Szerző Téma: A Csodálatos Pókember  (Megtekintve 99671 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #148 Dátum: 2006. December 01., 21:10:32 »
Köszönöm mindenkinek az infót. Rajtam nem fog múlni a Kingpin sikere.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
A Csodálatos Pókember
« Válasz #147 Dátum: 2006. December 01., 14:59:03 »
Idézetet írta: talgaby
Újságosnál ne is keresd, csak a könyvesboltokban. Az Alexandra jó hely kiindulásnak.
Vagy az 576 KByte üzletek. Hamarosan bekerül a Libribe is azt hiszem.

Nem elérhető horjb

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 393
  • Karma: +0/-0
    • http://www.gportal.hu/horjbcomic/
A Csodálatos Pókember
« Válasz #146 Dátum: 2006. November 30., 16:02:58 »
Idézetet írta: Sepi
Egy kicsit lemaradtam. Ki fog kiadni Megtorlót, és mikor?


Itt mindent megtalálsz:FUMAX

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
A Csodálatos Pókember
« Válasz #145 Dátum: 2006. November 30., 14:37:46 »
Neten is meglehet rendelni.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
A Csodálatos Pókember
« Válasz #144 Dátum: 2006. November 30., 14:32:52 »
Újságosnál ne is keresd, csak a könyvesboltokban. Az Alexandra jó hely kiindulásnak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #143 Dátum: 2006. November 30., 14:25:00 »
Idézet
Két héten belül megtudjátok, mert a decemberi CsodaPókban vagy lesz jövő évi előfizetési csekk, mely elárul mindent, vagy nem.
Tényleg. Már rég lejárt az előfizetésem. Utóbbi időben mindig csak az újságosnál vettem meg. Most már elő kéne fizetnem.  

Idézet
de sajnos még elég gyengén teljesített eddig  ). Vegyetek Karácsonyra belőle haveroknak!
Én még eddig azért nem vettem meg, mert nem találtam sehol. A börzére nem tudtam kijutni, az újságosnál meg nem is hallottak még róla. Könyvesboltban keressem? Mert akarok belőle venni.

Azért remélem majd jól be fog indulni a Kingpin. (Kiváncsi lennék arra a válogatáskiadványra.  )
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
A Csodálatos Pókember
« Válasz #142 Dátum: 2006. November 30., 13:38:45 »
Idézetet írta: talgaby
De egyébként tényleg ő az egyetlen, akinél esetleg lehet számítani egy Marvel-válogatásra. Imádkozni kell a Vertigo sikeréért...
Én vagyok a fény az alagút végén?    Megígérem: ha a Vertigo nem csődöl be, kiadok egy Marvel válogatás könyvet! Sőt, alighanem többet is. Hulk, Deadpool, Pókember, Megtorló: ezeket tenném az első számba. (de sajnos még elég gyengén teljesített eddig  ). Vegyetek Karácsonyra belőle haveroknak!  

Idézet
Egyébként januárban tényleg dupla szám lesz a Csodálatos Pókember?
Már majdnem biztos, hogy nem lesz dupla szám. De még semmi sem dőlt el. Két héten belül megtudjátok, mert a decemberi CsodaPókban vagy lesz jövő évi előfizetési csekk, mely elárul mindent, vagy nem.  
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 30., 13:41:21 írta kaine »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #141 Dátum: 2006. November 29., 16:50:14 »
Egy kis kiadói rivalizálás? Ebből még valami jó is kisülhet.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
A Csodálatos Pókember
« Válasz #140 Dátum: 2006. November 29., 16:47:19 »
Ja csak tipp. De az már bizonyos, hogy a Semic készül valamire, hogy ne maradjon le a Paninivel szemben.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
A Csodálatos Pókember
« Válasz #139 Dátum: 2006. November 29., 11:02:27 »
Nem tudni. Az csak találgatás. kaine szeret titokzatoskodni, meg gondolom a Semic se engedi, hogy bármit is mondjon... majd megtudjuk, amikor meg kel tudnunk.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #138 Dátum: 2006. November 29., 10:28:24 »
Idézetet írta: talgaby
A Kneten a FuMaXos topicokban nézz körül, tuti ott lesz vhol.
Köszi. Utánnanéztem de egyenlőre csak azt találtam meg, hogy valamikor 2007-ben jelenik meg.

Egyébként januárban tényleg dupla szám lesz a Csodálatos Pókember?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
A Csodálatos Pókember
« Válasz #137 Dátum: 2006. November 29., 09:27:52 »
Húha... ez jó kéréds... Vladiék talán (FuMaX), de hogy miben és mikor, azt már nem tudom (Franket általában naaaagy ívben kerülöm). A Kneten a FuMaXos topicokban nézz körül, tuti ott lesz vhol.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #136 Dátum: 2006. November 29., 09:10:55 »
Egy kicsit lemaradtam. Ki fog kiadni Megtorlót, és mikor?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
A Csodálatos Pókember
« Válasz #135 Dátum: 2006. November 29., 08:33:38 »
Idézet
be kell látni,hogy csak póki lehet,hogy egy meglévő sorozat rovására menne.
Ide gondolom akartál egy "új" szót írni vhova... egyébként ezzel nem értek egyet, egy harmadik ongoingot még elvileg el bír tartani a Pók-rajongók tábora. Különösen, ha az az új Sensational v2-ből vagy a Friendly Neighbourhood sorozatokból van, amik minden olvasó szerint jobbak történetre, mint az Amazing.
Idézet
X-men se lenne rossz,de mivel jelenleg is kb 9 X-cím fut kint,elég nehéz lenne a legjobbat kiválasztani,estleg utalásokat megmagyarázni.
Amikor a magyart kiadták, még több futott... ráadásul akkor sokkal több kereszthivatkozás, címek közötti történetfolyam volt, manapság meg mindegyik cím elvana  maga kis világában. Az egyedüli aggodalom legfeljebb az lehetne, hogy ahhoz, hogy jó sztorikat kapjunk, eléégé meg kellene közelíteni a mostani kiadásokat.
Idézet
Dardevil:Nem tudom,szerintem hosszú távon kifújna.
Pont fordítva. Ha képes lenne megvetni magát 14 számig legalább, tuti maradna. Az a sorozat olyan, hogy az első 8 rész tuti siker, aztán a következőekből túl kell élni 6-ot legalább és ha az emberek elfogadják az új stílust, venni fogják.
Idézet
Hulk,Megtorló,Deadpool Nagyon szük réteg,előbb útóbb F4 sorsára jutna.
A Megtorló kivételével igazad van. Azt viszont szerintem vennék. De majd a most megjelenő Megtorló-sztori fogadtatásából talán többet tudhatunk meg.
Idézet
DC-től valami:???
Superman kilőve, Wonder Woman legfeljebb a film megjelenésekor, Flash talán-talán (bár nagyon rizikós), Batmannél van egy rahedli sorozat és elég hullámzó színvonalon (inkább a történetblokkokat és a miniket kedvelik tőle), a többi DC-hős teljesen kizárva.
Idézet
egyfajta Marvel Extra vol2 jellenne meg.
kaine vmi olyasmit mondott, hogy a Marvel Extra volt az egyik legrosszabbul fogyó cím régen. De egyébként tényleg ő az egyetlen, akinél esetleg lehet számítani egy Marvel-válogatásra. Imádkozni kell a Vertigo sikeréért... és ez megválaszolja Troll tpb-s kérdését is. (Egyébként azokat inkább gyűjtőknek szánják, az eladási statisztikájuk még odakinn se túl magas. De a Vertigo és a Hush majd megmondják, itthon mi a helyzet velük.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
A Csodálatos Pókember
« Válasz #134 Dátum: 2006. November 29., 01:22:30 »
És mi a helyzet a tpb-kel... Azokat nem lenne gazdaságosabb kiadni?

Nem elérhető Callaow

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
A Csodálatos Pókember
« Válasz #133 Dátum: 2006. November 29., 01:16:17 »
Jó lenne tudni valami statisztikai adatokat,hogy a jelenlegi képregények korszerinti megoszlása milyen.Mert a hazai képregény underground nem biztos,hogy el tudna tartani még egy címet,bárki adná ki.

Nézzük csak elvileg két póki van,+különszám és bár én még ezt is keveslem   be kell látni,hogy csak póki lehet,hogy egy meglévő sorozat rovására menne.

X-men se lenne rossz,de mivel jelenleg is kb 9 X-cím fut kint,elég nehéz lenne a legjobbat kiválasztani,estleg utalásokat megmagyarázni.

Dardevil:Nem tudom,szerintem hosszú távon kifújna.Hulk,Megtorló,Deadpool Nagyon szük réteg,előbb útóbb F4 sorsára jutna.

DC-től valami:???

Szóval nem egyszerű.

A grafika miatt jó lenne,minnél újabb sztori.
Szerintem is az lenne,a legjobb megoldás,ha valami különálló sztorik,egyfajta Marvel Extra vol2 jellenne meg.

Abban lehetne kisérletezni.Én előszőr kéthavonta 72 oldalas füzetet dobnék ki.Úgy egy év altt kiderülne,mik az igények.De szerintem jelenleg egy kiadónál van erre valami csekély esély:a KINGPIN  -nél.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #132 Dátum: 2006. November 28., 11:39:27 »
Idézetet írta: talgaby
(Nagy átlagban a magyar piacra tényleg marhára meg kel gondolni, mi mehet ki, mert egyelőre a jelek szerint csak Pókit tekinthetjük biztos befutónak.)
Lehet, hogy az volna a legjobb, ha valami kisebb, limitált történetek jelennének meg különálló sorozatokként. Például a Pókember Kék, Fenegyerek Sárga, vagy mint a most is kapható Pókember-Fekete Macska, stb. Olyasmire gondolok amelyek odakint is külön sorozatként futottak. Azokból le lehetne szűrni, hogy melyek azok amelyek fekszenek a magyar olvasóknak.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
A Csodálatos Pókember
« Válasz #131 Dátum: 2006. November 28., 08:51:56 »
Dr. Strange: A régi sorozatai elég hókuszpókuszosak, mostanság meg csak minikben és vendégszereplőként bukkan fel, ezért kiesik (legfeljebb különszámba lehetne berakni).
Hulk: Vannak jó korszakai, de szerintem nem maradna meg sokáig, akármennyire is örülne neki dr. samson.
Fenegyerek v2: Talán a legesélyesebb, de az igen sajátságos képi világa miatt lehet, hogy sokan elpártolnának tőle, mielőtt kibontakozhatna a sorozat igazán ütős része: a története. Rizikós.
(Nagy átlagban a magyar piacra tényleg marhára meg kel gondolni, mi mehet ki, mert egyelőre a jelek szerint csak Pókit tekinthetjük biztos befutónak.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #130 Dátum: 2006. November 28., 08:13:27 »
Szerintem a Dr.Strange-el is ugyanaz a baj, mint az F4-el. Hiszen valamilyen szinten hasonló a kiadványok profilja, csak Strange inkább paranormálisban nyomja, nem sci-fiben. Viszont tényleg jó volna valami olyasmi ami eddig még nem volt. Akár még az Ultimate címekkel is kiegyeznék.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #129 Dátum: 2006. November 27., 22:53:37 »
Szerintem kiadhatnának valami olyat a Marveltől ami nálunk még sosem volt. Mondjuk HULK-ot, Vagy Dr. Strange-et, vagy Daredevil V2-t. Én szívesen olvasnék valami különlegességet.
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
A Csodálatos Pókember
« Válasz #128 Dátum: 2006. November 27., 22:18:18 »
Az F4 már nekem is túl szájenszfiksön. Inkább mégsem, mert egy jó sci-fi-ben megvannak magyarázva a dolgok képregényben meg csak puff...úgy vannak. Azt meg nem szeretem. Persze vannak jó korszakok, de általánosságban szerintem igaz ez az F4-re.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
A Csodálatos Pókember
« Válasz #127 Dátum: 2006. November 26., 21:03:48 »
Az F4 bebukott itthon. Ezek után nem hinném, hogy bárki megpróbálkozna vele, pedig az tényleg elvan egymagában. Csak lehet, hogy túl sci-fis a honi közönségnek egy szuperhős-képregényhez. És abban is igazad van, hogy az X-Men elég kusza, de pár lábjegyzettel meg lehet sokmindent oldani. hisz régebben is adott ki a Semic X-Ment és már akkor se volt az egy pici része a Marvelnek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #126 Dátum: 2006. November 26., 20:46:41 »
Szerintem nem X-men kellene, mert egy mezei olvasónak az totálisan átláthatatlan. Inkább F4. Azt néhány rész után jól át lehet látni, és nem burjánzik annyira mint az X.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
A Csodálatos Pókember
« Válasz #125 Dátum: 2006. November 26., 20:04:43 »
Akkor álmodozás mód on: A Panini kiad 616-os Pókit és Ulti X-Ment... milyen szép lenne, ha a Semic erre az Ulti Pók mellé berakna egy 616-os X-Ment... *sigh* Szép álom.
És akkor ott van még a következő reménysugár, hogy ha nagyon befut a Vertigo, akkor talán a Vezér egy kis Marvellel is kedveskedik a "beosztottaknak"...
Aztán a FuMaX is elindítana vmi ongoingot... és én meg totális anyagi csődbe jutnék.
Na jó, álmodozás vége.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
A Csodálatos Pókember
« Válasz #124 Dátum: 2006. November 26., 19:46:04 »
Azért sem rombolom szét az illúziókat.    Hisz a Semic tervez valamit, a Panini kiad Pókembert és X-Ment, Vladi kiad Megtorlót és adott Rozsomákot, szerintem totális Marvel dömpingben van részünk most is. És még nincs vége. ;-)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #123 Dátum: 2006. November 26., 11:45:09 »
Idézetet írta: talgaby
Attól még spekulálhatunk. Az akkori X-eknél talán tényleg meg lehet oldani az ugrálást, de akkor elég gyorsan elfogyna a sztori. És sajna a címek közötti váltás is macerás volna, főleg mert Morrison nagyon elvolt a maga kis világában akkor...
Ezért volna jó egy, a régi Marvel Extrára hasonlító kiadvány. Ott nem volna gond az ugrálás, mivel nem annyira kötött a kiadvány profilja. Így ki lehetne adni több nagyobb történetet is, amik amúgy több címen jelentek meg. Például így meg lehetne oldani a CW-t is. Bár ehhez nem tudom mit szólna a Panini, mert valamilyen szinten ez őket is érinti.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
A Csodálatos Pókember
« Válasz #122 Dátum: 2006. November 26., 11:33:46 »
Attól még spekulálhatunk. Az akkori X-eknél talán tényleg meg lehet oldani az ugrálást, de akkor elég gyorsan elfogyna a sztori. És sajna a címek közötti váltás is macerás volna, főleg mert Morrison nagyon elvolt a maga kis világában akkor...
Eh, tényleg minek áltatom magam... pedig akor is annyira örülnék egy HoM utáni adjectiveless X-Mennek...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #121 Dátum: 2006. November 26., 11:27:43 »
Az eredeti X-Men kalandokat én is szivesen olvasnám. Mert bár nem rossz az Ultimate, de valahogy az "igazi" jobb volt. De például a Semic-nél úgy is meglehetne oldani, hogy az unalmasabb részeket átugorják. Régebben is úgy csinálták.
Csak az a baj, hogy hiába spekulálunk itt, úgy is jön Kaine és minden illuziónkat szétrombolja.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
A Csodálatos Pókember
« Válasz #120 Dátum: 2006. November 26., 11:19:36 »
Ott van kapásból a "sima" X-Men, még ha maradunk is a 2000 utáni részeknél, akkor is volt 3 fősorozat, amikből lehetne választani (bár sajna akkoriban épp azok gyengélkedtek történetre, amelyik meg nem, azt kissé nehezen lehet érteni háttérinfó nélkül). Meg egyébként is elég széles a Marvel palettája ahhoz, hogy lehessen választani, vmi meg biztos feküdne a magyar piacnak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
A Csodálatos Pókember
« Válasz #119 Dátum: 2006. November 26., 11:10:47 »
Az volna jó, ha a Semic megjelentetne egy új Marvel címet, bár erre a Panini-s Rozsomák és Fantasztikus Négyes csőd után vajmi kevés esélyt látok.
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 26., 11:11:02 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.