Szerző Téma: Egyebek  (Megtekintve 253120 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Egyebek
« Válasz #191 Dátum: 2007. Január 15., 21:29:54 »
kepregenyekrol beszelunk...
egyebkent: szvsz asimovek idejeben a sci fi-t nem nagyon osztottak igy meg - max az alkotokat, a muveket nemigen -> lasd az sci fi talalkozokra a keleti blokk iroi is hivatalosak voltak... ha lehetoseguk volt reszt venni  -, olvasva az akkori nyugati irok muveit ezt megerositendo... sot, asimov nyugaton publikalt... amint te is celoztal erre

ez a felosztas nagyon buta
sot ez a hozzalllas is buta
« Utoljára szerkesztve: 2007. Január 15., 21:31:26 írta Zerit »
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Egyebek
« Válasz #190 Dátum: 2007. Január 15., 20:47:09 »
Asimov-t (meg nem mondom őt miért, de lehet, hogy ezt származási alapon csinálták), Lemet és tsait (de Mo.-n pl. Nemerét) szeretik egyfajta kelet-európai blokként emlegetni, bár ilyen irányú megkülönböztetéseket csak '90 előtt keltezett irományokban láttam (lehet, hogy ez egy szimpla hidegháborús valami akart lenni?). Sose merültem el részletesen a sci-fi egyes ágazataiban, így nem tudom neked megmondani, miben is különböznek pontosan a többiektől, de vmiben azért tényleg eltérnek a korabeli amcsi sci-fiktől, legalábbis az én meglátásom szerint.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Egyebek
« Válasz #189 Dátum: 2007. Január 15., 20:37:39 »
Idézet
nagyrészt eléggé ismert kelet-európai típusútól
 
en nem ismerem, milyen az?
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Egyebek
« Válasz #188 Dátum: 2007. Január 15., 20:29:49 »
Magyarországon szerintem nincs akkora keletje a francia nem-"gyerek" képregényeknek. Láttad a C4A-n is, mennyire érintetlen ez a téma még itt. Sokaknak idegen lehet ez a Bilal-mű, mert picit eltér a Hollywood-féle sci-fitől, de az itt nagyrészt eléggé ismert kelet-európai típusútól is. Én ezt a kötetet inkább nyitásnak érzem a XIII mellett az itteni piacon a francia képregénykötetek irányába, mintsem egy komoly üzleti vállalkozásnak.
Persze ez csak a magánvéleményem.
(Ugh... azért légyszi legközelebb írd már oda, kitől idézel, mert ennyire nem káptalan senki feje sem... most is csak azért néztem utána, mert ismerősnek tűnt...)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Egyebek
« Válasz #187 Dátum: 2007. Január 15., 20:20:48 »
Idézet
Bilal szerintem eléggé abba a kategóriába tartozik, hogy csak egy szűk réteg kedveli és áldoz rá pénzt...
 

szuk reteg?
kifejtened? mert szvsz annyira szol mindenkinek ez a kepregeny mint pl egy vertigo valogatas...
gyengéd barbár

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Egyebek
« Válasz #186 Dátum: 2007. Január 14., 20:23:34 »
zoli79nek koszonhetoen eljutott hozzam is a masodik Lucky Luke fuzet
szvsz eleg igenyes kiadvany, ha kitartana egy jo darabig, az lenne csak jo!
a tortenetet ugyan mar ismertem, de LL-el nem lehet betelni, es jo volt ujraolvasni
a forditas, nos, nem egy Kopecky csoda, de ettol fuggetlenul elvezheto es ertheto is a kiado dontese az ujraforditas mellett, hisz majd idovel me'g magyarul meg nem jelent dolgokat is szeretnenek kiadni
na en ezekre lennek nagyon kivancsi, csak kitartson addig a kiado... na meg a penztarcam tartalma
gyengéd barbár

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Egyebek
« Válasz #185 Dátum: 2006. December 31., 15:14:03 »
Tegnap megleptem magam Aleksandar Zograf képregénykötetével, a Pszichonautával!  
Még nem olvastam végig, de belelapozgatás után az első véleményem: ÁÁÁÁÁÁÁÚÚÚÚÚÚÁÁÁÁÁÁÁÚÚÚÚÚÚÁÁÁÁÁÁ!      
Bővebbet, majd ha már kiolvastam. Szóval nemsokára.
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető Hekky

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Egyebek
« Válasz #184 Dátum: 2006. December 30., 21:48:42 »
Nagyon kössz az infót!!!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Egyebek
« Válasz #183 Dátum: 2006. December 29., 18:51:12 »
Próbálkozz a ComicsInvestnél vagy a Trillian képregényboltban. Mindkettő tulajával beszélhetsz a Knet fórumán.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Hekky

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Egyebek
« Válasz #182 Dátum: 2006. December 29., 18:32:08 »
Helloo! Most láttam az oldalon a Drizzt DoUrden regények képregény változatát. Azt szeretném kérdezni, hogy nem lehet valahonnan ezeket a képregényeket megrendelni vagy megszerezni?? nagyon fontos lenne!

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Egyebek
« Válasz #181 Dátum: 2006. December 23., 11:55:59 »
Idézet
januar folyaman jon ki a harmadik resz: a dalton mama

Az nagyon állat lesz!!!!

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Egyebek
« Válasz #180 Dátum: 2006. December 22., 20:55:12 »
Idézet
Mert remélem hamarosan jön a harmadik is, és akkor nagyon le lesztek maradva!!!! d.gif
 
januar folyaman jon ki a harmadik resz: a dalton mama
gyengéd barbár

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Egyebek
« Válasz #179 Dátum: 2006. December 21., 22:55:17 »
Át bizony. Csak azt nem lehet tudni, hogy mikor. Sosi oldalán megtalálsz pár számot, köztök 2 olyan, ami a Spidertomon fenn sem volt anno. Ja és SzpÁDÁmen oldalán is van egy-kettő, ott van a linkje a HálóZsák főoldalán a többi között.
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 21., 23:57:13 írta Gabe »
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető punk

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Egyebek
« Válasz #178 Dátum: 2006. December 21., 22:47:10 »
Bocs ha nem ehez a Fórumhoz kapcsolódik a kérdésem. Azt szeretném megtudni, hogy a Spidertomon megjelent képregényeket át fogja-e venni valamelyik másik oldal, mert sajnos még sokat nem olvastam belőlük el?

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Egyebek
« Válasz #177 Dátum: 2006. December 21., 21:18:05 »
Akkor egy kis LL! (No nem mintha Zerittel akarnék kiszúrni!)

Nekem veszettül tetszett az első album is, de a második volt a nagy meglepi. Ezzel a borítóval és címmel a Talpraesett Tom sorozatban megjelent egy kötet, és azt hittem azt adták ki most megint. Tudtam, hogy van annak egy előzménytörténete, és kezdtem nem érteni, hogy mi a francnak nem haladnak kronológiai sorrendben. Erre kinyitom az albumot, és mi van benne? Hát az előzménytörténet!!! Mondanom sem kell, mindenkit félrelöktem a sorban az újságosnál és nyálcsorgatva vártam, hogy végre az enyém legyen a kötet! Whuuuááá!!! Nagyon zsír! A poénok nagyon ott vannak, a hangulat utánozhatatlan, és hát LL megint profi mint mindig.

Erre gyűjtsetek!!! Mert remélem hamarosan jön a harmadik is, és akkor nagyon le lesztek maradva!!!!

Nem elérhető exactlee

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 262
  • Karma: +1/-0
Egyebek
« Válasz #176 Dátum: 2006. December 21., 21:11:22 »
Idézetet írta: talgaby
a Bilal szerintem eléggé abba a kategóriába tartozik, hogy csak egy szűk réteg kedveli és áldoz rá pénzt...
Igen! megint sikerült beskatulyáztatnom magam!
Sokmindent nem is tudnék írni róla, csak annyit, hogy mindenki vegye meg, mert jó, és ennyi pénzért nagyon megéri.
Hatalmas nagy album szép képekkel, a történetben szex, erőszak, konspiráció, mi kell még?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Egyebek
« Válasz #175 Dátum: 2006. December 21., 17:55:57 »
Ezt eddig is sejtettük.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Egyebek
« Válasz #174 Dátum: 2006. December 21., 17:55:13 »
erdekes... mindenestre, ha vegre sikeresen eljut hozzam mindketto, akkor megprobalok irni roluk... ha erdekel valakit ha nem
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 21., 17:55:24 írta Zerit »
gyengéd barbár

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Egyebek
« Válasz #173 Dátum: 2006. December 21., 17:33:44 »
A Lucky Luke-on a minap megakadt a szemem, de még nem vettem meg. Pedig a Dalton fivéreket nagyon szeretem  . Meg is lepődtem rajta, hogy lehet nálunk kapni, de lehet, hogy csak jövő hónapban lesz rá keret (bár még lehet, hogy a karácsonyfa alá is becsempészek egyet, mert sikerült egy kisebb jó üzletet a tető alá hoznom ami azért hoz nekem egy kis plusszpénzt  ).
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Egyebek
« Válasz #172 Dátum: 2006. December 21., 17:29:00 »
Az LL-en én is csodélkozom, de a Bilal szerintem eléggé abba a kategóriába tartozik, hogy csak egy szűk réteg kedveli és áldoz rá pénzt... és a jelek szerint ők nem írnak erről a  kötetről ide.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Egyebek
« Válasz #171 Dátum: 2006. December 21., 17:27:13 »
erdekes, hogy meg senki sem emlitette bilal: a szorny ebredes-et vagy a lucky luke-ot
gyengéd barbár

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Egyebek
« Válasz #170 Dátum: 2006. December 20., 12:54:08 »
Arra nekem is csak jövő hónapban lesz keret  . De valamelyik nap raktam fel a csevej-csenöl-be egy kis rövid Batman történetet. Addig olvasgasd azt.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Egyebek
« Válasz #169 Dátum: 2006. December 20., 12:20:39 »
Idézet
Batman Hush!
Hát igen, nekem is meg kellene vennem...de majd csak januárban lesz nálam esedékes.   Már nagyon kíváncsi vagyok.
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Egyebek
« Válasz #168 Dátum: 2006. December 15., 14:27:18 »
Batman Hush!

Csakis szuperlativuszokban!

5-ből 10 pontos!!!!!!

Ennél többet nem is kell írnom

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Egyebek
« Válasz #167 Dátum: 2006. November 20., 10:54:52 »
Jól tudod!

Azt tudtam, hogy szerepel a sorozatban, de amikor egyik reggel megláttam benne, felsikítottam örömömben, és vittem a szobatársaimnak mutatni a kötetet, hogy "Némmá! Ezaza nyúl!!!"



Usagi rulez!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Egyebek
« Válasz #166 Dátum: 2006. Október 24., 08:47:20 »
Idézet
Usagi Yojimbo!
Mellékesen jegyzem meg, hogy szerintem ő az, aki szerepel mostanában a - talán a - TV2-n hétvégén reggelente leadott Tini Nindzsa Teknőcök rajzfilmben. Hacsak nincs más szamurájy nyúl is a vidéken  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Egyebek
« Válasz #165 Dátum: 2006. Október 23., 12:00:33 »
Kicsit régebbre visszanyúló téma.
Nekem megvan a Torony 1. része, és kíváncsi lennék néhány véleményre a művel kapcsolatban.
Azokat az ismerőseimet, akik szerepjátékoznak, nem érdeklik a képregények, akik meg képregényeket olvasnak, nem értik annyira szerepjátékos poénokat.
Szóval senkivel sem tudtam eddig megvitatni a témát.
Nekem személy szerint bejött, mint szerepjáték paródia. Baromi jókat deültem rajta és vagy 5x elolvastam egymás után.   Azóta meg még párszor.  
A képeken meg valahogy minden olvasásnál felfedeztem valami új apróságot. Mint karikatúra, szerintem baromira igényes munka.
Szóval ti mit gondoltok róla?
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Egyebek
« Válasz #164 Dátum: 2006. Október 17., 11:45:31 »
Usagi Yojimbo!

Nem mentem el az AnimeCon-ra ezért csak tegnap jutottam hozzá a kötethez.
Stan Sakai tényleg nagyon jó! A történetek ötletesek, a figurák aranyosak, az egész hangulat magávalragadó!
A kiadás nagyon igényes. Tetszett, hogy 148 oldalas, kifejzetten bejött, hogy fekete-fehér, az pedig a leginkább, hogy 1500 HUF-ba kerül. Várom nagyon nagyon a folytatását

Veszettül ajánlom mindenkinek, hogy vegye meg. Érdemes. És még a farzsabban is elfér, bár van annyira szép kiadás, hogy nem ajánlom ott rongyoltatni a lapjait

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Egyebek
« Válasz #163 Dátum: 2006. Október 17., 11:40:21 »
igenyes kiadas
"ismetles a tudas anyja" illetve "nem kell neked mindent tudni" szlogennel reklamozzak
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 17., 11:40:45 írta Zerit »
gyengéd barbár

Nem elérhető beigli69

  • HálóZsák tag
  • Predátor
  • *
  • Hozzászólások: 822
  • Karma: +0/-0
Egyebek
« Válasz #162 Dátum: 2006. Október 17., 11:16:40 »
Megvan a WarCraft képregény magyarul, tetszik, csak a 2-ször van benne ötödikfejezet más címen és a negyedik kimaradt