Szerző Téma: Felhívások  (Megtekintve 93304 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Felhívások
« Válasz #416 Dátum: 2015. Augusztus 27., 12:30:06 »
Köszi! Ha hazaérek, leszedem, megnézem, milyen. Remélem, most bízhatok a skandinávokban. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Riothamus

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Felhívások
« Válasz #415 Dátum: 2015. Augusztus 25., 12:14:30 »
Ebben benne van a North of the Yukon. Nyelv: svéd, 300dpi, 1445 x 2048  Pixels (2.96 MPixels) (1.42), a feltöltőnek még sok jó minőségű Carl Barks-szos szkenje van, szintén svéd nyelven.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Felhívások
« Válasz #414 Dátum: 2014. Április 27., 23:20:04 »
Kösz, megnézem, bár húsz perc alatt sem talált egy seedet sem.

kieg.: Lejött. Köszi a segítséget, de ez sokkal rosszabb, mint amink van. Mindenképpen európai reprint szkenjére lenne szükség.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 27., 23:39:58 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Felhívások
« Válasz #413 Dátum: 2014. Április 27., 22:42:18 »
Ezt nézted már?
http://kickass.to/carl-barks-digital-archive-set-1-version-2-of-12-t3996033.html
A Lost in the Andes-t látom benne, bár a komment (awful page cropping) nem túl bíztató.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Felhívások
« Válasz #412 Dátum: 2014. Április 27., 16:12:48 »
Tud valaki jó szkent (nyelv mindegy) Disneyből a Lost in the Andes és a North of the Yukon (mindkettő Barks) című sztorikhoz? Német lenne preferált 1400-as oldalszélesség felett, de igazából bármilyen jó minőségű alapanyag megtenné.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Felhívások
« Válasz #411 Dátum: 2014. Március 05., 12:52:18 »
Egyelőre a fórumba írom:
Kellene az 1992/05-ös Mickey Mouse magazin (a füzet számozása szerinti) 17-20. oldalának szkennelt változata. Mindenképpen legalább 600 dpi-ben (vagyis az oldal szélességének kiegyenesítés és körbevágás nélkül is meg kell haladnia a 3800 pixel szélességet).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Felhívások
« Válasz #410 Dátum: 2013. Június 17., 10:41:43 »
Eredményhirdetés!

Sziasztok!

Igaz, hogy hétvégére ígértem nektek a sorsolás eredményének bejelentését, de remélem elnézitek nekem ezt az icipici csúszást.  ;) A lényeg, hogy tegnap bedobtuk egy kalapba az összes hozzánk beérkezett levélíró nevét (tehát nem csak azokét, akiknek a levele bekerült a jubileumi különszámba) egy kalapba, és ezek közül kihúztunk három nevet, akik hamarosan egy eredeti nyelvű, amerikai képregénnyel lesznek gazdagabbak.  :brow: Hogy mivel is, az maradjon meglepetés. A nyerteseket kiértesítjük e-mailen keresztül is, de azért itt is közzé tesszük a névsort:

-André István
-Kovács Dezső
-Borsodi Ádám

Gratulálunk a nyerteseknek!  :bravo:

A többiek pedig ne keseredjenek el, hiszen biztos, hogy fogunk még szervezni hasonló nyereményjátékot az oldalon. Köszönjük, hogy kifejtettétek a véleményeiteket, maradjatok továbbra is velünk!  :D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Felhívások
« Válasz #409 Dátum: 2013. Május 07., 11:34:28 »

Amint azt már január óta láthattátok az oldalunk logójának a változásában, és a képregényekre feltett új logókból, a HálóZsák idén ünnepli fennállásának tizedik évfordulóját. Ahogy a korábbi években már megszokhattátok, idén is készülünk nektek néhány meglepetéssel a jeles alkalomból. Viszont nem csak így szeretnénk belevonni titeket az ünneplésbe, hanem más módon is. Szeretnénk, ha Ti is elmondanátok, hogy nektek mit is jelent a HálóZsák, milyen benyomásokat szereztetek az elmúlt 10 évben. Milyen emlékeitek van az oldalról, mit szerettek vagy esetleg nem szerettek a HálóZsákban... Röviden minden élményre és véleményre kíváncsiak vagyunk, amit velünk kapcsolatban tudtok megfogalmazni.

A leveleket a halozsak@halozsak.hu mail címre várjuk. A legjobb leveleket majd viszontláthatjátok a születésnapunkkor, valamint a beküldők között ismét eredeti, amerikai képregényeket sorsolunk ki!

A beküldési határidő: 2013.06.05. éjfél.

Úgyhogy itt az ideje kreatívnak lenni, és nekünk is olvasnivalóval szolgálni.  :brow:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Felhívások
« Válasz #408 Dátum: 2012. December 14., 19:34:26 »
A Csodálatos Pókember v2, Újvilág X-Men és F4 tudtommal már folyamat alatt van a Viharsziget.hu-n.
Gondoltam szólok, ha esetleg más olvasók nem tudják.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Felhívások
« Válasz #407 Dátum: 2012. December 14., 18:33:45 »
A Hihetetlen Pókember első sorozatának a digitalizálásának a gondolatával foglalkoztam én is. Az első 14 szám megvan, a többi még egyelőre távlati tervek között szerepel, mert per pillanat van most bőven más szkenelni való. A teljes sorozat megvan nekem (ahogy a többi magyarul megjelent Marvel képregény is), a hiányzókat én meg tudom csinálni, persze ez majd függ attól, hogy milyen minőségben tudod behúzni a többit. A Pókember és a Fekete Macskát viszont én hanyagolnám, ahogy a többi Kingpines füzetet is, hiszen a kiadóval jóban vagyok, így érthetően nem akarom rontani az üzletet azzal, hogy közben beszkennelem a kiadványait. Bár talán a Fekete Macskás különszám valamilyen szinten határeset, mert az még a Semic neve alatt jelent meg, de azért akkor már a Kingpinnek is voltak benne érdekeltségei. Ez még egy olyan téma, amire később visszatérne az ember. Helyette inkább a többi Semices (pl a Csodálatos Pókember v2-v3) és Paninis (Újvilág X-Men, ÚF4) képregényt lehetne behúzni az utókornak. Viszont abban egyetértek, hogy sorban kéne haladni, és majd csak azután kirakni a weboldalra, ha már a régi v1 lement, főleg, hogy történet szempontjából is vannak visszautalások, még ha nem is olyan sok, de azért a megértéshez nem árt tudni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető ratij

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Felhívások
« Válasz #406 Dátum: 2012. December 12., 19:00:10 »
Nemrég írtam, hogy tervezem a Panninis Hihetetlen Pókember digitalizálását, de sajna hiányzik a (már csak) 25, 27. rész. Most kibővíteném a Pókember és a Fekete Macska 2 részével továbbá a Pókember és Batman c. különszámmal. Ha valaki tudna ebben segíteni a hiányzó részekkel, szívesen megosztanám vele a Semic-es éra összes Pókember képregényének (kivétel az ultimat-es 2. sorozat, abból csak az 1-33, 36-37. részek vannak meg) digitalizált változatát (különszámokkal együtt )? Továbbra is fennáll a HálóZsákos megosztás is. Aki érdeklődik az írjon a ratij@freemail címre. Előre is köszönöm a segítséget!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Felhívások
« Válasz #405 Dátum: 2012. December 09., 14:23:53 »
Jó kérdés, kéne majd Sepi is, hogy nyilatkozzon ez ügyben.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető ratij

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Felhívások
« Válasz #404 Dátum: 2012. December 09., 11:36:13 »
Megpróbálok néhányat feldobni valamilyen tárhelyre, hogy átnézhesd. De mindez majd csak december végén, január elején lesz aktuális, mivel akkor fogok csak ráérni. De mi lesz a többi számmal, ami nekem nincs meg? Lényegében én csak azért osztanám meg a többit, hogy ezekhez hozzájussak. Ugyanis, főleg a 27-est, már régóta vadászom és szinte mindig elutasítást kapok. Többször volt, hogy webshopokban is egy fél órán múlott, hogy nem tudtam beszerezni. A másik az ára: a minőségi Kingpines Pókemberből 2-őt, 3-at veszek az árából. És még egy kérdés: nemrég akadtam rá a Hihetetlen Pókember Galactus-Sepi féle szkenjére, 1-14-rész. Nem tudom érdemes-e ezzel bajlódnom, vagy onnan be tudjátok majd szerezni? Mivel azt hiszem ők elég minőséges munkát végeznek és tagjai a Hálózsák csoportnak. Ha megfelelne akkor csak a 15-től kezdeném? De ha nem, akkor az elejétől.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Felhívások
« Válasz #403 Dátum: 2012. December 09., 08:39:26 »
Akkor inkább ide, ha már feljöttél fórumra. :) Szóval a lényeg az, hogy ennyire frisset kitenni még nem fogunk, mert az utolsó szám kivételével bolhapiaci forgalomban különösebb nehézség nélkül, borítóár alatt vagy környékén megszerezhető. Azonban mire elérnénk a Csodálatos Pókember v1 közlésének végére, lehet, aktuális volna. Vagyis egyelőre én megnézném, milyen minőségben/méretben/felbontásban szkenelnéd, hogy megy a nyers képek digitális fogyaszthatóságúra hozása. Ha jól, akkor szerintem tárolni tároljuk majd mi is a kész füzeteket, hogy megfelelő időben kitehessük, de az garantáltan évekre lesz majd. (Ha jól emlékszem, olyan 2014 vagy 2015 lesz, mire a CsodaPók v1 itt is véget ér, de addigra már a HiPók is majdnem tízéves lesz, és általában ez a minimum várakozási idő, mielőtt pofátlanságnak minősülne egy hazai megjelenés kirakása. De tényleg erősen függ attól, hogy milyen hamar tűnik el a bolhapiacokról is, illetve ugrik meg elérhetetlenné az ára.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető ratij

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Felhívások
« Válasz #402 Dátum: 2012. December 09., 07:01:38 »
Nem kaptad meg a levelet, amit küldtem? Írtam ezzel kapcsolatban.

Bocsi, de nem! Melyik címre? Próbálj meg ide a fórumba, vagy a ratij82@gmail.com-ra. Sajna a gagyi freemail már többször megtréfált, illetve most látom, hogy lehagytam a végéről a tartomány kódot.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Felhívások
« Válasz #401 Dátum: 2012. December 08., 19:14:58 »
Nem kaptad meg a levelet, amit küldtem? Írtam ezzel kapcsolatban.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető ratij

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Felhívások
« Válasz #400 Dátum: 2012. December 08., 19:00:52 »
Nem tudom jó helyre írok-e, de tervezem a Panninis Hihetetlen Pókember digitalizálását, de sajna hiányzik a 22, 25, 27. rész. esetleg valaki tudna ebben segíteni? Legjobb lenne, ha be tudná valaki vinni ezeket a részeket és az összeset megosztanánk a közönséggel, feltöltve valamilyen tárhelyre, vagy esetleg a Hálózsák üzemeltetői kitennék az oldalra (amennyiben ez jogilag lehetséges). Előre is köszönöm a segítséget! Aki érdeklődik az írjon a ratij@freemail címre.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Felhívások
« Válasz #399 Dátum: 2012. Július 01., 11:25:19 »
Igen. AC.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Felhívások
« Válasz #398 Dátum: 2012. Július 01., 11:00:58 »
Tudjátok, hogy ki veszi át a Mozaik képregényeket?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető hegyitomi

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +0/-0
Re:Felhívások
« Válasz #397 Dátum: 2012. Június 29., 00:54:14 »
Nekem csak az a furcsa, hogy semmi közlemény nem lett kiadva az oldal megszűnésével kapcsolatban. Sajnos egyszer minden jó véget ér.  :(

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Felhívások
« Válasz #396 Dátum: 2012. Június 28., 23:16:24 »
billy saját maga által készített honosításait a blogján tette közzé:
http://billy-comics.blogspot.com/
gyengéd barbár

takipepe

  • Vendég
Re:Felhívások
« Válasz #395 Dátum: 2012. Június 28., 20:47:55 »
Veszünk át dolgokat, igen (nagyját a CO ismerői már sejthetik, mi lesz). Többet őszig nem nagyon fogunk mondani ennél.

Nem baj hogy nem... a lényeg, hogy átveszitek. Köszi  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Felhívások
« Válasz #394 Dátum: 2012. Június 28., 20:17:25 »
Veszünk át dolgokat, igen (nagyját a CO ismerői már sejthetik, mi lesz). Többet őszig nem nagyon fogunk mondani ennél.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető roberto83

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
Re:Felhívások
« Válasz #393 Dátum: 2012. Június 28., 19:02:46 »
Én is nagyon örülnék neki ha felkerülnének a CO-MIX honosításai ide Hálózsákra  :) őszintén szólva jó lenne ha lenne egy központi honosító oldal ahová kikerülnek a munkák Hálózsák tökéletes lenne erre a célra, de legalább a megszűnő/megszűnt oldalak honosításai felkerülhetnének így nem vesznének el és megmaradnának az utókornak is.  :)

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Felhívások
« Válasz #392 Dátum: 2012. Június 28., 18:49:50 »
Nagyon sajnálom :( , mindig ott olvasgattam a Digedagok kalandjait, kár, hogy vége. :'( Azt írták, hogy átteszik a képregényeket más honosító oldalakra, ide a Zsákra is kerül belőlük? :headscratch:
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Felhívások
« Válasz #391 Dátum: 2012. Június 28., 18:48:06 »
Nem vesznek el, át lesznek helyezve más honosító oldalakra. Ha minden igaz...
gyengéd barbár

Nem elérhető roberto83

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
Re:Felhívások
« Válasz #390 Dátum: 2012. Június 28., 18:34:32 »
Sziasztok!

Megszűnik a CO-MIX honosító oldal legalábbis a főoldalon írt hírből ez jön le.  :( Kár azért a sok fantasztikus honosításért remélem nem vesznek el.  :(

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Felhívások
« Válasz #389 Dátum: 2012. Június 01., 19:31:29 »
Van újra Chronopolis! :ugral: :D
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Felhívások
« Válasz #388 Dátum: 2012. Május 30., 19:05:55 »
Az egy cbz fájl. Jobb klikk, mentés másként.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Felhívások
« Válasz #387 Dátum: 2012. Május 30., 18:56:09 »
A második linken a kódolás jön be.