Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 410361 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Fantom képregények
« Válasz #50 Dátum: 2005. Október 07., 06:39:12 »
Akkor én is szavazok. Szerintem nagyon jó a Moonstone, de szeretem az
eredetit is.
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Fantom képregények
« Válasz #49 Dátum: 2005. Október 06., 22:34:10 »
Frissülés történt:
Fantom - Véres kövek 2/2

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Fantom képregények
« Válasz #48 Dátum: 2005. Október 06., 10:27:07 »
Idézet
mindegy melyik Fantom jön.  Csak vándoroljon.
Meg "szellemeskedjen".

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Fantom képregények
« Válasz #47 Dátum: 2005. Október 06., 09:03:02 »
Én is szavazok...nekem mindegy melyik Fantom jön.  Csak vándoroljon. Én meg majdcsak elolvasom.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
Fantom képregények
« Válasz #46 Dátum: 2005. Október 06., 05:31:34 »
Pedro tartozkodik, meg letolteni sem volt ideje, nem eg elolvasni  

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #45 Dátum: 2005. Október 03., 21:49:19 »
Idézet
Csatlakozom az előttem szólóhoz, én is ennek a sztorinak a másik felére szavaznék. Először, aztán persze jöhet a többi is! 
akkor két szavazat eddig a Moonstone folytatására

őszintén szólva meglepne, ha valaki más is szavazna    (esetleg még Pedro...?) úgyhogy alighanem ez lesz legközelebb  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Október 03., 21:49:34 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Joruto

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
    • http://
Fantom képregények
« Válasz #44 Dátum: 2005. Október 03., 20:43:31 »
Csatlakozom az előttem szólóhoz, én is ennek a sztorinak a másik felére szavaznék. Először, aztán persze jöhet a többi is!  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #43 Dátum: 2005. Október 03., 17:32:53 »
Idézet
amúgy utólag ízlelgetve, nekem nem bántja különösebben a fülemet, de ez lehet embere válogatja 

Úgy, ahogy mondja kedves Bajszos Fantom    Bár megvallom utólag már én sem tartom annyira "fületbántónak" (De valamibe bele kellett kötni, mert túl jók a munkák    )

Idézet
különben milyen így olvasni naponta/vasárnaponta egy sztorit?

A napi egyáltalán nem szokatlan, van mikor kihagyok több napot, és utána egyszerre adagolom. A vasárnapival sincs gondom, így a vasárnap dupla piros betűs, mivel a színes fantom tiszteletére még a napot is beszínezik a naptárban  

Idézet
de ugye ez egy Fantom sztori, amibe próbáltak néhány újítást vinni, és mivel nincs új a nap alatt  tehát próbálták leporolni a legendát, és hasonló helyzeteket teremteni, mint amiket más képregényekből ismerhetünk, de úgy, hogy közben megmaradjon a régi Fantom-feeling is... véleményem szerint is sikerült nekik!


Ez rendben is van, csak elsőre kicsit szokatlan volt ez az akció-Fantom. A Fantom-feeling az nem veszett el, az tuti. Teljesen lehetett azonosulni a főhössel, mint eddig.

Idézet
melyik féle sztori folytatódjon legközelebb?

Hááát  

A, B, C, D tétre, helyre, befutóra  

No, de komolyra. Én szívem szerint most a Moonstone folytatását elolvasnám, mert még "meleg" a történet, meg jó is, szóval azt így elsőnek.. persze ez az én véleményem.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #42 Dátum: 2005. Október 03., 16:07:17 »
regnar, Joruto: köszi a hozzászólást    

örülök neki, hogy összességében nektek is bejött a Moonstone féle anyag. Nagyjából egyetértek a véleményetekkel...  regnar Megtorló hasonlatával kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy persze ez a sztori amolyan átlagos lenne egy Punisher képregényben, de ugye ez egy Fantom sztori, amibe próbáltak néhány újítást vinni, és mivel nincs új a nap alatt    tehát próbálták leporolni a legendát, és hasonló helyzeteket teremteni, mint amiket más képregényekből ismerhetünk, de úgy, hogy közben megmaradjon a régi Fantom-feeling is... véleményem szerint is sikerült nekik! személy szerint én a legjobban a dialógusokat csíptem benne

Idézet
Beírás. Most sem tudok mást írni, mint azt, hogy jól sikerült. Nem találkoztam nyelvi hibával, magyarosak a mondatok, szépen szerkesztettek, és csupán egy helyen olvastam kicsit furcsa szöveget. Amikor a gyerekek megkérdezik, hogy van Diana, akkor Fantom azt mondja: Elég rossz bőrben van.. Nekem ez kicsit furcsa. Olyan lelketlen, mintha nem is a gyermekek édesanyjáról beszélne.. Talán a "nagyon rosszul van", "nincs túl jól" "él, de súlyosan megsebesült", jobb lett volna, bár elég kicsi a buborék...

ha nagyon akarom, még az ómagyar mária siralom is belefér :D
amúgy utólag ízlelgetve, nekem nem bántja különösebben a fülemet, de ez lehet embere válogatja  

Idézet
Napi képregények. Természetesen követem a napi Fantomot is, a vasárnapi lassan kezd kibontakozni, most már kíváncsi vagyok ki az a férfi a vízben..

ezt nem árulom el, de hogy honnan van a neve (Depaul), azt megmondom: szerintem ezt szivatásból választotta Graham Nolan, az író, mert Tony DePaul jelenleg a napi-Fantomok írója  
különben milyen így olvasni naponta/vasárnaponta egy sztorit?
Nemrég jelent meg egy TPB a Moonstone gondozásában, már Joruto-nak mutattam, a Graham Nolan Sundays #1 és #2. ezekben 4 db vasárnapi történet van gyűjteményes kiadásban.. szép lehet!

Idézet
A napi képregény is kezd alakulni, abban azért volt egy pont ami rajzilag eléggé, hogy úgy mondjam - sokkolt. Amiokr a gyerekek beöltöztek "fantomnak". Hát a fejük eléggé aránytalan lett a testükhöz.

sztem tök aranyosak voltak :D már vártam, hogy vki megemlíti őket, hogy néznek már ki a mini-fantomok  


Idézet
A magam részéről én kíváncsian várom a folytatás(oka)t, és a klasszkus történetek mellett szívesen megismerkednék részletesebben ezekkel a modernekkel is!
terveim közt van a többi történet közzététele is, csak előbb ezt még be kellene fejezni  erről jutott eszembe, hogy kicsit interaktívvá teszem a Fantomot, és megkérdezem, melyik féle sztori folytatódjon legközelebb? Ti dönthetitek el!  

A; Moonstone aktuális

B; Falk klasszikus

C; Marvel sorozat

D; Skandináv történetek

Csütörtök késő estig lehet szavazatokat leadni, hajrá
« Utoljára szerkesztve: 2005. Október 03., 16:10:03 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Joruto

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
    • http://
Fantom képregények
« Válasz #41 Dátum: 2005. Október 02., 10:27:26 »
Üdv mindenkinek! Nem vagyok nagy fórumlakó, de FantoMicho nógatására újra itt vagyok, és erre keresve se találhattam volna jobb alkalmat, mint a Moonstone-os Fantom debütálása.  

Lássuk a képregényt! A fordítás és grafikai kivitelezés a már jól megszokott HZs minőség, Dórika és Micho ismét szuper munkát végeztek!

Micho felkészített előre, hogy "ez nem AZ a Fantom", szóval így kezdtem neki a történet olvasásának és azt kell mondjam nagyon megtetszett. Mint régi Fantom hívőnek, nekem is a klasszikus fekete-fehér (s leginkább a skandináv) sztorik állnak legközelebb a szívemhez, de ez a történet mégis nyújt valamit abból is, meg valami másat.

Szóval ilyen ha a Fantom találkozik a 21. századdal, ha bántják a "népét", ha életveszélybe sodorják a feleségét. Ugyanakkor jó volt látni, hogy bár a klasszikus történetekhez képest változtak az idők, néhány dolog mégsem változott, mint az Őserdei Járőrszolgálat vagy a pocakos Guran.
Kicsit féltem a lila ruhától, ami az amerikai történetek sajátja, de egy egészen jó átmenetet láthattunk a lila és kék között, ami nem volt egyáltalán zavaró. Ha emlékeztek a Marveles sorozat első részére, ott az egyik szereplő lilaruhás bohócnak titulálja Fantomot (purple - azaz lila szerepelt az eredeti szövegben), bár ott szerintem a ruhája határozottan sötétkék.    

A rajzokat először látva kicsit furcsának véltem, de a történet olvasása közben egész hamar "megszokta a szemem", a történet pedig élvezetesen megírt volt ami vitte magával az egészet. A "Tarzan egy kitalált személy, én élő legenda vagyok" vagy a szupermenes nyakkendő és ingletépés a merénylet után jól ellensúlyozta a kegyetlenséget, szóval a történet hangulata is teljességgel élvezhető volt.

A magam részéről én kíváncsian várom a folytatás(oka)t, és a klasszkus történetek mellett szívesen megismerkednék részletesebben ezekkel a modernekkel is!  
Összefoglalva: jeles, kérünk még!  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #40 Dátum: 2005. Október 02., 08:27:14 »
Fantom - Véres kövek 1/2

Borító. Szerintem nem rossz, igaz eléggé sablonos - mármint tegyük rá a hőst a borítóra, kellően brutális kifejezéssel, opcionálisan fegyverrel (jópár ilyet láttunk már) - de szerintem kellően figyelemfelkeltő, jók a színhatások, biztosan észrevenni, ha egy polcon nézegeti az ember több képregény között.

Képregény. Nos.. ha elvonatkoztatok atttól, hogy milyenek voltak a "klasszikus" rajzok, - mert nyilván azok a kedvenceim - egészen kellemes. Nem formabontó, semmi extra. Szépen megrajzolt hátterek, arányos, és karakteres alakok. Úgy látszik a rajzolók különösen ügyeltek arra, hogy a vér kellőképpen "eladhatóvá" tegye a képregényt - sajnos erre is szükség van már - és nem hagyták ki sehonnan. A kép-a-képben megoldások nem rosszak, de pl a mesterlövésznél első olvasásra le sem esett, hogy a kis fehér négyzet ki akarja emelni..

Történet. Hááát.. Ha azt mondom, hogy eddig eléggé sablonos, akkor azt hiszem nem sokat tévedek. Ha Fantomot kicseréljük a Megtorlóra akkor is megállná a helyét a történet (No persze kis túlzással de gondolom értitek...) AMúgy nem rossz, érdekes, hogy ennyire aktuális témával foglalkozik, mint terrorizmus, nyilvánvalóan a való élet elemeit ültették át a képregényre pl aláaknázott parkoló, arab terrorista stb.. (Mondjuk a fickó kartonjára az van írva, hogy 188 cm és 86 kg. A rajzon meg van egy "állat", aki legalább egy mázsa színtiszta izom..   ). Fantom keményre veszi a figurát ebben a történetben, elég rendesen megdolgozza a gonosztevőket - mondjuk ez adot helyzetben érthető is, ugyanakkor van néhány kellemes humoros beszólása. A robbanás kellően drámai, de sajnos azt kell mondanom, hogy ismerve a hasonló történetek folyását, én nem félek, hogy .... (bár kemény meglepetés lenne, és sokat emelne a sztorin, ha igen...)

Beírás. Most sem tudok mást írni, mint azt, hogy jól sikerült. Nem találkoztam nyelvi hibával, magyarosak a mondatok, szépen szerkesztettek, és csupán egy helyen olvastam kicsit furcsa szöveget. Amikor a gyerekek megkérdezik, hogy van Diana, akkor Fantom azt mondja: Elég rossz bőrben van.. Nekem ez kicsit furcsa. Olyan lelketlen, mintha nem is a gyermekek édesanyjáról beszélne.. Talán a "nagyon rosszul van", "nincs túl jól"  "él, de súlyosan megsebesült", jobb lett volna, bár elég kicsi a buborék...
Nagyon tetszett a feliratok magyarosítása. A szövegek mindig irányban, síkban vannak, jól mutatnak. A bűnöző adatait tartalmazó mappa felirata különösen tetszett.

Összességében. Fantom egy új generációnak. Kicsit durvább, kicsit színesebb, kicsit véresebb, de a mienk    Szépen elkészített képregény, jó rajzokkal, szép hátterekkel.  A történet bár sablonos, de élvezetes, kellően izgalmas. A beírás, retus nagyon szép.


Napi képregények. Természetesen követem a napi Fantomot is, a vasárnapi lassan kezd kibontakozni, most már kíváncsi vagyok ki az a férfi a vízben..
A napi képregény is kezd alakulni, abban azért volt egy pont ami rajzilag eléggé, hogy úgy mondjam - sokkolt. Amiokr a gyerekek beöltöztek "fantomnak". Hát a fejük eléggé aránytalan lett a testükhöz. De a beírás azokban is kellemes, jól olvasható.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Október 02., 12:13:41 írta regnar »

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Fantom képregények
« Válasz #39 Dátum: 2005. Október 01., 21:36:39 »
Frissítés történt:
Fantom - Véres Kövek 1/2

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #38 Dátum: 2005. Szeptember 29., 11:21:30 »
Idézet
Ha már így felvetetted, engem érdekelne. Bár, ha van előre eltervezett munkameneted, akkor ne rúgd fel
van, de nem gáz... mivel csak előre rakom a sorban (a skandináv sztorik közé tartozik majd) Devil megérdemel ennyit  
apropó, egyszer te is megemlítetted, miért lett Devil a fordításban... én csak a magyar kiadást követtem, ahol Frenkel Éva szerintem szuper fordításokat végzett a Fantomon. Tőle származik jónéhány kifejezés, pl. a hangulatos Vándorló Szellem (Ghost Who Walks) is... nekem nagyon tetszik! Az, hogy Devil és Hero eredetiben maradt, hát... én lehet, hogy lefordítottam volna, bár Devil esetében jobban hangzik az eredeti név, noha "beszélő név" (gondolom, olyan a rossz arcúak szemébenm, mikor támad, akár a Sátán   ) Herónál talán még jó lett volna, hogy pl. "Vágtass, Hős!" (de egy Hős-ünk már volt az Y-Man sorozatban  
szóval F. Éva rulez  

Idézet
meg menjek a jó francba, hogy itt fikázom, amikor ennyit dolgoztál vele    Amúgy szerintem nagyon jól néz ki. 

thx  

Moonstone pedig: már nemsoká!
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #37 Dátum: 2005. Szeptember 28., 20:53:57 »
Köszike a válaszokat.  

Idézet
annyival tudok szolgálni, hogy esetleg tervbe vehetem a "Devil's Story" c. számot, amiben pontosan be van mutatva, hogyan került Fantomhoz az akkor még kölyök Devil. Ez legyen a közeljövőben?

Nos, ha már így megkérdezted, legyen  Ha már így felvetetted, engem érdekelne. Bár, ha van előre eltervezett munkameneted, akkor ne rúgd fel...

Szkenn: ha csak fele ennyire jól sikerülnek a következők, akkor is nálam 10/10   Élesek a képek, jól kivehetőek a kontúrok, bár az első kép, mintha kicsit homályos lenne a híd hosszanti vasszerkezeténél. És talán kicsit kemények a képek. EGy kicsit lágyabb talán jobban mutatna .. meg menjek a jó francba, hogy itt fikázom, amikor ennyit dolgoztál vele    Amúgy szerintem nagyon jól néz ki.  

Moonstone. Hmm hmm. A borítón Fantom elég keményen néz ki arcra, de így előre nem is akarok semmilyen véleményt kialakítani, mert egyáltalán nem ismerem az anyagot. De jöhet..  

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #36 Dátum: 2005. Szeptember 28., 20:17:54 »
Idézet
Érdekes kis történet volt ez.
köszönöm a véleményt! Valóban érdekes volt, ismét egy új szituációban láthattuk Fantomot... az az oldal, amikor majdnem lelövi Herót, aki nem csupán a lova, hanem amolyan társa is...  kedvencem még, a 12. oldal második képe, amikor Devil nyüszögve odadörgölődzi magát a "testvéréhez".  szóval jó volt valóban a sztori, örülök, hogy tetszett a választásom.  Másik részről hatalmasat nevettem azon, amikor az orvos szinte elszádül a káprázatos kincsektől, Fantom meg szokásos "dry humorával" megjegyzi, hogy "néhány dolog bizony összegyűlt az évek során" ... ez kész    külföldön "dry" humorként jegyzik az ehhez hasonló megjegyzéseit a Fantomnak, aminek nem ismerem a magyar megfelelőjét... de mindenképp jellemző rá, szinte lételeme ez a dolog  
a történet folytatása(?) magyarul is megjelent, nem tudom hanyadik számban, sajnos nincs meg... a címe a Kígyós Gyűrű volt... és tisztán emléxem Jerome doktorra benne... talán itt viszonozhatta Fantom a doktor jóságát. (A borítója úgy rémlik elég király volt, fekete háttérben egy nagy gyűrű, benne lovagol Fantom.)

Idézet
Viszont a 2500 fok, az az eredetiben is annyi volt?
megnéztem, és közben izzadtam  hogy annyi -e, és... igen. "2,500 degrees" van az eredetiben... ugyan nincs ott, hogy celsius, de ezt valószínű eltolták, mert fahrenheitben is sok lenne. Apróbb elütések voltak jellemzők a Meghalt a király-ban is, a fő-merénylő nevét pl. egyszer sem ugyanúgy írták le , aztán az egyik évszámba is bele kellett nyúlnom, mert logikailag nem volt jó az adott dátum. nem tudom ki a ludas, a skandinávok, vagy az angolra fordító Frew?  

Idézet
Amúgy lenne kérdésem is. Erre eddig nem is nagyon gondoltam, pedig kézenfekvő. Hero és Devil. Nyilván ők sem örökéletűek. A familiárisoknak is van temetőhelye? És honnan érkeznek az új Hero-k és Devil-ek? Erről tudtok valamit?



hűű, erre én sem gondoltam eddig, de majd megpróbálok körbesuttogni   remélem nem ómagyar módra a Fantomok halálakor a lovaikat is begyömöszölték a szűk kriptákba    
annyival tudok szolgálni, hogy esetleg tervbe vehetem a "Devil's Story" c. számot, amiben pontosan be van mutatva, hogyan került Fantomhoz az akkor még kölyök Devil.  Ez legyen a közeljövőben? Hero története sajnos még nincs meg. De a 21. Fantom gyermekkorát bemutató részben azt mondja kölyökként az apjának, mikor együtt lovagolnak, hogyha nagy lesz, neki is lesz egy lova, és Herónak fogja hívni

más: megkezdtem a régebben említett külföldi szerzeményeim szkenenlését. Próbáltam törekedni a "tökéletes" fekete/fehér színekre, sőt...  szóval nagyon dinamikusra akartam venni a figurát, és ez lett belőle, mit szóltok hozzá?

SZ K E N N

kicsit sokat tököltem vele, sajna nem biztos, hogy minden számra lesz ennyi időm

másik jó hír: Dórika ma lett kész a már beharangozott Moonstone sorozat első számának borijával. Utólagos engedélyével kiteszek ide egy promót belőle, hogy megemésszétek a frissítésig  
(én kb. egy évig emésztettem eme rajzstílust... meg hogy lila a Fantom, de összességében tényleg jó helyen végzett nálam a mű! ...hisz végül el is kezdtem hunosítani)

« Utoljára szerkesztve: 2005. Szeptember 28., 20:26:47 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #35 Dátum: 2005. Szeptember 27., 22:04:44 »
Hero halálos ítélete.

Érdekes kis történet volt ez. Lényegében nem is annyira Fantomról, hanem a dokiról szólt. Mégis egy halom dolgot megtudtunk Fantomról, láthattuk a kincstárat például.

Magára a képregényre úgyszintén rossz szavam nem lehet, nagyon letisztult formák, éles átmenetek, jó árnyékhatások, szépen megrajzolt figurák. Komolyan mondom - persze tetszenek a szép színes képregények - de ez a fekete fehér stílus azért még mindig tudja hozni a vizuális élményt - hogy ezzel a képzavarral éljek.

BEírásra mit is mondhatnék.. A szokásos. Csak azt tudom írni, mint eddig.. Nagyon jóra sikerült, értehtő, olvasható, könnyen követhető.  Viszont a 2500 fok, az az eredetiben is annyi volt? Itt azért felkaptam a szemöldököm...  hogyan tud annyit előállítani?? Mini-instant-zsebkohóval?  

Amúgy lenne kérdésem is. Erre eddig nem is nagyon gondoltam, pedig kézenfekvő. Hero és Devil. Nyilván ők sem örökéletűek. A familiárisoknak is van temetőhelye? És honnan érkeznek az új Hero-k és Devil-ek? Erről tudtok valamit?

A történet nagyon szépen lett lezárva, hiszen nyilván voltak sokan, akikben felmerült, mi van, ha a dokinak eljár a szája..(ez bennem is megfogalmazódott), de az utolsó képen nagyon szépen elvarrták, így biztosak lehetünk benne, hogy nem hoz váratlan látogatókat - még ha jószándékkal is - Fantomunk fejére.

Amikor előveszi pisztolyát és ráemeli barátjára (Hero-ra) akkor mutatkozik meg igazán, hogy mennyire hideg fejjel tud dönteni, és gondolkodni, mérlegel és hiába a fájdalom, megtenné, hogy megszabadítja a kínoktól Hero-t mert úgy tehetné érte a legjobbat, mégha bele is szakadt volna a szíve.

Összességében. Ez a történet is inkább a rajongóknak szólt, igazából Fantom - ahogy sokan ismerik, tehát, mint "akcióhős" (Jó tudom ez nem a helyes kifejezés) nem jelenik meg benne, de aki már ismeri annak remek adalék.

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Fantom képregények
« Válasz #34 Dátum: 2005. Szeptember 24., 16:23:13 »
Frissülés történt:

Fantom - Hero Halálos Ítélete

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #33 Dátum: 2005. Szeptember 24., 08:28:43 »
Idézet
Megprobaltam rendszerezni a dolgokat, es nem ment. A szamozas is tok kaosz, nem tudtam eldonteni, hogy a kulonbozo kiadok kulon szamoznak, vagy folytatjak a masikat, vagy ossze-vissza.
szerintem nyugodtan rendszerezheted Kiadók szerint, a letöltő oldalon mindig feltüntetem melyik kiadvány honnan van. A "Klasszikus gyűjtemény" név az én "találmányom", ez nem hivatalos kiadás. Ebben mindig napi és vasárnapi képregények lesznek Falk-tól   hivatalos neve a "The Newspaper Strips" ezen belül "The Phantom Dailies" (napi) és a "The Phantom Sundays "(vasárnapi). A most futó napi és vasárnapi képregéyneink is innen kerültek ki, csak ezeket nem egybe, hanem tényleg naponta közöljük a HZs-n.



Idézet
1. A Lee Falk-fele klasszikusok mind napi-kepregenyek voltak, csak kesobb adtak ki egyben, vagy ki sem adtak? (pl. a HZS-n fent levo ketto.)

igen, a Falk féle sztorik mindig napi-képregényként kezdték, később persze kiadták őket normál képregény változatban, de főleg skandináv és ausztrál kiadásban találkoztam ilyen formában velük (meg persze magyarban, de ott pl. erősen át volt szerkesztve, kihagytak egy csomó kockát... így utólag vettem észre, mikor összevetettem az eredetivel). szóval a tengeren innen szerintem az összes klasszikust kiadták a skandinávok, és az ausztrálok is igyekeztek... náluk pl. többször is megjelent egy-egy sztori  eleinte mint a magyarban, szerkesztve, aztán később nagy felhajtással újra kiadták, ezúttal eredeti változatban.

Idézet
2. A KN-en regen (es ma is) futo napi kepregenynek mi volt az eredetije? Esetleg valamelyik klasszikus vasarnapi?

Nem vasárnapi, hanem csak napi volt az eredetije. Biztos az tévesztett meg, hogy színes... de a vasárnapi képregény mindig egy teljes oldal szokott lenni. A címe a "The Viper God ", és számszerint a 210-ik történet. Éredekesség, hogy ennek a napinak az eredetije egy skandináv történet, aminek a címe "Death in Central Park " volt... és az író (Tony DePaul) adaptálta napi képregénnyé amerikában. Tehát ilyen is van


regnar:

Idézet
Jó volt ez a kis ismertető 

kösz  

Idézet
tudjátok-e, hogy ez esetleg befolyásolta-e egyes országokban azidőben, vagy a következő évtizedben Fantom elterjedését, sikerét.

sajnos, mivel ez a leghosszabb napi képregény (majdnem egy évig tartott   ) még nem sikeröült rászánnom magam az olvasására. De, szerintem nem befolyásolták a többi országban való megjelenést, mert szerintem akkoriban még nem exportálták külföldre kedvenc Szellemünket   megnéztem egy ellenséges országot  , Németországot, ott először 1952-ben jelent meg a Fantom. Nagy sikerrel ment egy időben, de 1984-ben ott is megszűnt... és azóta sincs  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Szeptember 24., 08:32:12 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
Fantom képregények
« Válasz #32 Dátum: 2005. Szeptember 24., 07:31:57 »
Akkor meg ket rovid kerdes, es hagylak dokumentaciot irni  

1. A Lee Falk-fele klasszikusok mind napi-kepregenyek voltak, csak kesobb adtak ki egyben, vagy ki sem adtak? (pl. a HZS-n fent levo ketto.)

2. A KN-en regen (es ma is) futo napi kepregenynek mi volt az eredetije? Esetleg valamelyik klasszikus vasarnapi?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #31 Dátum: 2005. Szeptember 23., 22:03:53 »
Jó volt ez a kis ismertető   .

Azért az valahol jó, hogy nem került valamelyik "Nagyobb" kiadó fennhatósága alá a Fantom, mert könnyen elúszhatott volna... Legalábbis én így gondolom. A vérfrissítés nem mindig rossz, de a "felvásárlás" kevésbé tesz jót egy történetnek. (Bár erre erős ellenpélda egyik nagy kedvencem a Star Wars. A Marvel képregények, hogy is mondjam csak.. hagynak maguk után kívánni valót, a Dark Horse azért színvonalasabban dolgozik)

Olvastam a Falk életét bemutató dokumentációban, hogy a második világháború alatt Fantomot is beléptette a seregbe. A történeteket vagy történetet nem ismerem, így nem tudom, hogy mennyire jelenik meg a hazafiság - egy nem konkrétan Amerikához köthető - szuperhős történetében, és tudjátok-e, hogy ez esetleg befolyásolta-e egyes országokban azidőben, vagy a következő évtizedben Fantom elterjedését, sikerét. (Gondolva itt az ellenséges európai nemzetekre) Vagy ne kérdezzek hülyeségeket?     (MErt ugye vannak szuperhősök, akiket maga a háború szült pl Amerika Kapitány, és rengeteg hős, és rajzfilmfigura vett részt háborús propagandában pl Tapsi-hapsi is.) Tehát esetleg került-e valahol tiltólistára háborús részvétele miatt a Fantom képregény, vagy ennyire nem volt komoly a dolog..
« Utoljára szerkesztve: 2005. Szeptember 23., 22:12:26 írta regnar »

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
Fantom képregények
« Válasz #30 Dátum: 2005. Szeptember 23., 20:41:59 »
Idézet
Én jó leszek? 
Tokeletes

Idézet
szóval, először is ezért szedtem szét a Fantom letöltő oldalát ILYENRE (egyébként jó ötlet volt?)

Szerintem remek otlet volt!

Ez inspiralta a kerdest is. Megprobaltam rendszerezni a dolgokat, es nem ment. A szamozas is tok kaosz, nem tudtam eldonteni, hogy a kulonbozo kiadok kulon szamoznak, vagy folytatjak a masikat, vagy ossze-vissza.

Idézet
remélem segítettem! 

Tuzoltonak jo volt. Varom a reszleteket a dokumentacioban.  

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #29 Dátum: 2005. Szeptember 23., 20:26:13 »
Idézet
Irjon legyszi valaki a Fantom kiadokrol.
Én jó leszek?  

szóval, először is ezért szedtem szét a Fantom letöltő oldalát ILYENRE (egyébként jó ötlet volt?) hogy jobban elkülönüljenek a különböző kiadások. Pedro, rátapintottál a tervemre, az egyik dokumentációt a különböző kiadásoknak szentelem, de hogy addig se tapogatózz sötétben, röviden ennyi:

a Fantom jogait a kezdetektől (1936) fogva a King Features Syndicate birtokolja. Ők adják el világszerte különböző újságoknak a napi Fantom képregény jogait. Ezeket 1999-ben bekövetkezett haláláig Lee Falk írta (63 éven át!), és ma a 214-ik napi, és 162-ik vasárnapi történet jelenik meg odakint. A King Features az idők során normál képregényt is adott ki, de emellett alkalmanként eladta(?) vagy jobban mondva kölcsönadta más kiadóknak is a Fantom jogait, hogy önálló történeteket írjanak/rajzoljanak. Érdemes megemlíteni a nagyágyúkat, a Dc és Marvel Kiadókat: az előbbinél egy 4 részes minisorozat, plusz egy 13 részes ongoing sorozat jelent meg, utóbbinál a nálunk is olvasható 3 részes mini plusz még néhány Fantommal kapcsolatos kiadványról beszélhetünk. Ám, a legjelentősebb lépés azonban az volt, hogy amikor Skandináviában a Fantom népszerűsége az egekbe szökött, ők is megkapták a jogot, hogy saját kiadványokat jelentessenek meg. Ma ott tartanak, hogy két hetente jön ki egy-egy újabb sztori, ami 3 skandináv országban jelenik meg egyszerre, majd kicsit később angolul az ausztrál Frew kiadó tálalja az olvasóknak (fekete/fehérben).
Így mondhatni, hogy a Fantom amerikán kívül sokkal népszerűbb, mint szülőhazájában  Ma amerikában a napi és vasárnapi kalandokon kívül egy új kiadó, a Moonstone közöl egyedül  ongoing és one-shot Fantom kalandokat(2003 óta), ami nemsoká itt is olvasható lesz.

remélem segítettem!  
ja, a magyar Fantomok pedig  Falk/Barry klasszikusokból, és skandináv történetekből építkeztek! majd később kikeresem mindegyiknek az eredetijét, és az info megy a dokumentációba  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Szeptember 23., 20:31:00 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
Fantom képregények
« Válasz #28 Dátum: 2005. Szeptember 22., 21:08:12 »
Irjon legyszi valaki a Fantom kiadokrol. Ki adott ki mit? Ezek hogy viszonyulnak egymashoz? A magyar kiadasok hova tartoznak? Ilyesmiket.

Nekem tok nagy kaosz az egesz.  

Akar dokumentacioban is lehet kesobb, tudok varni...

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Fantom képregények
« Válasz #27 Dátum: 2005. Szeptember 22., 16:52:38 »
Idézet
Ja, az író pedig Ben Raab, aki pl. egy rakat Marvel képregényt írt, legtöbbet X-Ment, és eléggé felküzdötte magát a kedvenceim közé a Fantomjával
Ugye.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Szeptember 22., 16:54:41 írta Nitro »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #26 Dátum: 2005. Szeptember 22., 15:42:10 »
Idézet
Marvel 2/3

Borító. Nem rossz, de nem olyan "erős", mint az elsőé volt.
az tényleg sokkal vagányabb volt  

Idézet
nekem mindig is furcsa lesz, ha Fantom képregényt színesben olvashatok

nekem is, ezért "színtelenítettem" a kolosszusos sztorit, meg a szellem aki kétszer halt meg-et.  
Különben Skandináviában, ahol ezeket a kalandokat írták, tudomásom szerint 1991-től színesben nyomtatják a Fantomot, az ausztrálok viszont maradtak a fekete/fehérnél, ami sokkal hangulatosabb, jobban megy a figurához.  

Nekem a Marvel 2/3-ban az apa/fiú "társalgás" jött be a legjobban, meg az a spirituális szertartás a tóban, stb... ezt így eddig nem láthattuk semelyik történetben, de nagyon ott volt

Idézet
BEírás. Jó lett, olvasható, kerek mondatokkal. Különösebb magyartalanságot nem vettem észre

Joruto nevében is köszönöm   ugyanis ő saját bevallása szerint nem az a fórumozós fajta, pedig mekkora Fantom fan    ha rá tudnám venni, hogy írjon ide, akkor már tök jó lel tudnánk cseverészni a témáról,vagy alapíthatunk  egy (4) F-klubot    



Idézet
Némá, én meg aszittem, hogy minden Fantom fekete-fehér 


nini nitro itt?  
akkor neked már biztos be fognak jönni a Moonstone kiadványok, mert szép színesek, és jók a sztorik, meg a rajzok. ööö... a rajzról: hát egy évvel ezelőtt ilyet nem mondtam volna, hogy jó a rajza    de azóta változott a véleményem, mert ezek a Moonstone Kiadó féle sztorik más hangulatot árasztanak, mint amiket eddig ismertünk... és utólag be kellett valljam, hogy a rajz igenis illik ehhez az "aktuális" Fantomhoz, és a színek is elengedhetetleenk itt. Ja, az író pedig Ben Raab, aki pl. egy rakat Marvel képregényt írt, legtöbbet X-Ment, és eléggé felküzdötte magát a kedvenceim közé a Fantomjával
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Fantom képregények
« Válasz #25 Dátum: 2005. Szeptember 19., 16:50:46 »
Jujdejó!    
Azt nem ígérem, hogy rögtön el is olvasom, mert még van lemaradásom, de el fogom.  

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Fantom képregények
« Válasz #24 Dátum: 2005. Szeptember 16., 10:11:57 »
Idézet
Így színesben tetszik, de amúgy nem. Lesznek még színes Fantom történetek honosítva?

Nos, ezennel üdvözlünk a Fantom Rajongók sorában  
IGEN!!!!
Lesznek még színes Fantomok, sőőőőőőt
Csak figyelj, és várj (már nem kell sokáig). A Fantom letöltő oldalán a "Moonstone kiadó aktuális kalandok!" csoportba kerülő képregények mind színesek lesznek. Ott most még csak a beharangozó borítók vannak... de mint említettem hamarosan jön!

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Fantom képregények
« Válasz #23 Dátum: 2005. Szeptember 16., 09:52:14 »
Némá, én meg aszittem, hogy minden Fantom fekete-fehér.  
Így színesben tetszik, de amúgy nem. Lesznek még színes Fantom történetek honosítva?  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #22 Dátum: 2005. Szeptember 16., 08:19:31 »
Marvel 2/3

Borító. Nem rossz, de nem olyan "erős", mint az elsőé volt. Kicsit billen az egész jobbra, hiába próbálja a rajzoló a machetével ellensúlyozni. A feliratok viszont rendben vannak, jól sikerültek.

Képregény. Nos erre nem lehet panasz, a karakterek szépen megrajzoltak, kidolgozottak a hátterek is. Az már csak az én nyomorom, hogy nekem mindig is furcsa lesz, ha Fantom képregényt színesben olvashatok. Bár ez a képregény, mint ahogy története is egyfajta generációváltást akart elérni, kicsit felturbózni a dolgokat, de nekem, azt hiszem marad a régi. Természetesen ez nem von le magából a képregényből semmit, ez csak személyes vélemény, szóval a képregény nagyon szépen rajzolt, jók a színek, a  karakterek ténylegesen karakteresek

Történet. Szépen halad előre (meg visszafele  ), megvan benne a kellő akció, és drámaiság is. Nekem egy kicsit ez a high-tech Fantom kicsit szokatlan, inkább Megtorlóra emlékeztet már.

BEírás. Jó lett, olvasható, kerek mondatokkal. Különösebb magyartalanságot nem vettem észre.

Összességében. Érdekes történet, szépen előadva. Jöhet a következő rész

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Fantom képregények
« Válasz #21 Dátum: 2005. Szeptember 15., 20:35:50 »
Megjött a menetrendszerű Fantom-friss: Fantom Marvel kiadó 2/3