Szerző Téma: Felhívások  (Megtekintve 93262 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Felhívások
« Válasz #356 Dátum: 2009. December 22., 19:05:05 »
Na hát most mi van ha nem havi, hanem két havi, vagy három, de egyszer készen lesz.
Egyébként meg 15+23+20. De egyelőre csak az Earth x-ről beszéltem ami 15. Amiből már kész van kettő vagy három. Egyébként meg nem mondtam volna, ha a beírást olyan lehetetlennek tartanám a magam részéről. Mondjuk pár címfelirat a borítón, lehet, hogy macerás. De egyébként szerintem nem is kellene hozzányúlni nagyon, mivel a belső oldalon meg pofonegyszerű átírni magyar címre.
---------

Én ha buborék akkor kézzel tördelek, ha négyzetbe kell írni akkor szövegdoboz, de néha ott is belejavítgatok.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Felhívások
« Válasz #355 Dátum: 2009. December 22., 18:38:54 »
Meg az újakat is erre oktatják a többiek, bár én is mindig a kézi tördelést (értsd: kézzel vágok entert minden sor végén) alkalmazom, kivéve a kötetekben az egészoldalas szövegeknél.
WearWolfff: az Earth X-et lehetetlen befejezni. Ahhoz minimum két grafikus és két, hozzám hasonló tempót bíró fordító kellene, hogy havi sorozat lehessen. Több mint félszáz szám van belőle, egyszerűen túl nagy bárkinek ahhoz, hogy nekiessen, és már két fordítóval is necces lenne egy szintre hozni a szöveget, hogy ne érződjön a különbség. Elkezdeni is kár volt sajnos a honosítást, előre lehetett volna tudni, hogy képtelen ötlet.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #354 Dátum: 2009. December 22., 13:52:40 »
Én is azt szoktam használni, nekem sokkal egyszerűbb úgy dolgozni, mint máshogy.  De ez tényleg olyan, hogy ki hogyan szokta meg. Én mindig így csináltam, és így is fogom.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Felhívások
« Válasz #353 Dátum: 2009. December 22., 12:41:52 »
en is a "buborekba beleirt szovegdoboz" technikat alkalmazom, meglepoen jol lehet idomitani a szoveget a bubi formajara ezaltal, persze ki mihez szokott hozza
gyengéd barbár

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Felhívások
« Válasz #352 Dátum: 2009. December 22., 12:37:52 »
Itt is kötekednék egy kicsit. (ez egy ilyen nap).
A reklámanimáció alapján ti a buborékba beleírt téglalap szövegdobozt alkalmaztok? Az úgy hogy fogja követni a buborék formáját? Nem inkább befoglaló, külső téglalap szövegdoboz kellene?

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #351 Dátum: 2009. December 22., 09:04:21 »
Na te csak ne aggódj, neked jövő héten küldök beírni Serenity-t...

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Felhívások
« Válasz #350 Dátum: 2009. December 21., 22:56:32 »
Ahová meg fordító kéne oda nem jelentkezik senki sem.
hálózsák ehh...  
Ég veled új harcosok. Nyugodj békében. Pedig az összes részt beírtam volna.

De majd ha jön valaki olyan eszement, mint én, és bírja cérnával,
akkor végre be lehetne fejezni azt az Earth X-et.

Nem elérhető nikosz555

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #349 Dátum: 2009. December 21., 22:24:04 »
Sziasztok!

Szeretnék jelentkezni a beírók soraiba. Tudom használni a Photoshopot. Kérlek értesítsetek emailbe ha szükségetek van a munkámra!

Üdv: Nikosz

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Felhívások
« Válasz #348 Dátum: 2009. December 21., 18:03:09 »
Vigilis: Hellboy, Batman kapcsán inkább a NewGen az érdekelt. Nem tudom, hogy állnak ők beíróval (szerintem nekik sincs egy darab se), de ott lehet, hamarabb találsz. (Nem véletlenül beírókat keresünk most inkább.) Vagy keresd meg legvénebb tagunkat, Zeritet, talán még neki érdekes lehet, bár ebben sem vagyok biztos.
gliskard: Ez jól hangzik.  De tudnál kicsit pontosítani, hogy mennyi az a "kevés" szabadidő?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Felhívások
« Válasz #347 Dátum: 2009. December 21., 17:17:08 »
Szerintem olyan témájú érdekli, amiben olyan csinos kis buborékokban beszélgetnek egymással a szereplők. Annál is inkább, mert ha nem lennének benne buborékok akkor már botorság lenne képregénynek hívni őket...


Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #346 Dátum: 2009. December 21., 15:38:21 »
És konkrétan milyen témájú képregények érdekelnének beírás kapcsán?

Nem elérhető gliskard

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
    • http://gliskard.ultraweb.hu
Felhívások
« Válasz #345 Dátum: 2009. December 21., 12:19:14 »
Idézetet írta: zozi56
Beírókat keresünk!

Ha van PhotoShop-tapasztalatod, szereted a képregényeket és szeretsz a képszerkesztéssel szöszölni, akkor szívesen látunk a csapatban. Jelentkezz itt, vagy a tagoknál privát üzenetben.
 
Hello,
van PS ismeretem és a nem túl sok szabad időmből áldoznék a beírásra. (részint köszönve az eddigi munkátokat).

Nem elérhető the Watchman who Watches

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #344 Dátum: 2009. December 20., 23:59:28 »
HaliHoe mindenkinek!

Én lennék az a Vigilis , aki már buzgón nekijeesett egykoron egy kis kiírt fordítói pályázás, és már vagy 2 éve olvaslak titeket, kb. mindennnap lazán  (Ugyan ha már fordítói versenynél vagyunk, fel kívánom hívni becses figyelmeteket, tisztelt és rettegett admin urak és egyéb vidám jurátus pajtások, hogy felcseréltétek a művemet: a 3., az Egyneműből valami Édeset című az enyém, de FZoli van beírva... ez biztos, mert egyedül én fordítottam a Bunbury - jó, ha szilárd az embert szó szerint, A komolyság fontosságára - szal ha 1 mód akad rá, és felteszem majd akad, kérleka creditet oda tenni, ahová due... 1000x thanx.)
Túllépve pediglen kis közbevetésemen: há' éjn eztet a lehetőséget csipázom ám
Ergó benne vagyok a fordítgatásban
De csak abban, mert amíg nem Word, Paint, WMP vagy DragonAge a progi neve, kamikaze tevékenység a kezembe adni - mint anonim photoshop-analfabéta, erre ne is számtsatok kérlek, ellenben szívesen fordítok, amiket más szorgos kezekre bízok, ugyen legyenek már oly jók beírni.
Érdeklődés szempontjából: csípem az elvontabb, többlettartamú, akár enyhén szürreális vagy varázslatos képregényeket, olyanokat, amiket egyértelműen nem kisgyerekeknek szántak... Itteni kedvenceim a Kingdom Come, Boszorkányok Órája, a Nailman-blokk... és nem csípem azokat, amik tök jók, csak belecsaptunk a közepibe oszt' úgy is hagytuk, mint mondjuk a Darknesst... Ja, és ha netán nem tűnt fel, a Watchment remekműnek tartom... Tehát szívesen fordítanék pl. WoD képregényeket (mert vannak), Hellboyt, Gargoylest, a legsötétebb Batmant, a fenti, lemaradozó szériák továbbburjánzásait, meg olyasmiket, amiket maga az Allbazi Clive Barker alkotá meg a sokadik napon: leginkább a Marvel Razorline szériáját (amit bezzeg félbehagytak a buták). Illetve azért humorom is akad, mondjuk a Looking for Group idült brutalitását is nagy vehemenciával ollóznám magyar fülekbe...
1 word mint 100, állok rendelkezésetekre! Ha tetszik az ajánlatom, küldjetek kérlek e-mailt, de előre szólok, vsz. csak februárban tudok nekiállani a fordításoknak, mert herereccsentően kemény vizsgák jönnek a nyakamra... és ha elb@szom ("elb@szom"), hát, Doomsday...

Hail the Mighty and the Sold
Vigilis

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Felhívások
« Válasz #343 Dátum: 2009. December 20., 22:28:58 »
Szia!

Nagyon örülünk, hogy jelentkeztél. Hamarosan meg fogunk keresni vagy itt privátban vagy e-mailben, csak még most választunk neked beírnivalót, meg hogy ki tartsa veled a kapcsolatot.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető simoc

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
    • Fiction Kult
Felhívások
« Válasz #342 Dátum: 2009. December 20., 22:01:17 »
Sziasztok!

Láttam a felhívást, hogy beírókat kerestek, és nem tudtam elmenni mellette. Annyira nem a szívem csücske a képregények világa, inkább a fantasztikus irodalmat és az animéket kedvelem, de már van egy kis tapasztalatom beírás terén, és az ezzel való szöszölés tetszik. A Fiction Kult oldalon folytatom eme tevékenységemet. A képregényeket a főoldalon, jobb szélen megtaláljátok, sorban: Flipside, Inverloch és The Phoenix Requiem (A Végzet Megnevezhetetlen Szentélye nem az én munkám). Mindegyiket körülbelül a felétől csinálom. Ha ezek alapján esélyesnek találtok, akkor szívesen alávetem magamat egy próbatételnek.  Elérhetőségem: e-mail/msn: scsabi@gmail.com

Azt elfelejtettem mondani, hogy fordításhoz használhatatlan vagyok (mielőtt még felmerülne a kérdés).
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 20., 22:04:24 írta simoc »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #341 Dátum: 2009. December 19., 21:13:49 »
Üdv, Killjoy, jó rég jártál már erre.  Biztos találunk majd valamit neked.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Felhívások
« Válasz #340 Dátum: 2009. December 19., 21:03:46 »
Régi motorosok is jelentkezhetnek, vagy csak fiatalokat vártok? Mivel jelenleg melóm nincs és egy váláson is túl vagyok pár hete, így időm és szabad kapacitásom van, de a régi tudás már rendesen megkopott az utóbbi években. Ezért kezdésnek nem merek nagy mennyiséget vállalni, először újra bele kell szokni a PS-be is. Mondjuk rendes netem is csak a városi könyvtárban van, de talán nem egy-két napos határidővel dolgoztok, hetente egyszer meg biztosan betévedek oda, ahol le- és feltudnék tölteni. Mivel csak egy minimál mobil netem van, így azt kérném, ha valakinek szüksége van rám, akkor a killjoy kukac freemail pont hu címre írjatok!
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 19., 21:05:01 írta killjoy »
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Felhívások
« Válasz #339 Dátum: 2009. December 19., 14:38:12 »
Beírókat keresünk!

Ha van PhotoShop-tapasztalatod, szereted a képregényeket és szeretsz a képszerkesztéssel szöszölni, akkor szívesen látunk a csapatban. Jelentkezz itt, vagy a tagoknál privát üzenetben.
 
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #338 Dátum: 2009. November 05., 10:07:32 »
sziasztok beírót keresek a Rémálom az elm utcában című képregény folytatásához, akit érdekel az írjon nyugodtan

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #337 Dátum: 2009. Október 03., 16:07:20 »
én is gratulálok a forditóknak, szép munkát végeztek mindannyian

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Felhívások
« Válasz #336 Dátum: 2009. Október 03., 08:56:21 »
Hétfőn javítom akkor.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #335 Dátum: 2009. Október 02., 23:01:20 »
Gratula Virgiliusnak a közönségszavazatok elnyeréséért, a HZs-staffnak pedig, hogy végül minden pályázó fordítása kikerült  (Egy fordítás mintha eltűnt volna. Csak nem "szakmabeli" volt az illető?  ) Remélem máskor is lesz ilyen verseny  

Szerk.: Most vettem észre, hogy duplán lettem feltüntetve a minigyűjteményben, de a harmadik fordítás névtelen barátunkat illeti.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 02., 23:05:25 írta FZoli »

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #334 Dátum: 2009. Július 26., 00:01:27 »
Az imént küldtem el a fordításomat, azt majd meglátjuk mi lesz az eredmény. Meg kell hagyni, nem volt egy könnyű feladvány, jó párszor kellett használnom a Google + Wikipedia duót. ("Hát az meg mi a francot jelent? Van ennek a könyvnek magyar címe?")
Pár szóval magyar megfelelő hiányában gondban voltam, végül a "kiscsillagos" megoldás mellett döntöttem. Még jó, hogy a képregényekben is van lábjegyzet.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Felhívások
« Válasz #333 Dátum: 2009. Július 24., 23:26:52 »
Igen, de ez ne akadályozzon meg benne, ha fordítani akarod.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Diamondblade

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Karma: +2/-1
Felhívások
« Válasz #332 Dátum: 2009. Július 24., 18:44:12 »
Gyerekek... ez a képregényecske már fent volt valahol magyarul. én ezt olvastam már magyarul. tévednék? Nem itt volt, vagy c4a? Nem is emlékszem már, rég volt, de tuti olvastam már magyarul.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #331 Dátum: 2009. Július 24., 14:00:33 »
vetettem egy pillantást a feladványra, nem valami egyszerű, de azért megpróbálkozok vele

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Felhívások
« Válasz #330 Dátum: 2009. Július 23., 19:28:56 »
Nitro, ne is indulj, csak beegnel a vegen
gyengéd barbár

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Felhívások
« Válasz #329 Dátum: 2009. Július 22., 10:05:12 »
Mondjuk lehetséges. Azt nem mondtátok, hogy angolról magyarra kell majd, vagy valami más nyelvről egy teljesen más nyelvre.  
Én meg azt nem mondtam, hogy indulok. Csak érdeklődöm.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Felhívások
« Válasz #328 Dátum: 2009. Július 21., 13:42:22 »
nitro, hidd el, a legkisebb gondod a hossz lesz majd.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Felhívások
« Válasz #327 Dátum: 2009. Július 21., 12:54:43 »
Idézetet írta: Nitro
Ilyesmikre is ügyelni kell majd?
lenyegtelen, hogy a mondat vegul erthetetlen, magyartalan, nyelvtanilag hibas lesz, csak a hosszra kell odafigyelni, a lenyeg hogy jol nezzen ki a bubiban
gyengéd barbár