Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 539640 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5331 Dátum: 2019. December 17., 16:19:31 »
Én viszont a kedvenceid közé sorolnám.
Az enyéim közé?  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5330 Dátum: 2019. December 17., 14:56:30 »
Így utólag megint olvasva és fordítva nem találom már annyira rossz történetnek, mint elsőre. De azért nem is sorolnám a kedvenceim közé.

Én viszont a kedvenceid közé sorolnám.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5329 Dátum: 2019. December 17., 10:48:24 »
Csináltak máskor is ilyet?? És azt a bizonyos No-Prize díjat odaadták? Sikerült valakinek elhelyezni az idővonalon a történetet??  :headscratch:  :nezze:
Nem tudom, de biztos voltak olyan sztorik, amiket a fiókból rántottak elő más képregényeknél is. Csak abban nem vagyok biztos, hogy azt egy folyamatban lévő történet közepén tették volna meg. :)

Nem tudom sajnos, hogy mi a no-prize kiosztásra került-e.  :nemtudom:

Nekem ez továbbra is tetszett! Ha minden osztag lőtt volna a tiszta célpontot látva és nem vár a parancsra már rég győzedelmeskedett volna a Bérgyilkos.
És ha a nagymamámnak kereke lett volna, ő lett volna az omnibusz.   :lol: :lol: :lol:
De egyébként igen, megfoghatták volna az Angyalokat, vagy legalábbis jó részüket. De hát róluk szól a füzet, nem?
Így utólag megint olvasva és fordítva nem találom már annyira rossz történetnek, mint elsőre. De azért nem is sorolnám a kedvenceim közé.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5328 Dátum: 2019. December 17., 07:56:09 »
Üdv! Köszi a Bosszú Angyalai v1 146. részét Farek, Genzo!!! :worship: :worship:
Nekem ez továbbra is tetszett! Ha minden osztag lőtt volna a tiszta célpontot látva és nem vár a parancsra már rég győzedelmeskedett volna a Bérgyilkos. Simán elmehetett volna inkább egy What if történetbe ha az ezidőtájt létezik. Én abba az idővonalba raknám! :nezze: Nem tudom miért pontozták le olvasó társaim a grafikát, mert semmi probléma nem volt vele. Nálam ez 4.5 csillag.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5327 Dátum: 2019. December 15., 22:11:00 »
Koszi a Bosszú Angyalai eme "kikacsintó történetét", nekem tetszett csak kicsit furav olt, hogy a törtánet folytonosságát megszakították egy másik történettel, még akkor is ha ennek megvolt az oka! Csináltak máskor is ilyet?? És azt a bizonyos No-Prize díjat odaadták? Sikerült valakinek elhelyezni az idővonalon a történetet??  :headscratch:  :nezze:

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5326 Dátum: 2019. December 14., 18:05:27 »
Kar, hogy a Bergyilkos tobb reszben nem szerepelt. Volt benne potencial. :) (tobb mint a 120. idoutazo nacinak... Egyebkent tudnam hogy ki fizette volna ki. Az Avengers ellensegei szegenyek - azert bunoznek, hogy legyen penzuk atvenni a vilag felett a hatalmat  vagy a csapat ep megsemmisitette a 12768. vilaghodito tervuket, amibe "beleoltek minden eroforrasukat" onelmondas alapjan. Bar akarmilyen magyarazatot talalunk ki erre, az vszeg ezen tervek bukasat is megmagyarazza... ;) :)

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5325 Dátum: 2019. December 06., 15:23:56 »
Ezt most nem teljesen értem ebben a viszonylatban...  :headscratch:  :badteeth:
Roviden:
1. Even Evil has Standard/Meg az ordog is fel valamitol.
2. Ne sza...gyá egy boszorkannyal. Me'r egy par (ùj!) csizmaert megcsinal veled bármit!!! :) Ugyanez all a famulusokra is. (Bocs, eredeti meseben nyilvanvalobb a parhuzam.) Egyebkent tetszett a csata.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5324 Dátum: 2019. December 06., 14:32:10 »
Ezt most nem teljesen értem ebben a viszonylatban...  :headscratch:  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5323 Dátum: 2019. December 06., 12:44:48 »
A boszorkany megkapja a csizmat, de azt az ordog egy bottal loki fele azzal, hogy aki erre kepes, az meg ot is csuffa teheti, ha akarja. Es soha tobbe nem fognak kozoskodni ezutan mert fel tole.
Na ez jut rola eszembe. :)

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5322 Dátum: 2019. December 06., 12:42:57 »
Van egy regi orosz nepmese: az ordog ossze akar veszejteni egy friss, szerelmes hazaspart (a ferj mindig sietett haza munka utan, asszonya husegesen varta blablabla), de akarhogy is probalkozik (felelem, vesztegetes, foldi oromok sbt. Csak a szokasos.) nem sikerul. Ezert felberel egy boszorkanyt (egy par uj csizmaert) hogy tegye meg.
A boszorkany elmegy az ifiasszonyhoz es meggyozi, lepje meg a ferjet kedvencevel, lekvaros gomboccal. Segit elkesziteni, majd berakjak a kamraba, hogy kihuljon.
Utana kisiett a foldekre a ferjhez es elkezdi mondogatni, hogy mennyire sajnalja ot, hogy csak borsolevest ehet vizzel, mig a felesege - szeretojevel - otthon gomboccal es borral tomi magat (jaj te szegeny, borsolevest eszel. En bezzeg most jovok a felesegedtol, aki gombocot csinalt). A ferj nem hisz neki es - mikor a tobbi munkas is elkezdi cukkolni (ilyen jo asszony nem letezhet, "Ha nincs otthon a macska...") - hazamegy titokban,("megmutatom nektek, hogy az en felesegem egy gyongyasszony...") bemegy a kamraba. Meglatja a gombocot es elveri irgalmatlanul az asszonyt.. oszt mivel orosz foldon vagyunk, elmegy leinni magat a kocsmaba.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5321 Dátum: 2019. December 06., 09:29:15 »
Tényleg, már akartam kérdezni: mit szóltok az évszázad küzdelméhez Mephisto és Ében között, amit csak az Angyalok elmondásából ismerhetünk meg?  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5320 Dátum: 2019. December 05., 12:54:07 »
Ha manipulalod a valoszinuseget, akkor akar Las Vegasban is vizbefulladhatsz (lasd a CSI barmely random reszet. :) )

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5319 Dátum: 2019. December 05., 09:42:37 »
Fekete Macska balszerencse képességét juttatja mindez eszembe. Az meg Mázlista szerencse képességét. Az meg... Megállok inkább.

Azok, legalábbis számomra annyival jobbak, hogy nem ők irányították, legalábbis nem volt úgy eladva, hogy megpróbálják irányítani. Körülvette őket valamilyen aura vagy hatás, és valami történt. De ők is meglepődtek, hogy mi. Míg a Boszi hadonászott mindenfelé, és próbálta irányítani az irányíthatatlant.

Sztem olyasmi ami miatt Las Vegasban vizbe dobnak betoncsizmaban. ;)
Nem hinném, hogy ilyet tennének. Elég hülyén mutatna az ember, amint ott áll deréki a Hotel Bellagio előtti szökőkútban.  :lol: :lol: :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5318 Dátum: 2019. December 04., 15:51:14 »
Nekem meg Han Solo es Ben Kenobi vitajat a Schwartzrol. :)
Farek: egyetertek, amit a boszi csinalt az inkabb osztonos magiahasznalat, mint valoszonusegmanipulalas (ez mi lehet? Sztem olyasmi ami miatt Las Vegasban vizbe dobnak betoncsizmaban. ;) )

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5317 Dátum: 2019. December 04., 15:23:22 »
Konkrétan hülyeségnek gondolom azt, hogy Boszi a valószínűségeket irányítja, és megvalósítja a valószínűtlent.
Ahhoz képest, hogy az ereje az elején még saját magának is véletlenszerű volt, érdekes módon mindig úgy sült el, hogy neki valahogy jó legyen.

Fekete Macska balszerencse képességét juttatja mindez eszembe. Az meg Mázlista szerencse képességét. Az meg... Megállok inkább.


KiD, módosítottam a hozzászólást. Kérlek - és mindenki mást is - hogy hosszabb idézetnél csak annyit tegyél be, ami szükséges a válasz megértéséhez, hogy átláthatóbb legyen az egész. Köszönöm. ;)
Farek
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 05., 09:43:04 írta Farek »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5316 Dátum: 2019. December 04., 14:47:11 »
Homo magi? Anyám, borogass.  :lol:


Igen, ez a mutáns vagy mágus dolog sokáig nem volt tisztázott, meg nyilván egy rakás retconnal járt. De én jobban szerettem a varázsló vonalát. Konkrétan hülyeségnek gondolom azt, hogy Boszi a valószínűségeket irányítja, és megvalósítja a valószínűtlent.
Ahhoz képest, hogy az ereje az elején még saját magának is véletlenszerű volt, érdekes módon mindig úgy sült el, hogy neki valahogy jó legyen.
Meg mi is ez valószínűtlen valószínűvé válik? Amikor jöttek ilyenek, hogy Thor kalapácsa röptében elveszti a lendületét, és a földre hull. Vagy egy hibátlan fém hirtelen elrozsdál. Ja. Pont ilyen valószínűtlen az is, hogy százdollárosok kezdenek potyogni az égből. De nyilván van rá pont ugyanannyi esély.

Mindegy, szóval nekem a mágikus vonala jobban tetszett, mert - bármilyen hihetetlenül is hangzik - az legalább megmagyarázható volt.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5315 Dátum: 2019. December 04., 11:50:21 »
Hat igen, ha nem akart magusosat irni, akkor nem kollott volna magusosat irnia. :) Bar akkor meg miert irt a skarlat boszirol, nem tudom. (Foleg hogy elotte is mar evtizedes keveres volt, hogy magus-e, mutans vagy azert magus mert mutans, vagy azert magus mert mutans...Eztxazert a DC jobban megoldotta a "homo magi"val - probaljatok nem rohogni. Ha meg mar Marvel letrehozta a homo lupust vagy mit.)
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 04., 13:58:29 írta Pierre de La Croix »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5314 Dátum: 2019. December 04., 09:43:43 »
A "Támad Atlantisz"-ra semmi esély sincs a jövőben?
Soha ne mondd, hogy soha. Szóval mikroszkopikusan kicsi van. De inkább csak elméleti.
Személy szerint eléggé lehúzósnak ítélem az akkori nagy Annual crossovereket, ráadásul egy rakás rész elég felesleges volt, csak hogy minél több karaktert beletegyenek.
Majd, esetleg évtizedek múlva, ha még lesz HZs és fordítok még ide Angyalokat, és minden más már elkészült, akkor talán.  :badteeth:


Pedig szerintem ez a káoszmágia dolog pont, hogy elég jópofa volt.
Az jópofa volt. Valóban.
Csak az nem, hogy Bendis azt mondta, hogy nincs, mert csak. Önelégült pöcs. Ráadásul szart a folytonosságra és a korábbi történésekre.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5313 Dátum: 2019. December 03., 19:17:53 »
Erre Bendis azt mondaná, hogy nincs olyan, hogy káoszmágia.
Én meg legszívesebben felrúgnám a holdig.

Pedig szerintem ez a káoszmágia dolog pont, hogy elég jópofa volt.

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5312 Dátum: 2019. December 03., 18:54:17 »
A "Támad Atlantisz"-ra semmi esély sincs a jövőben?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5311 Dátum: 2019. December 03., 17:09:09 »
Egyebkent meg mar a kepregenyes magia olyan kaotikus, hogy szamomra Strange es a boszi magiaja kozott is annyi a kulonbseg, hogy az egyik azt kiabalja kozben, "vihanti bal nagylabujja ments meg!"... (kaoszmagia meg max amit a kaosz uratol szarmazik)
Mondjuk, ebben van valami.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5310 Dátum: 2019. December 03., 16:13:18 »
Ui.: Bendissel kapcsolatban osztom velemenyed.

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5309 Dátum: 2019. December 03., 16:12:04 »
Egyebkent meg mar a kepregenyes magia olyan kaotikus, hogy szamomra Strange es a boszi magiaja kozott is annyi a kulonbseg, hogy az egyik azt kiabalja kozben, "vihanti bal nagylabujja ments meg!"... (kaoszmagia meg max amit a kaosz uratol szarmazik)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5308 Dátum: 2019. December 03., 16:10:50 »
Hat a boszi erejere en is: ez csak "sima" magia.
Az a gond, hogy nem. A Bendises ámokfutást megelőző évek történeteiben többször is nyilvánvalóvá tették, hogy ez bizony káoszmágia. És oké, hgoy a képregényekben semmi sem biztos és minden retcon alap, de az, hogy Bendis hosszú évek munkáját egy tollvonással semmivé tette (és nem csak ebben), az legalábbis bicskanyitogató. Mások meg később nem győztek vért izzadni, hogy helyrehozzák.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5307 Dátum: 2019. December 03., 16:07:29 »
Hat a boszi erejere en is: ez csak "sima" magia. Csak az alkalmazoja az, amit magyarra a high fantasyban "vadmagusnak" forditottak. (Bar ok azok, akik az archmage-t osmagusnak...) Dnd5-ben ok a sorcerer-ek. :) (a ritualis magiat uzok a mage-k, esetleg a nelromantak, a kantalos a bard, a vallasosak...stb. stb. Nem akarok elterni a targytol.)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5306 Dátum: 2019. December 03., 15:45:43 »
Erre Bendis azt mondaná, hogy nincs olyan, hogy káoszmágia.
Én meg legszívesebben felrúgnám a holdig.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5305 Dátum: 2019. December 03., 15:10:43 »
Hat hasrautve en azzal magyaraznam, hogy "kaoszmagia!!!" :) Nem akart emlekezni ra, ezert senki mas sem emlekezett ra...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5304 Dátum: 2019. December 03., 12:57:12 »
Hiába, a mágiát mindig csűrik-csavarják az írók.
Ahogy egyszer a Marvelnél mondta valaki: ezt nem kell megmagyarázni, ez mágia...  :-\

Az tényleg érdekes, hogy hogyan marad mindez titokban Wanda előtt. Bár, ha jobban belegondolunk nem maradt az, hiszen a Skarlát Boszorkány idegösszeroppanását később pont ezekkel az okokkal (is) magyarázták.
Az oké, na de addig!?!?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5303 Dátum: 2019. December 03., 12:17:17 »
Nyugati Parti BA Vol2 052.

Mephisto ezt ügyesen kitalálta, még akkor is ha a végén Agatha pillanatnyilag keresztülhúzta a számításait. Ami érdekes, hogy az előző részben Pándémonium Mesterrel sem bírt. Hiába, a mágiát mindig csűrik-csavarják az írók.

Az tényleg érdekes, hogy hogyan marad mindez titokban Wanda előtt. Bár, ha jobban belegondolunk nem maradt az, hiszen a Skarlát Boszorkány idegösszeroppanását később pont ezekkel az okokkal (is) magyarázták.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5302 Dátum: 2019. December 03., 09:33:03 »
Lehet, hogy Bendis Fenegyereket jól írja, de nekem Bosszú Angyalai tekintetében ne emlegesd Bendist és a magasságot egy napon.  :violent:  ;)

És ja, igen fordulatos volt, sok csavarral. Mondjuk a végén a megoldás elég sok kérdést vet fel: biztos, hogy soha senki nem szólja el magát Wandának? És nem csak az Angyalok tudták, hogy vannak gyerekeik. Voltak szomszédaik is a kisvárosban, ahol laktak a terhessége alatt például. Szóval ezt elég vékony jégnek érzem.

De egyébként nagyon korrekt és sokkoló volt.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"