Szerző Téma: Fórum  (Megtekintve 138341 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Executor

  • THE TRUE HERO OF SPIDER-ISLAND
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
    • PMrecords
Re:Fórum
« Válasz #488 Dátum: 2010. Január 06., 21:36:47 »
Nekem bejön nagyon az új fórum, köszönet érte Zozi. :worship:
Csatlakoznék, köszönet az új Fórumért, tetszetős lett  :)  :worship:
"Tegyük össze mind a két kezünket? - Csak azt mondom,
higgy, amiben akarsz.. magadban?! Nem az én gondom,
hiszen mindenkinek kell hit, szeretet, remény,
aki még nem találta meg ezeket, bizony nem én."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #487 Dátum: 2010. Január 06., 21:34:24 »
A BB-tagek tetszőlegesen egymásba ágyazhatók, ezt nem lehetne megoldani.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fórum
« Válasz #486 Dátum: 2010. Január 06., 21:31:07 »
Közben eszembe jutott még egy újdonság. Az egymásba ágyazott idézetek végre elkülönülnek. Így:
Ööö... és ha nem lennének egyáltalán egymásba ágyazott idézetek, elkerülendő a fél méteres hozzászólásokat?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Fórum
« Válasz #485 Dátum: 2010. Január 06., 21:26:31 »
Nekem bejön nagyon az új fórum, köszönet érte Zozi. :worship:

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fórum
« Válasz #484 Dátum: 2010. Január 06., 21:24:07 »
Örülök, hogy tetszik az új fórum, sokat dolgoztunk vele. A rangok átalakítása is időszerű volt már, előbb vettem észre, hogy Zerit épp Vader nagyúr lett. :)
:lol: sors ironiaja vagy valakinek a keze van ebben is ;)
mindenestre "nomen est omen", ha mar Vader nagyur, megpalyazom a legtobb negativ karmaval rendelkezo forumhasznalo tisztjet :D
gyengéd barbár

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #483 Dátum: 2010. Január 06., 21:23:54 »
Egy lista majd jó lenne arról, mik a rangok.
Donald kacsa
Garfield
Kázmér
Fantom
Batman
Pókember
Spock
Predátor
Optimus Prime
Vader nagyúr
HZs Imádó

Idézet
Amúgy még egy apróság, bár gondolom evidens, de aki ismeri a SpiderTom/Kingpin fórumját... ez is ugyanaz, bár ahogy látom, a beállítások másképp működnek, mint ott, kicsit máshol vannak a dolgok.
De ez a sötét szín sokkal szemkímélőbb, örülök, hogy végül ez lett.
Igazából sokkal másabb, az még 1.1.11-es változat, ez pedig már 2.0.

Közben eszembe jutott még egy újdonság. Az egymásba ágyazott idézetek végre elkülönülnek. Így:
Idézet
Idézet
A
B
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fórum
« Válasz #482 Dátum: 2010. Január 06., 21:19:17 »
Egy lista majd jó lenne arról, mik a rangok.
Amúgy még egy apróság, bár gondolom evidens, de aki ismeri a SpiderTom/Kingpin fórumját... ez is ugyanaz, bár ahogy látom, a beállítások másképp működnek, mint ott, kicsit máshol vannak a dolgok.
De ez a sötét szín sokkal szemkímélőbb, örülök, hogy végül ez lett.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #481 Dátum: 2010. Január 06., 21:08:01 »
Huhh, hát, ez érdekes lett...  :badteeth:
Elsőre kicsit szokatlan ez az új design!
Majd csak hozzászokok!  ;)

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #480 Dátum: 2010. Január 06., 21:07:53 »
na, ezt nevezem. nem semmi munkát végeztetek a fórummal srácok. sokkal jobban tetszik az egész külső, hogy az oldal szineit vette fel(a HZsre gondolok). a rangokért külön pacsi, a képregénykarakterek jobban illenek a témába, mint a sörök(mondjuk azért nem volt rossz Kaiser lenni, de most kiváncsi vagyok, milyen rangom lesz). Sokminden ki fog derülni miután elküldöm ezt a hszt, pl az avatarom, a rangom, az aláirásom. egyszóval gratulálok, szép munka nagyon, elleszek egy darabig az újdonságok felfedezésével.  :worship: :worship: :worship:

na szerk.: Fantom vagyok(nem rossz). Avataromat elvitte a szél, keresek másikat, aláirásom amúgyis elég nagy volt, gondolom azért tűnt el. semmi baj, azért még szuper ez az egész

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #479 Dátum: 2010. Január 06., 21:05:20 »
Rendben akkor valószínűleg észrefogom venni ha ilyen történik.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #478 Dátum: 2010. Január 06., 21:02:36 »
Idézetet írta: Amondin link=topic=34.msg68740#msg68740
Ez tényleg jó ötlet mert már volt egy párszor hogy ketten ugyanakkor írtak, de a figyelmeztetés alatt mit értesz? Csak hogy észrevegyem ha figyelmeztett mert hajlamos vagyok sok dolgot nem észrevenni.
Visszadob a hozzászólásod szerkesztéséhez, és odaírja fölé pirossal, hogy új üzenet érkezett, miközben írtál.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #477 Dátum: 2010. Január 06., 21:00:35 »
   
  • Mostantól, ha valaki aközben ír hozzászólást, hogy ti is elkezdtetek írni egyet az adott témához, küldés előtt figyelmeztet a fórummotor, így lehetőségetek van átírni a hsz-t, az új kommentre is reagálni.
   

Ez tényleg jó ötlet mert már volt egy párszor hogy ketten ugyanakkor írtak, de a figyelmeztetés alatt mit értesz? Csak hogy észrevegyem ha figyelmeztett mert hajlamos vagyok sok dolgot nem észrevenni. A Karmát épp akartam kérdezni hogy mi is az de már választ kaptam rá ez is jó ötlet szerintem, bár én általában az ilyeneket nem nagyon szoktam használni valószínűleg nem is fogom annyira gyakran, de sokak szerintem nagyon is szeretnek ilyeneket használni, szóval nagyon jó ötlet volt.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #476 Dátum: 2010. Január 06., 20:51:21 »
Akkor írok pár rendszerezetlen gondolatot, most
  • Örülök, hogy tetszik az új fórum, sokat dolgoztunk vele. A rangok átalakítása is időszerű volt már, előbb vettem észre, hogy Zerit épp Vader nagyúr lett. :)
  • A smiley-kat úgy próbáltuk kialakítani, hogy a leggyakrabban használtak kerüljenek a hsz-író mező fölé, a felugró ablakban pedig a képregényesek kerültek a végére.
  • További újítás még, hogy minden tag "karmáját" számontartjuk, ha valakinek tetszett a hozzászólása/viselkedése/hozzáállása, akkor azt megtapsolhatjátok, ellenkező esetben lehurroghatjátok.
  • Aki a régi, wysiwyg szerkesztőhöz hasonlót szeretne, az hsz írásakor az utolsó szürke gombra kattintva teheti ezt meg, illetve a profilbeállítások között is van egy ilyen opció.
  • Mostantól, ha valaki aközben ír hozzászólást, hogy ti is elkezdtetek írni egyet az adott témához, küldés előtt figyelmeztet a fórummotor, így lehetőségetek van átírni a hsz-t, az új kommentre is reagálni.
  • Érdemes átnézni a saját profilotokat, itt úgy tudjátok testre szabni a fórum működését, ahogy ti szeretnétek (itt tudtok beállítani egyedi titulust is, ha szeretnétek).
  • Talgaby aláírása és Predash avatarjának a kerete tök jól megy az új háttérszínhez. :)
  • Az avatarokat nem minden esetben tudtuk áthozni, de olyat tölthettek fel magatoknak, amilyet szeretnétek, illetve linkelhettek kívülről is.
  • A hsz-író ablak megnövelhető az alsó szegély lehúzásával.
  • Akinek nem tetszik, hogy sok a "cucc" a fórum főoldalán, összecsukogathatja azokat, amikre nem kíváncsi (az egyes "blokkok" jobb felső sarkában van gomb rá).
  • Ha valahol hibát láttok, vagy valamilyen új funkciót szeretnétek kérni, szóljatok nyugodtan.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #475 Dátum: 2010. Január 06., 20:34:37 »
Új Fórum? Tényleg jó lett de nekem nem volt semmi bajom a régivel de hát ti tudjátok. Látom elég sok változást csináltatok hirtelen azt sem tudom jóra kattintottam-e amikor hozzáakartam szólni, de tényleg nagyon jó lett csak el tart még egy darabig míg mindenre rájövök mit hogyan kell. És külön örülök hogy a fórumozók rangjainál már képregényes karakterek vannak őszintén én nem nagyon szerettem azt az italos rangokat ami a régiben volt és látom jó nagy smiley készletetek is lett. Szóval nagyon jó lett  Gratulálok hozzá.:bravo:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #474 Dátum: 2010. Január 06., 20:22:57 »
Hű ez a felújítás aztán nagyon jó!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fórum
« Válasz #473 Dátum: 2010. Január 06., 20:14:06 »
Pár apróság:

Az új fórumra a legtöbb avatar nem jött át, de találtok avatarokat a megfelelő menüpont alatt, de fel is tudtok tölteni, valamint külső oldalról is lehet linkelni avatart. Viszont a méretre figyeljetek oda, a maximális méret 80x80 pixel.

Ha aláírásba képet tesztek, akkor a maximális mérete a képnek 500 pixel szélesség és max 150 pixel magasság. Legyetek szívesek, és ennél nagyobb aláríást ne használjatok.

Hirtelen ennyi, de ha bármi kérdésetek van, ebben a topikban szívesen válaszolunk rá.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fórum
« Válasz #472 Dátum: 2010. Január 06., 20:09:11 »
Karbantartás vége, üdvözlet mindenkinek az új fórumon. Várjuk az észrevételeket.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Fórum
« Válasz #471 Dátum: 2010. Január 06., 15:24:02 »
Ma négy órától fórumkarbantartás lesz, így pár órán keresztül nem lesz elérhető a fórum. Tehát senki ne lepődjön meg, ha nem tud fellépni.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 06., 15:24:46 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Fórum
« Válasz #470 Dátum: 2009. Október 04., 11:37:32 »
Át tudom, jó fej emberek írtak már rá programot, ami az IPB adatbázisát átalakítja olyanná, amilyet az SMF használ. Ehhez kell majd egy nap, mire összejön, szerintem legkorábban csak október végén állok neki.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Fórum
« Válasz #469 Dátum: 2009. Október 04., 08:38:23 »
Ha át tudod lapátolni rá a komplett adatbázist innen...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Fórum
« Válasz #468 Dátum: 2009. Október 04., 01:51:30 »
A fórum Invision Power Board 2.3.3. Úgy tudom, eredetileg tényleg csak angol, de van hozzá nyelvi modul. Egyébként én inkább a Simple Machines Forumot ajánlom, az megbízhatóbban működik és ingyenes is. Egyszer majd a HZs fórumot is arra kellene cserélni.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Fórum
« Válasz #467 Dátum: 2009. Október 04., 01:16:46 »
Srácok, ez ugye invisionfree fórum?

Gondolkoztam, hogy készítek egy fórumot, de amikor legutóbb megnéztem az invisionfreet, valami olyat írt ki a felhasználási feltételeknél, hogy csak angol nyelvű lehet rajta a kommunikáció vagy mi...

Erre jól emlékszem, vagy vmit félreolvastam? Érdekelne hogyan tudnék magyar fórumot létrehozni, mert az angol verzió nem lenne a legpraktikusabb...

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Fórum
« Válasz #466 Dátum: 2009. Július 28., 15:14:38 »
Én inkább azon lepődtem meg, hogy milyen sokan bevallották, nem is érdekli őket...

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Fórum
« Válasz #465 Dátum: 2009. Július 28., 11:29:23 »
Van ilyen tutorial itt a fórumon. Szerintem az okozza a gondot egyébként, hogy ide is a főoldali felhasználónevükkel és jelszavukkal akarnak belépni.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Fórum
« Válasz #464 Dátum: 2009. Július 28., 11:27:20 »
Megint meglepődtem a főoldali szavazáson. Ilyen sokan nem tudnák kezelni a fórumot?   Lehet, hogy kellene egy fórumkezelés tutorial is...?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Fórum
« Válasz #463 Dátum: 2009. Július 15., 17:34:10 »
Amíg nem vagy bejelentkezve, a szerver idejét mutatja. Egyszer már kerestem az adminfelületen a közös óra beállítását de most vagy nem találtam vagy nem akarta elfogadni... mindegy, úgyis az a lényeg, hogy bejelentkezés után működjön.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Fórum
« Válasz #462 Dátum: 2009. Július 15., 17:20:28 »
Nekem az a problémám lenne a fórummal, de tulajdonképpen a világ összes ilyen motorú fórumával (kneten is), hogy amikor ki vagyok jelentkezve akkor rossz postidőket mutat(1-vagy 2óra minusz), de amikor be vagyok jelentkezve akkor minden frankó. Ez miért van??

A winrendszeridőm ugye gmt+1, automatikus átállás, netes szinkronizálás.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Fórum
« Válasz #461 Dátum: 2009. Március 14., 23:06:09 »
A fórumnak a kezdetek óta volt egy hibája, ha valakit felvettetek a címlistára, akkor az a felhasználó nem tudott nektek privátot írni. Most nekiálltam, és kijavítottam ezt a hibát, használjátok ki ezt az "új" funkciót.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 14., 23:06:30 írta zozi56 »
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető blackjack13

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +0/-0
Fórum
« Válasz #460 Dátum: 2009. Január 09., 10:18:06 »
Én annyit mondanék az oldalról, hogy Le a kalappal! Mindennap nézegetm az oldalt, és az egyik legprofibban összerakott comic site! A heti frissítések, az ünnepi extra meglepetések, és a sok különlegességért nagyon hálás vagyok! Csak így tovább!
És pluszba köszi a Karácsonyi és SZilveszteri ajándékot

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Fórum
« Válasz #459 Dátum: 2008. December 03., 12:12:25 »
Idézetet írta: admin
A téma elindult.

Üdv ,ki kért személyes ,üzenetet tölem?