Szerző Téma: *WHADDAFAKK*  (Megtekintve 188177 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #975 Dátum: 2011. Március 30., 10:25:15 »
Na ez azért így sem igazságos. Egy darabig megoldást jelentett volna az öngondoskodás, de nem vagyunk egyformák. Vannak, akik többre képesek szellemileg, mint mások. Megint mások többre képesek fizikailag. És a sok szellemi munkás, hazaviszi a havi fél-egymilliót (most csak a kisebb állásokról beszélünk), addig a fizikai munkásnak meg minimálbérrel, vagy jó ha 150-200ezerrel szúrják ki a szemét. Ez az egész egy nagy rendszer. Mindenki beleteszi a magáét. Vegyünk egy sikeres vállalat igazgatóját. Nem csinál egész nap semmit, csak nap, mint nap telefonál, és megbeszélésre jár. (Ha nem éppen golfozik valahol). Mit csinálna az az igazgató, ha egyik napról a másikra megszűnne, minden fajta telefonszolgáltatás. Sarkalatos példa, de mondok egy egyszerűbbet: Az összes repülőgép-pilóta, buszvezető és taxis azt mondja, hogy elmegy programozónak, akkor ki fogja őt furikázni ide-oda? Hanem lenne, aki felszolgálna neki, ha mindent saját magának kellene megcsinálnia az életében, még a ruháit is, akkor hol maradna neki ideje, bármiféle tárgyalásra? Visszaesnénk a sötét korba megint. És míg a nagy cégvezetőnek, majd 3milliós nyugdíja lesz, addig a sok ember, akitől ő sikeres és milliomos, addig jó, ha havi 64 ezer lesz. Igazságtalan.

Mindazonáltal a megtakarítás sem garancia semmire:

Opció A: Ha mostantól mindenki minden pénzét félreteszi, az sem lenne elég öregkorára. Mondjuk most 24 éves elkezd dolgozni. 65 éves korban nyugdíjba megy. Jó esetben dolgozott 492 hónapot, havi 15 félrerakott ezresével ez 7.380ezer. Manapság havi 60ezerre szüksége van az embernek arra, hogy nyugodtan megéljen, akkor a felgyűjtött pénze jó, ha 10,5 évig tart ki. Mi van, ha nem szándékozik 75 éves korában föld alá szállni? Mi van, ha  elélne 105 éves koráig? De ezeken felül, ha ez a pénz kiesik a forgalomból, akkor az állam pótolni fogja, új pénzt fog kinyomni, és a pénz értéktelenedik. Vagy nem is oly rég történt egy ilyen eset az infláció megelőzésére, mikor az emberek évek keserves kínjaival "összegyűjtött"  :D egy-két forintosait csak úgy bevonták, és inkább nagyobb címletekre váltották. Ha belevesszük a pénz értéktelenedését, akkor még kevesebb évig fog kitartani. Minél több pénzt raknak félre, annál kevesebbet fog érni a végén.

Opció B: Ha beteszed a bankba vagy magánnyugdíjpénztárba. Egyre megy a kettő, csak a pénztáraknak garanciát kell vállalniuk a tőkéért. Különböző befektetésekbe teszik a pénzed. Ha rendben kamatozik, akkor nincs semmi baj. A pénzforgalomban maradt. Megduplázhatják, triplázhatják seperc alatt. Mondjuk, ha van egy kis gógyid, erre te magad is képes lehetsz, de ők nem kezelik az emberek pénzét individuálisan. Hiába gyűlt össze személy szerint neked 200éveskorodik elegendő pénz, ők akkor is felteszik az egészet a tőzsdére, vagy ingatlanba, mert az újaktól csak havi ötezer jön még. Mi van, ha egy üzlet befuccsol? Mi van, ha minden befektetés befuccsol? Akkor marad a 10 évre elegendő alaptőke. Ha meg minden stimmel, minden befektetésük nyereséges, akkor a végén ők mint az intézet fognak annyi pénzt felhalmozni, hogy a helyzet tarthatatlan lesz. És egy jól kitalált gazdasági csődnek köszönhetően a pénz újra elosztásra fog kerülni.

Opció C: Nem gyűjtesz fel semmit, máról holnapra élsz... De ezt hagyjuk, mert az egészségedre nézve ártalmas.  :badteeth:

----------

Egyébként én egy olyan rendszerre gondoltam, hogy már óvodás, és iskoláskorban elkezdenék megfigyelni a gyerekeket, hogy ki mire lenne képes. Erős fizikumú, vagy inkább szellemi. Egy matekzseninek ne kelljen rekeszt pakolnia éhbérért, menjen csak egy kutatóbázisra, mondjuk az Európa programra, vagy építésznek. Csökkentebb képességű emberek is a maguk területén nagyokat alkothatnának, mondjuk gépészként, autószerelőként. Egyébként egy olyan világban, ahol nincs pénz, egy vállalat, pontosabban üzemegység irányítása nem olyan stresszes. Ahhoz, hogy elvezethess egy üzemet, már legalább 25 évet dogoznod kellene mint munkás, hogy tudd is, miről van szó és ne vállalj teljesíthetetlen határidőket például. Vannak, akik nem képesek sokáig egy helyben maradni, vannak, akik szabad ég alatt szeretnek dolgozni, őbelőlük remek parkgondozó lehetne. Egy gyárban úgyis csak figyelmetlen lenne, balesetet okozna, mert nem érzi ott jól magát. A szórakoztató iparba sem kerülhetne be akárki. Ha szeretnél zenélni, vagy filmezni, először kisebb klubokban léphetnél fel, aztán, ha nagy sikereid lennének, akkor előléphetnél, hivatásos szórakoztatónak, ha tényleg tehetséges vagy. Egyébként meg bárki zenélhetne a szabadidejében hobbi szinten, ahogy most én is.

Voltak már ilyesmire kezdeményezések. Egyes országok próbálkoztak vele. De amíg ez az egész bolygón nem történik meg egyszerre, addig lehetetlen megvalósítani. Ha az egyik fele túllép az anyagias gondolkodáson, és megpróbál inkább természeti síkon gondolkodni (nevezzük így), míg a másik fele továbbra is ilyen harácsoló haramia, akkor háborúzni fognak, és nem azért mert a természeti oldal indítja el, hanem az anyagi, mert megijednek attól, hogy mostantól nem fognak tudni uralkodni. Nem fognak tudni másokat a nyomorba dönteni. Mindenki egyenrangú emberi lény lesz, és semmivel sem lesz több a fókánál, akit lenéz. Pedig hol tarthatnánk már most is. Nem hogy a holdon, de már régen a Marson is. Most vészmadár leszek, de a mi napunk nem fog örökké létezni. A hold sem körpályán mozog, hanem spirálisan. Évente 3-4 centivel távolodik. Mikor megállapodik a Föld és a Mars közt, addigra már nem lesz Vénusz, mert a növekvő Nap bekebelezte. Bár ezt nem fogjuk megélni, mert az emberiség hamarabb elpusztítja magát. Az egész ott kezdődik, hogy mindenki azt hiszi, hogy ha felgyűjt valamit, akkor attól ő gazdag lesz. Hát nem. Halála után nem tud magával vinni semmit sem. Még a ruháit sem, nem hogy a pénzét. El fog fogni az olaj, és a világ a feje tetejére áll, akkor mi lesz a magánnyugdíjpénztárakkal? Ki fog lukadni az ózonréteg. Bárki akit csak megkérdeztem, mindenki azt felelte ezekre a kérdésekre, hogy: "Mit érdekel az már engem. Akkor már rég nem fogok élni. Nekem most jó" Az az ember mondja ezt, aki annyira nagyra értékeli az utódairól való gondoskodást, hogy nem dobja csak úgy a vadonba őket, hogy éld túl. Ez az ember simán elpusztítaná, az összes rokonát, ha alkalma lenne rá. Ha azt mondom, hogy kapsz kétmilliárdot, hogy valamit felrobbants, akkor megtennéd? Te túléled, de mindenki más az egész országban elpusztul, majd 100 év múlva az egész bolygó sugárfertőzött lesz. A gyerekek génhibával születnek, és nem fognak tudni tovább szaporodni, és mindezt 2 milliárd nyamvadt fogalom miatt. Ami még csak nem is kézzel fogható, amit halálod után úgy sem tudsz magaddal vinni. De ez már mind nem az ő problémája. Egyszer azt mondta valaki, Hogy "ahol, minden van, ott nincs semmi sem." Hát én szívesebben élnék egy ilyen világban, mint emebben. Az biztos, hogy a bűnözés 98%-ra csökkenne. Mert mint olyan, hogy lopás,sikkasztás, csalás, rablás, betörés, és a mélyen khm... HENT, egyszerűen értelmét vesztené.

De aki ennyire nem képes felfogni mindezt, amit idecsaptam hirtelenjében, annak tudom ajánlani mondjuk a Settlers játékot. Próbáljátok ki. Persze a való világban ez nem lenne ennyire egyszerű. Komoly szabályzásokat kellene hozni és betartani azokat. De sokkal egyszerűbb azt mondani, hogy nem én irányítom az életemet, hanem a pénz.

Hűűű... most nagyon poszt apokaliptikus monológot vágtam le. Akkor fogok nagyon anyázni, ha most miután vágólapra másoltam, és még elküldés előtt  kapok egy kék halált, mert az anyagi világban nem lehet, csak minél olcsóbb szar alkatrészekből gyártani mindent, hogy igen hamar újat vegyél, mert ha egy PC elélne húsz évig is, akkor értelmetlen lenne gyártani őket, csak hulladéknak. :badteeth:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #974 Dátum: 2011. Március 29., 22:55:04 »
Idézet
Csak globálisan, ha nem tudnak mindenkinek munkahelyet biztosítani, ha sok a munkanélküli, akkor az öregeknek nem fognak tudni nyugdíjat adni. Mi a nagy okos megoldás? Babadömping megint.
Nem, a megoldás az öngondoskodás lett volna. Fokozatos átállással az állam spórolásra kötelezte volna az embereket, hogy aztán idős korukban annyi nyugdíjat kapjanak, amennyit megtakarítottak maguknak. Csak ugye a magyarországi magánnyugdíjpénztárakkal most elbántak.

Idézet
Már így is túlkínálat van a programozókból.
Dehogy. Önjelölt php pistikékből túlkínálat van, de szinte minden programozói területen van felvétel. Az elmúlt ~fél évben három ajánlatot utasítottam vissza (bár ebből egy egy korábbi munkahelyem volt).

Idézet
Elmegy mondjuk játékokat programozni. De azt nem csinálják örökké, egy idő után készen lesz, és akkor utána mehetsz isten hírével, shareware programokat írni, hogy meg tudj élni.
Ha sikeres volt a játék, akkor dolgozhat az ember a folytatáson vagy a cég más projektjén, ha meg nem volt az, átmehet másik céghez, mert van játékprogramozásban szerzett tapasztalata.

Idézet
Először is eltüntetni a pénzt, hogy még csak irgondolatja se maradjon. És akkor mindenkinek lesz munkahelye, mert csak akkor lesz jogosult étkezni a vendéglátóipari helységben.
Kötelezően 100%-os foglalkoztatottság, jegyre kapott élelmiszer? Próbáltak ilyet, nem volt sikeres.

Idézet
Persze így igazságos, ha a különböző munkákat rotáljuk, és aki egy termelőgyár vezetője, néha annak is be kell állnia a gyártósor mögé rekeszt pakolni.
Jóska a szalagról meg beállna heti egy napban gyárat vezetni? :)

Idézet
Nagyon le kéne már szoknom erről, hogy mindenhová könyveket írok mostanában.
Nem baj, én élvezem. :)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #973 Dátum: 2011. Március 29., 22:31:47 »
Ne szokj le, örülök hogy nem csak képregényekről van szó.  :badteeth:
Egyébként a "nincs pénz" dolgon már sokszor elgondolkodtam. A gondolatot, és az értékek gondolatát is el kellene tüntetni akkor. Viszont nincs olyan agykapacitásom, hogy kitaláljam, mi történne azzal az emberiséggel, ahol egy aranynyakék ugyanannyit érne, mint egy sótartó. Remélem érted mire gondolok.

Katt a képre!

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #972 Dátum: 2011. Március 29., 22:09:02 »
Csak azért fenntartani munkahelyeket, hogy a tanulatlan tömegek a gépi végrehajtás hatékonyságának töredékén és az árának sokszorosán előállítsák ugyanazt a terméket, szerintem felesleges. Az ember kénytelen (ki)képezni magát (legalább) egy dologban, hogy jól éljen, ezt én nem látom hátránynak.

Ezt én sem látom hátránynak. Ugyanakkor ez a világ legnagyobb hátránya. Mármint nem egyén szerint, mert az egyén jól járhat feltételes módban.

Csak globálisan, ha nem tudnak mindenkinek munkahelyet biztosítani, ha sok a munkanélküli, akkor az öregeknek nem fognak tudni nyugdíjat adni. Mi a nagy okos megoldás? Babadömping megint. Egyesek odafent, erre buzdítanak, hogy legyenek gyerekek, akik majd eltartják az öregeket. Csak abba nem gondolnak bele, ha több az ember, akkor még több lesz a munkanélküliség. Mert a gépesítések miatt egyszerű munkásnak már vajmi kevesen mehetnek el. Marad a szakmai vizsga és egy érettségi. Ami nem egy rossz dolog, mert tanulnak az emberek. Nekem is van szakmai végzettségem. Autóvillamossági szerelő. Végzettség után sehová sem tudtam elhelyezkedni, mert mindenhova több éves gyakorlattal rendelkezőket kerestek. Ma meg már ez a szakma megszűnt létezni, nem tanítják. Autóelektronikai műszerész van. Az autóvillamosságot meg betették a sima autószerelő szakba. Mindegy, nem kifogás, úgyis utáltam nyakig zsíros, meg olajos lenni.

Ha az ember megteheti magának, hogy képezze magát, mert az egyetem lassan már teljesen önköltséges lesz, mert mindenki egyetemre akar járni. De vegyük, hogy az embereknek lesz rá pénzük, és mindenki überbrutál szakzsenitekintély lesz mondjuk rendszerprogramozóként, akkor hova megy el dolgozni? A microsofthoz? Ott már vannak elegen. De tudod, ahogy egy vállalatnak is csak egy vezérigazgatója lehet, és pár alvezető, úgy nincs szükség ennyi szakemberre sem. Már így is túlkínálat van a programozókból. És mit csinál a sok nálam tényleg okosabb programozó? Elmegy mondjuk játékokat programozni. De azt nem csinálják örökké, egy idő után készen lesz, és akkor utána mehetsz isten hírével, shareware programokat írni, hogy meg tudj élni. Amit nem fog megvenni a kutya sem, ha van freeware ingyenes megoldás.

Egyszer azért sírnak mert túl sok az ember és nincs elég munkahely, máskor meg azért mert túl kevés az ember, mert nem lesz elég nyugdíj. Ha azt akarják, hogy jó legyen, akkor ahhoz sokat kell ám tenni. Először is eltüntetni a pénzt, hogy még csak irgondolatja se maradjon. És akkor mindenkinek lesz munkahelye, mert csak akkor lesz jogosult étkezni a vendéglátóipari helységben. Persze így igazságos, ha a különböző munkákat rotáljuk, és aki egy termelőgyár vezetője, néha annak is be kell állnia a gyártósor mögé rekeszt pakolni. De még így sem lesz mindenkinek munkája, mert túl sokan vagyunk. A bolygó lakosságát le kellene csökkenteni olyan hatodára legalább. És kőkemény szaporodási törvény kellene.  :nezze:

Nagyon Science Fiction mi? Sajnos. Akkor mondok még egyet, ha így folytatódik, akkor az emberiség úgy fog járni, mint a mezei pockok. Ha kevesen vannak és nagy a fű, akkor jól elszaporodnak, majd miután szárazra zabálták a környező mezőt, akkor jönnek a sasok és bezabálják őket, hogy csak pár darab éli túl. Akkor ezt most átültetem. Túl sok az ember, kevés a munka, ha nem dolgozik nem kap pénzt, egyre nagyobb éhezés, vízhiány. Betegségek, járványok képében megérkeznek a sasok, és jól lezabálnak minket, míg csak kevesen maradunk. Régen ez nem volt probléma, mert az emberek lépten-nyomon kaszabolták egymást, de a 2. háború után annyira el lettünk szaporodva, hogy ihaj. Mondhatnak bármit, de az USA nem véletlenül küldte az embereit Vietnamba.  :dry: Ha a nagyhatalmak nem pénzelnék az afrikai háborúkat, akkor ott még nagyobb éhínség lenne, mint ami most van. :-\

Nagyon le kéne már szoknom erről, hogy mindenhová könyveket írok mostanában. Valószínűleg csak azért mert unatkozom bassza meg.  :badteeth:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #971 Dátum: 2011. Március 29., 20:33:35 »
Idézet
Jó, de mi van akkor, ha kiképezed magad, aztán kiderül, hogy bocs, de mégsincs szükség a munkádra?
Hát olyat kell tanulni, amivel várhatóan el tudsz majd helyezkedni. Vagy átképzed magad.

Idézet
Meg úgy látom, újszerű az a tendencia, hogy az emberektől elvárják képes legyen bármit megtanulni.
Én inkább úgy mondanám, hogy a folyamatos alkalmazkodási képesség felértékelődött.

Idézet
Az meg megint más kérdés, hogy itt biztos tanulatlan emberekről van szó? Pl. most halottam, Japánban megjelent a pincér robot, nyilván még nagyon sci-fi-be illő dolog, hogy megkezdenék a tömeggyártást, és elterjedne a világon, de a technika fejlődik... azok, akik meg 2-3 éven keresztül tanulnak hogy felszolgálók lehessenek, és estlg majd akkor már több évtizede a szakmában fognak dolgozni, elmehetnek majd a búsba?
És akik mondjuk Symbian-programozók voltak, most mihez kezdenek, hogy letarolta az Android és az ios a platformjukat? Megtanulnak máshoz érteni.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #970 Dátum: 2011. Március 29., 20:09:42 »
Idézet
Csak azért fenntartani munkahelyeket, hogy a tanulatlan tömegek a gépi végrehajtás hatékonyságának töredékén és az árának sokszorosán előállítsák ugyanazt a terméket, szerintem felesleges. Az ember kénytelen (ki)képezni magát (legalább) egy dologban, hogy jól éljen, ezt én nem látom hátránynak.

Jó, de mi van akkor, ha kiképezed magad, aztán kiderül, hogy bocs, de mégsincs szükség a munkádra? Meg úgy látom, újszerű az a tendencia, hogy az emberektől elvárják képes legyen bármit megtanulni.
 Az meg megint más kérdés, hogy itt biztos tanulatlan emberekről van szó? Pl. most halottam, Japánban megjelent a pincér robot, nyilván még nagyon sci-fi-be illő dolog, hogy megkezdenék a tömeggyártást, és elterjedne a világon, de a technika fejlődik... azok, akik meg 2-3 éven keresztül tanulnak hogy felszolgálók lehessenek, és estlg majd akkor már több évtizede a szakmában fognak dolgozni, elmehetnek majd a búsba?   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #969 Dátum: 2011. Március 29., 15:11:56 »
Idézet
Ezzel most sokan nem fognak egyet érteni, de a második világháború vége óta egyre jobban süllyed az egész bolygó lefelé a nagy büdös semmibe. Hihetetlen eredményeket értünk el, az informatika terén, a gépiparban. Nagyszerű és hasznos találmányok tömkelege, amik az életünket segítik. De milyen áron? Manapság már mindent kompjúter csinál az ember helyett és minden gépesített. Egyenes arányban nőtt a munkanélküliség. Egy csomó ember máról holnapra él, mi sem tudunk minden nap Műsoros lemezeket vásárolni.
Csak azért fenntartani munkahelyeket, hogy a tanulatlan tömegek a gépi végrehajtás hatékonyságának töredékén és az árának sokszorosán előállítsák ugyanazt a terméket, szerintem felesleges. Az ember kénytelen (ki)képezni magát (legalább) egy dologban, hogy jól éljen, ezt én nem látom hátránynak.

Idézet
És ekkor megszületett a mai réteg, aki már az informatika korának nevezett leépülő korszakban nőtt fel. Aki már megtanulta, hogy nehéz fizikai munka nélkül is meg lehet élni, mint Marci Hevesen.
Ez a két mondatod szerintem úgy passzolna a többihez, ha a fizikai munkát munkára cserélnéd.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #968 Dátum: 2011. Március 29., 14:56:43 »
na ha a rejtett költségekről beszélünk akkor ennyi erővel sokmindenért fizetünk. Bár az ellenkezőjét már levezette Leo Getz. Ki is esett a szálloda medencéjébe.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #967 Dátum: 2011. Március 29., 14:50:11 »
Pedig fogsz. Ha máshol nem, majd az SZJA-ban, meg az ÁFÁ-ban.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #966 Dátum: 2011. Március 29., 12:49:03 »
naja...lényeg hogy ne én fizessek.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #965 Dátum: 2011. Március 29., 12:45:57 »
Amit az éterből veszel, az megegyezik a MinDigTV-ével, amik sugárzásáért maguk az adók vagy az állam fizet. De az éterből sose fogod levenni teszem azt a Viasat 3-at, Discoveryt vagy az AXN-t.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #964 Dátum: 2011. Március 29., 12:33:01 »
Nade ha az éterből veszem akkor ingyenes. Tehát nem mindenki perkál érte. A rohadt életbe, csakhogy ne legyünk off-ok.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #963 Dátum: 2011. Március 29., 12:26:48 »
Te és mindenki más, előfizetői díj formájában. Bele van építve az alapdíjba, sőt, ha olyan kábelszolgáltatód van, akinél az alapcsomag megegyezik a MinDigTV ingyenes csomagjával, akkor pontosan tudhatod, mennyi az, mert azokat az Antenna Hungária elvileg díj nélkül szórja (az m1-m2-Duna hármasét az állam fizeti, a tv2-RTL Klub meg kiperkálja magának az országos lefedettségért).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #962 Dátum: 2011. Március 29., 12:22:32 »
azt ki fizeti? és ha én akkor milyen formában?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #961 Dátum: 2011. Március 29., 12:20:44 »
A műsorszórási. Ma is létezik.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #960 Dátum: 2011. Március 29., 12:17:02 »
régen is volt tv díj, még mielőtt valaki a rohadt kapitalizmust szidja.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #959 Dátum: 2011. Március 29., 12:15:50 »
De miért is nem építik bele mindjárt a televízióba is, hogy háromszor fizessünk érte?
Valamelyik nagy kereskedelmi (talán az RTL Klub) felvetette ezt, hogy legyen egy televíziós alapdíj, többek között ezért is. Elvileg azt a most ingyen foghatóak között osztották volna ki. Bár jegelik, de tudtommal ez az ötlet nincs elvetve.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #958 Dátum: 2011. Március 29., 12:09:21 »
Ez semmiből sem tér el attól, mintha a televízióban néztük volna meg. Na már most, ha beleépítenek az internetbe holmi jogdíjat, akkor kétszer fogunk fizetni érte. Egyszer az internettel, egyszer pedig, mikor megvásároltuk a kiadványt. Úgy gondolom, hogy ezen tényállás szerint az egyik ezek közül jogtalan haszonszerzésnek minősül.
Vagy úgy lesz mint a nyers lemezek és a filmek/zenék kapcsolata. Mivel kifizeted a jogdíjat a nyers lemezben ezért ha filmet vagy zenét töltesz le és tárolsz rajta akkor nem büntethetnek meg.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #957 Dátum: 2011. Március 29., 11:52:59 »
Most veszettül sokan meg fognak utálni, de én még emlékszem arra, amikor a zenélés presztizs kérdés volt. Az ember elment dolgozni, aztán összejött a banda és hobbiból zenéltek. Eljártak klubbokba, és ha nagy sikereknek örvendtek, akkor csinálhattak lemezt. A Bikini a mai napig azt az elvet vallja, hogy örülnek neki, hogy minél több emberhez eljut a zenéjük. Mert a nagy számok törvénye alapján, ha sokaknak tetszik, úgyis meg fogják venni, hogy támogassák őket. Az összes régi hangsúlyozottan zenész, hasonló elvet vall, és ingyen reklámként fogják fel az ilyet. És igen bármennyire is nagy kalóz vagyok, vannak eredeti CD és DVD és PC játék lemezeim, a nagyoktól, amikre úgy gondoltam, hogy ez igen, ők megérdemlik.

Az a baj ebben az egész rohadt mai állapotban, hogy túl sok a kínálat. Ezzel most sokan nem fognak egyet érteni, de a második világháború vége óta egyre jobban süllyed az egész bolygó lefelé a nagy büdös semmibe. Hihetetlen eredményeket értünk el, az informatika terén, a gépiparban. Nagyszerű és hasznos találmányok tömkelege, amik az életünket segítik. De milyen áron? Manapság már mindent kompjúter csinál az ember helyett és minden gépesített. Egyenes arányban nőtt a munkanélküliség. Egy csomó ember máról holnapra él, mi sem tudunk minden nap Műsoros lemezeket vásárolni.

És ekkor megszületett a mai réteg, aki már az informatika korának nevezett leépülő korszakban nőtt fel. Aki már megtanulta, hogy nehéz fizikai munka nélkül is meg lehet élni, mint Marci Hevesen. Elmegy a tévébe valómegamónikába, és reménykedik, hogy a sült pizzát majd a szájába adják előrágva, félig megemésztve. Ebből a rétegből kerülnek ki a mai fos előadók. Ők nem zenészek, hanem előadók. Öt évnyi talpon maradás után is még csak szarok lesznek. Az igazi zenészek azok, akik javarészt maguk írják a zenéjüket, és maguk is adják elő. Ilyen manapság nagyon kevés van.

Ha ma bemegyünk egy hanglemezboltba és végignézzük az árakat, új kiadványként 3-4 ezer (vagy több) forintos árakkal találkozhatunk. Egy xbox eredeti új játék például 10ezer forint körüli áron mozog. Annyi minden elérhető most. Dőzsölhetünk a jobbnál jobb zenékben, filmekben, játékokban, amikért nem kár pénzt kiadni. És ugyancsak dőzsölhetünk a csupáncsak exhibicionista élvezeteket takaró silány magamutogató művekkel is. Amikért valljuk be sajnáljuk a pénz kidobni. Én cigarettára, kávéra és alkoholra is sajnálom, nem hogy ilyenekre. Elárasztanak minket a sok szarral, de elvárják, hogy mindenért fizessünk. Azt a csomó könyvet, zenét, játékot , mind meg kell vegyük. Hát kijelentem ország világ szeme elé, és önöknek is kedves HENT, hogy ennyi pénz a világon nincs sehol. Egyetlen dalért nem fogom egy egész hanglemezt megvenni 4ezer forintért, mikor más értelmesebb dolgot is vehetnék rajtuk. Például cipőt. Nem, nem az előadót, hanem lábbelit.

A magam részéről külön kívánom bontani az egyszerű kalózkodást, és magát a hamisítást mint olyat. Nagyon sokan vagyunk, akik letöltenek és megnéznek egy filmet, majd ha tetszik, akkor megvásárolják. Ez semmiből sem tér el attól, mintha a televízióban néztük volna meg. Na már most, ha beleépítenek az internetbe holmi jogdíjat, akkor kétszer fogunk fizetni érte. Egyszer az internettel, egyszer pedig, mikor megvásároltuk a kiadványt. Úgy gondolom, hogy ezen tényállás szerint az egyik ezek közül jogtalan haszonszerzésnek minősül. De miért is nem építik bele mindjárt a televízióba is, hogy háromszor fizessünk érte? Büntessék csak azokat a bűnözőket, akik az internetről letöltve, eredetinek álcázva pénzért árulják.

Ha mégis az internetbe épített jogdíj mellett döntenének, akkor a szolgáltatók ezt ugye ránk fogják verni, megemelkedik az ára, logikusan következik, hogy az embereknek kevesebb pénzük lesz, és még kevesebb eredeti műsoros kiadványt fognak vásárolni. Ráadásul, minek vásárolnák meg, ha már kifizették a jogdíjat rá. Kétszer is. Egyszer az üres lemezzel, egyszer az internettel.  :nezze:

Na mindegy. Most lehet, hogy csak össze vissza hebegtem-habogtam, de legalább önmegvalósítottam magam.  ;D

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #956 Dátum: 2011. Március 29., 10:57:13 »
Kapják be!  :angry:
Ha talán nem egy olyan országban élnénk, ahol egyenlőre a pick szalámi is luxusnak számít, akkor megvenném pl. a zenei cd-t és nem tölteném le. De helyette inkább félrerakom azt a 2-3000 forintot arra az időre amíg munkanélküli leszek (mert manapság ugye nem nagy kunszt annak lenni)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #955 Dátum: 2011. Március 29., 10:02:41 »
Amúgy véletlenül írtam. :D Ezt akartam: link.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #954 Dátum: 2011. Március 29., 09:56:27 »
Bazmeg, zozi, én meg rákattintottam...


Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #953 Dátum: 2011. Március 29., 09:24:51 »
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #952 Dátum: 2011. Március 29., 09:19:39 »
a torrentelésből származó jogdíjat beleépítik a netköltségbe
Link, or it didn't happen.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #951 Dátum: 2011. Március 28., 19:50:02 »
Jó nektek, ha ott 60. Errefelé 85 forint. A CD meg 54 ft. Amihez hozzájön 520 ft vonatjegy. A közelebbi lehetőség fél éve bezárt, pedig oda rendszeresen jártam önkormányzatba, meg pennybe vásárolni. De ide... Totál kiesik. Csak lemezekért járok ide. De még ezzel az árral, meg a vonatjeggyel is megéri 25 DVD meg 25 CD. 2-3 hónapig el vagyok velük.

Szerencsére nem Tés vagyok. De minálunk is csak egyetlenegy nagysebességű kábeles szolgáltató van. Meg van egy másik csoszrogány ADSL.

Szerk: Közben rájöttem, hogy hazudok, mert ugyanazt az "import" hengeres maxellt, itt a kisbolt, 120 forintért adja darabját. De ez is sok. Csak, ha nagyon de máris akkor fanyargok rá.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #950 Dátum: 2011. Március 28., 17:41:32 »
Ha az Artisjus sápja nem lenne elég, amitől minden értelmes ember a környező országokból veszi a csempész-dvd-t (mert 250 HUF/db helyett csak 60 HUF/db), a HENT (komolyan ez a nevük, és komolyan avn, aki komolyan veszi őket ilyen névvel) most kitalálta, hogy a torrentelésből származó jogdíjat beleépítik a netköltségbe. Vagyis mostantól a külföldi sorozatok jogdíja egy magyar testületé. És a T-Home megint kap egy indokot, hogy irreális áron adja a döglassú, ámde legalább szakadozó netét, elvégre az ország nagyján még mindig csak ők szolgáltatnak.
Hurrá.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #949 Dátum: 2011. Március 24., 10:02:29 »
Vigyázat! Akik egyszer megnézték újra akarják majd.
Ez egy tévedés. Soha többé nem szeretném látni.  Így is többször néztem meg, mint szerettem volna.  :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #948 Dátum: 2011. Március 23., 10:18:03 »
Az eredeti verziója alapból végtelenített, szóval az még keményebb.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #947 Dátum: 2011. Március 23., 09:58:39 »
Ez meg pofaletépős kategória. Vigyázat! Akik egyszer megnézték újra akarják majd.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:*WHADDAFAKK*
« Válasz #946 Dátum: 2011. Március 22., 21:33:02 »
Azt a kurva, ez nagyon beteg! :lol: :lol:
"MM MMMMM MMMDMMM!"