Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 536758 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #141 Dátum: 2004. Október 20., 09:23:05 »
Idézet
Farek, az atlantiszi menekültek menekülnek?    kösz, ezen jót röhögtem...
Szívesen.   Kíváncsi voltam, valakinek szemet szúr-e annyira, hogy megemlítse.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #140 Dátum: 2004. Október 20., 00:16:52 »
Idézet
Tényleg, Kaine, olvastad azokat a silver surfer-eket, amiket Stan Lee írt?
Asszem csak 18 van belőlük, és valahol azt olvastam, hogy ez az egy munkája az, ami felveheti a versenyt a pókemberekkel. (Sőt, talán komolyabb hangvétele miatt jobb is nála!)
Elolvastam belőle hármat is, szerintem elég gyengék voltak. Köztük azt is, amiben Pókember is benne volt. Oké, hogy nagy erkölcsökről akart benne tanítani, de szerintem azt mi már kinőttük. Tudunk mindent!  
Idézet
Persze, ha a Fekete Özvegy lenne az USA elnöke, akkor az minden pénzt megérne
Na arra én is kíváncsi lennék!    Jelentkeznék Mr. "Marton" Lewinsky-nek a házba...  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 20., 00:17:36 írta kaine »

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #139 Dátum: 2004. Október 20., 00:06:50 »
Farek, az atlantiszi menekültek menekülnek?    kösz, ezen jót röhögtem...

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #138 Dátum: 2004. Október 19., 23:19:37 »
Nos...ezzel asszem pont került a kérdés végére...  
Meg a 100. hozzászólásom végére is <PONT>

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
Avengers képregények
« Válasz #137 Dátum: 2004. Október 19., 23:13:48 »
Hádész 1. a görög mitológiában az alvilág királya (a rómaiaknál Pluto) 2. az alvilág

[Bakos Ferenc: Idegen szavak és kifejezések szótára]

Egyébként nem egyedi jelenség, hogy az alvilág neve megegyezik az istenével, pl. a skandináv Hel.

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #136 Dátum: 2004. Október 19., 12:31:41 »
Idézet
Hádész lenyelte őket?  
Azt hittem, ez Kronosz szokása volt...
Ja...Kronosz olyan volt, mint egy egyetemista...lenyelte, de vissza is adta....

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #135 Dátum: 2004. Október 19., 11:21:19 »
Szam42: Öööö.... köszönöm a kimerítő választ. Király vagy      
De ugye, hogy a köznyelvben a pokol is Hádész?!! Meg ugye ezeket a képregényeket amerikaiak írják, akikről ugye nem szokták az általános műveltség szobrát megmunkálni. Na.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #134 Dátum: 2004. Október 19., 10:54:46 »
Idézet

valtozovilag.hu ?
Én is itt néztem utána  
Ön nyert!

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #133 Dátum: 2004. Október 19., 10:53:54 »
Idézet
ha jól tudom, a köznyelvben Hádész alatt a pokolt értik.
Igen...ebben igazad van...télleg nevezik Hádésznak, csak kihaeennem olyan egyedül volt a véleményével...  
Ezért gondoltam, hogy melléállok....

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #132 Dátum: 2004. Október 19., 10:53:12 »
 
valtozovilag.hu ?
Én is itt néztem utána  

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #131 Dátum: 2004. Október 19., 10:51:27 »
Hádész:    Kronosz és     Rheia negyedik gyermeke, a legidősebb fiú,    Hesztia,    Démétér,   Héra,     Poszeidón és Zeusz testvére, az Alvilág fejedelme. Megszületése után ugyanaz a sors jutott neki, mint többi testvérének, apja lenyelte attól való félelmében, hogy valamelyik gyermeke ledönti majd trónjáról. Csak Zeusz kerülte el ezt a sorsot, mivel anyja titokban szülte meg és elrejtette Kréta szigetén. Mikor felnőtt, fellázadt apja ellen és elnyelt testvérei visszaadására kényszerítette őt. Mikor Kronosz gyomrából kiléptek, Zeusz mellé pártoltak és megdöntötték apjuk uralmát. Ezután a három fiútestvér Hádész, Poszeidón és Zeusz sorsot húztak, hogy a világ melyik részét ki fogja uralni. Zeuszé lett az ég, Poszeidóné a tenger, Hádészé pedig az Alvilág. Hádész birodalma a föld mélyén terült el, első övezete a vad, kietlen Aszphodélosz mezők voltak, amelyet a Könnyek mezejének is neveztek. Itt azok az elhunytak bolyongtak céltalanul, akik életükben se jók, se rosszak vagy jók is, meg rosszak is voltak. A következő az előzővel határos övezet az Erebosz örök homálya, ahol Hádész lángszínű palotája állt. Itt lakott feleségével,    Perszephónéval, Démétér leányával, akit ő rabolt el a felvilágból. A palotától balra egy fehér ciprusfa állt, közvetlen a feledést hozó Léthé vize mellet, ahová a beavatatlan halottak jártak inni. A palotától jobbra az Emlékezés tava hullámzott egy fehér nyárfával a partján, itt a beavatottak oltották szomjukat. Innen az Ereboszból, Hádész trónszéke alól eredtek az alvilági folyamok: a Sztüx, aminek habjaira az istenek esküdtek, az Akherón, a bánat folyója, a Kokütosz, a jajveszékelés folyója, a lángfolyó, a Phlégethón, a feledés folyója a Léthé és a madártalan Aornisz, amelynek mocsaras vizéből mérges gázok gőzölögtek ki. A lelkeket a Sztüxön Kharón vitte át, a túlpartra rozoga ladikján, de csak azokat, akik megfizették a révpénzt (ezért a halottak szájába pénzt helyeztek). A folyó túloldalán Kerberosz őrizte a bejáratot, beengedve mindenkit, de vissza senkit. Három út találkozásánál volt található az alvilági bírák triászának székhelye. Az újonnan érkezett szellemek mind ide zarándokoltak, hogy döntsenek további sorsuk felől, majd az ítélethirdetés után útnak indították őket a három út valamelyikén: az Aszphodélosz mezőkre, a    Tartaroszba vagy az Élüszionba. A Tartarosz az Alvilág legmélyebb régiójában helyezkedett el, kapuját a Hekatonkheirek őrizték. Itt a bűnösök lakoltak, szenvedtek vétkeikért. Az Élüszion bejárata az Emlékezés tava mellett volt, itt az életükben bűntelenek éltek tovább, ahol örök nappal és meleg uralkodott. Lakói szüntelenül vigadtak és játszottak. Az Élüsziontól nem messze terültek el a Boldogok szigetei, ahol Kronosz uralma alatt azoknak az embereknek a lelkei éltek, örök boldogságban, akik már háromszor érdemelték ki az Élüsziont. Hádész ritkán látogatott a felvilágra, csak ha az Olümposzra hívták nagyritkán vagy ha kéjvágy fogta el. Ilyenkor fekete fogatát használta, amelyet négy füstokádó fekete ló húzott: Orphnaiosz („a sötét”), Aithón („az égő”), Nükteusz („az éji”) és Alasztór („a bosszú”). Így rabolta el egyszer Perszephónét is, aki hűséges felesége lett, bár gyermekei nem voltak tőle. Hádész egyszer megpróbálta elcsábítani Minthé nimfát, de Perszephóné még idejében megjelent és a lányt átváltoztatta kellemes illatú mentává. Leuké nimfát pedig meg akarta erőszakolni, de felesége őt is átváltoztatta, az Emlékezés tava mellett álló fehér nyárfa lett belőle. Hádész szigorú, kérlelhetetlen, de nem kegyetlen és gonosz isten volt. Legértékesebb tárgya a láthatatlanná tevő sisak volt, amelyet néha másnak is kölcsönadott. Fején ébenfa koronát viselt, kezében kétágú jogart tartott. Szent fája a ciprus, virága a nárcisz volt. Melléknevei: Sokvendégetfogadó, Éjfürtű, Gazdag. A Hádész uralma alatt álló istenek, bár nem voltak sokan, de azért félelmet gerjesztő tulajdonságaik és kinézetük biztosította, hogy az emberek jobban rettegjenek tőlük, mint bármely más istentől. Ezek: Kharón, Thanatosz, Hüpnosz, a Kérek,   Hekaté, az    Erinnüszek, Empúsza, Kerberosz, Lamia és Eurünomosz voltak és akiket javarészt maguk az olümposzi istenek is megvetettek sötét tulajdonságaik miatt.

Parancsolj!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #130 Dátum: 2004. Október 19., 10:46:36 »
Idézet
Igen...ez nekem sem tiszta...Hádész nem az alvilág, hanem az alvilág ura...Kronosz és Rheia negyedik gyermeke...
Szerintetek  
De ez a Marvel Univerzum. Különben is ha jól tudom, a köznyelvben Hádész alatt a pokolt értik. Meg lehet, hogy Hádész olyan hatalmas, hogy belül egy teljes sík alakult ki benne. Vagy... AFFRANCBA! De régen néztem át a görög mitológiát! kihaennem, szam42 egy-egy No-Prize! (Micho, tárazd be.   )
Szóval, ha jól emlékszem, Hádésznak a poklot is nevezték. De ha valaki nagyon egzakt választ tudma adni, akár valahonnan bemásolva is, azt már igazán megköszönném.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #129 Dátum: 2004. Október 19., 10:39:35 »
Igen...ez nekem sem tiszta...Hádész nem az alvilág, hanem az alvilág ura...Kronosz és Rheia negyedik gyermeke...
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 19., 10:40:20 írta szam42 »

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #128 Dátum: 2004. Október 19., 10:33:22 »
Idézet
Nem hogy Hádésznak hívják a helyet, hanem abban A Hádészban vannak, hiszen a görög istenekről beszélünk!
Most én itt valamit nagyon nem értek.
Hádész lenyelte őket?  
Azt hittem, ez Kronosz szokása volt...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #127 Dátum: 2004. Október 19., 10:08:16 »
kihaennem: Örülök, hogy a Bosszú Angyalai meg tudtak lepni, és jobb volt, mint amire vártál. Hogy ki mozgatja a szálakat? Várj és meglátod  
Idézet
Beírás korrekt, fordítás szintén. Két dolog volt picit furcsa ( na, megint közötködök  ):
Már nem idegesítem fel magam rajta annyira, mint korábban  . De azért csak óvatosan a kritikával, mert  
 
Szóval:
Idézet
1 - 1. oldal: 'sok-sok öllel az óceán alatt'. Nem inkább láb, vagy valami hasonló? Az is lehet, hogy így a jó. Nem tudom. 
Amennyire tudom, az öl, mint mértékegység szintén használatos a tengerészeknél. De ha valaki biztosat tud mondani, akkor szívesen veszem a korrekciót, vagy megerőltetést.
Idézet
2 - 12. oldal: 'Milyen erő lehet képes az Angyalok ilyen csapatát Hádészba küldeni?'
Nem hogy Hádésznak hívják a helyet, hanem abban A Hádészban vannak, hiszen a görög istenekről beszélünk!
Idézet
Na, ennyi voltam. Remélem nem hanyagoljátok el a klasszikus vonalat sem! 
Semmiképpen sem, bár most még 3 rész hátravan és utána egy 4 részes történet következik. De utána
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #126 Dátum: 2004. Október 19., 00:28:22 »
Avengers #282:

Jobb volt, mint amire számítottam. Meg nem is jött be a jóslatom   Még.  
Namor sokat dobott a történetem. Nagyon bírom azt az idiótát, de tényleg  
Mondjuk a 'masszív kőkocka', ami odaszegezte Thor-t a fölghöz, vicces volt. Meg azt sem értem, miért pont a közepénél kellett kettévágni  , de nem baj.  
Jópofa a Végtelenség Ösvénye is, szép egyenes    

Remélem a folytatás sem lesz rosszabb. Kíváncsi vagyok, ki vezeti az olümposziakat az orruknál fogva...

Beírás korrekt, fordítás szintén. Két dolog volt picit furcsa ( na, megint közötködök   ):

1 - 1. oldal: 'sok-sok öllel az óceán alatt'. Nem inkább láb, vagy valami hasonló? Az is lehet, hogy így a jó. Nem tudom.  

2 - 12. oldal: 'Milyen erő lehet képes az Angyalok ilyen csapatát Hádészba küldeni?'
 Nem lett ez egy kicsit elírva? Vagy Hádésznak hívják a helyet, ahol vannak?  

Na, ennyi voltam. Remélem nem hanyagoljátok el a klasszikus vonalat sem!  

 

Nem elérhető Fisk

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #125 Dátum: 2004. Október 18., 21:33:18 »
Idézet
Ha már kormányzó lehet, és lett is, már nem sokból tart törvényt módosítani.
Azért egy alkotmánymódosítás kissé bonyolultabb.  
Persze, ha a Fekete Özvegy lenne az USA elnöke, akkor az minden pénzt megérne.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Avengers képregények
« Válasz #124 Dátum: 2004. Október 18., 20:52:00 »
Idézet
Miért pont elnök nem lehet egy idegen?  
Ha már kormányzó lehet, és lett is, már nem sokból tart törvényt módosítani.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #123 Dátum: 2004. Október 18., 20:16:31 »
Idézet
Sőt, volt vezető a Fekete Özvegy is, nem sokkal Onslaught előtt.
Na ez a nem semmi, hogy egy ex-orosz kém is vezethesse Amerika legnagyobb csapatát! Miért pont elnök nem lehet egy idegen?  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #122 Dátum: 2004. Október 18., 11:18:59 »
Idézet
Szó sincs róla...ő az 1ik legröhejesebb szereplő az egész marvel-univerzumban...bár az újabb történetekben azért már nem olyan elviselhetetlen... 

Nem-e??? Nemrég értem a végére az Avengers/Thunderboltsnak és legszívesebben jól bemostam volna neki úgy az 5-6-ik résztől kezdve. Annyire tele volt már vele a hócipőm... Az a pali nem százas   Mindazonáltal van néhány jó története és helyzete, és ha éppen nem csordul túl a pátosz benne, akkor nem olyan elviselhetetlen. Csk az idegesít, hogy képes lenne akár még Galactust is legyőzni, ha lenne ideje valami kifundálni (ez nem az én véleményem, valamelyik szerző szerint van ez így egy régebbi Wizard Specialban!!!, ahol egy elképzelt párbajsorozat végén legyőzi Thort   !!!!)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #121 Dátum: 2004. Október 18., 11:00:57 »
Idézet
Nocsak! Egy megrögzött Amerika Kapitány rajongó???   Ritka, mint a fehér holló!
Szó sincs róla...ő az 1ik legröhejesebb szereplő az egész marvel-univerzumban...bár az újabb történetekben azért már nem olyan elviselhetetlen...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #120 Dátum: 2004. Október 18., 10:58:12 »
Idézet
Azt nem értem, hogy miért nem mindig Amerika Kapitány vezeti az Angyalokat (persze gondolom nyilván volt ő is főnök...de pl. Darázs szvsz nagyon béna, mint vezető)? A Napnál is világosabb, hogy pont erre a posztra termett...csak a többiek nem veszik észre?
Nocsak! Egy megrögzött Amerika Kapitány rajongó???   Ritka, mint a fehér holló!
Egybként viccen kívül, nem baj, ha végre valaki Kapitért is odavan. De hogy kérdésedre válaszoljak: Amerika Kapitány saját füzetében is időről időre nagyon elfoglalt, ezért - és magánéleti okok miatt - nem mindig tud az Angyalok rendelkezésére állni. Meg különben is, demokrácia van, meg egyenjogúság, meg mifene. Darász szerintem nem volt rossz, és Csodakapitányt is szerettem. Sőt, volt vezető a Fekete Özvegy is, nem sokkal Onslaught előtt. De ne aggódj, leggyakrabban a jó Kapitány vezeti a csapatot, az ő szájából hat a leghitelesebben az "Avengers Assemble!"
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #119 Dátum: 2004. Október 18., 10:34:15 »
Azt nem értem, hogy miért nem mindig Amerika Kapitány vezeti az Angyalokat (persze gondolom nyilván volt ő is főnök...de pl. Darázs szvsz nagyon béna, mint vezető)? A Napnál is világosabb, hogy pont erre a posztra termett...csak a többiek nem veszik észre?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #118 Dátum: 2004. Október 18., 09:22:13 »
Hali!

Na, örömmel látom, hogy hétvége alatt mennyire megélénkült a forgalom. Akkor kezdjünk bele a dolgok tisztázásába és megválaszolásába.

Micho: tévedésben élsz. A Bosszú Nemes Angyalait igenis szeretem, csak az ilyen (hosszú sípszó) dokumentációkat nem, ahol rengeteg képbeírást kell megpróbálni lefordítani. De legközelebb összevissza fogom őket a fordításban leadni, lássuk, mire mész akkor a pisztolyoddal  

Blue S.: ha mindenkinek lenne olyan harckocsija, mint Plútónak, akkor honnan tudnánk, hogy Ő a helyi májer?

Fisk: hát, ízlések és pofonok. Szerintem nem olyan rossz ez a történet, bár való igaz, hogy az Ostrom, szerintem (lásd ízlések és poonok) az egyik legjobb Angyal sztori volt, de legalább is az egyik legjelentősebb.
Idézet
Ezt mindig rögtön elolvaosm. Imádom ezeket a rajzokat, a kicsi lapos fejek. És a fordítás és a beírás 100%-os.

Porthos: köszi még egyszer. Jó egy ember, aki ennyire letisztult gondolatokkal rendelkezik.  
De tényleg, jólesik, hogy ennyire egyszerű de dicsérő véleménnyel vagy az Angyalokról.
Egyébként a sztori még 3 részes lesz, utána egy kicsit elevezünk más vizekre is.

Avengers 278: Darázs összeomlik a vezetés súlya alatt. Amazon meglátogatja az Angyalokat, ami tök jó, mert jön az atlantiszi Tyrak és csak a segítségével sikerül Őt legyűrni. Darázs javasolja Dr. Druidot tagnak, majd lemond. Visszatér a csapatba Amazon és Thor.
Avengers 279: Dr. Druid hivatalosan is tag lesz. Kapi Csodakapit javasolja vezetőnek, aki gondolkodási időt kér. Eközben újragondolja addigi rövidke szuperhős pályafutását (gyors eredettörténet). Végül Kapival együtt gyerekeket ment ki egy bányából és elfogadja a felkérést.

Na, azt hiszem ennyi volt. Egyelőre.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #117 Dátum: 2004. Október 18., 01:43:58 »
Idézet
Helló, nagyon jók lettek az Avengers honosítások. Respect, Farek a dokumentációkért! Látszik, hogy nagyon szereted a bosszú nemes angyalait!  
 
méghogy Farek szereti?? ő utálta a legjobban a doksikat... csak azért csinálta meg, mert egy bazinagy stukkert nyomtam a halántékához   (és azóta is csinálja   )

Pedro: sajnos nekem fogalmam sincs, miről szólnak a 278;279-es számok, ezeket ugye nem mi hagytuk ki, hanem aMarvel Extra  de ha holnap jön Farek, biztos beszámol.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Fisk

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #116 Dátum: 2004. Október 18., 00:42:22 »
Tényleg, Kaine, olvastad azokat a silver surfer-eket, amiket Stan Lee írt?
Asszem csak 18 van belőlük, és valahol azt olvastam, hogy ez az egy munkája az, ami felveheti a versenyt a pókemberekkel. (Sőt, talán komolyabb hangvétele miatt jobb is nála!)

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #115 Dátum: 2004. Október 17., 23:25:02 »
Biztosan közel állt a szívéhez. Ahogyan a Silver Surfer is.

Nem elérhető Fisk

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #114 Dátum: 2004. Október 17., 19:11:21 »
Idézet
Igen, tényleg érdekes, hogy Stan Lee mennyi munkát fektetett a Pókemberbe, hogy az mennyivel jobb volt, mint minden más írása a 60-as években.
Lehet, hogy ő is Pókembert szerette legjobban?  (Ezért nem tudom hibáztatni.)

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #113 Dátum: 2004. Október 17., 18:10:43 »
Idézet
Természetesen a klasszikus pókembereket semmi nem verheti le.  
Igen, tényleg érdekes, hogy Stan Lee mennyi munkát fektetett a Pókemberbe, hogy az mennyivel jobb volt, mint minden más írása a 60-as években.

Nem elérhető Fisk

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #112 Dátum: 2004. Október 17., 16:22:20 »
Helló, nagyon jók lettek az Avengers honosítások. Respect, Farek a dokumentációkért! Látszik, hogy nagyon szereted a bosszú nemes angyalait!  
A sztori, ami az under siege után jött, nekem enyhe csalódást okozott, Roger Sternnek azért vannak ennél jobb munkái is. Talán csak Dionüszosz nyerte el tetszésem, ő poén volt. Meg az is "érdekes" volt, hogy az amazont hogy bepörgették a gonosz elemek. Úgy látszik ezt a klisét minden író szereti eljátszani. (Ld. avengers disassembled)
A klasszikus avengers-ek olyanok voltak, mint amilyennek lenniük kellett. Bájosak.  
Főleg Iron Man páncélja volt klassz, ahogy azt Spádámen is írta.
De most komolyan, ezek jó kis Lee-Kirby történetek voltak. Jobbak,mint a régi daredevilek vagy F4-ek. Természetesen a klasszikus pókembereket semmi nem verheti le.  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 17., 16:23:32 írta Fisk »