Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 539894 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #81 Dátum: 2004. Október 06., 18:30:18 »
Idézet
Idézet
Nem akarok beszólni a fordítónak, de ez az "istenektől elárulva" nem valami magyaros. Akkor már "Áruló istenek" vagy valami.
De a szöveg arhcaikus volt, nem pedig mai magyaros. Gondolkodtam, hogy mai nyelvre átültetem, de végül meghagytam ilyennek. Az pedig sokat jelent, hogy Micho sem javította ki...  
 
hihi    

valóban nem javítottam ki, mert az eredetiben ahogy mondta Farek, meg volt csavarva, szenvedő szerkezetben: "Betrayed By Gods" . és ha nem akarnánk ezt a rövid címet legalább egy mondatban kiírni (mert csak úgy lehetne igazán magyarosan), akkor nekünk is "szenvedni" kell  amúgy csak elsőre esik furcsán, utána egész jó... és megmarad az archaikus áthallás is.  tapasztalatból mondom!

Idézet
Mellékelten pedig bemásolom egy haverom hozzászólásáank ide vonatkozó részét

a válaszodat is bemásolhattad volna, biztos többen is kíváncsiak kicsoda doktor druid, mi baja Thor-nak stb  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 06., 18:34:42 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #80 Dátum: 2004. Október 06., 16:57:06 »
Idézet
Nem akarok beszólni a fordítónak, de ez az "istenektől elárulva" nem valami magyaros. Akkor már "Áruló istenek" vagy valami.
Nem veszem beszólásnak.   De a szöveg arhcaikus volt, nem pedig mai magyaros. Gondolkodtam, hogy mai nyelvre átültetem, de végül meghagytam ilyennek. Az pedig sokat jelent, hogy Micho sem javította ki...  
Mellékelten pedig bemásolom egy haverom hozzászólásáank ide vonatkozó részét. Itt nem tag (még) és az Indexen reagált. Csak hogy egy kicsit fényezzem magunkat   Szóval:
"Farek: Hát elolvastam végre az Istenektől elárulva c. történtet, és nem bántam meg! :-) Várom a folytatást...
...Az viszont tetszett, hogy a fordítás tökéletes! Észre sem lehet venni -ettől profi -nincsenek benne nyelvtani hibák, teljességgel magyaros. Gratula!

Pár szereplőt nem ismerek, pl. ki a halál az a doktor Druid? Viszont örömmel üdvözöltem Amazont, aki mindig is nagy kedvencem volt. Kiakasztó az a kép, amikor Doktor Druid megváltoztatja az utcán lévő emberek észlelését, és Amazont hétköznapi ruhában láthatjuk a többiekkel sétálgatni. Á, nem feltűnő, hogy legkevesebb két fejjel magasabb a többi angyalnál:-) Olyan mint egy óriás trampli az NDK női úszóválogatottjából.

Pontosan mi baja Thornak? És meg fog gyógyulni? Bár gondolom, igen.

Tényleg, nem lehetne az első résztől fordítanod az Angyalokat? vagy azok nem voltak olyan jók?

A sztoriról egyelőre nem alkotnék véleményt, mert amennyire látom, még nem bontakozott ki."
Ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 06., 17:20:51 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #79 Dátum: 2004. Október 06., 16:30:32 »
Nem akarok beszólni a fordítónak, de ez az "istenektől elárulva" nem valami magyaros. Akkor már "Áruló istenek" vagy valami.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #78 Dátum: 2004. Október 06., 13:44:47 »
Szia Blue S.!

Idézet
2. Ez a dokumentáció volt eddig a legjobb. Nem is tudtam, hogy Kulan Gath külön harcolt az angyalok ellen. Az a történet hány részes? Egyszer azt is szívesen olvasnám.
Ha nem is mostanában, de majd olvashatod, Ugyanis a Comor Team belekezdett ugye a vol. 3-ba és az annak a része. 3 részes volt, Avengers vol. 3. 28-30.

Idézet
3. Tetszett Thor és az Olümposziak küzdelme. Azért kíváncsi vagyok, hogy Asgárdon mit szólnak egy ilyen ütközethez?   Megnéznék egy Zeusz vs Odin párharcot.
Volt már Zeusz vs. Odin párbaj tudomásom szerint, de ennél többet nem tudok, szóval nem is érdemes kérdezni, legalább is nem tőlem. Ha bárki tud bármi pontosat, örömmel fogadom. De ha istenek csatájára vágysz... hamarosan megkapod.  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 06., 15:50:32 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #77 Dátum: 2004. Október 06., 13:25:50 »
Idézet
A témában felkerült az oldalra A Bosszú Angyalai v1 #281 - Istenektől Elárulva! (Ostrom konklúzió)
Elolvasva:

1. Troll, jó lett a borító!  

2. Ez a dokumentáció volt eddig a legjobb. Nem is tudtam, hogy Kulan Gath külön harcolt az angyalok ellen. Az a történet hány részes? Egyszer azt is szívesen olvasnám.

3. Tetszett Thor és az Olümposziak küzdelme. Azért kíváncsi vagyok, hogy Asgárdon mit szólnak egy ilyen ütközethez?   Megnéznék egy Zeusz vs Odin párharcot.

A történetből remekül lejön, hogy az Ostrom mennyire megviselte az Angyalokat. Nem bíznak egymásban, kicsit elvesztették az önbizalmukat, zavartak stb.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #76 Dátum: 2004. Október 06., 00:42:15 »
Ez már egy borító... A 2. részé az ötből...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #75 Dátum: 2004. Október 05., 23:51:07 »
Hehe! Akkor elég közel jártam. Azt lehet tudni, hogy a másik három tag kicsoda, és mik az ő képességeik, vagy ezek még nagyon új tervek?

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #74 Dátum: 2004. Október 05., 21:41:14 »
Erre gondolsz molzo? New Avengers #2

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #73 Dátum: 2004. Október 05., 17:03:22 »
A témában felkerült az oldalra A Bosszú Angyalai v1 #281 - Istenektől Elárulva! (Ostrom konklúzió)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #72 Dátum: 2004. Október 05., 16:03:59 »
Gorgonita, hasonlóak az elképzelései Bendisnek is. Amikor újraindítja a sorozatot lehet, hogy Amerika Kapitány és Vasember mellett Rozsomák és Pókember is a csapat tagja lesz

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #71 Dátum: 2004. Október 05., 11:48:40 »
A mai eresztést még nem volt időm elolvasni, de úgy magához a sorozathoz lenne néhány mondatom.

 Amíg az F4 születéséneknek van története, az X-men-nek háttere, addig az AA úgy született, hogy koncepciótlanul egymás mellé hajítottak néhány szuperhőst. Ezek többsége felett mára eljárt az idő. Hangya, darázs. Hulk túl agresszív hogy hős legyen. Thor később pedig Herkules szerepeltetése pedig szerintem nem illik egy szuperhős csapatba. Megvan nekik a saját közegük. nem tagadom van egy hangulata amikor a komornyik teát kínál a viharistennek, de őt inkább a saját füzetében-közegében látom szívesen.
 Ezt érezhették az alkotók is, mert folyamatosan új és új gárdákkal próbálkoztak. De ezzel egyidőben folyt a verseny a DC és a Marvel között a piac lefedésért is. Így nem a minőségre mentek rá, hanem a mennyiségre. Eredmény, annyi AA tag, hogy megszámolni se lehet őket. Eredetiség kevés, csak más ruhák és képességek.
 Napjainkban felújították a sorozatot, de igazából csak újra mesélik, mai hangulatisággal és rajzstílussal. Előbb utóbb ezek felett is eljár az idő és újra marad a koncepciótlan csapat.
 Ha lehetek ilyen szerénytelen én az egészet megreformálnám. Csak azokat a hősöket hagynám meg, akik valamilyen kutatásnak vagy kutatási balesetnek köszönhetik képességeiket, és egy stabil ötöst hoznék létre a legjobban kitaláltakból, kidolgozattakból. Az én befutóim: Amerika kapitány, Foton,Vasember,Wolwerine, Pókember  meg a komornyik lennének.( Foton-nak a fénysebesség helyett hihetőbb képességeket adnék, Pókember pedig már túl lenne a tinédzser évein.) Kinek, hogy tetszik?

 Persze a munkátokért a kritikámtól függetlenül köszönet jár. Egy darbka képregénytörténettel gazdagítjátok az amúgy is nagy választákot.  

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Avengers képregények
« Válasz #70 Dátum: 2004. Október 04., 23:00:06 »
Első rulez      



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #69 Dátum: 2004. Október 04., 22:43:25 »
szerintem legyen a negyedik!  

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #68 Dátum: 2004. Október 04., 21:38:44 »
A második jobb, de igazából nekem mindegy.  

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Avengers képregények
« Válasz #67 Dátum: 2004. Október 04., 20:18:53 »
Idézet
Kérem a véleményeket!
Szerintem az első, a többi nekem "ANGYALAJ".
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Mammuth

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #66 Dátum: 2004. Október 04., 19:36:14 »
all rulez.
sztem a második a nyerő.

Hajrá hugi nyomd le a bosszuálókat  

Legmélyebb tisztelettel  

UI.
Csakigytovább tesó  

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #65 Dátum: 2004. Október 04., 19:30:09 »
Nekem az első azért nem tetszik mert az I betű nincs összekötve az alsó vonallal. A másodiknál túl vastag a betűk körvonala és nem elég vastagak a betűk. A harmadiknál egy kicsit vastagabbak a betűk mint kellene, de az az igazi.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #64 Dátum: 2004. Október 04., 18:35:21 »
én máris korrigálom: a 2-ikra szavazok végül   megtévesztett molzo    de sztem lehet ő is elnézte, mivel a 2. hasolít legjobban az eredetire . a 3-nak sokkal vasatgabbak a betűi.

***Update 2 perc múlva***

megint megnéztem, és most meg a 3-ik teccik jobban, lehet nem is oylan vastag. szal a fene tudja  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 04., 18:45:45 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Nimrod

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
    • http://xfanzine.hu
Avengers képregények
« Válasz #63 Dátum: 2004. Október 04., 18:30:59 »
Én a 2. ra szavazok!
<a target="_blank"  href="http://xfanzine.hu/xzsak/index.php"><b>COMING SOON, DONT MISS IT!!!</b></a>

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #62 Dátum: 2004. Október 04., 18:29:07 »
jelzem, még ma el kell dönteni, mert holnap felkerül... tehát aki bele akar szólni, az most tegye meg,  utána nincs cserebere  

most kivételesen nekem is elsőre jobban teccett az "eredeti"  tehát mint molzo, a 3. meleltt vagyok.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #61 Dátum: 2004. Október 04., 17:24:00 »
Mivel én szeretem ha olyan mint az eredeti, szerintem a harmadik a legjobb. Én azt választom.

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #60 Dátum: 2004. Október 04., 10:05:42 »
Nekem az első tetszik.

 

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #59 Dátum: 2004. Október 04., 08:33:54 »
Na jólvan...  ebből elegem van!
Mindenkinek más fajta borító tetszik...
első borító
második borító
harmadik borító
amelyiket a legtöbben választják az kerül ki.
Kérem a véleményeket!

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #58 Dátum: 2004. Október 03., 18:29:22 »
Köszi a válaszokat Farek, hogyne felelnének meg.    Kivéve a Trebitsch és a Fantasztikus úr.    Én is találkoztam már a McCoy-jal és simán úgy fordítottam, hogy "az igazi".    Tudom, hogy magyarosítás, meg minden, de ha már szerepelt a neve magyarul... örök példám a Magyarország Százados...    De az ugrásnak én is örülök, tényleg jó részek jönnek most.  

Idézet
Vicces, az egész marvel bandát le lehetne százalékolni  kaine, ezt nem tudtad? 
    Dehogynem. Csak erre nem gondoltam, hogy ezért van. Keressük meg a többiekben is a testi hiányosságokat?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #57 Dátum: 2004. Október 03., 17:57:35 »
Donald Blake sántasága eredendően azért lehet, amiért a többi Marvel hős is küszköd valami egyéni szoc-prob-bal. Fenegyerek vak, Vasember szívbeteg, stb stb... ugye Stan Lee vitte bele ezeket a dolgokat, hogy még emberközelibbek legyenek a karakterek.  Vicces, az egész marvel bandát le lehetne százalékolni    kaine, ezt nem tudtad?  

persze hogy tudtad

okés, majd a Vörös Szalagot lecserélem Bürokráciára, de csak akkor, amikor végzünk a dokumentációkkal. mert utána egyben szeretnénk feltenni az egészet, mintegy Avengers információs kiadvány, magyarul.  tök jó  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 03., 18:01:14 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #56 Dátum: 2004. Október 03., 17:40:41 »
Kaine:

Kérdésekre a válaszok:
1. szám:
Don Blake botja: hivatalosan? Fogalmam nincs, mivel indokolja. Véleményem szerint? Azt mondja családi ereklye, már nagyfater is ezt használta.
Eric boltja: Ha jól tudom, Eric nem sánta, de miért ne lehetne valakinek sétapálcája? Diszkrétebb, mint szamurájkarddal rohangálni az utcán  
Mr. Fantasztikus. Elvégre ez egy magyar szöveg. (És kéretik nem megkérdezni, hogy akkor miért nem Fantasztikus Úr  )
Sirály: ha hiszed, ha nem, gondolkodtam rajta, hogy vajon fel fog-e tűnni valakinek ez a nem odaillő szó. Kis gondolkodás után benne hagytam, hogy szóvá teszi-e valaki. És íme. De ha nem tetszik, akkor legyen baró. Meg egyébként is: itthon a sirály mostani szleng, na de Amerikában ?  
4. szám:
Igazi Trebitsch. Sajnálom, hogy neked nem tetszett, de igenis kifejezetten a Rejtő rajongók kedvéért tettem bele. Az igaziban az szerepelt, hogy real McCoy. Akkor már inkább valami olyasmit teszek bele, amit az emberek egy része tud hova tenni.
Bürokrácia: köszi, gondoltam, hogy valahol kilóg a lóláb, de amikor azt fordítottam, nem volt a közelben számítógép, papírra vetettem le a fordítást és úgy a 20. oldal után már kezdtem egy kicsit pilledni. Átírásnál a gépre pedig már túl akartam rajta lenni.  
(Micho: Nagy munka kijavítani? És tőled is bocsi   )
Annual 3 javaslatodat vettem és komolyan fontolóra is veszem. De egyelőre a már sokat emlegetett ugrás jön.
Köszi az épületes kritikát, remélem a válaszaim (legalább részben) megfelelnek.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 03., 17:42:58 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #55 Dátum: 2004. Október 03., 16:53:40 »

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #54 Dátum: 2004. Október 03., 12:41:18 »
Megint vettem magamnak a lustaságot és beírás helyett elolvastam néhány letöltött részt.    Mivel innen a két Avengers is benne volt, hát véleményezném is, meg írnék is hozzá kérdéseket Farek szakértő úrhoz, ha nem baj.    
1. rész:
Kérdések: Don Blake sánta (nem is tudtam  ). Mivel magyarázza, hogy ennyire ferde, béna botja van? Illetve bármelyik ismerőse/betege biztos első ajándékként egy egyenes botot vett volna neki, mivel magyarázza, hogy mégis ezt a gallyat használja?
Másrészről akkor Eric Masterson is sánta? Ha meg nem, ő mivel magyarázza ki a botját?
Fordítás: Mr. Fantasztikus? Nem Mr. Fantastic-nek volt fordítva nálunk? Különben a fordítás tetszett, kivéve a "Sirály" szót, mert mint tudjuk az jelenkori szleng, ez meg 40 éves történet volt. De belefér.  
Történet: tetszett, jópofa volt. Nagyot röhögtem akkor, amikor egy hangya nézte a Hulkot a cirkuszban és leadta a drótot.    "De a Hulk nem vette észre, hogy egy hangya látja..."   Mintha ha észrevette volna, akkor egyből bepánikolt volna, összecsomagol és elrohan!  
Meg vicces volt, hogy a Hulk egy ugrása közben hirtelen megszűntette az ugrásának ívét és gyorsan földre ugrott. Vagy csak én tudok keveset az aerodinamikáról?  
4. rész:
Kérdés: egy szál se.
Fordítás: "Igazi Trebitsch". Ezt már nagyon utáltam az egyik magyar képregényben is, Rejtő-idézetet adni bele. Sajnálom. A Vörös Szalag meg annyit jelent Bürokrácia, de talán ezt már te is tudtad.
Sztori: Érdekes volt, hogy Amerika Kapitány 20 év hibernáció után egyből milyen bunyót levert a Bosszúangyalokkal, biztos nem látta a Kill Bill-t...    
Rick Jones király volt benne, ő örök kedvencem marad most már.
Beírás: az "Amerika Kapitány" címfelirat az elején nagyon tetszett.
Köszönet mindenkinek a történetekért és bocs a kritizálásért. Az ember mindig azt mondja jobban, ami bántja a szemét, de csak akkor mondja, ha különben elégedett volt...!  

Más: ahogy láttam mindenkinek tetszettek ezek a történetek és ahogy emlékszem az Amazing Spider-Man 1 is tetszett mindenkinek a Spidertomon. Érdemes lenne minden történetből megcsinálni az első számaikat?

Egy történet ajánló: Amazing Annual 3. A Bosszú Angyalai megbízzák Pókembert (aki be akar állni hozzájuk), hogy kapja el a Hulkot!    Ebből az időszakból való történet és tök jó az is.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 03., 12:44:47 írta kaine »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #53 Dátum: 2004. Október 03., 12:00:28 »
Idézet
Nah elolvatam az angyalok 4et.
Nagyon jó!!!
Bár hiányzik Thor beszéde vala    
De különben nagyon jó.
Minden elismerésem.
De azér remélem a 2,3 rész is kikerül valaha, meg az összes többi
Aggódásod fölösleges vala, drága jó Porthos koma! Mert kijelentém, hogy ama nem túl közeli de nem is távoli eljövendő időkben, elferdítésre kerülnek ama általad is melített részek.
Vala.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Avengers képregények
« Válasz #52 Dátum: 2004. Október 03., 11:13:11 »
Nah elolvatam az angyalok 4et.
Nagyon jó!!!
Bár hiányzik Thor beszéde vala    
De különben nagyon jó.
Minden elismerésem.
De azér remélem a 2,3 rész is kikerül valaha, meg az összes többi



...the dark armies then will come, when the SUM is 41