Szerző Téma: Fantasztikus Négyes  (Megtekintve 243608 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1992 Dátum: 2018. Március 12., 11:01:02 »
Igen, ez nekem is furcsa, pedig abszolúte  :m-doom: rajongója vagyok. Kicsit talán túltolták ezzel a M.A.G.U.S. harcművész kaszttal.  Olyan, mint mikor gyerekkoromban kitaláltam magamnak szuperbűnözőket, meg le is rajzoltam őket. Összeírtam, hogy miket tudnának, még ezt is, meg azt is, aztán szinte magam fáradtam bele 12 éves fejjel, hogy ez azért már túl erős...  :badteeth:
Na ezek alapján Fáti is ilyen, szinte legyőzhetetlen. De tényleg, telepatákat saját erőből visszaveri, neki még sisak sem kell, mint Magnetónak. Időgépe van, hadserege, pénze, országa, mentessége, stratégiai zseni, technológiai lángelme ésatöbbi.
Jó, mondjuk úgy olvastam, mintha hájjal kenegetnék a lelkem, de picit tényleg talán túl sokrétű a képzettsége. Most már ott tartunk a lentiek alapján, hogy páncél nélkül lever mindenkit egy katanával.  ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1991 Dátum: 2018. Március 12., 10:25:58 »
Na, azért ez tényleg kemény. Szerintem nettó faxság, ős soha nem az a harcművész típus volt. Persze lehet, hogy Bendis hozzá is ellátogatott.  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1990 Dátum: 2018. Március 12., 10:04:14 »
Sok dolgot nem gondoltam Fátumról, pl:

His combat skills are so great that he managed to kill a lion with his bare hands, to beat Daredevil in hand-to-hand combat and to wield Captain America's shield as proficiently as Steve Rogers (furcsa, hogy leírtak ilyet) himself.

Lényegében testépítő és atléta a pasi:

 His physical strength and durability surpass even those of Daredevil.

Ezek mellett technikai zseni, kardművész, harcművész, festőművész, zeneszerző, bizonyos misztikus, telepatikus képességek ura (pl Emma Frost lepattant róla) , stb.
Reneszánsz ember.

Kb mint mikor Bud Spencer képességeit sorolják a Nyomás utána c. filmben (persze tévesen :) )
"-Hegymászó, búvár, pilóta, kém, mestere az álcázásnak, robbanóanyagoknak, fegyvereknek és ki tudja még minek!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1989 Dátum: 2018. Március 11., 20:10:43 »
Több alterverzumban is elvette Susant amúgy.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1988 Dátum: 2018. Március 11., 20:06:22 »
Meg szerintem mindig is vonzotta Susan. Ki merném jelenteni, hogy sokkal jobban irigyelte Richardstól, mint bármi mást.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1987 Dátum: 2018. Március 11., 19:39:00 »
Hú, most megleptetek! A zongora illik hozzá. Az évkönyv fent van a Zsákon?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1986 Dátum: 2018. Március 11., 19:31:07 »
Érdekli/ érdekelte-e valaha is egy nő?
Persze, Morgan Le Fey-jel ápolt intim viszonyt.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1985 Dátum: 2018. Március 11., 19:30:05 »
Egyértelműen vannak érzései. Ha elolvastad a második évkönyvet abban látható, hogy mennyire szentimentális. Szerintem gyakran az írók csak a gonosz és elvakult énjét ábrázolják, de sokkal mélyebb a karakter. Pl: 236-os részben amikor zongorázik Sue meg is említi, hogy soha nem hallott még senkit ilyen szépen játszani.
A szexualitást, ha van rá igénye szerintem szükséges rosszként  :) kezeli és igyekszik gyorsan és érzelemmentesen kezelni.  :hehe:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1984 Dátum: 2018. Március 11., 19:19:49 »
Srácok, eszembe jutott valami, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Fátum Doktor szerintetek igényli bármilyen szinten az intimitást? Érdekli/ érdekelte-e valaha is egy nő? Mert szerintem éppen olyan hideg, mint Sidious. Talán a legnagyobb lángelme (időgépet talán ő fedezte fel elsőként, vagy nem?) , aki mondjuk 20 perc alatt rávenne egy átlagos intellektust az öngyilkosságra, de érzelmileg/testileg mi a helyzet?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1983 Dátum: 2017. November 07., 08:11:10 »
Üdv! Köszi a F4-s v1 290.számát, talgaby és Sepi!!! :worship: :worship:
Nekem is ez jutott eszembe, mint Blue S-nek, hogyha Annihilusz  ennyire tápos, hogy Blastaart és a legénységét egy legyintéssel megsemmisíti akkor pont a F4-nek semmi baja sem lesz? :badteeth:  Jó tudom, hogy a hősök szinte érinthetetlenek voltak ebben az érában. Ámbár most Reed látszólag feláldozta magát a Föld lakossága érdekében, de szinte biztosak lehetünk benne, hogy életben van és újra találkozni fogunk vele a közel jövőben.
Ennek ellenére tetszett ez a rész és ez a kis időutazás csak csavar az egész dolgon.
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1982 Dátum: 2017. November 04., 21:24:45 »
F4 Vol1 290.

Érdemes lenne megszámolni, vajon hányadszor hiszi Sue a férjét halottnak? Na, talán majd az Egészséges herotika rovatban...

Természetesen a Láthatatlan Nőnek minden oka megvan a legrosszabbat feltételezni. Reed üzenet egyértelmű volt, összecsaptak a hihetetlen erejű Annihilusszal és nem kerületek elő. Nekem nagyon tetszett, ahogy Reed kommentálta az eseményeket, olyan horrorszerű volt.

Blastaar még "normálisan" is elég bolond, nem csoda, hogy az alattvalói ellene fordultak. Akiket Annihilusz egyetlen kézlegyintéssel elporlasztott. Hm, miért is nem tette ezt az F4-el?  :headscratch:

Amazon kezdi megismerni új csapata ellenfeleit. Látszik, hogy sokszor még szokatlan neki a helyzet, de hamar rájön, hogy ugyanazt kell tennie, mint az Angyaloknál. Ütni-vágni.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1981 Dátum: 2017. Október 14., 17:46:13 »
Igen, volt pár igen nagy hülyeség ebben részben. Például amikor Ben kinyúl a gépből és egy kezét letámasztva lefékezi a gépet!!!  :badteeth:
Mondjuk Storm papa szökése se volt túl hosszú.

Reméljük a folytatás jobb lesz.  :)

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1980 Dátum: 2017. Október 14., 17:15:18 »
F4 Vol1 031.

Mindig elámulok, hogy a régi képregényekben milyen szájbarágósan magyarázzák el a történetet vagy a nyilvánvaló eseményeket. Például mikor Reed megtalálja Sue levelét, közli a többiekkel, hogy biztos ő tette oda. Mivel a postás nem kap kulcsot a lakásukhoz, ki más tette  volna. Vagy a Fáklya kérdése az eltűnt háztömb kapcsán, hogy vajon a földrengésnek köze van-e hozzá. Manapság sokan panaszkodnak, hogy egyre kevesebb a szöveg a képregényekben. Van benn igazság, de azért jó, hogy az ilyen töltelék bubik használatáról leszoktak az írók.

A szokásos hősbunyó elmaradt, ami jó is. Végre megbeszélték a dolgokat és nem egymást csépelték a hősök.
A Vakondembert ismét lealázták, Sue is megmenekült. Azt viszont nem értem, miért nem használta az erőmezőjét arra, hogy megóvja magát a robbanástól? Az se volt semmi, mikor Reed megvédte őt és a Lényt pár kődarabtól, mikor tudjuk, hogy Bent egy harckocsilöveg sem biztos, hogy megsebezné.  ;)

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1979 Dátum: 2017. Október 06., 21:55:21 »
F4 Vol1 284.

Az Ostor ismét lecsapott! A taktikája nem rossz. Elhelyezkedik a szuperhősök közelében és vár. Azért így is szerencséje volt, hiszen az áldozata pont ott bukkant fel előtte.

Szépen összegyűltek az ellenfelek a Negatív zónából. Sajnos, Fáklya hatalmas bakot lőtt, ha ezt Pókember megtudná élete végéig cinkelhetné vele. Annihilus felbukkanása nekem nem volt olyan meglepő, mint a Fáklyának a borítón. Azt nem értem, hogy Blastaar mit vigyorog a háttérben. OK. átverte az F4-et, de szembe kell néznie egy elég veszedelmes ellenséggel. Bár Blastaar-ból kinézem, hogy csak egy jó bunyót lát az egészben.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1978 Dátum: 2017. Október 05., 06:22:35 »
Aha, valami rémlik homályosan... Köszi az infót!!! :worship:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1977 Dátum: 2017. Október 03., 20:51:00 »
Annak a férfinek a kilétére, ahogy a lábjegyzetben is írva volt, a Captain America képregényekben derült fény. Ott ment egy olyan sztori, amiben egy gazfickónak az volt a hobbija, hogy szuperbűnözőket gyilkolt. Ő volt a Scourge. Ha jól emlékszem magyarul az Ostor nevet kapta. Ő volt a régi Csodálatos Pókember 46-os számában is, aki meg akarta ölni Flash Thompsont a börtönben (amikor még mindenki azt hitte, hogy ő a Vészmanó), de be kellett érnie a Lidérccel (Jean DeWolff öccsével, Briannel).
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1976 Dátum: 2017. Október 03., 07:25:56 »
Üdv! Köszi a F4-s v1 289. részét talgaby, Sepi!!! :worship: :worship:
Lenyűgöző volt ez a szám is, de adja magát a kérdés, hogy ki volt a pisztolyos férfi? :nemtudom:
Ez a Johnny mekkora suttyó, hogy ilyen ócska trükknek bedől..
Várom a folytatást!!!!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1975 Dátum: 2017. Szeptember 28., 22:22:35 »
Ha jól sejtem, akkor erre a történetre utaltak a régi Marvel Extra 22. számában.
Valószínű, mert az abban lévő sztori az közvetlen ennek a folytatása. De addig, amíg elérünk odáig, lesz még pár meglepetés.  :brow:
Egyébként nem kizárt, hogy majd megcsináljuk azokat a sztorikat is, mert ha jól láttam, akkor a magyar kiadásból hiányoztak oldalak.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Xeraph

  • Nagyra nőtt Hobbit
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 196
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1974 Dátum: 2017. Szeptember 28., 21:24:18 »
Köszönet a Fantasztikusokért! :)
Ha jól sejtem, akkor erre a történetre utaltak a régi Marvel Extra 22. számában.
A második oldal első képén, a tolókocsis fickón egy halványkék ing van, de a harmadik képen már egy piros kockás.
Jó gyorsan átöltözött. Vagy Sue erőtere úgy töri meg a fényt, hogy a fickó ruházata más színűnek tűnik?   :D
Ha elkezdesz valamit, az legyen elkezdve, különben ne kezd el. :D

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1973 Dátum: 2017. Szeptember 05., 22:10:59 »
Vajon kezdetektől fogva így találta ki ezt az egészet vagy utólag megmagyaráz mindent? Nem tudom eldönteni, de egyszerűen zseniális!!!
Ez egy nagyon jó kérdés. Igazából ez egy klasszikus retcon volt. Így magyarázta ki, hogyan került vissza az élők sorába Fátum. Azt viszont el kell ismerni, hogy mégiscsak elegánsabb volt, mint a mai retconok. Már Jean Grey visszahozása is jól sikerült.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1972 Dátum: 2017. Szeptember 05., 07:05:53 »
Üdv! Köszi a F4-s v1 288. részét, talgaby, Sepi!! :worship:
 John Byrne alkótó elméje előtt csakis tisztelegni kell ez most is bebizonyosodott. Amit összehozott ebben a történetben megmagyarázás terén. Vajon kezdetektől fogva így találta ki ezt az egészet vagy utólag megmagyaráz mindent? Nem tudom eldönteni, de egyszerűen zseniális!!!
Várom a folytatást!!!

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1971 Dátum: 2017. Szeptember 01., 16:59:37 »
Teljesen egyetértek! Nekem a képregényes időszámítás a magyar Marvel Extra és X-men képregényekkel kezdődött, a legnagyobb hatással az I Titkos Háború volt rám hatással, azóta megállíthatatlan a szeretet!

Nekem is a szívem legkedvesebb korszak a 80-as, 90-es évek. Akkor voltam gyerek, majd tini, és nekem azok maradtak az igazi képregények. Persze vannak újabb sorozatok is, amelyek tetszenek, vagy amiket szeretek, de a nosztalgia faktor sokat dob nálam az említett évtizedekben készült képregényeknél.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1970 Dátum: 2017. Augusztus 31., 22:41:13 »
Nekem is a szívem legkedvesebb korszak a 80-as, 90-es évek. Akkor voltam gyerek, majd tini, és nekem azok maradtak az igazi képregények. Persze vannak újabb sorozatok is, amelyek tetszenek, vagy amiket szeretek, de a nosztalgia faktor sokat dob nálam az említett évtizedekben készült képregényeknél.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1969 Dátum: 2017. Augusztus 31., 21:49:13 »
Én is így vagyok vele! Nekem is jobban bejönnek klasszikusban!  :)

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én jobban bírom az ilyen klasszikus történeteket és rajzstílust, mint a maiak többségét.

Nem elérhető Xeraph

  • Nagyra nőtt Hobbit
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 196
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1968 Dátum: 2017. Augusztus 31., 20:19:43 »
Köszönet a legújabb fantasztikus részért!
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én jobban bírom az ilyen klasszikus történeteket és rajzstílust, mint a maiak többségét.
Ha elkezdesz valamit, az legyen elkezdve, különben ne kezd el. :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1967 Dátum: 2017. Augusztus 31., 09:06:40 »
Nálam is vörös posztó a faszi neve a Káosz óta. Nincs káoszmágia... Pf, barom állat. Utána meg nem győzték magyarázni meg retconnolni az ő retconját.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1966 Dátum: 2017. Augusztus 31., 06:58:29 »
Igaz, de Bendis simán elmebeteg.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1965 Dátum: 2017. Augusztus 30., 22:16:13 »
F4 Vol1. 288.

Végül Fátum csak elérte, amit akart. Reed eszmefuttatása érdekes volt, így fáradtan végig mentem rajta párszor és meg kell mondjam nagyon tetszik, ahogy - amivel - meggyőzi a Túlontúlit. Micsoda isteni hatalommal bíró lényként ábrázolták még ebben a füzetben. Olyan furcsa ezeket olvasni, miközben tudom, hogy Bendis micsoda retcont hajtott végre a karakterrel kapcsolatban.

Köszönet a honosításért!  :worship: 

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1964 Dátum: 2017. Július 21., 10:40:05 »
Van egy jó jelenet benne. Fáti mondja, hogy most nagyon ördögi tervet eszel ki, mire az F4 rájön, mire készül, már túl késő lesz, lesből támad, stb.
Következő kép: Fáti a nyílt utcán végigvágtat a járókelők között.  :lol:

Kb. mint az Indiana Jones-ban, dr Jones a németeknek:
"Soha nem találják meg Marcust, egy tucat nyelven beszél, elvegyül, eltűnik, kis szerencsével már meg is találta a grált."
következő snitt, Marcus a zsúfolt piacon kiabál a kofákkal:
"Nem kérek vizet, képzelem, mi lehet benne, köszönöm!"  ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1963 Dátum: 2017. Július 18., 15:48:26 »
Ha úgy vesszük, akkor Fátum alapból nem kérte az F4 nő tagjainak a segítségét, de ha már odakerültek ők is, volt olyan fondorlatos, hogy kihasználja őket, hogy így jusson be a nagykövetségre. Már csak azért is, mert ahogy a sztoriból is kiderült, ő csak lélekben Fátum. Most alaphelyzetben nem álltak rendelkezésre a fegyverei, csak amiket McArthur pincéjében tudott összetákolni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.