Szerző Téma: MINDEN MÁS HálóZsák képregény  (Megtekintve 307105 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1598 Dátum: 2009. December 30., 19:00:26 »
Idézetet írta: gabo
Most olvastam a Hálózsák extrát és nagyon tetszett, az összes történet! A kérdésem csak annyi lenne, hogy a benne megjelent történetekhez van külön borító is vagy csak a amelyikkel kiraktátok??
A benne lévő sztoriknak nincs külön borítójuk, mert ezek mind rövid történetek voltak, amelyek vagy egy válogatásban, vagy második történetként, vagy csak digitálisan jelentek meg (mint pl a Rozsomák).
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 30., 19:00:43 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1597 Dátum: 2009. December 30., 15:40:20 »
Köszönöm Dr Samsonnak a G-man 1. részét.
Hát ez is jó vicces volt látszik hogy ugyanaz írta és rajzolta mint aki a Marvel Miniket. G-man apja sem semmi egy csoport gyerek az életéért harcolt és ő mit vesz észre? Hogy letaposták a és felégették a füvet ez nagyon jól ki lett találva  . Meg azon is jót nevettem hogy Mennydörgés kölyök lelőtte a galambokat mert az ég csak az övé. Részvétem Mennydörgés Kapitánynak hogy ilyen fia van de végülis a végére megjött az esze. Remélem minél hamarabb láthatjuk G-man-t újra.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 30., 15:41:00 írta Amondin »

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1596 Dátum: 2009. December 30., 14:43:21 »
Idézetet írta: dr samson
Szerintem nincs hozzájuk...
Idézet
de én abszolút nem találtam ezt a sztorit sem viccesnek, sem aranyosnak, sőt totál semmilyen.
Ez már a te egyéni szoc problémád...  

Kiégett a vicc-relém.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1595 Dátum: 2009. December 30., 14:40:34 »
Szerintem nincs hozzájuk...
Idézet
de én abszolút nem találtam ezt a sztorit sem viccesnek, sem aranyosnak, sőt totál semmilyen.
Ez már a te egyéni szoc problémád...  

Idézet
G-man apja külön nagy arc, ahogy mindig a füvet félti.
Ja, meg nekem az a kedvencem, hogy a szivar is mindig a szájában van...  

Idézet
Azért a Savage Dragon-os poszter ott volt a falon (látszik, hogy Image képregény)!
Van olyan egy oldalas története, amiben vele együtt is szerepel...

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1594 Dátum: 2009. December 30., 14:27:05 »
Most olvastam a Hálózsák extrát és nagyon tetszett, az összes történet! A kérdésem csak annyi lenne, hogy a benne megjelent történetekhez van külön borító is vagy csak a amelyikkel kiraktátok??

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1593 Dátum: 2009. December 30., 14:16:52 »
Rögtön az elején leszögezem, hogy mind a fordítás, mind pedig a beírás kiválóan sikerült mint mindig, ezért természetesen jár a   , DE, részemről vagy belefáradtam Giarusso humorába vagy más módon van velem baj, de én abszolút nem találtam ezt a sztorit sem viccesnek, sem aranyosnak, sőt totál semmilyen.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1592 Dátum: 2009. December 30., 13:00:35 »
Ezer köszönet Dr Samson a G-Man képregényért! Hehe, tényleg egy nagyon jó képregény! És valóban olyan, mint a Marvel Minik. Hát világos, mert ezt Chris Giarruso írta és rajzolta. Bár az Image kiadóról nem gondoltam, hogy ilyen képregényt is kiadnak. Mert azokról én úgy tudtam felnőtt jellegűek. De ahogy látom gyerekrészleg képregény is van. Mint ahogy a DC-nél a Mini Titánok. Érdekes, mit ki ne találnak ezek a szerzők.
A G-man honosításhoz pedig sok sikert kívánok neked Dr Samson!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1591 Dátum: 2009. December 30., 12:13:51 »
Köszi szépen a G-Man 1-et Sámson doki. Nagyon bejött az egész. A karakterek tényleg aranyosak, és a sztorin valamint a párbeszédeken jókat nevettem. G-man apja külön nagy arc, ahogy mindig a füvet félti. Amúgy az egyik szuperhősgyerek, asszem Gyújtónak hivják, nagyon emlékeztetett Küklopszra azzal a szereléssel.
Még egyszer köszi, és kiváncsian várom a többit.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1590 Dátum: 2009. December 30., 11:26:34 »
Sámson-nak köszönöm a G-man 1.-et!  
Aranyosak a szereplők és humoros a story!  
Azért a Savage Dragon-os poszter ott volt a falon (látszik, hogy Image képregény)!

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1589 Dátum: 2009. December 30., 10:18:16 »
[!--fonto:Impact--][span style=\"font-family: Impact;\"][!--/fonto--][!--sizeo:7--][span style=\"font-size: 36pt; line-height: 100%;\"][!--/sizeo--]Frissültünk![/size][/font]
[a href=\"http://halozsak.tlof.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2294&catid=23&Itemid=1\" target=\"_blank\"]G-man 01[/a]


Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1588 Dátum: 2009. December 24., 17:49:13 »
Ezer köszönet Talgaby a SzánCsenge v1-ért!        Hehe nagyon jó ez a képregény. Csengéről nem gondoltam, hogy ilyen nagy hibát követett el. Görgeteg Förgeteg valóban egy nagy ellenség volt a Télapónak. Hát de azért mégis sikerült győzniük és a karácsony ünnepe megmaradt(SzánCsenge világba).
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1587 Dátum: 2009. December 24., 13:01:54 »
Frissültünk!
Szán Csenge v1

Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1586 Dátum: 2009. December 22., 12:12:10 »
Szia. Ezekkel a témákkal az OFF topikon belül a Marvel és DC spoiler sörözőbe írj, itt a honosításokról lehet véleményt írni.  
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1585 Dátum: 2009. December 22., 12:06:43 »
üdv ,mi a véleményetek a kétt nagynál ,vagyis a marvelnál és a dc-nél folyó  nagyivü tőrténetekröl  .vagyis  a blackest nigth-rol, vagy a dark regin-röl. vagy a kicsit réggebbi secret invazionrol.szerintem, illyen nagyivü történeteknek van egy kis kockázata. akkár a marvelnél akkár a dc-nél.mert ha nekifognak tudhatják hogy óriási siker lessz-e jobb esetben    de ha sokáig elhuzzák és unalmassá válik sajnos,még el is-bele is bukhatnak      .úgy hogy  a kétt nagy egy kis kockázattot is beválalt a siker érdekébben.szerintem ezek a sorozatok,egy kicsit konkurencia harc is,nem véletlen hogy egyidöben vannak.  a legsötétebb éj nekem egy kis csalódást okozzot,avval hogy csak  egy majdnem zombi történet.ami erősen hajaz a marvel zombira      arra számitotam hogy amolyan végsö harc lessz a sárga gyürüsök, paralax,stb kőzzöt . minden féle feltámadt fekete -zombi lámpás nélkül  

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1584 Dátum: 2009. December 19., 15:55:10 »
Elolvastam a HálóZsák 1500 kötetet, ami szerintem a legjobb lett a válogatások közül!
Érdekes volt olvasni, hogy a jelenlegi tagok hogy jutottak el idáig, hogyan kezdték ezt a szakmát, és hogy amíg mi mit se sejtve olvastuk valamelyik honosítást, azelőtt milyen folyamatok zajlottak le. Recsi cikkei tetszettek, főleg a Bomb Queen-es.
Természetesen képregényekben sem volt hiány, sikerült sokféle műfajt felvonultatni, ami a HZs-t tükrözi. Bevallom, én e jeles alkalomból kifolyólag olvastam el a legelső honosítást, azt a bizonyos What If v2 #86-ot, érdekes volt mind történetileg, mond honosításilag, kicsit össze lehetett hasonlítani például ezzel a válogatással, hogy azóta mennyit fejlődött a HZs. Meg úgy mindenki. A Póklány-sorozat olvasásába még nem kezdtem bele (egyszer csak ráveszem magam), de ez a Mr & Mrs Pókember történet remek előzmény, vagy inkább felvezető hozzá. A Nuff Said-es Rozsi is tetszett, a Megtorló pedig megmosolyogtató volt. Hagar-t még nem olvastam, de aranyos és vicces kis történet volt. A II. Vh.-s Berlin drámai és hatásos. Az Amerikai Sas története végülis jó volt, de afőszereplő nekem baromira ellenszenves. Tipikusan olyan egyén, aki beint az összes szuperhősnek, de ha egyszer szembetalálkozna akár eggyel is, meg sem merne szólalni. A képi világa egyébként különösen tetszett. A két Bosszúangyal-történet igaz hogy rövid volt, de annál inkább jobb. A Gwen-es sztori érzelmes lett, nekem tetszett, és az is, hogy kaine fordította.  A Serenity elment, nekem nem volt benne semmi különös, érdekes. A Szabadág mező szokás szerint vicces volt, a Fekete-fehér Képregényantológiákban is olvastam már néhányat. A Fenegyereknek pedig sejtettem hogy valami ilyesmi lesz a csattanója, Fisk-re is gondoltam, úgyhogy mondhatni ráhibáztam.  A Hulk izgalmas volt, tetszett. Az elveszett képregények borítói után az oldalon megtalálható képregények borítói remekül ellentétbe állították egymást, és az elveszetteknek ugye inkább örültök hogy megjelentek (nem mind), nem bánjátok. A borítók közül a Fekete Macskás a legjobb!
Egy szó, mint száz, gratulálok az 1500. honosításhoz, és ha ilyen ütemben fogtok haladni ahogy most (napi frissítés), akkor... most nincs kedvem kiszámolni, de biztos hamarabb eléritek a 3000-et, mint az 1500-at. Valamint köszönet ezért a honosításért (is)!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 19., 15:58:14 írta benya11 »

Nem elérhető Executor

  • THE TRUE HERO OF SPIDER-ISLAND
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
    • PMrecords
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1583 Dátum: 2009. December 18., 19:30:09 »
Oké, Bob
"Tegyük össze mind a két kezünket? - Csak azt mondom,
higgy, amiben akarsz.. magadban?! Nem az én gondom,
hiszen mindenkinek kell hit, szeretet, remény,
aki még nem találta meg ezeket, bizony nem én."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1582 Dátum: 2009. December 18., 18:56:37 »
Addig töltsd le a képregényt, és olvasd a gépen, mert maga a képregény nem vírusos.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1581 Dátum: 2009. December 18., 18:42:31 »
Szia!

Köszi, hogy szóltál, tudok róla. Dolgozom a probléma megoldásán (de sajnos nincs teljes hozzáférésem a szerverhez, így én nem tudom megcsinálni, csak szólni tudok másnak).
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 18., 18:43:02 írta zozi56 »
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Executor

  • THE TRUE HERO OF SPIDER-ISLAND
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
    • PMrecords
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1580 Dátum: 2009. December 18., 11:57:58 »
Hali!

Bocsi, ha paráztatok, de a legújabb Street Fighter-képregény asszem 2. vagy 3. oldalának behozatalakor az avast-vírusírtóm bedobott egy figyelmeztetést, hogy abban a mappában, ahol tartjátok a fent említett comic-ot, egy  trójait is bújtattok vele..
Pls, nézzetek utána, mert szívesen olvasnám a képregényt, ha "tiszta" lenne..

sry még1* az esetleges paráztatásért, "Bob"
"Tegyük össze mind a két kezünket? - Csak azt mondom,
higgy, amiben akarsz.. magadban?! Nem az én gondom,
hiszen mindenkinek kell hit, szeretet, remény,
aki még nem találta meg ezeket, bizony nem én."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1579 Dátum: 2009. December 16., 13:47:26 »
Idézetet írta: zoli
ja, és nagyon jó az az ablak, ahol véletlenszerüen bukannak fel a képregények. már nagyon sokat elolvastam igy  
Ennek nagyon örülök.  Jó érzés látni, hogy volt értelme a munkámnak.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1578 Dátum: 2009. December 16., 12:30:56 »
üdv. ó ez remek ,nagyon is jó .tetszik megfelel,hála.      

+++

ja, és nagyon jó az az ablak, ahol véletlenszerüen bukannak fel a képregények. már nagyon sokat elolvastam igy  
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 16., 13:08:32 írta Sepi »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1577 Dátum: 2009. December 12., 17:23:35 »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1576 Dátum: 2009. December 12., 15:55:06 »
Rendben. Akkor ha van igény az ilyesmire én szívesen elkészítem.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1575 Dátum: 2009. December 12., 15:40:53 »
üdv,igen is-is ,ha a külön oldal nem is meggy boccs.    akkor elég a tudástárban a gyüjtemény.kösszi és sorry      a comic vine-n vannak elég érdekessek is

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1574 Dátum: 2009. December 12., 15:31:14 »
Én megcsinálnám a dokumentációját, de félek zoli arra gondolt, hogy kellene egy külön képregényes honosító oldal, ahová csak Crossoverek kerülnének.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1573 Dátum: 2009. December 12., 15:24:11 »
Úgy érted, hogy mondjuk valahol a tudástárban összeszedni, hogy milyenek vannak? De, lehetne ilyet, csak nem tudom, ki csinálná meg.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1572 Dátum: 2009. December 12., 15:01:57 »
üdv,nem lehetne-e létrehozni egy uj speciális crossoweres  képregény oldalt      ahol bemutettnák az összes kiaok kőzzötti történeteket.pl marvel-dc, marvel-dark horse, dc dark horse.marvel-image.dc-image.,marvel-topcow, dc-topcow.stb,stb. mint ahogyan itt is van nehány crossower          még akkor is ha ez egy kicsit hülye ötlet is          kösszi

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1571 Dátum: 2009. December 07., 22:02:16 »
ugyes

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1570 Dátum: 2009. December 07., 21:54:51 »
Igen, mert én is a kilencvenes években megjelentek fordításaihoz igyekszem igazodni. Ezzel ugyan sajnos kénytelen vagyok pár dolgot kiirtani a szövegből (pl. Goofy igencsak jellegzetes beszédstílusát), de mivel az egész célja a régi Donald-zsebkönyvsorozat iránti nosztalgiázás, és meg mert amúgy is rengeteg jó ötlet volt az akkori fordításokban (imádom például, hogy a Barks-féle történetekben nem dollár, hanem tallér a pénznem), így amire csak emlékeztem, átvettem.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:MINDEN MÁS HálóZsák képregény
« Válasz #1569 Dátum: 2009. December 07., 21:28:50 »
Elolvastam a Disney válogatást. Még egszer köszi szépen, nekem nagyon tetszett mind a három történet, és a forditás is szuper. A szóhasználat egy az egyben olyan mint a képregényekben, amiket rongyosra olvastam anno, ezért külön pirospont. Egyszóval nagyok vagytok, visszahoztátok a gyerekkori emlékeket