Szerző Téma: MINDEN MÁS HálóZsák képregény  (Megtekintve 285829 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1958 Dátum: 2013. Szeptember 04., 19:29:58 »
Köszönöm a Sergio Aragonés hetet, különösen Groo-t.  Eszméletlen, mint mindíg.  :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1957 Dátum: 2013. Augusztus 25., 12:17:51 »
Már több mint egy éve terv volt, de reménykedtem, hátha befutnak friss szkenek. Meg azóta megtanultam, hogyan próbáljak meg kihozni ezekből a régi vacakokból valami emberi szemnek majdnem elfogadhatót. Így most rögtön lett harminc feljavítható füzet, aminek a kétharmada már kész, szóval ez biztos menni fog havi szinten egy ideig.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1956 Dátum: 2013. Augusztus 25., 11:13:21 »
Köszönet a Rózsaszín Párducért! Az első pár szám megvan valahol, szerettem. Kellemes meglepetés, hogy belekezdtetek ebbe a sorozatba is.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1955 Dátum: 2013. Augusztus 19., 13:34:24 »
Jó volt a hét pszichopata. Bevallom arra számítottam, hogy hosszas előkészületek után ahogy felszállnak, kilövik őket, ami be is jött, de nem úgy, ahogy gondoltam. Köszi a honosításért!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1954 Dátum: 2013. Augusztus 14., 14:41:39 »
Örülök, hogy tetszett. Végre sikerült bedobni egy olyan független képregényt, amiről senki se hallott, mégis elég népszerű lett.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1953 Dátum: 2013. Augusztus 14., 13:38:38 »
Köszi az utolsó Barry Ween-t! :worship: :worship: :worship:
Sajnálom, hogy vége, de ez a sorozat legalább a mennyiség helyett a minőségre törekedett. Barry szobája sem semmi a  Nagy Testvér poszterrel. A beszólások is tartották a színvonalat, tényleg méltó lezárás volt.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1952 Dátum: 2013. Augusztus 13., 17:42:49 »
Köszönet a Groo v3 5: Háborúszítás-ért! Nagyon tetszett. A bölcs sokra viheti, amíg ki tudja következtetni, hogy nincs a közelben Groo.  Fantasztikus logika.  :)

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1951 Dátum: 2013. Augusztus 05., 22:26:02 »
Elolvastam az Egy nyári vakációt, nagyon szép történet volt. Igaz ugyan falusi vagyok (manapság sajnos csak 1/3 részt), de át tudtam érezni a jeleneteket. Kiskorom nyarainak jó részét én is nagyanyáméknál töltöttem, ahol ugyan pecázás nem volt, de a tyúk- és kacsavágás rendszeresen. Olyan isteni májat azóta se ettem sehol. (És mind a mai napig jókat derülök a városiak :no offense: ilyen-olyan falusi kaják kapcsán előbújó "azt hogy lehet megenni?" szörnyülködésein.  :lol:)
Köszönet a honosításért! :)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1950 Dátum: 2013. Augusztus 04., 21:03:26 »
Csip-Csup csadák 3-6.: Az 1-2. nekem megvan papírba is, azutánik pedig nem. És végül el is tudtam olvasni ezeket is. Köszönöm! :worship: :worship: Mindig is jó olvasni ilyen régi, klasszikus képregényt.

Telihold: Szintén jó volt ez a képregény. Az elejétől a végéig minden ment. és nem maradtak a történetben elvarratlan szálak.

Luca temetése: Nekem tetszett ez a történet. Főleg mivel ez olyan elgondolkodtató is volt.
Ezer köszönet érte Zerit-nek! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1949 Dátum: 2013. Július 23., 14:48:43 »
Köszi a Teliholdat! Nagyon tetszett, tényleg olyan volt, mint a Lidérces órák. Jó film, mindenkinek ajánlom.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1948 Dátum: 2013. Július 12., 21:42:14 »
 :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1947 Dátum: 2013. Július 12., 21:39:53 »
Náluk.
Azok.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1946 Dátum: 2013. Július 12., 21:28:53 »
Üdv,van néhány régebbi Image képregényem , pl  Vadmacskák,Kegyetlen sárkány stb.....OKÉ,..JÓ....Na ez még rendben is van.DE.....csak egy valami nem tetszikbenük , ott míndenki , TÚLSÁGOSAN , nagy és erős  ;D.PL Maul,Barbaric, stb. A kérdés pedig most is náluk vannak-e , vagy más kiadónál. És   még mindig olyan khm....TÁPOSSAK-E  :hehe:.Kösz :worship:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1945 Dátum: 2013. Június 27., 13:50:39 »
Még csak most olvastam a Nova kontra Ezüst Utazót, köszi!
Az ajánlóban olvastam és valóban vannak idegesítően túlzó csaták. Itt azokra gondolok, amikor szuperhősök lenyomják pl. Galactust.
Itt nagyon jól van ábrázolva, én mindig ilyen 100-200 méteres titánnak képzelem, aki rá sem néz az emberekre, mert számára jelentéktelenek. A Fantasztikusok már nem is tudom, hányszor páholták el szerencsétlent némely író ámokfutása következtében.  :m-galactus:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1944 Dátum: 2013. Június 25., 14:44:52 »
Nagy ember a Hulk unokaöccsének az unokabátyának a régi szobatársa.  :hehe:
Nagy ember az ismeretlen tényező, amint azt a hírben említettem. Nem tudjuk honnét jött és hová tart, nem tudjuk elhelyezni a saját világképünkbe, nem tudunk hozzá hogyan viszonyulni, és nem tudjuk hogyan reagál ránk. Félünk tőle, és amitől rettegünk, azt ellenségesnek tartjuk. Nagy ember a félelmeinket testesíti meg.
gyengéd barbár

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1943 Dátum: 2013. Június 25., 13:00:43 »
Köszi a Nagy Embert!  :worship: :worship: :worship:
Szép volt, csak nagyon rövid, de így volt jó, hogy a "Nagy ember" életének csak egy kis szakaszát láthattuk. Azt, hogy mi történt vele ezelőtt, éppen annyira nem tudhatjuk, mint az, hogy mi fog vele történni ezután.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1942 Dátum: 2013. Június 25., 08:42:11 »
Köszönöm a Nagy embert, tetszett, csak rövid volt. Bár tudom, hogy nem az volt a lényeges a sztoriban, mégis sajnálom, hogy nem derült ki a címszereplő múltja.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1941 Dátum: 2013. Június 16., 23:30:45 »
Itt is vannak még, csak hogy haza beszéljek   :nezze:
http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=525&Itemid=83

- Fantom - A világ körül
- Fantom - A 100. HZs füzet
- Fantom - Enciklopédia

de ami talán a legérdekesebb, egy koremlék egyenesen 2003-ból:
egy karácsonyi borító, ami nem a honosított képregényé (mert az nem volt hozzá), hanem házilag barkácsoltam, hogy mégis legyen valami.

http://halozsak.hu/images/stories/kepregenyek/disney/other/donald-bear-mountain/dkkmh-00hun.jpg

(látszik, hogy az "első évben" fogalmam sem volt, mi az a zajszűrés, vagy életlenítés  :badteeth:)

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1940 Dátum: 2013. Június 15., 10:20:44 »
Valamint annak mondható a Strip Search is.  :brow:

Még egyelőre nem terveztük, hogy össze legyen gyűjtve egy letöltő oldal alá az össze házi készítésű kiadvány, de nem elvetendő ötlet. Lehet, hogy valamikor megcsináljuk.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1939 Dátum: 2013. Június 15., 08:44:58 »
Az újvilági Póksonka nem saját antológia, az eredetileg is úgy jelent meg.
Nem biztos, hogy annak nevezném a Marvel Miniket, igazából az Ultimate Collection hosszab történeteit vagdaltam szét három részre vele.
Másrészt ha mégis beleveszed, akkor bele kell a Franklin Richardsokat, különösen az elsőt, mert az még abszolút nem követte a tpb-ket. A későbbiek is csak úgy-ahogy, a füzetekből ollóztam igazából össze.
Saját készítésű még a Macskanő v3 00, ami négy Detective Comics-os háttérsztorit gyúr egybe, plusz vadásztam hozzá egy posztert.
Szintén úgy ollózta össze régen Erac a Sam & Maxeket, mind a négyet (az elsőt még úgy-ahogy egy különszámra alapozta, de a többit a tpb-kből szedegette össze az alapján, hogy mennyire volt ideje retusálgatni).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető tomyx20

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1938 Dátum: 2013. Június 14., 22:24:27 »
Elnézést, ha rossz helyre írom, de jó lenne, ha valahol össze lenne gyűjtve az összes Hálózsák által összegyűjtött special és antológia. Amiket eddig találtam (hiányos, mivel a 2007 is a negyedik különkiadással kezdődik) már az is sok:
év             cím                                                        oldalszám
2005/1   HZS Mikulás Special(Bosszú Angyalai)   35
2005/2   Feketén fehéren   179
2006/1   HZS Bolondok napi Special(Bosszú Angyalai)   25
2006/2   Marvel Mozaik 1   122
2007/4   Marvel Mozaik 2   103
2007/5   Marvel Mozaik 3   53
2008/1   HZS Extra   106
2008/1   HZS Disney-válogatás 1   106
2008/2   HZS Disney-válogatás 2   102
2009/1   HZS Disney-válogatás 3   111
2009/2   HZS Disney-válogatás 4   111
2009   Újvilági Polgárháború Póksonka   25
2009   a csodálatos Póksonka és egyéb történetek   30
2009   HZS 1500   145
2009   Fantom Karácsonyi különszám   57
2010/1   HZS Disney-válogatás 5   108
2010/2   HZS Disney-válogatás 6   107
2010   Marvel Minik - Vegyesvágott 1   22
2011/1   HZS Disney-válogatás 7   104
2011/2   HZS Disney-válogatás 8   107
2012   Marvel Minik - Vegyesvágott 2   24
2012/1   HZS Disney-válogatás 9   109
2012/2   HZS Disney-válogatás 10   106
2012   Marvel minik - Vegyesvágott 3   22
2013/1   HZS Disney-válogatás 11   106
2013   HZS 10 éves különszám   138
Ha már valahol fent van, akkor azt kérdezném, hogy hol.
Előre is köszönöm a választ és az összes eddig honosított képregényt is.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1937 Dátum: 2013. Június 14., 11:15:30 »
Igen, azt hiszem, itt tényleg inkább a történetre kell koncentrálni, mert a kivégzések... egy-két kivételtől eltekintve valóban, még képregényes mércével mérve is hihetetlenek.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1936 Dátum: 2013. Június 14., 11:06:05 »
Szóval,a Hulk kivégzése még hihető-kivitelezhető.De egyet értek talgaby-val,hogy a holdon való mészárlás az teljes baromág. Még egy what if sztoriban is. Apokalipszis és Magnetó belesátálna egy ilyen csapdába?!Fátum legyőzéséről már nem is beszélve..
De tényleg nem akarok szőrszállhasogatni,csak megjegyeztem egy-két dolgot.
A történet maga,tetszett és ez a lényeg!  :cool:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1935 Dátum: 2013. Június 13., 21:06:31 »
Nekem sem lesz nagy kedvencem a Megtorlós sztori, szerintem jobb lett volna, ha tudunk neki drukkolni, mondjuk valaki irányítja a többi hőst, és ő meg a saját módszereivel intézi a dolgot... Egyszerre szorítanánk érte és éreznénk azt, hogy ez így azért mégsem frankó. Ugyanakkor én utálni sem fogom, egynek elment szódával.

(Ugyanúgy a Megtorló - Pókember What if? jutott eszembe a Hulk megöléséről, anno az is egy nagyon okos trükk volt.)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1934 Dátum: 2013. Június 13., 20:59:24 »
HZs 10 éves különszám: Tetszik ez a jubileumi válogatás. ;) Jó volt egy kis beszámoló a régi időkről, és hihetetlen, hogy ez is olyan, mint az 1.500 képregényben is volt.
A különböző képregények tényleg jók. Pl. a Bosszú Angyalai rész, amiben a pénz megtakarításról szólt.
A Megtorló kiirtja a Marvel univerzumot még régen olvastam a megszűnt képregénytár.net-es verziót. De ez a mostani sokkal jobb minőségű. Főleg a duplaoldal, mert a régi verzióban elfelezve volt. De ez más tészta.
Bár az furcsa volt benne, hogy Megtorló ennyire kiirtja a szuperhősöket. De persze ebbe az alternatív történetben egyből kiderült, hogy miért is lett ez így, amit Garth Ennis kitalált.
A Póklány-féle történet fura volt. főleg, amikor a Póksonkáról esett szó. Mivel tudtommal nem is lett említve se a fővonalas 616-os Pókemberben se a Póklány sorozatban. De mégis jó volt ilyent is olvasni. Voltak benne hihetetlen poénok. :D
Köszönöm minden HálóZsák tagoknak! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1933 Dátum: 2013. Június 13., 20:44:43 »
Idézet
nem szabad logikát keresni
És ezzel gyakorlatilag sikerült összefoglalni az egész történet velejét. Na, ezért rühellem én ennyire. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1932 Dátum: 2013. Június 13., 20:43:12 »
A válasz az, hogy semmiért

nem. a válasz az, hogy a Megtorló az őt ért tragédia hatására pszichopata lett, és a tetteiben innentől kezdve nem szabad logikát keresni ;)
valakit megérint ez a sztori, téged pedig fejcsóválásra késztet, ez van.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1931 Dátum: 2013. Június 13., 20:30:37 »
Idézet
itt nem ezen van a hangsúly, nem is lehet ilyen kevés oldalszámon jobban kifejteni. hanem azon, hogy egy hétköznapi ember tragédiája miként változik pszichopatikus gyűlöletté
Még évekkel ezelőtt mondtam egy hasonló érvre azt, hogy helyettesítsd be az alapszituban a „szuperhős” és „idegen faj elleni csata” kifejezéseket arra, hogy „rendőrök” és „tűzpárbaj drogfutárokkal", és vezesd le nekem azt az érvelést, hogy akkor miért a rendőröket kellene kiirtani miatta egy nagyképű parancsnok miatt. A válasz az, hogy semmiért, Ennis csak meg akarta mutatni, mekkora király ez a Frank – csak elég jó író ahhoz, hogy megpróbálja elfedni ezt. Hasonlót próbáltak nemrég Deadpoollal. Csak az úgy, ahogy van, összeomlott.
Szóval szerintem maga az egész alap is, amire épül, egy düledező homokvár.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1930 Dátum: 2013. Június 13., 20:19:38 »
Aztán az arcomra fagyott a mosoly..ez nagyon űtős és komoly képregény volt.Nem vagyok egy Megtorló rajongó,de ezt érdemes volt elolvasni.

megfogtad a lényeget, mert akárhogyis nézzük, egy igazán drámai sztorit kerekített Ennis ezen az 50 oldalon, és Murdock szó szerint vett párhuzamos jelenléte is sokat adott a sztorihoz, és magához a keretes szerkezetű végkifejlethez is. szerintem is szőrszálhasogatás belekötni a kivégzésekbe (Hulké pl. amilyen egyszerű, annyira jó), itt nem ezen van a hangsúly, nem is lehet ilyen kevés oldalszámon jobban kifejteni. hanem azon, hogy egy hétköznapi ember tragédiája miként változik pszichopatikus gyűlöletté, ami annyira elvakítja, hogy képes nekimenni "a teljes Marvel univerzumnak".
és ha már What If, tudom ajánlani a hasonló hangulatú, "Mi lett volna, ha a Megtorló megöli a Pókembert?" c. sztorit:

http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=404&Itemid=2

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1929 Dátum: 2013. Június 13., 16:13:13 »
Viszont az se stimmel, mert Banner mikroszenkundumok alatt megkezdi az átváltozást, és onnantól szürkeállományt is regenerál.
Ezzel már lassan ott vagyunk, mint mikor Rozsomák egy sejtről újjáépíti magát. Szerintem az egész karakternek jobbat tesz, ha Banner nagyon is halandó.