Szerző Téma: MINDEN MÁS HálóZsák képregény  (Megtekintve 285779 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2018 Dátum: 2015. Augusztus 08., 09:52:54 »
Igen, ez lehet az oka! Ma már rengeteg minden van, ami elvonja a figyelmedet.
Mondjuk vettek nekem egy Marvel Extrá-t '93-ban. Ostrom. Legnagyobb kedvenc, fejből idézünk szövegbuborékokat egy barátommal. Anno szerintem 2-3 hétig nem tettem el egy képregényt olvasás után, mert még új volt, nézegettem, szagolgattam, olvasgattam az ágyon hasalva. Belém ivódott.

Mondjuk ha pl Farek múltkori munkája, a Heavy Metal csapat nyomtatásban lenne, szerintem azt is sokat lapoznám még felnőtt fejjel is és rögzülne, mert a történetvezetés az emlékeimre hat.

Így vagyok a filmekkel is. '92-'95 környékén rengeteg videókazit néztem, ment a kölcsönkérés, kölcsönadás. Mivel a kínálat a mai töredéke volt, egy másolt Rendőrakadémia alábeszélősben igencsak komoly tételnek számított. Megnéztem bármit, ami éppen a kazin volt. Gagyi akció, vígjáték, sci-fik, bábozós olasz horror. (Rémálom, Reszkessetek betörők, Arnold filmjei, Star Wars, meg ezek mögött a zs kategória, mint a Demoni, meg a sok darabolós, óriásszúnyogos horror :) )
Ma már annyi van online is, hogy szó szerint sokszor vagy 30 percet is eltöltök a filmek lapozgatásával és a végén nem nézek meg semmit. Régen többet akartam, ma meg már valahol a megbecsülés rovására megy, mert túl sok van. :(
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2017 Dátum: 2015. Augusztus 07., 20:39:12 »
Igen. Mind a mai nap nagy bizonyossággal tudom felsorolni, hogy melyik régi pókember részben ki az ellenség, főleg az elején. Meg a többiben is. És igen, pár vásárlás belém is belém ivódott.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2016 Dátum: 2015. Augusztus 07., 20:11:01 »
1-2 éve vásárolt újságokra nem emlékszem így, pedig fizikailag sztem ezt min 15 éve lapoztam át, azóta rendszerezve áll a többi képregényem között. A gyerekkori emlékektől szerintem semmi sem ég be jobban az ember tudatába.

Ezt nagyon jól megfogalmaztad :bravo:
A mai napig fel tudom sorolni, hogy a 90-es években megjelent Pókember füzeteket melyik újságosnál vettem meg, és milyen emlék kapcsolódik hozzá. Ezzel szemben már arra sem emlékszem, hogy az előző havi kingpines Pókemberben mi történt  :nemtudom:
És ez elsősorban nem a mostani sztorik értékéből von le, hanem akkoriban egyszerűen nem nagyon volt más szórakozás, mint a képregényolvasás. Most meg maga az internet annyi időt von el az ember életőből, hogy nem nagyon van ideje egy-egy új füzetet többször is elolvasni, hanem első olvasás után felkerül a polcra, és annyi.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2015 Dátum: 2015. Augusztus 07., 10:41:03 »
Átfutottam a Mickey Mouse magazin 1993/11. számát. Az akkori nagy dínó-őrület oda is beszivárgott. Dínó levonókat adtak hozzá, dínókról vannak benne írások (persze téves infókkal :) ). A nosztalgia ragadott el itt is, a borító rögtön beugrott, így átnéztem. Elképesztő, '93-as újság. A rajzokra mégis úgy emlékszem, mintha tegnap olvastam volna. Beugrottak a dínós képek, a szófordulatok, a telefonszám a közepén. Anno fel is hívtam, de a szám már nem működött. :(
1-2 éve vásárolt újságokra nem emlékszem így, pedig fizikailag sztem ezt min 15 éve lapoztam át, azóta rendszerezve áll a többi képregényem között. A gyerekkori emlékektől szerintem semmi sem ég be jobban az ember tudatába. Filmek szinkronja kapcsán pl. ortodox szinkronrajongó vagyok, nekem minden újraszinkron ördögtől való, azonnal elkapcsolok, ha ilyet hallok. Pl Terminator 3! 2003-as film, no comment az újraszinkron ötletéhez.
Szerencsére a Bud Spencer "szentírás" vígjáték életműbe még nem kontárkodtak bele.

Jurassic Park hazai bemutatója meg a Wiki szerint 1993. szeptember 24-én volt. Az újság novemberi, én is akkor láthattam a filmet, vagy még később, dec-jan körül. Akkoriban idő kellett, mire egy kis falu mozijába is eljutott egy új film.

Nagy köszönet érte, hogy ilyeneket is feltesztek.  :bravo: Sok kis szelet a gyerekkorból.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 07., 13:16:38 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2014 Dátum: 2015. Március 17., 23:36:39 »
Úgy általánosságban írom, hogy köszi a Múzeumot! :) Néha szoktam csak olvasni, legutóbb egy Rózsaszín Párducot. Berci az egyik első képregényem volt, erről jutott eszembe. Valahol még megvan... Csak így tovább!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2013 Dátum: 2015. Február 08., 15:15:20 »
Nagyon jó, hogy vannak sok magyarul megjelent Disney képregény(Mickey Mouse, Ducktales,) és persze honosítások(Disney válogatás, Dagobert élete).
A különszámok nagyon tetszettek.
Az ügyes kacsarajzoló: Carl Barks is benne van Disney figuraként. Nem semmi, elég érdekes volt maga az íróról/rajzolóról, persze a történetbe pedig festőnek is volt.
Donald Kacsa kalózaranyra talál: Nagyon tetszett ez a kalózos történet. Hű de sok borítók vannak(ahogy a Disney-válogatás kötetbe is láttam, hogy vannak). A végén lévő leírás is érdekes, hogy mennyi hasonlóság volt a képregény és Morgan szelleme el nem készült rajzfilm között.
Mickey Egér belép az idegenlégióba: Nem is gondoltam, hogy ilyen is volt. Klasszikus történet a régi időkben. Mickey Egér az idegenlégióban, nekem ez hihetetlen volt. Ahogy az impresszumba is olvastam, ez egy nagyon régi volt eredetileg(1936).

Oz országútja: tetszett ez a klasszikus Oz történet is. Nem is gondoltam, hogy a későbbiekben ilyen rövid lett a történet. Az első-négy mini 8 részes, az Országútja pedig 6. részes. Ahhoz képest így is hű de jó sok Oz képregény van. Ez ám a szép teljesítmény.

Flinstone család, Múmin, Szíves Bocsok: Nagyon jók ezek a régi Semic-es képregények. Nekem nagy részük hiányosak voltak, de nektek köszönhetően végre elolvastam ezeket is.
Ezer köszönet érte mindenkinek! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2012 Dátum: 2015. Január 11., 15:22:08 »
Van Hellboy guru?
(volna pár kérdésem)

amik kint kijöttek tpb-k eddig (12-13 kb.) azok tartalmazzák az eddig megjelent összes Hellboy képregényt?
Van 2 egész estés rajzfilm,azok időben hol vannak a képregényekhez képest?

Elsőre ennyi.
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2011 Dátum: 2014. Július 13., 16:48:27 »
Egy cikk a Hé, várj... képregényről.
http://tiszatajonline.hu/?p=57362

És a Pí valóban egy remek film, bár a képi világát nagyrészt Cukamoto Tecuója inspirálta. Aronofsky ebben a filmben kedvére eljátszogathatott kedvenc motívumával, az ismétlődő mintákkal.
gyengéd barbár

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2010 Dátum: 2014. Június 30., 10:25:24 »
Köszi a Pí képregényt! Egyik kedvenc filmem, és szerintem Aronofsky legjobbja.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2009 Dátum: 2014. Június 09., 12:36:32 »
Köszönöm a Groo: Halál és adók c. sorozatot!  :worship:
Nagyon tetszett.
Külön vicces volt, hogy Groo a Bölcs szerint még ártalmasabb, ha nem harcol.  :)

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2008 Dátum: 2014. Május 30., 10:25:01 »
Nagyon klassz volt az Amerika Kapitány dokumentáció!
Engem nem zavart a pdf változat, jól olvasható volt így is.

A "B borító"-n csak lestem, mintha egy 70 éves újság lapjait láttam volna.

Köszönet az összeállításért!  :worship:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2007 Dátum: 2014. Május 07., 23:18:45 »
A fooldalon irta egy kommentelo, hogy milyen lehangolo volt, emiatt gondoltam, belenezek az elejebe. Abbahagyni mar nem birtam. Nagyon tetszett nekem is, kosz, Zerit!
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2006 Dátum: 2014. Május 07., 21:39:14 »
Hú, de életszagú volt a Hé, várj... első két része. Nagyon tetszett, elgondolkodtató olvasmány.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2005 Dátum: 2014. Május 01., 16:22:43 »
Köszönöm a Groo és Vakkandort. Nagyon tetszett.  :)
Nagyon jó az új Pipis kános sztori is.

Nem elérhető ojeno

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2004 Dátum: 2014. Március 27., 23:56:56 »
Megnéztem a Nitro kínálatát is. Nagyon jó!!!  Meg is találtam, amit már rég keresek, sőtt többet is!
Mennyi közbenső kiadatlan rész. Magyarul!!!  Köszönet, és így tovább!!!
Mindkét oldalt bőszen fogom látogatni, mert régi, és nagy a 'szerelem'!  Jók ezek az oldalak, és jól követhető, olvasható is!   ;)

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2003 Dátum: 2014. Március 27., 19:03:35 »
Ok! Köszi!  :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2002 Dátum: 2014. Március 27., 19:00:40 »
Semmilyen X-Menben nem gondolkodunk, hogy őszinte legyek. Ami kevés eddig nálunk volt, az is idővel átmegy majd máshová.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2001 Dátum: 2014. Március 27., 18:57:43 »
A Nitro által kihagyott részek honosításában sem gondolkodtok? Gondolok itt a Végítélet utáni részekre?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #2000 Dátum: 2014. Március 27., 17:48:53 »
A főoldalon a Linkek dobozban megtalálhatod nitro oldalát, ahol rogyásig találsz X-eket a magyar kiadás idejéből (folyamatosan pótolja a kimaradt részeket), illetve az x-fanzine-t, ami meg a modern sorozatokat honosítja bőszen. Emiatt nincs nálunk ebből a témakörből, mert már eléggé lefedték helyettünk mások.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető ojeno

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1999 Dátum: 2014. Március 27., 17:37:10 »
Üdv.!
Köszönet az oldalért! Imádom!
Viszont az X-men-t hiányolom. Linket látok, ami mutat más oldal felé. Témában...
Viszont régieket is, akár a múzeumban, szívesen látnám. Bár nekem megvan mind, kivéve a 10. részt. 90-es években azért veszegettem a képregényeket rendesen!  :)
Nem lehet X- men is. Újak is persze, sok témában, sok összeállításban. Pláne erre az itthon megjelent 10.-re lennék kíváncs. Hisz egy maradt ki valahogy. :/
Köszönöm a választ, aki tud segítsen ebben!   ;)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1998 Dátum: 2014. Március 23., 16:37:49 »
De, folytatódni fog. Igazából amiatt késik a folytatás, mert enyhén szólva túlvállaltam magam, és túl sokfelé kell koncentrálnom. Mindenesetre nem halott ügy a folytatás, de azt nem tudom megjósolni mikor kerül rá sor. Ha minden összejön, akkor még az idén.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető ntglaci

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1997 Dátum: 2014. Március 23., 15:47:28 »
Sziasztok!
Esetleg a Dungeons and Dragons képregény folytatását nem tervezitek? Nagyon jó kis történet, de az 5. résznél 2011-ben abbahagytátok a honosítást!

Üdv: ntglaci!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1996 Dátum: 2014. Március 21., 13:37:33 »
 Köszönöm a Hét Harcost!
 Birom a "szandálos" sztorikat, ez is tetszett, bár a a harcosnők teherbe ejtése szerintem nem volt akkora fordulat, mint amekkorának az író szánhatta.   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető ntglaci

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1995 Dátum: 2014. Február 10., 22:18:16 »
Ez nagy kár! Pedig jó kis cucc volt! Nagy nehezen levadásztam a netről francia nyelven mind a tíz részt, de franciául nem tudok, angolul meg nem találom sehol. (Nem mintha az angol nyelvtudásom elég lenne hozzá...).
Köszönet a válaszért!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1994 Dátum: 2014. Február 10., 21:13:47 »
Nem, itt sincs. Volt egy viszonylag termetesebb köteg, amelyet teljesen kivontak a forgalomból, gondolom akkor ez is köztük lesz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető ntglaci

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1993 Dátum: 2014. Február 10., 18:37:17 »
Sziasztok!
Egy kérdés: annak idején, amikor megszűnt a Co-mix, Kendráék nem adták nektek a Niklos Koda című képregénysorozatot? Az első 5 rész került honosításra, aztán mint köztudott megszűnt, pedig még van 5 rész belőle hátra! Billy-ék és Allcomics-ék azt javasolták kérdezzem meg tőletek is, mert hozzájuk nem került oda! Újra elolvastam, de szeretném a végét is elolvasni, ha valaki honosítaná! Nem tervezitek véletlen?
Üdv:ntglaci

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1992 Dátum: 2014. Január 22., 11:38:38 »
Elég érdekes vegyesvágott, belekever minden főbb univerzumot.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1991 Dátum: 2014. Január 22., 10:39:43 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1990 Dátum: 2014. Január 05., 11:14:16 »
Abból minden elkészült, aminek el kellett.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető tommykpredator

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1989 Dátum: 2014. Január 05., 10:27:05 »
Jó lenne, ha februártól folytatni tudnátok a Barry Ween kalandjait. nagyokat nevettem a kis gyökéren :D