Szerző Téma: Tomicho Project  (Megtekintve 77616 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sevil

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #129 Dátum: 2005. Január 31., 21:26:44 »
Lehet, hogy nem itt kellene hozzaszolnom. Elolvastam az Y 9. reszet, kaine remek a forditas es a beiras. Ez a szam is tele volt meglepo fordulatokkal. Mint mindig, most is alig varom, hogy folytatodjon.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Tomicho Project
« Válasz #128 Dátum: 2005. Január 10., 18:01:19 »
És ma már kész van a Preacher következő része is, habár az most a Spidertomra kerül egy ideig...

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Tomicho Project
« Válasz #127 Dátum: 2005. Január 09., 15:53:45 »
Jó lesz a folytatás, kicsit átértékelődnek az erőviszonyok...  

Nem elérhető sevil

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #126 Dátum: 2005. Január 08., 16:20:33 »
Idézet
Látod milyen gyors itt az Info-kiszolgálás?
Igen teljes mertekben meg vagyok vele elegedve.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Tomicho Project
« Válasz #125 Dátum: 2005. Január 07., 23:34:39 »
 Látod milyen gyors itt az Info-kiszolgálás?



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető sevil

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #124 Dátum: 2005. Január 07., 21:37:25 »
Idézet
Az Y hamarosan folytatódik, a fordítása folyamatban (lesz egy félóra múlva).  
Eppen ezert neztem be topikba, koszonom az informaciot.  

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Tomicho Project
« Válasz #123 Dátum: 2005. Január 07., 20:12:33 »
Az Y hamarosan folytatódik, a fordítása folyamatban (lesz egy félóra múlva).  

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Tomicho Project
« Válasz #122 Dátum: 2004. December 27., 19:12:33 »
Cassady ötlete tényleg zseniális volt, nekem se jutott volna soha eszembe!    
A következő történet viszont merőben más lesz megint... kicsit kevésbé extrém, inkább magánügyes.

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Tomicho Project
« Válasz #121 Dátum: 2004. December 27., 15:46:52 »
Prédikátor 07.

Megmondom mitől hidaltam le teljesen: Cassidytől! Mekkora húzás volt, hogy hullának tűntette fel magát! Eszembe nem jutott volna. A fickó képe a hullaházban pedig hab volt a tortán.   Jó, hogy nem esett össze.

Bridges tényleg megkapta a magáét, de szegény Tool is. (Ugyebár elvesztette mindkét karját.) Legalább úgy tudják, hogy ő kapta el a sorozatgyilkost. Hiába, ez a képregény nem éppen a happy end-ekről híres.

Fordítás és beírás: megint csak azt tudom írni, hogy a megszokott színvonal. Nagyon nehéz lehet ezt fordítani, minden elismerésem. Modjuk a beírás sem lehet könnyű, mert percenként meg kell állni egy jót röhögni.  

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Tomicho Project
« Válasz #120 Dátum: 2004. December 25., 22:25:41 »
Szóval az Y is megy tovább? Jó tudni.    (kaine, aki back)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Tomicho Project
« Válasz #119 Dátum: 2004. December 25., 02:29:52 »
A témában felkerült az oldalra a

• Fenegyerek - Játék A Kamerák Előtt 4/6
• Prédikátor #007 Meztelen Város 3/3
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető szpÁDÁMen

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://szpadamen.uw.hu
Tomicho Project
« Válasz #118 Dátum: 2004. December 23., 12:25:22 »
Idézet
szia Ádám, köszönjük szépen a DD és az Y atom-véleményezéseket. azt hiszem elárulhatom, hogy ebben az évben még 2 DD-t olvashatsz (én már túl vagyok rajta, és tök jó volt ) bár a befejezésre egy évet kell várnod  
Nagyon-nagyon szívesen, imádok másoknak örömöt szerezni, vegyétek ezt tőlem amolyan csekélyke ugyan, de szívből jövő Karácsonyi ajándéknak!  
"Here comes the Spider-Man!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Tomicho Project
« Válasz #117 Dátum: 2004. December 23., 12:23:07 »
szia Ádám, köszönjük szépen a DD és az Y atom-véleményezéseket. azt hiszem elárulhatom, hogy ebben az évben még 2 DD-t olvashatsz (én már túl vagyok rajta, és tök jó volt ) bár a befejezésre egy évet kell várnod  

A Tomicho project pedig valóban "összeszűkül" jövőre, de a két legmenőbb sorozata, az Y-MAN és a Prédikátor semmiképp sem marad abba      igazából a Hulkot már lezártuk, a szürke-Hulkot alaposan bemutattuk. kaine a DD-t pedig saját maga viszi tovább.
« Utoljára szerkesztve: 2004. December 23., 12:24:35 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető szpÁDÁMen

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://szpadamen.uw.hu
Tomicho Project
« Válasz #116 Dátum: 2004. December 23., 11:55:16 »
Y-MAN 8. – Vélemény:
Az a fura eset állt fön, hogy elkezdem olvasni a 8. részt, a 3. oldal után rájövök, hogy valamiért rohadtul nem ágnak össze az előzmények… Nos rájöttem, hogy azért, mert még mikor letöltöttem nem olvastam el a 7. részt!  Szóval előbb arról
Sztori: azt hiszem erről lehetne a legtöbbet írni, de fölösleges kertelni, minden mondatom csak azt biznyítaná, hogy az egyik legjobban kitalált történet, mivel soha nem áll meg a cselekmény, nincs egy Happy End sem, nem nagyon vannak kiszámítható jelenetek, csak ritkán, pont olyan, mint az élet. És én nagyon szeretem, ami realisztikusan fantasztikus.
Rajz: frankó nagyon. Leginkább most arra figyeltem fel, hogy Szonja arca ugye elég fiús a rövid haj miatt, mégis annyira jól érezhető a különbség Yorick és az ő arca között, pedig nincsenek agyonrajzolt, millió vonalból összeálló képek, csak néhány vonalból. Tetszik, de eddig sem volt vele bajom. Jó, hogy van egy stílusa ennek az egész képregénynek. Meg minden tiszteletem a rajzolónak, hogy ennyiféle női karaktert lerajzolt, nem úgy mint Mark Bagley szokta pl. (Persze az más szituáció).
Fordítás: klassz, király, szabadszájú, életszerű, szuper. Na most így hirtelen ennyit!
Beírás: ritka szép!! Hozzá kell tenni, a borító is nagyon szép, de a legesleginkább a Körök felirat tetszik még mindig. Nagyon jól eltalált, meg a színei is. Az alkotók neve is tökre jól belepasszol a környezetébe. Lassan amúgy kezdődhetne úgy a képregény, mint a Pókember szokott: Brian K. Voughan és Pia Guera bemutatja: Y-MAN!
Na még a fordításról eszembe jutott, hogy nagyon jók még a borítókon lévő idézetek.
Akkor most tényleg a nyolcadik részről!  :
Sztori: hogy stílusosan, a képregény szövegével fogalmazzak, kib***ott jó!!  Eszméletlen király. Féltem, hogy nem fog kiderülni az a nagy titok, de hálistennek nem így volt. Tök jól fel van építve ez az egyre szebb, idilli, romantikus kép és akkor a hirtelen kiborulás egészen túl a már-már tragédiáig, amikor is olvasom, hogy „Folytatjuk”. ARRGH! Mindig rohadt jó befejezése van, de csak olyan esetekben jó, mint nekem az előbb volt: már ott van a winchesteremen a következő rész… Nem tudom pontosan kik is találták ki, hogy ez a sorozat legyen magyarosítva, de egyik legjobb döntéseik közé tartozik, az biztos.
Rajz: Talán itt most csak a borítóra térnék ki, mert az általános véleményemet már az előbb úgy is leírtam. Szóval szerintem az eddigi legjobban sikerült borító. Színvilágban, mindenben úgy ám blokk. Még jó az a kissé férfiassá változott öreg nő arca! Első ránézésre azt hittem borostája is van!  
Fordítás: lásd az előbbit. Kicsit sajnálom, hogy soha nem tudok mit írni, de valószínűleg, ha kapnék egy eredeti példányt, akkor neked is ódákat tudnék zengeni. De így nehéz, mert csak egy kész, tök jól lefordított abszolút magyaros szöveget látok.
Beírás: Recsi neked is csak azt tudom mondani: lásd az előbbit!  Még mindig a Körök tetszik a legjobban.
« Utoljára szerkesztve: 2004. December 23., 11:56:07 írta szpÁDÁMen »
"Here comes the Spider-Man!"

Nem elérhető szpÁDÁMen

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://szpadamen.uw.hu
Tomicho Project
« Válasz #115 Dátum: 2004. December 21., 13:03:26 »
Töredelmesen be kell vallanom, a már oly rég felkerült Fenegyerek – Játék a kamerák előtt 3. részét csak most volt időm elolvasni. Így sikerült, de hát mire való egy téli szünet?! Tehát akkor következzék egy <b>DAREDEVIL vol2 22 VÉLEMÉNY</b>
Sztori: leírhatatlan. Egyszerűen az a fajta történet, hogy olvasás közben az az érzésem, mióta képregényrajong vagyok, ezt a történetet szeretném elolvasni. Valóban tök igaz, hogy ezekkel a dolgokkal egy csomót foglalkoztam gondolatban, hogy a képregényekben ezektől az anyagi dolgoktól eltekintenek. Irtózatosan jól megírt történet. Pókinak miért nincs egy ilyen tök jó ügyvédje? Most nem akarok idézgetni a műből, hisz úgyis mindenki olvasta, csak így a véleményemet írnám le. Tök jó a tévés vita is. Tetszett a kézfogásos gesztus, az7tán, hogy Matt hallja a csaj szívverését, és tudja miraq gondol, meg ilyesmi, tehát az író használja DD képességeit, és ez nagyon tetszik.
Rajz: még mindig elképesztően tetszik, bár emlékszem, ezt még az előző Hzs fórumban írtam le részletesen, de most már nem szeretném. Néha az arcok most olyan torzak voltak, de maga a technika, a színezés, a tusrajz rendkívül szép szerintem. Az arcok ábrázolása többnyire nagyon szép. Bár még ez is kissé elvont, de így is az egyik legjobb borító véleményem szerint.  A Fenegyerek árnyékolása is gyönyörű.
Fordítás: nah, most elmondhatom, hogy igazán-igazán jó lett, két dolog nagyon tetszett: www.fo-a-guny.com, meg a négy szó Fenegyereknek a tévében, és négy szóval visszaválaszol!  
Beírás: gyönörű, mesés.  Nekem még mindig nagyon tetszik a kékes színű átmenet a Matt gondolataiban. Akkor a Címfelirat is nagyon szép, meg az alkotók. De itt egy kicsit csalódtam. Lehet, hogy csak nem vagyok elég szemfüles és nem vettem észre, de hol van a honosítók neve? Nem mintha nem tudnám, de azért mindenképp kiírtam volna, mert nagyon szuép munka, és az ilyen maradandó, akkor már a nevek is legyenek azok. A borító megint túl szép lett!  Pozitív értelemben mondtam, tehát szebb, mint amit el lehet képzelni. A Marvelk Lovagok felirat is tökre beleillik. Szóval gratulálok ehhez a nagyon szép összmunkához!!
« Utoljára szerkesztve: 2004. December 21., 13:08:04 írta szpÁDÁMen »
"Here comes the Spider-Man!"

Nem elérhető sevil

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #114 Dátum: 2004. December 19., 10:44:40 »
Kosz, hogy eddig is csinalatatok, bar en csak az Y-t olvastam, de azt rendszeresen.

Nem elérhető sibi

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #113 Dátum: 2004. December 19., 00:25:11 »
Hm ez télleg nem túl jó hír.Egész jó ez az Y.De a lényeg hogy Preacher menjen tovább.Az a legnagyobb királyság,bezony.  


igyatok sört!

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Tomicho Project
« Válasz #112 Dátum: 2004. December 18., 21:00:20 »
Idézet
Csak ez a sorozat esik ki, vagy a Tomicho projectnek is befellegzett?
Az egész project gyenge lábakon áll sajnos.    Nemsokára elmondjuk miért. A Hulk gyakorlatilag már meg is szűnt, az Y-nal kapcsolatban annyi vígasztaljon, hogyha megcsináltuk volna a következő részt is, még sokkal jobban várnád az azutánit!     Különben még nem mondunk le róla.  
Egyedül a Preacher megy majd változatlanul tovább.
Én személy szerint a Daredevilt sajnálom a legjobban, méghozzá annyira, hogy azt egyedül folytatni fogom tovább. A mostani történet utáni még sokkal jobb lesz, bár a rajza közel se ilyen jó, de meg lehet szokni.

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #111 Dátum: 2004. December 18., 20:04:48 »
Hello, kaine!

Hát ez gáz...
Csak ez a sorozat esik ki, vagy a Tomicho projectnek is befellegzett?
Én örülnék, ha az Y menne tovább, és mondjuk a Hulk állna le.
Na mindegy...azért köszi, hogy eddig csináltátok.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Tomicho Project
« Válasz #110 Dátum: 2004. December 18., 17:01:34 »
Idézet
Ma elolvastam az Y, The Last Man új részét, szám szerint a nyolcadikat.
Remélem nem kell sokáig várni a folytatásra, mert már nem bírom sokáig...
Lehet, hogy most kicsit (nagyon) nagy csalódást fogok okozni, de úgy néz ki az Y története bizonytalan időre leáll.    Legalábbis úgy tűnik kiesett a Tomicho programból és amíg nem rendeződik valami, addig nem lesz folytatása. Idén már biztosan nem.  

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Tomicho Project
« Válasz #109 Dátum: 2004. December 18., 13:18:23 »
Idézet
télleg gáz van Y 8-assal.A hatos oldal linkje a nyolcasra megy


igyatok sört!
Javitva...

Egyébként a témában tegnap frissítés történt.
« Utoljára szerkesztve: 2004. December 18., 13:19:42 írta Troll »

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #108 Dátum: 2004. December 18., 11:53:26 »
Engem nem nagyon hatott meg az a dolog, hogy ott bűnözők élnek. Sőt, valami nagyobb durranást vártam a nagy titkolózás alapján.
Különben is, elengedték őket, akkor miért ez a nagy titkolózás?
Amúgy oké, hogy bűnözők, de az még nem jelenti azt, hogy vérengző őrültek.
Szerintem Yorick-éknak jobban kell tartaniuk az Amazonoktól, mert azok full kattantak. Bár tulajdonképpen mingy, kik kapják el, mindenhogy veszélyben van.
Az meg, hogy Y nekiállt hőzöngeni, tényleg hülye dolog, nem tudom, ebben az önmagából kifordult világban miért pont ezen lepődik meg...

Szóval az én szememben a falu lakói semmivel nem rosszabbak, mint az Amazonok.

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Tomicho Project
« Válasz #107 Dátum: 2004. December 18., 11:11:20 »
Na, én is elovastam a 8. részt.

A falu története meglepett, nem gondoltam, hogy szökött fegyencek élnek benne. Ahogy nem gondoltam azt se, hogy Yorrick ennyire buta. Az meg sem fordult a fejében, hogy eltehetik őket láb alól? Élvegre, ahogy ő is mondta, ott tolvajok és bűnőzök élnek. Erre ő meg ott ordítozik. Egy ilyen idős srácból több értelmet nézek ki.

A 8. számnak is úgy lett vége, ahogy a többinek: az ember tűkön ülve várja a folytatást.  

Ha belegondolunk az Amazonok nem kis ellenféllel kerültek szembe, egy rakás szökött fegyenc (gyilkosság, fegyveresrablás) elég kemény dió lenne nekik is.  

Persze ők is megakarnak szabadulni Yorricktól, így elképzelhető, hogy a nagy vérfürdő elmarad.  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Tomicho Project
« Válasz #106 Dátum: 2004. December 18., 07:39:21 »
Idézet
A végére kiderül, mi okozta a katasztrófát?
Nem azér volt a katasztrófa mer a doki nő klónozta a gyerekét és mikor +született abban a pillanatban halt + mindenki?
Szerintem a végére kiderül hogy 1-2 férfi még maradt a világon, és szerintem valami DNS-es dolog miatt élhették túl ők páran.
Vagy most valami egetverő baromságot mondok?
« Utoljára szerkesztve: 2004. December 18., 16:51:16 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #105 Dátum: 2004. December 18., 01:40:59 »
Hello!

Ma elolvastam az Y, The Last Man új részét, szám szerint a nyolcadikat.
Sokszor írtam már, hogy nagyon jó ez a sorozat, most is csak ezt tudodm mondani. Egy a baj. Nem tudom, meddig bírom ki folytatás nélkül  
Remélem nem kell sokáig várni a folytatásra, mert már nem bírom sokáig...

Nem elérhető sibi

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #104 Dátum: 2004. December 18., 00:16:10 »
télleg gáz van Y 8-assal.A hatos oldal linkje a nyolcasra megy


igyatok sört!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Tomicho Project
« Válasz #103 Dátum: 2004. December 17., 22:04:47 »
Én is elolvastam az Y8-at. Az jutott eszembe, amit Rejtő Fülig Jimmy-je mondott Piszkos Fredre. Kavarja, már megint kavarja.
 Akárki is írja az Y-t, nagyon jókat csavar a történeten. A 7. füzet végén azt az érzetet kelti, hogy valami misztikum lengi körbe a falut, erre most kiderül, hogy nagyon is egyszerű a magyarázat. Igaz még mindig nagyon sokmindent nem tudunk. Hány részes a sorozat? A végére kiderül, mi okozta a katasztrófát?

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Tomicho Project
« Válasz #102 Dátum: 2004. December 17., 20:35:17 »
Elolvastam az új y-man-t.
Nagyon király.
De van 1 baki.
a 6. és a 8. oldal ugyanaz.
Ez most baki?
Különben nagyon teccik.
Gratula a készítőknek  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető sibi

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #101 Dátum: 2004. December 17., 15:36:51 »
Huh visszanéztem a fórumban és megtaláltam a 2 Preachert.Ugyhogy nem szóltam semmit már töltöm is mint a gép.


Igyatok sört!

Nem elérhető sibi

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +0/-0
Tomicho Project
« Válasz #100 Dátum: 2004. December 17., 15:26:35 »
Sziasztok!Lehet hogy orbitális nagy kérés,de nem lehetne a Preacher 1-et és 3-at valahogy felpakolni ide?Mert a Spidertomon már nem elérhető és ott azt mondták, hogy végül is innen lett törölve.Szerintem jó lenne ha egy helyen lenne az összes.


Igyatok sört!