Szerző Téma: Fórum  (Megtekintve 138164 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #668 Dátum: 2011. Február 24., 14:41:21 »
Igen, pár napja megjelent az RC5, és van benne egy fontos biztonsági javítás.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fórum
« Válasz #667 Dátum: 2011. Február 24., 14:16:45 »
Amúgy mit csináltál? Motorfrissítés?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #666 Dátum: 2011. Február 24., 13:39:01 »
Karbantartás vége. Ha valami nem működne, vagy idétlen színű (ez könnyen lehet, mert újraírtam a témát), szóljatok.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #665 Dátum: 2011. Február 23., 11:51:59 »
Ma vagy holnap karbantartás miatt egy ideig nem lesz elérhető a fórum.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #664 Dátum: 2011. Január 03., 19:04:45 »
Pár felhasználónál (nálam is) előfordult az a hiba, hogy több privát üzenetet számol a fórum, mint amennyi valójában van, és így esetleg az utolsó pár oldalon nem jelent meg egy sem. Ha minden igaz, javítottam a hibát, ha még mindig fennáll, szóljatok.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #663 Dátum: 2010. December 24., 00:53:23 »
Igen, jól értetted. A főoldali és a fórumos regisztráció nem áll kapcsolatban egymással - sajnos; annak idején, mikor csináltam, nem gondoltam rá, hogy "egyesíteni" kellene a kettőt, utólag meg már nem egyszerű.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ginsei

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
Re:Fórum
« Válasz #662 Dátum: 2010. December 24., 00:32:54 »

 Üdv!

Lehet, h. máshova kellene ezt írni, de most ahhoz, hogy a Doom képregényt meg tudjam tekinteni, ahhoz a főoldalon nekem kell kreálni egy tagságot, külön erre a célra, amit egyébként semmi másra nem használok? (ui. úgy vettem észre, h. a fórum tagságot nem fogadja el)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #661 Dátum: 2010. December 23., 21:07:04 »
Ja, nem, csak verziófrissítés történt, és nem vettem észre, hogy az alapértelmezett sablon a defaultra állt át (nálam valamiért nem változott meg).
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Fórum
« Válasz #660 Dátum: 2010. December 23., 21:02:44 »
Hát nekem most az egész valahogy fura. Kidobtad a régi css-t?

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #659 Dátum: 2010. December 23., 20:59:31 »
Végeztem, ha valahol valami furát látnátok, szóljatok.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #658 Dátum: 2010. December 23., 14:54:45 »
Okés, kösz, hogy szóltál. ;)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #657 Dátum: 2010. December 23., 13:59:11 »
Ma este 8-9 órától karbantartás miatt pár órán keresztül nem lesz elérhető a fórum.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fórum
« Válasz #656 Dátum: 2010. November 28., 21:51:53 »
Adminfelületen átírható a hsz-eid száma, úgyhogy nagyon nem javallott. :brow:
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #655 Dátum: 2010. November 28., 20:35:38 »
Óh, köszi! Akkor neki is látok flood-olni...  ;D

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #654 Dátum: 2010. November 28., 14:00:07 »
Készítettem pár új fórumrangot, most már majdnem kétszer annyi van, mint eddig volt. Majd felfedezitek őket. :)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #653 Dátum: 2010. November 17., 17:51:19 »
A Dynamite kapcsolattartóiról egyébként az a hír járja, hogy készségesek és gyorsan válaszolnak.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fórum
« Válasz #652 Dátum: 2010. November 17., 17:02:20 »
Akkor tényleg azt mondom, hogy előbb próbálj meg kiadói honlapokon körülnézni kiadványok után, aztán kezdj el konkrét anyagot keresni, amikor már példa is kell. De simán előfordulhat, hogy ha sikerül felvenned a kapcsolatot egy adaptációs íróval, hogy akár még a szkript egy részét is megkaphatod idézésre vagy segít a folyamat részleteinek elmesélésével.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető lausz

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Fórum
« Válasz #651 Dátum: 2010. November 17., 16:39:11 »
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Amennyire evidens, annyira kerülte el a figyelmemet..
Talgaby, sajnos bizonyítékkal nem tudok szolgálni, mondhatnám, egyelőre, mivel a téma csak tegnap fogalmazódott meg. Éppen ezért még csak az anyaggyűjtés fázisában járok, nevezetesen, hogy rátaláljak néhány képregényre, ami a filmet követte. Az eredeti nyelvű példány a konkrét hivatkozások miatt kell (majd, ha eljutok odáig, hogy hivatkozzak, illetve szakdogáknál ajánlott az eredeti nyelven elemezni). Köszönöm szépen az ajánlott oldalakat, illetve, hogy kijavítottad Constantine-os tévedésemet - ami így egészen érdekessé vált számomra. Szerintem innentől boldogulni fogok:)
További szép napot!
Laura

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fórum
« Válasz #650 Dátum: 2010. November 17., 13:09:04 »
Az a baj, hogy amit kérsz, az hivatalosan warez. Magyarán konkrétan torrentről húzzuk le őket, de a filmesek nagyja elég ritka. Ha nem nagy a listád, akkor keress meg privátban, és meglátom, mit lehet összeszedni. Viszont mivel nem akarjuk, hogy boldog-boldogtalan ilyenekkel bombázzon minket, kellene majd valami bizonyíték is a szakdogáról...
Amúgy apróság, de a Constantine eredetileg képregény (Hellblazer), abból lett a film. A képregényre adaptálással kapcsolatban amúgy lehet, ha bírod az angol nyelvet, nem lenne rossz ötlet megkeresned egy levélben a Dynamite Entertainmentet, ők gyakorlatilag erre vannak beállva. Szintén jó ötlet még esetleg a Boom! Studios, mert ők mert sci-fi részlegen nyomulnak ilyen téren. (A harmadik a WildStorm lett volna, náluk viszont gyökeres strukturális változások vannak most a cégben, így tuti nem lesz idejük ilyesmire.) Az ő segítségükkel lehet, többre mennél ilyen téren, mint a konkrét képregények megszerzésével. Az angol tényleg csak annyiban különbözik az itt (és más oldalakon) fellelhetőektől, hogy más nyelvű a szöveg. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #649 Dátum: 2010. November 17., 13:03:28 »
Szia!
A nagyobb torrentportálokon (isohunt, piratebay) megtalálható nagy részük.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető lausz

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Fórum
« Válasz #648 Dátum: 2010. November 17., 12:55:37 »
Sziasztok!
Egy kérdéssel/kéréssel fordulnék hozzátok a képregények eredeti nyelvű változataival kapcsolatban. Képregényes-filmes adaptációkból fogok ugyanis szakdolgozni, egészen pontosan a filmből-->képregény készítésének mibenlétét, eltéréseit szeretném kutatni. Erre itt remek példákra bukkantam (pl Constantin a démonvadász, Csillagkapu, satöbbi), ám (amennyiben a forrás felfedhető) szükségem lenne az eredeti nyelvű képregényekre, vagy mégis, ti honnan szerzitek ezeket? (inkább a magyar képregényekben vagyok járatos)
Remélem, jó helyre írok. A segítséget előre is köszönöm, örök hálám érte!:)
Laura

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Fórum
« Válasz #647 Dátum: 2010. November 05., 12:53:50 »
emiatt is van egy-két tutorial a NewGenen
Amiből van néhány amit hanyagolni kéne.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fórum
« Válasz #646 Dátum: 2010. November 05., 09:50:56 »
Mivel nem férünk hozzá a szerveretekhez, így igen. De nyugi, teljesen jól haladtok, és higgyétek el, a Figyelőből így is több találatot fogtok kapni, mint a főoldali linkgyűjteményünkből. Ez utóbbit a régi oldal eléggé elburjánzott és sokszor teljesen elavult hasonló részlege miatt is akarjuk nagyon kordában tartani.
Amúgy ha halmoztok, az dicséretes, szeretem ezt szorgalmazni is, de ez igazság szerint csak az olvasóknak jó, ha kész van előre egy egész sztori (vagy több), mert nem kell azon aggódni, hogy valaha befejezik-e. Plusz persze sokkal átláthatóbbá és kezelhetővé tesz egy frissítési rendszert. Bár lehet, én vagyok csak túlszervező típus. :)

wolfyattila:
Fordításra saját kútfőt, meg persze netes szótárakat (sztaki idegennyelv-magyarra, egynyelvű szótárakat  - Merriam-Webster, Oxford), kifejezések kutatására wikit, google-t, urbandictionaryt, esetleg a Hunglish Corpust. Ez inkább a "kreatív" része, bár én inkább úgy mondanám, az, amit nem nagyon lehet kevés ismerettel elkezdeni, a beírásba legalább bele lehet tanulni.
Beírásra a többség PhotoShopot (hetestől CS5-ig gyakorlatilag bármelyiket, bár szvsz a CS3 és a CS5 a legalkalmasabbak manapság erre, a CS4 egy memóriagyilkoló, lassú borzadály). Ezen belül a módszerek változatosak, sokrétűek, egy közönséges satírtól a klónozáson át (na ja, többet klónozunk, mint a galaktikus Birodalom Lucasnál) a konkrét újrarajzolásig lehet sokféle. Nagyon általánosat nem lehet mondani, mert tényleg sokszor füzetspecifikus, de pont emiatt is van egy-két tutorial a NewGenen (egyszer megkeresem már a pontos linket...), meg itt is sok tanács a Zsák/Kezdő beírók topicban. Plusz Wearwolff is beígért egy videosorozatot, reméljük, összejön neki.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #645 Dátum: 2010. November 05., 09:38:47 »
Pepea, erre mondják, hogy, ha kérdezted volna mondtam volna. :)
Talgaby, csak kíváncsiságból az elkészült képregények alatt a frissítésben kikerültek számítanak, igaz?

Nem elérhető wolfyattila

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Fórum
« Válasz #644 Dátum: 2010. November 05., 03:23:07 »
Sziasztok!

Bocsi hogy csak igy beleirok,de szeretnem megkerdezni hogy ti hogy szerkesztitek meg a kepregenyeket.
Milyen programot,programokat hasznaltok forditas beirasara hogy olyannak nez ki mintha eredeti lenne.Mivel szerkesztitek a boritokat hogy az angol feliratok teljesen eltunnek es magyar minden?
Szeretnek en is forditani de nem tudom hogyan.Ezert kernek toletek otleteket tippeket segitseget,ha valaki kifejten nekem tovirol hegyire az nagy segitseg lenne.
Lehet akar e-mailben is.
silverberg@freemail.hu

Koszi elore is a segitsegeket.

Attila

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #643 Dátum: 2010. November 04., 17:31:32 »
Meg valamint egy olyan kitételünk van, hogy csak olyan oldal linkje kerül ki, ami már legalább egy éves elmúlt, mert sajnos sokszor találkoztunk már olyan oldalakkal amik amilyen gyorsan feltüntek olyan gyorsan el is tüntek a süllyesztőben. Példának a Templ Of Comics-ot tudom felhozni a közelmúltból. Viszont a figyelőre ezek a feltételek nem érvényesek ezért természetesen oda bekerültetek. A linkek közé pedig kb háromnegyed év múlva már be is kerülhettek.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fórum
« Válasz #642 Dátum: 2010. November 04., 16:43:17 »
Igazság szerint ugyanazok a kitételek érvényesek rátok is, amik az AC-nál is le lettek futva: általában akkor kerül ki valaki, ha elég stabilnak bizonyul, ami az általuk vállalt honosítandó képregények elkészültének arányától függ... márpedig az általatok foglalt kb. 800 füzetnek csak az öt százaléka lenne negyven, amitől azért még elég messze vagytok...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Fórum
« Válasz #641 Dátum: 2010. November 04., 15:38:43 »
Hellosztok!
Szeretném megkérdezni Hzs tagoktól, hogy miért nincs honlapom címem "Linkek" közé?
Azért kérdeztem, mert Galen szokott frissíteni Figyelőben újdonságaimat. :)
Üdv, Pepea

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #640 Dátum: 2010. Október 11., 13:00:08 »
Oké, köszi a választ, erre nem gondoltam volna. :)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #639 Dátum: 2010. Október 11., 12:09:19 »
A csoporttagságot jelentik. A newgenesek fehérek, a hzs-sek sárgák, Sepi és én pirosak (mi külön adminisztrátori csoportban vagyunk).
"I'm so meta, even this acronym"