Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 539493 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5181 Dátum: 2018. Október 10., 22:30:37 »
Pumát én is csípem, alulértékelt karakter. Pedig majdnem megölte a Túlontúlit.  :D

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5180 Dátum: 2018. Október 10., 22:11:20 »
BA Vol1 304.

Puma történeteit olvasva mindig olyan érzésem van, hogy sokkal akartak kihozni ebből a karakterből, mint amennyi végül sikerült. Az biztos, hogy gyerekkoromban nagyon népszerű a képregénygyűjtő haverok között. Már az első feltűnése a Semices kiadásban "Támad a Puma!" borítóval nagy hatással bírt, szinte tűkön ülve vártam, amíg kölcsönkaptam a barátomtól a képregényt.  :lol:

Ez a történet is jó volt, nem sokszor fordul elő, hogy Thor pofozógépnek tűnik. Persze, végül összeszedte magát és szépen kivette a részét az Ufók legyőzéséből. Charlie sorsa érdekesen alakul a jövőben, bár úgy tudom, hogy ebben a sorozatban már nem látjuk újra.

Gilgames olyan karakternek tűnik számomra, akivel sem az írók, sem a rajzolók nem tudtak kezdeni semmit.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5179 Dátum: 2018. Október 07., 18:43:48 »
Nagyon szívesen. :)

Igen, ez egy gyos, lendületes, pörgős töltelékrész, egy meghökkentő vendégszereplővel, és pár veszélyes ellenféllel. Nem váltja meg a világot, de a töltelékek között jobb helyen szerepel.

Na igen, Gilgames jelmezei...  :rolleyes:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5178 Dátum: 2018. Október 07., 09:07:27 »
Köszi az Avengers vol. 1. 304. -et!  :worship:

Anno olvastam ezt a részt angolul, nagyon tetszett!  ;)
Igazi akciódús, fordulatos, egy részes story!  :brow:

Bírom Pumát, igazi ellentmondásos figura! Azért a Túlontúlinak egyedül nekimenni nem kis dolog!  :badteeth:

Thor elég szépen helyt állt az Ufó-k ellen! Gilgames-nek ez volt e legjobb szuperhős jelmeze!  :badteeth:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5177 Dátum: 2018. Október 01., 16:31:21 »
Nemcsak gének, neveltetés kérdése is. ;)
De leginkább az íróké.  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5176 Dátum: 2018. Október 01., 16:23:35 »
Nemcsak gének, neveltetés kérdése is. ;)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5175 Dátum: 2018. Október 01., 12:34:20 »
Blue S: Igen, Energikon szereplése kifejezetten nagy hullámokat vert. :D  :brow:
Vasember valóban jó vezető volt. Mondjuk kíváncsi lennék arra, hogy ha nema fater építi és nem az anyjáról mintázza, akkor vajon mire jutottak volna? Mondjuk, Thor már elkezdte leabálni a gépet, szóval valószínűleg ez maradt volna a végeredmény, csak még egy kis harc és szenvedés árán.
Hankkel szerintem az írók nem nagyon tudtak mit kezdeni. Valószínűleg kellett egy tragikus hős.

SithLord: Igen, ez az igen fejlett mesterséges intelligencia valóban erős. De hát, az öreg Stark egy zseni volt. Ezt örökölte a fia is.

...Ja, bocs, nem, mert a legutóbbi idióta retkon óta Tony csak örökbe fogadott gyermek...  :-\ :rolleyes: :dry:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5174 Dátum: 2018. Szeptember 29., 20:49:41 »
BA Vol1 Annual 9.

Írhatnám, hogy Vízió és Energikon nem sok vizet zavart ebben a történetben, de ez nem lenne igaz, hiszen mindketten beleestek.  :lol:
Furcsa volt látni, hogy két ilyen erős karakter töltötte be a pofozógép szerepét.

A helyzetet végül Vasember mentette meg, aki meg kell hagyni, remekül irányította a csapatát. Azonban úgy érzem, hogy Kapi volt az igazi nyerőember, mivel felismerte, hogy Arzenállal szemben az Úrnő kiiktatása a kulcs.

Akinek a viselkedése nagyon bejött az Hank. Szinte hihetetlen, hogy az ember, aki a csapategységet tartotta szem előtt, aki annyira aggódott a feleségéért, később az Angyalok ellensége lett. Még akkor, ha a további sorsa is ismert.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5173 Dátum: 2018. Szeptember 25., 07:18:45 »
Üdv! Köszi a Bosszú Angyalai 9. évszámát Farek, Genzo!!! :worship: :worship:
Jó volt a történet, de azért az durva, hogy a II. Világháború idején az öreg Stark egy ennyire erős robotot és hozzávaló rendszert épített. Nagyon lehetett érezni, hogy a végén a Vasfejű menti meg a helyzetet. De mondom ettől független tetszett!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5172 Dátum: 2018. Szeptember 16., 15:34:16 »
A Bosszú Angyalai 167-168, 170-177-ig: Érdekes volt ez a történet. Végül elolvashattam, hogy mi is ez a Korvac-saga. Bár az érdekes, hogy pár részben Korvac nem is volt benne, hanem inkább másról szólt. Pl. Jocasta, Ultron.(Bár Hank teljesen rendbe volt, míg a 162-ben zavarosnak tűnt.)

Mi lett volna ha... v1 32.: Ebbe egy kicsit olyan volt, hogy jobban ki lett fejtve, hogy Michael Korvac-nak mi volt a célja, amit el akart érni. És persze elgondolkodtató dolog is volt benne, mint minden más "Mi lett volna, ha..." részben. Hogy így lett volna jó, vagy nem. De ez már egy más kérdés.
A végén lévő plusz oldalak ugyan tényleg olyan, mintha nem sok köze újat adott hozzá. Bár itt Kapi is olyan volt, hogy elgondolkodott és elmondta, hogy lehet, hogy helyesen vagy helytelenül cselekedtek. Ez persze nézőpont kérdése.

A Bosszú Angyalai 301-303.: Jó ez a 3 részes történet. A csapat vezetésben tényleg sok kérdéseket felvetett, hogy ki alkalmas rá. A Nyugati Parti Angyalok is benne voltak érdekes módon.
És látom, hogy hamarosan közeledik a Marvel Extra-féle Bosszú Angyalai történet is.

A Nyugati Part Bosszú Angyalai v2 40.: Seregély, Tigra és Holdlovag háttérbe voltak, míg Sólyomszemék találkoztak az Éjjeli Műszakkal.

41.: Ebbe pedig Seregélyék voltak a főszereplők, míg Sólyomszemék nem voltak benne. Fantomlovasról tényleg sok mindenről esett szó és még ráadásul minden meg lett magyarázva.

42-44.: Végül elkezdődött ez a John Byrne-féle történet is. Vízió helyzet tényleg maradt némi kérdést, ami majdnem el lett felejtve, és újból elő lett véve. És tetszett a sok emlékezések és utalások Vízió történetéből. Észrevettem, hogy végül itt lesz az a Vízió történet, ami a Dokumentációban is le van írva.

Ezer köszönet érte Farek-nak, Genzo-nak és Peter P-nek! :worship: :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5171 Dátum: 2018. Szeptember 11., 10:05:29 »
Szegény Túlontúli történetét már annyiszor átírták, hogy a saját túlontúli anyja sem ismerne már rá.
De Bendis húzott egy olyat, hogy a Túlontúli valójában egy mutáns Nemember (Inhuman), aki ott volt az eredeti Titkos Háborúban is, de aztán mindenkivel jól elfeledtette magát. Nem is érdemes több szót pazarolni rá. Egy agyrém. És ugyan az utolsó oldal arra utal, hogy ezt is csak valami saját okból ő találta ki és dobta be az Illuminátusok tagjainak, de már maga az ötlet is idiotizmus, és a papír árát nem érte meg, amire nyomtatták. Erre elszúrni egy füzetet nagy baromság.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5170 Dátum: 2018. Szeptember 11., 09:58:22 »
Mi volt ez a Túlontolis dolog? Nekem nem rémlik... (akkor nem egy egész másik univerzum -vagy annak megtestesülése - vagy mi?)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5169 Dátum: 2018. Szeptember 11., 09:54:01 »
Igen, amit abból olvastam, az tényleg jól írta. De az Angyalok, a csapatképregények közelébe nem engedtem volna. Ráadásul simán letörném azt a kezét, amivel a retconjait veti papírra. Amit művelt a Túlontúlival az Illuminati minisorozat 5. részében, azért mind a mai napig szó nélkül, nekifutásból kettéfejelném (még ha a vége azt is jelzi, hogy maga a Túlontúli kis kamu játéka volt, de már a felvetés is hülyeség). De ugyanezen a szinten van a már említett "nincs káoszmágia", vagy a Titkos Invázió azon dolgai, amik régi, nem általa írt dolgokat módosítanak, mint pl. Seregély skrull cseréje.  :dry:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5168 Dátum: 2018. Szeptember 08., 14:26:35 »
Bendis borzalmas. Nem teljesen értem a sikerét.

Daredevil?

Az nekem kimaradt.

Próbáld be  :bravo:
A Kingpin pár éve elkezdte a teljes Bendis korszakot az elejétől.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5167 Dátum: 2018. Szeptember 08., 14:22:01 »
Bendis borzalmas. Nem teljesen értem a sikerét.

Daredevil?

Az nekem kimaradt.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5166 Dátum: 2018. Szeptember 08., 13:42:11 »
Bendis borzalmas. Nem teljesen értem a sikerét.

Daredevil?
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5165 Dátum: 2018. Szeptember 07., 19:21:36 »
Bendis borzalmas. Nem teljesen értem a sikerét. Nekem az alternatív Ultimate Spider-man sem tetszett, igaz, abba bele sem mélyedtem. Viszont a fővonalon pláne nem tudom az ő műveit hova tenni.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5164 Dátum: 2018. Szeptember 07., 09:44:22 »
A visszacsinálás rész nincs meg, az hogy ment?
Húha, jó régen volt már, én meg koromból kifolyólag erősen szenilizálódok...  :badteeth:
De emlékeim szerint a Mighty Avengers első sorozatában történt, mikor feltűnt az Unspoken nevű Inhuman (és mellékesen kiderült, hogy Black Bolt és a többi nemes Inhuman mekkora egy rabszolgatartó köcsög volt). Szóval valami olyasmi volt, hogy egy vele való harcnál vagy harc előtt magyarázat meg Strange (illetve rajta keresztül az akkori író izzadt vért), hogy ezt annak idején azért mondta, hogy gyengítse Wanda hatalmát, meg a káoszmágia mögött álló hatalmat. Mert hogy ha hisznek abban, hogy ilyen létezik, akkor az erősebb. Szóval gyengíteni akarta. Vagy valami ilyesmi.

A lényeg, hogy Bendis egy méretes hímvessző, és legszívesebben pofán vágtam volna, amikor a Káoszban bedobatta Strange-dzsel ezt a mondatot.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5163 Dátum: 2018. Szeptember 07., 07:02:15 »
Ez igaz... :) (bár a bepöccenése ilyen kihagyás után kicsit hihetetlen.)
Ebben van valami. De legalább foglalkoztak vele és nem veszett a feledés homályába. Számomra inkább az hihetetlen, hogy Bendis egy tollvonással áthúzta a káoszmágiát, és után vérrel és verejtékkel magyarázták ki és csinálták vissza az egészet.

A visszacsinálás rész nincs meg, az hogy ment?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5162 Dátum: 2018. Szeptember 04., 20:45:39 »
Ez igaz... :) (bár a bepöccenése ilyen kihagyás után kicsit hihetetlen.)
Ebben van valami. De legalább foglalkoztak vele és nem veszett a feledés homályába. Számomra inkább az hihetetlen, hogy Bendis egy tollvonással áthúzta a káoszmágiát, és után vérrel és verejtékkel magyarázták ki és csinálták vissza az egészet.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5161 Dátum: 2018. Szeptember 04., 16:05:20 »
Én inkább annak örülök, hogy Boszi állapotát nem felejtették el az évek folyamán.
Ez igaz... :) (bár a bepöccenése ilyen kihagyás után kicsit hihetetlen.)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5160 Dátum: 2018. Szeptember 04., 14:41:49 »
Én inkább annak örülök, hogy Boszi állapotát nem felejtették el az évek folyamán.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5159 Dátum: 2018. Szeptember 04., 12:29:30 »
Farek: én is így értettem. (Csak finoman céloztam arra az általános képregényes szokásra, hogy két csúcspont között "elfelejtjük" a történéseket, majd - képregényen belüli idöben számolva is - évek múlva szembesülünk a következményeivel. Pl.: a "boszi" megőrülésével...)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5158 Dátum: 2018. Szeptember 04., 09:58:35 »
Mondjuk most Clintnek is főhet a feje, hogy megkapták az új dajkát! :hehe:
Főni is fog. És nagy titkot nem árulok el, hogy kibírja röhögés nélkül...  :badteeth:

Olvastam a következő részeket: a dada pótlása zökkenőmentes lesz, nyugi :). Egyéb, fontosabb problémák fognak felmerülni és lekötni a csapat figyelmét (Tudod, amolyan monter-of-the-week jelleggel nem törödnek vele, majd minimális felvezetés után)... Bár nem mondanám, hogy történeti szempontból ezek amolyan csúcspontok lennének.
Mármint mik nem csúcspontok? Mert azért a Boszi történetének lezárása elég súlyos következményekkel jár a jövőre nézve. Mondjuk való igaz, a köztes részek nem kiemelkedők, de azért nem is rosszak. De mindegy, ne is spoilerezzünk nagyon.  ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5157 Dátum: 2018. Szeptember 04., 08:21:02 »
Olvastam a következő részeket: a dada pótlása zökkenőmentes lesz, nyugi :). Egyéb, fontosabb problémák fognak felmerülni és lekötni a csapat figyelmét (Tudod, amolyan monter-of-the-week jelleggel nem törödnek vele, majd minimális felvezetés után)... Bár nem mondanám, hogy történeti szempontból ezek amolyan csúcspontok lennének.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5156 Dátum: 2018. Szeptember 04., 07:37:03 »
Üdv! Köszi a nyugati part Bosszú Angyalai v2 44.részét Farek, Peter P., Sepi!!! :worship: :worship: :worship:
Ez a rész is igen megterhelő volt a Boszi szempontjából. Tényleg nem csoda, hogy később megőrült! Mondjuk most Clintnek is főhet a feje, hogy megkapták az új dajkát! :hehe:
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5155 Dátum: 2018. Szeptember 03., 13:49:26 »
Jogos.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5154 Dátum: 2018. Szeptember 03., 13:21:15 »
Hát én nem néztem volna ki ezt Michael Douglasból.  :badteeth:
Ugyan már. Ragadtál te már olyan dugóban, mint ő? Mondjuk a ma reggeli iskolakezdésnél?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5153 Dátum: 2018. Szeptember 03., 12:34:44 »
Jaaa, akkor keverem valamivel. Azt hittem ez az asszonyverő vagy darázsverő Hank.
Nem kevered, ő az. Csak itt éppen nincs kéznél vak komondor, szóval egész jó viszonyban van az asszonnyal.  :badteeth:
Hát én nem néztem volna ki ezt Michael Douglasból.  :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #5152 Dátum: 2018. Szeptember 03., 12:31:27 »
Jaaa, akkor keverem valamivel. Azt hittem ez az asszonyverő vagy darázsverő Hank.
Nem kevered, ő az. Csak itt éppen nincs kéznél vak komondor, szóval egész jó viszonyban van az asszonnyal.  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"