Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 565752 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4341 Dátum: 2014. Október 21., 08:02:34 »
Üdv! Köszi a Bosszú Angyalai v1 98.részét,Farek,Peter P.! :worship: :worship:
Azt először tényleg furcsának tartottam ebben a történetben,hogy Vasember is áldozatául esett ennek a hipnotikus muzsikának.De a későbbi magyarázat már egyértelművé tette,hogyan is következhetett be ez a csúfos eset.Farek nem túloztál mikor Clint új jelmezét furcsának találtad... :hehe: ez röhejes... :badteeth:
Végül is összességében nem volt rossz,várom a következő epizódot!!!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4340 Dátum: 2014. Október 14., 09:25:55 »
Helló Jimmy Star! Üdv itt!

Egyre jobban kedveled Amerika Kapitányt? Rá is fér, általában itt nem sok rajongója van. :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Jimmy Star

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4339 Dátum: 2014. Október 11., 14:34:48 »
Köszönöm az üdvözlést, tervezem, hogy maradok:)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4338 Dátum: 2014. Október 10., 10:29:09 »
...de mi mint tudjuk,hogy Amazont nem lehetne ilyen könnyen lenyomni.Igaz Farek? :cool:
Ó, azért én megpróbálnám  :brow: :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4337 Dátum: 2014. Október 10., 09:57:11 »
Üdv! Köszi a ÓMBA 4.részét,Farek,gorgiasz,Troll! :worship: :worship: :worship:
Itt már annyi szálon futott a cselekmény,hogy a három Kang felbukkanása csak még jobban megkavart(most mi van? :hehe:) Sólyomszem talán itt szembesül először a vezetés gondolatával.Azért a végén nagyot derültem,hogy Kang mégiscsak hoppon maradt. :lol: Kang dokumentációja döbbenet..  :worship:

A nyugati part Bosszú Angyalai v2 2. évszám,Farek,Peter P. :worship: :worship:
Azt hiszem sokunk kívánsága teljesült ezzel a történettel,hogy az Angyalok egymás ellen harcoltak.A csaták végeredményei logikusnak hatnak.Talán Amazon kivételével őt rettenetesen visszafogták a cselekmény szerint.Jó megértem,hogy a nyugisok főnökét nem lehetett legyőzni,de mi mint tudjuk,hogy Amazont nem lehetne ilyen könnyen lenyomni.Igaz Farek? :cool:
Várom a folytatást!!!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4336 Dátum: 2014. Október 09., 09:55:05 »
Egy új hozzászóló! Igen! Üdv a fórumon, maradj köztünk!

És köszönöm a kifejtett véleményedet.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Jimmy Star

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4335 Dátum: 2014. Október 09., 01:37:00 »
Látom, van egy olyan szófordulat, amelyet nem csupán én használok, ez a véletlen műve, nem lenyúlás:). Nagy elmék hasonlóan gondolkodnak (és szerények).

Nem elérhető Jimmy Star

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4334 Dátum: 2014. Október 09., 01:26:20 »
Valóban ki kell kapcsolnunk az agyunkat, de ha ez sikerül, akkor élvezhető a képregény, a magyar munkatársak ezúttal is remekeltek, minden nyalizás nélkül.
Szóval a fórum hozzászólóihoz hasonlóan engem is "megérintettek" a csaták:

Vannak hasonlóságok az én illetve néhány tag hozzászólásai között, ez nem véletlen, sokan látunk dolgokat hasonlóan.

Vasember- Csodakapitány: szerintem Csk az egyik legerősebb Angyal, ekkorra már képességeit is jól tudja használni és elég érdekes, hogy nem vett fel holografikus alakot a támadásnál. De az is kétségtelen, hogy Vasember nemcsak spéci felszereléssel bír, hanem okos is. A csata korrekt volt, végig kiegyenlített és valóban, itt Vasember népszerűsége nem tette lehetővé a vereséget, valahogy Csk sokkal szürkébb.

Kapitány- Seregély: elfogadható színvonalú küzdelem, bár lehetett volna jobb is (több közelharccal). Úgy látom itt mindenki számára egyértelmű, hogy a Kapitány nem bukhat el, főleg nem egy "utcai harcos" jellegű ellenféllel szemben (a jelzőt semmiképp sem negatív vagy degradáló értelemben írtam, de ugye Kapi olyanokat is elver vagy olyanok ellen is tartja magát, akik ellen reálisan- bármit jelentsen is ez a szó a képregények világában-esélye sem lenne). Egyre jobban kedvelem a karaktert, de nem jelen szám miatt, úgy általában írtam, itt azért nem alakít úgy igazán:)

Hank vs Darázs: többekkel ellentétben én ezt az eredményt nem tartom hihetetlennek, sem pedig hiteltelennek. Persze más is írta, hogy ha telibe kapja egy fegyver, az neki vajon miért ne árthatna? Beoltotta magát valamivel? Darázs lebecsülte férje harci képességeit, ez szerintem elég egyértelműen kiderül. Egy élet-halál harcban Darázsra tenném a voksomat, de ez így rendben volt számomra. Darázs az X-Ment és Magnetot is helyben hagyta a Titkos Háború alatt, még ha ez enyhén szólva is nevetséges. Pókember is kiosztott pár pofont az X-Mennek és az is hiteltelen volt (főleg annak ismeretében, hogy milyen kiegyenlített küzdelmet vív Logannel Berlinben, illetve Vadócot odaragasztja a halójával aki mozdulni se tud és a jelenlévők közül talán a legveszélyesebb, aki egymaga felér többel is?...), de Darázs még inkább, hiszen ő elkente a szájukat (oké, elmenekült). A kisebb verés miatt Pókembert úgy ahogy meg lehet magyarázni. De eltértem a tárgytól.

Thor vs Energikon: rendben volt. Energikon méltó ellenfél, kapott rendesen a Viharisten. Ennek ellenére azért eldőlt, ki az úr kettejük közül.
Holdlovag vs Fekete Lovag: csak megerősíteni tudom az általános vélekedést. Ez itt egy képregényes viszonylatban reális csata, méltó ellenfelei egymásnak. Én is Holdlovagot tartom jobbnak vagy mondjuk úgy, egymás ellen ő a jobb.

Druid vs Tigra: Azt mondanám, az első 5 csata hellyel-közzel elfogadható. Több helyen alakulhatott volna fordítva is, vagy volt bennük némi logikátlanság, de még meg lehetett magyarázni. Ezt is meg lehet, de itt éreztem azt, hogy némi törés van. Druid tényleg jelentős erővel rendelkezik Tigrával szemben, de olyan későn jött rá a megoldásra, hogy Tigra széjjel szedhette volna. Az is igaz viszont, hogy Tigrát sem az eszéért érdemes szeretni, tehát ha nem is annyira, mint az előzőek, úgy ahogy még ezt is lehet magyarázni.

Sólyomszem vs Amazon: Ez most valami rossz vicc? Értem én, hogy csapatának főnöke, de ezt tényleg muszáj volt? Nevetséges, kb mint Pókember vs a Tűz Ura…Sólyomszem tehetséges és okos, egy átlagos emberhez képest tudtommal már-már emberfelettinek tűnhet. Ő egy kemény fiú, talán még a Kapitányt is megizzasztaná szkanderban…vagyis Amazon ellen semmi esélye…(akinek ismerősen cseng ez a szöveg, nem véletlen: a Titkos Háború során más nevekkel elhangzik ez az okfejtés). Értem én, hogy Sólyomszem okosabb, dörzsöltebb és ügyesebb, emellett nem becsüli le ellenfelét, de nekem se lenne esélyem Fekete Laci ellen, hiába hiszem, hogy gyorsabb, ügyesebb és esetleg okosabb vagyok nála…azért ötletes volt.

A rész végéből kiderül, hogy bár a Kapitány ügyesnek tartja Seregélyt, jobban örült volna, ha ő küzd Amazon ellen. Ebből nekem az jött le, hogy Sólyomszemet nagyobb harcosnak tartja feleségénél, de azért hármójuk közül saját magát tartja a legjobbnak (hiszen ebben az esetben lett volna értelme egy más felállásnak, mely révén a keleti partiak győztek volna).
Az igazi az lett volna, ha Seregély jó manőverezés és sok adott pofon és bottal való ütés után kap néhányat Amazontól, Sólyomszem ellen pedig 6-7 oldalon keresztül vív győztes csatát a Kapitány. Igaz ugyan, hogy akkor vesztett volna a Nyugati Parti Angyalok vezetője, na de a Kapitány ellen és azt is szoros küzdelemben.

De azért jó csaták voltak. A történetet, de inkább a szereplők viselkedését inkább hagyjuk.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4333 Dátum: 2014. Október 08., 10:15:48 »
Buscema, illetve a Buscemák a kedvenc rajzolóm/rajzolóim.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4332 Dátum: 2014. Október 08., 09:28:04 »
Üdv! Köszi a Bosszú Angyalai 133,134,135.részét,Farek,Peter P.,gorgiasz,Troll! :worship:
133.Sólyomszem és az ő botja ...hmm  :badteeth: talán tényleg jobb,hogy nem tudunk erről többet. :lol:
Igazi meglepetés volt,hogy szembesültem a skrull nép békés szándékairól.A csuklyás személye adhatta volna magát,de eszembe sem volt.
134.Fúú,micsoda kavarások és párhuzamok vannak.Wanda viselkedése nagyon meglepett,persze ez az öreg boszi befolyása miatt van.
135.Tetszett ez a sok eredettörténet.Ultron nem sokat teketóriázott és törölte Vízió emlékeit,mint Fáklya.Persze ,mint tudjuk nem sokat ért el vele és Vízió az Angyalok mellett kötött ki.
Annyira gyönyörűek ezek a régi rajzok Buscema nagyon tudott! :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4331 Dátum: 2014. Október 07., 09:12:20 »
Üdv! Köszi a Bosszú Angyalai 130,131,132.részét,és az Óriás méretű Angyalok 3.számát Farek,Micho,Sepi,Troll! :worship: :worship: :worship: :worship:
130. Ez a rész igazán akció dús volt.Viszont a Vasember Thor összezördülés számomra kicsit hülyén jött le.Tony nagy elánnal nekilódult Thor pedig egy ütéssel leteremti,majd ha misem történt volna folytatódott tovább a történet.Csak néztem... :badteeth: semmi beszólás :nemtudom:
131.Kang zseniális tervet kovácsolt,bár szerintem az 1964-s Energikont leszámítva nem egy ütőképes csapat.Mehetnek a darálóba.Immortus tényleg ilyen naiv lenne...Fura volt Kapit Nomádként látni.És ki lehet az a titokzatos csuklyás alak?
132.Azt hiszem módosítom kell az előbb leírtakat és mégiscsak ütőképes ez az élőholt horda.
Óriás méretű Angyalok 3.Immortus is Kang?! Ehh.. :headscratch: Lenyűgöző és a sztori továbbra is lebilincselő!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4330 Dátum: 2014. Október 06., 11:27:16 »
Na, látom, pár embert megmozgattak a csaták. És akkor még nem is láttátok a folytatást...  :brow:
Jöjjön hát az én véleményem a csatákról, meg úgy az általános baromságokról.

Csodakapi kontra Vas: Őszintén szólva én is úgy gondolom, hogy Vasembert a talgaby által főleg Batmannél és Pókembernél sokat emlegetett népszerűség pajzsa segítette a győzelemhez. Bár el kell ismerni, ezt a harcot még egész hihetően megindokolták.

Seri kontra Kapi: Várható volt, Kapi legyőzhetetlen.

Thor kontra Energikon: Lásd Kapiéknál.

Hank kontra Darázs: Hááááát... itt azért már erősen vakartam a fejemet. Értem én, hogy Pym újonnan jött képességeit és magabiztosságát hangsúlyozni kell, de azért ezt már túlzásnak éreztem. Egy későbbi részben lesz még erre utalás, és bicskanyitogatóan nagyképűen nyilatkozik Pym. Persze, olyan fegyver, ami rá nem hat, ha közvetlen közelről arcba kapja, mi?

Druid kontra Tigra: Hááát... mentálisan elnyomj a szaglását, érzékeit, mi? Eh, szódával elmegy, de alapból úgy gondoltam volna, hogy ha a mentális erő nem hat, akkor Tigra széttépi a dokit.

Holdlovag kontra Fekete Lovag: Abszolút hihető. Akár fordítva is elhinném, de így egy kicsit életszagúbbnak érzem.

Sólyomszem kontra Amazon: Nos... azért itt is megvannak a magam kétségei. Oké, tudjuk, hogy az erőkülönbség nem minden (Kapi nyilván lenyomná még Galactust is a pajzsával...  :rolleyes: ), de azért erős barokkos csúsztatásnak érzem, hogy Sólyomszem elszalad Amazon és az ő hipererős lábai elől, majd a szerelmem pedig olyan mélyre süllyed, hogy Clint képes egy hevenyészett íjat is összeeszkábálni. Nyilvánvaló, hogy Sólyomszem is kedvelt karakter és csapatvezető, szóval ezért is nyert ő, de azért ezt nem érzem jogosnak.

Egyéb baromságok: ahogy a hírben is írtam, Halál birodalmában több élet van, mint a Föld legtöbb részén. A két csapat gondolkodás nélkül elfogadja azt, amit mondanak nekik. És honnan a bús bűdös francból tudják az eredményeket, pláne az alkalmazott harcmodort??????? Egyesével zajlottak és szélesvásznon nézhették azok, akik épp nem harcoltak, miközben koktélt szürcsöltek és popcornt zabáltak? Nevetséges, egyszerűen szánalmasan nevetséges. Ráadásul a végén, mikor összegyűlnek, Vasember megszólal: "Tudom, hogy a kelepek békében velünk jönnek!" Igeeeeen? És mégis honnan? Ők is meg vannak győződve a maguk igazáról, mégis lazán feladják, mert a párviadalok számában alul maradtak?

Szóval maradjunk annyiban, hogy - bár a csaták szórakoztatók, de - nem ez a Bosszúangyal történetírás csúcsa. Szerintem.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4329 Dátum: 2014. Október 05., 15:05:36 »
Igazából amíg a másik rész nem jön nem kerek a történet, de akkor én is a csatákról:

Csodakapitány vs Vasember: Ha komolyra ment volna szétkapja az alkeszt Monica, Vasembert csak a népszerűsége miatt nyerették meg.

Seregély vs Kapi: nem kérdés

Thor vs Energikon: kalapács nélkül is Thor

Sólyomszem vs Amazon: ez is elég vicces, elég könnyen adta magát Amazon, de itt is csak azért nyerhetett az íjász mert ő a nyugati parti vezető.

Hank vs Darázs: no comment

Holdlovag vs Fekete Lovag: teljesen reális végeredmény.

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4328 Dátum: 2014. Október 05., 11:48:05 »
NYPBA Különszám 02.

Mikor kiderült, hogy a kelepek meghaltak, azt hittem Sólyomszem felkiált: Hurrá, megnyertük a meccset!  :lol:

A párbajok elég érdekesek voltak, egyedül Kapi győzelmében voltam biztos, szerintem az fix egyes lenne a totóban.
Csodakapitány vs Vasember: bár Monica képességei meggyőzőbbek, de a teljes kiaknázásukhoz kész atomfizikusnak kéne lenni. Tony ügyesen használta ki a tudását.

Seregély vs Kapi: lásd fentebb.

Thor vs Energikon:  jó kis bunyó volt, de szerintem Thor akkor is nyert volna, ha csak tovább tömi Simon fejét a bölcs beszólásaival. "a harc feleslegessé teszi a harcosokat"? Ennek mi az értelme?

Sólyomszem vs Amazon: Clint ismét bizonyította, hogy igazi vezető és harcos is egyben. Amazon hiába erősebb az íjász tapasztaltabb.

Hank vs Darázs: talán a legnagyobb meglepetés számomra! Azt hittem, Darázs ismét megalázza a férjét, de az olyan cseles volt, felhasználva inkább a tudós, semmint a szuperhős vénáját, hogy teljesen megérdemelten nyert.

Holdlovag vs Fekete Lovag: érdekes, hogy mindketten őrültnek nevezték a másikat. Fekete Lovag valóban kissé kifordulva viselkedett, mintha a haláltól való félelem elvette volna az eszét.

A vége kiszámítható volt, de jó volt ez így, mert csak még jobban várom a folytatást. Ez tényleg egy igazi angyali ősz.  :)

Köszönet a honosításért! :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4327 Dátum: 2014. Szeptember 30., 20:38:05 »
És azt még hozzá kellett volna fűznöm, hogy mindeközben az egyetlen, aki a sztorijukat teljesen alá tudja támasztani az az öreg, megbízható Immortus. :)
Tényleg. :D :D  :D :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4326 Dátum: 2014. Szeptember 30., 20:23:47 »
Jogos. :)
De ekkor még ilyen ártatlanok voltak  ;D

Valóban. Boldog békeidők.

És azt még hozzá kellett volna fűznöm, hogy mindeközben az egyetlen, aki a sztorijukat teljesen alá tudja támasztani az az öreg, megbízható Immortus. :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4325 Dátum: 2014. Szeptember 30., 20:16:18 »
Jogos. :)
De ekkor még ilyen ártatlanok voltak  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4324 Dátum: 2014. Szeptember 30., 20:09:24 »
9. Konkrétan mire gondolsz?

Hát hogy van egy teljesen életidegen szituáció, és senkinek nem jut eszébe még csak megkérdezni sem, hogy biztos jó ötlet-e, ha hagyják, hogy hozzámenjen egy kib*****t fához, aki a gengszter apjával meg az ex-szerelme képével próbál hatni rá.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4323 Dátum: 2014. Szeptember 30., 14:50:28 »
Pepea:

Igen, ő ott Kapitány, csak ezidőtájt Nomád néven futott.
A csuklyás fickó pedig Mérleg, az emberi Zodiákus tagja volt régebben. A Mindörökké Angyalokban már szerepelt.


KiD:

1. Hm... igen. :)
2. Jó, hát soha nem eszéért szerettük :)
4. A forgatókönyvírók és az ő ötleteik... :) Ha magyarázni akarom, akkor Kang nyilván valami fura becsületkódex alapján nem akart többet visszahozni, mint ahányan az Angyalok vannak.
9. Konkrétan mire gondolsz?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4322 Dátum: 2014. Szeptember 29., 14:21:00 »
Nagyon szépen köszönöm, Farek és honosítói!  :worship:
Nagyon érdekes "összes" sztori a BA-iból.  :bravo:
Nem nagyon igazán értem, "új" ruha, az maga Amerikai Kapitány?
És pontosan ki az "vak" lilás fickó, aki Mantis apjának tekinti?
Üdv, Pepea

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4321 Dátum: 2014. Szeptember 29., 12:58:28 »
Köszi a legújabb részt!
Egyébként Ultron meglepően emberi. Azt néztem, hogy ha valaki segít neki, nem feltétlenül lép fel támadólag. Elég jó figura.
Zémó apja kicsit csalódás volt, "lemegy kutyába", meg elkezd alkudozni. :-\
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4320 Dátum: 2014. Szeptember 28., 21:18:16 »
Hú, átrágtam magam ezen a hosszú füzéren.

Először is boldog születésnapot, szép munka mindenkitől, aki valaha részt vett benne! :) Külön köszönet Fareknek!

Másodszor, szerintem a felét elfelejtettem a végéig,a miről akartam írni, de azért tessék véletlenszerű sorrendben:

1. Amerika Kapitány új ruhája... hát... nos...
2. Mondjuk az is tetszik, amikor Vietnámban hírt kap, hogy látták az ellenségeit Los Angelesben vagy hol, és abban a pillanatban lelép (ráadásul gyalog), pedig 1. nem valószínű, hogy ne várhatna még az indulása pár percet/órát, figyelembe véve, hogy 2. vagy fél napig fog tartani az útja oda (Concorddal) és 3. a kérdéses fickók valószínűleg már rég nem lesznek ott.
3. De talán ez mind semmi ahhoz képest, hogy ha jól sejtem, a haverjai a nagy mosolygás közepette csak azt felejtették el megemlíteni neki, hogy most temették el Bajvívót. Aki elég szerethető volt ebben a pár részben.
4. A Kang elleni első két csata nagyon jó volt, a harmadik már erőltetettebb, ha  már ennyi alakot feltámasztott, igazán feltámaszthatott volna még párat.
5. Immortus hirtelen jó lett? Ez elég gyorsan ment.
6. Mantis tök jófej. :)
7. Wanda sajnos nem. :( Pedig csípem.
8. A Kreeket megutáltam. Mondjuk túl szimpatikusak eddig sem voltak.
9. Ez a Mantis, házasodj össze egy fával csak engem emlékeztet az Avengers 200-ra?

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4319 Dátum: 2014. Szeptember 28., 18:12:44 »
BA Vol1 135.

Ultron nagyon kemény volt most is, szinte pillanatok alatt elintézte a Vízió testébe zárt Fáklya öntudattal rendelkező androidot. Azért az öreg Horton még utoljára összeszedte magát és nagyot alkotott.

A kreek semmit nem bíztak a véletlenre, két kislányt is elraboltak. Azt hittem, hogy Holdsárkánynak nagyobb szerep jut majd a történetben. Szegényt előbb Wanda elverte, majd kiderült, hogy nem ő nyerte a kiválasztottak csatáját, hanem Mantis. Hm, végül is Heathernek nem tetszett volna az a házasság, mivel ő amúgy is leszbikus. Lehet, hogy igazából ezért bukott el?  :lol:

Óriás méretű BA 04.

Elérkezett a maraton vége és fény derült Wanda különös viselkedésének okára is.
Vízió nagyon okosan rájött, hogy Dormamu blöfföl. Nekem is gyanús volt, ahogy próbálta meggyőzni az androidot, hogy az menjen el harc nélkül.
Kang tényleg nem képes feladni, de ezzel is csal azt bizonyította, hogy igazi ellenfél. Sikerült is átvernie az angyalokat, akik szerencséjére Immortus egy ügyes bűvésztrükkel átverte korábbi önmagát.

Valamikor nincs tervbe véve a sorozat első része?

Ja, és majd elfelejtettem: 26. oldal 1. és 2. panel, Thor végig hosszú nadrágban van, de az elsőn sortban feszít. No prize!  :nezze:

A dokumentáció nagyon érdekes és részletes volt. Kang számtalan alkalommal szerepelt már a Marvel Univerzumban, igazi örökös visszatérő ellenség. Csoda, hogy még képes számon tartani, hogy melyik idővonalon mi a helyzet.   



Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4318 Dátum: 2014. Szeptember 27., 20:26:36 »
BA Vol1 134.

Bár Sólyomszem figyelmezteti Vasembert, de azért nem tudta megállni, hogy ne süssön el egy beszólást.  ;)
Örülök, hogy a cotatik faja fennmaradt, szimpatikusak eddig. A Legfelsőbb Intelligencia a nagy eszéhez képest elég ostoba, ha nem veszi észre a másik kree csoportban a lehetőséget. Talán jobb is így a galaxis lakóinak. A 124. egyszer magyarul is szívesen olvasnám.

Vízió eredettörténete is a végéhez közeledik. Itt jóval több volt a visszautalás a többi sorozatra.
A két Fáklya összecsapása kemény volt. Az Alkotó mennyit tudja fényezni magát... 

A következő részben érkezik Ultron. Nagyon szeretem olvasni azokat a történeteket amikben szerepel.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4317 Dátum: 2014. Szeptember 26., 18:09:23 »
Sőt, igazából a kree-k háborús törekvései miatt lettek a skrullok olyanok, amilyeneknek ismerjük őket. Addig csak simán kapzsi, de békés kereskedők voltak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4316 Dátum: 2014. Szeptember 26., 16:15:48 »
És mit szóltál a kreek és skrullok ellenségeskedéseinek alapját bemutató történethez?

Erről már egy dokumentációban olvastam, de ilyen közeli képeket csak most láttam először a viszály kialakulásáról. Mikor még semmit sem tudtam a két faj közötti harc kialakulásának okairól, akkor a kreeket választottam szimpatikusabb félnek, mivel külsőre emberszerűbbnek tűnnek. A skrullok nagyon ellenszenvesnek látszottak a kinézetükkel és beszivárgásra alkalmas képességükkel.

A háttértörténet megismerése annyiban változtatta meg a véleményem, hogy most már egyformán rühellem mindkettőt. A kreek még nagyobb bűnösök, mint a skrullok, hiszen nem csak kirobbantottak egy csillagközi viszályt, hanem még szegény cotatikat is kiirtották. Ők lettek ennek a háborúnak a legnagyobb vesztesei. 

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4315 Dátum: 2014. Szeptember 26., 15:28:26 »
Az Óriás méretű számok 2-4. részei ezt a történetet pótolták ki, az 1. rész egy különálló történet volt (talán), az 5-ösben meg újranyomták az 1. évszámot.

Zémó tényleg nevetséges volt, mint egy síró-picsogó kisbaba.

A szinkrobot elejtése igen jó kérdés, soha nem gondolkodtam el rajta. Bár igazából csak egyikük fogja, a többiek csak úgy ott vannak. Ha nagyon meg akarnám ideologizálni, akkor azt mondanám, hogy a bot egyfajta időbuborékot von az Angyalok közé, szóval akkor van gáz, ha valaki abból kerül ki.

Sólyomszem komoly jellemfejlődésen ment keresztül az évek folyamán, és ez tényleg az ilyen régi történetek újraolvasásakor jön elő igazán.

És mit szóltál a kreek és skrullok ellenségeskedéseinek alapját bemutató történethez?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4314 Dátum: 2014. Szeptember 26., 15:18:33 »
Óriás BA Vol1 3.

Ez a kiadvány tulajdonképpen egy harminc oldalas füzet, amelynek számai a fő sorozatban játszódó cselekmény kiegészítései-befejezései? Megnéztem a Marvel oldalán, csak öt részes.

Kang ismét vereséget szenvedett, de ez már előre borítékolható volt a 132. részben látottak alapján. A végére teljesen széthullott a légiója, csak Energikon állt ki mellette az Angyalokkal szemben.

Zémó hisztije volt a legjobb. Szerintem Immortus azért választotta ezt a kivégzési módot, mert már fájt tőle a feje.  :lol:

BA Vol1 133.

Kiderült a csuklyás alak kiléte, bár mikor az előző füzetben a rendőrség közölte, hogy megszökött a börtönből, már sejteni lehetett, hogy Mérleg van a köpeny alatt.

Immortus igazán hálás figura. Ritkán találkoznak ilyen emberekkel az angyalok. Ez az utazás nagy segítséget jelent nekik. Amúgy mi történne, ha elejtenék a szinkrobotot? Visszakerülnének a saját idejükbe vagy ott ragadnának a múltban?

Sólyomszem a vicces beszólásaival lassan Mantis agyára megy, szinte látszik rajta, hogy nem érdekli az egész. Bezzeg pár év múlva, mikor már éretten gondolkodva egy saját csapatot vezet! Hihetetlen, hogy mekkora változáson esett át a karaktere az évek során.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4313 Dátum: 2014. Szeptember 25., 14:30:51 »
BA Vol1 132.

Kang gyorsan elvesztette az előnyét. A csapata egyáltalán nem egységes, ráadásul van egy dezertőrük is. Az angyalok egyik legnagyobb erőssége viszont pont az egység. Bár még nem gyűltek össze az útvesztőben, de Vasember áldozata talán nem volt hiábavaló.

Zémó báró csicska viselkedése engem is meglepett, nem csak a kalóz-zombit.
A csuklyás alak ismét villant, bár továbbra sem derült ki kicsoda. Az viszont már biztos, hogy köze van a Bajvívó szellem megjelenéséhez.

Egy apró észrevétel: a 13. oldalon nincs felcserélve egy bubi? Az első panelre gondolok.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4312 Dátum: 2014. Szeptember 25., 09:49:18 »
Ez jólesik, hogy így emlékeztek rá. Bár eddig is tudtam, hogy ezen az oldalon a hozzászólások nem a Holdba csapódott rakéták. :)
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség