Szerző Téma: Felhívások  (Megtekintve 97623 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #206 Dátum: 2006. November 23., 20:12:34 »
Idézetet írta: Punkológus
És mijaza IRC (elnézést, technikai analfabéta vagyok)
Internet Relay Chat Az MSN ősapja.

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Felhívások
« Válasz #205 Dátum: 2006. November 23., 17:01:53 »
Idézet
Majd egyszercsak vmikor pármilliárd év múlva kinn lesznek egy másik oldalon...
...és különben is halál az optimistákra  Egyébként jó egy tucatott már megtalálhatsz a sosi.uw.hu oldalon és érdemes a www.kepregeny.net pókember részlegében is szétnézni, mert jó sok régi Spidertom-os klaszikus Amazing került oda fel. Igaz csak kézi beirással
Idézet
Bocs, ha offolok... mi az az offolás?
Azon tevékenység mikor teljesen más témáról beszélsz, mint ami címnek meg van adva, bár ez itt általában nem szokott gond lenni...

És mijaza IRC (elnézést, technikai analfabéta vagyok)

Nem elérhető Lamond

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #204 Dátum: 2006. November 23., 16:20:55 »
Ezt a Spidertom dolgot szívből sajnálom, mert nem egy helyen együttműködtek más oldalok a Stommal... remélem mihamarabb előkerülnek azok a lapok is.

Szívesen elcsevegnék hasonló érdeklődésű emberkékkel ezért kérdeztem ezt az IRC dolgot, másrészt meg a gyengébb elméjűek is nehezen találnak fel egy IRC csatornára, mert az mégse egy cset.hu így kicsit megszűri az odalátogató társaságot a "rendszer".

(Bocs, ha offolok... mi az az offolás?    )

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Felhívások
« Válasz #203 Dátum: 2006. November 23., 16:05:43 »
1. Nncs.
2. Mióta kaine hivatalosan is Kingpinné váélt és elkezdte kiadni a Vertigot, azóta leszedték az összes képregényt. Majd egyszercsak vmikor pármilliárd év múlva kinn lesznek egy másik oldalon.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Lamond

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #202 Dátum: 2006. November 23., 16:03:16 »
Konkrétan a Hulkot olvastam akkor és a Megtorlót amik tökéletesek egy-egy kiadós dühöngés helyett is (kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét... benzinkutasát). De a WhatIf sorozat a szívem csücske, mert néha elég gagyi sztorik, de amúgy megmozgatja az agyamat.



Kérdés1: nincs vmi chatszoba irc szerveren, ahol fenn van pár emberke akár innen akár máshonnan?
Kérdés2: mi a helyzet a Spidertommal? Lehet hogy én vagyok Láma, de akkor sem tudom ott hogyan férek hozzá a képregényekhez.

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Felhívások
« Válasz #201 Dátum: 2006. November 23., 15:17:42 »
Idézet
igencsak jót tesz az agyonrúgdosott lelkemnek egy-két vicces/elgondolkodtató képregény, amiért szívesen beleszaladok az oldalatokba
És melyek lennének ezzek, ha szerény személyemnek szabad érdeklődnie?

Nem elérhető Lamond

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #200 Dátum: 2006. November 23., 15:12:17 »
Én személy szerint - csináljatok bármit is az oldal népszerűsítésére vagy ellene - támogatni fogom ezt a szolid kis honosító portált. Éppen munkát keresek és néha igencsak jót tesz az agyonrúgdosott lelkemnek egy-két vicces/elgondolkodtató képregény, amiért szívesen beleszaladok az oldalatokba.  Písz

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Felhívások
« Válasz #199 Dátum: 2006. November 23., 13:20:41 »
Idézet
Gyakorlati bemutató is lesz?
Nem azt a vegyi fegyverekre tervezem, mert nem rég láttam egy könyvet, ahol leírták a mustárgáz elkészítésének módját  Muhaha, hadd hulljon a férgese  
Idézet
ha megvan szöveges formában a gépeden, elküldhetnéd nekem e-mailben...köszi!
Pfú, sajnos nincs, pár adatot jegyeztem csak fel, amit netröl + pár könyvböl lestem én is. A naggyát azt rögtönöztem, meg ecseteltem egyes baktériumok hatását, pár érdekesebb történet + összeesküvés elméleteket boncolgattam.
Idézet
Összezártak? Ezt kifejtenéed bővebben?
Hogy az első megdöbbenésünk után tulajdonképpen leszartuk a sztrájkot és ezzel együtt sok újonc egy hsz-es hozzászólását, pedig volt némelyikben sok értelmes gondolat is. Elkönyveltük magunkban, hogy ez van, mi itt voltunk eddig is, itt leszünk ezután is, tehát felesleges a sztrájkról beszélgetni, inkább hülyéskedjünk, polgárháborúzzunk, meséljünk vicceket. Megjegyzem ezzel nincs is semmi baj. Viszont ebbe már nem lehet csak úgy beszálni, annak, aki most jött. A bejövő 1 hsz-esekre meg nem reagált igazán senki (aki mégis, attól elnézést kell kérnem, tudjátok az ing meg a gazdája és hasonlók), viszont így lehet, hogy elvesztett az oldal pár olyan embert is, aki lehet, hogy maradt volna.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Felhívások
« Válasz #198 Dátum: 2006. November 22., 23:24:09 »
Idézetet írta: Punkológus
Majd holnap, aludnom kell   Egy órás kiselőadást tartok holnap a biológiai fegyverekröl egészségtanból
Gyakorlati bemutató is lesz?  
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 22., 23:25:14 írta Nitro »

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #197 Dátum: 2006. November 22., 22:15:24 »
Az jó. ha megvan szöveges formában a gépeden, elküldhetnéd nekem e-mailben...köszi!
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Felhívások
« Válasz #196 Dátum: 2006. November 22., 22:12:53 »
Majd holnap, aludnom kell   Egy órás kiselőadást tartok holnap a biológiai fegyverekröl egészségtanból   Jó éjt mindenkinek!

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #195 Dátum: 2006. November 22., 22:10:31 »
Idézet
Igaza van abban, hogy mikor a "fiatalok" beözönlöttek a sztrájk hatására, akkor az "öregek" láthatóan összezártak a 3. oldal után a Gabe által említett okok miatt.
Összezártak? Ezt kifejtenéed bővebben?
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Felhívások
« Válasz #194 Dátum: 2006. November 22., 21:27:59 »
Idézet
Mindenkinek igaza van, a saját szemszögéből. Csak próbáljátok már a másik helyébe képzelni, kicsit magatokat. Akkor talán nem lesz sértődés. Persze ez rám éppúgy vonatkozik mint másokra, senki nem kivétel! Biztos senki nem rossz ember, aki a képregényt szereti.
Ezt szerintem érdemes lenne mindenkinek megfogadni. Eagle, iszok az egészségedre.  

Egyébként Konrad szavaiban van valami. Igaza van abban, hogy mikor a "fiatalok" beözönlöttek a sztrájk hatására, akkor az "öregek" láthatóan összezártak a 3. oldal után a Gabe által említett okok miatt. Én elfogadom (és gondolom nem csak én) teljesen elfogadom a HZS döntését és úgy állok hozzá, hogy bármit csinálnak jogos. Nem azért, mert ők tökéletesek, hanem mert ismerni vélem többségét így neten át annyira, hogy tudjam mennyire normális emberekröl van szó. Miuán önismétléssé vált a Sztrájk topic, az ember neki áll beszélgetni, hülyéskedni az ismerős "avatarokkal". (az gondolom nyílvánvaló, hogy nem az újakkal). Igaz az, hogy a 3. oldal után nem lett reagálva a különböző 1 hozzászólásos embereknek. Ez szar dolog volt, tény. Nagyon hiányzott innen Micho, mert közölünk ő volt a legközvetlenebb és legtürelmesebb. Ha ő itt van, akkor gondolom jó pár kemény vita nem fajult volna odáig ameddig sikerült. Igazából nem tudom, hogy mit is akarok itt kihozni a dolgokból: talán azt, hogy nem ebböl a sztrájk ideji abnormális feszült fórumhangulatból kell megitélni a dolgokat, várni kell amíg minden letisztul egy kicsit. Viszaáll a letöltés, eltünnek azzok, akik csak kényszer hatására csatlakoztak és minden kevés korsós fórumozó ismét figyelmet kap a sok sörösöktöl. Nem azt akarom mondani, hogy aki most jött, az húzzon is el, hanem, ahogy elöttem is írták: elfognak tünni maguktól, mert nem gondolják komolyan, amit írtak abban az egy hsz-ukban.

Remélem nem tűnik teljesen nagy zagyvaságnak, amit összehordtam...
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 22., 21:29:02 írta Punkológus »

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #193 Dátum: 2006. November 22., 19:59:13 »
Nincs itt vita.
Idézet
De mivel tudom hogy téged bátorítanak egyesek az újoncok anyázására ezért nem fogok veled vitázni.
 Ez poénnak jó volt...
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető eagle

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #192 Dátum: 2006. November 22., 19:37:30 »
Jaj ne! Ne vitázzatok már megint! Mindenkinek igaza van, a saját szemszögéből. Csak próbáljátok már a másik helyébe képzelni, kicsit magatokat. Akkor talán nem lesz sértődés. Persze ez rám éppúgy vonatkozik mint másokra, senki nem kivétel! Biztos senki nem rossz ember, aki a képregényt szereti.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #191 Dátum: 2006. November 22., 19:33:11 »
Azon régi fórumozók akik alpári hangnemben irogatnak, azok nem fogadták meg a jótanácsot, amit a waddafakk topik indulásakkor mondott valaki. kb. így hangzott: "itt mindenki vérmérsékletének megfelelően lerombolhatja a magáról kialakult képet." Gondolod, hogy ők ezt nem tették már meg?  . De tartjuk magunkat a moderáció mentességhez, úgyis csak magukat járatják le. (ne vegyétek magatokra, én is írogattam már ily módon, meg is lett az eredménye  )

Elmondom hogyan zajlott le a sztrájk a kuliszák mögött. (persze amennyit szabad). Felvetődött az ötlet, hogy ehhez az eszközhöz nyúljunk. (ja, van egy belső fórum, amit csak tagok látnak, de úgyanolyan mint bármelyik másik topic). kiírtuk a szavazást. Aki igennel szavazott, az mind más okból tette azt. Volt aki nem is akart sztrájkolni, de a demokrácia már csak ilyen  . Nem mindenkit a fórumozók hiánya zavart. Az okok le vannak írva a főoldalon. Úgyhogy ahány tag válaszolna a kérdésre, annyi féle verziót hallanál. Ha annyira érdekel mélyebben a dolog, akkor küldj privit mindenkinek. (én már úgyis kaptam párat a sztrájk miatt  ). Akkor nem lesz ellentmondás. De így, ahány tag válaszol, persze hogy olykor ellentmondásba kerülnek a vélemények. És igen, semmi sem kötelező. Ha a visszakapcsolás után sem lesz kedved fórumozni, akkor ne tedd. Eddig sem volt kényszer. Vagy a képregények kikapcsolása kényszerítő eszköz?  
Szerintem több sztrájk úgysem lesz. Ha valaki besokal a tagok közül, max odébáll.
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 22., 19:34:47 írta Gabe »

Nem elérhető Konrad

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #190 Dátum: 2006. November 22., 19:17:51 »
Idézetet írta: pepo05
Hmmm...kár, hogy még mindig nem tiszta.
De rohadtul tiszta. De mivel tudom hogy téged bátorítanak egyesek az újoncok anyázására ezért nem fogok veled vitázni.
[img]http://kepfeltoltes.hu/061118/gladys02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg" border="0" alt="[LightningWorld] Image" /]

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #189 Dátum: 2006. November 22., 19:07:59 »
Hmmm...kár, hogy még mindig nem tiszta.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Konrad

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #188 Dátum: 2006. November 22., 18:52:54 »
Idézetet írta: Gabe
Ja kialakult itt egy kisebb közösség. Ők betértek ide jóval a sztrájk előtt. Velük jól érezzük magunkat, mert nem "kényszer" hatása alatt jöttek hanem maguktól. Az újak többsége pedig "muszájból" (hogy legyen még képregény...) csöppen bele. Őket zavarja itt sok minden, offolgatás, családias légkör, a régi fórumozók megbecsülése, stb. Ők pedig két héttel a regisztrációjuk után, az 5. hszükben már szinte elvárják, hogy ők is beletartozzanak ebbe a körbe. Vagy kifogásolják a dolgot. Nincs itt semmi extra, egyszerűen fel kell venni a pörgést. Lám, Sepinek például sikerült, holott mint ő is mondta nem nagyon fórumozgatott, most mégis belelendült. Aki nem mászkál a fórumra, és nem írogat bele, fölöslegesen várja el, hogy régi ismerősként kezeljük. Akit zavar, hát ilyen a fórumunk, semmi nem fog változni azzal hogy a szemünkre veti hogy milyen. Lehet menni, semmi sem kötelező, ha újra indul az oldal, akkor úgyis szó nélkül olvashat mindenki tovább. Ha meg marad, akkor meg gondoljon sűrűn erre a közmondásra: "Rómában élj úgy mint a rómaiak". Ha nem megy, akkor csak olvasgasson csendben.

Én nem várom el hogy ismerősként kezeljenek, de azt elvárom hogyha én normálisan írok, barátságos hangnemben akkor mások is. Viszont akkor kiderül (?) hogy a sztrájk célja nem a fórumozok "bejövetele" lenne/volt? Engem spec nem zavar a családias légkör, az offolgatás. A régi fórumozok akik útszéli hangnemben írogatnak azokat jó dolog ám megbecsülni. Ha csak olvasgassak csendesen, akkor nem értem mire ment ki a játék. Ebből a hsz-ből az jön le, hogy igazából jó volt a fórum így ahogy van. Akkor bocs, nem írok többet csak olvasgatok csendesen képregényeket, de akkor ne a fórumozók hiányát nevezzétek meg a sztrájk okának. Köszönöm meg valóban egyszerűbb egy chatbox benyögni mint hogy ide beírjuk, mert volt aki meg azt kifogásolta hogy merészelne valaki egy egysoros kommentet írni, és hogy ilyet ő nem hajlandó olvasni (egy megbecsült fórumozó). (Vannak itt ellentmondások.)
Üdv, Konrad
Az eddigi munkátokért én hálás vagyok - a fórumba "nyögött" köszönöm nem tudom hogy elég-e
[img]http://kepfeltoltes.hu/061118/gladys02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg" border="0" alt="[LightningWorld] Image" /]

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #187 Dátum: 2006. November 22., 18:12:47 »
Idézet
Elismerem a beírásba belefeccölt munkát, de nekem speciel a tollal beírt beszkennelt képregény is tökéletesen megfelel. A fordításra csak annyit, hogy ameddig magyar, addig nem nagyon zavarnanka a kisebb hibák, és csak ritkán találkozom fordításnál olyannal, amihez érdemileg hozzá tudnék szólni.
De vissza a negatív kritikához. Leírjam ezek után a fórumba, hogy nekem speciel nem jött be a Haláli Hullák képregény, mert egyrészt rókabőr, másrészt nem tudja visszaadni a film hangulatát? Hogy a Tarot szép a szemnek, de a történet számomra unalmas és sablonos? Hogy a Fantomot ugyan papír-alapon még csak-csak elolvasom, ha olynom van, de a netes verziójára nem vagyok kíváncsi? Mert ha ezeket a fórumba leírnám, azzal egyrészt nem hiszem, hogy ösztönöznék bárkit is, sőt, akár sértődés is lenne belőle!

A negatív kritika normálisan előadva sokkal öszíntébb mint pár pozítiv sablon sor. Nincs ezzel semmi gond. Elég széles a választék, hogy egy másik megtetszen belőlle. A baj az volna ha valakinek egyik itteni képregény sem tetszene. Azt nem hinném el...  (oké, ez egy kis egészséges önfényezés  )

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #186 Dátum: 2006. November 22., 15:41:21 »
Idézet
Most nem azért, de ha azért nem válaszol a honosító, mert nem olvasta a hozzászólást, akkor mire fel van sztrájk?
Véletlen elsiklott felette...megesik. Itt volt erre a napokban egy példa...de ebből nincs semmi gond. Felteszed megint, aztán válaszolnak rá...
A negatív kritikát is írhatod, biztosan nem fognak letámadni érte. Neked ez a véleményed, kész.  És hogy miért kéne minden olvasott(legalább minden 2. után) egy 3 soros köszönő üzit írni? Hát szerintem azt te is tudod. Innen is látszik, hogy értékelik stb. Az a számláló...azok csak számok, nekem semmit sem jelentene. Sőt inkább felhúznám magam rajta, hogy ilyen sokan látogatjákkaz oldalt, aztán rá se bagóznak a fórumra...
S látod, ha olyan dologról írsz, amihez hozzá akarnak fűzni valamit, meg is teszik, nem marad észrevétlen.  
Idézet
Az újak többsége pedig "muszájból" (hogy legyen még képregény...) csöppen bele. Őket zavarja itt sok minden, offolgatás, családias légkör, a régi fórumozók megbecsülése, stb. Ők pedig két héttel a regisztrációjuk után, az 5. hszükben már szinte elvárják, hogy ők is beletartozzanak ebbe a körbe. Vagy kifogásolják a dolgot. Nincs itt semmi extra, egyszerűen fel kell venni a pörgést. Lám, Sepinek például sikerült,
Ezt tudnám én is mondani, de már előttem megtették.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető tomgrey

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 88
  • Karma: +0/-0
    • http://
Felhívások
« Válasz #185 Dátum: 2006. November 22., 07:10:30 »
Idézetet írta: kihaeennem
Leírjam ezek után a fórumba, hogy nekem speciel nem jött be a Haláli Hullák képregény, mert egyrészt rókabőr, másrészt nem tudja visszaadni a film hangulatát? Hogy a Tarot szép a szemnek, de a történet számomra unalmas és sablonos? Hogy a Fantomot ugyan papír-alapon még csak-csak elolvasom, ha olynom van, de a netes verziójára nem vagyok kíváncsi? Mert ha ezeket a fórumba leírnám, azzal egyrészt nem hiszem, hogy ösztönöznék bárkit is, sőt, akár sértődés is lenne belőle!

Írd hát! Szerinted aki "megcsinálta" a képregényt nincs tisztában ezzel? Mármint a lehetséges negatív kritikával.
AZ én első sw történetemet Recsi a halálba fikázta, nem mondom, hogy totál jól eset, de alapvetően igaza volt. De emiatt nem fogom le kanyázni, sem őt, sem senkit.
Egyébként is azaz igazi olvasó aki a negatív kritikát is lemeri írni.

Konkretizálva:
A HHH még jó, hogy nem tudja visszaadni a film hangulatát...20oldalban fél órát. Szerintem senki ne így menjen  neki egy filmtörténetnek. Azoknak szántam elsősorban akik nem látták a filmet, azok meg akik látták egy kis plussznak vehetik.

A Tarotnál meg annyira egyértelmű amit írtál, hogy olé!
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 22., 07:11:12 írta tomgrey »

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #184 Dátum: 2006. November 21., 23:05:15 »
Idézetet írta: Gabe
kihaeennem: sokszor elolvastam a hszeidet, de legtöbbször csak bólógatni vagy hümmögni tudtam. Ezt nehéz visszaadni írásban.(pláne ha nem is nekem szólt eredetileg). Persze ha kérdés volt a hsz-edben, akkor biztos vagyok benne hogy nem maradt megválaszolatlanul. Ha igen, akkor mond a nevet, intézkedünk...  

Ráadásul egy sima köszönömre (általánosságban mondom) írjuk oda hogy szívesen, és így tovább, ahányszor el van mondva? Hülyén venné ki magát. A mi válaszunk a sok köszönömre a sok-sok honosítás amit csinálunk.

Gabe, semmi gond!
Annyit mondhatok, hogy ha mondanivalóm van, úgyis jelentkezem ( mint ahogy eddig is ), de aktívan fórumozni ezután sem fogok. És nem azért, mert nem érzem magam a közösség részének, hanem mert nem is akarok az lenni. Ez nem a közösség miatt van, nyilván ha annyira unszimpatikus lenne a közeg, egyáltalán nem írnék!
Egyszerűen nem vagyok az a fórumlakó-típus.

Viszont ( vagy pont ez miatt ) továbbra is támogatom a kommentezés lehetőségét. Meg az OFFolást. Mert az jó!

Ja, és kérdésem nem nagyon szokott megválaszolatlan maradni. Ez azért van, mert ritkán kérdezek. Ha valami érdekel, utánanézek, ezen a téren önellátó vagyok!
És miután kiveséztük, hogy a hozzászólásaim nagyrészt hümmögős reakciókat váltanak ki, bebizonyosodott, hogy a sítlusom inkább kommentezős, mint fórumozós, és ezen nem fogok változtatni!
Amúgy értem én, hogy a köszöngetésre nincs értelme szívesenezni, de akkor mi értelme van egy több részes sorozatnál minden részt külön megköszönni? Velem például sokszor előfordult, hogy az első résznél a friss benyomás ( nem, ez alatt nem alkoholos tudatállapotot értek ) miatt még volt mit írnom, de utána már csak a sorozat végén lett volna értelme egy összegzést írni, mert amíg az emberben nem áll össze az egész kép, nehezebb véleményt írni. Jó példa erre a Powerless, aminek az első része tetszett, de a negyedikig asszem már el sem jutottam, mert nem volt türelmem hozzá.
És itt felvetődik még egy érdekes kérdés, negatív kritika mennyire jöhet? Nyilvánvaló, hogy ez nem a honosítást érintené, hanem magát a történetet. Nos igen, jól néz ki egy szépen magyarított borító, de hogy őszinte legyek, a netes képregényeknél az esztétikai értéket nálam a történet milyensége háttérbe szorítja.
Elismerem a beírásba belefeccölt munkát, de nekem speciel a tollal beírt beszkennelt képregény is tökéletesen megfelel. A fordításra csak annyit, hogy ameddig magyar, addig nem nagyon zavarnanka a kisebb hibák, és csak ritkán találkozom fordításnál olyannal, amihez érdemileg hozzá tudnék szólni.
De vissza a negatív kritikához. Leírjam ezek után a fórumba, hogy nekem speciel nem jött be a Haláli Hullák képregény, mert egyrészt rókabőr, másrészt nem tudja visszaadni a film hangulatát? Hogy a Tarot szép a szemnek, de a történet számomra unalmas és sablonos? Hogy a Fantomot ugyan papír-alapon még csak-csak elolvasom, ha olynom van, de a netes verziójára nem vagyok kíváncsi? Mert ha ezeket a fórumba leírnám, azzal egyrészt nem hiszem, hogy ösztönöznék bárkit is, sőt, akár sértődés is lenne belőle!

Na abbahagyom, mert kezd elszaladni velem a ló, meg az idő. És akkor még egy indok, miért nem fórumozok. Ezt a hozzászólást durván háromnegyed óra alatt hoztam össze. Megéri, ha csupán hümmögést vagy bólogatást vált ki ( ráadásul öncélú és offtopic )?
Na jó, ez cink volt, de nem bírtam kihagyni!

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Felhívások
« Válasz #183 Dátum: 2006. November 21., 22:25:38 »
ygan: a sztrájk topik átment a 3. oldal után eg önismételgetős zagyvasággá, amit már nem lehetett komolyan venni, sok-sok 1hsz-es fórumozó miatt, akik leírták (elhazudták) hogy eddig miért nem csináltak ezt-azt, és hogy őt mélységesen felháborítja hogy kikapcsoltunk mindent. Most miért ne offoljuk szét ezerrel? Nem is kell végigolvasni. A HálóZsák meg mindig is a kötetlenebb hangneméről volt ismert a többi oldallal szemben. Nem szoktunk bannolgatni senkit, és nem szoktuk módosítgatni a hsz-eket. És az offolást sem büntetjük.

Ja kialakult itt egy kisebb közösség. Ők betértek ide jóval a sztrájk előtt. Velük jól érezzük magunkat, mert nem "kényszer" hatása alatt jöttek hanem maguktól. Az újak többsége pedig "muszájból" (hogy legyen még képregény...) csöppen bele. Őket zavarja itt sok minden, offolgatás, családias légkör, a régi fórumozók megbecsülése, stb. Ők pedig két héttel a regisztrációjuk után, az 5. hszükben már szinte elvárják, hogy ők is beletartozzanak ebbe a körbe. Vagy kifogásolják a dolgot. Nincs itt semmi extra, egyszerűen fel kell venni a pörgést. Lám, Sepinek például sikerült, holott mint ő is mondta nem nagyon fórumozgatott, most mégis belelendült. Aki nem mászkál a fórumra, és nem írogat bele, fölöslegesen várja el, hogy régi ismerősként kezeljük. Akit zavar, hát ilyen a fórumunk, semmi nem fog változni azzal hogy a szemünkre veti hogy milyen. Lehet menni, semmi sem kötelező, ha újra indul az oldal, akkor úgyis szó nélkül olvashat mindenki tovább. Ha meg marad, akkor meg gondoljon sűrűn erre a közmondásra: "Rómában élj úgy mint a rómaiak". Ha nem megy, akkor csak olvasgasson csendben.

kihaeennem: sokszor elolvastam a hszeidet, de legtöbbször csak bólógatni vagy hümmögni tudtam. Ezt nehéz visszaadni írásban.(pláne ha nem is nekem szólt eredetileg). Persze ha kérdés volt a hsz-edben, akkor biztos vagyok benne hogy nem maradt megválaszolatlanul. Ha igen, akkor mond a nevet, intézkedünk...  

Ráadásul egy sima köszönömre (általánosságban mondom) írjuk oda hogy szívesen, és így tovább, ahányszor el van mondva? Hülyén venné ki magát. A mi válaszunk a sok köszönömre a sok-sok honosítás amit csinálunk.

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #182 Dátum: 2006. November 21., 21:05:04 »
Idézetet írta: pepo05
Azt meg egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy anniyzsor előforduljon az, hogy írtok és nem veszi senki sem a lapot. Vagy nincs hozzáfűznivalónk, vagy ha direkt mondjuk a honosítóhoz szól a dolog, lehet, hogy nem is olvasta....

Most nem azért, de ha azért nem válaszol a honosító, mert nem olvasta a hozzászólást, akkor mire fel van sztrájk?

Nem elérhető Lamond

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #181 Dátum: 2006. November 21., 19:35:08 »
Most én úgy gondolom a honosító üzemek közül a tieteknek van a leginkább felhasználóbarát "user interface"-e - gondolok én itt arra, hogy egyszerű tájékozódás, átlátható dizájn ami nem megy át giccsbe vagy túl egyszerűbe sem. Sajnálattal értesültem, hogy mosolyszünetet tartotok. Mégsajnálatosabb, hogy a képregényekhez sem tudok hozzáférni, pedig naponta többX is felkaptatok az oldalra, hogy hátha már van valami mozgás felétek, de csak enyhe bűz, rothadó hullaszag (éljenek a zombik és a hajnalok!    ) A kommentbox szerintem okos dolog, mert csak klikk-klakk és kész is egy 3mondatos vélemény. Én pl. ilyet láttam az emilrulez.hu-n amit használtam is... néha. Mert az ottani őslakosoknak is megvolt ez a belső köre aki nem komunikált "outsider"-ekkel. Szerintem ezek az emberi természetből adódnak, ezeket nem lehetséges áthidalni. Mindenesetre: kommentbox-> IGEN,IGEN. A másik meg: szerintem is honosítani addig éri meg (bárkinek is) amíg élvezi azt amit csinál. Szóval, ha valamelyik kedvencem honosítom, sztem teljesen mindegy, hogy hárman megveregetik a vállam vagy sem - mert ha szeretem, akkor a többiek véleménye az csak háttérzaj (ha van). Azt, hogy ki?, mit?, merre?, hogyan?, kivel?, mivel? honosít... mitakartam mondani... ja, szóval egy fórumlakónak -kis túlzással- "semmi köze" -> Ti adjátok, mi megesszük, illedelmesek megköszönik miután felböfögték.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Felhívások
« Válasz #180 Dátum: 2006. November 21., 13:44:15 »
Trollt azt hiszem, icipicit félreértetted... az egész hsz nem volt komoly. Offolni meg jó.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Konrad

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #179 Dátum: 2006. November 21., 11:19:03 »
Teljesen egyetértek Kihaennem-el, Exactlee-vel, Ygan-nel és Trollal.
Idézetet írta: Troll
Egyébként is, szerintem minden olyan hozzászólót bannolni kéne (és persze minden postját törölni utána), aki kicsit is el mer térni a topik témájától... Mélységesen felháborit, ha egy engem érdeklő kérdés miatt teljesen végig kell böngésznem egy arról szoló topikot!
Ezzel azért nem (most lehet félreértem és csak vicc volt) mert akkor már tagokat is bannolnhatnátok (most nem mondom konkrétumokat), hogy off-oltak. Ugyan nem ez de hasonló zavart, jött pár "anyázó" le lettek ugatva, de a régi kommentesek akik szintén "anyáztak" azok még bátorítva is voltak. Tehát van itt egy közösség amiben kicsit kirekesztő (eddigi tapasztalataim alapján) és ezt nem értem mindenkire, tehát egyértelműen akinek nem inge ne vegye magára.
[img]http://kepfeltoltes.hu/061118/gladys02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg" border="0" alt="[LightningWorld] Image" /]

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Felhívások
« Válasz #178 Dátum: 2006. November 21., 08:57:23 »
Teljesen egyetértek ygan hozzászólásával...

Szerintem is minden honosítónak figyelmen kívül kéne hagynia a saját képrgényére érkező sürgetéseket. Egyébként is, szerintem minden olyan hozzászólót bannolni kéne (és persze minden postját törölni utána), aki kicsit is el mer térni a topik témájától... Mélységesen felháborit, ha egy engem érdeklő kérdés miatt teljesen végig kell böngésznem egy arról szoló topikot! Mégis mit gondolnak mennyi időm van nekem erre?  Az lenne a legjobb ha valaki kivonatokat írna minden topikról, aztán ha az is túl nagy arról is egy vázlatot és nekem csak azt kéne elolvasnom... Természetesen így is tele lenne szeméttel, mert biztos azokat a részeket emelnék ki amik engem nem érdekelnek. Én is öreg vagyok már ehhez... Mit poénkodnak nekem ezek a nyikhajok?

Ha én honosító lennék, én is azt csinálném amit akarok, és úgy ahogy akarom. Nem édekelne ki mit szól! Sőt szerintem ki sem tenném a honosítást, és nem is szólnék róla senkinek... Akit érdekel, vagy akar valamit az úgyis megtalál. Bizony...

UI: Fárasztó dolog ám ilyen sok képregényt elolvasni... Szegény olvasókra is gondolhatnának.  

Nem elérhető ygan

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Felhívások
« Válasz #177 Dátum: 2006. November 21., 07:33:58 »
Teljesen egyetértek Zodiak hozzászólásával...

A honosítók helyében pedig magasról le... a követelődzőket. Hagy írja, ha akarja, nem kell figyelembe venni és főleg nem kell rajta agyalni. Ha én honosító lennék sírhatna nekem akárki (még a főnök is) azt és annyit honosítanék, ami jól esik.

kihaeenem-el is egyetértek, azzal a különbséggel, hogyha a fórumtémától elszakad a fórum, akkor nem birom tovább olvasni a sok zagyvaságot. A sztrájk topic is átalakult valami hülyeséggé, amit pár oldal után már fölösleges volt olvasni + átment poénkodós, spoileres vicc topic-á ezzel elkomolytalanítva az egészet.
(ha megnézed ezt a topicot, ez is tele van ilyen szpidáj félék baromságaival) egy bizonyos kor után az ember nem hajlandó ilyesmik olvasgatásával és főleg kommentezésével pocsékolni az idejét (főleg, hogy nem szól semmiről az ilyen "ez a 6000-ik hozzászólásom"x5 kommentek.)
Mellesleg az igényes fórummal együttjár a honosítok sűrű reagálásval (ez esetben) és a megfelelő moderálással.
Legjobb megoldás valóban ez a képregény alatti gyors reagálós dolog lenne (a honosító is keresgélés nélkül megtalálná és nekünk sem kéne kajtatni utána + nagyobb a kommentezési kedv ha ott van rögtön a lehetőség).
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 21., 07:35:22 írta ygan »