Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 427514 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #110 Dátum: 2006. Január 03., 18:47:05 »
Idézet
játékmenetet szívesen csinálok, már amennyiben haladok majd a játékban
köszi szépen  

Idézet
nekünk is Ország László volt a legjobb barátunk azokban az időkben.

nekünk még a kis kék "basic szótár" is befigyelt

Idézet
(bár ezek után már eléggé égő lenne meghalni valahol   )

legfeljebb lesz egy olyan útvonal, ahol ha akarunk, meghalhatunk

és vissza az "üzlethez":

véget ért a Fantom napi képregény! Olvasta valaki egyáltalán?  sajna újat nem indítottam, megmondom őszintén, most először voltam úgy vele, hogy nem csinálom, hisz a nagy többség úgysem olvassa... nagyon nehéz volt megállnom, de végül, mivel épp ünnepek voltak, sikerült lebeszélnem magam  szóval nem tudom, nekifogok-e valaha egy másiknak... viszont a vasárnapi azért végigmegy még  

azért kíváncsi vagyok, hogy tetszett ez a mostani, az operás. annyit tudni kell róla, hogy ez volt Falk legutolsó Fantom képregénye, amit már a halálos ágyán írt... sajna befejezni már nem tudta, a felesége írta meg Falk utolsó elképzelése alapján a történet végét. Különben ezért is ezt választottam, ha már elkészítettem a legelsőt 1936-ból, legyen keretes a dolog, és álljon itt 1999-ből Falk tiszteltére az "utolsó" Fantom. 345(!) önálló történetet írt a hat évtized alatt a Vándorló Szellemről.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 03., 18:50:33 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #109 Dátum: 2006. Január 03., 18:31:41 »
Idézet
és ezzel ennyi is volt számunkra a játék, mert nem tudtunk angolul

Gondolhatod, hogy nekünk is Ország László volt a legjobb barátunk azokban az időkben.    Még a "play" feliratot is szótáraztuk  

Last Ninja még mindig a legjobb   (Van is valahol egy c64 emulátorom, gyorsan fel is csapom a gépre   )

Játékmenetet szívesen csinálok, már amennyiben haladok majd a játékban (bár ezek után már eléggé égő lenne meghalni valahol   )

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #108 Dátum: 2006. Január 03., 18:25:57 »
Idézet
Micho köszi a játékért, nem is tudod mekkora örömet szereztél vele..
na, örülök neki  
sajna nekem kimaradtak ezek a játékok, jobban szerettem az Exploding Fist-et, Last Ninja-t, Boulder Dash-t stb  bár, hasonló felépítéssel megvolt a Hulk játék, ami onnan indult, hogy hozzá volt kötözve egy székhez, és... és ezzel ennyi is volt számunkra  a játék, mert nem tudtunk angolul... tök szomorú voltam. pedig talán csak annyit kellett volna beírni, hogy "rip-rope"    és már ki is szabadul
ha lesz valami fejlemény, nyugodtan írd meg, mert bár én nem játszom vele, de kíváncsi vagyok a sztorira    esetleg, ha vezetnél egy kis "naplót" játék közben a lépésekről, (mint a kaland-játék-kockázat könyvekben anno), azt megköszönném, és így ha kitesszük az oldalra, talán többen kapnak hozzá kedvet!
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #107 Dátum: 2006. Január 03., 17:35:42 »
Micho köszi a játékért, nem is tudod mekkora örömet szereztél vele.. Már önmagában, hogy Fantom, de visszahozta a régi Commodore 16/64-es érzést is, amikor éjszakákat gubbasztottunk ezek előtt a szöveges kalandjátékok előtt...
Azt nem mondhatnám, hogy rohamléptekkel haladok előre benne, belekezdtem az ünepek alatt, de csak a kezdő szobából kijutni tartott egy fél napig (na jó ez túlzás  ) mert az embernek végig kell próbálnia az összes lehetőséget/kombinációt
     

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #106 Dátum: 2006. Január 02., 08:30:16 »
üdv Brotan,

BUÉK neked is  

(email ment)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Brotan

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #105 Dátum: 2006. Január 02., 08:13:32 »
Üdv Micho!
Lenne egy magánjellegű Kérdésedm/kérésem.
Sajna nem engedett pü-t írni, így kérlek írd meg az emilcímedet ide a fórumra, vagy nekem : brotan@freemail.hu
Előre is köszi:
Brotan
UI: B.U.É.K!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #104 Dátum: 2005. December 26., 21:03:27 »
üdv! itt is Boldog Karácsonyt minden phan-nak  íme az ígért spéci ajándék... ami csak azért került fel ma, hogy ne homályosítsa be az ünnepi frissítés fényét  szóval egy Fantom kalandjátékról van szó, egy RPG, ha jól tudom, így nevezik. sajna nekem nincs sok tapasztalatom a témában, de nagyon ötletes valami   apróbb telepítést igényel, és máris belecsöppenhetünk egy Fantom történetbe, ahol mi vagyunk a főszereplők, és úgy alakítjuk a történetet, ahogy akarjuk! Érdemes a help-et behívni elsőnek, és ott mindent megtudhatunk, persze angolul. aztán regnar, nem belemélyedni, mielőtt kivégeznéd az összes véleményezést az ünnepi adagnak!

Mr. Walker's Last Mile
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 26., 21:04:11 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #103 Dátum: 2005. December 23., 07:09:13 »
Idézet
csak januárra ígérhetjük a következőt

Egye fene.... megvárom  

Idézet
nem képregény lesz, és angolul kell tudni hozzá! lehet találgatni

Sikerült felcsigáznod... (Bár ez a dolog már érlelődik, mert egy ideje már emlegetitek a "rejtélyes karácsonyi multi-packot". És most még ez is... Ki bírja ezt idegekkel a megjelenésig   )

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #102 Dátum: 2005. December 22., 18:01:33 »
Idézet
Üdvözlet , amint az ember kihagy néhány napot, tutira akkor tűnik fel egy újabb képregény 
na, most is felkerült kettő, ha jól láttam... és most eltűntél?

köszönjük a véleményed, Joruto nevében is.  


Idézet
Mindjárt az első pár oldalon lejött a történetről, hogy bizony nem az az "ártatlan" Fantomos kaland, mint a klasszikusokban.

az biztos  

Idézet
A kép amelyen a rádión hívja a tábornokot nagyon tetszik. hatalmas rádióterem és egy gyertya adja a fényt.

erről eszembe jut egy mondás: "bizony, kisfiam, ha Edison nem találta volna fel a lámpát, akkor most gyertyafénynél nézhetnénk a tv-t!"  

Idézet
A repülő eltérítős jelenetsor szerintem kicsit sok volt, bár jellemezte Fantom "cool-ságát",

hát igen, bírom Peter David-et, ahogy kezeli a karaktereket, mindig tudja, mit lehet kihozni belőlük [lásd (szürke) Hulk].  teccenek a  nem-szöveges poénjai is, ezeket is biztos ő teszi bele, nem a rajzoló. Pl. mikor Fantom lovagolt az őserdőben és vágta közben leszedett egy mérgeskígyót    vagy a végén, Diana háza előtti Devil vs. Macskacicó   ezeket észrevettétek?

Idézet
remélem hamar érkezik a következő rész

csak januárra ígérhetjük a következőt, ugyanis eléggé el voltunk foglalva a karácsonyi multi-pack-kal  (de ez szerencsére az oldalon nem látszott, hisz rendszeres frissítés volt). szal a multi-pack biztos enyhíteni fogja a Fantom-lázat  csak győzzetek olvasni. sztem annyi minden lesz, hogy külön szabadságot kell kivenni az olvasáshoz majd    

de mégis, azért kitaláltam, hogyan csempésszek némi Fantomot az ünnepi frissbe, ámbátor nem képregény lesz, és angolul kell tudni hozzá! lehet találgatni!
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #101 Dátum: 2005. December 20., 09:25:48 »
Fantom DC 2/4

Üdvözlet , amint az ember kihagy néhány napot, tutira akkor tűnik fel egy újabb képregény    (Mi a tanulság? Minden nap jönni   )

Mindjárt az első pár oldalon lejött a történetről, hogy bizony nem az az "ártatlan" Fantomos kaland, mint a klasszikusokban. Brutális, véres. EGy Fantom képregényben öngyilkosság egy-az-egyben? Ez durva.
Azért a Fanyar Fantom humor is megjelenik, pl amikor a hajón megkérdezi a három figura nevét, majd a kérdésre, hogy miért érdekli azt feleli, hogy helyesen álljon a sírfeliratukon..  VAgy a "ne bámulj Devil, nem illik" beszólás a replőgépen. Az csúcs volt.
A repülő eltérítős jelenetsor szerintem kicsit sok volt, bár jellemezte Fantom "cool-ságát", és lazaságát, de akkor sem éreztem annyira értelmét, hogy beletették a történetbe azt a pár képet.
A kép amelyen a rádión hívja a tábornokot nagyon tetszik. hatalmas rádióterem és egy gyertya adja a fényt. Lehet, hogy túlértelmezem, de én tutira belelátom Fantom kettősségét, egyfelől a természet emberét, másrészről a modern hősét, vagy az ősi dolgok és új dolgok keveredését.
A történet kellően érdekes, főleg, hogy két történetet kapunk two-in-one   . Kíváncsi vagyok, hogy tényleg összefonódik-e majd a két történet (Mondjuk ennek nagy az esélye) és ténylegesen több évszázadra visszanyúló családi bosszú lesz-e a végkifejlet, vagy esetleg valami más.

A beírás tetszett, de igazából arra eddig sem lehetett panasz. Köszönet a készítőknek, remélem hamar érkezik a következő rész, mert a dupla történetszál miatt, dupla erős a várakozás, azaz érdekel, hogy mi is lesz a letartóztatás vége, de a hajóba betörő víz is kellően izgalmas történetelem.

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Fantom képregények
« Válasz #100 Dátum: 2005. December 17., 11:40:37 »
Frissültünk!
Fantom (Dc minisorozat) 2/4

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Fantom képregények
« Válasz #99 Dátum: 2005. December 15., 21:08:12 »
Idézet
akinek van ötlete, hogy és miként szerzi vissza Fantom az évszázados Halálfejes  trónt, az írja meg!  
Miközben a dühödt ős-tömeg a sikítozó Clark-ot ostromolta, Fantom nagy nehezen eltávolította a nyilat a lábából, és +mosta az egész fejét egy pocsolyában hogy ne legyen csupa vér, és dühödten félredobta a maszkját.
Ezután kilépett az ájultan fekvő és csupa sebes arcú Clark és a dühödt neander-band elé, és büszkén sántikálva a közelükbe ment.
- Ő az új hős? Ő az akit jobbnak hittetek nálam?
-Ez ki? Ki ez? - hangzott jobbról balról.
-Bocsáss meg csodás idegen de ki vagy te? - néz rá nagy szemekkel a törzsfőnök.
-Hát a Fantom bakker ki más - dühöng Fantomunk.
-Már megbocsáss de Fantom, egy csupa sebes, csupa vér harcos volt, te meg ...
-Te miről beszélsz?! - Fantomnak kezd gyanus lenni...
Odamegy egy pocsolyához és belenéz :
-Aztakur... - képed el magán: hátrazselézett haj, egy tincs a homlokába lógva, jóképü arc kis sebbel a homloka közepén.

én vhogy így tudnám elképzelni (bár most hogy újra olvasom a közelébe sincs regnar és kaine verziójának)s



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #98 Dátum: 2005. December 15., 15:33:04 »
oké oké  

de aki erről paródiát is merne írni, annak télleg  

 

(amúgy jók voltak a beszólások  )

U P D A T E

regnar:



akkor amiért jókisfiú voltál, elfogadom, hogy a nép kívánságát tolmácsoltad, úgyhogy valamivel Karácsony előtt fog kikerülni  
különben jobb is, mert pont azon gondolkoztam, hogy annyira jó, hogy úgyis elnyomná az ünnepi frissítést.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 15., 15:36:02 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Fantom képregények
« Válasz #97 Dátum: 2005. December 15., 15:13:59 »
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy mit keres a Megtorló Fantom mellett. Lehet, hogy Garth Ennis az író?  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Fantom képregények
« Válasz #96 Dátum: 2005. December 15., 12:44:17 »
A kép alapján a jelenlegi Fantom apját kinyírta  a Megtorló, s Fantom ezért könnyeivel küszködve   , apja kihűlő teste fölött fogadja meg, hogy életét a Megtorló elleni harcnak szenteli.   Vagy nem erről van szó?  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #95 Dátum: 2005. December 15., 12:29:55 »
A Kép elég komoly, bár csak sejtésem van, hogy mi is lehet rajta...

Az a könnycsepp, Fantom szemében.. elég drámai. Én még nem sokszor láttam sírni...

Idézet
UI.: közeledik a Dc-minisorozat második része, de alighanem a karácsonyi frissítésben lesz... de talán megoldható, hogy picivel előtte is kijöhessen. hogy szeretnétek?

-Fantomot akarunk, Fantomot akarunk!!!

-No de gyerekek!

-Fantomot kérünk!

Hurrrááááá..

(De persze csak akkor, ha tényleg nem akadály a hamarabbi megjelenés)
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 15., 12:31:16 írta regnar »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #94 Dátum: 2005. December 15., 10:08:55 »
na akkor, jöjjön egy újabb kép... amit szintén Paul Ryan követett el, és anno amikor megláttam, le is mentem hídba tőle... szerintem egyszerűen fantasztikus.

  és meg van még pár szám a sorozat végéről is, de az meg az ausztrál kiadású Frew-ből, fekete-fehéren    úgyhogy nem ígérhetem, hogy a közeljövőben honosításra kerül, de amint ráteszem valamikor a mancsom a teljes, színes változatra, ígérem, nekikezdek... hadd döntsük el mi magunk, hogy jó -e vagy sem   (mert hogy híres/hírhedt, az már most biztos)

UI.: közeledik a Dc-minisorozat második része, de alighanem a karácsonyi frissítésben lesz... de talán megoldható, hogy picivel előtte is kijöhessen. hogy szeretnétek?
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 15., 10:30:31 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #93 Dátum: 2005. December 10., 12:06:04 »
Idézet
Klassz dolog amit csinálsz/csináltok. NEkem nagyon tetszik, gyerekorom felelevenítése. Nagyon bejön, és tényleg örülök.
köszi szépen, hogy megosztottad velünk eme gondolataidat, jól esett  

és: a hírekben kinn a regnar féle Paródia! Kíváncsian várjuk azok véleményét, akik még nem olvasták!
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Brotan

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #92 Dátum: 2005. December 07., 07:30:58 »
Üdv Micho!
Nekem a feketefehér változat jön be, szerintem az az igazi képregény. A történetekből pedig a Falk klasszikusok (rajzolási stílusra a 2 részhez hasonlóak), meg a régi "magyarfantomok".
Klassz dolog amit csinálsz/csináltok. NEkem nagyon tetszik, gyerekorom felelevenítése. Nagyon bejön, és tényleg örülök.
Üdv: Brotan

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #91 Dátum: 2005. December 05., 16:22:38 »
Idézet
Üdv!
Jó volt újra Fantomot olvasni!
szia, itt meg jó egy új olvasót látni, aki fórumozik is

szam mindhárom ajánlatát felüllicitálom: írj levelet a terjesztes@semic.hu emilcímre, és még válogathatsz a kiadó megmaradt példányaiból, tökéletes állapotban (még a "szaguk" is a régi ), és ahogy épp most hallottam, 300 HUF/db... ez még jó ár, a többihez képest.

egy kérdés: melyik Fantom történet jött be a legjobban neked, és miért? illetve melyik kategóriából olvasnál szívesen legközelebb (Falk klasszikus, skandináv 21.; skandináv krónikás, moonstone, DC-mini, stb). igazán kíváncsi lennék a véleményedre, és ezt szívesen feltenném más rajongóknak is, de hát csak akkor tudom, ha ide beír vki
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Fantom képregények
« Válasz #90 Dátum: 2005. December 05., 11:00:36 »
Fantom-ról bővebb info ITT
Beszerzés pedig például a Vaterán, ezen belül ITT, vagy pedig a ComicsInvesten.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 05., 11:04:08 írta szam »

Nem elérhető Brotan

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #89 Dátum: 2005. December 05., 07:54:26 »
Üdv!
Jó volt újra Fantomot olvasni!
Nem tudja valaki, hogy az egykori "Kandi Lapok" sorozaztban hány számot élt meg Fantom? Ezeket lehet még valhol kapni?
Üdv:
Brotan

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Fantom képregények
« Válasz #88 Dátum: 2005. December 01., 21:24:06 »
           

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #87 Dátum: 2005. December 01., 17:45:29 »
Idézet
Regnar, Kaine:   (sajnos sírva nevetős nincs)   
ugye milyen állat??  

na, az alapmű, mint említettem, készen van, itt lehet megtekinteni:

http://halozsak.tlof.hu/kepek/phantom-paro...a-001-01hun.jpg

1MB-os kép, maximális jpg-ben elmentve, hogy kinyomtatva is frankón nézzen ki.  Farek és mások:,lehet hazavinni, buszon olvasni, röhögcsélni


(a cucc majd kap letöltőikont is stb, csak elfelejtettem hogy kell frissíteni   ezer éve nem csináltam, úgyhogy bénázok   )
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Fantom képregények
« Válasz #86 Dátum: 2005. December 01., 17:32:21 »
Regnar, Kaine:   (sajnos sírva nevetős nincs)    
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #85 Dátum: 2005. December 01., 15:10:55 »
Idézet
Kaine ez ütött    
igen, méltó folytatása volt        

viszont az "alapművet" már elkészítettem, ahogy regnar engedélyezte. mindjárt megmutatom neki priviben, és ha jóváhagyta a sztorit véglegesen, akkor ki is kerül nyomban

öö.. folytatás? hát nem tom, ezt meddig lehetne húzni, de én szívesen elolvasnám, ahogy Fantomunk valamikor visszatér a Rengeteg Birodalmába, és elzavarná ezt a kiscserkészt, szal happy end-et kérek...   akinek van ötlete, hogy és miként szerzi vissza Fantom az évszázados Halálfejes  trónt, az írja meg!  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #84 Dátum: 2005. December 01., 13:45:24 »
Kaine ez ütött    

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Fantom képregények
« Válasz #83 Dátum: 2005. December 01., 12:27:49 »
Távol álljon tőlem, hogy belenyúljak egy remekműbe (tényleg jó volt   ) de nem kéne ezt a sztorit folytatnunk?    Amolyan fan fictiont csinálhatnánk belőle...

- Az első lépés, hogy te lehess az új védelmezőnk, az új Fantomunk, hogy előttünk nem lehetnek titkaid- fordult Superman felé Guran. - Szóval húzd le az álarcodat.
- De nekem nincs álracom!- csodálkozott Superman.
- Hogyhogy nincs? Minden valamirevaló védelmezőnek van álarca, hogy később ne ismerhessék fel!
- Ja, csak azért? Ez nem gond. Én úgy szoktam megoldani, hogy oldalra fésülöm a hajam és felveszek egy szemüveget. Komolyabb esetekben rezegtetem az arcomat.
- Ez hülye. - súgtak össze a törzs tagjai.
- Nem akarod azt bemesélni, hogy egy fésűvel és egy szemüveggel álcázod magad?- rökönyödött meg Guran is.
- Nem hiszitek? Akkor most figyeljetek! - kiáltott fel Superman és a Wonder Womantől ellesett forgások közepette felvette a szemüvegét és vizet öntött a hajára, hogy lejöjjön róla a zselé. - Na?! Most mit mondtok?
- Szerintem ugyanúgy néz ki. - hallatszott balról.
- Szerintem tuti álarc van rajta, csak nem akarja levenni. Szerintem tépjük le róla! - jött jobbról.
- Te szórakozol velünk!- így Guran.
- Nevetséges- gondolta Superman. - És még őket nevezik vad, civilizálatlan embereknek! Egy pillanat alatt rájöttek a titkomra, amire egész Metropolis nem jött rá 60 év alatt! Nem beszélve Gothamről és még New Yorkról sem!
- Rohanjuk le!- kiáltotta immáron egy emberként a tömeg. Minden oldalról ellepték az újdonsült Védelmezőjüket és tépték az arcát és haját, ahol érték. Normális esetben Superman lerázta volna őket magáról, de most Clark üzemmódban volt és a beidegződés megbénította. - Hagyjatok!- síkítozta. - Hagyjatok! Neee máá!
A titokban visszalopózott és bokrokban lapuló Fantom zokogott a röhögéstől.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 01., 12:29:48 írta kaine »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Fantom képregények
« Válasz #82 Dátum: 2005. December 01., 08:47:31 »
Köszönöm a kellemes kritikát.

Idézet
ha lenne kedved angolra lefordítani (tudom, hogy értesz hozzá 

Hogy ezt miből gondolja kedves Fantom    Nos, annyira nem értek hozzá, szóval az eltarthat egy hetet is (Mert időm sem nagyon van mostanában  )

És megtisztelő, hogy fel akarod esetleg használni, szóval persze, a "jog"  kizárólagosan a HZs-é, lemondok minden szerzői jogomról, átruházom rátok, stb...stb...  

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Fantom képregények
« Válasz #81 Dátum: 2005. November 30., 21:40:53 »
Idézet
FANTOM és SUPERMAN
regnar, ez valami hatalmas volt!         néhol dőltem a röhögéstől, és motyogtam, hogy ezt már neee.... és mikor olvastam tovább, láttam, hogy deee....  
ha lenne kedved angolra lefordítani (tudom, hogy értesz hozzá   ) szívesen megosztanám pár hardcore phan-nal! de ha azt szeretnéd, hogy "hungarikum" maradjon, akkor meg engedélyed kérem, hogy valamilyen formában felkerüljön az oldal gyűjteményébe, hogy a nem fórumolvasók, akik mint tudjuk, többségben vannak, azok is élvezhessék.  (a képet kicsit megtisztítom, és mellé rakom a szöveget, kb. ilyesmire gondolok) persze, az igazi az lenne, ha vki megrajzolná ezt a paródiát, és képregényként kerülhetne fel  
"Once a scanlater, always a scanlater."