Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 540099 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #261 Dátum: 2005. Január 24., 17:37:05 »
Igennnnnn!!! Végre! Egy reakció és vélemény      
Margali, érzelmeim irányodba egyre csak erősödnek     remélem, velünk maradsz.
Vízió egyébként napenergiával működik. Szóval napelemes  
Szóval Sólyomszem hogy vált Góliáttá:
Kérlek szépen: "And then came a day..." amikor Sólyomszem úgy érezte, hogy az íjával, nyilaival és céllövő képességeivel nem elég erőteljes szövetséges az Angyalok számára.
Ekkor történt, hogy a Fekete Özvegyet, akit fogságban tartottak, keresték a csapat tagjai, de Sólyomszemet hátrahagyták a személyes érintettség miatt (mivel akkor szeretők voltak). Ekkor Clint megtudta, hogy hol van az Özvegy és Pym egyik adag szérumját felhasználta, hogy megmentse, felvéve a Góliát nevet (Avengers 63.) Egészen az Avengers 97-ik számáig ezt használta, utána visszatért a Sólyomszem aliashoz.
Egészen az Avengers 345-ik számáig, ahol is ismét felöltötte a Góliát jelmezt, az Operation: Galactic Storm idején. Erről most nem mondanék többet, mert tervezzük a megjelenést.
Harmadszor is felvette az identitást, valamikor a WCA 80-90-ik számának környékén, amikor Ultronnal, a bűnöző Góliáttal és pár hasonló emberkével harcoltak.
Ez hát Sólyomszem-Góliát II története.
Végre hosszú idő után ismét egy kérdés, amire válaszolni kellett. Ha bárki másnak van hasonló kérdése, ne fogja vissza magát, szívesen válaszolok, ha tudok, hogy terjesszem az Angyalok szeretét.
Hogy mit tesz egy rakat hangya? Szerinted milyen érzés az, amikor mondjuk egy rakatnyi vörös hangya hirtelen bekúszik a ruhád/jelmezed/páncélod alá és a legkellemetlenebb helyeken kezdenek el harapdálni?  
Az okfejtésed Rick Jones-szal kapcsolatban hibátlan és nagyon tetszett, főleg a törpés összehasonlítás. Hm, én megadom neked a képregény háttérpszichologóia professzora címet  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #260 Dátum: 2005. Január 24., 14:31:52 »
Hű-hA!    Újabb és újabb döbbenetek, Víziónak van tápcsatornája? Mivel működik?
 
 Érdekel bővebben, hogy mikor és miért lett inkább Sólyomszem Góliát! (Pedig igazán bájos, mikor két csata között nyilakat farag.)
 De szemlátomást nem csak neki vannak gondjai a hasznosságával Bár kicsit visszás, hogy akinek erejével akar jobb lenni, az is inkább visszalép, mert kevésnek érzi magát… De az is igaz, hogy sose értettem mi haszna annak ha valaki ingen kicsi (az nem hátrány?), vagy mit tesz egy halom hangya az elvetemült gazok lefegyverzéséért. Kicsit asszem csalódtam is mikor végül mégsem a 3 hangya mentette meg Víziót.
 Valószínűleg ezen nemes hősöknek nem is igazán a képességeikkel van a baj, hanem inkább a lelkesedésükkel, a motivációkkal! Hiszen ha valaki kellőkép elszánt könnyűszerrel lefegyverezheti a Fáklyát, csak le kell fröcskölni.
 Rick Jones már rég lenyomta volna Fátumot,. meg Galactus-t, ha tudná változtatni a méretét.
 Ennek nyomán igen tartalmas megállapításra jutottam: ez a fiatal ember nem egyszerűen dicső fajunk képviselete a szuper képességek uralta világban, (ezt a posztot lenne hivatott betölteni a fenti kettő, Amerika Kapitánnyal már problémásabb a dolog a szérum miatt, de Batman a klasszikus példa).
 Rick a 8. törpe! A kor átlag kis embere, aki ugyan közel van főhőshöz, ő maga sosem válhat azzá, élte valami nagyobb kiszolgálására irányul, amiből ő maga sosem részesül, de ami ellne küzd az rá is épp oly fenyegető, mint a hősre, egyetlen különlegessége a többi átlag embertől, hogy felismeri ezt a fenyegetést, így vagy úgy. Sosem lesz belőle dicső Bosszú Angyal, ahogy Kukából sem lesz herceg és az örök szerelmet sem találja meg. És, hogy mért hatásosak a módszerei és ennek ellenére mért nem lehet ő a győztes? Hogy lehet, hogy 7 aprócska törpe napi több kocsinyi drága követ termel ki a bányából és egy ócska viskóban él az erdőben, ahelyett, hogy az ország királyai lennének?

 A tehén skrullokról eszembe jutott egy kedves történet, amiben néhány alakváltó idegen jutott a földre és meglátván az első fát, annyira megtetszett nekik ez a létforma, hogy hátra levő életüket fenyőfaként töltötték a Szikláshegységben. Úgy látszik tehénnek lenni kevésbé csábító az idegenlények számára.
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #259 Dátum: 2005. Január 14., 10:25:46 »
Ugye megmondtam! Itt van hát! Akkor most záporozzanak azok a vélemények!  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #258 Dátum: 2005. Január 13., 02:12:30 »
A témában felkerült az oldalra a Bosszú Angyalai - A Kree/Skrull Háború 5/9!
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #257 Dátum: 2005. Január 07., 11:35:34 »
Hölgyek és urak, ne csüggedjetek. A jövő heti frissítésben ismét érkeznek a hatalmas Angyalok a háború következő részében és az egy 35 oldalas rész   Meg persze jön majd a szokásos dokumentáció is, remélem, van rá kereslet.
Addig is, mint azt már korábban is említettem, nyugodtan lehet véleményezni az eddig is felkerült részeket, valamint kérdezni bármilyen Avengers témában s én a legjobb tudásom szerint felelek.
Ja, és persze B.Ú.É.K.!!!      
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #256 Dátum: 2004. December 30., 09:03:41 »
Idézet
Több szempontból is el vagyok maradva...
1.   
2. Megtaláltam a csattanót a végéről: Sólyomszem = Góliát ???   
de...   de...   De akkor miért viselkedik olyan furán? Olyan mint egy... mint egy... kezdő... Nahát! Nahát! 
Végre! Már kezdtem azt hinni, hogy mindenki elpártolt tőlünk  
Elnézést kérek, hogy a legutóbb nem volt Angyalok frissítés, de éppen költözés alatt vagyok és nem sikerült időre befejezni a fordítást. De higgyétek el, megéri várni, mert a következő szám nagyon hosszú és nagyon jó lesz.

Margali:

1. Mintha hájjal kenegetnének  
2. Igen-igen, Sólyomszem bácsi ebben az időben Góliátként futott. És még kétszer visszatért ehhez az identitáshoz. Ha érdekel bővebben is, hogy hogy is van ez, csak kérdezz bátran. Meg úgy általában bárki nyugodtan kérdezhet az Angyalokkal kapcsolatban. Hogy amatőrként viselkedik? Biztos hiányzik neki egy óriási íj és nyílvesszők  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #255 Dátum: 2004. December 29., 22:48:27 »
Több szempontból is el vagyok maradva...
1.  
2. Megtaláltam a csattanót a végéről: Sólyomszem = Góliát ???    
de...   de...   De akkor miért viselkedik olyan furán? Olyan mint egy... mint egy... kezdő... Nahát! Nahát!  
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #254 Dátum: 2004. December 23., 09:26:29 »
Idézet
Milyen a New Avengers rajza? Úgy értem, csak a borítóját láttam a Marvel honlapján és egy-két figura kissé bénán nézett ki (pl. a Kapitány feje is furcsa volt).
Kérlek szépen, a rajz jónak mondható, bár az általad említett arcforma probléma néha engem is zavar. Jobban szeretem a határozottabb vonalú arcokat. De alapvetően rendben van a rajz. És egyelőre a sztori is.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #253 Dátum: 2004. December 22., 20:21:24 »
Milyen a New Avengers rajza? Úgy értem, csak a borítóját láttam a Marvel honlapján és egy-két figura kissé bénán nézett ki (pl. a Kapitány feje is furcsa volt).

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #252 Dátum: 2004. December 22., 11:24:22 »
Na mi a helyzet, fiúk-lányok? Mindenkit annyira lefoglal a karácsonyi láz, hogy nem jut ideje olvasgatni meg fórumozni? Ejnye. Ne tessék ezt velünk csinálni. Olyanok vagyunk Michoval meg Trollal, mint a fantasy istenek, hívők és követők nélkül elsorvadunk. Szóval  , hogy túléljünk.
Tegnap kaptam meg a New Avengers 1. részét és az Ultimates vol. II. 1-et is. az Új Angyalok bizalomgerjesztően indult, bár nagyon még nem fejtették ki a történetet, mert sok volt a hatalmas, szöveg nélküli rajz, de bizakodom. És egyelőre hihetően oldják meg a hősök közeledését egymáshoz (nem úgy...).
A Végsőkre még nem jutott időm, de én nagyon szerettem azt a sorozatot, sajnos az első sorozat eléggé foghíjasan van meg és már Quicksilver is egy jó ideje nem frissített a honlapján. Ha van igény rá és Ő továbbra sem jelentkezik, akkor lehet róla szó, hogy átvegyük a stafétát, de persze első az Angyalok és a Nyugati Party szakasz (akiket hamarosan megismerhettek).
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #251 Dátum: 2004. December 18., 13:31:58 »
Ugyan már, Troll! Ne szégyenkezz, hiszen jobb későn, mint még később    
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #250 Dátum: 2004. December 18., 13:23:15 »
ööö, szóval a témában megjelent a felkerült az oldalra a Bosszú Angyalai - A Kree-Skrull Háború 4/9.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #249 Dátum: 2004. December 18., 11:40:56 »
Tök jó, hogy van pár biztos pont az Angyalok életében, akire lehet számítani. Pl. Blue S.   De ne fogd vissza magad, ha késztetésed van, nyugodtan írhatsz többet és gyakrabban is  

Jarvis árulása: előbb utóbb felkerül, csak "sok a terv és kevés a Farek" (Madách után szabadon), szóval türelem. Hidd el, addig sem fogsz unatkozni.
A számok tükrében nekem is az egyik kedvencem. Hogy ki számolta össze? Hát én   ! Na jó, ez nem igaz, de le a kalappal az emberke előtt, aki megtette.
Hogy ki mozgatja a szálakat? Nos, ez maradjon rejtve a végéig. De hidd el, a következő szám rárak egy újabb nagy csavart és a "galaktikus helyzet egyre fokozódik".
« Utoljára szerkesztve: 2004. December 18., 13:30:50 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #248 Dátum: 2004. December 18., 11:18:33 »
Angyalok 92.

Ez a dokumentáció is tartalmazz 1-2 olyan információt, amit jó lenne részletesen is elolvasni: pl. Jarvis árulása.  

A számok tükrében pedig egy nagyon állat ötlet! Ki számolta ezeket össze? Ellenőrizte valaki? Tök jó!  

Essen szó a történetről is.

Érdekes volt, ahogy mindenki az Angyalok ellen fordult. Szinte tisztán kivehető, hogy valaki a háttérből mozgatja a szálakat. A legjobban mégis Wanda és Vízió jelenete tetszett.  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #247 Dátum: 2004. December 13., 10:29:42 »
Idézet
Valamit nem értek: fejlett Kree technológia, de csak hallani lehet az üzenetet, válaszolni nem?
Ne aggódj, nem csak Te nem érted   Talán az lehet a magyarázat, hogy a citadellát még évezredekkel korábban telepítették és akkor még nem volt olyan fejlett a kree technológia. Vagy nem.

Rick Jones valóban nem piti. Ha lett volna egy banánhéja - tudod, az a ragadozó madár, aminek a banán az áldozata - akkor azt is a talpa alá dobja.  Ja, és szerintem nagyon helyt álló a definícód róla. Ezt megjegyzem, vagy legalább is igyekszem.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #246 Dátum: 2004. December 13., 10:00:04 »
Angyalok 91.

Rick Jones zseniális!  

Fejbedobja az Őrszemet egy kővel, miközben olyan hősök ütései sem tudták megsebezni, mint Higanyszálé vagy Vízióé. Megmondom, hogy Rick Jones micsoda: A létezéséért örökös harcban álló emberiség egyszemélyes megtestesülése!  

Ronan kaphatna még pár maflást az egyik angyaltól, mert hatalmas az arca. Hogy elkámpicsorodott, mikor megtudta, hogy megtámadták a bolygóját.  

Valamit nem értek: fejlett Kree technológia, de csak hallani lehet az üzenetet, válaszolni nem?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #245 Dátum: 2004. December 13., 09:06:30 »
Margali: örülök, hogy ennyire tetszik a jelenlegi történet. És még jobban, hogy ennek itt a fórumon hangot is adsz.
Csak azért, mert nem mutatták, még szerethetik egymást az amőbák...    
Rick Jones padig azért nem fejlődött vissza, mert csókosa a szerkesztőknek. De ez később még inkább ki fog derülni.
Nyugati Party Angyalok biztos, hogy már csak jövőre kerülhetnek szóba, legkorábban a kree/skrull háború után. De igazad van, Sólyomszem nagyon jó fej.

Jó hír, hogy idén még legalább egy rész felkerül, a végén egy sokkoló csattanóval. Aztán pedig igazán felpörögnek az események, és jönnek a csehszlov... ööö... bocsánat, szóval az idegenek  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #244 Dátum: 2004. December 10., 23:29:52 »
Nagyon emelkedett volt! Főleg az „elvisz magával… későbbre”! Olyan megható!
Alapvetően gonosz vagyok, így vártam még, hogy a végén kiderüljön az amőbák is szeretik egymást, de nem…  
Ronan, hogy bele élte magát a dologba!    Ha olyan fene nagy a kree, minek totojázik a vezére, hogy baltával csapkodjon, futkosó földlakókat? No persze remekül mutatott, a szájának nem kellett volna habzani egy kicsit? De a fogai szép épek, látszik, hogy büszke is rájuk!  
Azért aranyosak voltak, lám-lám ne gondolkozz túl sokat, hanem mielőbb rohand le az idegen megszállót, ha nincs más dobd fejbe kővel!    Van, akinek felesleges az evo-sugár! De tényleg, az rendben, hogy az androidok és a mutánsok nem fejlődnek vissza, de Rick miért nem? Mert akkor nem tudja egy egyszeri halandó megmenteni a világot, mikor már a hiper-szuper hősök mind kidőltek?
De tetszett! Ezek még olyan kellemesek, mostanában valahogy szörnyűbbnek tűnik, pedig a világ akkor és most is el akar pusztulni, hősök meg jönnek-mennek, de valahogy mégis…

Idézet
egy csapat szedett-vedett figura szuperképességekkel

 Nagyon tetszik a reklámszöveg!    Szerintem inkább legyen ez! Minek a sok flanc! Nagyon várom a nyugati partiakat! Sólyomszem eddig nem is volt, pedig őt kedvelem! (csak mert cirkuszos…  )

 A Druid mini a lerobant doktor haláltusájáról szól, csak közbe jön még, egy mitikus tölgyfa, meg, hogy ő lesz az utolsó druida, hatalommal az elemek fölött, aljasabbnál-aljasabb mágikus szövetségek, néhány széttrancsírozott ember, képmutató boszorkányok… ilyesmik. (Warren Ellis írta.) Tényleg elég idétlen a rucija, itt se sokkal jobb, elég hiányos… de több a haja!  

 Avengers/JLA-t megnéztem, a történet érdekes, de annyira nem szeretem, ha egyszerre ennyi szereplő van, meg a JLA-t nem is ismerem, még annyira sem , mint az Angyalokat.
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #243 Dátum: 2004. December 10., 10:14:17 »
A témában felkerült az oldalra a Bosszú Angyalai - A Kree-Skrull Háború 3/9.

Ejnye, Troll, most már rendszeresen nem figyelsz?  

Szóval itt a harmadik rész, ahol már egy kicsit felpörögnek a történések. SZóval kéretik mindenkitől elolvasni, madj alapos és átfogó véleményt alkotni, különben kénytelen leszek küldeni a   -kat.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #242 Dátum: 2004. December 06., 19:53:37 »
Idézet
Mintha hájjal kenegetnének. Ti is így vagytok, Micho és Troll? 
Nekem jólesik, hogy sikeres a honosítás...  de mindig parázok, hogy mennyire lett jó a feljavítás... Az egy dolog, hogy nekem megfelel, de a sok berheléstől már nem tudom, hogy milyen előszörre olvasni.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #241 Dátum: 2004. December 06., 14:31:31 »
Blue S.: mondtam én, hogy lehet ez a történet nagyon jó lesz. És a java még csak most jön!
A csapatfelállás még fog változni ebben a sztoriban, ne aggódj, lesz még erősebb is.
Pietro és a vasököl: ezen a kérdésen már én is elgondolkoztam korábban más száguldó szuperhősökkel kapcsolatban. Én is hülyeségnek tartottam, de aztán eszembe jutott a magyarul is megjelent Flash-Superman versenyfutás, ahol egy kőszobor Mr. Mxyzptlk esik áldozatul kettejük összjátékának. És belegondoltam, hogy ha rövid idő alatt nagyon sok ütés éri egyazon helyet, akkor nem is feltétlenül kell belevinni sok erőt, mert azok összeadódnak, vagy a rezgések megrepesztik a felületet. Vagy nem.
1000$: hogy miért nem változik? Talán érezték a fiúk, hogy nagyon sok aza apénz, és ezért az infláció növekedésével nem emelik, hogy szép lassan közelítsen az átlagbérre. De még mindig messze van.  

Crow: nem rajtam múlik, még nem kaptam meg a következő rész fordításra. Én nem felejtettem el.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #240 Dátum: 2004. December 05., 11:43:56 »
Bosszú Angyalai - A Kree-Skrull Háború 2/9.

Érdekes és egyben kimerítő hosszúságú is volt ez a dokumentáció.  
Csak egy kérdés: a fizetés még mindig 1000 $/hét? Mert az alapítás óta már emelkedtek az árak, még a tengerentúlon is.  

A történet: remek húzás volt, hogy pont Pym közeledik Darázs felé. A borítón még nem tudtam kivenni, hogy ki lehet az, de a végén nagyon ott volt, ahogy előjött. Gondolkoztam, hogy honnan ismerős ez a Ronan, most már tudom: az F4-ből.    

Az Angyaloknak ez a felállása szvsz nem a legjobb, volt már ennél ütőképesebb összetételük is. Pietronak nem fájdult meg a keze, miközben ütögette az Őrszemet? Neki tudtommal nincs szuperereje, és a puszta fémet püfölni nem lehet kellemes, még akkor se, ha gyorsan teszi. Wanda viszont hozta a formáját, jó volt, mikor rázúdította a plafont az androidra.  

Nem elérhető Crow

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
    • http://ybk.tlof.hu
Avengers képregények
« Válasz #239 Dátum: 2004. December 04., 02:58:10 »
Hali! Figyu Farek, mi a szitu az X-men Vs Avengers sztorival? Csak nem hagytad félbe? Csak azért kérdezem, mert az első rész után jött ez a Kree-Skrull war, szt azóta úgy látom ez az első. Azért nincs elfelejtve, ugye?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #238 Dátum: 2004. December 03., 10:43:33 »
Idézet
De a legnyilvánvalóbb válasz az, hogy a kitűnő minőség, a rendszeres megjelenés, a hű-ha de szuper dokumentációk, (amelyek tényleg sokat használnak az olyan inkompetenseknek, mint én) mind nagyon vonzóvá teszik a Bosszú Angyal olvasást!
Mintha hájjal kenegetnének. Ti is így vagytok, Micho és Troll?   A kree-skrull háború 2/9-es részében egy nagyon fontos dokumentációt olvashatsz és persze az olvasóközönség többi része is: az Angyalok Alapító Okirata!!! Ugye nem gondolta senki, hogy csak úgy fejetlenül működnek?

A névfordítással kapcsolatban lásd a korábbi hozzászólásokat. Nekem sem öröm, hogy nem magyarul szerepel, de ennyit adjunk meg Kaine bácsinak (ja, a többit meg vegyük el tőle   )

Hogy "A Legnagyobbak"? Nos, igen, ez egyértelműen elég erősen hangzik, de az évek folyamán bebizonyították, hogy valóban a legnagyobbak között a helyük. Meg persze a kiadók se reklámozhatták úgy, hogy "egy csapat szedett-vedett figura szuperképességekkel"   , mert a kutya nem vette volna őket.
De ha egy kicsit 'emberibb' Angyalokkal szeretnél találkozni, akkor is maradj itt, mert hamarosan bemutatkoznak a Nyugati Parti Angyalok is az első 4 részes minijükkel, ami a megalakulásukat mutatja be. Aztán majd felváltva szemezgetünk innen és onnan is. (Már csak az alkotógárda többi részével kell egyeztetnem   )
Amire meg, utaltál, hogy "Nyomjuk le Zeuszt!": végül is nem sikerült nekik, nem igaz?  

Milyen a Dr. Druid mini? Megmondom őszintén, én soha nem szerettem azt a karaktert, már csak az idióta kinézete miatt sem, de hajlandó vagyok megváltoztatni az előítéleteimet.

És ha már szóba került a DC: mi a véleményed és a kedves olvasóközönségnek a 2003-as kiadású Avengers/JLA honosításáról?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #237 Dátum: 2004. December 02., 21:07:49 »
Idézet
Azt áruld már el, miért nem kedvelted őket?
Talán csak azért mert „A Legnagyobbak”, túl magabiztosak… Nehezen élem bele magam a „mindenki imádja” és „az igazság fedhetetlen bajnoka” típusú hősök történeteibe. Az Angyalok között meg akad egy-két ilyen. De, hogy mi változott? Nem is tudom, pedig a „Nyomjuk le Zeuszt!” még mindig kicsit erősnek érzem, mégis csak főisten… jó-jó Thor is isten, de mégis valahogy… (De az Istenek bemutatásával egyébként sem vagyok elégedett, pl. Athéné nem tűnt túl értelmesnek.) Vagyis tényleg nem tudom, bár az is igaz, az előző történetben Dr. Druid volt a legmegnyerőbb számomra, persze ezt az is befolyásolja, hogy csak nem rég olvastam a minijét…  
 De a legnyilvánvalóbb válasz az, hogy a kitűnő minőség, a rendszeres megjelenés, a hű-ha de szuper dokumentációk, (amelyek tényleg sokat használnak az olyan inkompetenseknek, mint én) mind nagyon vonzóvá teszik a Bosszú Angyal olvasást!  

A névhez meg: Tudom, hogy van egy ilyen DC karakter, de amennyire én tapasztaltam általában DC nevek nincsenek fordítva, míg a Marvel-ek igen. De persze belátom, hogy ha egyszer így… mindig így…
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #236 Dátum: 2004. December 02., 11:53:44 »
Tudtam, hogy valamit elfeledtem!  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #235 Dátum: 2004. December 02., 09:22:06 »
A témában felkerült az oldalra a Bosszú Angyalai - A Kree-Skrull Háború 2/9.

Hehe, Micho, Troll, most megelőztelek benneteket    
« Utoljára szerkesztve: 2004. December 02., 09:53:39 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #234 Dátum: 2004. December 01., 08:52:45 »
Idézet
izé.. Farek, szóval a dokumentációid oylan fenomenálisak, hogy muszáj azzal kezdeni, tudod, mint Tomi leveleivel a Pókemberben... biztos sokan vannak még ezzel így 
Hmm, hmmm, ügyes, nagggyon ügyes.   De, hogy egy klasszikust idézzek (Homer Simpson): A se**em ülésre való, nem nyalásra!  

Bocsi, és béke veled!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #233 Dátum: 2004. November 30., 23:15:22 »
Idézet
de nem lehetne Marvel Kapitány, így meg maradna a neves játék is, meg magyarosabb is lehetne?
szia Margali, sajnos ezzel a Captain Marvellel annyi gond van...  szóval én mondtam, hogy maardjon meg eredetiben, mert a Spidertom-on kaine pakolgat fel ettől a szereplőtől történeteket, ugyanúgy eredeti névvel, és nem akartam megzavarni az olvasókat, hogy mi lefordítjuk, mert télleg volt több szereplő is ezzel a névvel. ráadásul nemrégen a DC Vs Marvel balhéban is volt egy ugyanilyen nevű, bár ő DC karakter, és belőle lett Marvel Kapitány ( a Shazaaam!-os ürge)

amúgy örülünk hogy jöttél, és megkedvelted a Legnagyobb Hősöket, a dokumentációkat is hasonló okból gyártjuk. elárulhatom, hogy én mindig azzal kezdem a beírást, mert néha jobban érdekel mint a történet

izé.. Farek, szóval a dokumentációid oylan fenomenálisak, hogy muszáj azzal kezdeni, tudod, mint Tomi leveleivel a Pókemberben... biztos sokan vannak még ezzel így  
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 30., 23:17:54 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Avengers képregények
« Válasz #232 Dátum: 2004. November 30., 12:54:54 »
Idézet
én a fordításokban továbbra is lelkesen Csodakapitánynak fordítom, Micho meg lelkesen visszaangolosít.
Nos, igen, ez a fickó ilyen.    
Még így is jövök neki egy sörrel és a börzén nem tudtam meghívni. Most már egész életemben adósa leszek...  
Sajna vasárnap óta még nem értem utól annyira magamat, hogy el tudtam volna olvasni az itt feltűntetett műveket.  
Amint tudom, megteszem.