Szerző Téma: Rex Mundi  (Megtekintve 52926 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető beigli69

  • HálóZsák tag
  • Predátor
  • *
  • Hozzászólások: 822
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #73 Dátum: 2006. Augusztus 31., 14:19:44 »
Pöttyet megszenvedtem a kódszó megtalálásához szükséges honlap címével, de megvan.....  
A megfejtéssel majd este otthon próbálkozom.  
Az az érzésem hogy végre el kellene olvasnom az eddigi összes REX MUNDI számot.  
A Brother Matthew összes kis csíkja le van fordítva valahol?
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 31., 14:21:21 írta Micho »

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Rex Mundi
« Válasz #72 Dátum: 2006. Augusztus 31., 12:40:26 »
Idézet
de a képregényen abszolút csúf, és koncepciót is váltottak borító ügyileg... nekem az eddigiek teljesen rendben voltak. 
Én most kukkantottam bele a V2 #1-be, nekem a borító abszulút tetszik, és a logó sem olyan vészes belül. Bár hol vagyok én attól még hogy elérjek odáig.

Na mi van emberek, vagy a feladvány lett túl nehéz, vagy érdektelenségbe fullad?     Ne már, Erac meg én elég sokat szenvedtünk vele, reméllem páran eljuttok a megoldásig. Légyszi, ha valaki megoldotta, akkor egyelőre ne árulja el senkinek a megoldást, vagy a végeredményt, mert majd pár számmal később leleplezük a megoldást. Addig is jó kódfejtést mindenkinek.  

Nem elérhető gomi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #71 Dátum: 2006. Augusztus 31., 11:53:22 »
Ismét egy nagyon érdekes rész. Köszi szépen a honosítást!

Nem elérhető majki

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #70 Dátum: 2006. Augusztus 31., 11:49:08 »
Hali mindenkinek én a csütörtöki hálózsákbamacska kapcsán regeltem magam, de túl nagy aktivitásra ne számítsatok.... tőlem távol áll az ilyesmi, csak megköszönném a fordító/beíró csapatnak, hogy ilyen ügyik vagytok! Thx

További jó munkát

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #69 Dátum: 2006. Augusztus 31., 09:33:45 »
Frissülés!

Rex Mundi #7
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #68 Dátum: 2006. Augusztus 29., 18:32:03 »
Idézet
A logora nem emlékszem

de a képregényen abszolút csúf, és koncepciót is váltottak borító ügyileg... nekem az eddigiek teljesen rendben voltak.  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 29., 18:32:27 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #67 Dátum: 2006. Augusztus 29., 18:26:40 »
Nekem sem újdonság:D A logora nem emlékszem, viszont nekem a rajzok jobban tetszenek.

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Rex Mundi
« Válasz #66 Dátum: 2006. Augusztus 29., 18:14:34 »
Hm, látom, semmi se kerüli el a figyelmedet. Én meg már reménykedtem, hogy valami újságot mondok.    A logó tényleg elég érdekes.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #65 Dátum: 2006. Augusztus 29., 18:03:55 »
Idézet
Hm, böngészem a netet, és mit látok? Van Rex Mundi v2! Most jelent meg az első rész. Pár hónap, és ha lemegy ez, lesz mivel pótolni
igen, átvitték a fiúk az Image-től a Dark Horse-hoz  
de nagyon ocsmány logója lett  
pedig már épp kezdtem megszokni a régit  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 29., 18:05:20 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Rex Mundi
« Válasz #64 Dátum: 2006. Augusztus 29., 17:59:16 »
Hm, böngészem a netet, és mit látok? Van Rex Mundi v2! Most jelent meg az első rész. Pár hónap, és ha lemegy ez, lesz mivel pótolni
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Rex Mundi
« Válasz #63 Dátum: 2006. Augusztus 29., 07:47:02 »
Idézet
Ráadásul valahogy még varázsolni is tudnak. Hol ronthattuk el a történelmet, hogy mi már nem tudunk?
NE sírj Erac, tudunk itt mi is varázsolni, csak a többség "elfelejtette" hogyan kell, vagy csak nem arra használják, amire való, és így olyan, mintha nem működne.

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #62 Dátum: 2006. Augusztus 28., 23:07:37 »
Ráadásul valahogy még varázsolni is tudnak. Hol ronthattuk el a történelmet, hogy mi már nem tudunk?

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Rex Mundi
« Válasz #61 Dátum: 2006. Augusztus 28., 22:11:29 »
poroszok es az oroszok is jelentosek
a papai allamrol nem is beszelve
ez egy alter vilag, valahol megcsusszant a tortenelem a mienkhez kepest es pl meg mindig aktiv naluk az inkvizicio
probald igy szemlelni a dolgokat
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 28., 22:11:50 írta Zerit »
gyengéd barbár

Nem elérhető Bubbax

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #60 Dátum: 2006. Augusztus 28., 22:02:22 »
A térképen Britt Birodalom az van persze meg van Franciaország is. IMHO azért mert az író hapi angol és Párizsban jött rá az írhatnék. Európa nagy része viszont megrekedt a korai századokban.  (nem technológiai szempontból)
Olvastam egy interjút vele, de ott nem mondja, hogy miért épp így osztotta fel a kontinenst. Arabok uralják a Hispán félszigetet  ...micsoda perverzió!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #59 Dátum: 2006. Augusztus 28., 18:17:18 »
a 4-ik rész végén van egy térkép, arról leolvashatod, hogy Magyarország a Rex Mundi világában beleolvadt a Szent Római Birodalomba
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Bubbax

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #58 Dátum: 2006. Augusztus 28., 17:57:16 »
Jó ez a képregény, de miért nincs benne Magyarország? Mondjuk lehetne a neve Habsburg Birodalom, így mégiscsak közelebb állna a valósághoz.

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #57 Dátum: 2006. Augusztus 25., 19:49:47 »
Oké, OkéOké!! Addig is itt várok ám nagyon...most előlépett a Rex Mundi a legeslegkedvencebb képregényemmé...

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #56 Dátum: 2006. Augusztus 25., 18:34:19 »
Nos, fejtegetés közben sikerült rájönnöm, hogy bizony az egész úgy nemjó ahogy van, így az interneten talált feljegyzésekből ha minden jól alakul, Gabe-bel összerakunk nektek egy kis rejtvényt, amilyen az eredeti verzió is lehetett, persze magyarul. Ezért kcisit még várni kell majd következő részre, de remélem azért tetszeni fog. (a megoldást majd a 10. számban találjátok, ha addig nem sikerül megfejtenetek.)

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #55 Dátum: 2006. Augusztus 25., 14:56:16 »
Talán jó hír, hogy holnapra részemről kész leszek a beírással, a borító. és a megjelenés időpontja onnantól már nem rajtam múlik. (persze előbb megy lektorálásra is a drága) Ezen kívül sikerült megtalálnom a kódfejtő játék "megoldó kulcsát". még nem próbáltam ki, de amennyiben működőképes, leközöljük azt is. És igyekszek egy magyar verziót összedobni abból is, de mivel még nem tudom a megoldást, ezért ezt egyenlőre ne vegyétek készpénznek.

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #54 Dátum: 2006. Augusztus 25., 13:07:52 »
Idézet
"A gép forog, az alkotó pihen..." (Madách Imre)  
Igen, valami ilyesmire próbáltam kilyukadni a kezdet második szombatjával..sztem nagyon eredeti...csinálok belőle egy sztorit sztem....  

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Rex Mundi
« Válasz #53 Dátum: 2006. Augusztus 25., 07:44:56 »
"A gép forog, az alkotó pihen..." (Madách Imre)  
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #52 Dátum: 2006. Augusztus 25., 03:05:11 »
Öröm látni, micsoda mozgalmat indítot el a képregény:D Hát annyit mondhatok, lesz benne még meglepetés, bár én sem olvasom nagyon előre, megtartva a felfedezés örömét. Azt az egyet sajnálom, hogy a következő rész legjobb része elveszett számunkra, mivel az utolsó oldalra beszúrták az iraton látható idézetet, plusz egy olyan verzióját, ami... nah mind1, nem árulom el, nem akarom elrontani az örömötöket. De a lényeg az volt, hogy adtak egy internet oldalt, ahol bizonyos tanácsok segítségével te magad fejthetted meg a kódot. Nah sajnos ez az oldal már nem létezik, így ebből kimaradunk:( De talán volt olyan okos ember, aki lementette, és egyszer még belebotolhatunk. (Zerit, ha sok időd van, feladom házi feladatnak:D)

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #51 Dátum: 2006. Augusztus 24., 22:46:49 »
Jaja...na akkor várjuk együtt a REx Mundit...jöjjön már...különben kutatómunkám nem járt sok sikerrel...majd ha valami hasznosat találok, pl egy Római polgárt, aki lefordítja, akkor jelzem feltétlen  Rex Mundi! Rex Mundi!!!!    

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Rex Mundi
« Válasz #50 Dátum: 2006. Augusztus 24., 21:07:06 »
hehe, Da Vinci kodrol nekem irhattal volna, nem volt hozza szerencsem sem konyvben, sem filmen... azonban annak orulok, hogy egy kepregeny ilyen kutatasra sarkall minket
hajra, ha minden jol megy heti rendszereseggel kapunk Rex Mundit
gyengéd barbár

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #49 Dátum: 2006. Augusztus 24., 20:58:56 »
Igazából írtam egy hosszú szöveget, amit most kitöröltem. Fölösleges lett volna ide beírni...A Da Vinci kód, és a körülötte támadt kultusz véleményezése volt...
Amúgy visszatérve a szövegrészletünkre, ez így valóban más fényben vázolja a dolgokat  de ugye a kivehetetlen szövegből, a  "abire per"....én úgy vettem ki, tekintve hogy úgy izgalmasabb volt hogy: az "abi"-val nem tudtam mit kezdeni, de a reper-ről, visszavezettem a repertor-ra, amiből gondolván a ragozások során rövidült repers-re  jó mi? és bumm, benne is van a teremtő, meg elötte a primo...na az kivételesen tényleg a kezdetet jelenti.... meg mondjuk vicces hogy abire szót nem találtam latinszótárban, pedig hármat néztem meg....ebből kettő netes, egy kézi...a factum szó iszonyat sok jelentéssel bír, az eum szócska, magában szintén nem létezik...még hiányzik belőle betű....nah, szóval én most a szöveg segítcségével játszom...  köcce hogy megmutattad, mert most tuti nem unatkozom egy darabig, előveszem régen tanult latintudásom, és nekiállok játszani  Jah és persze várom a kövi REx Mundit...ne mbánnám ha már a holnapi frissítésben ott lenne    

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Rex Mundi
« Válasz #48 Dátum: 2006. Augusztus 24., 20:04:40 »
ENNEK a honlapnak a legaljan olvashatsz Berenger Saunière abberol, sok dolgot megtudhatsz...
ITT pedig a bibliai szoveg es a peragamenen olvashato szoveg osszevetese van...

figyelmeztetetlek, a fenti linkek nagy mertekben rombolhatjak a nyomozasod a Rex Mundi vilagaban  ezert csak sajat felelosegre nezd meg oket
gyengéd barbár

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #47 Dátum: 2006. Augusztus 24., 19:11:02 »
Nos, valóban...nem héber a szöveg...ezt be kellett látnom, mégcsak nemis utalás...így beszéljen hülyeségeket az ember  
Nos, nem tartom kizártnak az elméleted, viszont az a kis kiemelés amit te tettél, nem húsvét utáni második szombatról beszél...hanem a Kezdet második szombatjáról...azaz a teremtés második szombatjáról, és a következő szó, pár karakterrel odébb, már a teremtő....ami arra enged utalni hogy az első szombaton, azaz a teremtés 7. napján, megpihent a teremtő. A másodikon, szerintem ismét megpihen....de sajna nem ez jön a kibogarászott szöveg szerint...hanem ami a te verziód támasztja alá a tanítványok keverednek bele a szóba....  de azért jól elbogarásztam...és az tuti hogy nem tiszta a szöveg...hajlok a rúnás verziód felé  

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Rex Mundi
« Válasz #46 Dátum: 2006. Augusztus 24., 17:30:12 »
a szoveg latinul van, de baromi nehez kiolvasni, mintha runakat is belekevertek volna a szovegbe... de lehet hogy ez csak az en maniam
mivel toredekes az iras, csak kovetkeztetni tudok: talan Lukacs evangeliumanak 6ik fejezete, vagy legalabbis nagyon hasonlit ra, igy kedodik:
Factum est autem in sabbato secundo, primo...
Lõn pedig a húsvét szombatját követõ második szombaton...
tovabbi textusban is talaltam azonossagot, szal ez egy korai ujszovetsegi masolat lehet... de nem vennek ra merget
gyengéd barbár

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #45 Dátum: 2006. Augusztus 24., 17:07:14 »
jó kis rész....innentől már majdnem teljesen tiszta hogy mi folyik itt...látszólag...
már most várom a következő részt....érdekes az egész sztori, engem nagyon megfogott....viszont vicces volt ebben a részben a az a két papír amit nem tudott mefejteni...határozottan a Jesus szót lehet kivenni a második oldal első sorának kezdéséből...viszont, azthiszem az ott sémiül, azaz héberül akart íródni..na most ők meg ha jól tudom jobbról balra, fejjel lefelé írnak...vagy csak az ékezeteket teszik lentre...franc se tudja már  szóval érdekes volt...kíváncsi lszek a papír a sztori szerint micsoda....mert ugye ez itt egy fiktív világ, tehát amit most mondtam, még a nem fiktívben is lehet hogy hülyeség, nem hogy ott  nah, szóval gratula a készítéséhez! A Magyar változat készítőjének, és a Borító formálójának

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #44 Dátum: 2006. Augusztus 24., 16:08:56 »
Frissülés!

•Rex Mundi #006
"Once a scanlater, always a scanlater."