Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 536760 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #231 Dátum: 2004. November 29., 15:33:16 »
Idézet
A program mindenkép sikeres, legalábbis esetemben biztos, mert eddig nem igazán kedveltem A Legnagyobb Hősöket, de mostanság egyre szimpatikusabbak.
Szia Margali!
Ez igen, egy újabb elégedett vevő   De komolyan, nagyon jól esik ilyeneket olvasni, hiszen ezért tesszük ezt az egészet. Remélem, hogy ezt a hozzászólást több is követi és ittragadsz a fórumon. Azt áruld már el, miért nem kedvelted őket?
Idézet
A névvel kapcsolatban meg, értem, hogy miért Marvel, de nem lehetne Marvel Kapitány, így meg maradna a neves játék is, meg magyarosabb is lehetne?
Ugye-ugye? Nem vagyok egyedül, akit a lefordítható nevek le nem fordítása zavar! Yessss... illetve igennnn!      Mint mondottam már korábban, én a fordításokban továbbra is lelkesen Csodakapitánynak fordítom, Micho meg lelkesen visszaangolosít.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #230 Dátum: 2004. November 29., 13:59:48 »
A program mindenkép sikeres, legalábbis esetemben biztos, mert eddig nem igazán kedveltem A Legnagyobb Hősöket, de mostanság egyre szimpatikusabbak.

(A 89-es 7. oldalának utolsó buborékjából lemaradt egy „otthagyva”.)
A névvel kapcsolatban meg, értem, hogy miért Marvel, de nem lehetne Marvel Kapitány, így meg maradna a neves játék is, meg magyarosabb is lehetne?
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #229 Dátum: 2004. November 26., 17:01:02 »
Idézet
írtad, hogy "á'la RTL Klub". Tudod, azon van az előzetesekben az a gumicsirkés fazon. De mind1, csak ez ugrott be nekem.
Oké, közben leesett.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #228 Dátum: 2004. November 26., 16:03:57 »
írtad, hogy "á'la RTL Klub". Tudod, azon van az előzetesekben az a gumicsirkés fazon. De mind1, csak ez ugrott be nekem.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #227 Dátum: 2004. November 26., 13:16:48 »
A témában felkerült az oldalra a Csúcsbiztonság 2/3 - Marvel Univerzum A Fájdalom Világa
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 26., 13:17:19 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #226 Dátum: 2004. November 25., 23:06:00 »
Idézet
Kicsit off, de az a csirkés fazon nagyon idióta!
??? Ezt most nem értem.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #225 Dátum: 2004. November 25., 18:29:18 »
Kicsit off, de az a csirkés fazon nagyon idióta!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #224 Dátum: 2004. November 25., 16:46:53 »
Idézet
Idézet
Rákaptam az angyalokra. Eddig csak néhány képregényt  ismertem belőlük, de itt annyit beszéltetek róla, hogy úgy gondoltam elolvasok egy angyal történetet.
nagyszerű  tök jó hallani, hogy van foganatja az eredeti célunknak Farek-kel: miszerint Angyalokat az olvasóknak, hadd ismerjétek meg jobban őket  
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nagyon jó a tudat, hogy van, akit mi vettünk rá, hogy egy kicsit jobban megismerje a Föld Legnagyobb Hőseit.


Kree-Skrull háború: nagyon jó történet, mint már említém vala, de még egy dolgot meg kell jegyeznem: ha valakit nagyon ki nem állok a Marvel univerzumban, az Rick Jones. Kifejezetten utálom (bár való igaz, a Spidertomon megtalálható új Captain Marvel sorozatban végre egészen jó fej fickót faragtak belőle). Nekem nagyon úgy tűnik, hogy valakinek a kedvence volt, az örök fiatal gyerek, akit, ha már nem adtunk neki az elején szuperképességeket, akkor legalább futtassunk majd minden jelentősebb főhős oldalán. (Bizalmas információim szerint csak azért nem volt Pókember társa is, mert tengeribeteg lett és elhányta magát az első hálóhinta után.) És ez borzasztóan idegesít, amikor megpróbálnak rámtukmálni egy karaktert több oldalról is. Hulk helyében amikor először megjött az eszem, egyből agyoncsaptam volna. Ráadásul később még elég komoly szerepet is játszatnak vele, mint az ki fog derülni itt a későbbiekben is, a jelenlegi történetben. Szóval ez az én véleményem. Szerintem (á la RTL Klub). Lehet vele vitatkozni, vagy egyezni.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #223 Dátum: 2004. November 22., 22:51:12 »
Idézet
Rákaptam az angyalokra. Eddig csak néhány képregényt  ismertem belőlük, de itt annyit beszéltetek róla, hogy úgy gondoltam elolvasok egy angyal történetet.
nagyszerű  tök jó hallani, hogy van foganatja az eredeti célunknak Farek-kel: miszerint Angyalokat az olvasóknak, hadd ismerjétek meg jobban őket  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #222 Dátum: 2004. November 22., 19:09:08 »
FAREK:

Marvel RPG :
Nem egy nagy rendszer, egyszerűen néhány értékkel nem is számértékekkel határoznak meg karaktereket. De nagyon sok információt tudtam meg az egyes karakterekről, lehet saját szuperhősöd speciális értékekkel, vagy játszhatsz szuperhősökkel. Én pl mndig Amerika Kapitánnyal játszom  

Két szabálykönyvet felrakok remélem örömét leli benne aki csak érdeklődő, és a hozzáértők is találnak bennük nyalánkságokat.

Szoval mindenkinek:

http://kepeim02.uw.hu/Marvel1.pdf

http://kepeim02.uw.hu/Marvel2.pdf
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 22., 19:12:07 írta regnar »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #221 Dátum: 2004. November 22., 18:54:58 »
Blue S: Örülök, hogy tetszik, remélem, így is fog maradni. Az általad említett történetek közül párra van esély, de egyelőre eléggé távlati tervekben. Hiszen csak ez a vonal 9 rész, plusz... de ez maradjon meglepetés   De ne aggódj, van elég történet a tarsolyunkban és előbb-utóbb szeretném a nyugati parti Angyalokat is bevenni a buliba, mert nekem igazság szerint talán még kedvesebbek is voltak az esendőségük miatt, mint a főcsapat.
Igen, valóban lesz egy a nagy pillanatok közül. Csak ezért bánom egy kicsit, hogy az a doksi fölkerült, mert lelő pár olyan momentumot, amit az eljövendők mesékben szerepel, de hát ez van.  
A kamerával kapcsolatban pedig oké, hogy átveszik, de: hány fényévre is vannak? Milyen gyorsan is terjednek a rádióhullámok? És nincs több kérdésem, öné a tanú, ügyvéd úr.

Regnar: köszi a dicséretet. Micho nevében is (nem baj, Micho?). Milyen a Marvel RPG? Játszottam egy pár világgal, de ehhez még nem volt szerencsém.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #220 Dátum: 2004. November 22., 18:31:27 »
Igen olvasom a Dokumentációt is, de megvallom én már ismertem őket a Marvel RPG-kből de azért sokkal jobb magyarul, merthát az ember nem mindig ért rendesen mindent  

Pl a főhadiszállás magyarosítása nagyon király volt.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 22., 18:32:03 írta regnar »

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #219 Dátum: 2004. November 22., 18:22:15 »
Avangers 089:

Nem nagyon szeretem a visszaemlékezéseket, de Rick gyors elgondokodása, ahogy tisztázta magában a helyzetet, most kifejezetten jó volt. Főleg mivel sem az F4, sem Captain Marvel vol1-es történeteivel nem vagyok nagyon képben. A történet csak most kezd kibontakozni, de eddig ígéretesnek tűnik.

Szvsz a fordításban maradhat a Captain Marvel.  

A dokumentáció sokat segített az angyalok idővonalának megértésében. 1-2 történetet, például West Coast Avangers 100. vagy mikor Herkulesről leesik a gatya, Pym távozása szívesen olvasnék. Jól láttam, hogy a most folyó történetben is lesz egy a nagy pillanatok közül?    

A kamerás dolog tényleg furcsa, persze elképzelhető, hogy átveszik a biztonsági rendszer irányítását.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #218 Dátum: 2004. November 22., 16:16:22 »
Idézet
A Captain Marvel név lefordítását a lent említett okok miatt nem is firtattam, mert úgy láttam ez az elfogadott.

jöhet a folytatás
Ne aggódj, én továbbra is Csodakapitánynak fordítom, hátha Micho unja meg hamarabb  
Jön a folytatás, ma küldtem el kettőt is Michonak. Meg jönnek a szokásos kiegészítő információk is.

Tényleg, ugye emberek mindenki elolvassa a dokumentációkat is?  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #217 Dátum: 2004. November 22., 11:10:06 »
A Captain Marvel név lefordítását a lent említett okok miatt nem is firtattam, mert úgy láttam ez az elfogadott.

jöhet a folytatás

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #216 Dátum: 2004. November 22., 09:17:53 »
Regnar: 'kkor. Ja, elharapta a szóvéget.
Pölö: hát, igen, valóban egy kicsit idegen.
Titanikus tablókép: először nem értettem, aztán leesett  

Egyébként meg örülök, hogy tetszik a történet és az extra dokumentáció is. Ha már annyit vacakolunk vele Michoval... Rick Jones arca sajnos már a szkennben is ilyen volt. Sorry.

Mindenkinek ajánlom ezt a történetet, mert nagyon jó, fordulatos, összetett, sok szálon futó. Tipikusan olyan történet, amit ha ma írnának meg, akkor kétszer ennyi számban és nagy cross-overekben tennék meg. De hadd biggyesszek ide pár kritizáló megjegyzést, ami a forrdítás során felettébb idegesített. Konkrétan két dolog.

Egyrészt a 16. oldalon, amikor kiderül, hogy Mar-Vell sugárzást bocsátott ki és Vízió kitalálja, hogy ez egy olyan sugárzás "...ami végül egy láncreakcióba torkollik, mely elpusztíthatja ez egész Földet." Ettől majnem ideggörcsöt kaptam. Nem egy optimista hozzáállás, mi? Honnan a fenéből gondolja? Illetve nem is az a baj, hogy gondolja, hiszen szíve joga, de innentől kezdve ezt már mindenki kész tényként kezeli. De MIÉRT???? És ha a sugárzás egy következő szintre emelte volna a képességeit, mint egy mutáció? És ha csak az örömöt sugározta magából, hogy Rick újra köztünk van? Szóval borzasztóan felidegesített ez, ráadásul sehol nem támasztották alá, csak kész tényként lett kezelve és punktum.
A másik dolog a 19. oldalon, amikor mutatják Ronant és a Legfőbb Intelligenciát, amint egy belső kamera képén keresztül figyelik a földi eseményeket. Igen? És hogyan, ha szabadna kérdeznem??? Mert ez nem varázserő, amire mindent rá lehetne fogni! Hogy a pélóba kapcsolódott rá egy zárt rendszerre? De oké, rákapcsolódott. Csak az a baj, hogy annyi fényévre vannak, amit ember meg sem tud számolni (18. oldal). Szóval ne próbálják nekem beadni, hogy csak úgy egyszerűen élőképet kap. Meg aztán még kamerát is tud váltani, amikor az Őrszemet életre kelti. Ettől már majdnem sikítottam.  

Ettől függetlenül továbbra is ajánlom mindenkinek, mert nagyon jó, csak ez már kikívánkozott belőlem.

Ja, ha valakit zavar a Captain Marvel név, illetve hogy nincs lefordítva az Kaine-nél és Michonál reklamáljon.   És lefordítottam Csodakapitánynak, ahogy az kell, de Micho arra hivatkozva, hogy Kaine oldalán már vannak fönt róla szórló történetek és ott Captain Marvel-ként említik (mert Kaine nem szeret neveket leforítani   ) kérte, hogy hagyjuk meg így. Nekem meg engednem kellett az erőszaknak.  
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 22., 09:20:22 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #215 Dátum: 2004. November 20., 10:08:19 »
Az addig rendbven volt hogy hadvezér meg kém...meg hogy meghalt. Már a szerepjáték ismertetőjében halottként említik.


Igen megvan a csodakapitányos is (meg mindegyik  )

Köszi az infókat. mindenképpen elolvasom a halálát....

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #214 Dátum: 2004. November 20., 10:00:28 »
Captain Mar-Vell egy kree hadvezér volt, akit kémkedni küldtek a földre. Itt "megtért", átállt hozzánk    és a jobban kiejthető Marvel nevet vette fel. Most volt a Spidertomon a Captain Marvel Halála című 64 oldalas grafikus novella magyarul, ha érdekel a karakter.
Monica azután lett Captain Marvel, hogy az eredeti meghalt. Aztán ő is megváltoztatta a nevét Photonra (azt hiszem), mikor kiderült, hogy az eredeti C. marvelnek van egy fia, Genis-Vell és most ő lett az új Captain Marvel (akiről 6 történet is fenn van a Spidertomon).

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #213 Dátum: 2004. November 20., 09:37:51 »
Regnar, asszem a magyar Pókember 16. számában volt egy sztori Csodakapitányról (a női), ott Pókember is fennakad ezen, hogy nem férfi, meg a csaj is, mert nem tudta, hogy ez a név már foglalt.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #212 Dátum: 2004. November 20., 07:59:04 »
Angyalok - Csak a halott idegen a jó idegen.

Rákaptam az angyalokra. Eddig csak néhány képregényt  ismertem belőlük, de itt annyit beszéltetek róla, hogy úgy gondoltam elolvasok egy angyal történetet. Szóval nem igazán ismerem a csapat történetét, a karakterek hátterét (pontosabban minden történetüket) (vagyis nem mindegyikét) de kíváncsi voltam a történetre. Marvel Univerzumot ismerem bár csupán a szerepjátékok világából, szóval az egyes karakterek erjével adataival tisztában vagyok általában. Persze azért vannak (nem is kicsi) hiányosságaim, szóval ha valami irtózatos nagy hülyeséget irnék, vagy kérdeznék ne alázzatok a földig.

Borító. Olyan Marveles. Szokásos. Ezzel pozitív értelemben jellemeztem. Tökéletesen megfelel az eddigi irányvonalnak grafikailag, a karakterek szépen rajzoltak, és jók a színek. A Bosszú angyalai felirat is tetszik. Szóval a borító bejön.

Képregény. Rajzilag is Marveles. Semmi extra. De ez is pozitív értelemben mondom. Engem kicsit zavart, hogy Rick Jones arca erősen hasonlít egyes Peter Parker ábrázolásokra. Meg a 15. oldalon valahogy lemaradt a fél arca, vagyis a szeme  

Dokumentáció érdekes volt. Meg sok lehetett vele a munka. Egy igazi rajongónak szerintem csemege, nekem mint érdekesség jött le, de ez is bizonyítja, hogy aki nem annyira érdeklődik a dolog után annak is nyújthat érdekességeket.


Beírás.  
5. oldal 'kkor. elharapja a szót, vagy elírás.
Ezzel a "PÖLÖ" szófordulattal már találkoztam a heti frissítésben és akkor sem tetszett. olyan idegen...



Nekem azért lenne egy kérdésem, bár lehet hogy mindenki széjjelröhögi majd rajta magát, de valahol el kell kezdeni Bosszú angyalai képregényt olvasni.

Szóval CAPTAIN MARVEL az nem nő volt? Monica Rambeau? Mert a Marvel Super Heroes - Avengers Assembled RPG-ben ő Captain Marvel. (ebben a kiegészítőben van a Mansion leírása is , meg a felszerelésé is.) Mert ebben ugyanúgy megtalálom Quicksilvert (pietro), Scarlet Witchet (wanda) Visiont. Szóval nem értem.
Szóval     Captain Marvel       és      Captain Mar-vell     az két különböző ember, itt mégis egyként van kezelve, mármint a képregényben. Szóval nem értem.

Amúgy a Kree-ket ebből a kiegészítőből ismerem, itt le van írva röviden a faj története, ezért is kezdtem olvasni ezt a képregényt, mert megláttam, hogy kree-háborúk.

Farek én vagyok az aki nem ismerte fel a titanikus tablóképet

Amúgy nem rossz, vagyis majd kialakul...
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 20., 08:10:03 írta regnar »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #211 Dátum: 2004. November 19., 18:31:39 »
Az egész sztori végig kész van, csak feliratozni kell. És persze, véleményezd, arra büszke vagyok, ha így is sikerül aránylag korrekt munkát végezni... Ja, és ezután Michonak még júniusban kicsit megmondtam a magamét, úgyhogy remélem, több ilyet nem kapok.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #210 Dátum: 2004. November 19., 09:42:19 »
A témában felkerült az oldalra a Bosszú Angyalai - A Kree-Skrull Háború 1/9.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Avengers képregények
« Válasz #209 Dátum: 2004. November 18., 20:54:47 »
Minek csinálsz olyat, amit nem szeretsz?
Ne mondd, hogy kényszerítettek...(csináld, különben  )
Akkor a további részről már ne is mondjak semmit?  
Lesz folytatás?

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #208 Dátum: 2004. November 18., 17:22:17 »
Nitro, megsúgok valamit: rühelltem a MaxSecet, örülök, hogy túl vagyok az egészen. A siár nekem is feltűnt, de csak a 2. vagy 3. rész táján, aztán már nem akartam belenyúlni. A zavaros bubik ellen nem tudok tenni, az eredetiben is elég zavaros volt.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Avengers képregények
« Válasz #207 Dátum: 2004. November 18., 13:34:23 »
Szerintem azért nem volt eddig véleményezve, mert elég rég kinn vannak már, és mikor kikerültek még a régi fórum volt.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Avengers képregények
« Válasz #206 Dátum: 2004. November 17., 21:50:13 »
Először is bocs a két egymást kovető hozzászólásért, de más témában vannak.

Idézet
Techno eszembe sem jutott. Biztos, hogy az ott a Techno-Warlock?
Persze, oda is van rajzolva. Nem felismerhető?  

Idézet
A második észrevétel jogos, azt akartam írni a fordításba, hogy "mindenki a nagy városban", de véletlenül így maradt, és ezek szerint a beíró meg így vélte régiesnek. Ez az én hibám.
És lesz javítva?  
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 17., 21:52:11 írta Nitro »

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Avengers képregények
« Válasz #205 Dátum: 2004. November 17., 21:27:36 »
Kicsit megkésve(de nem megkéselve) véleményezném a Csúcsbiztonság 0. részét.
Elég hosszú szám volt és biztos volt benne rengeteg munka, viszont nem látom, hogy véleményezte volna bárki is.  
De lehet, hogy nem kerestem elég jól. Na szóval. Nagyon jól meg van csinálva a magyar verzió, szép a beírás, és a fordításban is csak néhány hibát szúrtam ki, ami szembetűnt az eredeti elolvasása nélkül is. Néhány buborék zavaros volt, de nem volt sok belőle. Szokás szerint a nevekkel volt problémám. Jöjjön a más oldalakon már megszokható hibajelentő(bár úgyis tudom, hogy nem javítjátok ki, ha igazam van, akkor sem  ):
Cadre K: a cadre osztagot, különítményt vagy hasonlót jelent. Örültem volna, ha magyar nevet adtok neki.

shi' ar: ez fájdalmas, mivel már a magyarul megjelent képregényekben is siár néven jelent meg a faj, ezt illett volna követni.
14. oldal: milédi ... hmm, ez így fonetikusan írva elég izé  
18.old 1. szövegdoboz: a terran földlakót jelent
19.oldal 2. kocka: Birodalmi Gárda a neve a csapatnak (érdemes utánanázni a dolgoknak néha).
21.old. 3. kocka első buborék: milédi
23.old: Birodalmi Gárda
35. oldal: terran

Szóval mindent összevetve egész jó munka, VTominak kellene csak egy kicsit utánanézni a "szakirodalom"-nak.  
Hamarosan jön a következő rész elemzése, remélem mire elolvasom, meglesz a második és harmadik is itt az oldalon  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #204 Dátum: 2004. November 16., 08:16:05 »
Idézet
Még régebben volt róla szó, hogy ha Thornak maszkja és szakálla van, akkor az Thunderstrike, mert az igazi Thor minden reggel rendesen megborotválkozik. Akkor jött szóba az is, hogy az Ostromban is Thunderstrike szerepelt ..
Hm. Ebben van igazság, de tudomásom szerint ekkor Thor még Thor volt, csak a sérülések miatt viselt maszkot és szakállt, mert az átok és a gyógyulás hiánya miatt az arcát is nagyon komoly sebek borították. De persze ha valaki meg tud erősíteni vagy cáfolni, azt szívesen veszem. (inkább erősíteni   )... Közben megnéztem egy leírást is, és abból az derül ki számomra, hogy jól emlékszem, valóban a sérült Thorról van szó, Thunderstrike, illetve Erik Masterson csak később lép színre.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Crow

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
    • http://ybk.tlof.hu
Avengers képregények
« Válasz #203 Dátum: 2004. November 15., 20:46:07 »
Idézet
Crow: nem, ez nem Thunderstrike, ez egy igen komolyan sérült Thor.
Még régebben volt róla szó, hogy ha Thornak maszkja és szakálla van, akkor az Thunderstrike, mert az igazi Thor minden reggel rendesen megborotválkozik. Akkor jött szóba az is, hogy az Ostromban is Thunderstrike szerepelt .. de ha Te azt mondod, nem .. én meghajlok a magasabb tudás előtt!  
(már ami az Avengerst illeti   )

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #202 Dátum: 2004. November 15., 09:05:01 »
Idézet
X-Men/Angyalok 1.
Bocs, hogy így utótag szólok a nevek miatt, mert tényleg megkaptam átnézésre, de találtam egy hibát a 16. oldalon. A harmadik képkockában a hivatkozásban: Warlock magyar neve Techno...  
Valamint a 18. oldalon a második kocka második buborékjában a szöveg zavaros. Érteni, hogy mit akar mondani, csak nem az van odaírva.  
Többet nem találtam. Még egyszer bocsi.
Nem akarok mentegetőzni (nem a fenét), de mivel nem ismerem azt a történetet, amire a 16. oldalon hivatkoztak, ezért simán azt hittem, hogy Adam Warlockról van szó. Techno eszembe sem jutott. Biztos, hogy az ott a Techno-Warlock?
A második észrevétel jogos, azt akartam írni a fordításba, hogy "mindenki a nagy városban", de véletlenül így maradt, és ezek szerint a beíró meg így vélte régiesnek. Ez az én hibám.


Crow: nem, ez nem Thunderstrike, ez egy igen komolyan sérült Thor.
A sarló&kalapács valóban nagyon komoly, még jó, hogy nem egy hatalmas kasza meg egy cséphadaró voltak a nemzeti jelképek. Egyébként meg szívesen fordítok, de köszi. Igazán őszinte legyek? Ezt a történetet még csak egyszer olvastam és nem igazán tetszett akkor, remélem, most jobban megfog.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"