogy nem akartam 8-10 ezret fizetni egy tpb-ért).
Hat igen, ennyit en se tervezek ra szanni.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #645 Dátum: 2013. Október 12., 11:39:02 »
általában nem osztom az ellenszenvedet Bendissel szemben, de most egyet kell értsek. Eddig eléggé lapos és céltalan volt (leszámítva a Gamora-Stark jelenetet, bár starknak amúgy semmi haszna), az öltözékük pedig egyszerűen nem hagy nyugodni. annyira király volt az előző egyenruha, a mostani pedig teljesen jellegtelen és Starlordé egyenesen béna.
ráadásul az original X-men is ilyesmit fog kapni.
Racoon "Blam, murdered you!" catchphrase-e az első 140 alkalommal még egész vicces volt, aztán meg irritáló lett.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 12., 12:34:07 írta Balakin »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egyebek
« Válasz #644 Dátum: 2013. Október 12., 11:33:21 »
Mert most gondolj bele: az emberek megveszik, elolvassák, majd rájönnek, hogy sokkal jobb, mint amit a kopasz csinál most.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Egyebek
« Válasz #643 Dátum: 2013. Október 12., 11:20:57 »
Én a 3. kötetet hónapokig kerestem és végül ebayen sikerült beszereznem (mondjuk az is szempont volt, hogy nem akartam 8-10 ezret fizetni egy tpb-ért). Nem értem egy ultimate collectiont miért nem adnak ki ebből.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egyebek
« Válasz #642 Dátum: 2013. Október 12., 11:07:28 »
Koszi, a Bendisest olvasom az tetszik, ezert gondoltam h beszerzem ezt is de sehol sincs :S