Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 549803 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4221 Dátum: 2014. Július 28., 09:48:15 »
Úgy általában a kisokosokkal óvatosan bánok, nehogy elspoilerezzek valamit magamnak, így a BA kisokossal is hasonlóképp cselekedtem, de biztos nagyon jó az is. :D
Akkor olvasd el úgy, hogy kihagyod a következő fejezeteket belőle:
A Bosszú Angyalai krónikája: 3-5. oldalak (1-2. oldalnak a borítót és a kreditet veszem.)
Bosszú Angyalai Top 25. "Ezt bosszuld meg!": 19-24. oldalak
A Bosszú Angyalai 101 tény "101 kis Bosszúangyal": 27-36. oldalok
Ki kicsoda: 63. a végéig

De szerintem a többit érdemes elolvasni. Vannak köztük rövid képregények, vicces listák (25 legbénább szuperhős; a halottak, akik állandóan feltámadnak, spoiler mentes érdekességek), szóval nem pusztán szikár tények és összefoglalók.

Egyébként a  fordítás és beírás minőségét mindig kiválónak találtam, kivéve talán a Semic-Marvel Extra scaneknél, bár ez nem a ti hibátok.  ;)
Ööö... melyekre gondolsz? Mert az Ostrom új fordítás és beírás, nem a Semices.  :nezze:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető uhrindam

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4220 Dátum: 2014. Július 27., 23:33:37 »
Köszönöm az új BA vagyok történeteket, nagyon tetszettek! :)

Egy régebbi kérdésre válaszolva:
Ez a beszéd!  :brow:

Na és mesélj, melyik történet (minisorozat, vagy a sima sorozaton belül) tetszett a legjobban? Hogy tetszett a BA kisokos? Érdekel minden visszajelzés, teljesen mindegy, hogy milyen régen kikerült történetről is van szó. Hiszen ha valaki csak talált ide és olvast őket végig, annak azok is új élmények.

Igazából úgy az egész BA a kedvencem, bár az Ostrom az kifejezetten az, és a Fullánk-őrület dolog is nagyon tetszett. :D Úgy általában a kisokosokkal óvatosan bánok, nehogy elspoilerezzek valamit magamnak, így a BA kisokossal is hasonlóképp cselekedtem, de biztos nagyon jó az is. :D Egyébként jobban kedvelem az újabb történeteket, a "retro" korai BA számok annnyira nem tudnak lázbahozni, némelyik eléggé buta történettel rendelkezik, ám csemegének jók azok is.
Egyébként a  fordítás és beírás minőségét mindig kiválónak találtam, kivéve talán a Semic-Marvel Extra scaneknél, bár ez nem a ti hibátok.  ;)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4219 Dátum: 2014. Július 27., 21:48:08 »
Nehéz belőni Novát.
Ja. Baromira gyors.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4218 Dátum: 2014. Július 27., 21:01:05 »
Nehéz belőni Novát. Akkoriban éppen a Thanos Imperative-val volt elfoglalva.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4217 Dátum: 2014. Július 27., 18:57:05 »
Nem tudom, hogy pontosan Nova melyik időszakában lehetett. talán talgaby el tudja helyezni. De igen, valószínűleg akkortájt.

Rájával hamarosan összefuthatsz a visszatérő fősorozat oldalain, bár főszerepet továbbra sem játszik.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4216 Dátum: 2014. Július 26., 19:59:35 »
A BA vagyok 03.:

Nova:
jó volt látni, hogy milyen jól együttműködtek Pókemberrel. Ez a történet az oldalon futó Nova Vol4 jelen pillanatban olvasható részei után játszódik? Csak a Világelme megjelenéséből ítélve. A történet vége is nagyon poénos lett. Ez az író páros vajon írt már Pókember sztorikat? Ha nem, akkor talán érdemes lenne kipróbálni.

Jogbajnok és Tűzcsillag:
végre kiderült, ki mozgatja a háttérből a szálakat, de nekem akkor is a rész tetszett a legjobban, mikor Vance és Angela "megbeszélték" a múltbeli másukkal, hogy miként-miért szakítottak.

Rája: a kedvenc elhanyagolt hősöm. Már egy másik oldalon is írtam, hogy szívesen olvasnék több történetet a szereplésével. Úgyhogy ennek nagyon örültem. Még akkor is, ha rövidebb volt, mint egy rája farok.  :lol:

Hulk: mint egy Marvel-mini.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4215 Dátum: 2014. Július 25., 13:55:07 »
...úgy látom, Farek fordított:...
Ööö... nem tudom megítélni, ez most jó vagy rossz?  :headscratch: :)

Remélem, tetszett a történet. Ha kell, szívesen ajánlok még a fent levők közül jó történeteket.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4214 Dátum: 2014. Július 25., 13:45:41 »
Hú most választottam ki véletlenszerűen az egyik BA v1 történetet, éppen Darázs ajánlja fel Túlontúlinak a csatlakozást, Herkules válaszán nagyon jót nevettem, úgy látom, Farek fordított:
"Megcsalának füleim? Nem hiszem el az iménti őrült ajánlatot!"  ;D Kapi pedig tőle szokatlanul (és nyilván tudtán kívül) egy poénos  "Hagyjuk a színpadiaskodást, Herkules!" fordulattal hűti le.  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4213 Dátum: 2014. Július 24., 00:19:47 »
Ez a beszéd!  :brow:

Na és mesélj, melyik történet (minisorozat, vagy a sima sorozaton belül) tetszett a legjobban? Hogy tetszett a BA kisokos? Érdekel minden visszajelzés, teljesen mindegy, hogy milyen régen kikerült történetről is van szó. Hiszen ha valaki csak talált ide és olvast őket végig, annak azok is új élmények.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető uhrindam

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4212 Dátum: 2014. Július 23., 23:44:03 »
Na ennek örülök. :D Kivárom türelmesen. :) Egyébként igen, már megvolt, az ostromot még régebben a Marvel+-ból olvastam,a többit tőletek "pótoltam". :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4211 Dátum: 2014. Július 23., 13:32:04 »
Persze. Most csak azért megy helyette Bosszú Angyala vagyok meg MK Angyalok, mert a most soron következő részek már évekkel ezelőtt kikerültek az oldalra, és nem akarok emiatt előre rohanni. Azt szeretném, hogy a megjelenés ideje szerint párhuzamosan fussanak a keleti és a nyugati parti Angyalok kalandjai.
Ebből kifolyólag viszont a GVH utáni részek még jóóóóóóó messze vannak. Bocsi.  :nemtudom:

Viszont tervben - és belátható időn belül - van pár klasszikus BA történet is. Szóval lesznek itt Angyalok, dögivel!  ;)

Ha pedig mindez nem elég, akkor foglald le magad, és olvass el minden eddig kikerült BA történetet :) Vagy az már  megvolt?  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető uhrindam

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4210 Dátum: 2014. Július 23., 13:26:35 »
Hali!
Várható az eredeti BA történetek folytatása? :D Esetleg a galaktikus vihar utáni időkből? :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4209 Dátum: 2014. Július 23., 10:05:41 »
Azt kell mondjam, igazad van. Persze nyilván mindent meg lehet magyarázni. Hiszen Özvegy nem azért érkezett, hogy ártson nekik, sőt, inkább védte őket. Másrészt meg nem szabad lebecsülni az orosz tudósok képességeit sem.

De igen, ezek azért engem is zavartak. De ne aggódj, hamarosan emelkedni kezd a sorozat színvonala.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4208 Dátum: 2014. Július 23., 08:13:18 »
Üdv! Köszi a MKBA. 21.részét,Farek,talgaby! :worship: :worship:
Akcióban nem volt hiány ebben a részben.Ez tetszett,de több baki is becsúszott ebbe a kalandba(szerintem).Először is a Pókfejet ,hogy tudta Natasha hátulról meglepni úgy,hogy a pókösztön be sem indult?Aztán,hogy tud elhelyezni a Vasember páncélján bármilyen kütyüt,hogy azt Tony ne érzékelje?Kicsit aláteljesítettek ebben a sorozatban.Tudom,hogy fiatalabb korosztálynak szánják ezt a sorozatot,de ez a fentebb említettek lebutítása,nem?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4207 Dátum: 2014. Július 20., 14:12:08 »
Hidd el, lesz azért Póki jobb is. ;)

Tony elismeri a tudást. Csak ne legyen nagyobb, mint az övé :P
Rég olvastam már a következő részeket, de emlékeim szerint nem lesz direkt folytatása. Bár Fekete Özvegy még feltűnik majd.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4206 Dátum: 2014. Július 20., 09:31:11 »
BA MK 21:

Megint bebizonyosodott, amit már nagyon sok képregényes oldalon megvitattunk: szegény Pókival nem tudnak mit kezdeni csapatban. Most is komplett idiótának van beállítva. Pedig a Marvel Team-Up sorozatokban még olyan jól működik a dolog.

Vicces, hogy Fekete Özvegy itt is belezúgott Tonyba. Az Ultimates sorozatban ennek a románcnak (már, ha volt) csúnya vége lett.
Az viszont nagyon tetszett, hogy Vasember végig elismerően beszélt Vankoról. A Vörös Dinamó páncéljába bújt fickó viszont már nem volt valami okos, szerinte puszta kézzel is leverte volna a páncélfejűt?  :rolleyes:

Bár tudom, hogy ez a sorozat nem a történetek folytonosságáról szól, kíváncsi vagyok, hogy a vége miatt lesz-e folytatása.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4205 Dátum: 2014. Július 15., 15:19:50 »
Szóval,jöhet a folytatás!!! ;D
Úton van.  :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4204 Dátum: 2014. Július 15., 08:04:57 »
Üdv! Köszi a nyugati Angyalok vol2-022.részét,Farek,Peter P. :worship: :worship:
Most aztán tényleg tetőfokára hág a történet!Ennyi elpuskázott lehetőség amit a csapatnak át kellett élnie.. :rolleyes: Igaz,hogy a F4-es talán már nem segíthet,de szerintem Hank van olyan briliáns elme,hogy összedob valami kütyüt a következő részre ami hazahozza az időben elveszett csapattársait.
Szóval,jöhet a folytatás!!! ;D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4203 Dátum: 2014. Július 13., 21:22:16 »
Tanulság: amelyik szuperhős nem húz be egy nagyot egy másik, felbukkanó kollégájának, az óvatlan!  :lol:
Nem, inkább gyanús. Egy valódis szuperhős tudja, hogy először mindig ütni kell a másik szuperhőst. De egy beszivárgó ellenség megpróbálna jóban lenni mindenkivel.  :brow: ;D

Hm, egyébként történt köztük más is csókon kívül? (OK, tudom, ez gonoszság a részemről, de állandóan eszembe jut ez a kérdés.)
Hm, nem csak neked jutott eszedbe. Személy szerint én úgy gondolom, hogy igen, Fantomlovas kihasználta Barbara beginázott állapotát.

(Az F4 saját sorozatában szenteltek ennek pár oldalt?)
Nem tudom, de nem hinném. talgaby?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4202 Dátum: 2014. Július 13., 17:46:50 »
NYPBA Vol2 022.:

Végre megoldódott a rejtély, hogy miért bunyózik először két szuperhős, ha találkoznak: mert nem tudhatják, hogy az igazival van-e dolguk. Végül is, Pókember maszkot bárki húzhat a fejére, de egy dupla szaltó lendületével megtámogatott pofont már lehet csak kiosztani.

Tanulság: amelyik szuperhős nem húz be egy nagyot egy másik, felbukkanó kollégájának, az óvatlan!  :lol:

Na, elég a komolytalanságokból, elvégre ez a rész nem sok vidámságot tartogatott hőseink számára.
Seregély kész végigkergetni az egész világon elrablóját, ami érthető is, hiszen nem csak a szabadságában korlátozta, hanem az érzéseiben is. Hm, egyébként történt köztük más is csókon kívül? (OK, tudom, ez gonoszság a részemről, de állandóan eszembe jut ez a kérdés.)

Energikon viselkedés már mindenkinek feltűnt. Ebből előbb-utóbb komoly vita vagy lecseszés lesz, de Simon meg is érdemli.
A sok lehetőség közül Sólyomszem csapata a padlóra esett, de jó vezetőként Clint előbb nyugalomra inti a csapatot, majd lelket önt beléjük. Bár azt még ő sem tudja, hogy az F4 időgépe összetört. (Az F4 saját sorozatában szenteltek ennek pár oldalt?)     

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4201 Dátum: 2014. Július 07., 09:47:59 »
Farekre nem jellemző módon volt egy-két elgépelés a történetben,de ez biztosan a tartós hőségre fogható.. :cool:
Jó fej vagy, de sajnos nem. Maga a fordítás már régen megvolt, a beírás is egy ideje, csak a végső simítások várattak magukra. Bár lehet, hogy a korábbi munkák is nagy hőségben zajlottak, és akkor minden érthető! :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4200 Dátum: 2014. Július 07., 09:32:39 »
Üdv! Köszi az Óriás méretű Bosszú Angyalai című történetet,Farek,Troll és talgaby! :worship: :worship: :worship:
Hmm,Kang mindig megtudja kavarni a dolgokat,ha feltűnik.Tulajdonképpen mivel ő úgyis utazgat az időkben biztosan átélt már egy-két olyan idősíkot ahol ő a mindenható.Tehát ha úgy vesszük az Angyalok csak ebben a történetben győzedelmeskedtek. :badteeth: Na jó nem bonyolítom...  :hehe:
Farekre nem jellemző módon volt egy-két elgépelés a történetben,de ez biztosan a tartós hőségre fogható.. :cool:

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4199 Dátum: 2014. Július 03., 09:22:21 »
Én egy olyan. kalandfilm sorozatot keresek - ha már ilyesmibe mentünk bele - amiről nagyon kevés emlékem van. Kb. 90 körül mehetett, +/- pár év és emlékeim szerint az újvilág felfedezése  VAGY a polgárháború idején játszódhatott Amerikában. És... semmi egyéb... Ötletek? :)

Szia!

Ha régi filmeket keresel, akkor szerintem itt tedd fel a kérdésed, nekem tudtak segíteni:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/1401-nosztalgia-avagy-a-kozelmult-80-90/

Farek: Az első sorozat, amit írtam az Emberrablók (Kidnapped) 1978-as sorozat, Youtube-on megvan a főcímzene is. Szerintem, ha meghallgatod, már Neked is ismerős lesz. A láthatatlan nyomozó sorozat főszereplője - David McCallum -  pedig tényleg játszik benne, jól emlékeztem, a Wiki tévedett. Az imdb oldalán ott is van a stáblistában.

A második pedig a Le loup blanc - vagyis a Fehér Farkas. Ez, mint kiderült nem sorozat volt, hanem tv film, csak itthon több részben adták le a hossza miatt.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4198 Dátum: 2014. Július 02., 23:55:34 »
Én egy olyan. kalandfilm sorozatot keresek - ha már ilyesmibe mentünk bele - amiről nagyon kevés emlékem van. Kb. 90 körül mehetett, +/- pár év és emlékeim szerint az újvilág felfedezése  VAGY a polgárháború idején játszódhatott Amerikában. És... semmi egyéb... Ötletek? :)
Észak és Dél.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4197 Dátum: 2014. Július 02., 23:51:44 »
Én egy olyan. kalandfilm sorozatot keresek - ha már ilyesmibe mentünk bele - amiről nagyon kevés emlékem van. Kb. 90 körül mehetett, +/- pár év és emlékeim szerint az újvilág felfedezése  VAGY a polgárháború idején játszódhatott Amerikában. És... semmi egyéb... Ötletek? :)

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4196 Dátum: 2014. Július 01., 14:04:26 »
Na, ezekkel viszont megfogtál.  :headscratch:

Nem csodálom, eddig még senki sem tudta.

Azonban az első leírásában említett filmet megtaláltam: a Láthatatlan nyomozó. A színész filmesadatbázisában viszont nem találtam meg a keresett sorozatot, ami azt jelenti, hogy tévedtem, tehát nem ő játszotta az utast.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4195 Dátum: 2014. Július 01., 13:49:44 »
Na, ezekkel viszont megfogtál.  :headscratch:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4194 Dátum: 2014. Július 01., 12:50:33 »
Van még 2 másik sorozat is, amiknek nem emlékszem a címére és gyerekkoromban (ami máig tart a Párom szerint) láttam, csak sajnos azoknak a címére sem emlékszem.  :(
Meséld el, mire emlékszel belőlük, hátha tudok abban is segíteni  ;)
Ja, az atlantiszosra meg emlékszem, szerintem akkoriban minden fiú abban a stílusban akart víz alatt úszni :) Azt később tudtam meg, hogy Duffy volt benne a főszereplő, hiszen hol volt még akkor a Dallas kis hazánkban.

1.
Ez a sorozat főleg Skóciában játszódott, mikor még az angolok uralkodtak felettük. Az időszak kb. 1600-1700, már nem páncélos lovagok jártak az utakon. Ha jól emlékszem itt már "vörös kabátosoknak" hívták az angol katonákat. A főszereplő egy fiatal fiú volt, aki elment a nagybátyjához, egy öreg fickóhoz. Az öreg leszervezett neki egy utat egy hajón, de mint később kiderült, igazából eladta hajósinasnak. A hajón utazott még egy előkelő utas, aki egy menekült lázadó skót nemes volt. A hajó legénységét viszont lefizették, hogy öljék meg. Azonban a fiú kihallgatta beszélgetést és figyelmeztette az utast, aki így felkészülten várta a legénységet és kardjával megaprította őket. Végül mindketten sikerült megszökniük a hajóról. A nemes adott a fiúnak egy "Stuart" gombot, és ezt felmutatva az volt, hogy kihúzta a srácot a bajból, mert a lázadók ismerték a gomb tulajdonosát és nagyon tisztelték. Ha jól emlékszem az utast az a színész játszotta, aki sok évvel később egy másik sorozatban is - jóval idősebben - szerepelt. Itt egy tudóst alakított, aki egy kísérlet során láthatatlanná vált. Majd elkészítették az arca élethű másolatát és a kormánynak dolgozva bűneseteket oldott meg.   

2.
Na ezt még nagyon kisfiú koromban láttam, de a jelmezek miatt, anno nagyon megfogott. Azonban nem sokra emlékszem belőle, de talán segít.
Valamikor a feudalizmus idejében játszódhatott, legalábbis a főgonoszok, amolyan földesúr félék voltak. Volt egy lázadókból álló banda, akik rettegésben tartották a környéket, bár a másik szemszögből ők voltak az ellenállók. A vezérük egy fehér farkas fejet viselt a fején, Fehér farkasnak is nevezték, azt hiszem a bandát is így hívták. A főszereplők fiatalok lehettek.
Volt a filmben egy fogyatékos alak, aki nagyon sután mozgott, de szinte mindenhol ott volt, ahol események történtek, de nem foglalkozott vele senki, mert ártalmatlannak tűnt. Szerintem fehér haja lehetett, mert "Lisztesfejű"-nek nevezték. Ja, igen, fekete-fehér Orion tv-nk volt. Szóval azt hiszem, az utolsó részben kiderült, hogy ez az alak volt a Fehér Farkas és segített mindenkinek. Már csak azért is megakarnám nézni, mert a banda pont az urak palotáját ostromolta, mikor kis falunkban, ahol akkor laktunk, megszűnt a tv adás, mert az ottani vezetés szerint ártalmas volt délután 5 után tv-t nézni. Gondolom azért, mert akkor jött haza a tehéncsorda és kellett fejni, vagy valami ilyesmi volt az oka.   

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4193 Dátum: 2014. Július 01., 11:42:33 »
Van még 2 másik sorozat is, amiknek nem emlékszem a címére és gyerekkoromban (ami máig tart a Párom szerint) láttam, csak sajnos azoknak a címére sem emlékszem.  :(
Meséld el, mire emlékszel belőlük, hátha tudok abban is segíteni  ;)
Ja, az atlantiszosra meg emlékszem, szerintem akkoriban minden fiú abban a stílusban akart víz alatt úszni :) Azt később tudtam meg, hogy Duffy volt benne a főszereplő, hiszen hol volt még akkor a Dallas kis hazánkban.

8. oldal 2. panel: vagyunk
10. oldal 1. panel: amely közvetlen

Amúgy nem sok, csak olyan szembeötlőek voltak a a nagy képek miatt. Nem rosszindulatú kritika akart lenni.
Nem is annak vettem. Mi sem vagyunk hibátlanok - bár ekkorákat csúf dolog benne hagyni -, szóval örülök az észrevételeknek.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4192 Dátum: 2014. Július 01., 11:28:00 »
Régen volt egy hasonló sorozat az M1-en, abban is egy fickó szerepelt, aki a vízben-víztől erősebb lett. Eléggé fantasztikus kalandjai voltak. Farek, esetleg Te, mint hozzám hasonló öreg harcos, nem emlékszel a címére?
Ha jól emlékszem, Ember az Atlantiszról volt a címe és Patrick Duffy, még a Dallas előtti időszakból volt a főszereplő. És most a lelkem megnyugtatására utána néztem. Jól emlékeztem.

Igen, ez volt az!!! Arra már nem emlékeztem, hogy a későbbi Bobby Ewning volt a főhős. Minden elismerésem, hogy erre így emlékeztél.
Szerintem jó kis sorozat, persze, a maga idejében. Az egész család nézte, még a nagyszüleim is.
Van még 2 másik sorozat is, amiknek nem emlékszem a címére és gyerekkoromban (ami máig tart a Párom szerint) láttam, csak sajnos azoknak a címére sem emlékszem.  :(

A beírásra most csak 4 csillagot adtam, kicsit sok volt az elírás.
:-[ :o  Bocsi. Ha esetleg felsorolod őket, akkor kijavítom és a javított verzióval frissítem a kint lévőt.

8. oldal 2. panel: vagyunk
10. oldal 1. panel: amely közvetlen

Amúgy nem sok, csak olyan szembeötlőek voltak a a nagy képek miatt. Nem rosszindulatú kritika akart lenni.