Szerző Téma: *WHADDAFAKK*  (Megtekintve 183299 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #1005 Dátum: 2011. Április 24., 16:47:11 »
18+

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #1004 Dátum: 2011. Április 22., 12:47:12 »
én nem tudom, de RAiden nagyúr akkor is jobb volt Christopher Lamberttel mint a másikkal.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #1003 Dátum: 2011. Április 22., 12:08:49 »
Mindegyik keleti (Capcom, Sega, Namco).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #1002 Dátum: 2011. Április 22., 12:00:10 »
Street Fighter, Virtua Fighter, Tekken, ezek nem olyanok? :headscratch:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #1001 Dátum: 2011. Április 22., 11:57:33 »
Minek volt ott a dilemmája? Logikai játék neten van annyi, mint a szemét, játszható nyugati verekedősből meg van az MK... meg... ööö... van még egyáltalán nyugati verekedős?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #1000 Dátum: 2011. Április 21., 21:20:09 »
Ez marha jó volt. :D

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #999 Dátum: 2011. Április 21., 21:09:05 »
For Talgaby

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #998 Dátum: 2011. Április 10., 16:51:10 »
Egy barátom az Ing-nél volt. A főnöke mindennap bejött és közölte, hogy "már csak 5 napod van, hogy megköss két életbiztosítást, vagy elküldünk, már csak 4 stb" A barátomnak már pánikrohamai lettek amíg ott dolgozott.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #997 Dátum: 2011. Április 09., 23:28:47 »
Ja, félreérthetően fogalmaztam. A termékeik minőségéről nem tudok semmi biztosat, a módszereik miatt nem szeretnék a vásárlójuk lenni.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #996 Dátum: 2011. Április 09., 23:25:49 »
Nem a termékeikkel van a gond. A fazekak, serpenyők, lábasok, stb. tényleg kiváló minőségi színvonalat képviselnek, és az "örökös" garancia sem kamu. (Bár kétségtelenül marha drágák.) A módszereikkel van a gond, azok kriminálisak. És ez a tömeges és sorozatos hazudozás, ami a posztban van, már hat éve is dettó ugyanígy ment.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #995 Dátum: 2011. Április 09., 23:15:17 »
Én még eddig csak egy dolgot hallottam róluk, hogy jók a termékeik. Most utánukolvasgattam, és soha nem fogok tőlük vásárolni.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #994 Dátum: 2011. Április 09., 23:04:51 »
Bocs, tudom, ez nem az én kis mikroblogom, de ez a bejegyzés emlékeket idézett... a harmadik bekezdés első mondatánál már tudtam, hogy a Zepter az. Majdnem egy teljes hónapom ment rájuk az életemből...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #993 Dátum: 2011. Április 09., 17:59:36 »
A neve Blue Beam Project. ;D  A lényeg hogy állitólag ,holografikus képeket akarnak a VILÁGÜRBÖL , müholdakkal a légkörbe veteteni.

Még mindig kellemesebb megoldása a földönkívüliekkel történő kapcsolatfelvételnek mint egy anális szonda.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #992 Dátum: 2011. Április 09., 14:17:05 »
ÜDV,...NA....mit találtam április 1-én amikor fent voltam a NET-en . Egy újabb össze esküvés elméletet, még jó hogy elsején rakták ki,mert ez csak irtózatos  baromság lehet.  A neve Blue Beam Project. ;D  A lényeg hogy állitólag ,holografikus képeket akarnak a VILÁGÜRBÖL , müholdakkal a légkörbe veteteni. Állitólag  Jézust,és egyébb jelenéseket. CÖCÖCÖ.és NYIHIHIHI. Na ne má. Ennyire még Amerika sem hülyülhetett bele a hatalomba,hogy már-már Istennek adja ki magát.Valaki sikeresen bele hülyült az össze esküvés elméletekbe :hehe:

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #991 Dátum: 2011. Április 04., 20:30:27 »
Minfenéle vizuális inger ért, és az orrom finom szenzorai is megkapták a magukét. :D :badteeth: :badteeth:

Katt a képre!

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #990 Dátum: 2011. Április 04., 20:25:48 »
Na, mi történt Predash?  ;D

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #989 Dátum: 2011. Április 03., 22:47:30 »
Soha ne nyissatok ki évek óta lejárt hibajavítót. Soha.

Katt a képre!

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #988 Dátum: 2011. Április 02., 18:19:45 »
Amikor elhoztam a harmadikat, a cég közölte, hogy ha ez se működik, akármennyire lehet gyári hibás, nem cserélik vissza, mert nem kötelességük.

Ez hülyeség. Ameddig garanciás addig kutya kötelességük kicserélni, mert nem a bolt vállal garanciát, hanem a gyártó. És amíg az érvényben van, addig el kell járniuk az ügyben. Illetve, addig járj vissza a boltba és kérdezd meg, hogy van-e olyan alaplap, amíg azt nem mondják, hogy most épp nincs raktáron. Akkor told az orruk elé a garancia levelet, akkor nem tehetnek mást, mint adnak egy másikat. Talán egy kicsit rá kell csengetni. De az már másik gyártósorról jött, és lehet, hogy semmi baja nincs.

Egyszer én is jártam így, igaz nem alaplappal, hanem egy LG DVD íróval. Én voltam a hülye, hogy nem néztem utána, de mint utólag kiderült, gyári hibás volt az egész olyan számú széria. Na mindegy. 8 lemez után bedöglött. Visszavittem, két napnyi vizsgálódás után kicserélték. Az három lemez után ment gajra. Utána amit az után cserében kaptam már 10-ig bírta. Aztán már nekem is elegem volt belőle, és mondtam hogy adják vissza a pénzemet, mert három hibás darab után ez már lehetséges volna. Mondták, hogy azt nem lehet, de egy ezressel többért van LG más sorszámmal. Azt hazavittem, használtam vagy egy évig.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #987 Dátum: 2011. Április 02., 17:59:00 »
*sóhaj*
Az ASUS elvileg egy roppant jó márka a számítástechnikában. E sorokat is úgy pötyögöm, hogy egy nagyon szép képű ASUS-monitoron nézem őket. Ennek ellenére eljutottam arra a pontra, hogy soha ebben a büdös életben többet ASUS alaplapot nem fogok vásárolni és ha megkérdeznek, lebeszélek róla mindenkit.
Immáron három hete, hogy vettem egy új számítógépet tokostul-vonóstul, amelyet azóta sem sikerült elindítani, mert minden egyes bekapcsolásnál enyhe, csípős füstszag kíséretében nem történt semmi. Az első riadalmam ellenére nem a processzor égett ki valami megmagyarázhatatlan ok miatt, hanem az ASUS M4A77T szériás alaplapom egyik áramköre. Mielőtt valakiben felmerül: egy FSP-tápot dugtunk rá, és csak a proci, memória, videókártya és a ventilátorok voltak az alaplapon (meg persze a ledek), hogy nézhessünk rajta egy BIOS-t, de még addig se volt képes eljutni.
Ezt a történetet a harmadik ugyanilyen alaplap csinálta most meg fél órával ezelőtt. A tápnak nem volt baja (két másik gép simán ment róla), de még így is egy totál másik lett rádugva, mert kicseréltettem a bolttal, ahol vettem. Rövidzárlat nem lehetett a csavaroktól, mert a házba se raktuk most bele. Nemes egyszerűséggel arról van szó, hogy ez a tisztelt alaplap úgy szar, ahogy van, de még ha működött is volna, mint kiderült korábban némi netes kutakodásból, akkor is a memóriákat (Kingston 8 GB Blue) legfeljebb egy isteni csodával lett volna hajlandó használni, ugyanis a DDR3-as ASUS-oknál teljesen kiszámíthatatlan, mi mivel megy el, márkától, mérettől, órajeltől függetlenül.
És a dolog szépsége, hogy nem először szívok ilyen alaplapokkal, az állítólag túlfeszültségtől védett ASUS alaplapom otthon pár éve ugyanígy elfüstölt két héten belül kétszer is, a második alkalommal megölve a processzort is. Érdekes módon az olcsó vacak MSI azóta gond nélkül megy ugyanazon az áramhálózaton külön feszültségvédő nélkül.
Amikor elhoztam a harmadikat, a cég közölte, hogy ha ez se működik, akármennyire lehet gyári hibás, nem cserélik vissza, mert nem kötelességük. Szóval most kidobtan 17e forintot a nagy semmire, gépem még mindig nincs, és költhetek rá újabb 20e Ft-ot, de most veszek egy ASRockot, és az ASUS a környezettudatosságával és a "dizájn a legfontosabb" mottójával együtt thet egy szívességet, és bekaphatja mindörökre.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #986 Dátum: 2011. Március 31., 20:22:08 »
Idézet
Mindenki gondoskodjon a saját hozzátartozójáról, kiegészítve az öngondoskodással.

 Azért szép számmal vannak, akik magukról sem tudnak, nemhogy a hozzátartozóikról.
 Amúgy meg tegyük fel, van egy család, apa agresszív állat, rendszeressen veri a gyerekét, terrorizálja stb. Milyen jogon várhatná el bárki is, hogy az a gyerek ha felnő, gondoskodjon a rohadék apjáról? Csak azért, mert rokonok? 
Ja, nem azt mondtam, hogy kötelező neki, de nálam az államtól bakfittyet se kapna az ilyen öreg, tehát vagy gondoskodna róla a fia, vagy éhen döglene. Ez ilyen egyszerű, és így a legtisztább.

Idézet
Mi lenne a rendőri dolgozókkal, ha egy csoda folytán megszűnne a bűnözés, szabálysértés? Sőt még a biztonsági őrökre se lenne szükség, jópár mentős, tűzoltó is elvesztené az állását valszeg.
Aztán felébredtünk.  ;D

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #985 Dátum: 2011. Március 31., 11:43:27 »
Hát erre már nem emlékszem pontossan, de ilyesmi rémlik nekem is. 

A kasztrendster kapcsán pedig szerintem az az emberiség egyik legnagyobb hülyesége, hogy azon társadalmakban is, ahol nincs hivatalos kasztrendszer, ott is az emberek hajlamossak a kül. társadalmi státuszokat, osztályokat stb.  hierarchiába rendezni (hogy ezt mennyire generálják tudatossan és mesterségessen, azt nem tudom), és lenézni a másikat, csak mert, egy másik rétegben él (pl. a szomszédom, tipikus "melós" direkt büszke volt arra, hogy nem húzott inget és nyakkendőt se a saját lánya ballagássán, mondván, hogy ő nem olyan "puhapöcs"). Holott pedig tényleg minden rétegre, gazdasági csoportra szükség van. Az orvos meggyógyítja az élelmiszer ipari dolgozót, az meg gyártja a kaját. Inkább hálásnak kéne lenni egymásnak. Ha sarkítva nézzük, még a deviáns rétegekre is szükség van (Csak rohadtúl nem jut eszembe, hogy ez melyik szociológiai elmélet). Mi lenne a rendőri dolgozókkal, ha egy csoda folytán megszűnne a bűnözés, szabálysértés? Sőt még a biztonsági őrökre se lenne szükség, jópár mentős, tűzoltó is elvesztené az állását valszeg. 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #984 Dátum: 2011. Március 31., 11:11:03 »
Az egyfajta kasztrendszer volt inkább, nem? A predesztinált életút a görögöknél mintha csak a mitologikus Sors/Végzet akarata szerint létezett volna, de nem úgy, hogy ha ehhez értesz, annak kell lenned... a fél mitológiájuk pont arról szólt (meg így belegondolva a népmesék nagyja is), hogy a látszólagos kényszer-életpálya ellen próbáltak lázadni. Csak volt, akinek nem jött össze.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #983 Dátum: 2011. Március 31., 10:44:31 »
Idézet
Basszus, tényleg. Akkor viszont már simán lehet, hogy a XVI. században is felmerült már ez, mert az a része mintha More Utópiájából indult volna ki.

 Sőt mintha már Platón  Államában is megjelent valami ilyesmi, Hogy katonák rendje, meg bölcsek, stb. (Mrá rég tanultam, nem sok maradt meg bennem)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #982 Dátum: 2011. Március 30., 20:47:56 »
Volt ez már az Ember tragédiájában is.
Basszus, tényleg. Akkor viszont már simán lehet, hogy a XVI. században is felmerült már ez, mert az a része mintha More Utópiájából indult volna ki.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #981 Dátum: 2011. Március 30., 20:05:02 »
Idézet
Mindenki gondoskodjon a saját hozzátartozójáról, kiegészítve az öngondoskodással.

 Azért szép számmal vannak, akik magukról sem tudnak, nemhogy a hozzátartozóikról.
 Amúgy meg tegyük fel, van egy család, apa agresszív állat, rendszeressen veri a gyerekét, terrorizálja stb. Milyen jogon várhatná el bárki is, hogy az a gyerek ha felnő, gondoskodjon a rohadék apjáról? Csak azért, mert rokonok? 

Idézet
Nem lenne sokkal jobb az, ha az iskolai idő alatt megállapítanák, hogy az ember mire képes?

Eleve azt nem értem, hogy az állam miért tart fenn olyan szakokat, amivel sz@rt sem érsz. 19 évessen én sem gondoltam végig, jelentkeztem egy felsőfokú szakképzésre, ami teljessen felelsleges. A suliba az egyik tanár később kerek perec kijelentette, hogy nem is tudunk elhelyezkedni a szakmánkkal majd, csak azért vagyunk ott, mert lóvét jelentünk a karnak. Voltunk vagy harmincan ebből két ember (!!!) talált munkát azóta a szakmában.

Idézet
Ez már felmerült a hatvanas években is, klasszikus sci-fikben
 

Volt ez már az Ember tragédiájában is.   

Idézet
Aki többre képes és többet is tesz, az kapjon többet. Ez miért nem igazságos?

Persze, csak nem mindegy, mennyivel.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #980 Dátum: 2011. Március 30., 15:32:28 »
Egyáltalán minek az állami nyugdíj? Szerintem még száz éves sincs a rendszer, és nélküle is megéltek az emberek valahogy. Mindenki gondoskodjon a saját hozzátartozójáról, kiegészítve az öngondoskodással. Szerintem csak olyan embernek kellene valami minimális állami nyugdíjat adni, akinek önhibáján kívül nem lehet gyereke, vagy volt, de szintén önhibáján kívül már nincs.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #979 Dátum: 2011. Március 30., 14:20:50 »
Hát én sem akarnék belekényszeríteni senkit semmibe. Mivel jelenleg is ez folyik. Az ember letesz egy olyan szakmát amit szeretne, aztán hanem tud benne elhelyezkedni, akkor elmegy kukásnak, agy mittoménminek, ahová felveszik.

Nem lenne sokkal jobb az, ha az iskolai idő alatt megállapítanák, hogy az ember mire képes? Kiderül, hogy milyen területeken jártas. Ha nem bírja a monotóniát, akkor nem lehet beállítani egy futószalag mellé borítékokra etikettet ragasztani. De valakinek meg ez jön be. A lényeg, hogy miután 16 évesen kikerül az iskolapadból, elé raknak egy valag szakirányt, amire ő képes lehet. Ezután még három évig kétheti váltásokban belekóstolhatna mindenbe, mint segédmunkás. Kifigyelhetné, hogy mit szeretne csinálni. Majd a három év végén már tapasztalattal, olyat tud választani, amit jó eséllyel élete végéig csinálhatna. De ha még mindig nem tudna dönteni, akkor maradhatna akár élete végéig is segédmunkás. Persze azt belátom, hogy nem mehet el mindenki orvosnak, mert akkor ki lenne, aki buszt vezet. De vagyunk annyian, hogy mindenki megtalálhatná a neki kedvére valót.

Az mitől jobb, mint ami most van, hogy az ember nem érti az egyenletet, mégis építésznek tanul, mert azt hiszi, hogy abból majd jól megél, és átmegy szín kettessel, aztán megtervez valamit, ami húsz év múlva ledől, és több százan meghalnak. Vagy annak, amit talgaby is mond, hogy az ember ilyen fiatalon még nem tudja eldönteni, mi szeretne lenni, mégis rákényszerítik, hogy válasszon valamit. És, hanem tetszik neki, akkor meg már önköltséges alapon tudja csak átképeztetni magát. Ha meg nincs rá pénze, akkor élete végéig szenved valahol, egy olyan munkát végezve, amit ki nem állhat. És ingerült stresszes ember lesz belőle.

Annyi ép esze meg feltételezhetően mindenkinek lehet, hogyha az embernek remeg a keze, és azt mondják neki, hogy őbelőle épp ezért soha nem lesz plasztikai sebész, akkor ezt belátja.

Egyébként meg nem kényszer élete végéig ugyanazt csinálnia. Ha a pék már belefáradt a kenyérsütésbe, és talál tehetségének megfelelő munkát. És biztosra veszem, hogy valakinek meg másból lenne elege és éppen kenyeret szeretne sütni.

Na mindegy. Érvelgethetnék mellette éveken keresztül, mindig jönnének rá ellenérvek, hogy miért az anyagi világ a jobb. Egyébként nem az USA-Szovjet viszonyra gondoltam, hanem az indiánok lemészárlására. Nyugodtam békén hagyhatták volna őket, de mind tudjuk, mi történt a kapzsiság miatt. Az más kérdés, hogy ők sem voltak annyira szentek egymással, de nagyon sok tekintetben szellemileg fejlettebbek voltak. Sokkal közelebb álltak a természethez, és magához a bolygóhoz.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #978 Dátum: 2011. Március 30., 12:03:35 »
Ez nagyon demagóg. Fát pakolni meg téglákat rakni mindenki tud. Atomreaktort tervezni nem.
Ez betanított munka. Amúgy téglát pakolni se tud mindenki. A fizikai munka is ugyanúgy komoly elsajátítást igényelhet, és tény, hogy sok helyen nem fizetik meg őket, bár pont, hogy Nyugaton meg annyira lecsökkent a számuk, hogy sokan a keleti blokkból mennek oda, mert egy szakmunkás már bőven többet kap, mint egy középszintű irodai dolgozó. Csak emberileg ugyanúgy semmibe veszik őket. Plusz már errefelé se lehet igazán találni képzett fizikai dolgozót.
Idézet
Ha az ember nem ért a pénze befektetéséhez, bízza másra a reálhozam egy részéért cserébe.
Amíg sok helyen azzal hergelik a népet, hogy azok majd eltőzsdézik, plusz amíg sokan tényleg azt hiszik itthon, hogy a befektetési cég létrehozása az valójában egy egyszerű pilótajáték, mert a sok hülye majd bedől neki, addig ez nem lesz általános.
Idézet
Azt nem értem, miért baj, ha ezalatt azok is megszedik magukat, akikre rábízta az ember a pénzét.
Mert ők nem mi? :badteeth:
Idézet
Egyébként én egy olyan rendszerre gondoltam, hogy már óvodás, és iskoláskorban elkezdenék megfigyelni a gyerekeket, hogy ki mire lenne képes. Erős fizikumú, vagy inkább szellemi.
Ez már felmerült a hatvanas években is, klasszikus sci-fikben nem egy példa van rá (még Superman-történetet is ismerek, amiben az utopisztikus Kriptonon ez a módszer ment), de aztán kiderült, hogy a szabad akarat elnyomásával tud egyenértékű lenni. Amúgy hasonló okok miatt vannak karrier-tanácsadások általános iskola végén, hogy tudni lehessen az orientációját a gyereknek, de hogy pontosan mi az, az lehet, hogy 20 éves korában derül ki, így belekényszeríteni valamibe, amit lehet, hogy ki fog nőni, eléggé hülyeség.
Idézet
Az pedig naiv elképzelés, hogy a gazdaságuk azért volt torz és működésképtelen, mert a kapzsi tőkés ült a nagy zsák pénzén, és közben mindent megtett, hogy szabotálja őket.
Francokat, közismert, hogy a Coca Cola például olyan gőzerővel lobbizott az oroszoknál, hogy bemehessen az országba befektetni, hogy csak na. A tőkések jöttek volna, ha hagyják.
Idézet
Ezzel nekünk kár foglalkoznunk, a csillagászok majd megteszik helyettünk.
Emberi időmértékben kár foglalkozni, igen, de a Hold távolsága amúgy igenis igen komoly tényező a földi ökoszisztéma életében.
Idézet
Pesten tudtommal ezért szokták ráírni nagy betűkkel a címet a kukára.
Vidéken is, de nagy nyomású vízsugárral már könnyen lemosható.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #977 Dátum: 2011. Március 30., 11:30:45 »
Idézet
Na ez azért így sem igazságos. Egy darabig megoldást jelentett volna az öngondoskodás, de nem vagyunk egyformák. Vannak, akik többre képesek szellemileg, mint mások. Megint mások többre képesek fizikailag.
Aki többre képes és többet is tesz, az kapjon többet. Ez miért nem igazságos?

Idézet
És a sok szellemi munkás, hazaviszi a havi fél-egymilliót (most csak a kisebb állásokról beszélünk), addig a fizikai munkásnak meg minimálbérrel, vagy jó ha 150-200ezerrel szúrják ki a szemét.
Ez nagyon demagóg. Fát pakolni meg téglákat rakni mindenki tud. Atomreaktort tervezni nem.

Idézet
Sarkalatos példa, de mondok egy egyszerűbbet: Az összes repülőgép-pilóta, buszvezető és taxis azt mondja, hogy elmegy programozónak, akkor ki fogja őt furikázni ide-oda?
Hogyhogy ki? Hát szabályozná magát a munkaerőpiac. A kereslet lecsökkenne a programozókra és drasztikusan megnőne sofőrökre. Ezt tükrözni fogják a fizetések, ezért az emberek inkább sofőrnek mennek majd.

Idézet
És míg a nagy cégvezetőnek, majd 3milliós nyugdíja lesz, addig a sok ember, akitől ő sikeres és milliomos, addig jó, ha havi 64 ezer lesz. Igazságtalan.
Ha legálisan és tisztességesen szerezte a vagyonát, akkor nem igazságtalan. Nem csak a gyáros függ a munkásoktól, hanem fordítva is, mert az előbbi biztosít munkahelyet és fizetést az utóbbiaknak.

Idézet
Opció A
Ha az ember nem ért a pénze befektetéséhez, bízza másra a reálhozam egy részéért cserébe.

Idézet
Opció B
Ehhez nem értek, de ahogy látom, te sem, úgyhogy nyugodtan írhatok én is. :) Egyrészt nem (volt) valószínű a csőd, mivel többnyire állampapírokba fektetnek (fektettek), másrészt a befektetéseket szigorúan szabályozta az állam és a PSZÁF felügyelte.
Azt nem értem, miért baj, ha ezalatt azok is megszedik magukat, akikre rábízta az ember a pénzét.

Idézet
Egyébként én egy olyan rendszerre gondoltam, hogy már óvodás, és iskoláskorban elkezdenék megfigyelni a gyerekeket, hogy ki mire lenne képes. Erős fizikumú, vagy inkább szellemi.
És ilyen pályára kényszerítenéd őket? És ha nem akarnak menni?

Idézet
Egyébként egy olyan világban, ahol nincs pénz, egy vállalat, pontosabban üzemegység irányítása nem olyan stresszes.
Ha nyugodtan lehet rosszul is vezetni az "üzemegységet", mert úgysem történik semmi, akkor valóban nem stresszes.

Idézet
Voltak már ilyesmire kezdeményezések. Egyes országok próbálkoztak vele. De amíg ez az egész bolygón nem történik meg egyszerre, addig lehetetlen megvalósítani. Ha az egyik fele túllép az anyagias gondolkodáson, és megpróbál inkább természeti síkon gondolkodni (nevezzük így), míg a másik fele továbbra is ilyen harácsoló haramia, akkor háborúzni fognak, és nem azért mert a természeti oldal indítja el, hanem az anyagi, mert megijednek attól, hogy mostantól nem fognak tudni uralkodni.
A posztkomcsi blokk legalább olyan agresszív volt, mint a másik. Az pedig naiv elképzelés, hogy a gazdaságuk azért volt torz és működésképtelen, mert a kapzsi tőkés ült a nagy zsák pénzén, és közben mindent megtett, hogy szabotálja őket.

Idézet
El fog fogni az olaj, és a világ a feje tetejére áll, akkor mi lesz a magánnyugdíjpénztárakkal? Ki fog lukadni az ózonréteg. Bárki akit csak megkérdeztem, mindenki azt felelte ezekre a kérdésekre, hogy: "Mit érdekel az már engem. Akkor már rég nem fogok élni. Nekem most jó"
Akkor rossz embereket kérdeztél. Én például igyekszem annyira környezettudatosan élni, amennyire csak lehet.
Az meg, hogy a Hold évente 10-8%-kal messzebb kerül a Földtől, elhanyagolható. Ha a távolodás mértéke nem függne az aktuális távolságtól (egyébként függ tőle), százmillió év alatt távolodna 1%-ot. Ezzel nekünk kár foglalkoznunk, a csillagászok majd megteszik helyettünk. Mivel ők értenek is hozzá, nem úgy, mint te vagy én.

Idézet
Egyszer azt mondta valaki, Hogy "ahol, minden van, ott nincs semmi sem." Hát én szívesebben élnék egy ilyen világban, mint emebben. Az biztos, hogy a bűnözés 98%-ra csökkenne. Mert mint olyan, hogy lopás,sikkasztás, csalás, rablás, betörés, és a mélyen khm... HENT, egyszerűen értelmét vesztené.
Érdekes módon az emberek tömege menekült mégis a mostani rendszerbe nyugatra, amint csak lehetősége nyílt rá, a fordítottja viszont tudtommal egyáltalán nem volt jellemző.
Hol csökkenne 98%-kal a bűnözés? Az utópiákban lehet, de a valóságban a szocialista rendszerek közel sem tudtak ilyet elérni. Az úgy nem fair, hogy a kommunista utópiát a kapitalista valósággal állítod szembe.

Idézet
Hát most már a kukába is GPS-t kell tenni?
Pesten tudtommal ezért szokták ráírni nagy betűkkel a címet a kukára.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #976 Dátum: 2011. Március 30., 10:34:32 »
Egy rohadt szarrágó tavaly nyáron ellopta a kukánkat. Egy kukát!!!! Én meg vehetek újat. Elmentem a felügyelethez, ott azt mondták 8ezer. Mondom csapják hozzá, ezresével a számlákhoz. Nem arról hallani sem akarnak. Ezután szétnéztem a boltokban, de mindenütt 7-8 ezer. Ennyit nem vagyok hajlandó egy kukára költeni. És, ha egy hét múlva ezt is elviszik? Rohadna le az ég. Kiviszem reggel ötkor, felülök a buszra. Elmegyek dolgozni, mire délután visszaérek, már volt kuka nincs kuka. Hetente fizessek érte 8ezret? Ha meg zsákban teszem ki, akkor egy idő után megbírságolnak, mert szétszedik a kóbor kutyák. Hát most már a kukába is GPS-t kell tenni? Nesztek nektek anyagi világ. Bűzölgő kukát lopnak.

Most szerencsémre akció van, és 4ezerért hozzájutok, de az biztos, hogy hétfő reggelente kiteszem a kamerát az ablakba, aztán megkeresem, és felgyújtom a nyamvadt házát. Így lopjál még egyszer kukát, görény.